Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

22 lipca 2019 r.
9:06

Lubelskie: Paradoks. Inni nie mogą się tu budować, a on jeden dostał pozwolenie

50 36 A A
 Ten teren jest wyłączony z jakiejkolwiek zabudowy – mówi Paweł Duklewski, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie
Ten teren jest wyłączony z jakiejkolwiek zabudowy – mówi Paweł Duklewski, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie

Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego na tym terenie budować nie można. Wstrzymania prac budowlanych chce też Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. – To obszar Natura 2000 – argumentuje. Tymczasem budowa domu na prywatnej działce jest legalna. Uchylić pozwolenie puławskiego starostwa może jedynie wojewoda.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Budowę domu na prywatnej działce w Mięćmierzu pod Kazimierzem Dolnym chce wstrzymać Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie, a także mieszkańcy Mięćmierza. Wszyscy interweniowali już u wojewody.

– Wpłynęły do nas trzy pisma dotyczące uchylenia pozwolenia na budowę. Sprawa jest skomplikowana, trwa analiza dokumentacji – informuje Marek Wieczerzak, rzecznik wojewody lubelskiego. Jak przyznaje, może to potrwać nawet kilka tygodni. – Na razie nie zostało wszczęte postępowanie w kierunku uchylenia decyzji.

– W 2016 roku urząd miasta wydał wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, z którego płynie jeden zasadniczy wniosek: zakaz zabudowy na tym terenie – argumentuje Dariusz Wróbel, zastępca burmistrza Kazimierza Dolnego. – To jest podstawa do wydania pozwolenia na budowę, więc zagadką jest dla nas to, jak doszło do wydania takiego pozwolenia przez puławskie starostwo – dodaje.

– Ten teren jest wyłączony z jakiejkolwiek zabudowy – potwierdza Paweł Duklewski, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie. I podkreśla, że to teren o ogromnych walorach przyrodniczych, który leży w obszarze chronionym Natura 2000.

Początek tej sprawy sięga jeszcze lat 90.

– W studium zagospodarowania przestrzennego z 1995 roku ten obszar jest bezwzględnie wyłączony z zabudowy. Jednak w bliżej nieokreślonych okolicznościach trzy lata później zmieniono przeznaczenie działki z rolnej na budowlaną. To jedyny taki przypadek na tym terenie – opowiada Janusz Kowalski, jeden z kazimierskich radnych. – W 2014 roku planiści z firmy, która zajmowała się opracowaniem studium, ten paradoks zatwierdzili. I teraz zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania, działka jest w strefie bez prawa zabudowy, ale jej przeznaczenie wyraźnie wskazuje na możliwość zabudowy.

Teraz wszystko w rękach wojewody. – Jeżeli decyzja puławskiego starostwa o pozwoleniu na budowę nie zostanie uchylona to z pewnością dojdzie do protestu mieszkańców, którzy też mają działki na tym terenie, ale nie mogą na nich budować – przewiduje radny.

Rzecznik puławskiego starostwa tłumaczy, że nie było podstaw, żeby nie wydać pozwolenia na budowę.

– Wnioskodawca w chwili ubiegania się o pozwolenie posiadał wszystkie niezbędne uzgodnienia, a także pozytywną opinię Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Nie chcemy wchodzić w polemikę z urzędem miasta, czekamy na rozstrzygnięcie wojewody – mówi Kamil Lewandowski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Puławach.

