Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

10 grudnia 2009 r.
19:00
Edytuj ten wpis

Miasteczko holenderskie w Puławach już otwarte

0 59 A A

To oaza spokoju – podkreśla Janusz Grobel, prezydent Puław. I piesi, i rowerzyści chwalą ją sobie. Kierowcy o otwartym dziś miasteczku holenderskim mają zróżnicowane zdania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Realizacja projektu uspokojenia ruchu kosztowała ok. 30 milionów złotych. Za te pieniądze powstały wysepki, wyniesienia jezdni przed skrzyżowaniami i progi zwalniające. Cała ulica Kazimierska i Włostowicka zostały znacznie zwężone.

Pośrodku obu jezdni pojawiła się wysepka z kostki brukowej. Po to, żeby kierowcy jeździli wolniej.

I rzeczywiście, jeżdżą. Wystarczy, że przed samochodem osobowym jedzie jakiś większy pojazd i prędkość na drodze wylotowej w kierunku Kazimierza Dolnego spada nawet do 20 km/h. To cieszy okolicznych mieszkańców.

– Na tej trasie było dużo wypadków, więc może teraz będzie ich mniej – chwali Elżbieta Pachuca.

Podobają się też nowe ścieżki rowerowe. – Dla rowerzystów jest na pewno lepiej. Mam jednak mieszane uczucia, jeśli chodzi o ruch samochodów. Lepiej, gdyby powstała tu obwodnica – mówi Krystyna Owczarz.

Ta jest planowana, ale dopiero za kilka lat. Wtedy na pewno drogę w kierunku Kazimierza będzie można przejechać sprawniej.

Szukaj więcej informacji z Puław i okolic na www.mmpulawy.pl

We wczorajszej uroczystości otwarcia – oprócz polskich urzędników – brali udział również przedstawiciele rządu holenderskiego. Bo rozwiązania zrealizowane w Puławach były właśnie wzorowane na tych stosowanych w Holandii.

– Ta inwestycja jest najbardziej widocznym dowodem współpracy polsko-holenderskiej na rzecz poprawienia bezpieczeństwa na drogach – mówił Bert van der Lingen, radca ds. gospodarczych Ambasady Holandii w Polsce.

Miasteczko holenderskie jest pilotażowym projektem w całej Polsce. Pieniądze na inwestycję w większości pochodziły z Ministerstwa Infrastruktury i Zarządu Województwa Lubelskiego. Swój wkład ma również również Urząd Miasta Puławy.

Komentarze 59

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jerzy Lenartowicz / 17 października 2011 o 17:44
0
Polska Zjednoczona Partia Robotnicza moją ukochaną partią komunistyczną!

Nigdy nie wstydziłem się mojej przynależności do PZPR.

PZPR jestem bardzo wdzięczny.

Członkiem mojej ukochanej partii PZPR byłem przez 18 lat.

Do PZPR wstąpiłem w dniu 22 lipca 1972 roku i byłem jej członkiem do samego końca, czyli smutnego 1990 roku.

PZPR miała dla członków świetny program mieszkaniowy.

Od PZPR-u dostałem darmowe mieszkanie bez kolejki.

Po prostu wiedziałem jak się w życiu dobrze ustawić.

Nieudacznicy potrafią mi tylko zazdrościć.

Jestem dumny, że byłem w PZPR!

Jestem przewodniczącym Puławskiego Klubu Trybuny Ludu.

Na forum Klubu popularyzuję moje lewicowe i komunistyczne poglądy!

Służę wiernie komunistycznej sprawie jak prawdziwy komunista!

Jerzy Lenartowicz

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Tel. 609 146 746

Mail: majulena@wp.pl
Polska Zjednoczona Partia Robotnicza moją ukochaną partią komunistyczną!

Nigdy nie wstydziłem się mojej przynależności do PZPR.

PZPR jestem bardzo wdzięczny.

