Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 sierpnia 2018 r.
11:25

Lubelskie: Radiowóz zaczyna się palić. Jak zareagowała większość kierowców? [wideo]

Autor: Zdjęcie autora pab
152 47 A A

Na portalu YouTube opublikowano materiał z rejestratora zamontowanego w samochodzie, którego kierowca zatrzymał się aby pomóc policjantom w gaszeniu radiowozu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do zdarzenia doszło w poprzedni piątek. Tak jak pisaliśmy, nieoznakowany policyjny radiowóz stojący w zatoce przystankowej przy drodze krajowej nr 12 w Kurowie nagle zaczął się palić. Zanim jednak do tego doszło spod maski pojazdu zaczęło się mocno dymić. Na nagraniu zamieszczonym na portalu YouTube widzimy policjantów wyjmujących z pojazdu najcenniejsze rzeczy i próbujący gasić auto. Na pomoc rusza też mężczyzna, który zatrzymał się w zatoczce aby pomóc funkcjonariuszom.

Cała trójka próbuje gaśnicami samochodowymi ugasić ogień, ale bezskutecznie. W tym czasie, w przeciągu zaledwie niecałych dwóch minut, obok dymiącego się radiowozu przejeżdża kilkadziesiąt samochodów. Kierowcy zwalniają, omijają auto, ale żaden nie zatrzymuje się żeby pomóc.

Zwrócił na to uwagę jeden z użytkowników portalu YouTube. – Smutne, bo przejeżdżało bardzo dużo różnych pojazdów i możliwe, że udałoby się pożar opanować, kiedy jeszcze była na to szansa – napisał autor popularnego kanału "Polskie Drogi" dokumentujący zachowania polskich kierowców.

Chwilę później, czego nie widać już na filmie, radiowóz doszczętnie spłonął. Według strażaków przyczyną pożaru radiowozu mogło być zwarcie instalacji elektrycznej w komorze silnika.