W piątek pracownicy Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych nie chcieli komentować tej sprawy. Usłyszeliśmy, że dyrektor jest na urlopie, a nikt nie ma upoważnienia, żeby wypowiadać się w jej imieniu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 lipca 2019 r. o 09:53
+30
Masakra. W tym kraju nigdy nie będzie dobrze. Urzędnicy nieudolni i obywatel cwaniak, a potem narzekanie, że w innych krajach to mają pięknie, a w Polsce to taki syf. Sami sobie takie dziadostwo robimy. Właściciel działki też by się zastanowił w jakim miejscu ma zamiar się budować. Ale niestety to nie ten poziom społeczeństwa...
Avatar
polak / 22 lipca 2019 r. o 12:52
+27
W tej sprawie CBA powinno zadziałać i pozamykać osoby odpowiedzialne za ten temat. Jezli nikt nie mógł budować w tym miejscu to nie ma wyjątku. Osoby które wydały zezwolenie na budowę do Sadu - przekroczenie uprawnień. Natura 2000 to Natura 2000.
Avatar
ws / 22 lipca 2019 r. o 09:19
+20
Są równi i równiejsi. W Lublinie na gorkach też jest natura 2000 ale to nie przreszkadza aby ci "równiejsi" wybrańcy zaprzyjaźnieni z kim trzeba otrzymali zgodę na zabetonowanie tego obszaru. Grunt to wiedzieć z kim koniaczek popijać. 
Avatar
Gość / 22 lipca 2019 r. o 10:28
+18
Koperta.
Avatar
Gość 51 / 22 lipca 2019 r. o 09:47
+18
To będzie test Wojewody Lubelskiego co do równego traktowania mieszkańców, a przede wszystkim test wrażliwości Wojewody na poszanowanie jednego z najcenniejszych przyrodniczo i krajobrazowo obszarów Lubelszczyzny jakim jest Małopolski Przełom Wisły. Test na trzy miesiące przed wyborami.
Avatar
Maurycy / 22 lipca 2019 r. o 10:15
+17
Wnioskodawca w chwili ubiegania się o pozwolenie posiadał wszystkie niezbędne uzgodnienia, a także pozytywną
pozytywną kopertkę która załatwiła niemozliwe. Inaczej takiego braku konstytucyjności czyli nierówność obywateli według prawa nie da się wytłumaczyć.
Avatar
HI / 22 lipca 2019 r. o 11:00
+16
"MIESZKAŃCY MIĘĆMIERZA" to stanowczo za dużo powiedziane. Proszę stworzyć rzetelny artykuł, w którym będzie JASNO powiedziane, że wszelkie tego typu "życzliwe sąsiedzkie działania" są nakręcane faktycznie przez Mieszkańców, ale Miasta Stołecznego WarszaFa", a nie tej maleńkiej miejscowości.
 Istotnie, Aborygenów mięćmierskich praktycznie już nie ma. Bardzo dużo gospodarstw rzeczywiście wykupili warszawiacy. Niedługo zatem, do tej "maleńkiej miejscowości" bardziej będzie pasować nazwa: "Mięćmierz Warszawski" :)
 Istotnie, Aborygenów mięćmierskich praktycznie już nie ma. Bardzo dużo gospodarstw rzeczywiście wykupili warszawiacy. Niedługo zatem, do tej "maleńkiej miejscowości" bardziej będzie pasować nazwa: "Mięćmierz Warszawski" :) rozwiń
Avatar
abc / 22 lipca 2019 r. o 12:03
+14
To całkiem jak z górkami czechowskimi.
Avatar
R / 22 lipca 2019 r. o 10:29
+14
"MIESZKAŃCY MIĘĆMIERZA" to stanowczo za dużo powiedziane. Proszę stworzyć rzetelny artykuł, w którym będzie JASNO powiedziane, że wszelkie tego typu "życzliwe sąsiedzkie działania" są nakręcane faktycznie przez Mieszkańców, ale Miasta Stołecznego WarszaFa", a nie tej maleńkiej miejscowości.
Avatar
Srebrna / 22 lipca 2019 r. o 10:10
+14
Czyżby działkę od Kościoła "kupił"
Avatar
Mieszkanin / 23 lipca 2019 r. o 21:32
+2
Jak tam jest teren MNj to znaczy że budowlany?. Więc o co chodzi..
Avatar
Gość / 23 lipca 2019 r. o 20:35
+3
zarówno w studium jak i w planie jest to teren MNj
Avatar
Gość / 23 lipca 2019 r. o 13:05
-5
Przecież wiadomo, że chodzi o łapówkę. Nie można wydać pozwolenia, jeśli zabudowę wyklucza plan, to plan jest aktem prawa miejscowego powszechnie obowiązującego, a nie studium!
Avatar
gorsiejszy sort / 22 lipca 2019 r. o 19:26
+5
Podejrzewam że Adam z Lublina nie pała miłoscią do obecnej władzy..... skoro tak nie lubisz wszystkiego co związane z PIS to po co złożyliście wniosek o 500+ ? Kasa Wam już nie przeszkadza ? Oj obłudne to , obłudne....
  obłudny to jesteś Ty wypisując dyrdymały, uważasz żeci którzy uczciwie pracują mają nie odbierać swoich pieniędzy tylko sponsorować nierobów i darmozjadów twojego pokroju
Avatar
baart / 22 lipca 2019 r. o 18:48
+13
" Jeżeli decyzja puławskiego starostwa o pozwoleniu na budowę nie zostanie uchylona to z pewnością dojdzie do protestu mieszkańców, którzy też mają działki na tym terenie, ale nie mogą na nich budowa". Nie rozumiem. Dlaczego sąsiedzi, zamiast walczyć o prawo zabudowy swoich działek, co zwiekszy ich atrkcyjność, zapewni lepszą sprzedaż, albo po prostu umożliwi zamieszkanie tam, walczą o to, aby uniemozliwić to samo sąsiadowi? To po co im te działki, trawę z kamieniami tam uprawiają?
 walczą, ale są blokowani prze lokalną klikę głównie z Warszawy, która postawiła bez pozwolenia swoje domy lata temu i próbuje blokować wszystkich spoza swojego grona - ten atak na legalną budowę jest inspirowany właśnie przez tę klikę - ludzi , którzy przyjechali tutaj głównie w latach 70 i uważją , że wszystko jest ich
 walczą, ale są blokowani prze lokalną klikę głównie z Warszawy, która postawiła bez pozwolenia swoje domy lata temu i próbuje blokować wszystkich spoza swojego grona - ten atak na legalną budowę jest inspirowany właśnie przez tę klikę - ludzi , którzy przyjechali tutaj głównie w latach 70 i uważją , że wszystko jest ich rozwiń
Avatar
Męćmir / 22 lipca 2019 r. o 18:17
+2
To będzie test Wojewody Lubelskiego co do równego traktowania mieszkańców, a przede wszystkim test wrażliwości Wojewody na poszanowanie jednego z najcenniejszych przyrodniczo i krajobrazowo obszarów Lubelszczyzny jakim jest Małopolski Przełom Wisły.  Test na trzy miesiące przed wyborami.
 tak to będzie prawdziwy test czy normalni ludzie są traktowani tak samno jak właściciele nielegalni epostawionyc a potem zalegazliwoanych domów dokładnie w tej samej strefie
Avatar
andy / 22 lipca 2019 r. o 17:10
+3
Polityczne PROSTAKI, Janusze z Peło i Grażyny z PiS wpisywać sobie komentarze na waszych forach.WON od normalnych ludzi!!!
Avatar
Jaa / 22 lipca 2019 r. o 14:04
+4
Analiza będzie trwała kilka tygodni? To z czym mają problem? Nic dziwnego, że jest tylu urzedasow, skoro na jedną decyzję trzeba tyle czasu
Avatar
Trzeżwy / 22 lipca 2019 r. o 14:04
+1
Gwoli scisłosci... nie głosowałem na PIS..... nie jestem ich zwolennikiem.... ale trzeba też widzieć co wyrabiali ich poprzednicy... chyba że to jest normalne ? Czasem widzę Pana komentarze, PO sie chyba kłania ;-)
Avatar
xxx / 22 lipca 2019 r. o 13:56
+10
Bo wiedział jak posmarować. Kiedys kupic mozna było nielicznych - teraz - kazdego
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wyniki kontroli CBA w centrum badawczym są dla UMCS druzgocące. Uczelnia odpowiada