Członkiem mojej ukochanej partii PZPR byłem przez 18 lat.

Do PZPR wstąpiłem w dniu 22 lipca 1972 roku i byłem jej członkiem do samego końca, czyli smutnego 1990 roku.

PZPR miała dla członków świetny program mieszkaniowy.

Od PZPR-u dostałem darmowe mieszkanie bez kolejki.

Po prostu wiedziałem j... rozwiń
Avatar
nu / 7 października 2011 o 18:51
0
JERZY LENARTOWICZ & MAŁGORZATA GÓRSKA- LENARTOWICZ z PUŁAW

Rewizja policji w mieszkaniu
towarzysza Jerzego Lenartowicza komucha z PZPR-u

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Uprzejmie informuję, że pan Jerzy Lenartowicz i pani Małgorzata
Górska- Lenartowicz to najbliżsi w Puławach najbliżsi
współpracownicy dla poseła Prawa i Sprawiedliwosci pana
Jarosława Żaczka. Poseł Jarosław Żaczek ma w Puławach Biuro
Poselskie PiS na ul. 3 Maja (w Domu Rzemiosła). Asystentem
społecznym w tym biurze jest pani Małgorzata Górska
Lenartowicz.

Małgorzata Górska Lenartowicz, Jerzy Lenartowicz oraz Józef
Sidoruk są to osoby które w latach 1990-2010 zajmowały sie
kierowaniem zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa ta w latach
1990-2010 sfałszowała od 50 tys do 100 tys podpisów na listach
różnych komitetów wyborczych. Fałszowano podpisy zarówno dla
komitetów ze skrajnej lewicy i skrajnej prawicy. Przestępcy
czerpali z tego tytułu korzysci materialne.

W mieszkaniu tych osób policja przeprowadziła rewizję w
poszukiwaniu dowodów na przestępczą działalnosć w latach
1990-2010 związaną z wykradaniem danych osobowych oraz
komercyjnym fałszowaniem podpisów dla różnych komitetów
wyborczych.

Mam nadzieję, że moja działalnosć pomoże w oczyszczeniu sceny
wyborczej z różnego typu szumowin społecznych i osób jakie dopusciły się przestępstw przeciwko wyborom oraz przeciwko Polskiemu Państwu.

Uprzejmie informuję, że Poseł Jarosław Żaczek od wrzesnia 2006 wielokrotnie informowany był o fakcie, że wobec Jego najbliżsych współpracowników policja i prokuratura prowadzi dochodzenie o czyny kryminalne. Posłowi Jarosławowi Żaczkowi fakt ten wcale nie przeszkadzał w tym aby osoby te prowadziły w Jego imieniu działalnosć pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości.

A co na to partia która na swoje sztandary wypisała szczytne hasło "Prawo i Sprawiedliwosć"?
JERZY LENARTOWICZ & MAŁGORZATA GÓRSKA- LENARTOWICZ z PUŁAW

Rewizja policji w mieszkaniu
towarzysza Jerzego Lenartowicza komucha z PZPR-u

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Uprzejmie informuję, że pan Jerzy Lenartowicz i pani Małgorzata
Górska- Lenartowicz to najbliżsi w Puławach najbliżsi
współpracownicy dla poseła Prawa i Sprawiedliwosci pana
Jarosława Żaczka. Poseł Jarosław Żaczek ma w Puławach Biuro
Poselskie PiS na ul. 3 Maja (w Domu Rzemiosła). Asystentem
s... rozwiń
Avatar
olek / 7 sierpnia 2011 o 20:19
0
miałem dzisiaj stłuczke na przewęzeniu drogi (miasteczko holenderskie), piepszony warszawiak zajechał mi drogę. jechałem rowerem.to ma być spowolnienie ruchu? teraz centruje koło w rowerze.
Avatar
~gosc~ / 24 grudnia 2009 o 14:42
0
[url="http://edroga.tv/drogi-i-mosty/inwestycje/91-holenderskie-bezpieczenstwo-po-polsku-cz-i"]http://edroga.tv/drogi-i-mosty/inwestycje/...-po-polsku-cz-i[/url]


