Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

8 lipca 2009 r.
17:11
Edytuj ten wpis

Nie jechała autobusem, a dostała mandat

0 16 A A

Wezwanie do zapłaty ponad 100 złotych za przejazd autobusem MZK bez ważnego biletu. Takie pismo dostała kilka dni temu Monika Mazurek z Puław. Kobieta twierdzi jednak, że tego dnia była w pracy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kontrole biletów w autobusach puławskiego MZK prowadzi radomska Agencja Ochrony "Reflex”. Kilka dni temu firma wysłała wezwanie do zapłaty kary za przejazd bez biletu do Moniki Mazurek. Mieszkanka Puław miała zostać przyłapana bez biletu 8 czerwca o godz. 13:19 w autobusie linii nr 16.

- Tego dnia byłam w pracy w zakładzie fryzjerskim. Poza tym w ogóle rzadko korzystam z autobusów komunikacji miejskiej. Nie mam też powodów, żeby jechać linią numer 16 do Polesia - przekonuje pani Monika.

Dlatego postanowiła wyjaśnić sprawę w puławskim biurze firmy "Reflex”. - Okazało się, że na dokumencie opłaty dodatkowej ktoś się za mnie podpisał. Poza tym podał błędną datę urodzenia. Jak to możliwe, że kontroler w to wszystko uwierzył - zastanawia się kobieta.

Więcej o nietypowym mandacie czytaj na www.mmpuławy.pl

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
toruńczyk / 14 lutego 2012 o 17:52
0
mam pytanie czy w Toruniu też ktoś miał problemy z firmą Reflex??
Avatar
P. / 9 lipca 2009 o 22:58
0
Gość napisał:
Ja nie mam nic na sumieniu i jeśli zawita komornik to jestem w stanie udowodnić swoją uczciwość.[/quote]Ciekawe w jaki sposób. Jeśli to było wieczorem, jak siedziałeś sam w domu przed telewizorem, albo byłeś nad jeziorem i łowiłeś ryby. Albo jeśli to było o 15:20, a pracę kończysz o 15 i 40 minut wracasz do domu. A komornik, pomimo tego, że udowodniłeś swoją niewinność (chociaż nie wiem po co, to on powinien udowodnić, że jesteś winien) i tak wejdzie Ci na pensję, na konto w banku i do Urzędu Skarbowego, żeby zająć kwotę ze zwrotu podatku. A Ty będziesz brał wolne w pracy, chodził po urzędach i sądach, żeby udowodnić, to, co jest oczywiste (bo nieprawidłowa data urodzenia i wyraźnie inny podpis na mandacie ta za mało, żeby stwierdzić, że oszukano kontrolera)
Donos na 13 letnią pannę-brawo tak trzymać.[/quote]A co za różnica, czy 13-letnia, czy 31 letnia? To jest włąśnie sposób na bezkarność - wysyła się małolata, żeby coś ukradł, a jak go złapią, to jest bezkarny. A jak małolat podrośnie, to na kradzież wysyła swjego młodszego brata (bo już jest na tyle duży, że umie kraść).
[quote]Chyba istnieje instytucja szkoły,pracy,uczelni.
A jeśli to była sobota i nie pracowała i nie była w szkole? Albo służbowo załatwiała jakieś sprawy "na mieście"?
[quote]A może tak wszystkie złe 13 latki wywieźć na Alaskę a tu niech zostaną niunie donosicielek?
Ciekawa propozycja. Jak wywiozą złe 13-latki, to nie będziesz musiał udowadniać, że nie jesteś wielbłądem.
Ciekawa propozycja. Jak wywiozą złe 13-latki, to nie będziesz musiał udowadniać, że nie jesteś wielbłądem. rozwiń
Avatar
MAMA / 9 lipca 2009 o 21:41
0
A WIESZ, ŻE NIE JEST ŁATWO UDOWODNIĆ GDZIE SIĘ BYŁO? oDEMNIE W mpk OPRÓCZ TEGO ŻE RYSOPIS SIE NIE ZGADZAŁ ZAŻADALI ZASWIADCZENIA O POBYCIE DZIECKA NA OBOZIE.
Avatar
mama / 9 lipca 2009 o 21:39
0
Co do mojej wypowiedzi z rana o 13 latce która podała dane mojej córki. Ja nie mam zamiaru za nikogo płacic mandatów bo mnie poprostu nadzwyczajniej na świecie na to nie stac. sama wychowuje córkę i gdyby ona jechała to bym zapałciła ale za kogos nie mam zamiaru a jak 13 latka juz w tym wieku robi takie numery to co zrobi jak będzie miała więcej latek? Przeciez dorosły człowiek idzie za posługiwanie sie cudzymi danymi siedzieć. A może to nauczka dla tego dziecka? Bo potem może byc za póxno. Może ktoś niewinnie pójśc siedzieć. Nie mam nic do młodzieży i dlatego moje dziecko mi ufa i nie mam z nia problemów. tylko trzeba być rodzicem i pokazac dziecku że może ufac dorosłym, że jest czas i na karcenie i na obronę.
Co do mojej wypowiedzi z rana o 13 latce która podała dane mojej córki. Ja nie mam zamiaru za nikogo płacic mandatów bo mnie poprostu nadzwyczajniej na świecie na to nie stac. sama wychowuje córkę i gdyby ona jechała to bym zapałciła ale za kogos nie mam zamiaru a jak 13 latka juz w tym wieku robi takie numery to co zrobi jak będzie miała więcej latek? Przeciez dorosły człowiek idzie za posługiwanie sie cudzymi danymi siedzieć. A może to nauczka dla tego dziecka? Bo potem może byc za póxno. Może ktoś niewinnie pójśc siedzieć. Nie mam nic do ... rozwiń
Avatar
Gość / 9 lipca 2009 o 20:55
0
wow jaka kultura.Zamknij się,popieranie donosów ,udawanie świętoszka. Patologia i tyle
Avatar
~zosia~ / 9 lipca 2009 o 13:08
0
jestes żenujący........
Avatar
~zosia~ / 9 lipca 2009 o 13:05
0
Gość napisał:
O proszę następny nauczyciel moralności.Nie dziwię się młodzieży,że nie lubi dorosłych bo dorośli tylko kara,donosicielstwo,policja.
Ja nie mam nic na sumieniu i jeśli zawita komornik to jestem w stanie udowodnić swoją uczciwość.
Donos na 13 letnią pannę-brawo tak trzymać.
Następny krok to donos na sikającego 4 latka i płaczącą 2 letnią panienkę.
Idiotyzm i tyle.Panna też uderza w lament i leci do gazety jaka ona biedna zamiast powiedzieć konkretnie gdzie była tego dnia.Chyba istnieje instytucja szkoły,pracy,uczelni.

