Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

30 czerwca 2020 r.
16:00

Mateusz Morawiecki w Puławach: Platforma podwyższała podatki. My je obniżamy

420 90 A A

Na Skwerze Niepodległości w Puławach, przed mieszkańcami i grupą samorządowców z całego powiatu, przemawiał dzisiaj Mateusz Morawiecki. Premier krytykował Rafała Trzaskowskiego za udział w podnoszeniu podatków i rozdawał włodarzom lokalnych gmin promesy Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Puławy znalazły się na liście miast Lubelszczyzny, które odwiedził dzisiaj szef rządu. Mateusz Morawiecki aktywnie włączył się w kampanię wspierającą prezydenta Andrzeja Dudę. Zgromadzeni premiera przywitali na ludowo. Jako support wystąpił zespół folklorystyczny "Zagrody Razem" z gminy Żyrzyn, a sam wiec poprowadzili wicestarosta Leszek Gorgol ze starostą puławską, Danutą Smagą.

Premier Morawiecki przyznał, że Puławy są pięknym miastem. W swoim przemówieniu przypomniał m.in. o nowych inwestycjach w Zakładach Azotowych i koniecznością rozwoju samorządów Lubelszczyzny. Odwoływał się także do tradycji, a hasło "Przeszłość-Przyszłości" widniejące na puławskiej Świątyni Sybilli nazwał mottem działania rządu. Szef rady ministrów najwięcej czasu poświęcił jednak krytyce Rafała Trzaskowskiego, rywala Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich.

- Chciałem dzisiaj zwrócić szczególną uwagę na szalbierstwo i kuglarstwo pana Trzaskowskiego. Kiedy był ministrem w rządzie Platformy Obywatelskiej, ta formacja podnosiła podatki. Podatek VAT wzrósł wtedy do 23 procent, rosła akcyza, podatek od nieruchomości. Jako minister cyfryzacji zniósł ulgę internetową. Nie dajcie się nabierać na jego oszustwa. Gdy mówi, że nie będzie podwyższał podatków jest niewiarygodny. My ten fałsz właśnie demaskujemy - mówił Mateusz Morawiecki.

Jak podkreślał, to rząd Prawa i Sprawiedliwości obniżał podatki, wymieniając jako przypadek obniżenie stawek PIT i CIT. Premier zapowiedział także nowe ulgi dla firm, które mają je zachęcać do inwestycji kosztem transferowania zysków za granicę.

- Jeśli w Puławach firma z obrotami do 50 mln złotych rocznie swoje zyski zainwestuje, to nie będzie w ogóle płaciła podatków (CIT - przyp. red.). Zapłaci je dopiero wtedy, gdy będzie wyprowadzała zysk - tłumaczył. - To jest prawdziwy rozwój w Puławach i na całej Lubelszczyźnie i to Andrzej Duda jest autorem tego planu - wskazywał premier.

Morawiecki starał się przekonywać zgromadzonych na Skwerze Niepodległości do poparcia prezydenta w drugiej turze wyborów. - Dla nas ważna jest wiarygodność, kontynuacja i dobra współpraca. Nie chcemy chaosu, kłótni i "wojny na górze". Chcemy stabilności i skuteczności - podkreślał.

Na zakończenie, premier wręczył włodarzom lokalnych gmin promesy Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych. - To są pieniądze na drogi, szkoły, szpitale. Chcemy, żeby Puławy odzyskały swoją świetność, a ten program to wielki wkład prezydenta Andrzeja Dudy w rozwój Puław - ocenił prezes rady ministrów.

