Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

2 listopada 2009 r.
19:11
Edytuj ten wpis

Nałęczów drży o kuracjuszy i stawia fotoradar

0 12 A A

Piraci pędzący po drogach uzdrowiska będą musieli mieć się na baczności. Strażnicy miejscy dostaną wkrótce fotoradar. Gmina przygotowuje się też do zainstalowania sieci 24-godzinnego monitoringu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przetarg na zakup fotoradaru już rozstrzygnięto. Firma, która dostarczy urządzenie i przeszkoli strażników w jego obsłudze, otrzyma 120 tys. zł. Inwestycja powinna zacząć się spłacać w połowie listopada, kiedy urządzenie po raz pierwszy stanie przy drodze.

– Ale nie będziemy ukrywać fotoradaru w śmietniku – obiecuje Andrzej Ćwiek, burmistrz Nałęczowa (lubelska policja ukryła fotoradar w pojemniku na śmieci – okazał się nadzwyczaj skuteczny – dop. red.).

Zakup fotoradaru ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach i ostudzić temperamenty kierowców. – Na pewno to potrzebne, ale nie po to, żeby zwiększyć dochody naszego budżetu. Obsługa logistyczna kosztuje, a wpływy z pojedynczego urządzenia nie są wcale tak duże, jak się sądzi. To opinia specjalisty, który pracował z systemem fotoradarów w Poznaniu – dodaje Ćwiek.

Kolejną inwestycją w poprawę bezpieczeństwa w mieście będzie system monitoringu. Według planów, pieczę nad mieszkańcami i gośćmi będzie miało sześć kamer. Niewykluczone, że "Wielki Brat” pomoże patrolować nałęczowskie ulice już w przyszłym sezonie turystycznym.

– Skoro system monitoringu sprawdza się w innych miastach, u nas też zda egzamin. Lepiej chuchać na zimne – mówi nałęczowianin Andrzej Wójcik, który jest zdania, że i tak mieszka w spokojnym mieście.

– Od kiedy gmina utworzyła w sierpniu Straż Miejską poczucie bezpieczeństwa dodatkowo wzrosło – przekonuje.

W ciągu trzech miesięcy strażnicy odnotowali 298 wykroczeń, ale tylko jeden przypadek wandalizmu. Większość interwencji dotyczyła wykroczeń drogowych, w tym nieprawidłowego parkowania.

– Na początku udzielaliśmy pouczeń, ale okres pobłażliwości dobiegł końca – przestrzega komendant Marek Toporowski.

– Nałożyliśmy na kierowców 16 mandatów na łączną kwotę 1500 zł. Wszystkie za nieprawidłowe parkowanie. Kary nie uniknęło również dwóch piratów drogowych – zapłacili po 300 zł. Z kolei po 400 zł będą musieli wyjąć z portfela amatorzy spożywania trunków w miejscach publicznych.

– Etaty policyjne opłacane przez gminę niewiele nam dawały. Straż była alternatywą i decyzja o powołaniu jednostki była strzałem w dziesiątkę – ocenia burmistrz Andrzej Ćwiek.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~Gość1~ / 6 listopada 2009 o 16:22
0
Czytałem gdzieś wypowiedź P.Rumnińskiego że ma to byc przenośny fotoradar, więc pewnie strażnicy będą go wozić rowerami od 8 do 16 bo pracują tylko 8 godzin i oczywiście wolne wekendy gdzie nie można przejść chodnikiem bo są zaparkowane samochody. WSTYD PANIE BURMISTRZU. A liści z chodników tez nie ma kto zamieśc, a na fotoradar wywalić 120 tys to lekka ręką się wydaje , bo Panie Ćwiek to nie z Pana kieszeni. Tak dziadoskiego gospodarza to chyba Nałęczów nie miał.
Avatar
haryski / 3 listopada 2009 o 13:48
0
Internauci pytaja z kond cena radaru 120 tys zlotych co to za monopolista ustala cene czy to nie sa krecone lody Rysio Miro -Grzesio cos na wzor .Panie wojcie Naleczowa nalezy pomyslec o miejscach parkingowych dla przyjezdnych ,kuraciuszy czy EURO 2012 dotyczace kibicow
Avatar
Chłop Polski / 3 listopada 2009 o 12:04
0
To prawda,podstarzałe KU..KUUUU..racjuszki umotane w środowiskowe miłostki lezą pod samochody niczym robudzone wiosennym słońcem żaby.
Trzeba na to uważać ze zdwojoną uwagą bo nawet gęś,wydaje się więcej poświęcać uwagi temu co robi....-Pozdrawiam :Helę S. ,Wiesię M. ,Irenkę M.
(jak one chciały iść do chłopa,nawet przed pędzącym sąmochodem).
Avatar
lolo / 3 listopada 2009 o 11:49
0
olo napisał:
120 tysiaków? Za co? Za ten szmelc? Jakiś słupek z blaszaną budką wart co najwyżej 1000zł. BEBECHY radaru i szkolenia to 119 tysięcy?
Ktoś tu doi tą krowę zwaną społeczeństwem...