taki mały prezent warto obejrzeć;]
Avatar
Gość / 24 grudnia 2009 o 14:40
0
[url="http://edroga.tv/drogi-i-mosty/inwestycje/91-holenderskie-bezpieczenstwo-po-polsku-cz-i"]http://edroga.tv/drogi-i-mosty/inwestycje/...-po-polsku-cz-i[/url]


taki mały prezent warto obejrzeć;]
Avatar
~znajomy111~ / 14 grudnia 2009 o 18:36
0
~antek~ napisał:
Jeżeli odebrali ta drogę to popełnili przestępstwo,gdyż ona nie nadaje sie do odbioru bez względu czy przyjechał holender aby nasi politykierzy się przy nim ślinili.Po ich minach widać ,że nie do śmiechu im było.Teraz prokurator i odpowiednie słuzby powinne to rozliczyć i tak się stanie.Nie można ludzi tak traktować jak podczas tej inwestycji spapranej i zmarnowanych pieniędzy podatnika.Apeluje zgłaszajcie wszystkie kolizje i utrudnienia na piśmie do prokuratorów i nadzoru budowlanego.Rozliczmy partaczy i bezmózgowych polityków.

Ze spaprana inwestycja to ja o tym jestem przekonany bo właśnie ktoś zapomniał zrobić mi zajzd do działki na wjeżdzie do Pulaw i teraz każą mi samemu go zrobić na własny koszt(1000zł.) I co teraz ja mam zrobić fruwać do działki?

Ze spaprana inwestycja to ja o tym jestem przekonany bo właśnie ktoś zapomniał zrobić mi zajzd do działki na wjeżdzie do Pulaw i teraz każą mi samemu go zrobić na własny koszt(1000zł.) I co teraz ja mam zrobić fruwać do działki? rozwiń
Avatar
znajomy111 / 14 grudnia 2009 o 17:25
0
Miasteczko holenderskie wielka inwestycja tylko po wyremontowaniu drogi ktoś zapomniał zrobić zjazd do mojej działki tłumacząc się tym że tam go nie było.Tylko ja przez 30lat zjazd miałem a teraz muszę fruwać na swoją działkę a urzędnicy każą mi go zrobić na własny koszt (1000zł.)I co ja mam teraz zrobić?
Avatar
Gość / 14 grudnia 2009 o 09:19
0
30 milionów!!!!!!!!To jest rażąca niegospodarność!
Avatar
Gość / 14 grudnia 2009 o 08:53
0
ministranci są teraz jacyś starzy i w dziwnych mundurach?
Avatar
an / 14 grudnia 2009 o 07:55
0
Po gabarytach widać,że przedstawiciel władzy jest bardziej wypasiony od przedstawiciela duchowieństwa.To nowy i niespotykany dotychczas w naszym kraju zwrot. Czy ma to związek z pozbawieniem władzy PIS czy,że Grobel nie panuje nad konsumpcją w urzędzie.
Avatar
Jerzy Lenartowicz / 17 października 2011 o 17:44
0
Polska Zjednoczona Partia Robotnicza moją ukochaną partią komunistyczną!

Nigdy nie wstydziłem się mojej przynależności do PZPR.

PZPR jestem bardzo wdzięczny.

Członkiem mojej ukochanej partii PZPR byłem przez 18 lat.

Do PZPR wstąpiłem w dniu 22 lipca 1972 roku i byłem jej członkiem do samego końca, czyli smutnego 1990 roku.

PZPR miała dla członków świetny program mieszkaniowy.

Od PZPR-u dostałem darmowe mieszkanie bez kolejki.

Po prostu wiedziałem jak się w życiu dobrze ustawić.

Nieudacznicy potrafią mi tylko zazdrościć.