Promesa dotacji dla miasta Puławy wyniosła ponad 11,2 mln zł. Nałęczów otrzyma ponad 3 mln zł, a Kazimierz Dolny 818 tys. zł. Promesy RPIL otrzymali także wójtowie: Końskowoli (1,7 mln zł), Kurowa (1,2 mln zł), gm. Puławy (1,2 mln zł), Żyrzyna (1,2 mln zł), Baranowa (912 tys. zł), Wąwolnicy (618 tys. zł), Janowca (500 tys. zł) i Markuszowa (500 tys. zł). Promesę w wysokości prawie 4,4 mln zł otrzymały także władze powiatu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 90

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zgredek Edek / 5 dni temu o 16:04
+72
Niedługo nos do kolan będzie Pinokio miał
Avatar
konserwatysta / 5 dni temu o 17:31
+57
Lista podwyżek podatków i nowych ciężarów przygotowanych od przejęcia władzy przez PiS – obejmuje już 34 POZYCJE I WCIĄŻ ROŚNIE! 1.podatek bankowy 2.podatek ubezpieczeniowy 3.podatek handlowy 4.podatek „galeryjny” 5.uchylenie obniżki VAT uchwalonej przez poprzedni parlament 6.podniesienie VAT z 8% na 23% na wybrane produkty, np. na prezerwatywy 7.owatowanie „Nocy Muzeów” i innych imprez promujących instytucje kultury 8.akcyza na e-papierosy i tzw. produkty nowatorskie 9.zaostrzenie sposobu naliczania akcyzy od samochodów sprowadzanych z zagranicy 10.opodatkowania farm wiatrowych 11.zamrożenie progów w PIT 12.wprowadzenie trzeciej stawki w PIT w wysokości 36% 13.likwidacja liniowego PIT dla przedsiębiorców pod hasłem „daniny solidarnościowej” 14.obniżenie nawet DO ZERA kwoty wolnej od wysokich zarobków 15.pozbawienie wielu grup podatników możliwości korzystania z 50% kosztów uzyskania przychodów. 16.zniesienie limitu składek emerytalno-rentowych. 17.opodatkowanie wkładów pieniężnych wnoszonych do firm 18.opodatkowanie przychodów z dziedziczonego majątku 19.opodatkowanie przychodów z majątku otrzymanego jako darowizna 20.ograniczenie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków 21.ograniczanie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na odsetki, opłaty, premie, czy prowizje od pożyczek i kredytów 22.ograniczenie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na znaki towarowe czy licencje 23.likwidacja możliwości pomniejszania przychodów z działalności operacyjnej o koszty uzyskania przychodów kapitałowych 24.zawężenie listy przychodów (dochodów) z tytułu udziału w spółce kapitałowej zwolnionych z opodatkowania 25.podwyżka opłaty przejściowej 26.oplata mocowa za prąd 27.opłata emisyjna od paliw 28.opłata wodna 29.oplata jakościowa za badanie techniczne pojazdu 30.opłata dodatkowa, jeśli przeprowadzi się badanie techniczne pojazdu po terminie 31.opłata denna od przystani 32.opłata recyklingowa 33.opłata za wjazd (do centrum miast) 34.podniesienie opłat parkingowych
Lista podwyżek podatków i nowych ciężarów przygotowanych od przejęcia władzy przez PiS – obejmuje już 34 POZYCJE I WCIĄŻ ROŚNIE! 1.podatek bankowy 2.podatek ubezpieczeniowy 3.podatek handlowy 4.podatek „galeryjny” 5.uchylenie obniżki VAT uchwalonej przez poprzedni parlament 6.podniesienie VAT z 8% na 23% na wybrane produkty, np. na prezerwatywy 7.owatowanie „Nocy Muzeów” i innych imprez promujących instytucje kultury 8.akcyza na e-papierosy i tzw. produkty nowatorskie 9.zaostrzenie sposobu naliczania akcyzy od samochodów sprowadzanych z zag... rozwiń
Avatar
PISFAN / 5 dni temu o 17:33
+44
Mati lepiej pomyśl co na drugą turę plebsowi dac żeby na endrju zagłosowali może po jeszcze jednym wozie ogniowym albo jeszcze jakąś bajeczkę o kwocie wolnej od podatku co to niby duduś miał dać i dałbyk ale ta wredna opozycja się nie zgodziła no i trza ludkom obiecać że jak duduś zostanie na drugą kadencję to w naszym pięknym kraju nie będzie więcej takich nawałnic tak jak ostatnio
Avatar
Janusz_Paliwas / 5 dni temu o 18:55
+39
