Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 lutego 2020 r.
15:51

Muzeum w Puławach nie sprzedaje pamiątek. Za mało miejsca na sklepik?

23 19 A A
(fot. rs/archiwum)

Odwiedzający Puławy turyści pamiątki związane z miastem mogą kupować jedynie w sklepiku należącym do spółdzielni socjalnej "Dukat". Muzeum Czartoryskich sprzedaje tylko książki historyczne. Dlaczego miejska placówka nie otworzy własnego punktu z pamiątkami? Według dyrektor, problemem jest brak miejsca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przy niemal każdym muzeum i atrakcji turystycznej w Polsce można kupić cały zestaw pamiątek kojarzących się z danym miejscem. Niestety, Muzeum Czartoryskich w Puławach nie czerpie żadnych finansowych korzyści z tego rodzaju działalności. Sprzedaje jedynie książki historyczne, co przynosi rocznie około 18 tys. zł. Turyści wychodzący z pałacu kierowani są natomiast przez pracowników muzeum do znajdującego przy dziedzińcu budynku wynajmowanego przez lokalną spółdzielnię socjalną "Dukat". To jedyne miejsce w mieście, gdzie w sezonie można zakupić pamiątki, np. kubki, filiżanki, pocztówki, breloki, czy obrazki na ścianę z historycznymi symbolami miasta.

Takie rozwiązanie sprawia, że miejska placówka, która sama przyciąga turystów, nie korzysta ze swojej przewagi i oddaje całe pole handlu pamiątkami zewnętrznemu podmiotowi. Dlaczego tak się dzieje? Według dyrektora Muzeum Czartoryskich, problemem jest brak miejsca.

- Nawet jeśli zamówilibyśmy pamiątki na sprzedaż, nie mielibyśmy gdzie ich wyeksponować. W punkcie kasowym jest naprawdę bardzo mało miejsca na prowadzenie muzealnego sklepiku - tłumaczy Honorata Mielniczenko, która zabrała głos w tej sprawie podczas dyskusji o muzeum na forum miejskiej komisji kultury i promocji.

Tymczasem, żeby rozpocząć sprzedaż, nie potrzeba dużej przestrzeni. - Tak naprawdę wystarczyłaby oświetlona gablota, w której można byłoby umieścić pamiątki kojarzące się z miastem. Turysta zabierałby jedną z nich i szedł z nią do kasy i kupował, a pracownik muzeum przynosiłby następny egzemplarz z magazynu - proponuje radny Mariusz Cytryński (Koalicja Samorządowa).

Oprócz standardowych kubeczków, czy pocztówek, muzealny sklepik mógłby oferować szereg nowych pamiątek, jakich obecnie w mieście nie można nabyć. Kojarzone z historią miasta, jak również ze współczesnością. To mogłyby być np. trójwymiarowe modele Pałacu Czartoryskich, Świątyni Sybilli, Bramy Rzymskiej, Domu Gotyckiego, Kaplicy, Bramy Mostowej, albumy fotograficzne, noże do otwierania listów z herbem miasta, magnesy na lodówkę, figurki historycznych postaci (np. ks. Izabeli), plakaty, obrazy, koszulki, torby, bransoletki, wisiorki, artykuły rękodzielnicze, mapy i przewodniki, płyty lokalnych artystów itp. Część oferty mogłaby być dostępna przez cały rok, on-line, w formie sklepu internetowego - z przekierowaniem ze strony internetowej MC.

- Nie powinniśmy oferować tandety, najlepiej byłoby, gdyby to były przedmioty wysokiej jakości. Ale musimy zdać sobie sprawę z tego, że jeśli turyści tych pamiątek nie kupią u nas, zrobią to w Kazimierzu Dolnym. My powinniśmy ułatwić im nabycie przedmiotów, które będą im się pozytywnie kojarzyły z naszym miastem. To także jest forma promocji - zachęca radny Cytryński.

