Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

18 kwietnia 2019 r.
17:26

"Nie może być tak, że kasjerka w markecie zarabia więcej niż nauczyciel". Strajk uczniowski [zdjęcia, wideo]

0 155 A A

Młodzież z puławskich szkół wspólnie z Obywatelami RP i radnymi opozycji z polskimi i unijnymi flagami pikietowała w czwartek przed Starostwem Powiatowym. – Nie może być tak, że kasjerka w markecie zarabia więcej niż nauczyciel – mówił organizator Strajku Uczniowskiego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Solidaryzujemy się z nauczycielami i w pełni popieramy ich protest. Mamy dość skostniałego systemu edukacji. Chcemy pokazać, że młodzież nie jest obojętna i że nie będziemy biernie przyglądać się temu, co dzieje się z naszymi szkołami – napisał Filip Marcinkowski, organizator Strajku Uczniowskiego, zwołując demonstrantów na plac przy al. Królewskiej.

„Strajk” przyciągnął grupę młodzieży, nauczycieli oraz stałych bywalców wszelkich antyrządowych demonstracji organizowanych w powiecie puławskim w ostatnich latach. Ze swoimi banerami przybyli m.in. Bogdan Ambrożkiewicz z Obywateli RP, Maryla Malinowska, która ostatnio demonstrowała przeciwko programowi 500 plus, a także znana z Czarnych Marszy oraz inicjatyw KOD Elwira Borowiec.

Wśród nowych twarzy dostrzec można było m.in. Monikę Pawłowską, lubelską działaczkę partii Wiosna Roberta Biedronia. Demonstrantów swoją obecnością wspierał także radny Marcin Pisula z Koalicji Samorządowej, który sam jest nauczycielem.

Część uczestników w dłoniach trzymała kartki z hasłami „Politycy do tablicy”, „Edukacja naszą bronią”, „Murem za nauczycielami” itp. Wiec rozpoczął Filip Marcinkowski, uczeń ZSO nr 1.

– Władza do dnia dzisiejszego nie podjęła żadnej decyzji, która zadowoliłaby obie strony. My, czyli obecni oraz przyszli uczniowie, chcielibyśmy pokazać poparcie dla wszystkich protestujących nauczycieli. Mamy prawo wyrazić swoją jedność z osobami, które przez lata wkładają wysiłek w nasze wychowanie.

Marcinkowki mówił też o trudzie nauczycielskiej pracy, wypaleniu zawodowym oraz niezadowoleniu z wysokości wynagrodzenia. – Nie może być tak, że kasjerka w markecie zarabia więcej niż nauczyciel. Po co więc kończyć studia?

– Skoro rząd znalazł pieniądze na politykę socjalną, nowe 500+, to dlaczego nie ma ich dla nauczycieli? Oni są ważniejsi, od ich pracy zależy przyszłość kraju – przekonuje organizator pikiety w rozmowie z nami.