Film można obejrzeć tutaj. Wideo: radarpoznanski / YouTube

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marceli / 11 sierpnia 2018 o 11:39
+25
Bo tymi samochodowymi gasnicami to można zgasić, ale palącą sie popielniczke w samochodzie Ale nie rozgrzaną elektryke pod napięciem.
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2018 o 12:15
+22
Oglądając ten film, mam wrażenie że policjantom nie bardzo się spieszyło do gaszenia pożaru radiowozu, przecież mogli zatrzymać przejeżdzajace samochody i poprosić o pomoc w gaszenia tzn. Użyć ich gaśnic, swoją drogą to szacun dla gościa który się zatrzymał i pomagał gasić. Może to zachowanie policjantów wynika z tego że to nie ich własność, mnie jak zapalił się samochód w szczerym polu, to hasłem to czym popadnie, bo gaśnica na nie wiele się zdała, ugasilem wodą z kałuży i ziemią z pola , udało mi się ugasić pomimo że dymu i ognia było duzo wiecej niż w radiowozów.
Oglądając ten film, mam wrażenie że policjantom nie bardzo się spieszyło do gaszenia pożaru radiowozu, przecież mogli zatrzymać przejeżdzajace samochody i poprosić o pomoc w gaszenia tzn. Użyć ich gaśnic, swoją drogą to szacun dla gościa który się zatrzymał i pomagał gasić. Może to zachowanie policjantów wynika z tego że to nie ich własność, mnie jak zapalił się samochód w szczerym polu, to hasłem to czym popadnie, bo gaśnica na nie wiele się zdała, ugasilem wodą z kałuży i ziemią z pola , udało mi się ugasić pomimo że dymu i ognia było du... rozwiń
Avatar
kulson / 11 sierpnia 2018 o 12:30
+17
cóż, jak skończą wycinać konfetti niech wsiądą na konie w strojach aniołów... albo dostaną prawie nowy radiowóz od swojego zwierzchnika...
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2018 o 12:55
+15
Akurat tamtędy przejeżdżałem. Zobaczyłem już spalony samochód a obok policjantów, pomyślałem, że wszystko jest w porządku, skoro jest tam policja. I tak zareagowali inni, więc o co chodzi? Czy policjanci wzywali pomocy?
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2018 o 16:15
+14
Nie dziwne, że nikt nie chciał pomóc za te wszystkie nałożone mandaty...!
Avatar
policyjni są kool / 11 sierpnia 2018 o 12:10
+13
żałosne zachowanie policjantów, nie potrafią nawet ugasić swojego auta, jeszcze pretensje, że nikt się sam nie zatrzymał, przecież oni powinni ruch zatrzymać, poprosić o lepsze od policyjnych gaśnic i zgasić (niewidoczny) płomień a tam gościu za telefon łapie i szyka... ech....
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2018 o 11:51
+13
Opresyjność policji wobec kierowców do tego doprowadziła.
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2018 o 13:30
+11
jaka policja? toz to MILICJA!!!!!!!!
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2018 o 12:46
+9
Ehh polska policja.....widać że do ucieczki gdzie pieprz rośnie byli cały czas gotowi,to bardzo żałosne :(
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2018 o 11:49
+9
tam tak na dobrą sprawę to nie było próby gaszenia. A innym całkiem aspektem tego wydarzenia jest czy w ogóle była jakakolwiek szansa na ugaszenie pojazdu. Tak jak ktoś już zauważył gasnicami jakie posiadamy w autach to my w pojedynkę nic nie zrobimy żeby ich tam było 5 albo 10 może i jednoczesne użycie przyniosło by skutek a tak to skończyło sie jak widać.
Avatar
Gość / 6 dni temu o 16:55
0
Nikt nie lubi policji w Polsce
Avatar
Gość / 6 dni temu o 14:07
0
A co im się stało że do szpitala trafili? Traumatyczne przeżycie?
Avatar
Gość / 6 dni temu o 14:03
0
Jednego z nich to w Śniadówce na polu widziałem jak byłem u babci Krysi na czereśniach.
Avatar
Xls / 13 sierpnia 2018 o 22:25
0
A jaką mam gwarancję że nie dostałbym mandatu za zatrzymanie się w zatoczce nawet w celu pomocy? Niestety policja nie budzi szacunku i zaufania :(
Avatar
Misiek / 13 sierpnia 2018 o 14:40
0
Każdy widział, ze Policja jest już na miejscu - więc się nie wtrącali. Policjanci mogli zatrzymać inne auta i poprosić o pomoc - jednak tego nie zrobili... dlaczego? Policjant przez minute uruchamiał swoją gaśnicę - i w końcu się poddał. Albo nie umiał - albo mieli niesprawna gaśnicę. I wszystkiemu winni są ci, którzy przejeżdżali obok policjantów na służbie? To teraz każdy ma obowiązek zatrzymać się na widok policjanta i spytać, czy nie jest potrzebna pomoc? A może policjant nie potrafi już zatrzymać cywilnego pojazdu w celu innym niż wlepienia mandatu? Brakło im wyobraźni, wyszkolenia czy mózgu?
Każdy widział, ze Policja jest już na miejscu - więc się nie wtrącali. Policjanci mogli zatrzymać inne auta i poprosić o pomoc - jednak tego nie zrobili... dlaczego? Policjant przez minute uruchamiał swoją gaśnicę - i w końcu się poddał. Albo nie umiał - albo mieli niesprawna gaśnicę. I wszystkiemu winni są ci, którzy przejeżdżali obok policjantów na służbie? To teraz każdy ma obowiązek zatrzymać się na widok policjanta i spytać, czy nie jest potrzebna pomoc? A może policjant nie potrafi już zatrzymać cywilnego pojazdu w celu innym niż wlepi... rozwiń
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2018 o 11:19
0
zapłacą z podatków na nowy... skoro ciężko było pomóc.
Avatar
K / 13 sierpnia 2018 o 08:14
-2
Zenujace te komentarze odnosnie mandatow. W Polsce 90% kierowcow nie przestrzega przepisow. Jazda w terenie zabudowanym z predkoscia o 50% wyzsza niz dozwolona to dla nich norma. Zwlaszcza w malych, przelotowych miasteczach ludzie musza przebiegac przez przejscia dla pieszych bo wielmozni panstwo nie zwolnia bo szkoda tych cennych 13 sekund. Ale jakby tak przez ich wielkomiejskie osiedle ktos by tak przejechal 75-80 km/h tuz kolo ich dziecka to by oburzali. Nic dziwnego, ze Polska jest w czolowce wypadkow w UE. Zageszczenie samochodow na trasach jest minimalne w porownaniu z chocby Anglia ale tam wypadkow jest wielokrotnie mniej. Kultura jazdy w Polsce nie istnieje.
Zenujace te komentarze odnosnie mandatow. W Polsce 90% kierowcow nie przestrzega przepisow. Jazda w terenie zabudowanym z predkoscia o 50% wyzsza niz dozwolona to dla nich norma. Zwlaszcza w malych, przelotowych miasteczach ludzie musza przebiegac przez przejscia dla pieszych bo wielmozni panstwo nie zwolnia bo szkoda tych cennych 13 sekund. Ale jakby tak przez ich wielkomiejskie osiedle ktos by tak przejechal 75-80 km/h tuz kolo ich dziecka to by oburzali. Nic dziwnego, ze Polska jest w czolowce wypadkow w UE. Zageszczenie samochodow na tra... rozwiń
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2018 o 07:00
+2
Tą Vectrą jeszcze niedawno śmigał słynny Boguś w okolicach Łukowa. Teraz awansowali do BMW. Spaliła się bo była nieudolnie gaszona. Jak jest pożar w komorz silnika to trzeba delikatnie unieść maskę i przez szparę gasić a nie z odległości 1,5metra.
Avatar
Heniek / 12 sierpnia 2018 o 14:54
+1
Tacy to zarabiają najmniej jakieś 2200 zł. Ale są inni, którzy rocznie zarabiają powyżej 100 tyś zł. Tych na ulicy nie zobaczysz.
Avatar
gość / 12 sierpnia 2018 o 14:07
+4
Policjanci stoją a jakiś idiota gasi im samochód. Totalny debil.
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Orzeł wygrywa w Izbicy. Ruszyła chełmska klasa okręgowa