OK, a może poda pan pełną listę wprowadzonych nowych podatków za rządów pana partii ?? A i czemu nie obniżyliście VAT do 22% i 6% po złej platformie ?
Avatar
irena / 5 dni temu o 19:40
+33
komu wciska ciemnotę,podatki obniżamy,nowe wprowadzamy, a najbardziej podwyższamy inflację czyli drożyzna. Płace dla swoich a reszta za miskę ryżu jak pan premier już powiedział
Avatar
___K___ / 5 dni temu o 19:08
+30
"Polacy chcą niskich podatków. Dlatego zapewnimy im wiele niskich podatków" - widziałem takiego mema z panem Morawieckim. Najbardziej podobają mi się ludzie, którzy wierzą temu człowiekowi niejednokrotnie skazanemu prawomocnym wyrokiem za kłamstwa.
Avatar
PISFAN / 5 dni temu o 17:57
+30
Ps . A może by tak nowy program żarcie + bo w nadmorskich i górskich kurortach żarcie takie drogie i jak w takiej sytuacji mam zafundować swojej dziesięcioosobowej rodzinie nadmorski zestaw rybka frytki cola a gdzie jeszcze do tego lody ? Bo mi 500 + zabrakło Mati jak żyć jak żyć
Avatar
___K___ / 5 dni temu o 20:41
+25
Większość  narzeka na PiS, a rękę wyciągają po 500+,300+,czy 13 emerytury.Pytam się po co?Skoro PiS jest be to tym bardziej od nich pieniądze .Skoro Pan Trzaskowski jest taki cudny to czemu nie pójdziecie do Niego po pomoc.Chyba ludzie zapomnieli jak pomagało PO i komu.Czy kiedykolwiek dało zwykłemu człowiekowi chociaż by złamany grosz nie!A oczywiste jest że jak wygra wszystko zlikwiduje.
Jakie "od nich pieniądze"??? Na te wszystkie plusy zrzucamy się my wszyscy, którzy płacimy podatki, bo pracujemy. Wybacz, ale to właśnie my mamy moralne prawo pobierać te świadczenia. 500+ powinno być wypłacane tym, którzy pracują (bądź prowadzą działalność gospodarczą), bo to stymulowałoby rozwój ludzi. Sam znam przypadki, gdzie kobiety rzuciły pracę, bo im się nie opłacało - wolą siedzieć w domu i ciągnąć kasę budżetową. TO NIE PiS DAJE KASĘ!!! To my, podatnicy!!!
Jakie "od nich pieniądze"??? Na te wszystkie plusy zrzucamy się my wszyscy, którzy płacimy podatki, bo pracujemy. Wybacz, ale to właśnie my mamy moralne prawo pobierać te świadczenia. 500+ powinno być wypłacane tym, którzy pracują (bądź prowadzą działalność gospodarczą), bo to stymulowałoby rozwój ludzi. Sam znam przypadki, gdzie kobiety rzuciły pracę, bo im się nie opłacało - wolą siedzieć w domu i ciągnąć kasę budżetową. TO NIE PiS DAJE KASĘ!!! To my, podatnicy!!! rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 dni temu o 12:36
+22
"Dług Lublina: 1.448.952.445 zł. Na jednego mieszkańca przypada około 4265 zł" - DW 5 lipca 2019 --- może stadionik zamiast cukrowni ?
Avatar
___K___ / 5 dni temu o 19:09
+20
Andrzej Duda, to przed wszystkim dobry człowiek. Pamiętam, jak w 2016. na zakończenie mszy pogrzebowej Artura Górskiego prowadził za rękę 5. letniego chłopaca za trumną ojca wynoszoną z warszawskiej katedry. Prości ludzi intuicyjnie czują dobrego człowieka.
O tak, to oznaka dobroci, bo przecież mógł zabić - że sparafrazuję kawał o Stalinie. Księża prowadzący dzieci za rączkę (i nie tylko), to też sami dobrzy ludzie... Weź się walnij w makówkę!
Avatar
___K___ / 2 dni temu o 13:32
+3
"Dług Lublina: 1.448.952.445 zł. Na jednego mieszkańca przypada około 4265 zł"  - DW 5 lipca 2019 --- może stadionik zamiast cukrowni ?
Skoro PiS obniżył wpływy podatkowe przekazywane samorządom, to nic dziwnego, że te muszą się ratować kredytami.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 dni temu o 12:36
+22
"Dług Lublina: 1.448.952.445 zł. Na jednego mieszkańca przypada około 4265 zł" - DW 5 lipca 2019 --- może stadionik zamiast cukrowni ?
Avatar
MichalU / 3 dni temu o 12:22
-16
Morawiecki to mądry gość. Kiedy już przewidział, że miska ryżu wystarczy? Widać po komentarzach, że dla niektórych to szczyt marzeń....
Avatar
lopez / 4 dni temu o 13:32
-4
