Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 kwietnia 2016 r.
9:13

Lekarze naprawili pacjentowi męskość. To pierwsza taka operacja w woj. lubelskim

0 39 A A
Jedna z sal na oddziale urologii i onkologii urologicznej puławskiego szpitala
Jedna z sal na oddziale urologii i onkologii urologicznej puławskiego szpitala

Po raz pierwszy w woj. lubelskim przeprowadzono operację wszczepienia pacjentowi hydraulicznej protezy członka. Dzięki niej 49-latek odzyska pełną sprawność seksualną

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Takie zabiegi w naszym kraju przeprowadza się dopiero od trzech lat, ale tej trudnej sztuki nie podjął się dotąd żaden ze szpitali w naszym województwie. Jako pierwsi na zastosowanie protezy hydraulicznej w leczeniu priapizmu zdecydowali się lekarze z Puław. W ubiegły piątek zabieg przeprowadził dr Ireneusz Ostrowski z Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej SP ZOZ w Puławach, a asystował mu dr Janusz Ciechan, ordynator oddziału. Merytorycznego wsparcia udzielił im dr Christophe Llorens z Francji.

Priapizm, na który cierpiał 49-letni pacjent, to objaw chorobowy polegający na występowaniu długotrwałego i bolesnego wzwodu członka, który nie jest związany z podnieceniem lub pobudzeniem seksualnym*. Jak zapewniają lekarze, w jego przypadku możliwości leczenia farmakologicznego nie wchodziły w grę. Długotrwała choroba uszkodziła mechanizm wzwodu. Jedyną opcją było zastosowanie silikonowego implantu, który na życzenie chorego będzie mógł być wypełniany płynem fizjologicznym, co pozwoli na odzyskanie przez niego sprawności seksualnej.

– Nasza urologia jest znana w całym województwie. Przyjeżdżają do nas pacjenci z różnych miast, a ta operacja jest dowodem odwagi naszych lekarzy, ich wrażliwości, umiejętności współpracy oraz rozsądku – mówi Piotr Rybak, dyrektor puławskiego SP ZOZ. – Cieszę się, że na swoim koncie mogą zapisać kolejny sukces. Z pewnością to nie przypadek, że tego typu zabiegi w naszym kraju wykonują tylko trzy ośrodki – dodaje Rybak i nie wyklucza, że jeśli zajdzie taka potrzeba, w Puławach przeprowadzane będą następne zabiegi tego typu.

W kraju na wszczepienie protezy członka czeka znaczna liczba pacjentów, operacji jest jednak niewiele. Problem stanowi nie tylko skala trudności. Barierą jest relatywnie niska wycena takich zabiegów przez NFZ przy wysokich cenach silikonowych implantów. Koszt jednego to około 25 tysięcy złotych.

Puławski oddział urologiczny zgodę na przeprowadzenie tej operacji otrzymał m.in. ze względu na dość młody wiek pacjenta. 

* Nazwa priapizm wywodzi się od starożytnego boga Priapa, którego wizerunki przedstawiały mężczyznę z członkiem w stanie erekcji.

 

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 maja 2016 o 13:17
0
Dobrze ze na urologii są hiper super lekarze i wporządku pielęgniarki
Avatar
Gość / 16 maja 2016 o 00:10
0
czytam te wypowiedzi na temat pielęgniarek i troche w nich racji. sa niektóre naprawde z powołania ,ale częśc to szkoda słów, tylko siedzieć z kawką,prezentować swoje nogi w mini i lepiej do nich nie podchodzić z prośba o pomoc bo burczą jak szerszenie.rozumiem że są zmęczone lub wypalone zawodowo, ale pacjent nie musi znosić takich zachowan i bać sie o coś zapytac ,znam takich co mieli w nocy silne bóle,ale bali sie powiedzieć pilęgniarce by nie dostać znieczulenia ustnego
Avatar
Szalunek / 3 maja 2016 o 15:30
0
Szacun dla tych lekarzy z pulaw
Avatar
.... / 2 maja 2016 o 13:11
0

brawo  dla  lekarzy ... to  ważne  że   mozna  sie  tam  leczyć

Avatar
Gość / 1 maja 2016 o 22:29
0

pierwsza taka operacja w wojewodztwie, bo wczesniej kler katolicki byl przeciw takim interwencjom w wole boza...

oj nie chrzań już, bo nie wiem kto tak pyta o zdanie kler katolicki w takich przypadkach?!

Avatar
Gość / 1 maja 2016 o 22:15
0
pierwsza taka operacja w wojewodztwie, bo wczesniej kler katolicki byl przeciw takim interwencjom w wole boza...
Avatar
janek bury / 1 maja 2016 o 17:35
0

brawo urolodzy z puław

 To  drugi  "Ch.....   Polski   Wschodniej"  z Puław   :) a  może on zza  Wisły ?