Czy miejskie Muzeum Czartoryskich zacznie pozyskiwać pieniądze na sprzedaży tego typu (lub innych) rzeczy dowiemy się jeszcze w tym roku. Aktualne możliwości techniczne i biznesowe w prowadzeniu własnego punktu będzie przedmiotem analiz, o których w poniedziałek zdecydowali radni z komisji promocji.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ojoj / 21 lutego 2020 r. o 18:10
+10
Żenada, dyskutują o problemie..... zakupu pamiątek, a nie dostrzegają że problemem ......  JEST  DYREKTOR MUZEUM, ODDZIAŁ KULTURY I PROMOCJI UM ORAZ DYREKTOR DCH.      POTRZEBA JEST JEDNA.....  POSTAWIENIE NA PROFESJONALNYCH LUDZI BEZ NADANIA POLITYCZNEGO. TYLKO KONKURSY I WYMIANA LUDZI MOŻE URATOWAĆ KULTURĘ I PROMOCJĘ W PUŁAWACH.
Artur rozumiem, że Ty masz wszelkie kwalifikacje i odpowiednie wykształcenie by do takiego konkursu stanąć? :D Ty byś na pewno został super muzealnikiem z zakazem jazdy. :D
Avatar
Śmieszek / 21 lutego 2020 r. o 18:08
+10
Problem pamiątek jest śmieszny i sztuczny. Dlaczego radni nie dostrzegają kiepskiej działalności merytorycznej dyrektora muzeum. Ustawa o muzeach,  art.1. mówi  że "Muzeum jest jednostką organizacyjną nienastawioną na osiąganie zysku", ale jak widać ten artykuł już nie spełnia wymogów XXI wieku i potrzeb samorządów.   MCZ nie realizuje podstawowych celów muzeum tj.  gromadzenia  i trwałej  ochrony  dóbr  naturalnego  i kulturalnego dziedzictwa  ludzkości  o charakterze  materialnym  i niematerialnym ( mało eksponatów, z przewagą wypożyczonych),  informowanie o wartościach i treściach gromadzonych zbiorów (brak prac naukowych dotyczących Muzeum), upowszechnianie podstawowych wartości historii, nauki i kultury polskiej oraz światowej (kiepska działalność wydawnicza MCZ), kształtowanie wrażliwości poznawczej i estetycznej ( tylko zakup imprez na koszt UM, mało lekcji muzealnych) oraz mała ilość zwiedzających korzystających ze zgromadzonych zbiorów. Pomimo, ze muzeum znajduje się w trójkącie turystycznym Kazimierz Dolny - Nałęczów - Puławy, to większość turystów omija Puławy, nawet jadąc z Warszawy. Prezydent i radni powinni się wreszcie obudzić, bo cierpią na tym mieszkańcy Puław, i ogłosić konkursy na dyrektorów: MCZ, DCH, i kierownika wydziałów w UM.           A co z remontem Pałacu Marynki, który z roku na rok podlega degradacji?  To tym powinni zająć się radni!   Bo wreszcie znajdzie się jakiś mądry człowiek, który skieruje sprawę do sądu za niedopełnienie obowiązków  przez urzędników !
Artur aż tak boisz się, że Ci kasy ubędzie? :D Wstydź się Arturek. :D
Artur aż tak boisz się, że Ci kasy ubędzie? :D Wstydź się Arturek. :D rozwiń
Avatar
tadek68 / 21 lutego 2020 r. o 18:28
+8
POproście lubelską władzę o pomoc, rozbuduje, będzie sklepik, galeria handlowa i cztery parkingi piętrowe i płaskie płatne. Tylko drzew szkoda i kawałek budynku do rozbiórki, u nasz w Lublinie stare się rozwala i jest fajny nowy beton, a w beton wsadza lipy. Może jakiś park albo rezerwat obok jest do wycinki, wszystko się zmieści nawet stadion żużlowy, ale bliżej bloków. Dewelopark wszysko pomieści, nawet parking i magazyn na lewety lub blokady na auta. Na budowę tanio z Lublina deski można brać po wycinkach, nawet prawie zabytkowe dechy wyjdą. Lepiej poczekać po wycince Lipowej i Racławickich, jak nie spalą można kupić. Te z Górek Czechowskich tandeta bo to samosiejki i obce gatunki. Jak chcecie ścieżkę rowerową, po środku ze słupami latarni i trakcji pod trolejbus, też zrobią. Jak chcecie stację kolejową obok, to będzie ona nowoczesna ale warunek bez dojścia i drogi dojazdowej, taki lubelski standard. To nie radzę. I żadnych parków nie może być, bo kostka beton szary, stal i szkło sie nie zmieści. Ten stary budynek zasłoni się nowszym. Polecam.