A może tak wszystkie złe 13 latki wywieźć na Alaskę a tu niech zostaną niunie donosicielek?

zamknij się juz pogromco moralistów!!!!

zamknij się juz pogromco moralistów!!!! rozwiń
Avatar
Gość / 9 lipca 2009 o 10:55
0
O proszę następny nauczyciel moralności.Nie dziwię się młodzieży,że nie lubi dorosłych bo dorośli tylko kara,donosicielstwo,policja.
Ja nie mam nic na sumieniu i jeśli zawita komornik to jestem w stanie udowodnić swoją uczciwość.
Donos na 13 letnią pannę-brawo tak trzymać.
Następny krok to donos na sikającego 4 latka i płaczącą 2 letnią panienkę.
Idiotyzm i tyle.Panna też uderza w lament i leci do gazety jaka ona biedna zamiast powiedzieć konkretnie gdzie była tego dnia.Chyba istnieje instytucja szkoły,pracy,uczelni.

A może tak wszystkie złe 13 latki wywieźć na Alaskę a tu niech zostaną niunie donosicielek?
O proszę następny nauczyciel moralności.Nie dziwię się młodzieży,że nie lubi dorosłych bo dorośli tylko kara,donosicielstwo,policja.
Ja nie mam nic na sumieniu i jeśli zawita komornik to jestem w stanie udowodnić swoją uczciwość.
Donos na 13 letnią pannę-brawo tak trzymać.
Następny krok to donos na sikającego 4 latka i płaczącą 2 letnią panienkę.
Idiotyzm i tyle.Panna też uderza w lament i leci do gazety jaka ona biedna zamiast powiedzieć konkretnie gdzie była tego dnia.Chyba istnieje instytucja szkoły,pracy,uczelni.<... rozwiń
Avatar
~cezar~ / 9 lipca 2009 o 09:51
0
To nie donos to przestrzeganie prawa a Policja i Prokuratura są od takich rzeczy widocznie Pani krytyk ma coś na sumieniu
ja jestem dumny że są odważni ludzie i uczą rozumu tych którym go brakuje i nie ważne ile kto ma lat - za czyny należy ponosić konsekwencje nawet za te mało szkodliwe, a rok czasu przejść tej 13 latki pozostanie jej w pamięci na długo i z pewnością to bardzo dobra nauczka
pozdrawiam
Avatar
9DAF06 / 9 lipca 2009 o 09:29
0
Nie masz dokumentów i popełniłeś wykroczenie? Dzwoń do domu, niech ktoś przywiezie. Albo daj sobie zrobić zdjęcie.
Jak policjant zatrzyma kierowcę do kontroli, a kierowca nie ma przy sobie Prawa Jazdy albo dowodu rejestracyjnego, to też wystarczy podanie danych, czy trzeba dzwonić do domu, żeby ktoś dowiózł dokumenty na miejsce kontroli?
Avatar
toruńczyk / 14 lutego 2012 o 17:52
0
mam pytanie czy w Toruniu też ktoś miał problemy z firmą Reflex??
Avatar
P. / 9 lipca 2009 o 22:58
0
Gość napisał:
Ja nie mam nic na sumieniu i jeśli zawita komornik to jestem w stanie udowodnić swoją uczciwość.[/quote]Ciekawe w jaki sposób. Jeśli to było wieczorem, jak siedziałeś sam w domu przed telewizorem, albo byłeś nad jeziorem i łowiłeś ryby. Albo jeśli to było o 15:20, a pracę kończysz o 15 i 40 minut wracasz do domu. A komornik, pomimo tego, że udowodniłeś swoją niewinność (chociaż nie wiem po co, to on powinien udowodnić, że jesteś winien) i tak wejdzie Ci na pensję, na konto w banku i do Urzędu Skarbowego, żeby zająć kwotę ze zwrotu podatku. A Ty będziesz brał wolne w pracy, chodził po urzędach i sądach, żeby udowodnić, to, co jest oczywiste (bo nieprawidłowa data urodzenia i wyraźnie inny podpis na mandacie ta za mało, żeby stwierdzić, że oszukano kontrolera)