A kto doi...? Pan Ćwiek, bo pewnie to jego pierwsza i ostatnia kadencja !!!!!!
Co z Pana obietnicami wyborczymi???? !!!
Avatar
olo / 3 listopada 2009 o 10:03
0
120 tysiaków? Za co? Za ten szmelc? Jakiś słupek z blaszaną budką wart co najwyżej 1000zł. BEBECHY radaru i szkolenia to 119 tysięcy?
Ktoś tu doi tą krowę zwaną społeczeństwem...
Avatar
tubylec / 3 listopada 2009 o 09:09
0
A może pomyślałby pan burmistrz o ludziach ,którzy pracują w Nałęczowie i zorganizował im jakiś parking zamiast nasyłać straż miejską.Nas przy zarobkach nałęczowskich nie stać na mandaty.może inny sposób znajdzie się na zapełnienie kasy gminy?
Avatar
ro / 3 listopada 2009 o 09:03
0
muszę napisał:
A ja nie chcę przejeżdżać przez Nałęczów (a muszę!!!!). Może władze niby kurortu wysiliłyby się i pomyślały o obwodnicy. Jazda z prędkością 40km/h przez całe miasto tylko denerwuje kierowców. Tym bardziej, że droga na Kazimierz Dolny biegnie w sąsiedztwie parku...
Ile tam tirów, gdy w CB pada hasło "ITD na 17"

Czy ktoś mierzy stężenie "smrodów" w parku położonym poniżej drogi?????


ZGADZAM SIĘ W 100 % , niech Pan Ćwiek weźmie się za budowę miejsc parkingowych, obwodnicy a nie za karanie kierowców i pjaczków miejskich. Rozpieprzył wszystkie pieniądze gminne i teraz szuka jeleni którzy go będa sponsorować.
Panie Ćwiek z Pana burmist jak z koziej .... traba
y a nie za karanie kierowców i pjaczków miejskich. Rozpieprzył wszystkie pieniądze gminne i teraz szuka jeleni którzy go będa sponsorować.
Panie Ćwiek z Pana burmist jak z koziej .... traba rozwiń
Avatar
muszę / 3 listopada 2009 o 08:36
0
A ja nie chcę przejeżdżać przez Nałęczów (a muszę!!!!). Może władze niby kurortu wysiliłyby się i pomyślały o obwodnicy. Jazda z prędkością 40km/h przez całe miasto tylko denerwuje kierowców. Tym bardziej, że droga na Kazimierz Dolny biegnie w sąsiedztwie parku...
Ile tam tirów, gdy w CB pada hasło "ITD na 17"

