Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

19 marca 2009 r.
19:54
Edytuj ten wpis

Licealiści odpokutują za filmik z polską flagą nad pisuarem

0 90 A A

Uczniowie puławskiego I LO nakręcili filmik z "otwarcia szkolnych pisuarów” i umieścili go w Internecie. Oburzona dyrekcja szkoły zawiadomiła policję.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Puławska prokuratura sprawdza, czy uczniowie liceum im. ks. A.J. Czartoryskiego nie znieważyli polskiej flagi.

- Będziemy przesłuchiwać wszystkich, którzy znaleźli się na filmie. W sumie kilkanaście osób. Ale niektórzy to tylko świadkowie zdarzenia - informuje Dariusz Lenard, prokurator rejonowy w Puławach.

Sześciominutowy filmik przedstawia batalię o dodatkową męską ubikację w szkole. Do walki uczniowie angażują m.in. papieża Jana Pawła II, którego zdjęcie pojawia się w materiale.

Występuje też poseł SLD Ryszard Kalisz, który zaprasza na galę "otwarcia pisuarów”. Podczas uroczystości w ubikacji pojawiają się uczniowie w maskach przedstawiających Donalda Tuska czy Baracka Obamę.

- Uczniowie! Od dzisiaj mamy prawo odlewać się! - mówi w swoim "inauguracyjnym” wystąpieniu "Obama”.

Po chwili jeden z uczniów wprowadza do ubikacji biało-czerwoną flagę. Następuje uroczyste przecięcie wstęgi przed nowymi pisuarami. Ktoś chce nawet zacząć śpiewać hymn.

- Bez przesady - pada z tłumu. Na koniec dwóch uczniów sika do pisuarów. W ubikacji wrze, wszyscy śpiewają.

Na trop filmu w Internecie trafiła w połowie lutego sama dyrektorka I LO.

- Chciałam zobaczyć na portalu YouTube film z naszej studniówki. Wpisałam hasło "czartorych” i okazało się, że jest tam coś znacznie ciekawszego niż studniówka - opowiada Beata Trzcińska-Staszczyk.

Film na początku nawet jej się spodobał. - Do czasu wprowadzenia flagi. Wtedy ze zdumienia otworzyłam usta.

Film nakręcili uczniowie jednej z trzecich klas. Już zostali ukarani naganą. Ale na tym kłopoty maturzystów się nie skończyły.

- Po konsultacji z prawnikami postanowiliśmy zgłosić sprawę policji - mówi Trzcińska-Staszczyk.

Udało się nam porozmawiać z autorami kontrowersyjnego materiału.

- Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że użycie flagi może zostać tak odebrane. Przecież nic złego z nią nie zrobiliśmy - mówi jeden z uczniów.

- Przepraszamy wszystkich, którzy mogli poczuć się obrażeni i żałujemy tej sytuacji. Także tego, że wyszły z igły widły - dodaje drugi maturzysta.

- Za znieważenie flagi państwowej grozi kara grzywny albo do roku pozbawienia wolności - mówi Marcin Koper z puławskiej policji.

W Internecie filmu już nie ma. Zniknął kilka dni po publikacji. Nam udało się do niego dotrzeć dzięki uprzejmości dziennikarzy Informacji Puławskich.

