Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

24 lipca 2013 r.
20:20
Edytuj ten wpis

Nałęczów wypięknieje. Ponad milion złotych na rewitalizację centrum

0 12 A A
 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

Postój dla dorożek, letnia galeria, nowe kosze i alejki. Gmina przeznaczy ponad milion zł
na rewitalizację centrum miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Okolice ulic 1 Maja, Armatnia Góra i Chopina już wkrótce będą przypominały plac budowy. – Rozstrzygnęliśmy przetarg na rewitalizację tych miejsc. Mamy środki z Regionalnego Programu Operacyjnego – mówi Artur Rumiński, zastępca burmistrza Nałęczowa. Pierwsze prace rozpoczną się już w sierpniu.

Co się zmieni? – Prawie wszystko – odpowiada Rumiński. Przy ul. Chopina powstanie stylowa zajezdnia dla dorożek. – Będzie można udać się nimi na spacer po mieście, lub jak za czasów Bolesława Prusa, dojechać na dworzec PKP – mówi Rumiński. Powstanie też letnia galeria, w której prezentowane będą dzieła sztuki.

Powody do radości będą miały również dzieci. Plac zabaw przy ul. 1 Maja zostanie rozbudowany. Pojawią się nowe urządzenia i instalacje. Przybędzie koszy na śmieci i ławek. Będą też nowe stoliki szachowe. – Na skwerze zostanie zamontowany specjalny system nawadniania kropelkowego. Komputer będzie dozował ilość wody i nawozów. Będą też nowe zasadzenia. Chcemy więcej zieleni, drzew, krzewów, bylin i pnączy – dodaje Rumiński.
W harmonogramie zadań znalazła się również przepływająca przez centrum Bochotniczanka. Jej brzegi zostaną wzmocnione, remontu doczekają się dwie kładki nad rzeką.

Do remontu zakwalifikowano również schody prowadzące do parku Zdrojowego od strony ul. Armatnia Góra. Gmina dokończy również rewitalizację wąwozu Głębocznica. Betonowe płyty zostaną zastąpione 200-metrowym odcinkiem kostki.

Dawny blask odzyska również Ochronka im. A. Żeromskiego. Przebudowane zostaną schody wejściowych na teren działki. Będą nowe alejki, pojawi się ogrodowa altana i plac zabaw.

– Mur ogrodzenia zewnętrznego od strony ul. Poniatowskiego przejdzie renowację. Wszystkie prace będą wykonywane krok po kroku. Obecnie wykonujemy instalacje elektryczne, również dla oświetlenia parkowego. Kolejni wykonawcy będą przejmować tereny sukcesywnie – wyjaśnia Rumiński. Według harmonogramu upiększanie centrum Nałęczowa ma zakończyć się w czerwcu 2014.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 września 2013 o 08:58
0

Brawo Panie Burmistrzu  b. dobry pomysł

Avatar
gość / 10 września 2013 o 11:14
0

No tak śmierdzacego Nałęczowa to jeszcze nie było!!!! BURMISTRZ MÓWI ŻE TO NIE JEGO SPRAWA BO NIE JEST WŁAŚCICIELEM STAWU!!! Bzura.... wszyscy mieszkańcy są odpowiedzialni za miasteczko. Trzeba coś z tym zrobić, bo jak jedna czy dwie osoby tylko zaapelują to faktycznie nic z gminy nie zrobią, a samo pompowanie wody nie pomoże. Kuracjusz

Avatar
nałęczowianka / 11 sierpnia 2013 o 21:58
0

Fajnie, że pojawił się ten artykuł to może i będziemy mieć nałęczowskie forum, tutaj właśnie i będziemy wymieniać sie swoimi opiniami.

Nałęczów nie ma gospodarza, taka prawda. Nasze gminne wsie - tym bardziej.

gadanie i nic więcej

no i imprezy 

Avatar
Elżbieta / 11 sierpnia 2013 o 17:21
0

Nałęczów jest piękny , ale potrzebuje gospodarza,byłam i widziałam -ta fontanna w brudnym stawie masakra!! No i te tiry w miasteczku uzdrowiskowym to kpina!!!