e-Wydanie

Komentarze 155

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Vanessa na drugie Mariola / 18 kwietnia 2019 o 17:46
+59
To jak się nie podoba praca nauczyciela ...... i twierdzą , że w markecie zarabiają więcej !!!!!!!!! To niech zwolnią się z pracy nauczyciela i idą pracować do marketu. Inteligentny człowiek zawsze szuka lepiej płatnej pracy i idzie gdzie płacą więcej !!!!! NIEUDACZNIK BĘDZIE SIEDZIAŁ TAM GDZIE PŁACĄ MAŁO I BĘDZIE NARZEKAŁ !!!!!! A kto broni nauczycielom iść na kasę do Biedronki ??????? Będą NIEUDACZNIKI zarabiać więcej niż w szkole!!!!!! Mój maż zarabiał w 3200 zł na rękę , bytło mu mało więc nie płakał , nie narzekał , nie strajkował tylko zmienił pracę i teraz zarabiał 4400 zł na rękę . Ale żeby zmienić pracę to trzeba coś umieć , mieć wykształcenie , wyuczyć się znać kilka języków obcych . a........ nauczyciele nic nie umieją , żadnego zawodu nie mają , wykształcenia też nie, języków obcych nie znają . Więc nie dziwota że grosze zarabiają . W dodatku pracują 18 godzin w tygodniu . Za tą pracę powinni brać 1300 zł a jak się nie podoba to na bezrobocie !!!!!!!
To jak się nie podoba praca nauczyciela ...... i twierdzą , że w markecie zarabiają więcej !!!!!!!!! To niech zwolnią się z pracy nauczyciela i idą pracować do marketu. Inteligentny człowiek zawsze szuka lepiej płatnej pracy i idzie gdzie płacą więcej !!!!! NIEUDACZNIK BĘDZIE SIEDZIAŁ TAM GDZIE PŁACĄ MAŁO I BĘDZIE NARZEKAŁ !!!!!! A kto broni nauczycielom iść na kasę do Biedronki ??????? Będą NIEUDACZNIKI zarabiać więcej niż w szkole!!!!!! Mój maż zarabiał w 3200 zł na rękę , bytło mu mało więc nie płakał , nie narzekał , nie strajkował ty... rozwiń
Avatar
aswd / 18 kwietnia 2019 o 17:35
+54
Jaka praca taka płaca. 18 godzin tygodniowo nauczyciela + wakacje + ferie + inne wolne + płatne roczne urlopy a co najmniej 40 kasjerki ze zwykłem urlopem. Państwo nauczyciele czasy komuny skończyły się jakbyście nie zauważyli.
Avatar
tm / 18 kwietnia 2019 o 17:53
+47
ale w sumie to czemu nie może? dlaczego od małego wkłada się dzieciakom do głów, że praca kasjerki, sprzątaczki, budowlańca czy hgw kogo jest "mniej wartościowa" od innych? na miejscu nauczycieli byłoby mi za takie teksty zwyczajnie wstyd
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2019 o 18:17
+38
Odpi...dolcie się od kasjerek.
Avatar
Rodzic maturzysty / 18 kwietnia 2019 o 17:53
+35
W tym całym zamieszaniu to najbardziej żal młodzieży, która ma teraz zdawać maturę. Inne mniej ważne egzaminy np. gimnazjalny czy ósmoklasisty nie mają takiego znaczenia dla młodego człowieka, a matura to tak naprawdę pierwszy ważny krok w dorosłe życie. I teraz to właśnie ci, którzy powinni ich wspierać i przygotowywać do tego jakże stresującego egzaminu po prostu się na nich wypięli! Czy naprawdę tak źle tam zarabiacie? Gdyby tak rzeczywiście było nie pchalibyście się tak do pracy w szkole. Wielu z Was to członkowie rodzin nauczycielskich, więc wiedzieliście czym pachnie ten zawód! Wiem, każdy chciałby mieć pracę lekką, przyjemną, bezstresową i oczywiście doskonale płatną, ale to trzeba było, drogie grono pedagogiczne brać pod uwagę jak wybieraliście swój zawód! No chyba, że praca w zawodzie nauczyciela była Waszą ostatnią deską ratunku w karierze zawodowej? Czy Wam utrudniał ktoś naukę przed maturą, gdy stres jest największy? Gdzie to Wasze powołanie do zawodu? No gdzie? Przykryło się żądzą kasy? Moim zdaniem, to właśnie Wy, a nie młodzież, nie zdaliście egzaminu! Oblaliście go jak przysłowiowy uczeń z oślej ławki!
W tym całym zamieszaniu to najbardziej żal młodzieży, która ma teraz zdawać maturę. Inne mniej ważne egzaminy np. gimnazjalny czy ósmoklasisty nie mają takiego znaczenia dla młodego człowieka, a matura to tak naprawdę pierwszy ważny krok w dorosłe życie. I teraz to właśnie ci, którzy powinni ich wspierać i przygotowywać do tego jakże stresującego egzaminu po prostu się na nich wypięli! Czy naprawdę tak źle tam zarabiacie? Gdyby tak rzeczywiście było nie pchalibyście się tak do pracy w szkole. Wielu z Was to członkowie rodzin nauczycielskich... rozwiń
