Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

26 czerwca 2019 r.
7:44

Koszmar życia na budowie. Mieszkańcy i kierowcy mają dość ciągnącej się inwestycji

2 35 A A
Cierpliwość mieszkańców do ślamazarnych prac przy przebudowie ul. Rynek i Żyrzyńskiej powoli się kończy<br />
Cierpliwość mieszkańców do ślamazarnych prac przy przebudowie ul. Rynek i Żyrzyńskiej powoli się kończy
(fot. Radosław Szczęch)

Od jesieni ubiegłego roku twa przebudowa ulic przy starym rynku w Końskowoli. Uciążliwa inwestycja denerwuje kierowców. Tymczasem samorządowcy przyznają, że mają kłopoty z wykonawcą robót. Grożą zerwaniem umowy z wyłonioną w przetargu firmą

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przejazd przy starym rynku w stronę Młynek lub Sielc (w tym węzła na S12) to dla kierowców prawdziwa męczarnia. Jazda jednym pasem ruchu, po nierównościach, w tumanach kurzu stała się codziennością. Cierpliwość okolicznych mieszkańców do ślamazarnych prac przy przebudowie ul. Rynek i Żyrzyńskiej powoli się kończy.

– Czy ktoś odpowie za te błędy? Przejazd tamtędy dla mieszkańców Końskowoli, Sielc, Młynek czy Wronowa, to prawdziwa udręka. Szczególnie, gdy ktoś musi pokonywać ten odcinek kilka razy dziennie – pisze w liście do naszej redakcji jeden z kierowców.
Za inwestycję odpowiada firma z Lublina, z którą to, jak przyznaje wójt gminy Stanisław Gołębiowski, są pewne problemy.

– Krawężniki ułożyli krzywo, niedbale zaczęli także układać granitową kostkę na parkingach. Po naszych uwagach, a także inspektora nadzoru, trochę się poprawili, ale tempo ich prac pozostawia wiele do życzenia. Przyznam, że byli najtańsi, ale nie spodziewałem się, że będziemy mieli z nimi tyle problemów – mówi wójt. – Cały czas rozważam rozwiązanie z nimi umowy i wprowadzenie na plac innej firmy – dodaje.

Problem w tym, że taki ruch mógłby jeszcze bardziej wydłużyć roboty. Na razie urzędnicy przyjęli więc inną strategię – regularnego doglądania placu i dopingowania pracowników do zintensyfikowania prac.

Mimo uwag, co do jakości niektórych robót oraz niskiego tempa, lubelska firma dotrzymuje harmonogramu. Czas na oddanie wyremontowanych ulic wokół Rynku oraz nowych parkingów mija dopiero 15 sierpnia.

Tymczasem mieszkańcy gminy, widząc coraz ładniej wyglądający budynek zabytkowego Ratusza (prace renowacyjne prowadzone są równolegle przez inną firmę), częściej zwracają uwagę na jego otoczenie. A to nie wygląda najlepiej nie tylko dlatego, że ulice pozostają rozkopane. Lokalny krajobraz szpecą stare, zaniedbane kamienice.

– Ich stan jest fatalny, przez co, mimo ogromu pieniędzy włożonych w remont rynku, opuszczone domy mogą odpychać i odstraszać przyjezdnych – przewiduje nasz czytelnik.

Urzędnicy chcieliby, żeby właściciele kamienic przeprowadzili remonty. Nie wszystkim jednak na tym zależy. – Od lat próbujemy ich do tego zachęcać. Wiem, że nie wszyscy mają na to pieniądze, ale wyjściem mogłaby być również sprzedaż. Część właścicieli nie mieszka już w naszej gminie, a budynki stoją puste. Na razie nie przynosi to jednak skutku – przyznaje wójt Gołębiowski.

Władze liczą na to, że po zakończeniu robót przy renowacji rynku atrakcyjność miejsca wzrośnie, a to zmotywuje kamieniczników do działania.

Mieszkańcy gminy, widząc coraz ładniej wyglądający budynek zabytkowego Ratusza, częściej zwracają uwagę na jego otoczenie
Krajobraz szpecą stare, zaniedbane kamienice

Konferencja w sprawie Rynku

W związku z problemami z przebudową drogi powiatowej przebiegającej przez Rynek w Końskowoli i ul. Żyrzyńską, wójt Gminy Końskowola, Stanisław Gołębiowski zwołuje konferencję prasową. Spotkanie (otwarte dla wszystkich zainteresowanych) odbędzie się na Rynku we czwartek, 27 czerwca o godz. 16:00. 