POproście lubelską władzę o pomoc, rozbuduje, będzie sklepik, galeria handlowa i cztery parkingi piętrowe i płaskie płatne. Tylko drzew szkoda i kawałek budynku do rozbiórki, u nasz w Lublinie stare się rozwala i jest fajny nowy beton, a w beton wsadza lipy. Może jakiś park albo rezerwat obok jest do wycinki, wszystko się zmieści nawet stadion żużlowy, ale bliżej bloków. Dewelopark wszysko pomieści, nawet parking i magazyn na lewety lub blokady na auta. Na budowę tanio z Lublina deski można brać po wycinkach, nawet prawie zabytkowe dechy w... rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2020 r. o 16:03
+4
A może adiunkt - historyk weźmie się za robotę.
Avatar
Gość / 21 lutego 2020 r. o 16:37
+4
Pan Radoslaw coraz to ciekawszymi tematami sie zajmuje. Wszedzie same problemy tylko widzi, jakie on musi miec kiepskie zycie.
Avatar
Gość / 24 lutego 2020 r. o 11:33
+3
Muzeum to muzeum a nie sklep. Na skwerze jest punkt informacji turystycznej urzędu i tam jest sklep
Avatar
Gość / 22 lutego 2020 r. o 18:01
+3
Na poczcie glownej przy lubelskiej pelno fajnych psmiatek z Pulaw.
 To fakt aż się zdziwiłam że takie są. No i coś nowego oprócz tradycyjnego astrymentu poczty czyli dewocjonaliów,
Avatar
GH / 21 lutego 2020 r. o 17:10
+3
Żenada, dyskutują o problemie..... zakupu pamiątek, a nie dostrzegają że problemem ...... JEST DYREKTOR MUZEUM, ODDZIAŁ KULTURY I PROMOCJI UM ORAZ DYREKTOR DCH. POTRZEBA JEST JEDNA..... POSTAWIENIE NA PROFESJONALNYCH LUDZI BEZ NADANIA POLITYCZNEGO. TYLKO KONKURSY I WYMIANA LUDZI MOŻE URATOWAĆ KULTURĘ I PROMOCJĘ W PUŁAWACH.
Avatar
Cała Prawda o Pamiatkach / 21 lutego 2020 r. o 16:50
+3
Sprowadźcie z Chin. Najlepiej, suweniry z Chin. Mam chiński magnes z Bardo. Bardzo ładny. I taki sam z Iwonicza. Tylko z napisem Iwonicz.
Avatar
Gość / 21 lutego 2020 r. o 16:46
+3
Wierszoówka czyli placone za ilość tekstu A nie za jakość czy ważność tematów
Avatar
Gość / 24 lutego 2020 r. o 11:33
+3
Muzeum to muzeum a nie sklep. Na skwerze jest punkt informacji turystycznej urzędu i tam jest sklep
Avatar
pomyśl / 24 lutego 2020 r. o 10:56
0
A czy nie dało by się ustawić estetycznego kiosku w okolicy głównej bramy wejściowej na dziedziniec pałacowy? Np z prawej strony tak aby nie psuć perspektywy parku. A może w jednym z dwóch budynków kordegardy, a może w wieży parkowej ciśnień (po doprowadzeniu tam dogodnego dojścia i oświetleniu terenu. Kiedyś kiosk PTTK był naprzeciwko Starostwa ale został zlikwidowany i w tym miejscu stoi drogowskaz turystyczny pokazujący losowe kierunki.
Avatar
Gość / 23 lutego 2020 r. o 16:03
+4
A może adiunkt - historyk weźmie się za robotę.
Avatar
Gość / 22 lutego 2020 r. o 18:01
+3
Na poczcie glownej przy lubelskiej pelno fajnych psmiatek z Pulaw.
 To fakt aż się zdziwiłam że takie są. No i coś nowego oprócz tradycyjnego astrymentu poczty czyli dewocjonaliów,
Avatar
Gosc / 22 lutego 2020 r. o 15:00
+1
Na poczcie glownej przy lubelskiej pelno fajnych psmiatek z Pulaw.
Avatar
antylub / 22 lutego 2020 r. o 00:08
+2