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2019 o 17:31
+34
Chłopak z młodzieżówki Wiosny robi kampanię, a reszta towarzystwa dała się wciągnąć. Frekwencja mówi sama za siebie.
Avatar
obs / 18 kwietnia 2019 o 17:33
+33
Coś mało solidarni Ci uczniowie,więcej samych nauczycieli i emerytów.
Avatar
Bacha / 18 kwietnia 2019 o 20:31
+32
Tyle że kasjerka w biedronce pracuje 8 godzin dziennie lub więcej, ustawia towar, siedzi na kasie, dostawe też trzeba rozładować. A nauczyciel 3-4 godziny dziennie, do tego przerwy co 45 min, wakacje, święta, ferie, wycieczki, urlop na podratowanie zdrowia. Wszystko płatne i wielce zmęczeni. Nieroby i próżniactwo. Teraz rzadko kiedy nauczyciel jest z powołania.
Avatar
janusz / 18 kwietnia 2019 o 20:20
+32
Kasjerka za błąd odpowiada materialnie a nauczyciel za coś odpowiada? Prezenty na koniec roku szkolnego wyłudza, jakby wykształciła geniusza. Nauczyciel pracuje 18 godzin szkolnych przy tablicy a ile pracuje pracownik marketu??? To protestuje komunistyczna hołota. Tyle w temacie.
Avatar
ANTY KOD / 18 kwietnia 2019 o 18:07
+30
Banda starych komuchów, dzieci tych komuchów i wnuków tych komuchów oraz innych ścierwojadów i pożytecznych idiotów.
Avatar
gość / 1 maja 2019 o 09:20
+1
"Nie może być tak, że kasjerka w markecie zarabia więcej niż nauczyciel".  A niby dlaczego nie ???? bardzo często kasjer musi być bardziej rozgarnięty niż nauczyciel , na pewno ma większą odpowiedzialność i większy stres . A kimże jest nauczyciel że ma być tak wynagaradzany?
 Nauczyciel to przyszłość Twojego dziecka. Nie każdy kasjer ma wiedzę i umiejętność jej przekazywania z zakresu historii, fizyki, humanistyki, muzyki.
Avatar
Gość / 1 maja 2019 o 08:55
-1
"Nie może być tak, że kasjerka w markecie zarabia więcej niż nauczyciel". A niby dlaczego nie ???? bardzo często kasjer musi być bardziej rozgarnięty niż nauczyciel , na pewno ma większą odpowiedzialność i większy stres . A kimże jest nauczyciel że ma być tak wynagaradzany?
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 o 08:59
+3
Może jak zaczną pracować tyle samo godzin co kasjerzy z marketów będą zarabiać lepiej. Mam nadzięję, że nie dostaną złamanego grosza
Avatar
Mech / 24 kwietnia 2019 o 09:26
+2
Czy kiepski nauczyciel zacznie lepiej uczyć po podwyżce??????????????? A mamy takich większość. Jak dziecko nudzi się na zajeciach rada nauczyciela: to może zrezygnować z zajęć, a jak czytać nie lubi...to może też nie uczyć. Jak mam ufać nauczycielom skręca mnie jak dziecko mi mówi że matematyczka stwierdziła że ułamki są trudne więc ona się będzie cieszyła jak trzy osoby w klasie je zrozumie...gdzie tu rzetelność w wykonywaniu swojej pracy. I co za takie teksty podwyżki podwyżki dla nauczycieli za co??????... ręce mi opadają. Jedyna rada na wszystko to zrezygnować albo korepetycje i faktycznie dziecko umie tylko to czego nauczy się w domu a do szkoły to niby po co chodzi?
Czy kiepski nauczyciel zacznie lepiej uczyć po podwyżce??????????????? A mamy takich większość. Jak dziecko nudzi się na zajeciach rada nauczyciela: to może zrezygnować z zajęć, a jak czytać nie lubi...to może też nie uczyć. Jak mam ufać nauczycielom skręca mnie jak dziecko mi mówi że matematyczka stwierdziła że ułamki są trudne więc ona się będzie cieszyła jak trzy osoby w klasie je zrozumie...gdzie tu rzetelność w wykonywaniu swojej pracy. I co za takie teksty podwyżki podwyżki dla nauczycieli za co??????... ręce mi opadają. Jedyna rada na... rozwiń
Avatar
Jogi / 24 kwietnia 2019 o 09:11
+1
Ja tam również uważam, ze nauczyciele mogą zmienić pracę. A najlepiej to z pracy zrezygnować, ustawić się w kolejki po wszelkie zapomogi, plusy, rodzinne, samotne matki lub ojcowie samotni, socjalne mieszkania, darmowe obiady dla dzieci. Niech dostaną równowartość tego, co każda patologia. Wreszcie by sobie odpoczęli, a kasy też więcej by mieli. W szkołach mogą przecież z powodzeniem uczyć obywatele Ukrainy czy innych państw. Zwłaszcza historii lub polskiego. O to wam chodzi? Płacę nauczycieli należy porównywać z płacą w zawodach, w których też pracują ludzie wykształceni.