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mieszkaniec / 26 czerwca 2019 o 12:48
+9
Był początek prac, będzie i koniec a wszystkim krytykującym "szczeny" opadną jak zobaczą efekt końcowy . Kto nie budował w ostatnim czasie to niema zielonego pojęcia jakie są trudności ze znlezieniem wykonawców. Artykuł ten to kolejny przejaw dyskryminowania wójta Gminy przez jego przeciwników. Dziwnym trafem ukazał on się w dniu posiedzenia Rady Gminy, na której ma być uchwalane absolutorium dla Wójta. Do wszystkich krytykujących-pokażcie mi gminę w powiecie puławskich lepiej zadbaną.
Avatar
GOSC / 26 czerwca 2019 o 18:42
+6
Był początek prac, będzie i koniec a wszystkim krytykującym  "szczeny" opadną jak zobaczą efekt końcowy . Kto nie budował w ostatnim czasie to niema zielonego pojęcia jakie są trudności ze znlezieniem wykonawców. Artykuł  ten to kolejny przejaw dyskryminowania wójta Gminy przez jego przeciwników. Dziwnym trafem ukazał on się w dniu posiedzenia Rady Gminy,  na której ma być uchwalane absolutorium dla Wójta.  Do wszystkich krytykujących-pokażcie mi gminę w powiecie puławskich lepiej zadbaną.
 Masz racje. Co za dziwny zbieg okoliczności , prawda? Zawsze znajdzie się ktoś komu nie pasuje. Do tej pory nikt tego nie widział , ze remont się wydłuża a utrudnienia trwają w nieskończoność.  Teraz nagle wszystkim zaczęło przeszkadzać . W dniu sesji. 
 Masz racje. Co za dziwny zbieg okoliczności , prawda? Zawsze znajdzie się ktoś komu nie pasuje. Do tej pory nikt tego nie widział , ze remont się wydłuża a utrudnienia trwają w nieskończoność.  Teraz nagle wszystkim zaczęło przeszkadzać . W dniu sesji.  rozwiń
Avatar
gertych / 26 czerwca 2019 o 13:30
+4
Był początek prac, będzie i koniec a wszystkim krytykującym "szczeny" opadną jak zobaczą efekt końcowy . Kto nie budował w ostatnim czasie to niema zielonego pojęcia jakie są trudności ze znlezieniem wykonawców. Artykuł ten to kolejny przejaw dyskryminowania wójta Gminy przez jego przeciwników. Dziwnym trafem ukazał on się w dniu posiedzenia Rady Gminy, na której ma być uchwalane absolutorium dla Wójta. Do wszystkich krytykujących-pokażcie mi gminę w powiecie puławskich lepiej zadbaną.......... odpowiedź na bełkot powyżej gm.Żyrzyn,gm. Puławy, nawet sąsiedni Kurów lepiej się prezentuje
Był początek prac, będzie i koniec a wszystkim krytykującym "szczeny" opadną jak zobaczą efekt końcowy . Kto nie budował w ostatnim czasie to niema zielonego pojęcia jakie są trudności ze znlezieniem wykonawców. Artykuł ten to kolejny przejaw dyskryminowania wójta Gminy przez jego przeciwników. Dziwnym trafem ukazał on się w dniu posiedzenia Rady Gminy, na której ma być uchwalane absolutorium dla Wójta. Do wszystkich krytykujących-pokażcie mi gminę w powiecie puławskich lepiej zadbaną.......... odpowiedź na bełkot powyżej gm.Żyrzyn... rozwiń
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 09:09
+4
Ludzie, wybraliście Gołębiowskiego... który sie już nie nadaje. Kilka kadencji temu - sama głosowałam na niego. A z biegiem lat - koszmar. Przypomnijcie sobie jak głosowaliśmy w referendum ws Pini, bo wójt zbratał się z firmą, która chciała nam spalarnie wybudować. To ludzie powiedzieli NIE! Przypomnijcie sobie jak wiatraki chciał w gminie stawiać. I znowu to mieszkańcy dali odpór! Dlaczego w ostatnich wyborach go wybraliście i to na 5 lat? Gościa który ma 66 lat?? Zamiast dać szanse młodym, prężnym - wybraliście gościa dla którego mieszkańcy są niczym. Wiec jeździjcie po dziurach jak najwięcej i za każdym razem „ciepło” myślcie o Gołębiowskim. Ja go „błogosławię” kilka razy dziennie. :)