Avatar
Gość / 26 lipca 2013 o 10:54
0

Pan Ćwiek znany jest z tego że wiele mówi, marzy sobie, zwłaszcza wieczorami przy piwie ze swoja świtą a niewiele robi. Trzeba mu przyznać że dopilnował kwestie oczyszcalni ścieków. Reszte zaniedbał... Miasto zostało w tyle za innymi, zobaczcie przykładowo jak wyglądał Zwierzyniec 5 lat temu a jak wygląda teraz. Sławny i znany w całej Polsce Nałęczów podupada. Z roku na rok jest coraz mniej turystów, młodzi ludzie uciekają. Temat obwodnicy zamieciony pod dywanik, przez centrum jeżdzą Tiry, przez nowo wybudowane rondo koło straży pożarnej( znak do 8T) co chwila przejeżdza TIR. Brak jakiegokolwiek wsparcia dla loklanych przedsiebiorców. MSWiA dalej gnije, nic sie z nim nie dzieje. Zainwestowane pieniądze w zródła geotermalne poszły w błoto. Przed wyborami moiwł że ma inwestora, 50ml zł miał zainwestować, dać pracę okolicznej społeczności, rozreklamować uzdrowisko. Po wyborach temat ucichł, odwiert dalej stoi niewykorztystany.

 W Nałeczowie potrzebujemy kogoś z głową na karku, solidnego gospodarza, z doświadczeniem w prowadzeniu biznesu. Aktualnie mamy artystę, który lubi sobie wychylić i w alkoholowym amoku plecie bzdury....

Pan Ćwiek znany jest z tego że wiele mówi, marzy sobie, zwłaszcza wieczorami przy piwie ze swoja świtą a niewiele robi. Trzeba mu przyznać że dopilnował kwestie oczyszcalni ścieków. Reszte zaniedbał... Miasto zostało w tyle za innymi, zobaczcie przykładowo jak wyglądał Zwierzyniec 5 lat temu a jak wygląda teraz. Sławny i znany w całej Polsce Nałęczów podupada. Z roku na rok jest coraz mniej turystów, młodzi ludzie uciekają. Temat obwodnicy zamieciony pod dywanik, przez centrum jeżdzą Tiry, przez nowo wybudowane rondo koło straży pożarnej(... rozwiń

Avatar
Abc z polskiego abecadła / 26 lipca 2013 o 09:29
0

Kiełbase wyborczą czas zacząc... Za rok wybory więc koniec urlopu od 2010 roku i trzeba zacząć myśleć jak tu uchronić stołek na kolejną kadencję. Nie tędy droga panie burmistrzu. Proponuję podsumować "sukcesy" obecnej kadencji, żeby Ci mniej zorientowani wiedzieli ile to się (nie)zrobiło w mieście i na terenach wiejskich...

Avatar
mieszkanka Gminy / 26 lipca 2013 o 09:05
0

Oczywiście wszystko ładnie pięknie gmina inwestuje w miasto a co z okolicami. U nas na drodze gminnej doły że koła odpadają bo rak środków na kamień gmina Nałęczów to nie tylko miasto . Panie Burmistrzu proszę nie zapomnieć o wsiach., z których potraficie ściągnąć tylko podatki.

Avatar
Podkarpacie / 26 lipca 2013 o 08:20
0

Wszystko ładnie, pięknie. Ale gdzie jest coś dla młodzieży ? Czemu nie pomyśleli o młodych ludziach, którzy też są w Nałęczowie. Bo nie tylko Nałęczów zamieszkują starsze osoby. Miał być skate park i co ? I nic. Nie ma żadnego miejsca, w którym młodzież mogłaby spędzać czas. Może takie miejsce bardziej by się przydało niż stylowa zajezdnia dla dorożek ? 