Komentarze 90

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aa / 8 kwietnia 2009 o 18:51
0
Ja uważam, że chłopcy nie mięli nic złego na myśli. Pomysł z flagą był spontaniczny, wcześniej miało jej nie być. Twarze polityków i papieża były pokazane przez chwileczkę, a nie przez cały film. Nie rozumie, dlaczego media zrobiłyz tego taką sensację. Chłopcy są w klasie maturalnej, mają dość zmartwień, a teraz jeszcze prokuratura na głowie ;/ Może teraz czas się zastanowić nad tym, czego uczą w Polskich szkołach? Kiedyś, ludzie gotowi byli się rzucić w ogień za flagę, godło. Teraz ludzie nie wiedzą co to znaczy być patriotą, co można, a czego nie można. Np. na godzinach wychowawczych powinno się przygotowywać do życia w świecie. Autorzy filmiku nie mięli zupełnie pojęcia, do czego to może doprowadzić.
Ja uważam, że chłopcy nie mięli nic złego na myśli. Pomysł z flagą był spontaniczny, wcześniej miało jej nie być. Twarze polityków i papieża były pokazane przez chwileczkę, a nie przez cały film. Nie rozumie, dlaczego media zrobiłyz tego taką sensację. Chłopcy są w klasie maturalnej, mają dość zmartwień, a teraz jeszcze prokuratura na głowie ;/ Może teraz czas się zastanowić nad tym, czego uczą w Polskich szkołach? Kiedyś, ludzie gotowi byli się rzucić w ogień za flagę, godło. Teraz ludzie nie wiedzą co to znaczy być patriotą, co można, a cz... rozwiń
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2009 o 23:03
0
Ludzie, czy wam coś ciężkiego spadło na głowy?! Jaki żart/dowcip/happening/świetna akcja?!
Przecież to porażka! Żenułaaa. Kolesie chyba mózgów nie mieli (albo mieli je gdzie indziej);/ Mogą sobie nakręcać sikanie do pisuarów, ale po co im papież, flaga, politycy;/? Ja nie wiem kogo by to mogło bawić, ale widać są i tacy ;] Gratuluję poczucia humoru, nie ma co.
I ja za was koledzy nie trzymam kciuków, chociaż sama do tej szkoły chodziłam. Nie mniej jednak - powodzenia;]
Avatar
Belfer / 7 kwietnia 2009 o 22:58
0
Prosty_Człowiek napisał:
uważam, że znieważanie POLSKICH synboli narodowych to przegięcie pały !!!
a ludzie mający 18 lat to nie są dzieci z podstawówki, którzy potrzebyją niańki, która im powie że źle robią !!!
oni to zrobili świadomie więc niech świadomie za to odpowiedzą !
i ty nie chodzi o mohery czy inne duperszmity tylko o szacunek do POLSKICH symboli !!!

jeżeli jakieś ćwoki nie rozumieją co oznacza POLSKA flaga to niech sobie podręcznik do histori zeżre na śniadanie - może to mu pomoże. Dla ludzi którzy ginęli na przykład podczas II wojny światowej POLSKA flaga była symbole za który potrafili oddać życie - to znaczy że zginęli na prawdę - i nie mieli następnego życia jak w Qaake'u czy innej strzelance. Ci ludzie umierali i po wolnie broniąc POLSKICH symboli - wsadzano im kołki od krzeseł w d*** tylko dlatego, że kochali POLSKĘ - i co im powiedzą te szczeniaki ??
a właściwie to nie szczeniaki ale w pełni świadomi dorośli ludzie, którzy niestety nie wiedzą co to znaczy jest być POLAKIEM ....
... mam nadzieję że im się to wszystko jednak w głowach poukłada - czego im serdecznie życzę !!!!

Moi drodzy, uczniowie Czartorycha wzięli przykład z nie mniej elytarnej szkoły, a mianowicie Unii z Lublina. Czy przypadkiem polonez to nie taniec narodowy? Czy nie zasługuje ten taniec na poszanowanie - przecież należy on do kultury i tradycji naszego kraju. W "Panu Tadeuszu" odgrywa bardzo ważną rolę - to jeden z przykładów literackich. A przecież słynna elytarna Unia wygrała TVN-owski konkurs, bo jej uczniowie byli najbardziej "kreatywni", tańczyli poloneza w w-c ( podobno) i wielu innych miejscach, które, moim zdaniem nie były zbyt odpowiednie dla powagi tego tańca. Dlaczego więc krytykujecie uczniów puławskiej szkoły a pobłażacie lubelskim maturzystom? Wiem, tam - w Unii pani dyrektor "była zadowolona" - podobno- z postawy (kreatywnej) swoich uczniów, tu ... no, sami wiecie. WNIOSEK: wychowanie legło i w jednej i drugiej szkole. Symbole narodowe, tradycję i kulturę należy KULTYWOWAĆ a nie KREOWAĆ. p.s. Nie mam nic współnego ani z Czartorychem ani z Unią, ale nauczycielem jestem, Pozdrawiam.