Ludzie, wybraliście Gołębiowskiego... który sie już nie nadaje. Kilka kadencji temu - sama głosowałam na niego. A z biegiem lat - koszmar. Przypomnijcie sobie jak głosowaliśmy w referendum ws Pini, bo wójt zbratał się z firmą, która chciała nam spalarnie wybudować. To ludzie powiedzieli NIE! Przypomnijcie sobie jak wiatraki chciał w gminie stawiać. I znowu to mieszkańcy dali odpór! Dlaczego w ostatnich wyborach go wybraliście i to na 5 lat? Gościa który ma 66 lat?? Zamiast dać szanse młodym, prężnym - wybraliście gościa dla którego mieszka... rozwiń
Avatar
he he dobre / 27 czerwca 2019 o 12:04
+3
Z przecieków przed konferencyjnych wynika, że pan wójt całą winę za swoją niekompetencję zrzuci jak zwykle na innych. I tego właśnie ma dotyczyć ta pożal się konferencyjka. Zwolennicy obecnego włodarza gminy będą jedynymi uczestnikami konferencji.
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 22:11
+3
Ale trudno zajrzeć do BIP. Roboty, wycenione na 2 703 540,00zł, prowadzi firma DURA, ul. Powojowa 3, 20-442 Lublin. Swoją drogą, od czego jest tak inspektor nadzoru P. Leszek Mazurek z Lublina? Kasę wziął za pilnowanie robót?
Avatar
GOSC / 26 czerwca 2019 o 18:49
+3
Chłopaki Stasio jutro o 16 robi konferencję na rynku, może dowiemy się o co chodzi z tą budową.
 No to pogadaj z nim jak "za gówniarza " kiedy razem bawiliście się w błocie na Skowieszyńskiej. No chyba, że się mylę. Jeżeli się mylę to dla Ciebie nie Stasio tylko Pan wójt,  Pan Stanisław , Pan Gołębiowski.  Nie kozakuj na forum, bo nie jesteś anonimowy.
Avatar
Gośc / 26 czerwca 2019 o 14:34
+3
Może sprawdzaja czy plany budowy nie zawierają elementów LGBT
Avatar
B / 26 czerwca 2019 o 08:51
+3
Z tym że w Końskowoli właśnie tak jest - ulica Rynek - i redaktor niczego tu winny  Dziury na tych ulicach to dramat - może Pan wójt by się przejechał kilka razy samochodem to by zrozumiał problem. Dokładnie, rozkopywać w listopadzie woda i śnieg pogarszała sytuację- genialny pomysł 
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 18:54
+2
Radni Końskowoli są zajęci zwalczaniem LGBT, a nie remontami !
Avatar
Michał / 28 czerwca 2019 o 10:21
-1
Ja do samego remontu nie mam, tak to wyglądało, wygląda i będzie wyglądać. Problemem jest brak kierowania ruchem w sytuacji ograniczonej widoczności podczas prac koparkami. Na bezpieczeństwo powinni zwrócić przede wszystkim uwagę!
Avatar
he he dobre / 27 czerwca 2019 o 12:04
+3
Z przecieków przed konferencyjnych wynika, że pan wójt całą winę za swoją niekompetencję zrzuci jak zwykle na innych. I tego właśnie ma dotyczyć ta pożal się konferencyjka. Zwolennicy obecnego włodarza gminy będą jedynymi uczestnikami konferencji.
Avatar
Xyz / 27 czerwca 2019 o 09:49
0
Był początek prac, będzie i koniec a wszystkim krytykującym  "szczeny" opadną jak zobaczą efekt końcowy . Kto nie budował w ostatnim czasie to niema zielonego pojęcia jakie są trudności ze znlezieniem wykonawców. Artykuł  ten to kolejny przejaw dyskryminowania wójta Gminy przez jego przeciwników. Dziwnym trafem ukazał on się w dniu posiedzenia Rady Gminy,  na której ma być uchwalane absolutorium dla Wójta.  Do wszystkich krytykujących-pokażcie mi gminę w powiecie puławskich lepiej zadbaną.