Donos na 13 letnią pannę-brawo tak trzymać.[/quote]A co za różnica, czy 13-letnia, czy 31 letnia? To jest włąśnie sposób na bezkarność - wysyła się małolata, żeby coś ukradł, a jak go złapią, to jest bezkarny. A jak małolat podrośnie, to na kradzież wysyła swjego młodszego brata (bo już jest na tyle duży, że umie kraść).
[quote]Chyba istnieje instytucja szkoły,pracy,uczelni.
A jeśli to była sobota i nie pracowała i nie była w szkole? Albo służbowo załatwiała jakieś sprawy "na mieście"?
[quote]A może tak wszystkie złe 13 latki wywieźć na Alaskę a tu niech zostaną niunie donosicielek?
Ciekawa propozycja. Jak wywiozą złe 13-latki, to nie będziesz musiał udowadniać, że nie jesteś wielbłądem.
Ciekawa propozycja. Jak wywiozą złe 13-latki, to nie będziesz musiał udowadniać, że nie jesteś wielbłądem. rozwiń
Avatar
MAMA / 9 lipca 2009 o 21:41
0
A WIESZ, ŻE NIE JEST ŁATWO UDOWODNIĆ GDZIE SIĘ BYŁO? oDEMNIE W mpk OPRÓCZ TEGO ŻE RYSOPIS SIE NIE ZGADZAŁ ZAŻADALI ZASWIADCZENIA O POBYCIE DZIECKA NA OBOZIE.
Avatar
mama / 9 lipca 2009 o 21:39
0
Co do mojej wypowiedzi z rana o 13 latce która podała dane mojej córki. Ja nie mam zamiaru za nikogo płacic mandatów bo mnie poprostu nadzwyczajniej na świecie na to nie stac. sama wychowuje córkę i gdyby ona jechała to bym zapałciła ale za kogos nie mam zamiaru a jak 13 latka juz w tym wieku robi takie numery to co zrobi jak będzie miała więcej latek? Przeciez dorosły człowiek idzie za posługiwanie sie cudzymi danymi siedzieć. A może to nauczka dla tego dziecka? Bo potem może byc za póxno. Może ktoś niewinnie pójśc siedzieć. Nie mam nic do młodzieży i dlatego moje dziecko mi ufa i nie mam z nia problemów. tylko trzeba być rodzicem i pokazac dziecku że może ufac dorosłym, że jest czas i na karcenie i na obronę.
Co do mojej wypowiedzi z rana o 13 latce która podała dane mojej córki. Ja nie mam zamiaru za nikogo płacic mandatów bo mnie poprostu nadzwyczajniej na świecie na to nie stac. sama wychowuje córkę i gdyby ona jechała to bym zapałciła ale za kogos nie mam zamiaru a jak 13 latka juz w tym wieku robi takie numery to co zrobi jak będzie miała więcej latek? Przeciez dorosły człowiek idzie za posługiwanie sie cudzymi danymi siedzieć. A może to nauczka dla tego dziecka? Bo potem może byc za póxno. Może ktoś niewinnie pójśc siedzieć. Nie mam nic do ... rozwiń
Avatar
Gość / 9 lipca 2009 o 20:55
0
wow jaka kultura.Zamknij się,popieranie donosów ,udawanie świętoszka. Patologia i tyle
Avatar
~zosia~ / 9 lipca 2009 o 13:08
0
jestes żenujący........
Avatar
~zosia~ / 9 lipca 2009 o 13:05
0
Gość napisał:
O proszę następny nauczyciel moralności.Nie dziwię się młodzieży,że nie lubi dorosłych bo dorośli tylko kara,donosicielstwo,policja.
Ja nie mam nic na sumieniu i jeśli zawita komornik to jestem w stanie udowodnić swoją uczciwość.
Donos na 13 letnią pannę-brawo tak trzymać.
Następny krok to donos na sikającego 4 latka i płaczącą 2 letnią panienkę.
Idiotyzm i tyle.Panna też uderza w lament i leci do gazety jaka ona biedna zamiast powiedzieć konkretnie gdzie była tego dnia.Chyba istnieje instytucja szkoły,pracy,uczelni.