Moi drodzy, uczniowie Czartorycha wzięli przykład z nie mniej elytarnej szkoły, a mianowicie Unii z Lublina. Czy przypadkiem polonez to nie taniec narodowy? Czy nie zasługuje ten taniec na poszanowanie - przecież należy on do kultury i tradycji naszego kraju. W "Panu Tadeuszu" odgrywa bardzo ważną rolę - to jeden z przykładów literackich. A przecież słynna elytarna Unia wygrała TVN-owski konkurs, bo jej uczniowie byli najbardziej "kreatywni", tańczyli poloneza w w-c ( podobno) i wielu innych miejscach... rozwiń
Avatar
~lolek~ / 7 kwietnia 2009 o 22:52
0
No to jest dobre, mozna sie smiac i smiac, ale nie z filmiku, tylko z tego co wyprawia dyrekcja. Ile razy pojawia sie w telewizji jakis tepy program w ktorym nasmiewaja sie z prezydenta, robia sobie parodie z godla, flagi, hymnu. Czy ktos zglaszal to na policje?? Nie?? No wlasnie, ci uczniowie z I LO powinni dostac nagane od dyrekcji, powinni im poobnizac zachowanie i tyle. Bo to jest problem wewnatrz-szkolny a nie oglono polski! Dajemy tylko kolejny powod innym narodowosciom aby z nas kpili. To byl tylko mlodzienczy wyglup, mysle ze winni afery juz zrozumieli swoj blad i wiecej czegos takiego nie wykreca. Ta afera nie przyniesie nic dobrego tej szkole, a wrecz uwazam ze jej zaszkodzi. Ludzi zaczyna juz to nudzic i smieszyc. Osobiscie czujac sie polakiem nie uwazam zeby ten filmik mnie urazil az na tyle by dzwonic na policje czy prokurature..
No to jest dobre, mozna sie smiac i smiac, ale nie z filmiku, tylko z tego co wyprawia dyrekcja. Ile razy pojawia sie w telewizji jakis tepy program w ktorym nasmiewaja sie z prezydenta, robia sobie parodie z godla, flagi, hymnu. Czy ktos zglaszal to na policje?? Nie?? No wlasnie, ci uczniowie z I LO powinni dostac nagane od dyrekcji, powinni im poobnizac zachowanie i tyle. Bo to jest problem wewnatrz-szkolny a nie oglono polski! Dajemy tylko kolejny powod innym narodowosciom aby z nas kpili. To byl tylko mlodzienczy wyglup, mysle ze wi... rozwiń
Avatar
Prosty_Człowiek / 7 kwietnia 2009 o 22:32
0
uważam, że znieważanie POLSKICH synboli narodowych to przegięcie pały !!!
a ludzie mający 18 lat to nie są dzieci z podstawówki, którzy potrzebyją niańki, która im powie że źle robią !!!
oni to zrobili świadomie więc niech świadomie za to odpowiedzą !
i ty nie chodzi o mohery czy inne duperszmity tylko o szacunek do POLSKICH symboli !!!

jeżeli jakieś ćwoki nie rozumieją co oznacza POLSKA flaga to niech sobie podręcznik do histori zeżre na śniadanie - może to mu pomoże. Dla ludzi którzy ginęli na przykład podczas II wojny światowej POLSKA flaga była symbole za który potrafili oddać życie - to znaczy że zginęli na prawdę - i nie mieli następnego życia jak w Qaake'u czy innej strzelance. Ci ludzie umierali i po wolnie broniąc POLSKICH symboli - wsadzano im kołki od krzeseł w d*** tylko dlatego, że kochali POLSKĘ - i co im powiedzą te szczeniaki ??
a właściwie to nie szczeniaki ale w pełni świadomi dorośli ludzie, którzy niestety nie wiedzą co to znaczy jest być POLAKIEM ....
... mam nadzieję że im się to wszystko jednak w głowach poukłada - czego im serdecznie życzę !!!!
uważam, że znieważanie POLSKICH synboli narodowych to przegięcie pały !!!
a ludzie mający 18 lat to nie są dzieci z podstawówki, którzy potrzebyją niańki, która im powie że źle robią !!!
oni to zrobili świadomie więc niech świadomie za to odpowiedzą !
i ty nie chodzi o mohery czy inne duperszmity tylko o szacunek do POLSKICH symboli !!!