Ha,ha,ha. A ten znowu klamie jak bura suka. 30 podniesionych podatkow , parapodatkow i innych obciążeń przerzuconych na samorządy. Panie Morawiecki czy pan choć raz powie prawdę ? A jak tam pana działeczki panie cwaniaczku ?
Avatar
___K___ / 4 dni temu o 12:17
-9
***podatkidudy.pl
Avatar
Zgredek Edek / 4 dni temu o 11:39
-6
bo gdybym tego nie robił sam bym siebie ukarał podwójnie. Po 1sze płacę na to (niemało)!
Żeby tylko to...Obrona Narodowa?Nie ma. Przechlane, przejedzone, rozdane. Fundusze Emerytalne? Nie ma. Przechlane, przejedzone, rozdane. Ochrona Zdrowia? Nie ma. Przechlane, przejedzone, rozdane. Fundusz Rezerwy Demograficznej? Nie ma. Przechlane, przejedzone, rozdane. Fundusz Pomocy Niepełnosprawnym? Nie ma. Przechlane, przejedzone, rozdane. Kultura i oświata? Nie ma. Przechlane, przejedzone, rozdane. Szkolnictwo? Nie ma. Przechlane, przejedzone, rozdane. Makulatura przedwyborcza warta 70 melonów. Winni? Nie ma....Domy publiczne Banasia. Winni? Nie ma....SKOKi. Winni? Nie ma. Za to Bierecki w nagrodę senatorem. I tak dalej, i tym podobnie...
Żeby tylko to...Obrona Narodowa?Nie ma. Przechlane, przejedzone, rozdane. Fundusze Emerytalne? Nie ma. Przechlane, przejedzone, rozdane. Ochrona Zdrowia? Nie ma. Przechlane, przejedzone, rozdane. Fundusz Rezerwy Demograficznej? Nie ma. Przechlane, przejedzone, rozdane. Fundusz Pomocy Niepełnosprawnym? Nie ma. Przechlane, przejedzone, rozdane. Kultura i oświata? Nie ma. Przechlane, przejedzone, rozdane. Szkolnictwo? Nie ma. Przechlane, przejedzone, rozdane. Makulatura przedwyborcza warta 70 melonów. Winni? Nie ma....Domy publicz... rozwiń
Avatar
MichalU / 4 dni temu o 11:12
-2
Widzisz Becia, nie wszystko jest takie proste jak Ci się wydaje. Jestem przeciwny 500+, ale będę je pobierał, bo gdybym tego nie robił sam bym siebie ukarał podwójnie. Po 1sze płacę na to (niemało)! Po 2gie, m.in. przez to ceny w kraju idą w  górę (i to jak!), więc dlaczego mam tego nie brać i dawać się dymać podwójnie?! Poza tym każde 500+ odkładam dla dziecka i kupuję za nie franki szwajcarskie.
Avatar
___K___ / 4 dni temu o 11:02
-7
Dla mnie sytuacja jest prosta skoro PiS jest zły i nie dobry to każdy jeden przeciwnik mając odrobinę godności i honoru  nie powinien korzystać z jakich kolwiek pomocy finansowej PiS-u,skoro mają odwagę mówić że  nic nie zrobili dobrego to tym bardziej powinni mieć odwagę  powiedzieć że rezygnują z jakiej kolwiek pomocy finansowej tej partii.
Becia23 - a Ty bierzesz 500+? Jeśli tak, to kup dziecku/dzieciom słownik ortograficzny. A potem sama z nieg skorzystaj - naprawdę Ci nie zaszkodzi, a pomóc może. Uwielbiam tych "prawdziwych Polaków", którzy nie potrafią poprawnie pisać w języku ojczystym...
Becia23 - a Ty bierzesz 500+? Jeśli tak, to kup dziecku/dzieciom słownik ortograficzny. A potem sama z nieg skorzystaj - naprawdę Ci nie zaszkodzi, a pomóc może. Uwielbiam tych "prawdziwych Polaków", którzy nie potrafią poprawnie pisać w języku ojczystym... rozwiń
Avatar
___K___ / 4 dni temu o 10:58
-9
Każdy psi na obecnego Prezydenta  min.po wypowiedzi o LGBT ,ale uważam że bardzo dobrze określił miano rodziny (mąż, żona i dzieci),nie wyobrażam sobie żeby 2 kobiety lub 2 mężczyzn mogli adoptować dziecko i je wychowywać, jakie to dziecko będzie miało  wartości.Jesli chcą tworzyć parę niech sobie tworzą ale bez dzieci.
A co powiesz na wcale nierzadką sytuację, kiedy dzieci wychowują matka i babka?
Avatar
___K___ / 4 dni temu o 10:56
-8
Skoro uważasz że partia Trzaskowskiego jest taka idealna i dobra czepiasz się PiS-u że dał kasę na TVP a nie na onkologie to powiedz ile kasy dało PO jak rządziło,co zrobił rząd za czasów PO  żeby wspomóc biedniejszych,gdzie to uzdrowienie służby zdrowia, które było przez nich obiecywane wcześniej.
PO nie stała nigdy przed takim dylematem - szczujnia TVPiS, a np. służba zdrowia.
Zobacz wszystkie komentarze 90