POproście lubelską władzę o pomoc, rozbuduje, będzie sklepik, galeria handlowa i cztery parkingi piętrowe i płaskie płatne. Tylko drzew szkoda i kawałek budynku do rozbiórki, u nasz w Lublinie stare się rozwala i  jest fajny nowy beton, a w beton wsadza lipy. Może jakiś park albo rezerwat obok jest do wycinki, wszystko się zmieści nawet stadion żużlowy, ale bliżej bloków. Dewelopark wszysko pomieści, nawet parking i  magazyn na lewety lub blokady na auta. Na budowę tanio z Lublina deski można brać po wycinkach, nawet prawie zabytkowe dechy wyjdą. Lepiej poczekać po wycince Lipowej i Racławickich, jak nie spalą można kupić. Te z Górek Czechowskich tandeta bo to samosiejki i obce gatunki. Jak chcecie ścieżkę rowerową, po środku ze słupami latarni i trakcji pod trolejbus, też zrobią. Jak chcecie stację kolejową obok, to będzie ona nowoczesna ale warunek bez dojścia i drogi dojazdowej, taki lubelski standard. To nie radzę. I żadnych parków nie może być, bo kostka beton szary, stal i szkło sie nie zmieści. Ten stary budynek zasłoni się nowszym. Polecam.
 Weź tadziu przestań bo się uślinisz,wracaj do koziego grodu. 
 Weź tadziu przestań bo się uślinisz,wracaj do koziego grodu.  rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2020 r. o 22:26
+2
Dyrektorka muzeum to PiS, Dukat to Dyktafon 1,6 promila i to taż PiS, wszystko zostaje w rodzinie.
Avatar
Onn / 21 lutego 2020 r. o 22:17
+2
Co wy gadacie o polityce. CIT jest apolityczny. Czy obydwaj panowie pracujacy tam wykazuja zainteresowanie jakies? Jeden z nich prowadzi bloga o niczym , nawet nie chce sie go czytac a gdzie mu do polityki!
Avatar
tadek68 / 21 lutego 2020 r. o 18:28
+8
POproście lubelską władzę o pomoc, rozbuduje, będzie sklepik, galeria handlowa i cztery parkingi piętrowe i płaskie płatne. Tylko drzew szkoda i kawałek budynku do rozbiórki, u nasz w Lublinie stare się rozwala i jest fajny nowy beton, a w beton wsadza lipy. Może jakiś park albo rezerwat obok jest do wycinki, wszystko się zmieści nawet stadion żużlowy, ale bliżej bloków. Dewelopark wszysko pomieści, nawet parking i magazyn na lewety lub blokady na auta. Na budowę tanio z Lublina deski można brać po wycinkach, nawet prawie zabytkowe dechy wyjdą. Lepiej poczekać po wycince Lipowej i Racławickich, jak nie spalą można kupić. Te z Górek Czechowskich tandeta bo to samosiejki i obce gatunki. Jak chcecie ścieżkę rowerową, po środku ze słupami latarni i trakcji pod trolejbus, też zrobią. Jak chcecie stację kolejową obok, to będzie ona nowoczesna ale warunek bez dojścia i drogi dojazdowej, taki lubelski standard. To nie radzę. I żadnych parków nie może być, bo kostka beton szary, stal i szkło sie nie zmieści. Ten stary budynek zasłoni się nowszym. Polecam.
POproście lubelską władzę o pomoc, rozbuduje, będzie sklepik, galeria handlowa i cztery parkingi piętrowe i płaskie płatne. Tylko drzew szkoda i kawałek budynku do rozbiórki, u nasz w Lublinie stare się rozwala i jest fajny nowy beton, a w beton wsadza lipy. Może jakiś park albo rezerwat obok jest do wycinki, wszystko się zmieści nawet stadion żużlowy, ale bliżej bloków. Dewelopark wszysko pomieści, nawet parking i magazyn na lewety lub blokady na auta. Na budowę tanio z Lublina deski można brać po wycinkach, nawet prawie zabytkowe dechy w... rozwiń
Avatar
Ojoj / 21 lutego 2020 r. o 18:10
+10
Żenada, dyskutują o problemie..... zakupu pamiątek, a nie dostrzegają że problemem ......  JEST  DYREKTOR MUZEUM, ODDZIAŁ KULTURY I PROMOCJI UM ORAZ DYREKTOR DCH.      POTRZEBA JEST JEDNA.....  POSTAWIENIE NA PROFESJONALNYCH LUDZI BEZ NADANIA POLITYCZNEGO. TYLKO KONKURSY I WYMIANA LUDZI MOŻE URATOWAĆ KULTURĘ I PROMOCJĘ W PUŁAWACH.
Artur rozumiem, że Ty masz wszelkie kwalifikacje i odpowiednie wykształcenie by do takiego konkursu stanąć? :D Ty byś na pewno został super muzealnikiem z zakazem jazdy. :D
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami
Wideo
film