dla młodzieży-są sklepy monopolowe i trawniki w parku -wystarczy im  ...........heheeh

dla młodzieży-są sklepy monopolowe i trawniki w parku -wystarczy im  ...........heheeh

rozwiń
Avatar
Podkarpacie / 26 lipca 2013 o 08:19
0

remontuje aby szybciej bo reszta Polski Wam ucieka.Nałęczów jest pięknym miasteczkiem ale strasznie zaniedbany!!Budujcie ładne place zabaw dla dzieci-ale nie oszczędzajcie -zobaczcie jakie są np.w Rzeszowie albo Kielcach,fontanny i skwerki ,ścieżki rowerowe ,amfiteatr bo inaczej ludzie zaczną jeżdzić do innych uzdrowisk,Nałęczów to zabytek tak -ale mamy 2013 rok!!!!!!!!!!!!a wy wciąż jesteście 17 wieku!!

Avatar
Paula / 25 lipca 2013 o 23:05
0

Wszystko ładnie, pięknie. Ale gdzie jest coś dla młodzieży ? Czemu nie pomyśleli o młodych ludziach, którzy też są w Nałęczowie. Bo nie tylko Nałęczów zamieszkują starsze osoby. Miał być skate park i co ? I nic. Nie ma żadnego miejsca, w którym młodzież mogłaby spędzać czas. Może takie miejsce bardziej by się przydało niż stylowa zajezdnia dla dorożek ? 

Avatar
Gość / 17 września 2013 o 08:58
0

Brawo Panie Burmistrzu  b. dobry pomysł

Avatar
gość / 10 września 2013 o 11:14
0

No tak śmierdzacego Nałęczowa to jeszcze nie było!!!! BURMISTRZ MÓWI ŻE TO NIE JEGO SPRAWA BO NIE JEST WŁAŚCICIELEM STAWU!!! Bzura.... wszyscy mieszkańcy są odpowiedzialni za miasteczko. Trzeba coś z tym zrobić, bo jak jedna czy dwie osoby tylko zaapelują to faktycznie nic z gminy nie zrobią, a samo pompowanie wody nie pomoże. Kuracjusz

Avatar
nałęczowianka / 11 sierpnia 2013 o 21:58
0

Fajnie, że pojawił się ten artykuł to może i będziemy mieć nałęczowskie forum, tutaj właśnie i będziemy wymieniać sie swoimi opiniami.

Nałęczów nie ma gospodarza, taka prawda. Nasze gminne wsie - tym bardziej.

gadanie i nic więcej

no i imprezy 

Avatar
Elżbieta / 11 sierpnia 2013 o 17:21
0

Nałęczów jest piękny , ale potrzebuje gospodarza,byłam i widziałam -ta fontanna w brudnym stawie masakra!! No i te tiry w miasteczku uzdrowiskowym to kpina!!!

Avatar
Gość / 26 lipca 2013 o 10:54
0

Pan Ćwiek znany jest z tego że wiele mówi, marzy sobie, zwłaszcza wieczorami przy piwie ze swoja świtą a niewiele robi. Trzeba mu przyznać że dopilnował kwestie oczyszcalni ścieków. Reszte zaniedbał... Miasto zostało w tyle za innymi, zobaczcie przykładowo jak wyglądał Zwierzyniec 5 lat temu a jak wygląda teraz. Sławny i znany w całej Polsce Nałęczów podupada. Z roku na rok jest coraz mniej turystów, młodzi ludzie uciekają. Temat obwodnicy zamieciony pod dywanik, przez centrum jeżdzą Tiry, przez nowo wybudowane rondo koło straży pożarnej( znak do 8T) co chwila przejeżdza TIR. Brak jakiegokolwiek wsparcia dla loklanych przedsiebiorców. MSWiA dalej gnije, nic sie z nim nie dzieje. Zainwestowane pieniądze w zródła geotermalne poszły w błoto. Przed wyborami moiwł że ma inwestora, 50ml zł miał zainwestować, dać pracę okolicznej społeczności, rozreklamować uzdrowisko. Po wyborach temat ucichł, odwiert dalej stoi niewykorztystany.

