Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

12 listopada 2009 r.
20:20
Edytuj ten wpis

Kto winien tragicznego wypadku w Garbowie? Główny świadek zniknął

0 6 A A

W aucie, które w Garbowie wpadło na grupę przechodniów, była autostopowiczka. Odeszła, nim przyjechała policja. Poszukuje jej teraz rodzina Zofii Wójtowicz – śmiertelnej ofiary wypadku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Prosimy, żeby się zgłosiła i opowiedziała, jak doszło do tragedii – mówi Ewa Kolibska, córka śmiertelnej ofiary wypadku i mama kilkuletniej Marysi, którą również potrącił samochód.

28 lipca Zofia Wójtowicz odprowadzała wnuczkę do domu. Było jasno, nie padał deszcz. Doszły do przejścia dla pieszych, wraz z nimi dwie inne kobiety. Samochody zatrzymały się przed nimi. Cała czwórka przeszła przez pierwszy pas ruchu. Wtedy nagle pojawił się vw passat. Jechał w kierunku Lublina. Uderzył w babcię, jej wnuczkę i jedną z kobiet. Nie ucierpiała tylko piesza, która szła na końcu grupy.

Najbardziej poszkodowana Zofia Wójtowicz zmarła w szpitalu po dwóch dniach. Pozostałe dwie ofiary trafiły do szpitala ze złamaniami.

Prokuratura zarzuciła kierowcy Mirosławowi S. spowodowanie śmiertelnego wypadku. – Nie obserwował należycie drogi, nie zachował ostrożności, wjeżdżając na przejście dla pieszych – mówi Dariusz Lenard, prokurator rejonowy w Puławach. – Przed przejściem dla pieszych nie było śladów hamowania.

Kierowca na przesłuchaniu powiedział, że do wypadku doszło wskutek splotu okoliczności. Utrzymywał, że nie widział pieszych, bo widok zasłoniło mu inne auto. Zapłacił trzy tysiące złotych poręczenia majątkowego i stracił prawo jazdy.

– Przecież piesze przeszły jakieś siedem metrów, szły w grupie, kierowca musiał je widzieć – uważa zięć pani Zofii, z zawodu kierowca.

Rodzina zmarłej na własną rękę prowadzi śledztwo, szuka świadków. Ustaliła już nazwisko kierowcy ciężarówki, która nadjechała na miejsce wypadku tuż po zdarzeniu.

Dokładnie przebieg zdarzenia mogłaby opisać kobieta, która jechała passatem z Mirosławem S. Mówią o niej świadkowie a także sam kierowca. Kobieta, to według jego relacji, autostopowiczka, którą podwoził. Odeszła z miejsca wypadku, zanim przyjechała policja.

– To byłby ważny świadek – przyznaje prokurator Lenard. – Widziała to samo, co kierowca. Mamy jednak również zeznania innych świadków.

Teraz prokuratura oceni, czy zebrane dowody wystarczą, żeby wysłać do sądu akt oskarżenia przeciwko kierowcy. Jeśli nie, powoła biegłych, którzy ocenią zachowanie Mirosława S. na drodze.

Na świadków czeka Prokuratura Rejonowa w Puławach - tel. 81 886-10-07

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ktoś / 13 listopada 2009 o 19:12
0
Robiła mu loda podczas jazdy?!
Avatar
bodek / 13 listopada 2009 o 14:16
0
j39 napisał:
Ciekawe gdzie na tej trasie można wyprzedzać drugim pasem. Z artykułu wynika (przynajmniej ja tak sądzę), że sprawca jechał w przeciwnym kierunku niż samochody, które się zatrzymały przed przejściem. Jeżeli po obydwu stronach przejścia czyli i przed i za stały pojazdy to rzeczywiście kierowca nadjeżdżający z przeciwka mógł nie widzieć nadchodzących pieszych, ale to nie zwalnia go z odpowiedzialności, (jest to bardzo częsta sytuacja w Lublinie w godzinach szczytu ul. Narutowicza, Turystyczna itd.) jego obowiązkiem było zwolnić do takiej prędkości aby mógł natychmiast zatrzymać pojazd. Dziwi mnie rónież niefrasobliwość pieszych, którzy widząc zatrzymujący się samochód przed przejściem idą w ciemno przez wszystkie pasy, ja osbiście najpierw się wychylam i patrzę czy na innych pasach pojazdy rónież się zatrzymują (często się zdarza niestety ,że nie!!!)