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami

Na oryginalny pomysł na komunikację, w czasach kiedy kontakty międzyludzkie są mocno ograniczone, wpadli kapłani z parafii przy ul. Filaretów. W sobotę zaprosili parafian na... wspólną kawę. Kawa była w wirtualnej przestrzeni ale stworzyła okazję by przekazać wiernym ważne informacje

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar
film

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar

O działalności izolatoriów poinformował w poniedziałek wieczorem wojewoda lubelski.

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Dyskusja w nieformalnej grupie mundurowych o przypadkach zakażenia koronawirusem w III komisariacie w Lublinie doszła do takiego poziomu, że oficjalnie na wpisy zareagowała komenda wojewódzka. Już u 12 funkcjonariuszy z „trójki” potwierdzono wirusa, a 60 z lubelskiego garnizonu objęto kwarantanną.

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Lubelski Browar Perła sfinansuje zakup specjalistycznego ambulansu dla SPZOZ w Puławach. W ten sposób lubelska firma chce się włączyć w walkę z epidemią koronawirusa.

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu
Nowe dane

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu

Mamy 71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – informuje Ministerstwo Zdrowia. Zmarło też pięcioro kolejnych zakażonych pacjentów.

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim
Pilne

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim

Nie żyje 60-letni pacjent zakażony koronawirusem leczony w szpitalu w Biłgoraju - informuje Lubelski Urząd Wojewódzki. Są też trzy nowe przypadku zakażenia.

Ekspert: Nauka historii jest chaotyczna i mocno nieprzemyślana, ale z maturą problemów nie będzie

Ekspert: Nauka historii jest chaotyczna i mocno nieprzemyślana, ale z maturą problemów nie będzie

Ostatnie uśrednione wyniki matury z historii nie nastrajają optymistycznie, bo one w istocie ledwie przekraczają magiczną linię zdawalności - mówi Sebastianem Adamkiewicz, doktor nauk humanistycznych, autor wydanej właśnie książki „Polska. Na tropie historii”.

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek został powołany na nowego prezesem zarządu Ursusa. Wcześniej tą funkcję pełnił Ryszard Matkowski. To kolejna zmiana na stanowisku kierowniczym w tej firmie.

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi śledztwo w sprawie policjantów z bialskiej komendy. Chodzi o zdarzenie z października ubiegłego roku, gdy przy jednej z ulic w Białej Podlaskiej znaleziono porzucone auto, które uderzyło w latarnię i znak drogowy.

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Mimo ograniczeń związanych z koronawirusem wykonawcy nie przerywają prac na drogach w naszym województwie. Trwają prace m. in. na drogach łączących Lublin i Rzeszów oraz na tzw. węźle "Lubelska".

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Centrum Spotkania Kultur zaprasza do obejrzenia materiału filmowego z wystawy "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński" prezentowanej w ramach Festiwalu Scena w Budowie.

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

To ma być pierwszy w Lubelskiem tego typu ośrodek. Będzie służyć pomocą osobom z autyzmem, niepełnosprawnym i starszym. Starostwo Powiatowe pokazało wizualizację Środowiskowego Centrum Wsparcia, które znajdzie się w budynku po dawnej przychodni przy al. Nieodległości w Kraśniku.

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy
Zdjęcia
galeria

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy

Trzy zastępy strażaków walczyły z pożarem, jaki wybuchł w poniedziałek, po godz. 15 na posesji jednego z mieszkańców Rejowca w powiecie chełmskim.

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

3 tys. paczek przemyconych z Ukrainy papierosów o wartości ponad 42 tys. zł zatrzymali na terenie powiatu chełmskiego funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Piłkarze Barcelony zgodzili się na obniżenie pensji
film

Piłkarze Barcelony zgodzili się na obniżenie pensji

Kluby piłkarskie ponoszą ogromne straty przez zawieszenie rozgrywek i muszą szukać oszczędności.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.