jeżeli jakieś ćwoki nie rozumieją co oznacza POLSKA flaga to niech sobie podręcznik do histori zeżre na śniadanie - może to mu pomoże. Dl... rozwiń
Avatar
gośc1 / 23 marca 2009 o 19:59
0
Witam. Nie rozumiem czemu tak najeżdzacie na Panią Dyrektor. Otóż sprawa wygląda następująco: Jako dyrektor szkoły była zobowiązana powiadomic policję o zajściu. sprawa była juz na początku za głosna, więc jakby sie wydało ze próbuje ukryc sprawe, dopiero by wybuchla afera. media wkroczyly miesiac po ukazaniu sie filmiku i zapewniam was ze to nie dyrekcja powiadomiła media. wszyscy bylismy zaskoczeni, po prostu komus zalezało na nagłośnieniu sprawy (wybory na nową dyrekcje). Poza tym dziennikarze z tego żyją (co nie znaczy ze pochwalam ich czyny, bo krzyczenie tekstów w stylu:"my i tak dopiszemy sobie wasze słowa" nie są chyba godne dziennikarza. To tyle.
Witam. Nie rozumiem czemu tak najeżdzacie na Panią Dyrektor. Otóż sprawa wygląda następująco: Jako dyrektor szkoły była zobowiązana powiadomic policję o zajściu. sprawa była juz na początku za głosna, więc jakby sie wydało ze próbuje ukryc sprawe, dopiero by wybuchla afera. media wkroczyly miesiac po ukazaniu sie filmiku i zapewniam was ze to nie dyrekcja powiadomiła media. wszyscy bylismy zaskoczeni, po prostu komus zalezało na nagłośnieniu sprawy (wybory na nową dyrekcje). Poza tym dziennikarze z tego żyją (co nie znaczy ze pochwalam ich c... rozwiń
Avatar
puławiak / 23 marca 2009 o 09:26
0
czytając szaleńcze ataki na panią Dyrektor coraz bardziej pragnę ją poznać, to musi byc "lux kobitka" skoro wywołuje tyle nienawiści wśród obrońców "tych niewinnych grzecznych uczniów" którzy tylko wysikali się w obecności flagi narodowej, a teraz serio - w tym kraju mieszkają też osoby których obraziło wprowadzenie flagi narodowej do "kibla" i sikanie w obecności symboli narodowych, a o tym czy było to złamanie prawa zdecydują organy do tego powołane, tak jak to powinno się odbywać w praworządnym kraju, brawo dla Pani Dyrektor - niech w Polsce prawo prawem będzie
czytając szaleńcze ataki na panią Dyrektor coraz bardziej pragnę ją poznać, to musi byc "lux kobitka" skoro wywołuje tyle nienawiści wśród obrońców "tych niewinnych grzecznych uczniów" którzy tylko wysikali się w obecności flagi narodowej, a teraz serio - w tym kraju mieszkają też osoby których obraziło wprowadzenie flagi narodowej do "kibla" i sikanie w obecności symboli narodowych, a o tym czy było to złamanie prawa zdecydują organy do tego powołane, tak jak to powinno się odbywać w praworządnym kraju, brawo... rozwiń
Avatar
uczen. / 22 marca 2009 o 19:56
0
Uważnie przeczytałam wasze posty i chciałabym coś dodać.
Brawa dla pani dyrektor, która tak bardzo dba o renomę Naszej szkoły wprowadza mundurki, zakazy ubierania kolorowych ciuchów,makijażu czy kolczyków... A powiadamiając media o tym incydencje na pewno ludzie maja jeszcze lepsze zdanie o "Czarcie" której już całkowicie jest zszargana... Oddawana uważam,że pani dyrektor minęła się ze swoim powołaniem...
Wracając do chłopaków i tego filmiku to był tylko głupi żart dla poprawienia atmosfery w szkole i zapewne chcieli zostawić po sobie jakaś pamiątkę ;p Szkoda tylko, że z głupiego żartu powstała afera.
