Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

7 grudnia 2009 r.
21:05
Edytuj ten wpis

Możesz uratować szpital w Puławach

Autor: Zdjęcie autora Aldona Iwon
0 18 A A

Zbieranie podpisów, informowanie mieszkańców o sytuacji szpitala i zorganizowanie tzw. białej niedzieli to dopiero początek akcji ratowania puławskiego szpitala.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Społeczny Komitet Obrony Szpitala Puławskiego reaktywował się po trzech latach. Powód? Tragiczna sytuacja puławskiego SPZOZ-u. Narodowy Fundusz Zdrowia zaproponował szpitalowi nowy kontrakt o 5 mln mniejszy niż w tamtym roku. Do tego nie zapłacił za nadwykonania z tego i poprzedniego roku – w sumie 16 mln zł.

Podpisanie takiego kontraktu oznaczałoby obniżenie i tak już najniższej w regionie pensji pracowników. Mogłoby się to też skończyć zwolnieniem 30 proc. z nich i zamknięciem 6 z 20 oddziałów. Pieniędzy starczyłoby tylko do lutego, potem konto szpitala zająłby komornik.
– Nie przyłożę ręki do likwidacji jakiegokolwiek oddziału. Jesteśmy w stanie zarobić na siebie, tylko potrzebujemy warunków do pracy – denerwuje się Waldemar Gardias, dyrektor szpitala.

Podczas środowej sesji radni jednogłośnie przegłosowali pomysł nagłośnienia problemów szpitala. Domagają się także kontraktu na poziomie dwukrotnej wartości świadczeń wykonanych w I półroczu tego roku. I apelują o zapłatę za nadwykonania. Takie postulaty otrzyma minister zdrowia Ewa Kopacz i Jacek Paszkiewicz, prezes NFZ.

Komitet planuje także akcję zbierania podpisów od mieszkańców.

– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych losem szpitala na spotkanie, dziś o godz. 17 do pałacu Czartoryskich – zachęca Lidia Twardowska, powiatowa radna i członkini komitetu. Podpisy będą także zbierane przed bramami Zakładów Azotowych, oraz – za zgodą proboszczów – przed kościołami. Ankiety będzie można także pobrać z Internetu. Potem wszystkie podpisy zostaną wysłane do dyrektora lubelskiego oddziału NFZ.

To nie koniec. 13 grudnia będzie "białą niedzielą”. – W obliczu zagrożenia likwidacją szpitala i konieczności czekania w bardzo długich kolejkach do lekarzy, organizujemy akcję. Dzięki niej będzie można skorzystać z porady specjalisty bez skierowania. Pielęgniarki będą mierzyły ciśnienie i poziom cukru we krwi – mówi Gardias. Nie trzeba się także rejestrować. Lekarze będą przyjmować od godz. 9 do 14. Lista lekarzy jest dostępna w każdej placówce SPZOZ.

Społeczny Komitet Obrony Szpitala Puławskiego ma obecnie trzydziestu członków. Wśród nich są władze starostwa i miasta. Na listę wpisali się także niektórzy wójtowie i burmistrzowie okolicznych miejscowości i gmin z powiatu. Jest na niej także posłanka Małgorzata Sadurska (PiS).

– Mamy nadzieję na powiększanie tej listy. Poparcie zadeklarowało więcej osób – mówi Sławomir Kamiński, starosta puławski, a także członek komitetu.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KOOALAA / 8 stycznia 2010 o 16:30
0
[quote name='Szklarnia' date='8.12.2009, 08:44:24' post='203582']
POzdrowienia dla "ogrodnikow szpitalnych dlugow" ktorzy bez wzgledu na rzadzace opcje polityczne maja sie coraz lepiej ;p