 W instytutach naukowych wynagrodzenie jest zbliżone do podstawowych zarobków nauczycieli (z wyjątkiem profesorów) ale pracuję się 40 godzin tygodniowo, bywa też i więcej (które nie są dodatkowo płatne) a i urlopu jest 26- 30 dni rocznie
 W instytutach naukowych wynagrodzenie jest zbliżone do podstawowych zarobków nauczycieli (z wyjątkiem profesorów) ale pracuję się 40 godzin tygodniowo, bywa też i więcej (które nie są dodatkowo płatne) a i urlopu jest 26- 30 dni rocznie rozwiń
Avatar
Jogi / 24 kwietnia 2019 o 09:09
-1
Ja tam również uważam, ze nauczyciele mogą zmienić pracę. A najlepiej to z pracy zrezygnować, ustawić się w kolejki po wszelkie zapomogi, plusy, rodzinne, samotne matki lub ojcowie samotni, socjalne mieszkania, darmowe obiady dla dzieci. Niech dostaną równowartość tego, co każda patologia. Wreszcie by sobie odpoczęli, a kasy też więcej by mieli. W szkołach mogą przecież z powodzeniem uczyć obywatele Ukrainy czy innych państw. Zwłaszcza historii lub polskiego. O to wam chodzi? Płacę nauczycieli należy porównywać z płacą w zawodach, w których też pracują ludzie wykształceni.
 W instytutach naukowych wynagrodzenie jest zbliżone do podstawowych zarobków nauczycieli (z wyjątkiem profesorów) ale pracuję się 40 godzin tygodniowo, bywa też i więcej (które nie są dodatkowo płatne) a i urlopu jest 26- 30 dni rocznie
 W instytutach naukowych wynagrodzenie jest zbliżone do podstawowych zarobków nauczycieli (z wyjątkiem profesorów) ale pracuję się 40 godzin tygodniowo, bywa też i więcej (które nie są dodatkowo płatne) a i urlopu jest 26- 30 dni rocznie rozwiń
Avatar
tasiemka-ribbon / 23 kwietnia 2019 o 21:56
+1
hej belfry, głowa do góry! będzie praca dla humanistów, ekonomistów i innych leworęcznych! niejaki ryży, ten od "zielonej wyspy", nie zostawi was samym sobie!! on doskonale pamięta,że 2 razy głosowaliście na niego i przez ostatnie 10 lat gorliwie mu d.pę lizaliście!!teraz, razem z inwestorem z Kataru sprowadzają do polski milion słoni, same samce!! Będziecie im jaja bujać!! Wyposażenie:stołek+tasiemka+kask ochronny, należy zabrać z domu!!w niedzielę nadgodziny!!Uwaga!! Należy uważać, aby rozbujanym jajem nie dostać w łeb! aplikacje wypełniać i wysyłać na stronie: www,jajaslonia.pl ci ,którzy wytrwale lizali ryżemu d.pę, przez 7 lat, mają pierszeństwo.
hej belfry, głowa do góry! będzie praca dla humanistów, ekonomistów i innych leworęcznych! niejaki ryży, ten od "zielonej wyspy", nie zostawi was samym sobie!! on doskonale pamięta,że 2 razy głosowaliście na niego i przez ostatnie 10 lat gorliwie mu d.pę lizaliście!!teraz, razem z inwestorem z Kataru sprowadzają do polski milion słoni, same samce!! Będziecie im jaja bujać!! Wyposażenie:stołek+tasiemka+kask ochronny, należy zabrać z domu!!w niedzielę nadgodziny!!Uwaga!! Należy uważać, aby rozbujanym jajem nie dostać w łeb! aplikacje... rozwiń
Avatar
Odda do Cebularza / 23 kwietnia 2019 o 15:01
+1
Czym sie rózni pracownik w buiedronce od nauczyciela a no tym,ze potrafi mysleć w przeciwieństwie do tzw nauczycieli.
 Nauczyciel od przeciętnego pracownika sklepu spożywczego różni się przede wszystkim tym, że w jakiś sposób może a nawet powinien kształtować społeczeństwo nakierowując młodych ludzi na dobre wzoroce (przypominam od czego wzięło się słowo pedagog) ma wpływ na młodzież oraz jakby w pewien sposób uczy świata. Niestety w rzeczywistości spora część nauczycieli jest 100% odwrotonością tego czym powinien być nauczyciel zadzieranie nosa i uważanie się za kogoś lepszego z racji wykonywanego zawodu to juź chyba standard co widać chociażby po nagłówku do tego teraz jeszcze dochodzi manipulacja idę o zakład, że dziecki które tam były miały obiecane lepsze oceny lub pracują na lepsze zachowanie.