Czy ktoś mierzy stężenie "smrodów" w parku położonym poniżej drogi?????
Avatar
Jacek / 3 listopada 2009 o 08:27
0
Toż to nie Nałęczów. (na zdjęciu)
Avatar
ojjj / 2 listopada 2009 o 21:49
0
kuracjent... no normalnie prawie posikałem się ze śmiechu... "kuracjent". . . buahahaha
Avatar
~Gość1~ / 6 listopada 2009 o 16:22
0
Czytałem gdzieś wypowiedź P.Rumnińskiego że ma to byc przenośny fotoradar, więc pewnie strażnicy będą go wozić rowerami od 8 do 16 bo pracują tylko 8 godzin i oczywiście wolne wekendy gdzie nie można przejść chodnikiem bo są zaparkowane samochody. WSTYD PANIE BURMISTRZU. A liści z chodników tez nie ma kto zamieśc, a na fotoradar wywalić 120 tys to lekka ręką się wydaje , bo Panie Ćwiek to nie z Pana kieszeni. Tak dziadoskiego gospodarza to chyba Nałęczów nie miał.
Avatar
haryski / 3 listopada 2009 o 13:48
0
Internauci pytaja z kond cena radaru 120 tys zlotych co to za monopolista ustala cene czy to nie sa krecone lody Rysio Miro -Grzesio cos na wzor .Panie wojcie Naleczowa nalezy pomyslec o miejscach parkingowych dla przyjezdnych ,kuraciuszy czy EURO 2012 dotyczace kibicow
Avatar
Chłop Polski / 3 listopada 2009 o 12:04
0
To prawda,podstarzałe KU..KUUUU..racjuszki umotane w środowiskowe miłostki lezą pod samochody niczym robudzone wiosennym słońcem żaby.
Trzeba na to uważać ze zdwojoną uwagą bo nawet gęś,wydaje się więcej poświęcać uwagi temu co robi....-Pozdrawiam :Helę S. ,Wiesię M. ,Irenkę M.
(jak one chciały iść do chłopa,nawet przed pędzącym sąmochodem).
Avatar
lolo / 3 listopada 2009 o 11:49
0
olo napisał:
120 tysiaków? Za co? Za ten szmelc? Jakiś słupek z blaszaną budką wart co najwyżej 1000zł. BEBECHY radaru i szkolenia to 119 tysięcy?
Ktoś tu doi tą krowę zwaną społeczeństwem...


A kto doi...? Pan Ćwiek, bo pewnie to jego pierwsza i ostatnia kadencja !!!!!!
Co z Pana obietnicami wyborczymi???? !!!
Avatar
olo / 3 listopada 2009 o 10:03
0
120 tysiaków? Za co? Za ten szmelc? Jakiś słupek z blaszaną budką wart co najwyżej 1000zł. BEBECHY radaru i szkolenia to 119 tysięcy?
Ktoś tu doi tą krowę zwaną społeczeństwem...
Avatar
tubylec / 3 listopada 2009 o 09:09
0
A może pomyślałby pan burmistrz o ludziach ,którzy pracują w Nałęczowie i zorganizował im jakiś parking zamiast nasyłać straż miejską.Nas przy zarobkach nałęczowskich nie stać na mandaty.może inny sposób znajdzie się na zapełnienie kasy gminy?
Avatar
ro / 3 listopada 2009 o 09:03
0
muszę napisał:
A ja nie chcę przejeżdżać przez Nałęczów (a muszę!!!!). Może władze niby kurortu wysiliłyby się i pomyślały o obwodnicy. Jazda z prędkością 40km/h przez całe miasto tylko denerwuje kierowców. Tym bardziej, że droga na Kazimierz Dolny biegnie w sąsiedztwie parku...
Ile tam tirów, gdy w CB pada hasło "ITD na 17"

Czy ktoś mierzy stężenie "smrodów" w parku położonym poniżej drogi?????


ZGADZAM SIĘ W 100 % , niech Pan Ćwiek weźmie się za budowę miejsc parkingowych, obwodnicy a nie za karanie kierowców i pjaczków miejskich. Rozpieprzył wszystkie pieniądze gminne i teraz szuka jeleni którzy go będa sponsorować.
Panie Ćwiek z Pana burmist jak z koziej .... traba
y a nie za karanie kierowców i pjaczków miejskich. Rozpieprzył wszystkie pieniądze gminne i teraz szuka jeleni którzy go będa sponsorować.
Panie Ćwiek z Pana burmist jak z koziej .... traba rozwiń
Avatar
muszę / 3 listopada 2009 o 08:36
0
A ja nie chcę przejeżdżać przez Nałęczów (a muszę!!!!). Może władze niby kurortu wysiliłyby się i pomyślały o obwodnicy. Jazda z prędkością 40km/h przez całe miasto tylko denerwuje kierowców. Tym bardziej, że droga na Kazimierz Dolny biegnie w sąsiedztwie parku...
Ile tam tirów, gdy w CB pada hasło "ITD na 17"

Czy ktoś mierzy stężenie "smrodów" w parku położonym poniżej drogi?????
Avatar
Jacek / 3 listopada 2009 o 08:27
0
Toż to nie Nałęczów. (na zdjęciu)
Avatar
ojjj / 2 listopada 2009 o 21:49
0
kuracjent... no normalnie prawie posikałem się ze śmiechu... "kuracjent". . . buahahaha
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 0 0

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 0 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 0

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 0

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 306 24

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 6 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 9 5

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 17 3

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 3

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 1

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!