prawda jest taka że najpierw trzeba nauczyć pracować personel szpitala,nigdy nie ma ich tam gdzie być powinni,położnictwo ,które jest w kazdym szpitalu wizytówką placówki nie wie chyba co należy do jego obowiązków.
Pomimo ciągłych nowych i bardziej tragicznych wypadków na tym oddziale nic sie tam nie zmienia,przecież wszyscy którzy tam pracują sa rodzicami i wiedzą ze jest to najważniejszy moment dla wielu rodzących a traktują wszystkich jak zło konieczne.
Proszą o podpisanie petycji ,a jak w ich rękach leży tak wiele potrafią wypiąć się z premedytacją.
Ostatnio byłam w odwiedzinach u teściowej i przeraziło mnie wejście do szpitala całe zasypane śniegiem ,nie mieści sie to w głowie,wejście na pogotowie było w takim samym stanie,zresztą jak wychodziliśmy pomagalismy wyjechać KARETCE ,która jechała na wezwanie i zakopała sie przed wejściem (śnieg padał dzień wczesniej) ,pani w okienku rejestracyjnym szpitala na prośbe o pomoc starszego pana trzasneła mu drzwiami przed nosem i burkneła ze teraz musi wyjsć i za jakąś chwilę wróci i wtedy spyta go o powód przybycia(mężczyzna miał jak się okazało cośnienie 190/140)więc najlepiej jeszcze mu je podnieść.
DLATEGO PANIE DYREKTORZE NAPRAWDĘ NAJPIERW ZAPANUJMY NAD TYM BAŁAGANEM NA SWOIM PRYWATNYM PODWÓRKU A POTEM ZGŁASZAJMY APELE DO LUDZI KTÓRZY NIE SĄ NICZEMU WINNI I NIE SĄ GORSI OD WAS I WASZYCH BLISKICH NAM WSZYSTKIM NALEŻY SIE TAKI SAM SZACUNEK .
[quote name='Szklarnia' date='8.12.2009, 08:44:24' post='203582']
POzdrowienia dla "ogrodnikow szpitalnych dlugow" ktorzy bez wzgledu na rzadzace opcje polityczne maja sie coraz lepiej ;p

prawda jest taka że najpierw trzeba nauczyć pracować personel szpitala,nigdy nie ma ich tam gdzie być powinni,położnictwo ,które jest w kazdym szpitalu wizytówką placówki nie wie chyba co należy do jego obowiązków.
Pomimo ciągłych nowych i bardziej tragicznych wypadków na tym oddziale nic sie tam ni... rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2010 o 21:05
0
Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej - www.ratujmyszpital.pl
Avatar
częstoskurcz nadkomorowy / 12 grudnia 2009 o 20:00
0
ker napisał:
Jestem za ratowaniem Puławskiego szpitala. Ale jestem również za zwolnieniem lekarzy łapówkarzy miedzy innymi starego wygę żyda kardiologa lek. med. Moniesa. Za pieniędzmi aż piszczy.

Dr Monies bardzo dobry i uczciwy lekarz - opamietaj sie w swoich bluznierczych osądach.
Avatar
kandydatnaprezydenta / 9 grudnia 2009 o 17:32
0
Uważam że trzeba zlikwidować szpital w Puławach. Bogate miasto zasługuje na prywatne lecznictwo. Myślę że Medicover powinien wybudować swoją placówkę żeby takich wspaniałych i kulturalnych mieszkańców leczyli najlepsi lekarze z całego świata, pielęgniarki z 10 letnim doswiadczeniem i salowe władające biegle przynajmniej 2 językami obcymi. [url="http://www.medicover.com/plpl/szpital/593,Ceny-uslug-szpitalnych.htm"]http://www.medicover.com/plpl/szpital/593,...szpitalnych.htm[/url] . Szpitalna hołota.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2009 o 14:10
0
Kiedys bylam tam z mama, nawet zadna dama w bialym kitlu nie raczyla podejsc i zapytac o co chodzi Mama byla zarejestrowana i miala dostac lozko bo miala przejsc zabieg.Po wazeniu ,mierzeniu i innych pier***ach pani oswiadczyla ze nie ma miejsc! 3godz czekania!!!! To pytam po co do chol...bylo zawracac komus d....! Za take opieke mam ratowac ten szpital? O nie!!!!
Avatar
Gość / 9 grudnia 2009 o 13:54
0
Zamknijcie ten chlew!!!!
Avatar
kokos / 9 grudnia 2009 o 07:28
0
Zgadzam się. Puławski szpital to chlew ze świniami w białych fartuchach....! Zaorać, a świnie przegonić wpizdu.
Avatar
agregat / 9 grudnia 2009 o 07:26
0
Pytanie... po co to ratować?

Przecież jak tam człowiek pójdzie, to żadnej pomocy tam nie dostanie. ZAORAĆ to, WYBURZYĆ!

Za tym jestem.

(kiedyś byłem z żoną - myślicie, że ktoś się zainteresował? Siedzieliśmy z mocnym bólem brzucha 30min, w końcu poszliśmy gdzie indziej.... od tamtej pory mam swoje zdanie o tym CHLEWIE)....
Avatar
ker / 9 grudnia 2009 o 00:07
0
Jestem za ratowaniem Puławskiego szpitala. Ale jestem również za zwolnieniem lekarzy łapówkarzy miedzy innymi starego wygę żyda kardiologa lek. med. Moniesa. Za pieniędzmi aż piszczy.
Avatar
pacjentka / 8 grudnia 2009 o 14:34
0
Brawo, panie Starosto tak należy trzymać. Nie wolno pozwolić na "kręcenie lodów" przy naszym szpitalu. Jestem bardzo zadowolona z opieki i leczenia w Puławach .
Avatar
KOOALAA / 8 stycznia 2010 o 16:30
0
[quote name='Szklarnia' date='8.12.2009, 08:44:24' post='203582']
POzdrowienia dla "ogrodnikow szpitalnych dlugow" ktorzy bez wzgledu na rzadzace opcje polityczne maja sie coraz lepiej ;p