 Nauczyciel od przeciętnego pracownika sklepu spożywczego różni się przede wszystkim tym, że w jakiś sposób może a nawet powinien kształtować społeczeństwo nakierowując młodych ludzi na dobre wzoroce (przypominam od czego wzięło się słowo pedagog) ma wpływ na młodzież oraz jakby w pewien sposób uczy świata. Niestety w rzeczywistości spora część nauczycieli jest 100% odwrotonością tego czym powinien być nauczyciel zadzieranie nosa i uważanie się za kogoś lepszego z racji wykonywanego zawodu to juź chyba standard co widać chocia... rozwiń
Avatar
rodzic / 22 kwietnia 2019 o 16:08
+2
Czym sie rózni pracownik w buiedronce od nauczyciela a no tym,ze potrafi mysleć w przeciwieństwie do tzw nauczycieli.
Avatar
and / 22 kwietnia 2019 o 10:35
0
Słyszałem że w Puławach ktoś chciał wpisywać do rejestru zabytków budynek z PRL-u a ja tu widzę że do rejestru jako relikt PRL-u powinna być wpisana lokalna społeczność. Robotnikom i inteligencji - każdemu po równo! Jak to może być żeby nauczyciel zarabiał lepiej od reszty? Świat poszedł do przodu, pojawiły się smartfony i komputery. Wokół Puław biegnie ekspresówka. A lokalna społeczność dalej reprezentuje mentalność chłopów którzy furmankami przyjechali do pracy na Azotach. Drodzy puławscy nauczyciele. Rozważcie przeprowadzkę do innych miast. Niech dzieci tych którzy wylewają na Was pomyje matematyki, fizyki, polskiego i języków obcych uczą kasjerki (z całym szacunkiem dla tego zawodu)
Wywody wiejskiego nauczyciela po studiach zaocznych (z całym szacunkiem dla tego zawodu)
No tak. Mam robotę na Azotach i jestem królem świata. Stać mnie na furę z Reichu ale nie stać mnie na prywatną edukację i opiekę dla moich dzieci. Tylko coraz trudniej mi znaleźć jelenia który zajmie się i wychowa mi potomstwo za 1800 zeta na rękę. Trzymajcie się Państwo. Po ilości hejtu widać jak bardzo boli ten strajk tych wszystkich lejacych na Was pomyje. Czyżby nagle się okazało że nie ma komu zajmować się pociechami?
ty tak naprawdę myślisz? iteligencja na poziomie zero, mam nadzieję że nie jesteś nauczycielem bo bałbym się o poziom nauczania moich dzieci, tak dla Twojej wiadomości nie ma znaczenia czy mnie stać czy nie na prywatną edukację, ponieważ darmowa edukacja jest zapisem konstytucyjnym,(mam nadzieję że słyszałaś/słyszałeś o czymś takim?), płacę podatki tak jak każdy obywatel od wszystkich moich dochodów - Ty jak rozumiem też jesteś uczciwy i płacisz podatki od KAŻDEGO dochodu? no to właśnie te nasze UCZCIWIE zapłacone podatki sa między innymi źródłem finansowania edukacji...  o czym wie każdy średnio inteligentny człowiek
Bez obaw. Już na początku swojej drogi zawodowej założylem że z pensji nauczyciela rodziny nie utrzymam. Natomiast jestem rodzicem i szczerze mówiąc wkurza mnie hejt na tych którym jeszcze chce się ten zawód wykonywac. To jest właśnie tak bardzo widoczna w Puławach mentalna komuna że jak ktoś płaci podatki to wydaje mu się ze wszystko ma byc zapewnione. Ile tych podatków i składek ZUS i innych jest z przeciętnej azotowej pensji? 1000, 2000? Z tego mają być szpitale, drogi, służby, utrzymanie rosnącej armii emerytów a ostatnio 500+ i Rydzyka. Z tego mają byc też nauczyciele do których poleci przy byle okazji tatuś albo mamusia że skargą że skoro pociecha ma slabe stopnie to jest na pewno wina nauczyciela. Ale spokojnie. Nie za rok i nie za dwa ale przyjdzie taki czas że w niedoinwestowany szkolnictwie publicznym poziom upadnie tak bardzo że aby wykształcić dziecko na poziomie trzeba będzie zapłacić ciężkie pieniądze w szkole prywatnej. A wtedy każdy zobaczy ile naprawdę warta jest praca tych oblewanych pomyjami "nierobów" Nie wiem czy jesteś nauczycielem i czego. Ale o ekonomii pojęcie masz mgliste. O systemie podatkowym w Polsce jeszcze bardziej. Sugeruję, korzytając z  pewnego przysłowia trochę "złota", może wtedy przestaniesz się człowieku ośmieszać i udowadniać własną niewiedzę. A wiedza ucznia jest miarą jakości pracy nauczyciela. A jaka ona jest nie potrzeba wiele, wystarczy odbyć kilka rozmów kwalifikacyjnych z absolwentami szkół średnich, czy uczelni wyższych.
 
  rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 155

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jakie pytanie zadał Adam w raju?
Wiersze między newsami

Jakie pytanie zadał Adam w raju? 0 0

W czwartek zaczyna się w Lublinie festiwal Miasto Poezji. Tradycyjnie bierzemy udział „Wierszami między newsami”.

Wystawa "Do raju jeszcze daleko" w Zamościu
24 maja 2019, 17:00

Wystawa "Do raju jeszcze daleko" w Zamościu 0 0

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na wernisaż wystawy Mateusza Kowalika "Do raju jeszcze daleko". Otwarcie ekspozycji zaplanowano na 24 maja o godz. 17 w Galerii Fotografii Ratusz.

Zamość: Tablety od radnych dla dzieci
film

Zamość: Tablety od radnych dla dzieci 0 0

Chcieli oddać potrzebującym dzieciom służbowe tablety, ale ich inicjatywa nie spotkała się z poparciem kolegów radnych. Sami więc kupili sprzęt przekazali go do Pogotowia Opiekuńczego w Zamościu.

Ulica Sowińskiego w Lublinie od lat czeka na przebudowę. Kierowcy jeżdżący tędy nie będą zadowoleni

Ulica Sowińskiego w Lublinie od lat czeka na przebudowę. Kierowcy jeżdżący tędy nie będą zadowoleni 0 10

Pod znakiem zapytania stanęła planowana od wielu lat odnowa ul. Sowińskiego. Prezydent jest gotów porzucić tę inwestycję, żeby zdobyć pieniądze, których zabrakło do przebudowy Al. Racławickich, ul. Lipowej i Poniatowskiego. Decyzje w tej sprawie mają zapaść na posiedzeniu Rady Miasta, która zbierze się za tydzień.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2019 r. 0 0

Noc Kultury 2019 od kuchni. Co zobaczymy nad ulicą Złotą
galeria

Noc Kultury 2019 od kuchni. Co zobaczymy nad ulicą Złotą 0 0

Pod hasłem „Scenografia UMCS” w programie tegorocznej Nocy Kultury kryje się praca 36 osób tworzących instalację pod opieką Jarosława Koziary.

