Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

2 listopada 2009 r.
19:11
Edytuj ten wpis

Nałęczów drży o kuracjuszy i stawia fotoradar

0 12 A A

Piraci pędzący po drogach uzdrowiska będą musieli mieć się na baczności. Strażnicy miejscy dostaną wkrótce fotoradar. Gmina przygotowuje się też do zainstalowania sieci 24-godzinnego monitoringu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przetarg na zakup fotoradaru już rozstrzygnięto. Firma, która dostarczy urządzenie i przeszkoli strażników w jego obsłudze, otrzyma 120 tys. zł. Inwestycja powinna zacząć się spłacać w połowie listopada, kiedy urządzenie po raz pierwszy stanie przy drodze.

– Ale nie będziemy ukrywać fotoradaru w śmietniku – obiecuje Andrzej Ćwiek, burmistrz Nałęczowa (lubelska policja ukryła fotoradar w pojemniku na śmieci – okazał się nadzwyczaj skuteczny – dop. red.).

Zakup fotoradaru ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach i ostudzić temperamenty kierowców. – Na pewno to potrzebne, ale nie po to, żeby zwiększyć dochody naszego budżetu. Obsługa logistyczna kosztuje, a wpływy z pojedynczego urządzenia nie są wcale tak duże, jak się sądzi. To opinia specjalisty, który pracował z systemem fotoradarów w Poznaniu – dodaje Ćwiek.

Kolejną inwestycją w poprawę bezpieczeństwa w mieście będzie system monitoringu. Według planów, pieczę nad mieszkańcami i gośćmi będzie miało sześć kamer. Niewykluczone, że "Wielki Brat” pomoże patrolować nałęczowskie ulice już w przyszłym sezonie turystycznym.

– Skoro system monitoringu sprawdza się w innych miastach, u nas też zda egzamin. Lepiej chuchać na zimne – mówi nałęczowianin Andrzej Wójcik, który jest zdania, że i tak mieszka w spokojnym mieście.

– Od kiedy gmina utworzyła w sierpniu Straż Miejską poczucie bezpieczeństwa dodatkowo wzrosło – przekonuje.

W ciągu trzech miesięcy strażnicy odnotowali 298 wykroczeń, ale tylko jeden przypadek wandalizmu. Większość interwencji dotyczyła wykroczeń drogowych, w tym nieprawidłowego parkowania.

– Na początku udzielaliśmy pouczeń, ale okres pobłażliwości dobiegł końca – przestrzega komendant Marek Toporowski.

– Nałożyliśmy na kierowców 16 mandatów na łączną kwotę 1500 zł. Wszystkie za nieprawidłowe parkowanie. Kary nie uniknęło również dwóch piratów drogowych – zapłacili po 300 zł. Z kolei po 400 zł będą musieli wyjąć z portfela amatorzy spożywania trunków w miejscach publicznych.

– Etaty policyjne opłacane przez gminę niewiele nam dawały. Straż była alternatywą i decyzja o powołaniu jednostki była strzałem w dziesiątkę – ocenia burmistrz Andrzej Ćwiek.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~Gość1~ / 6 listopada 2009 o 16:22
0
Czytałem gdzieś wypowiedź P.Rumnińskiego że ma to byc przenośny fotoradar, więc pewnie strażnicy będą go wozić rowerami od 8 do 16 bo pracują tylko 8 godzin i oczywiście wolne wekendy gdzie nie można przejść chodnikiem bo są zaparkowane samochody. WSTYD PANIE BURMISTRZU. A liści z chodników tez nie ma kto zamieśc, a na fotoradar wywalić 120 tys to lekka ręką się wydaje , bo Panie Ćwiek to nie z Pana kieszeni. Tak dziadoskiego gospodarza to chyba Nałęczów nie miał.
Avatar
haryski / 3 listopada 2009 o 13:48
0
Internauci pytaja z kond cena radaru 120 tys zlotych co to za monopolista ustala cene czy to nie sa krecone lody Rysio Miro -Grzesio cos na wzor .Panie wojcie Naleczowa nalezy pomyslec o miejscach parkingowych dla przyjezdnych ,kuraciuszy czy EURO 2012 dotyczace kibicow
Avatar
Chłop Polski / 3 listopada 2009 o 12:04
0
To prawda,podstarzałe KU..KUUUU..racjuszki umotane w środowiskowe miłostki lezą pod samochody niczym robudzone wiosennym słońcem żaby.
Trzeba na to uważać ze zdwojoną uwagą bo nawet gęś,wydaje się więcej poświęcać uwagi temu co robi....-Pozdrawiam :Helę S. ,Wiesię M. ,Irenkę M.
(jak one chciały iść do chłopa,nawet przed pędzącym sąmochodem).
Avatar
lolo / 3 listopada 2009 o 11:49
0
olo napisał:
120 tysiaków? Za co? Za ten szmelc? Jakiś słupek z blaszaną budką wart co najwyżej 1000zł. BEBECHY radaru i szkolenia to 119 tysięcy?
Ktoś tu doi tą krowę zwaną społeczeństwem...