Orzeł wygrywa w Izbicy. Ruszyła chełmska klasa okręgowa 1 0

Sześć trafień Pawła Mazura dla zespołu z Białopola. Trzy gole dorzucił Herman Uljaniuk. Orzeł Srebrzyszcze pokonał Ruch Izbica 4:2

Szczury na nowych osiedlach w Lublinie. "Zgłoszenia z całego miasta"

Szczury na nowych osiedlach w Lublinie. "Zgłoszenia z całego miasta" 1 0

Tygodniowy wyjazd wystarczył, by szczury zniszczyły mieszkanie. I to na jednym z najbardziej zadbanych osiedli. Podobne sygnały płyną z całego Lublina. Powodem plagi gryzoni jest m.in. rozbudowa miasta. – To, że szczury pojawiły się na danym osiedlu, może wynikać z tego, że w pobliżu stanęły nowe bloki – tłumaczy właściciel firmy deratyzacyjnej

"Jesteś bogiem" na finał Kina Perła
24 sierpnia 2018, 21:00

"Jesteś bogiem" na finał Kina Perła 0 0

Co Gdzie Kiedy. Wraz z wakacjami dobiega końca tegoroczna edycja plenerowego Kina Perła (ul. Bernardyńska 15). W dniach 24-26 sierpnia odbędą się ostatnie bezpłatne projekcje filmowe, w ramach których zobaczymy m.in. oscarowe Jesteś bogiem.

"Wykidajło" w Miasto Movie
29 sierpnia 2018, 21:00

"Wykidajło" w Miasto Movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazdą ostatniej w sierpniu projekcji filmowej z cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) będzie Patrick Swayze. 29 sierpnia o godz. 21 zobaczymy film Wykidajło.