Wyniki kontroli CBA w centrum badawczym są dla UMCS druzgocące. Uczelnia odpowiada

Bezużyteczny sprzęt, zbyt mało laboratoriów, niewykorzystywany bardzo drogi rezonans. Centralne Biuro Antykorupcyjne przyjrzało się Ecotech-Complex - flagowej inwestycji UMCS. I złożyło zawiadomienia do prokuratury

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 listopada 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 listopada 2020 r.

Zmiany w zarządzie powiatu świdnickiego. Kto zastąpił Radosława Brzózkę?

Zmiany w zarządzie powiatu świdnickiego. Kto zastąpił Radosława Brzózkę?

Jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Przez niemal ćwierć wieku był zatrudniony w Katolickim Stowarzyszeniu "Civitas Christiana". We wtorek Rada Powiatu w Świdniku, choć niejednogłośnie, podjęła uchwalę ws. powołania Romualda Gumienniaka na członka zarządu powiatu.

Prace młodych artystów na wystawie online. Galeria Labirynt ogłasza nabór

Prace młodych artystów na wystawie online. Galeria Labirynt ogłasza nabór

Galeria Labirynt w Lublinie zaprasza dzieci i młodzież do 18 roku życia do zgłaszania prac na wystawę "Sen niedźwiedzia", która zostanie zrealizowana w formie online. Nabór potrwa do 6 grudnia.

50 lat temu z taśmy produkcyjnej FSC w Lublinie zjechał 100-tysięczny egzemplarz Żuka

50 lat temu z taśmy produkcyjnej FSC w Lublinie zjechał 100-tysięczny egzemplarz Żuka

Już pół wieku minęło, odkąd z Fabryki Samochodów Ciężarowych w Lublinie wyjechał 100-tysięczny egzemplarz Żuka - słynnego polskiego samochodu dostawczego. W sumie powstało niecałe 590 tys. sztuk tego pojazdu

Niezwykłe zjawisko optyczne na niebie - filar słoneczny. Wasze zdjęcia
Zdjęcia Czytelników
galeria