A kto doi...? Pan Ćwiek, bo pewnie to jego pierwsza i ostatnia kadencja !!!!!!
Co z Pana obietnicami wyborczymi???? !!!
Avatar
olo / 3 listopada 2009 o 10:03
0
120 tysiaków? Za co? Za ten szmelc? Jakiś słupek z blaszaną budką wart co najwyżej 1000zł. BEBECHY radaru i szkolenia to 119 tysięcy?
Ktoś tu doi tą krowę zwaną społeczeństwem...
Avatar
tubylec / 3 listopada 2009 o 09:09
0
A może pomyślałby pan burmistrz o ludziach ,którzy pracują w Nałęczowie i zorganizował im jakiś parking zamiast nasyłać straż miejską.Nas przy zarobkach nałęczowskich nie stać na mandaty.może inny sposób znajdzie się na zapełnienie kasy gminy?
Avatar
ro / 3 listopada 2009 o 09:03
0
muszę napisał:
A ja nie chcę przejeżdżać przez Nałęczów (a muszę!!!!). Może władze niby kurortu wysiliłyby się i pomyślały o obwodnicy. Jazda z prędkością 40km/h przez całe miasto tylko denerwuje kierowców. Tym bardziej, że droga na Kazimierz Dolny biegnie w sąsiedztwie parku...
Ile tam tirów, gdy w CB pada hasło "ITD na 17"

Czy ktoś mierzy stężenie "smrodów" w parku położonym poniżej drogi?????


ZGADZAM SIĘ W 100 % , niech Pan Ćwiek weźmie się za budowę miejsc parkingowych, obwodnicy a nie za karanie kierowców i pjaczków miejskich. Rozpieprzył wszystkie pieniądze gminne i teraz szuka jeleni którzy go będa sponsorować.
Panie Ćwiek z Pana burmist jak z koziej .... traba
y a nie za karanie kierowców i pjaczków miejskich. Rozpieprzył wszystkie pieniądze gminne i teraz szuka jeleni którzy go będa sponsorować.
Panie Ćwiek z Pana burmist jak z koziej .... traba rozwiń
Avatar
muszę / 3 listopada 2009 o 08:36
0
A ja nie chcę przejeżdżać przez Nałęczów (a muszę!!!!). Może władze niby kurortu wysiliłyby się i pomyślały o obwodnicy. Jazda z prędkością 40km/h przez całe miasto tylko denerwuje kierowców. Tym bardziej, że droga na Kazimierz Dolny biegnie w sąsiedztwie parku...
Ile tam tirów, gdy w CB pada hasło "ITD na 17"