Avatar
Gość / 29 kwietnia 2016 o 21:50
0

jak widzę elita pislamistyczna wychowana w kamienicy, ja wolę swoje podwórka niż taką arystokrację jak ty i pewnie jeszcze pierwsza przy ołtarzu jesteś, wiedz jedno sprawiedliwość cię dopadnie po tej drugiej stronie

twoja krótkowzroczność poraża, nienawiść prowadzi  donikąd. Nie jestem pielęgniarką. Jestem  -może podobnie jak ty- człowiekiem!. Mam prawo do godności. Jeśli uważasz, ze pielęgniarki to krowy, to być może dlatego, że byłeś chowany w oborze i na gnoju. Współczuję. Ja chowałam się w domu, na dywanach,  (perskich) do tej pory jadam z porcelany a nie chamie jak ty- ze żłoba. Lecz się z chamstwa, bo na łeb za późno....

rozwiń
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2016 o 19:27
0

a może geny, grono zdrowych NKWD wymordowało razem z UB ( ale to nie byli głównie Słowianie)

To ci od lepszej zmiany... niestety ....

znaczy ... sztuczne członki :))))))))))))))))))))

Avatar
Gość / 29 kwietnia 2016 o 18:51
0

Ci Panowie na zdjęciu czekają w kolejce na naprawę męskości?

To ci od lepszej zmiany... niestety ....

Avatar
Gość / 28 maja 2016 o 13:17
0
Dobrze ze na urologii są hiper super lekarze i wporządku pielęgniarki
Avatar
Gość / 16 maja 2016 o 00:10
0
czytam te wypowiedzi na temat pielęgniarek i troche w nich racji. sa niektóre naprawde z powołania ,ale częśc to szkoda słów, tylko siedzieć z kawką,prezentować swoje nogi w mini i lepiej do nich nie podchodzić z prośba o pomoc bo burczą jak szerszenie.rozumiem że są zmęczone lub wypalone zawodowo, ale pacjent nie musi znosić takich zachowan i bać sie o coś zapytac ,znam takich co mieli w nocy silne bóle,ale bali sie powiedzieć pilęgniarce by nie dostać znieczulenia ustnego
Avatar
Szalunek / 3 maja 2016 o 15:30
0
Szacun dla tych lekarzy z pulaw
Avatar
.... / 2 maja 2016 o 13:11
0

brawo  dla  lekarzy ... to  ważne  że   mozna  sie  tam  leczyć

Avatar
Gość / 1 maja 2016 o 22:29
0

pierwsza taka operacja w wojewodztwie, bo wczesniej kler katolicki byl przeciw takim interwencjom w wole boza...

oj nie chrzań już, bo nie wiem kto tak pyta o zdanie kler katolicki w takich przypadkach?!

Avatar
Gość / 1 maja 2016 o 22:15
0
pierwsza taka operacja w wojewodztwie, bo wczesniej kler katolicki byl przeciw takim interwencjom w wole boza...
Avatar
janek bury / 1 maja 2016 o 17:35
0

brawo urolodzy z puław

 To  drugi  "Ch.....   Polski   Wschodniej"  z Puław   :) a  może on zza  Wisły ?

Avatar
Gość / 29 kwietnia 2016 o 21:50
0

jak widzę elita pislamistyczna wychowana w kamienicy, ja wolę swoje podwórka niż taką arystokrację jak ty i pewnie jeszcze pierwsza przy ołtarzu jesteś, wiedz jedno sprawiedliwość cię dopadnie po tej drugiej stronie

twoja krótkowzroczność poraża, nienawiść prowadzi  donikąd. Nie jestem pielęgniarką. Jestem  -może podobnie jak ty- człowiekiem!. Mam prawo do godności. Jeśli uważasz, ze pielęgniarki to krowy, to być może dlatego, że byłeś chowany w oborze i na gnoju. Współczuję. Ja chowałam się w domu, na dywanach,  (perskich) do tej pory jadam z porcelany a nie chamie jak ty- ze żłoba. Lecz się z chamstwa, bo na łeb za późno....

rozwiń
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2016 o 19:27
0

a może geny, grono zdrowych NKWD wymordowało razem z UB ( ale to nie byli głównie Słowianie)

To ci od lepszej zmiany... niestety ....

znaczy ... sztuczne członki :))))))))))))))))))))

Avatar
Gość / 29 kwietnia 2016 o 18:51
0

Ci Panowie na zdjęciu czekają w kolejce na naprawę męskości?

To ci od lepszej zmiany... niestety ....

Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 0 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 1

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 8 6

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 13 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 11

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 42 41

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 20 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 154 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!