Uważnie przeczytałam wasze posty i chciałabym coś dodać.
Brawa dla pani dyrektor, która tak bardzo dba o renomę Naszej szkoły wprowadza mundurki, zakazy ubierania kolorowych ciuchów,makijażu czy kolczyków... A powiadamiając media o tym incydencje na pewno ludzie maja jeszcze lepsze zdanie o "Czarcie" której już całkowicie jest zszargana... Oddawana uważam,że pani dyrektor minęła się ze swoim powołaniem...
Wracając do chłopaków i tego filmiku to był tylko głupi żart dla poprawienia atmosfery w szkole i zapewne chcieli ... rozwiń
Avatar
życzliwy / 22 marca 2009 o 14:49
0
Zapeniam Cię że czasem pewne fakty są zmieniane na prośbę samych osób zaintersowanych. Z mojej strony tyle.
Avatar
Ruwny / 22 marca 2009 o 14:22
0
"- Chciałam zobaczyć na portalu YouTube film z naszej studniówki. Wpisałam hasło "czartorych” i okazało się, że jest tam coś znacznie ciekawszego niż studniówka - opowiada Beata Trzcińska-Staszczyk." -jak nie ona?
Avatar
aa / 8 kwietnia 2009 o 18:51
0
Ja uważam, że chłopcy nie mięli nic złego na myśli. Pomysł z flagą był spontaniczny, wcześniej miało jej nie być. Twarze polityków i papieża były pokazane przez chwileczkę, a nie przez cały film. Nie rozumie, dlaczego media zrobiłyz tego taką sensację. Chłopcy są w klasie maturalnej, mają dość zmartwień, a teraz jeszcze prokuratura na głowie ;/ Może teraz czas się zastanowić nad tym, czego uczą w Polskich szkołach? Kiedyś, ludzie gotowi byli się rzucić w ogień za flagę, godło. Teraz ludzie nie wiedzą co to znaczy być patriotą, co można, a czego nie można. Np. na godzinach wychowawczych powinno się przygotowywać do życia w świecie. Autorzy filmiku nie mięli zupełnie pojęcia, do czego to może doprowadzić.
Ja uważam, że chłopcy nie mięli nic złego na myśli. Pomysł z flagą był spontaniczny, wcześniej miało jej nie być. Twarze polityków i papieża były pokazane przez chwileczkę, a nie przez cały film. Nie rozumie, dlaczego media zrobiłyz tego taką sensację. Chłopcy są w klasie maturalnej, mają dość zmartwień, a teraz jeszcze prokuratura na głowie ;/ Może teraz czas się zastanowić nad tym, czego uczą w Polskich szkołach? Kiedyś, ludzie gotowi byli się rzucić w ogień za flagę, godło. Teraz ludzie nie wiedzą co to znaczy być patriotą, co można, a cz... rozwiń
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2009 o 23:03
0
Ludzie, czy wam coś ciężkiego spadło na głowy?! Jaki żart/dowcip/happening/świetna akcja?!
Przecież to porażka! Żenułaaa. Kolesie chyba mózgów nie mieli (albo mieli je gdzie indziej);/ Mogą sobie nakręcać sikanie do pisuarów, ale po co im papież, flaga, politycy;/? Ja nie wiem kogo by to mogło bawić, ale widać są i tacy ;] Gratuluję poczucia humoru, nie ma co.
I ja za was koledzy nie trzymam kciuków, chociaż sama do tej szkoły chodziłam. Nie mniej jednak - powodzenia;]
Avatar
Belfer / 7 kwietnia 2009 o 22:58
0
Prosty_Człowiek napisał:
uważam, że znieważanie POLSKICH synboli narodowych to przegięcie pały !!!
a ludzie mający 18 lat to nie są dzieci z podstawówki, którzy potrzebyją niańki, która im powie że źle robią !!!
oni to zrobili świadomie więc niech świadomie za to odpowiedzą !
i ty nie chodzi o mohery czy inne duperszmity tylko o szacunek do POLSKICH symboli !!!