Jestem dumny, że byłem w PZPR!

Jestem przewodniczącym Puławskiego Klubu Trybuny Ludu.

Na forum Klubu popularyzuję moje lewicowe i komunistyczne poglądy!

Służę wiernie komunistycznej sprawie jak prawdziwy komunista!

Jerzy Lenartowicz

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Tel. 609 146 746

Mail: majulena@wp.pl
Polska Zjednoczona Partia Robotnicza moją ukochaną partią komunistyczną!

Nigdy nie wstydziłem się mojej przynależności do PZPR.

PZPR jestem bardzo wdzięczny.

Członkiem mojej ukochanej partii PZPR byłem przez 18 lat.

Do PZPR wstąpiłem w dniu 22 lipca 1972 roku i byłem jej członkiem do samego końca, czyli smutnego 1990 roku.

PZPR miała dla członków świetny program mieszkaniowy.

Od PZPR-u dostałem darmowe mieszkanie bez kolejki.

Po prostu wiedziałem j... rozwiń
Avatar
nu / 7 października 2011 o 18:51
0
JERZY LENARTOWICZ & MAŁGORZATA GÓRSKA- LENARTOWICZ z PUŁAW

Rewizja policji w mieszkaniu
towarzysza Jerzego Lenartowicza komucha z PZPR-u

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Uprzejmie informuję, że pan Jerzy Lenartowicz i pani Małgorzata
Górska- Lenartowicz to najbliżsi w Puławach najbliżsi
współpracownicy dla poseła Prawa i Sprawiedliwosci pana
Jarosława Żaczka. Poseł Jarosław Żaczek ma w Puławach Biuro
Poselskie PiS na ul. 3 Maja (w Domu Rzemiosła). Asystentem
społecznym w tym biurze jest pani Małgorzata Górska
Lenartowicz.

Małgorzata Górska Lenartowicz, Jerzy Lenartowicz oraz Józef
Sidoruk są to osoby które w latach 1990-2010 zajmowały sie
kierowaniem zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa ta w latach
1990-2010 sfałszowała od 50 tys do 100 tys podpisów na listach
różnych komitetów wyborczych. Fałszowano podpisy zarówno dla
komitetów ze skrajnej lewicy i skrajnej prawicy. Przestępcy
czerpali z tego tytułu korzysci materialne.

W mieszkaniu tych osób policja przeprowadziła rewizję w
poszukiwaniu dowodów na przestępczą działalnosć w latach
1990-2010 związaną z wykradaniem danych osobowych oraz
komercyjnym fałszowaniem podpisów dla różnych komitetów
wyborczych.

Mam nadzieję, że moja działalnosć pomoże w oczyszczeniu sceny
wyborczej z różnego typu szumowin społecznych i osób jakie dopusciły się przestępstw przeciwko wyborom oraz przeciwko Polskiemu Państwu.

Uprzejmie informuję, że Poseł Jarosław Żaczek od wrzesnia 2006 wielokrotnie informowany był o fakcie, że wobec Jego najbliżsych współpracowników policja i prokuratura prowadzi dochodzenie o czyny kryminalne. Posłowi Jarosławowi Żaczkowi fakt ten wcale nie przeszkadzał w tym aby osoby te prowadziły w Jego imieniu działalnosć pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości.

A co na to partia która na swoje sztandary wypisała szczytne hasło "Prawo i Sprawiedliwosć"?
JERZY LENARTOWICZ & MAŁGORZATA GÓRSKA- LENARTOWICZ z PUŁAW