prawda jest taka że najpierw trzeba nauczyć pracować personel szpitala,nigdy nie ma ich tam gdzie być powinni,położnictwo ,które jest w kazdym szpitalu wizytówką placówki nie wie chyba co należy do jego obowiązków.
Pomimo ciągłych nowych i bardziej tragicznych wypadków na tym oddziale nic sie tam nie zmienia,przecież wszyscy którzy tam pracują sa rodzicami i wiedzą ze jest to najważniejszy moment dla wielu rodzących a traktują wszystkich jak zło konieczne.
Proszą o podpisanie petycji ,a jak w ich rękach leży tak wiele potrafią wypiąć się z premedytacją.
Ostatnio byłam w odwiedzinach u teściowej i przeraziło mnie wejście do szpitala całe zasypane śniegiem ,nie mieści sie to w głowie,wejście na pogotowie było w takim samym stanie,zresztą jak wychodziliśmy pomagalismy wyjechać KARETCE ,która jechała na wezwanie i zakopała sie przed wejściem (śnieg padał dzień wczesniej) ,pani w okienku rejestracyjnym szpitala na prośbe o pomoc starszego pana trzasneła mu drzwiami przed nosem i burkneła ze teraz musi wyjsć i za jakąś chwilę wróci i wtedy spyta go o powód przybycia(mężczyzna miał jak się okazało cośnienie 190/140)więc najlepiej jeszcze mu je podnieść.
DLATEGO PANIE DYREKTORZE NAPRAWDĘ NAJPIERW ZAPANUJMY NAD TYM BAŁAGANEM NA SWOIM PRYWATNYM PODWÓRKU A POTEM ZGŁASZAJMY APELE DO LUDZI KTÓRZY NIE SĄ NICZEMU WINNI I NIE SĄ GORSI OD WAS I WASZYCH BLISKICH NAM WSZYSTKIM NALEŻY SIE TAKI SAM SZACUNEK .
[quote name='Szklarnia' date='8.12.2009, 08:44:24' post='203582']
POzdrowienia dla "ogrodnikow szpitalnych dlugow" ktorzy bez wzgledu na rzadzace opcje polityczne maja sie coraz lepiej ;p

prawda jest taka że najpierw trzeba nauczyć pracować personel szpitala,nigdy nie ma ich tam gdzie być powinni,położnictwo ,które jest w kazdym szpitalu wizytówką placówki nie wie chyba co należy do jego obowiązków.
Pomimo ciągłych nowych i bardziej tragicznych wypadków na tym oddziale nic sie tam ni... rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2010 o 21:05
0
Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej - www.ratujmyszpital.pl
Avatar
częstoskurcz nadkomorowy / 12 grudnia 2009 o 20:00
0
ker napisał:
Jestem za ratowaniem Puławskiego szpitala. Ale jestem również za zwolnieniem lekarzy łapówkarzy miedzy innymi starego wygę żyda kardiologa lek. med. Moniesa. Za pieniędzmi aż piszczy.

Dr Monies bardzo dobry i uczciwy lekarz - opamietaj sie w swoich bluznierczych osądach.
Avatar
kandydatnaprezydenta / 9 grudnia 2009 o 17:32
0
Uważam że trzeba zlikwidować szpital w Puławach. Bogate miasto zasługuje na prywatne lecznictwo. Myślę że Medicover powinien wybudować swoją placówkę żeby takich wspaniałych i kulturalnych mieszkańców leczyli najlepsi lekarze z całego świata, pielęgniarki z 10 letnim doswiadczeniem i salowe władające biegle przynajmniej 2 językami obcymi. [url="http://www.medicover.com/plpl/szpital/593,Ceny-uslug-szpitalnych.htm"]http://www.medicover.com/plpl/szpital/593,...szpitalnych.htm[/url] . Szpitalna hołota.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2009 o 14:10
0
Kiedys bylam tam z mama, nawet zadna dama w bialym kitlu nie raczyla podejsc i zapytac o co chodzi Mama byla zarejestrowana i miala dostac lozko bo miala przejsc zabieg.Po wazeniu ,mierzeniu i innych pier***ach pani oswiadczyla ze nie ma miejsc! 3godz czekania!!!! To pytam po co do chol...bylo zawracac komus d....! Za take opieke mam ratowac ten szpital? O nie!!!!
Avatar
Gość / 9 grudnia 2009 o 13:54
0
Zamknijcie ten chlew!!!!
Avatar
kokos / 9 grudnia 2009 o 07:28
0
Zgadzam się. Puławski szpital to chlew ze świniami w białych fartuchach....! Zaorać, a świnie przegonić wpizdu.
Avatar
agregat / 9 grudnia 2009 o 07:26
0
Pytanie... po co to ratować?