jeżeli jakieś ćwoki nie rozumieją co oznacza POLSKA flaga to niech sobie podręcznik do histori zeżre na śniadanie - może to mu pomoże. Dla ludzi którzy ginęli na przykład podczas II wojny światowej POLSKA flaga była symbole za który potrafili oddać życie - to znaczy że zginęli na prawdę - i nie mieli następnego życia jak w Qaake'u czy innej strzelance. Ci ludzie umierali i po wolnie broniąc POLSKICH symboli - wsadzano im kołki od krzeseł w d*** tylko dlatego, że kochali POLSKĘ - i co im powiedzą te szczeniaki ??
a właściwie to nie szczeniaki ale w pełni świadomi dorośli ludzie, którzy niestety nie wiedzą co to znaczy jest być POLAKIEM ....
... mam nadzieję że im się to wszystko jednak w głowach poukłada - czego im serdecznie życzę !!!!

Moi drodzy, uczniowie Czartorycha wzięli przykład z nie mniej elytarnej szkoły, a mianowicie Unii z Lublina. Czy przypadkiem polonez to nie taniec narodowy? Czy nie zasługuje ten taniec na poszanowanie - przecież należy on do kultury i tradycji naszego kraju. W "Panu Tadeuszu" odgrywa bardzo ważną rolę - to jeden z przykładów literackich. A przecież słynna elytarna Unia wygrała TVN-owski konkurs, bo jej uczniowie byli najbardziej "kreatywni", tańczyli poloneza w w-c ( podobno) i wielu innych miejscach, które, moim zdaniem nie były zbyt odpowiednie dla powagi tego tańca. Dlaczego więc krytykujecie uczniów puławskiej szkoły a pobłażacie lubelskim maturzystom? Wiem, tam - w Unii pani dyrektor "była zadowolona" - podobno- z postawy (kreatywnej) swoich uczniów, tu ... no, sami wiecie. WNIOSEK: wychowanie legło i w jednej i drugiej szkole. Symbole narodowe, tradycję i kulturę należy KULTYWOWAĆ a nie KREOWAĆ. p.s. Nie mam nic współnego ani z Czartorychem ani z Unią, ale nauczycielem jestem, Pozdrawiam.