co Ty tutaj pierdzielisz za głupoty że oni szli w ciemno,przecież inne samochody sie zatrzymały przed przejściem. Nie pierdziel mi również, że Ty zawsze oglądasz sie na przejściu dla pieszych czy nie jedzie przypadkiem inny samochód. Przepisy mówią jasno ze przed przejściem dla pieszych jest obowiazek zwolnic a jak widzisz że inne pojazdy które sie zatrzymały to masz obowiązek również zatrzymać się

co Ty tutaj pierdzielisz za głupoty że oni szli w ciemno,przecież inne samochody sie zatrzymały przed przejściem. Nie pierdziel mi również, że Ty zawsze oglądasz sie na przejściu dla pieszych czy nie jedzie przypadkiem inny samochód. Przepisy mówią jasno ze przed przejściem dla pieszych jest obowiazek zwolnic a jak widzisz że inne pojazdy które sie zatrzymały to masz obowiązek również zatrzymać się rozwiń
Avatar
Jola / 13 listopada 2009 o 12:47
0
Czy na pewno to była autostopowiczka?
Avatar
j39 / 13 listopada 2009 o 11:50
0
Borys napisał:
Po co świadek, przecież sprawa jest oczywista - kierowca wyprzedzał na pasach i zabił przechodnia. Co zmienią zeznania świadka? Powie, że kierowca nie widział pieszych ale widział, że inne samochody zatrzymały się przed przejściem. Jest przepis bezwzględnie zakazujący wyprzedzania na pasach bo inne samochody mogą zasłaniać widoczność... A może sąd wypuści go wolno, bo nie zgłosi się świadek?


Ciekawe gdzie na tej trasie można wyprzedzać drugim pasem. Z artykułu wynika (przynajmniej ja tak sądzę), że sprawca jechał w przeciwnym kierunku niż samochody, które się zatrzymały przed przejściem. Jeżeli po obydwu stronach przejścia czyli i przed i za stały pojazdy to rzeczywiście kierowca nadjeżdżający z przeciwka mógł nie widzieć nadchodzących pieszych, ale to nie zwalnia go z odpowiedzialności, (jest to bardzo częsta sytuacja w Lublinie w godzinach szczytu ul. Narutowicza, Turystyczna itd.) jego obowiązkiem było zwolnić do takiej prędkości aby mógł natychmiast zatrzymać pojazd. Dziwi mnie rónież niefrasobliwość pieszych, którzy widząc zatrzymujący się samochód przed przejściem idą w ciemno przez wszystkie pasy, ja osbiście najpierw się wychylam i patrzę czy na innych pasach pojazdy rónież się zatrzymują (często się zdarza niestety ,że nie!!!)


Ciekawe gdzie na tej trasie można wyprzedzać drugim pasem. Z artykułu wynika (przynajmniej ja tak sądzę), że sprawca jechał w przeciwnym kierunku niż samochody, które się zatrzymały przed przejściem. Jeżeli po obydwu stronach przejścia czyli i przed i za stały pojazdy to rzeczywiście kierowca nadjeżdżający z przeciwka mógł nie widzieć nadchodzących pieszych, ale to nie zwalnia go z odpowiedzialności, (jest to bardzo częsta sytuacja w Lublinie w godzinach szczytu ul. Narutowicza, Turystyczna itd.) jego obowiązkiem ... rozwiń
Avatar
Borys / 13 listopada 2009 o 11:14
0
Po co świadek, przecież sprawa jest oczywista - kierowca wyprzedzał na pasach i zabił przechodnia. Co zmienią zeznania świadka? Powie, że kierowca nie widział pieszych ale widział, że inne samochody zatrzymały się przed przejściem. Jest przepis bezwzględnie zakazujący wyprzedzania na pasach bo inne samochody mogą zasłaniać widoczność... A może sąd wypuści go wolno, bo nie zgłosi się świadek?
Avatar
kokon / 13 listopada 2009 o 10:55
0
w jakim garbowie? ta wiocha to zagrody
Avatar
Ktoś / 13 listopada 2009 o 19:12
0
Robiła mu loda podczas jazdy?!
Avatar
bodek / 13 listopada 2009 o 14:16
0
j39 napisał:
Ciekawe gdzie na tej trasie można wyprzedzać drugim pasem. Z artykułu wynika (przynajmniej ja tak sądzę), że sprawca jechał w przeciwnym kierunku niż samochody, które się zatrzymały przed przejściem. Jeżeli po obydwu stronach przejścia czyli i przed i za stały pojazdy to rzeczywiście kierowca nadjeżdżający z przeciwka mógł nie widzieć nadchodzących pieszych, ale to nie zwalnia go z odpowiedzialności, (jest to bardzo częsta sytuacja w Lublinie w godzinach szczytu ul. Narutowicza, Turystyczna itd.) jego obowiązkiem było zwolnić do takiej prędkości aby mógł natychmiast zatrzymać pojazd. Dziwi mnie rónież niefrasobliwość pieszych, którzy widząc zatrzymujący się samochód przed przejściem idą w ciemno przez wszystkie pasy, ja osbiście najpierw się wychylam i patrzę czy na innych pasach pojazdy rónież się zatrzymują (często się zdarza niestety ,że nie!!!)