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: 14-latka zadzwoniła na numer alarmowy. Powiedziała, że została zgwałcona

Lubelskie: 14-latka zadzwoniła na numer alarmowy. Powiedziała, że została zgwałcona

Z uwagi na wiek, nieletnią przesłuchano przed sądem. Z relacji 14-letniej mieszkanki powiatu chełmskiego wynika, że została zgwałcona przez starszego, bo 24-letniego mężczyznę. Do zdarzenia miało dojść w ostatnich dniach czerwca.

500 zł za „Parafię z zasadami”. Jak razem z proboszczem zniknęła strona na Facebooku
Alarm 24

500 zł za „Parafię z zasadami”. Jak razem z proboszczem zniknęła strona na Facebooku

Strona parafii przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie na Facebooku zmieniła nie tylko nazwę, ale i właściciela. Kilkanaście dni przed odejściem proboszcza ks. Mirosława Matusznego została sprzedana.

Złotówka za gaz ma zostać w kieszeni. Co jeszcze potaniało od 1 lipca?

Złotówka za gaz ma zostać w kieszeni. Co jeszcze potaniało od 1 lipca?

Od 1 lipca taniej płacimy m.in. za gaz, pączki i pieluchy. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie wzrosły jeszcze ceny słodkich napojów.

Zmiany kadrowe w MOSiR Bystrzyca

Zmiany kadrowe w MOSiR Bystrzyca

Zmieniony został skład rady nadzorczej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”.

Dobry czas dla krwiopijców. Lublin nie będzie walczył z komarami

Dobry czas dla krwiopijców. Lublin nie będzie walczył z komarami

Nie będzie w tym roku oprysków przeciw komarom na publicznych terenach zielonych.

Puławy: Uczniom szykują zmiany przed szkołą

Puławy: Uczniom szykują zmiany przed szkołą

Teren przed Szkołą Podstawową nr 11 w Puławach w ciągu najbliższych miesięcy przejdzie metamorfozę. Przebudowana zostanie droga rowerowa, powstanie deptak, oświetlenie, a starą nawierzchnię z płyt zastąpi kostka. Za pobliskim przedszkolem zaplanowano plac zabaw.