Moi drodzy, uczniowie Czartorycha wzięli przykład z nie mniej elytarnej szkoły, a mianowicie Unii z Lublina. Czy przypadkiem polonez to nie taniec narodowy? Czy nie zasługuje ten taniec na poszanowanie - przecież należy on do kultury i tradycji naszego kraju. W "Panu Tadeuszu" odgrywa bardzo ważną rolę - to jeden z przykładów literackich. A przecież słynna elytarna Unia wygrała TVN-owski konkurs, bo jej uczniowie byli najbardziej "kreatywni", tańczyli poloneza w w-c ( podobno) i wielu innych miejscach... rozwiń
Avatar
~lolek~ / 7 kwietnia 2009 o 22:52
0
No to jest dobre, mozna sie smiac i smiac, ale nie z filmiku, tylko z tego co wyprawia dyrekcja. Ile razy pojawia sie w telewizji jakis tepy program w ktorym nasmiewaja sie z prezydenta, robia sobie parodie z godla, flagi, hymnu. Czy ktos zglaszal to na policje?? Nie?? No wlasnie, ci uczniowie z I LO powinni dostac nagane od dyrekcji, powinni im poobnizac zachowanie i tyle. Bo to jest problem wewnatrz-szkolny a nie oglono polski! Dajemy tylko kolejny powod innym narodowosciom aby z nas kpili. To byl tylko mlodzienczy wyglup, mysle ze winni afery juz zrozumieli swoj blad i wiecej czegos takiego nie wykreca. Ta afera nie przyniesie nic dobrego tej szkole, a wrecz uwazam ze jej zaszkodzi. Ludzi zaczyna juz to nudzic i smieszyc. Osobiscie czujac sie polakiem nie uwazam zeby ten filmik mnie urazil az na tyle by dzwonic na policje czy prokurature..
No to jest dobre, mozna sie smiac i smiac, ale nie z filmiku, tylko z tego co wyprawia dyrekcja. Ile razy pojawia sie w telewizji jakis tepy program w ktorym nasmiewaja sie z prezydenta, robia sobie parodie z godla, flagi, hymnu. Czy ktos zglaszal to na policje?? Nie?? No wlasnie, ci uczniowie z I LO powinni dostac nagane od dyrekcji, powinni im poobnizac zachowanie i tyle. Bo to jest problem wewnatrz-szkolny a nie oglono polski! Dajemy tylko kolejny powod innym narodowosciom aby z nas kpili. To byl tylko mlodzienczy wyglup, mysle ze wi... rozwiń
Avatar
Prosty_Człowiek / 7 kwietnia 2009 o 22:32
0
uważam, że znieważanie POLSKICH synboli narodowych to przegięcie pały !!!
a ludzie mający 18 lat to nie są dzieci z podstawówki, którzy potrzebyją niańki, która im powie że źle robią !!!
oni to zrobili świadomie więc niech świadomie za to odpowiedzą !
i ty nie chodzi o mohery czy inne duperszmity tylko o szacunek do POLSKICH symboli !!!

jeżeli jakieś ćwoki nie rozumieją co oznacza POLSKA flaga to niech sobie podręcznik do histori zeżre na śniadanie - może to mu pomoże. Dla ludzi którzy ginęli na przykład podczas II wojny światowej POLSKA flaga była symbole za który potrafili oddać życie - to znaczy że zginęli na prawdę - i nie mieli następnego życia jak w Qaake'u czy innej strzelance. Ci ludzie umierali i po wolnie broniąc POLSKICH symboli - wsadzano im kołki od krzeseł w d*** tylko dlatego, że kochali POLSKĘ - i co im powiedzą te szczeniaki ??
a właściwie to nie szczeniaki ale w pełni świadomi dorośli ludzie, którzy niestety nie wiedzą co to znaczy jest być POLAKIEM ....
... mam nadzieję że im się to wszystko jednak w głowach poukłada - czego im serdecznie życzę !!!!
uważam, że znieważanie POLSKICH synboli narodowych to przegięcie pały !!!
a ludzie mający 18 lat to nie są dzieci z podstawówki, którzy potrzebyją niańki, która im powie że źle robią !!!
oni to zrobili świadomie więc niech świadomie za to odpowiedzą !
i ty nie chodzi o mohery czy inne duperszmity tylko o szacunek do POLSKICH symboli !!!