co Ty tutaj pierdzielisz za głupoty że oni szli w ciemno,przecież inne samochody sie zatrzymały przed przejściem. Nie pierdziel mi również, że Ty zawsze oglądasz sie na przejściu dla pieszych czy nie jedzie przypadkiem inny samochód. Przepisy mówią jasno ze przed przejściem dla pieszych jest obowiazek zwolnic a jak widzisz że inne pojazdy które sie zatrzymały to masz obowiązek również zatrzymać się

co Ty tutaj pierdzielisz za głupoty że oni szli w ciemno,przecież inne samochody sie zatrzymały przed przejściem. Nie pierdziel mi również, że Ty zawsze oglądasz sie na przejściu dla pieszych czy nie jedzie przypadkiem inny samochód. Przepisy mówią jasno ze przed przejściem dla pieszych jest obowiazek zwolnic a jak widzisz że inne pojazdy które sie zatrzymały to masz obowiązek również zatrzymać się rozwiń
Avatar
Jola / 13 listopada 2009 o 12:47
0
Czy na pewno to była autostopowiczka?
Avatar
j39 / 13 listopada 2009 o 11:50
0
Borys napisał:
Po co świadek, przecież sprawa jest oczywista - kierowca wyprzedzał na pasach i zabił przechodnia. Co zmienią zeznania świadka? Powie, że kierowca nie widział pieszych ale widział, że inne samochody zatrzymały się przed przejściem. Jest przepis bezwzględnie zakazujący wyprzedzania na pasach bo inne samochody mogą zasłaniać widoczność... A może sąd wypuści go wolno, bo nie zgłosi się świadek?


Ciekawe gdzie na tej trasie można wyprzedzać drugim pasem. Z artykułu wynika (przynajmniej ja tak sądzę), że sprawca jechał w przeciwnym kierunku niż samochody, które się zatrzymały przed przejściem. Jeżeli po obydwu stronach przejścia czyli i przed i za stały pojazdy to rzeczywiście kierowca nadjeżdżający z przeciwka mógł nie widzieć nadchodzących pieszych, ale to nie zwalnia go z odpowiedzialności, (jest to bardzo częsta sytuacja w Lublinie w godzinach szczytu ul. Narutowicza, Turystyczna itd.) jego obowiązkiem było zwolnić do takiej prędkości aby mógł natychmiast zatrzymać pojazd. Dziwi mnie rónież niefrasobliwość pieszych, którzy widząc zatrzymujący się samochód przed przejściem idą w ciemno przez wszystkie pasy, ja osbiście najpierw się wychylam i patrzę czy na innych pasach pojazdy rónież się zatrzymują (często się zdarza niestety ,że nie!!!)


Ciekawe gdzie na tej trasie można wyprzedzać drugim pasem. Z artykułu wynika (przynajmniej ja tak sądzę), że sprawca jechał w przeciwnym kierunku niż samochody, które się zatrzymały przed przejściem. Jeżeli po obydwu stronach przejścia czyli i przed i za stały pojazdy to rzeczywiście kierowca nadjeżdżający z przeciwka mógł nie widzieć nadchodzących pieszych, ale to nie zwalnia go z odpowiedzialności, (jest to bardzo częsta sytuacja w Lublinie w godzinach szczytu ul. Narutowicza, Turystyczna itd.) jego obowiązkiem ... rozwiń
Avatar
Borys / 13 listopada 2009 o 11:14
0
Po co świadek, przecież sprawa jest oczywista - kierowca wyprzedzał na pasach i zabił przechodnia. Co zmienią zeznania świadka? Powie, że kierowca nie widział pieszych ale widział, że inne samochody zatrzymały się przed przejściem. Jest przepis bezwzględnie zakazujący wyprzedzania na pasach bo inne samochody mogą zasłaniać widoczność... A może sąd wypuści go wolno, bo nie zgłosi się świadek?
Avatar
kokon / 13 listopada 2009 o 10:55
0
w jakim garbowie? ta wiocha to zagrody
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda"

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda" 0 16

Przed kościołem przy ul. Staszica jeszcze w zeszłym tygodniu rosło pięć drzew. Zostało jedno. – W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda – tłumaczy ksiądz rektor

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka 0 2

Bogdanka testuje pod ziemią nowy, bezprzewodowy system komunikacji. Ma to poprawić wydajność pracy maszyn i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów
film

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów 1 3

Reprezentacja Polski uległa w Gdańsku Czechom 0:1. Tym samym przed ostatnim meczem w Lidze Narodów z Portugalią Biało-Czerwoni wciąż pozostają bez zwycięstwa pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie 40 26

To już pewne: mieszkańców Lublina czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. Ratusz zgodził się na ceny zaproponowane przez firmy startujące w przetargu na obsługę dzielnic, w których dotychczas nie udało się wprowadzić nowych zasad segregacji odpadów. Od stycznia nowe zasady mają dotyczyć całego miasta

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia]
galeria

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia] 0 2

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym działa już słONICOwy kącik zabaw ufundowany przez Fundację ONICO.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada 1 1

Piłkarze kończą w weekend rundę jesienną. W III lidze odbędą się dwa mecze derbowe: Podlasie Biała Podlaska gra z Wisłą Puławy, a Orlęta Spomlek podejmują Stal Kraśnik. Czwartoligowcy awansem zagrają już za to kolejkę rundy wiosennej

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
galeria

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 173 67

Jarosław Stawiarski będzie nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydatura została wskazana podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 18 7

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 61 17

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 2 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 24 5

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 90 39

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 108 1

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 6 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego 2 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim prowadzą poszukiwania za zaginionym Piotrem Szczurowskim z Janowa Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!