Rewizja policji w mieszkaniu
towarzysza Jerzego Lenartowicza komucha z PZPR-u

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Uprzejmie informuję, że pan Jerzy Lenartowicz i pani Małgorzata
Górska- Lenartowicz to najbliżsi w Puławach najbliżsi
współpracownicy dla poseła Prawa i Sprawiedliwosci pana
Jarosława Żaczka. Poseł Jarosław Żaczek ma w Puławach Biuro
Poselskie PiS na ul. 3 Maja (w Domu Rzemiosła). Asystentem
s... rozwiń
Avatar
olek / 7 sierpnia 2011 o 20:19
0
miałem dzisiaj stłuczke na przewęzeniu drogi (miasteczko holenderskie), piepszony warszawiak zajechał mi drogę. jechałem rowerem.to ma być spowolnienie ruchu? teraz centruje koło w rowerze.
Avatar
~gosc~ / 24 grudnia 2009 o 14:42
0
[url="http://edroga.tv/drogi-i-mosty/inwestycje/91-holenderskie-bezpieczenstwo-po-polsku-cz-i"]http://edroga.tv/drogi-i-mosty/inwestycje/...-po-polsku-cz-i[/url]


taki mały prezent warto obejrzeć;]
Avatar
Gość / 24 grudnia 2009 o 14:40
0
[url="http://edroga.tv/drogi-i-mosty/inwestycje/91-holenderskie-bezpieczenstwo-po-polsku-cz-i"]http://edroga.tv/drogi-i-mosty/inwestycje/...-po-polsku-cz-i[/url]


taki mały prezent warto obejrzeć;]
Avatar
~znajomy111~ / 14 grudnia 2009 o 18:36
0
~antek~ napisał:
Jeżeli odebrali ta drogę to popełnili przestępstwo,gdyż ona nie nadaje sie do odbioru bez względu czy przyjechał holender aby nasi politykierzy się przy nim ślinili.Po ich minach widać ,że nie do śmiechu im było.Teraz prokurator i odpowiednie słuzby powinne to rozliczyć i tak się stanie.Nie można ludzi tak traktować jak podczas tej inwestycji spapranej i zmarnowanych pieniędzy podatnika.Apeluje zgłaszajcie wszystkie kolizje i utrudnienia na piśmie do prokuratorów i nadzoru budowlanego.Rozliczmy partaczy i bezmózgowych polityków.

Ze spaprana inwestycja to ja o tym jestem przekonany bo właśnie ktoś zapomniał zrobić mi zajzd do działki na wjeżdzie do Pulaw i teraz każą mi samemu go zrobić na własny koszt(1000zł.) I co teraz ja mam zrobić fruwać do działki?

Ze spaprana inwestycja to ja o tym jestem przekonany bo właśnie ktoś zapomniał zrobić mi zajzd do działki na wjeżdzie do Pulaw i teraz każą mi samemu go zrobić na własny koszt(1000zł.) I co teraz ja mam zrobić fruwać do działki? rozwiń
Avatar
znajomy111 / 14 grudnia 2009 o 17:25
0
Miasteczko holenderskie wielka inwestycja tylko po wyremontowaniu drogi ktoś zapomniał zrobić zjazd do mojej działki tłumacząc się tym że tam go nie było.Tylko ja przez 30lat zjazd miałem a teraz muszę fruwać na swoją działkę a urzędnicy każą mi go zrobić na własny koszt (1000zł.)I co ja mam teraz zrobić?
Avatar
Gość / 14 grudnia 2009 o 09:19
0
30 milionów!!!!!!!!To jest rażąca niegospodarność!
Avatar
Gość / 14 grudnia 2009 o 08:53
0
ministranci są teraz jacyś starzy i w dziwnych mundurach?
Avatar
an / 14 grudnia 2009 o 07:55
0
Po gabarytach widać,że przedstawiciel władzy jest bardziej wypasiony od przedstawiciela duchowieństwa.To nowy i niespotykany dotychczas w naszym kraju zwrot. Czy ma to związek z pozbawieniem władzy PIS czy,że Grobel nie panuje nad konsumpcją w urzędzie.
Zobacz wszystkie komentarze 59

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 7 1

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 9 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 1

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 0

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 365 30

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 13 6

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 17 4

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 1

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!