Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

23 sierpnia 2009 r.
19:06
Edytuj ten wpis

Kurów: Wójt oszczędza i wyłącza nam w nocy latarnie

0 19 A A

Demolki i pobicia – tak wygląda w nocy sytuacja w Kurowie i okolicach. Mieszkańcy mają żal do władz gminy, że oszczędzają na oświetleniu ulic. – Pomyślimy o zmianie – odpowiada wójt.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O sprawie poinformowała nas Czytelniczka z Kurowa.

– Światło wyłączane jest u nas o godz. 23, a w Brzozowej Gaci o 24. Skutki to powybijane szyby na przystanku oraz pobicia. Jeden chłopak dostał tak mocno, że przez kilka tygodni leżał nieprzytomny w szpitalu. Czy nie zakrawa to na skandal? – dopytuje.

Na ciemności mieszkańcy gminy skarżyli się już wcześniej. Wójt Kurowa Stanisław Wójcicki twierdzi, że teraz nie ma pieniędzy na to, żeby latarnie paliły się wszędzie przez całą noc. Poza tym w nocy z ulic korzysta mało osób.

– Tam, gdzie jest taka potrzeba, możemy wydłużyć czas świecenia o pół godziny lub godzinę – mówi Wójcicki. – Więcej nie możemy, bo budżet na ten rok jest już ustalony. Ale przedstawię sprawę do dyskusji radnym. Od przyszłego roku można będzie to zmienić – dodaje.

Mieszkańców te tłumaczenia nie zadowalają. – Aż trudno uwierzyć, że coś takiego dzieje się w XXI wieku. Palą się tylko latarnie przy głównych ulicach, jakby mieszkańcy bocznych ulic byli mniej wartościowi – denerwuje się nasza Czytelniczka.

Żaden z naszych rozmówców nie chce podać swoich personaliów. – Kurów jest zbyt mały i mogłoby to się odbić na mojej rodzinie, dzieciach w szkole – tłumaczy jedna z kobiet.

Ale nie wszędzie tak oszczędzają. Przykładem jest sąsiedni Markuszów. – U nas latarnie świecą przez całą noc – mówi Andrzej Rozwałka, wójt gminy. – Tylko w sołectwach Zabłocie i Łany do godz. 23 – dodaje.

Rozwałka przyznaje, że wiele gmin ma z tym problem. – Kiedyś w tych kosztach partycypował wojewoda, który dawał pieniądze na oświetlenie przy drogach krajowych i wojewódzkich. Teraz za wszystko płaci gmina. My wydajemy na to rocznie ok. 120 tys. zł – tłumaczy wójt.

Sprawą zainteresowaliśmy kurowskich radnych. – Wszystko jest do załatwienia – mówi Danuta Kuna. – Mieszkańcy powinni napisać pismo do gminy i wtedy zajmiemy się tym na sesji. Wiadomo jak jest z pieniędzmi, ale na bezpieczeństwie na pewno nie można oszczędzać.

Wójt Kurowa zapowiada też, że w przyszłorocznym budżecie uwzględni większe wydatki na oświetlenie tak, aby latarnie mogły się palić przez całą noc.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ogarniacz / 7 kwietnia 2015 o 19:33
0

Szukając oszczędności na rachunkach za energię elektryczną nie trzeba już gasić latarni na noc. Wyjściem są grupowe zakupy prądu dostępne online przez stronę www Ogarniamprad. Kupując prąd w grupie zakupowej szanse na uzyskanie dużo lepszej ceny. W grupie mamy bowiem lepszą pozycję negocjacyjną niż w przypadku indywidualnych negocjacji ze sprzedawcami energii. Najprościej obniżyć rachunki obniżając cenę energii.

Avatar
mieszkanka Kurowa / 29 sierpnia 2009 o 09:46
0
Mieliśmy mieć Irlandię, a mamy Koreę Północną. Jesteśmy biegunem ciemności w Unii Europejskiej.
Avatar
donek / 28 sierpnia 2009 o 12:24
0
Danuta Kuna mieszka na Szumowie więc co ją obchodzą nasze ciemności

radna niech się zamknie bo nic pożytecznego nie robi
Danuta Kuna mieszka na Szumowie więc co ją obchodzą nasze ciemności

radna niech się zamknie bo nic pożytecznego nie robi rozwiń
Avatar
antylublin i antypuławy / 27 sierpnia 2009 o 22:51
0
Akurat sram na lublin, który jest jednym z najgorszych miast wojewódzkich w Polsce. Co do puław to też mi się nie podobają. Sami jesteście wiesniakami, którzy zapewne mieszkają w okolicach tych miast, ale mówią, że są z wielkiego miasta <LOL>
Avatar
Puławianin / 26 sierpnia 2009 o 14:30
0
nikt wazny napisał:
typowa odpowiedz wiesniaka...

Dla twojej wiadomosci jestem z miasta, takiego prawdziwego miasta, ktory jest stolica twojego wojewodztwa.


Nie tłumacz mu, on i tak nie wie co to województwo. Matula jego krowe sprzedali i komputer kupili, podpieli se interneta i śmigajom po nim bzdury pisząc heeeeeej!
Avatar
nikt wazny / 26 sierpnia 2009 o 09:01
0
miastowy napisał:
Wiem deb***u. Wiocha, z której ty jesteś ma pewnie max 100 osób, więc wypad wiesiu!

typowa odpowiedz wiesniaka...