Czy ktoś mierzy stężenie "smrodów" w parku położonym poniżej drogi?????
Avatar
Jacek / 3 listopada 2009 o 08:27
0
Toż to nie Nałęczów. (na zdjęciu)
Avatar
ojjj / 2 listopada 2009 o 21:49
0
kuracjent... no normalnie prawie posikałem się ze śmiechu... "kuracjent". . . buahahaha
Avatar
~Gość1~ / 6 listopada 2009 o 16:22
0
Czytałem gdzieś wypowiedź P.Rumnińskiego że ma to byc przenośny fotoradar, więc pewnie strażnicy będą go wozić rowerami od 8 do 16 bo pracują tylko 8 godzin i oczywiście wolne wekendy gdzie nie można przejść chodnikiem bo są zaparkowane samochody. WSTYD PANIE BURMISTRZU. A liści z chodników tez nie ma kto zamieśc, a na fotoradar wywalić 120 tys to lekka ręką się wydaje , bo Panie Ćwiek to nie z Pana kieszeni. Tak dziadoskiego gospodarza to chyba Nałęczów nie miał.
Avatar
haryski / 3 listopada 2009 o 13:48
0
Internauci pytaja z kond cena radaru 120 tys zlotych co to za monopolista ustala cene czy to nie sa krecone lody Rysio Miro -Grzesio cos na wzor .Panie wojcie Naleczowa nalezy pomyslec o miejscach parkingowych dla przyjezdnych ,kuraciuszy czy EURO 2012 dotyczace kibicow
Avatar
Chłop Polski / 3 listopada 2009 o 12:04
0
To prawda,podstarzałe KU..KUUUU..racjuszki umotane w środowiskowe miłostki lezą pod samochody niczym robudzone wiosennym słońcem żaby.
Trzeba na to uważać ze zdwojoną uwagą bo nawet gęś,wydaje się więcej poświęcać uwagi temu co robi....-Pozdrawiam :Helę S. ,Wiesię M. ,Irenkę M.
(jak one chciały iść do chłopa,nawet przed pędzącym sąmochodem).
Avatar
lolo / 3 listopada 2009 o 11:49
0
olo napisał:
120 tysiaków? Za co? Za ten szmelc? Jakiś słupek z blaszaną budką wart co najwyżej 1000zł. BEBECHY radaru i szkolenia to 119 tysięcy?
Ktoś tu doi tą krowę zwaną społeczeństwem...


A kto doi...? Pan Ćwiek, bo pewnie to jego pierwsza i ostatnia kadencja !!!!!!
Co z Pana obietnicami wyborczymi???? !!!
Avatar
olo / 3 listopada 2009 o 10:03
0
120 tysiaków? Za co? Za ten szmelc? Jakiś słupek z blaszaną budką wart co najwyżej 1000zł. BEBECHY radaru i szkolenia to 119 tysięcy?
Ktoś tu doi tą krowę zwaną społeczeństwem...
Avatar
tubylec / 3 listopada 2009 o 09:09
0
A może pomyślałby pan burmistrz o ludziach ,którzy pracują w Nałęczowie i zorganizował im jakiś parking zamiast nasyłać straż miejską.Nas przy zarobkach nałęczowskich nie stać na mandaty.może inny sposób znajdzie się na zapełnienie kasy gminy?
Avatar
ro / 3 listopada 2009 o 09:03
0
muszę napisał:
A ja nie chcę przejeżdżać przez Nałęczów (a muszę!!!!). Może władze niby kurortu wysiliłyby się i pomyślały o obwodnicy. Jazda z prędkością 40km/h przez całe miasto tylko denerwuje kierowców. Tym bardziej, że droga na Kazimierz Dolny biegnie w sąsiedztwie parku...
Ile tam tirów, gdy w CB pada hasło "ITD na 17"

Czy ktoś mierzy stężenie "smrodów" w parku położonym poniżej drogi?????


ZGADZAM SIĘ W 100 % , niech Pan Ćwiek weźmie się za budowę miejsc parkingowych, obwodnicy a nie za karanie kierowców i pjaczków miejskich. Rozpieprzył wszystkie pieniądze gminne i teraz szuka jeleni którzy go będa sponsorować.
Panie Ćwiek z Pana burmist jak z koziej .... traba
y a nie za karanie kierowców i pjaczków miejskich. Rozpieprzył wszystkie pieniądze gminne i teraz szuka jeleni którzy go będa sponsorować.
Panie Ćwiek z Pana burmist jak z koziej .... traba rozwiń
Avatar
muszę / 3 listopada 2009 o 08:36
0
A ja nie chcę przejeżdżać przez Nałęczów (a muszę!!!!). Może władze niby kurortu wysiliłyby się i pomyślały o obwodnicy. Jazda z prędkością 40km/h przez całe miasto tylko denerwuje kierowców. Tym bardziej, że droga na Kazimierz Dolny biegnie w sąsiedztwie parku...
Ile tam tirów, gdy w CB pada hasło "ITD na 17"

Czy ktoś mierzy stężenie "smrodów" w parku położonym poniżej drogi?????
Avatar
Jacek / 3 listopada 2009 o 08:27
0
Toż to nie Nałęczów. (na zdjęciu)
Avatar
ojjj / 2 listopada 2009 o 21:49
0
kuracjent... no normalnie prawie posikałem się ze śmiechu... "kuracjent". . . buahahaha
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Aleksandra Rudzińska najlepsza w Chinach