Puławy: Więcej kamer miejskiego monitoringu

Puławy: Więcej kamer miejskiego monitoringu 2 0

Mieszkańcy bloków komunalnych na os. Romów będą musieli bardziej uważać na to, co robią na swoich podwórkach. Władze Puław zwiększą ilość kamer miejskiego monitoringu w tym rejonie miasta. Obraz trafi do komendy policji oraz straży miejskiej.

Spotkanie z cyklu "Dziecinada – mały cyrk" w DDK Węglin
15 września 2018, 10:30

Spotkanie z cyklu "Dziecinada – mały cyrk" w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie z cyklu Dziecinada – mały cyrk, podczas którego dzieci poznają gry i zabawy rodem z Hiszpanii. Wydarzenie odbędzie się 15 września o godz. 10.30.

Komplet porażek MKS Perła Lublin podczas eskapady na Węgry

Komplet porażek MKS Perła Lublin podczas eskapady na Węgry 0 0

Do Budapesztu pojechała m.in. Kinga Achruk, która ostatnio miała problemy zdrowotne

Spotkanie ostatniej szansy. Związkowcy ze szpitala przy al. Kraśnickiej chcą podwyżek

Spotkanie ostatniej szansy. Związkowcy ze szpitala przy al. Kraśnickiej chcą podwyżek 3 3

Związkowcy ze szpitala przy al. Kraśnickiej mają spotkać się dzisiaj z marszałkiem Sławomirem Sosnowskim w sprawie podwyżek wynagrodzeń. To, jak twierdzą, ostatnia szansa na porozumienie. Jeśli do niego nie dojdzie będą protestować – w dzień i w nocy

Wjazdowe zwycięstwa Hetmana i Tomasovii, rehabilitacja Włodawianki

Wjazdowe zwycięstwa Hetmana i Tomasovii, rehabilitacja Włodawianki 2 0

Przed pierwszym gwizdkiem meczu Polesie – Tomasovia faworytem spotkania byli przyjezdni. A tymczasem od trzeciej minuty to piłkarze Zbigniewa Wójcika wyszli na prowadzenie. Po długim podaniu w dobrej sytuacji znalazł się Jacek Cybul i pewnym strzałem otworzył wynik.

Mural z bitwą trafi na ścianę zakładu karnego

Mural z bitwą trafi na ścianę zakładu karnego 1 0

Najpóźniej do końca września mur Zakładu Karnego ozdobi mural autorstwa Agnieszki Rzeźniak poświęcony bitwie pod Osuchami 1944 r.

Przebudują Biedronkę w centrum Lublina. Chcieli postawić nowy budynek

Przebudują Biedronkę w centrum Lublina. Chcieli postawić nowy budynek 7 8

Portugalska sieć handlowa chce przebudować swój sklep w ścisłym centrum Lublina, przy ul. Zamojskiej. Planowała tu nawet nowy budynek, ale ostatecznie stanęło na odnowie starego. Pawilon z lat 70. ubiegłego wieku jest jednym z „obiektów XXX-lecia PRL”. Inwestor stara się już o pozwolenie na rozpoczęcie prac

Pożyczki unijne dla przedsiębiorców z województwa lubelskiego

Pożyczki unijne dla przedsiębiorców z województwa lubelskiego 5

Prowadzisz firmę w województwie lubelskim? Chcesz się rozwijać, ale brak odpowiednich zasobów to uniemożliwia? Skorzystaj ze środków unijnych i rozwiń skrzydła

Avia wygrała z KSZO, Orlęta Spomlek zmiażdżone w Rzeszowie

Avia wygrała z KSZO, Orlęta Spomlek zmiażdżone w Rzeszowie 2 3

Nie tak to miało wyglądać po dwóch kolejkach. Avia najpierw słabo rozpoczęła nowy sezon i przegrała w Kraśniku z tamtejszą Stalą. Później był zdecydowanie lepszy występ przeciwko Motorowi, ale znowu zakończył się bez punktów. W niedzielę piłkarze Dominika Bednarczyka, chociaż zagrali na trudnym terenie w Ostrowcu Świętokrzyski, to liczyli na przełamanie.