Przecież jak tam człowiek pójdzie, to żadnej pomocy tam nie dostanie. ZAORAĆ to, WYBURZYĆ!

Za tym jestem.

(kiedyś byłem z żoną - myślicie, że ktoś się zainteresował? Siedzieliśmy z mocnym bólem brzucha 30min, w końcu poszliśmy gdzie indziej.... od tamtej pory mam swoje zdanie o tym CHLEWIE)....
Avatar
ker / 9 grudnia 2009 o 00:07
0
Jestem za ratowaniem Puławskiego szpitala. Ale jestem również za zwolnieniem lekarzy łapówkarzy miedzy innymi starego wygę żyda kardiologa lek. med. Moniesa. Za pieniędzmi aż piszczy.
Avatar
pacjentka / 8 grudnia 2009 o 14:34
0
Brawo, panie Starosto tak należy trzymać. Nie wolno pozwolić na "kręcenie lodów" przy naszym szpitalu. Jestem bardzo zadowolona z opieki i leczenia w Puławach .
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi 9 1

Już w tym tygodniu wielkie święto łowców okazji, czyli Black Friday (Czarny Piątek). Kto nie zdąży zrobić zakupów będzie miał drugą szansę już trzy dni później – w Cyber Mondey. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście warto w tym czasie wybrać się na zakupy i co zrobić, by w ferworze zakupów nie dokonać niewłaściwych wyborów.

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia]
galeria

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia] 0 0

W weekend Targi Lublin zmieniły się w zagrodę z kucykami, krowami i koziołkami. Gośćmi specjalnymi wydarzenia „Rewia Zwierzaki z Zagrody” były Alpaki. 

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy 0 11

Był apel, jest reakcja. Polska Rada Chrześcijan i Żydów krytykuje publiczne wypowiedzi wykładowcy KUL ks. prof. Tadeusza Guza dotyczące żydowskich mordów rytualnych i prosi o „stosowną interwencję” przełożonych duchownego. Władze KUL i Archidiecezji Lubelskiej odcinają się od poglądów wykładowcy. Podkreślają, że są one nieprawdziwe i niedopuszczalne.

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości 0 0

Miejscowi krwiodawcy postanowili włączyć się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 7 grudnia organizują akcję poboru krwi pod hasłem „100 dawców na 100. lecie niepodległości”.

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia]
galeria

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia] 56 1

Szpital Kardiologii Inwazyjnej "Ikardia" ma nową siedzibę, która w piątek został oficjalnie otwarta przy ul. Górskiego 9 w Nałęczowie

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti
6 grudnia 2018, 20:00

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 6 grudnia o godz. 20 na scenie klubu Graffiti wystąpi zespół Phedora. Po koncercie odbędzie się tradycyjna klubowa rockoteka.

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka 3 41

To już pewne, chociaż nadal nieoficjalne: Beata Stepaniuk-Kuśmierzak zostanie nowym zastępcą prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych.

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera 0 6

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera. Podopieczni Jacka Paździora muszą jednak pamiętać, że to jeszcze nie gwarantuje awansu do czwartej ligi

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk?

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk? 3 13

Czy wskazanie Jarosława Stawiarskiego jako kandydata na nowego marszałka to porażka szefa PiS w Lubelskim? W partii trwa dyskusja o tym, czyje wpływy na obsadę nowego zarządu województwa lubelskiego okazały się silniejsze w Warszawie

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek 3 1

Runda jesienna w zamojskiej klasie okręgowej dobiegła końca. Po 15 kolejkach najwięcej powodów do zadowolenia mają w Hrubieszowie, Różańcu i Zawadzie, a ekipy z Bełżca i Sitna wiosną czeka niezwykle ciężka batalia o utrzymanie

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek"
film

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek" 0 0

W wieku 92 lat zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek". Dowodził plutonem w trakcie Powstania Warszawskiego, był jeńcem niemieckich obozów

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia]
galeria

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia] 12 4

Wernisaż Ślubny odbył się w hotelu In Between w Lublinie. W hotelowych wnętrzach czekały firmy, które specjalizują się w perfekcyjnej organizacji najważniejszego dnia w życiu. Na liście wystawców były salony sukien ślubnych i mody męskiej, projektanci papeterii, biżuterii oraz jubilerzy, floryści, fryzjerzy, fotografowie, cukiernicy i wielu innych.

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia]
galeria

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia] 2 19

Laureatami VII Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy w 2018 roku zostali Adrian Glinka i Jakub Hartwich, którzy przez 40 dni protestowali w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.