 Racja w 100%. Ludzie potafią aby narzekać, a nie widzą tylu inwestycji przeprowadzonych dla dobra mieszkańcow, ktore zostaly zrealizowane za Jego kadencji. Widzę, że na forum udzielają się aby jego przeciwnicy. Jeśli ludzie chcą zmiany to wybierzmy za 5 lat kogoś kompetentego do pełnienia tej funkcji. A nie osobę kontrakndydata w ubiegłych wyborach. Przejrzyjcie ludzie na oczy. 
 Racja w 100%. Ludzie potafią aby narzekać, a nie widzą tylu inwestycji przeprowadzonych dla dobra mieszkańcow, ktore zostaly zrealizowane za Jego kadencji. Widzę, że na forum udzielają się aby jego przeciwnicy. Jeśli ludzie chcą zmiany to wybierzmy za 5 lat kogoś kompetentego do pełnienia tej funkcji. A nie osobę kontrakndydata w ubiegłych wyborach. Przejrzyjcie ludzie na oczy.  rozwiń
Avatar
Xyz / 27 czerwca 2019 o 09:43
0
Bo nie było drugiej osoby bardziej kompetentej. Gdyby zgłosiła kandydaturę osoba kompetenta wtedy by pewnie wygrała. Ludzie owszem, chcą zmiany, ale nie na gorsze. 
Avatar
newsletter / 27 czerwca 2019 o 09:28
-5
Z przecieków przed konferencyjnych wynika, że pan wójt całą winę za swoją niekompetencję zrzuci jak zwykle na innych. I tego właśnie ma dotyczyć ta pożal się konferencyjka. Zwolennicy obecnego włodarza gminy będą jedynymi uczestnikami konferencji.
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 22:11
+3
Ale trudno zajrzeć do BIP. Roboty, wycenione na 2 703 540,00zł, prowadzi firma DURA, ul. Powojowa 3, 20-442 Lublin. Swoją drogą, od czego jest tak inspektor nadzoru P. Leszek Mazurek z Lublina? Kasę wziął za pilnowanie robót?
Avatar
gość / 26 czerwca 2019 o 20:51
0
Czy jest szansa na jakąś relację/podsumowanie z konferencji przez kogoś z mieszkańców lub może redakcję dziennika?
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 18:54
+2
Radni Końskowoli są zajęci zwalczaniem LGBT, a nie remontami !
Avatar
GOSC / 26 czerwca 2019 o 18:49
+3
Chłopaki Stasio jutro o 16 robi konferencję na rynku, może dowiemy się o co chodzi z tą budową.
 No to pogadaj z nim jak "za gówniarza " kiedy razem bawiliście się w błocie na Skowieszyńskiej. No chyba, że się mylę. Jeżeli się mylę to dla Ciebie nie Stasio tylko Pan wójt,  Pan Stanisław , Pan Gołębiowski.  Nie kozakuj na forum, bo nie jesteś anonimowy.
Avatar
GOSC / 26 czerwca 2019 o 18:42
+6
Był początek prac, będzie i koniec a wszystkim krytykującym  "szczeny" opadną jak zobaczą efekt końcowy . Kto nie budował w ostatnim czasie to niema zielonego pojęcia jakie są trudności ze znlezieniem wykonawców. Artykuł  ten to kolejny przejaw dyskryminowania wójta Gminy przez jego przeciwników. Dziwnym trafem ukazał on się w dniu posiedzenia Rady Gminy,  na której ma być uchwalane absolutorium dla Wójta.  Do wszystkich krytykujących-pokażcie mi gminę w powiecie puławskich lepiej zadbaną.
 Masz racje. Co za dziwny zbieg okoliczności , prawda? Zawsze znajdzie się ktoś komu nie pasuje. Do tej pory nikt tego nie widział , ze remont się wydłuża a utrudnienia trwają w nieskończoność.  Teraz nagle wszystkim zaczęło przeszkadzać . W dniu sesji. 
 Masz racje. Co za dziwny zbieg okoliczności , prawda? Zawsze znajdzie się ktoś komu nie pasuje. Do tej pory nikt tego nie widział , ze remont się wydłuża a utrudnienia trwają w nieskończoność.  Teraz nagle wszystkim zaczęło przeszkadzać . W dniu sesji.  rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żydowskie macewy odkryte w Radzyniu Podlaskim