Dla twojej wiadomosci jestem z miasta, takiego prawdziwego miasta, ktory jest stolica twojego wojewodztwa.
Avatar
miastowy / 25 sierpnia 2009 o 21:18
0
Wiem deb***u. Wiocha, z której ty jesteś ma pewnie max 100 osób, więc wypad wiesiu!
Avatar
nikt wazny / 25 sierpnia 2009 o 09:02
0
miastowy napisał:
Sam jesteś wieśniak. Najmniejsze miasto w Polsce ma tylko 860 osób, Kurów ma ponad 2800. Chodź na solo, to dostaniesz w ryja

A wiesz ile ma najwieksza wies w Polsce ? prawie 12 tys mieszkancow, a ty wyjezdzasz ze swoja wiocha i jej 2800 wiesniakami. A ryj to ma krowa twojego sasiada i z nia mozesz isc na solo w jego oborze wiesniaku <lol>
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2009 o 19:24
0
miastowy napisał:
Sam jesteś wieśniak. Najmniejsze miasto w Polsce ma tylko 860 osób, Kurów ma ponad 2800. Chodź na solo, to dostaniesz w ryja

Kurów to nie miasto!!!!!Wiocha i juz!!!!!!
Avatar
miastowy / 24 sierpnia 2009 o 15:10
0
Sam jesteś wieśniak. Najmniejsze miasto w Polsce ma tylko 860 osób, Kurów ma ponad 2800. Chodź na solo, to dostaniesz w ryja
Avatar
Ogarniacz / 7 kwietnia 2015 o 19:33
0

Szukając oszczędności na rachunkach za energię elektryczną nie trzeba już gasić latarni na noc. Wyjściem są grupowe zakupy prądu dostępne online przez stronę www Ogarniamprad. Kupując prąd w grupie zakupowej szanse na uzyskanie dużo lepszej ceny. W grupie mamy bowiem lepszą pozycję negocjacyjną niż w przypadku indywidualnych negocjacji ze sprzedawcami energii. Najprościej obniżyć rachunki obniżając cenę energii.

Avatar
mieszkanka Kurowa / 29 sierpnia 2009 o 09:46
0
Mieliśmy mieć Irlandię, a mamy Koreę Północną. Jesteśmy biegunem ciemności w Unii Europejskiej.
Avatar
donek / 28 sierpnia 2009 o 12:24
0
Danuta Kuna mieszka na Szumowie więc co ją obchodzą nasze ciemności

radna niech się zamknie bo nic pożytecznego nie robi
Danuta Kuna mieszka na Szumowie więc co ją obchodzą nasze ciemności

radna niech się zamknie bo nic pożytecznego nie robi rozwiń
Avatar
antylublin i antypuławy / 27 sierpnia 2009 o 22:51
0
Akurat sram na lublin, który jest jednym z najgorszych miast wojewódzkich w Polsce. Co do puław to też mi się nie podobają. Sami jesteście wiesniakami, którzy zapewne mieszkają w okolicach tych miast, ale mówią, że są z wielkiego miasta <LOL>
Avatar
Puławianin / 26 sierpnia 2009 o 14:30
0
nikt wazny napisał:
typowa odpowiedz wiesniaka...

Dla twojej wiadomosci jestem z miasta, takiego prawdziwego miasta, ktory jest stolica twojego wojewodztwa.


Nie tłumacz mu, on i tak nie wie co to województwo. Matula jego krowe sprzedali i komputer kupili, podpieli se interneta i śmigajom po nim bzdury pisząc heeeeeej!
Avatar
nikt wazny / 26 sierpnia 2009 o 09:01
0
miastowy napisał:
Wiem deb***u. Wiocha, z której ty jesteś ma pewnie max 100 osób, więc wypad wiesiu!

typowa odpowiedz wiesniaka...

Dla twojej wiadomosci jestem z miasta, takiego prawdziwego miasta, ktory jest stolica twojego wojewodztwa.
Avatar
miastowy / 25 sierpnia 2009 o 21:18
0
Wiem deb***u. Wiocha, z której ty jesteś ma pewnie max 100 osób, więc wypad wiesiu!
Avatar
nikt wazny / 25 sierpnia 2009 o 09:02
0
miastowy napisał:
Sam jesteś wieśniak. Najmniejsze miasto w Polsce ma tylko 860 osób, Kurów ma ponad 2800. Chodź na solo, to dostaniesz w ryja

A wiesz ile ma najwieksza wies w Polsce ? prawie 12 tys mieszkancow, a ty wyjezdzasz ze swoja wiocha i jej 2800 wiesniakami. A ryj to ma krowa twojego sasiada i z nia mozesz isc na solo w jego oborze wiesniaku <lol>
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2009 o 19:24
0
miastowy napisał:
Sam jesteś wieśniak. Najmniejsze miasto w Polsce ma tylko 860 osób, Kurów ma ponad 2800. Chodź na solo, to dostaniesz w ryja

Kurów to nie miasto!!!!!Wiocha i juz!!!!!!
Avatar
miastowy / 24 sierpnia 2009 o 15:10
0
Sam jesteś wieśniak. Najmniejsze miasto w Polsce ma tylko 860 osób, Kurów ma ponad 2800. Chodź na solo, to dostaniesz w ryja
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 4 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 10 33

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 5

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 3

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 38 44

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 5 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 13

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 1

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić 2 16

IPN wezwał wspólnotę rolników do przerobienia pomnika poświęconego polskim żołnierzom forsującym Wisłę w 1944 roku w Puławach. Problem w tym, że jest to spory koszt i nikt nie chce go ponosić.

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle"

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle" 2 0

Dzieci w wieku 5-8 lat, które lubią taniec, mają szansę trafić do Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle". Instruktorzy zapraszają do udziału w naborze do grupy chłopców i dziewczynek.

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS?

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS? 95 73