jeżeli jakieś ćwoki nie rozumieją co oznacza POLSKA flaga to niech sobie podręcznik do histori zeżre na śniadanie - może to mu pomoże. Dl... rozwiń
Avatar
gośc1 / 23 marca 2009 o 19:59
0
Witam. Nie rozumiem czemu tak najeżdzacie na Panią Dyrektor. Otóż sprawa wygląda następująco: Jako dyrektor szkoły była zobowiązana powiadomic policję o zajściu. sprawa była juz na początku za głosna, więc jakby sie wydało ze próbuje ukryc sprawe, dopiero by wybuchla afera. media wkroczyly miesiac po ukazaniu sie filmiku i zapewniam was ze to nie dyrekcja powiadomiła media. wszyscy bylismy zaskoczeni, po prostu komus zalezało na nagłośnieniu sprawy (wybory na nową dyrekcje). Poza tym dziennikarze z tego żyją (co nie znaczy ze pochwalam ich czyny, bo krzyczenie tekstów w stylu:"my i tak dopiszemy sobie wasze słowa" nie są chyba godne dziennikarza. To tyle.
Witam. Nie rozumiem czemu tak najeżdzacie na Panią Dyrektor. Otóż sprawa wygląda następująco: Jako dyrektor szkoły była zobowiązana powiadomic policję o zajściu. sprawa była juz na początku za głosna, więc jakby sie wydało ze próbuje ukryc sprawe, dopiero by wybuchla afera. media wkroczyly miesiac po ukazaniu sie filmiku i zapewniam was ze to nie dyrekcja powiadomiła media. wszyscy bylismy zaskoczeni, po prostu komus zalezało na nagłośnieniu sprawy (wybory na nową dyrekcje). Poza tym dziennikarze z tego żyją (co nie znaczy ze pochwalam ich c... rozwiń
Avatar
puławiak / 23 marca 2009 o 09:26
0
czytając szaleńcze ataki na panią Dyrektor coraz bardziej pragnę ją poznać, to musi byc "lux kobitka" skoro wywołuje tyle nienawiści wśród obrońców "tych niewinnych grzecznych uczniów" którzy tylko wysikali się w obecności flagi narodowej, a teraz serio - w tym kraju mieszkają też osoby których obraziło wprowadzenie flagi narodowej do "kibla" i sikanie w obecności symboli narodowych, a o tym czy było to złamanie prawa zdecydują organy do tego powołane, tak jak to powinno się odbywać w praworządnym kraju, brawo dla Pani Dyrektor - niech w Polsce prawo prawem będzie
czytając szaleńcze ataki na panią Dyrektor coraz bardziej pragnę ją poznać, to musi byc "lux kobitka" skoro wywołuje tyle nienawiści wśród obrońców "tych niewinnych grzecznych uczniów" którzy tylko wysikali się w obecności flagi narodowej, a teraz serio - w tym kraju mieszkają też osoby których obraziło wprowadzenie flagi narodowej do "kibla" i sikanie w obecności symboli narodowych, a o tym czy było to złamanie prawa zdecydują organy do tego powołane, tak jak to powinno się odbywać w praworządnym kraju, brawo... rozwiń
Avatar
uczen. / 22 marca 2009 o 19:56
0
Uważnie przeczytałam wasze posty i chciałabym coś dodać.
Brawa dla pani dyrektor, która tak bardzo dba o renomę Naszej szkoły wprowadza mundurki, zakazy ubierania kolorowych ciuchów,makijażu czy kolczyków... A powiadamiając media o tym incydencje na pewno ludzie maja jeszcze lepsze zdanie o "Czarcie" której już całkowicie jest zszargana... Oddawana uważam,że pani dyrektor minęła się ze swoim powołaniem...
Wracając do chłopaków i tego filmiku to był tylko głupi żart dla poprawienia atmosfery w szkole i zapewne chcieli zostawić po sobie jakaś pamiątkę ;p Szkoda tylko, że z głupiego żartu powstała afera.
Uważnie przeczytałam wasze posty i chciałabym coś dodać.
Brawa dla pani dyrektor, która tak bardzo dba o renomę Naszej szkoły wprowadza mundurki, zakazy ubierania kolorowych ciuchów,makijażu czy kolczyków... A powiadamiając media o tym incydencje na pewno ludzie maja jeszcze lepsze zdanie o "Czarcie" której już całkowicie jest zszargana... Oddawana uważam,że pani dyrektor minęła się ze swoim powołaniem...
Wracając do chłopaków i tego filmiku to był tylko głupi żart dla poprawienia atmosfery w szkole i zapewne chcieli ... rozwiń
Avatar
życzliwy / 22 marca 2009 o 14:49
0
Zapeniam Cię że czasem pewne fakty są zmieniane na prośbę samych osób zaintersowanych. Z mojej strony tyle.
Avatar
Ruwny / 22 marca 2009 o 14:22
0
"- Chciałam zobaczyć na portalu YouTube film z naszej studniówki. Wpisałam hasło "czartorych” i okazało się, że jest tam coś znacznie ciekawszego niż studniówka - opowiada Beata Trzcińska-Staszczyk." -jak nie ona?
Zobacz wszystkie komentarze 90

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 130 52

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 58 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 10

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!