A może tak wszystkie złe 13 latki wywieźć na Alaskę a tu niech zostaną niunie donosicielek?

zamknij się juz pogromco moralistów!!!!

zamknij się juz pogromco moralistów!!!! rozwiń
Avatar
Gość / 9 lipca 2009 o 10:55
0
O proszę następny nauczyciel moralności.Nie dziwię się młodzieży,że nie lubi dorosłych bo dorośli tylko kara,donosicielstwo,policja.
Ja nie mam nic na sumieniu i jeśli zawita komornik to jestem w stanie udowodnić swoją uczciwość.
Donos na 13 letnią pannę-brawo tak trzymać.
Następny krok to donos na sikającego 4 latka i płaczącą 2 letnią panienkę.
Idiotyzm i tyle.Panna też uderza w lament i leci do gazety jaka ona biedna zamiast powiedzieć konkretnie gdzie była tego dnia.Chyba istnieje instytucja szkoły,pracy,uczelni.

A może tak wszystkie złe 13 latki wywieźć na Alaskę a tu niech zostaną niunie donosicielek?
O proszę następny nauczyciel moralności.Nie dziwię się młodzieży,że nie lubi dorosłych bo dorośli tylko kara,donosicielstwo,policja.
Ja nie mam nic na sumieniu i jeśli zawita komornik to jestem w stanie udowodnić swoją uczciwość.
Donos na 13 letnią pannę-brawo tak trzymać.
Następny krok to donos na sikającego 4 latka i płaczącą 2 letnią panienkę.
Idiotyzm i tyle.Panna też uderza w lament i leci do gazety jaka ona biedna zamiast powiedzieć konkretnie gdzie była tego dnia.Chyba istnieje instytucja szkoły,pracy,uczelni.<... rozwiń
Avatar
~cezar~ / 9 lipca 2009 o 09:51
0
To nie donos to przestrzeganie prawa a Policja i Prokuratura są od takich rzeczy widocznie Pani krytyk ma coś na sumieniu
ja jestem dumny że są odważni ludzie i uczą rozumu tych którym go brakuje i nie ważne ile kto ma lat - za czyny należy ponosić konsekwencje nawet za te mało szkodliwe, a rok czasu przejść tej 13 latki pozostanie jej w pamięci na długo i z pewnością to bardzo dobra nauczka
pozdrawiam
Avatar
9DAF06 / 9 lipca 2009 o 09:29
0
Nie masz dokumentów i popełniłeś wykroczenie? Dzwoń do domu, niech ktoś przywiezie. Albo daj sobie zrobić zdjęcie.
Jak policjant zatrzyma kierowcę do kontroli, a kierowca nie ma przy sobie Prawa Jazdy albo dowodu rejestracyjnego, to też wystarczy podanie danych, czy trzeba dzwonić do domu, żeby ktoś dowiózł dokumenty na miejsce kontroli?