120 lat miejskich wodociągów w Lublinie

120 lat miejskich wodociągów w Lublinie 0 1

Do 120. urodzin szykują się miejskie wodociągi, które zaczną świętować już 1 czerwca, czyli miesiąc przed okrągłą rocznicą powołania do życia spółki zaopatrującej mieszkańców w wodę. Tego dnia otwarta dla zwiedzających zostanie stacja wodociągowa „Centralna” mieszcząca się przy al. Piłsudskiego 15.

Innowacyjne szkoły, nauczyciele i uczniowie nagrodzeni
galeria

Innowacyjne szkoły, nauczyciele i uczniowie nagrodzeni 4 2

O innowacjach się nie mówi, innowacje się po prostu realizuje – powiedział Ireneusz Maksim, nauczyciel z Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego, odbiegając nagrodę w kategorii „Nauczyciel – Lider Innowacji”. Wśród laureatów podczas środowej gali w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji była im. kraśnicka drużyna robotyczna Spice Gears.

Krajobraz po kataklizmie w Stasinie. "Dach z domu leży gdzieś na polu"
Raport z miejsca tragedii
galeria
film

Krajobraz po kataklizmie w Stasinie. "Dach z domu leży gdzieś na polu" 12 6

Strażacy, żołnierze obrony terytorialnej, rodziny, sąsiedzi, znajomi z pracy. Kto tylko może pomaga poszkodowanym po wtorkowej trąbie powietrznej. W czwartek rodziny, którym żywioł odebrał dorobek życia, mają otrzymać pomoc od państwa. Zbiórkę pieniędzy prowadzi już Caritas.

Nowy Świat - w obiektywie Krzysztofa Zająca. Wystawa w Galerii Atelier w Chełmie [zdjęcia]
film

Nowy Świat - w obiektywie Krzysztofa Zająca. Wystawa w Galerii Atelier w Chełmie [zdjęcia] 0 0

Na wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Zająca zaprosiła nas Galeria Atelier Ryszarda Karczmarskiego.

MŚ U-20: W czwartek i piątek pierwsze mecze na Arenie Lublin

MŚ U-20: W czwartek i piątek pierwsze mecze na Arenie Lublin 6 0

W środę na Arenie odbyły się konferencje prasowe czterech zespołów, które w najbliższych dniach rozegrają swoje mecze w Lublinie. Dla dziennikarzy była to też pierwsza okazja do poznania mistrzostw świata od kuchni

Skąd się biorą trąby powietrzne? Tak trąbę powietrzną nad gm. Wojciechów było widać z Lublina [wideo]
film

Skąd się biorą trąby powietrzne? Tak trąbę powietrzną nad gm. Wojciechów było widać z Lublina [wideo] 26 1

Rozmowa z Grzegorzem Kołodziejem z Zakładu Hydrologii i Klimatologii UMCS.

Koncert Grupy Sip w Radiu Lublin
24 maja 2019, 19:00

Koncert Grupy Sip w Radiu Lublin 0 0

W piątek, 24 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Jolka Sip z zespołem.

Koncert "Bakajlando" czyli Wiśnia Bakajoko i goście w Graffiti
24 maja 2019, 19:00

Koncert "Bakajlando" czyli Wiśnia Bakajoko i goście w Graffiti 0 0

W piątek, 24 maja o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) odbędzie się koncert promujący pierwszą płytę formacji Wiśnia Bakajoko. Z tej okazji w Lublinie wystąpi także galeria zaproszonych gości.

Stypendia dla artystów, animatorów kultury i osób zajmujących się opieką nad zabytkami [zdjęcia]

Stypendia dla artystów, animatorów kultury i osób zajmujących się opieką nad zabytkami [zdjęcia] 7 1

W środę w sali widowiskowej Teatru Muzycznego w Lublinie wręczono stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Zgodnie z decyzją Zarządu Województwa Lubelskiego wsparcie finansowe trafi do 142 osób. Łącznie będzie to 144 800 złotych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!