Premier do seniorów: nie bójcie się koronawirusa. A w weekend w woj. lubelskim 24 nowe przypadki

Premier do seniorów: nie bójcie się koronawirusa. A w weekend w woj. lubelskim 24 nowe przypadki

O tym, że „wirus jest w odwrocie” i „już nie trzeba się go bać” przekonuje w ostatnich dniach premier Mateusz Morawiecki, zachęcając do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich zwłaszcza osoby starsze. Tymczasem w weekend w województwie lubelskim potwierdzono aż 24 nowe przypadki zakażenia.

Były reprezentant Polski w Chełmiance?

Były reprezentant Polski w Chełmiance?

Kolejne, ciekawe wieści napływają z Chełma. Działacze biało-zielonych chcieliby dokonać jeszcze jednego, głośnego transferu. W kuluarach od dłuższego czasu mówi się, że na celowniku Chełmianki znalazł się były reprezentant Polski Dawid Janczyk.

Skażona woda w gminie Niemce. Wykryto bakterie coli

Skażona woda w gminie Niemce. Wykryto bakterie coli

W ujęciu wody w Niemcach wykryto bakterie coli. Trwa chlorowanie wodociągu. Jutro zostaną pobrane próbki do badań, które wykażą czy woda jest już czysta.

Nowa fryzura Lublina. Czy mieszkańcy miasta polubią niekoszone trawniki?
Magazyn

Nowa fryzura Lublina. Czy mieszkańcy miasta polubią niekoszone trawniki?

Tego lata mieszkańcy Lublina i innych miast ze zdumieniem oglądają zupełnie niekoszone trawniki, które w naturalny sposób zarastają nasz krajobraz. Można je uznać je za kolejną anomalię, która kiedyś minie. Ale może lepiej... polubić?

Nowy aquapark powstał niedaleko Lublina. Park Avia już otwarty [zdjęcia]
galeria

Nowy aquapark powstał niedaleko Lublina. Park Avia już otwarty [zdjęcia]

Najpierw plany otwarcia Parku Avia – nowego kompleksu sportowo-rekreacyjnego pokrzyżował wybuch epidemii koronawirusa. W piątek – otwarcie basenów ponownie zostało przełożone ze względu na awarię wodociągową. Udało się za trzecim razem. W niedzielę z wodnych atrakcji mogli skorzystać pierwsi klienci.

Ognisko epidemii w woj. lubelskim. Wzrasta liczba zakażeń koronawirusem w jednej gminie

Ognisko epidemii w woj. lubelskim. Wzrasta liczba zakażeń koronawirusem w jednej gminie

Wzrasta liczba zakażeń koronawirusem w gminie Piszczac (powiat bialski). Chory jest m.in. ksiądz z parafii w Kościeniewiczach.

Start Lublin w Lidze Mistrzów, czyli koszykarskie gwiazdy na Globusie

Start Lublin w Lidze Mistrzów, czyli koszykarskie gwiazdy na Globusie

Historyczny dzień dla Lublina. Start otrzymał miejsce w fazie grupowej jednych z najważniejszych rozgrywek klubowych w Europie

Żołnierz zmarł po skoku na spadochronie do jeziora Białego. Przyczynę śmierci wyjaśni sekcja zwłok

Żołnierz zmarł po skoku na spadochronie do jeziora Białego. Przyczynę śmierci wyjaśni sekcja zwłok

Na wtorek prokuratura wojskowa wyznaczyła termin pośmiertnego badania ciała 31-letniego skoczka spadochronowego z 2 Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie, który zmarł w trakcie piątkowych ćwiczeń w Okunince nad jeziorem Białym.

Wystartował z Lublina, przejedzie na rowerze ponad 2500 kilometrów. Ma ważny cel

Wystartował z Lublina, przejedzie na rowerze ponad 2500 kilometrów. Ma ważny cel

„Rajd po krew” wystartował. Janusz Kobyłka z Lubartowa będzie przez miesiąc podróżował po Polsce i zachęcał do oddawania krwi. Pokona symboliczną trasę w kształcie serca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.