Aleksandra Rudzińska najlepsza w Chinach 0 1

Aleksandra Rudzińska z KW Kotłownia wygrała kolejne zawody w tym sezonie. Lublinianka zdominowała zmagania w chińskim Guanzhou i była najlepsza w China Open 2018 w konkurencji na czas

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego złożył przysięgę [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego złożył przysięgę [zdjęcia, wideo] 0 0

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego, Artur Pomianowski już po zaprzysiężeniu. Podczas wtorkowej sesji ślubowanie złożyli również radni. Nowym przewodniczącym rady został Mirosław Opoka, który pokonał Ryszarda Rybczyńskiego.

I sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Zaskakująca kandydatura na członka zarządu - policjant
film

I sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Zaskakująca kandydatura na członka zarządu - policjant 2 5

Rozpoczyna się pierwsza sesja sejmiku województwa nowej kadencji. Radni wybiorą dziś marszałka, wicemarszałków i członków zarządu województwa.

Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość): Trzon drużyny sprawdził się w boju

Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość): Trzon drużyny sprawdził się w boju 0 2

ROZMOWA Z Jackiem Ziarkowskim, trenerem Hetmana Zamość

IX Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka
24 listopada 2018, 18:30

IX Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz dziewiąty w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę, 24 listopada o godz. 18.30. Na wszystkich zainteresowanych czekają występy i wystawa.

Nowa posłanka z woj. lubelskiego. Zajęła miejsce Wojciecha Wilka

Nowa posłanka z woj. lubelskiego. Zajęła miejsce Wojciecha Wilka 0 13

Magdalena Marek wraca do parlamentu. Podczas środowego posiedzenia Sejmu złożyła ślubowanie poselskie, zajmując miejsce Wojciecha Wilka.

W Białej Podlaskiej powstanie Centrum Wspierania Rodziny

W Białej Podlaskiej powstanie Centrum Wspierania Rodziny 0 2

Centrum Wspierania Rodziny powstanie w Białej Podlaskiej. Na utworzenie nowej placówki miasto pozyskało 1,4 mln zł z funduszy unijnych.

Hola: Śmiertelny wypadek na DK2. Subaru wypadło z trasy

Hola: Śmiertelny wypadek na DK2. Subaru wypadło z trasy 3 4

48-letni kierowca subaru zginął w wypadku w miejscowości Hola na drodze krajowej nr 2.

Tragiczny wypadek na moście w Hrubieszowie. Auto ślizgało się po jezdni [zdjęcia]
galeria

Tragiczny wypadek na moście w Hrubieszowie. Auto ślizgało się po jezdni [zdjęcia] 7 9

Tragiczny wypadek w Hrubieszowie. Zginęła 46-letnia kobieta

Świetna forma Moniki Skinder

Świetna forma Moniki Skinder 0 0

Fantastyczny weekend Moniki Skinder. Zawodniczka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski najlepsza w Saarisalce

Kierowca był w fatalnym stanie. Skończyło się wypadkiem [zdjęcia]

Kierowca był w fatalnym stanie. Skończyło się wypadkiem [zdjęcia] 0 2

Pełczyn. Ponad 4 promile miał 35-letni mieszkaniec gm. Rejowiec Fabryczny. Mimo zakazu wsiadł za kółko i spowodował wypadek. Do szpitala trafiła 18-letnia dziewczyna

11 mln zł za działkę w centrum Lublina. Uczelnia potrzebuje pieniędzy na budowę nowej siedziby
galeria

11 mln zł za działkę w centrum Lublina. Uczelnia potrzebuje pieniędzy na budowę nowej siedziby 2 7

Ponad 11 mln zł wynosi cena wywoławcza za działkę przy ul. Karmelickiej w centrum miasta, na której obecnie mieści się Stomatologiczne Centrum Kliniczne. Jednostka Uniwersytetu Medycznego za półtora roku przeniesie się na ul. Chodźki i potrzebuje pieniędzy na budowę nowej siedziby.

Polska jedzie na Euro U-21! Biało-Czerwoni pokonali Portugalię 3:1
film

Polska jedzie na Euro U-21! Biało-Czerwoni pokonali Portugalię 3:1 0 0

Reprezentacja Polski do lat 21, po porażce 0:1 u siebie, pokonała w Cahves Portugalię 3:1 i zagra w finałach mistrzostw Europy!