Niezwykłe zjawisko optyczne na niebie - filar słoneczny. Wasze zdjęcia

Filar słoneczny to słup światła, który - w uproszczeniu - powstaje dzięki kryształkom lodu. Dzisiaj to zjawisko udało się uwiecznić na zdjęciach naszym Czytelnikom. Nie zabrakło także kilku ciekawych ujęć zachodu słońca. Zapraszamy do oglądania galerii takich fotografii

Budżet Kraśnika na 2021 rok. Inwestycje i podwyżki

Budżet Kraśnika na 2021 rok. Inwestycje i podwyżki

Gruntowna przebudowa krytej pływalni, rewitalizacja miasta, a także modernizacja ulicznego oświetlenia – takie inwestycje znalazły się w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta. Przyszły rok dla mieszkańców będzie też oznaczać podwyżki opłat za śmierci i wzrost stawek podatków

Opole Lubelskie: Wycinka drzew i nowe nasadzenia

Opole Lubelskie: Wycinka drzew i nowe nasadzenia

Piły poszły ruch przy rewitalizacji rynku. Pod topór w większości poszły spróchniałe drzewa, grożące zawaleniem.

10-letnia Alicja Tracz gotowa na podbój Eurowizji Junior 2020 [wideo]
film

10-letnia Alicja Tracz gotowa na podbój Eurowizji Junior 2020 [wideo]

– Eurowizja Junior to było moje marzenie – mówi Alicja Tracz. 10-latka ze Stojeszyna koło Janowa Lubelskiego w niedzielę będzie reprezentować Polskę. W tym roku konkurs odbędzie się zdalnie

Poseł Lech Kołakowski opuścił PiS. Powodem "piątka Kaczyńskiego" i jego "sytuacja w ugrupowaniu"
film

Poseł Lech Kołakowski opuścił PiS. Powodem "piątka Kaczyńskiego" i jego "sytuacja w ugrupowaniu"

Warszawa. Poseł Lech Kołakowski opuścił klub i partię Prawo i Sprawiedliwość i będzie odtąd posłem niezrzeszonym. Jak wyjaśnił, nie mógł zaakceptować ustawy zwanej "piątką dla zwierząt" i jej kolejnych wersji, forsowanych przez kierownictwo partii mimo oporu części polityków Zjednoczonej Prawicy. Zasugerował również, że w tle jego rezygnacji leżał konflikt z centralą na Nowogrodzkiej.

Hetman Żółkiewka mistrzem jesieni. Chełmska klasa okręgowa w liczbach

Hetman Żółkiewka mistrzem jesieni. Chełmska klasa okręgowa w liczbach

Dopiero po ostatnim spotkaniu Hetman Żółkiewka awansował na pierwsze miejsce w tabeli zostając tym samym mistrzem jesieni

Starostowie nie otrzymują już danych o COVID-19. Dyskusja o raportach na radzie pow. świdnickiego

Starostowie nie otrzymują już danych o COVID-19. Dyskusja o raportach na radzie pow. świdnickiego

Począwszy od wtorku, 24 listopada, powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne w Polsce nie będą publikować na swoich stronach codziennych raportów dotyczących SARS-CoV-2. Informacje ma upubliczniać GIS. Póki co ich nie ma. Najnowszych danych z powiatu świdnickiego nie poznali też dzisiaj radni z tego terenu.

Naprawmy, co zepsuła pandemia. Rzemieślnicy mają problemy, pomagają wierni klienci

Naprawmy, co zepsuła pandemia. Rzemieślnicy mają problemy, pomagają wierni klienci

Kaletnicy, szewcy, zegarmistrze – to tylko niektórzy rzemieślnicy, których epidemia pozbawiła normalnych możliwości funkcjonowania. Pomóc w przetrwaniu mogą im tylko wierni klienci. Ci skrzykują się w internecie

Kupujemy szeregowiec. Alternatywa dla mieszkania

Kupujemy szeregowiec. Alternatywa dla mieszkania

Domy szeregowe, czyli inaczej segmenty to opcja cenowo porównywalna do trzypokojowego mieszkania. Własny ogródek i większa powierzchnia sprawia, że za rozsądne pieniądze otrzymujemy jednak namiastkę domu

Do Ciechanek powróciła cisza. Koniec z odgłosami ciętej karoserii samochodowej
Po naszej publikacji

Do Ciechanek powróciła cisza. Koniec z odgłosami ciętej karoserii samochodowej

Od dwóch tygodni w Ciechankach (pow. łęczyński, gmina Puchaczów) ciszy nie przerywa huk ciętych karoserii zużytych samochodów. Po naszych artykułach i emisji reportażu w TVP z miejscowości wyniosła się firma zajmująca się demontażem starych aut na terenie Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.