Żydowskie macewy odkryte w Radzyniu Podlaskim 0 2

Na terenie byłego aresztu Gestapo i UB w Radzyniu Podlaskim natrafiono na żydowskie macewy. Zdaniem radzyńskiego Instytutu Bronisława Szlubowskiego, najprawdopodobniej zostały one przeniesione z dwóch żydowskich cmentarzy i użyte przez hitlerowców jako materiał budowlany.

Kino w Bramie: "Każdemu wolno kochać" i "Dywizjon 303"
19 lipca 2019, 21:00

Kino w Bramie: "Każdemu wolno kochać" i "Dywizjon 303" 0 0

W najbliższy weekend w Kinie w Bramie (ul. Królewska 3) będzie można zobaczyć dwie filmowe produkcje: klasyczne "Każdemu wolno kochać" i współczesny "Dywizjon 303".

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 0 2

Na finiszu przygotowań klub z Łęcznej dokonał jeszcze jednego wzmocnienia. Do drużyny z Łęcznej dołączył Przemysław Banaszak. 22-letni napastnik został na sezon wypożyczony do zielono-czarnych z Widzewa Łódź

W Łaszczowie odbędzie się XXI Święto Sportu Powiatu Tomaszowskiego

W Łaszczowie odbędzie się XXI Święto Sportu Powiatu Tomaszowskiego 0 0

Imprezę zaplanowano na niedzielę 21 lipca

Miasto szuka urzędników. Niektóre stanowiska są nieobsadzone od miesięcy

Miasto szuka urzędników. Niektóre stanowiska są nieobsadzone od miesięcy 7 16

Ostatni nabór na pracowników Urzędu Miasta Puławy po raz kolejny zakończył się fiaskiem, został więc ponowiony. Ratusz potrzebuje specjalistów m.in. od inwestycji oraz ochrony środowiska. Dokumenty można składać do 22 i 24 lipca.

Muzyczne atrakcje na Moście Kultury
19 lipca 2019, 0:00

Muzyczne atrakcje na Moście Kultury 0 0

W najbliższy weekend na Moście im. Mariana Lutosławskiego wystąpią m.in. Standard Brass Band, Whisky i Antykwadrat. Tradycyjnie nie zabraknie również warsztatów dla całych rodzin.

Część autobusów w Lublinie nie wyjechała na ulice. Jak sprawdzić kiedy autobus nie przyjedzie?
aktualizacja

Część autobusów w Lublinie nie wyjechała na ulice. Jak sprawdzić kiedy autobus nie przyjedzie? 14 59

Poważne problemy mają dzisiaj od rana pasażerowie kilkunastu linii autobusowych, na które nie wyjechał dzisiaj jeden z przewoźników. Spółka Warbus przestała świadczyć usługi. Nawet na ważnych liniach są godzinne luki w rozkładzie. Które kursy nie zostaną wykonane?

Kiedy otwarcie wiaduktów na ul. Grygowej w Lublinie? Ekspertyza: jeden z murów powstał niezgodnie z dokumentacją
galeria

Kiedy otwarcie wiaduktów na ul. Grygowej w Lublinie? Ekspertyza: jeden z murów powstał niezgodnie z dokumentacją 13 21

Niezgodnie z dokumentacją wykonany został jeden z murów pod nowymi wiaduktami w ul. Grygowej, która pozostaje zamknięta, bo nadzór budowlany nie dopuszcza jej do użytku. O rozbieżności mówi zlecona przez miasto ekspertyza, której autorzy radzą, aby wiadukty jednak otworzyć i uważnie obserwować.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2019 r. 0 0

Motor Lublin - Lewart Lubartów 2:1. Wielkie testy (zdjęcia)
galeria

Motor Lublin - Lewart Lubartów 2:1. Wielkie testy (zdjęcia) 0 4

Motor w środę rozegrał dwa mecze kontrolne. W tym drugim lublinianie pokonali czwartoligowy Lewart Lubartów 2:1

Sukces uczennic lubelskiego liceum. Pokonały siedem tysięcy konkurentów z całej Polski

Sukces uczennic lubelskiego liceum. Pokonały siedem tysięcy konkurentów z całej Polski 45 2

Martyna Osmałek z Piask oraz Alicja Pietrzak z Lubartowa – uczennice Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Lublinie – pojechały na obóz naukowy. Żeby móc wziąć udział w wypoczynku połączonym z wykorzystywaniem w praktyce nauk ścisłych i przyrodniczych, pokonały siedem tysięcy konkurentów z całej Polski.

Nowy zastępca komendanta miejskiego policji w Białej Podlaskiej

Nowy zastępca komendanta miejskiego policji w Białej Podlaskiej 3 2

Komisarz Mariusz Kononiuk został zastępcą komendanta miejskiego policji w Białej Podlaskiej.

Żużlówka w centrum Chełma spłynęła po deszczu

Żużlówka w centrum Chełma spłynęła po deszczu 3 3

Deszcz zmył z podjazdu wysypany żwir, odsłaniając cegły i różne ostre kamienie, które również mogą uszkodzić auto.

Lokatorzy Mieszkań Plus podpisują umowy na 26 lat

Lokatorzy Mieszkań Plus podpisują umowy na 26 lat 6 3

Lokatorzy Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej podpisują już umowy najmu z dojściem do własności. Są zawierane na okres 26 lat.

Kolejne miasto w woj. lubelskim z egzaminami na prawo jazdy

Kolejne miasto w woj. lubelskim z egzaminami na prawo jazdy 11 9

Pierwsi kandydaci na kierowców w minionym tygodniu już zdawali egzamin na „prawko” w Kraśniku. Od kilku dni działa w tym mieście filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Egzaminy są prowadzone dwa dni w tygodniu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.