 W Nałeczowie potrzebujemy kogoś z głową na karku, solidnego gospodarza, z doświadczeniem w prowadzeniu biznesu. Aktualnie mamy artystę, który lubi sobie wychylić i w alkoholowym amoku plecie bzdury....

Pan Ćwiek znany jest z tego że wiele mówi, marzy sobie, zwłaszcza wieczorami przy piwie ze swoja świtą a niewiele robi. Trzeba mu przyznać że dopilnował kwestie oczyszcalni ścieków. Reszte zaniedbał... Miasto zostało w tyle za innymi, zobaczcie przykładowo jak wyglądał Zwierzyniec 5 lat temu a jak wygląda teraz. Sławny i znany w całej Polsce Nałęczów podupada. Z roku na rok jest coraz mniej turystów, młodzi ludzie uciekają. Temat obwodnicy zamieciony pod dywanik, przez centrum jeżdzą Tiry, przez nowo wybudowane rondo koło straży pożarnej(... rozwiń

Avatar
Abc z polskiego abecadła / 26 lipca 2013 o 09:29
0

Kiełbase wyborczą czas zacząc... Za rok wybory więc koniec urlopu od 2010 roku i trzeba zacząć myśleć jak tu uchronić stołek na kolejną kadencję. Nie tędy droga panie burmistrzu. Proponuję podsumować "sukcesy" obecnej kadencji, żeby Ci mniej zorientowani wiedzieli ile to się (nie)zrobiło w mieście i na terenach wiejskich...

Avatar
mieszkanka Gminy / 26 lipca 2013 o 09:05
0

Oczywiście wszystko ładnie pięknie gmina inwestuje w miasto a co z okolicami. U nas na drodze gminnej doły że koła odpadają bo rak środków na kamień gmina Nałęczów to nie tylko miasto . Panie Burmistrzu proszę nie zapomnieć o wsiach., z których potraficie ściągnąć tylko podatki.

Avatar
Podkarpacie / 26 lipca 2013 o 08:20
0

Wszystko ładnie, pięknie. Ale gdzie jest coś dla młodzieży ? Czemu nie pomyśleli o młodych ludziach, którzy też są w Nałęczowie. Bo nie tylko Nałęczów zamieszkują starsze osoby. Miał być skate park i co ? I nic. Nie ma żadnego miejsca, w którym młodzież mogłaby spędzać czas. Może takie miejsce bardziej by się przydało niż stylowa zajezdnia dla dorożek ? 

dla młodzieży-są sklepy monopolowe i trawniki w parku -wystarczy im  ...........heheeh

dla młodzieży-są sklepy monopolowe i trawniki w parku -wystarczy im  ...........heheeh

rozwiń
Avatar
Podkarpacie / 26 lipca 2013 o 08:19
0

remontuje aby szybciej bo reszta Polski Wam ucieka.Nałęczów jest pięknym miasteczkiem ale strasznie zaniedbany!!Budujcie ładne place zabaw dla dzieci-ale nie oszczędzajcie -zobaczcie jakie są np.w Rzeszowie albo Kielcach,fontanny i skwerki ,ścieżki rowerowe ,amfiteatr bo inaczej ludzie zaczną jeżdzić do innych uzdrowisk,Nałęczów to zabytek tak -ale mamy 2013 rok!!!!!!!!!!!!a wy wciąż jesteście 17 wieku!!

Avatar
Paula / 25 lipca 2013 o 23:05
0

Wszystko ładnie, pięknie. Ale gdzie jest coś dla młodzieży ? Czemu nie pomyśleli o młodych ludziach, którzy też są w Nałęczowie. Bo nie tylko Nałęczów zamieszkują starsze osoby. Miał być skate park i co ? I nic. Nie ma żadnego miejsca, w którym młodzież mogłaby spędzać czas. Może takie miejsce bardziej by się przydało niż stylowa zajezdnia dla dorożek ? 

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 1 0

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 1

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 9

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 3

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 2

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 3

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.