Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

7 grudnia 2018 r.
7:15

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego zarobi mniej

Autor: Zdjęcie autora kp
0 12 A A
Artur Pomianowski
Artur Pomianowski

Burmistrz Kazimierza Dolnego Artur Pomianowski będzie miał mniejsze wynagrodzenie niż jego poprzednik Andrzej Pisula.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zgodnie z uchwałą podjętą na wtorkowej sesji rady miejskiej będzie zarabiał 8950 zł brutto (wynagrodzenie zasadnicze plus dodatki: funkcyjny, specjalny i za staż pracy) co oznacza ok. 6 tys. zł „na rękę” miesięcznie. Poprzedni burmistrz zarabiał ponad 10 tys. brutto miesięcznie.

Radni podjęli decyzję o wynagrodzeniu burmistrza głosując nad trzema propozycjami. Pierwszą, z najwyższą kwotą – 9310 zł brutto (ok. 6,5 tys. zł „na rękę”) zgłosił Mirosław Opoka, przewodniczący rady miejskiej. O tysiąc złotych mniej (5,5-5,8 tys. zł „na rękę”) zaproponował radny Leszek Dołęga, argumentując, że to dopiero początek kadencji i nie wiadomo jakie będą efekty pracy nowego burmistrza. – Jeśli będą dobre, wynagrodzenie zawsze można głosować nad podwyższeniem wynagrodzenia – zaznaczył radny Dołęga.

Kompromis zaproponowała radna Ewa Wolna – 8950 zł (ok. 6 tys. zł „na rękę”) i to ostatecznie jej propozycja wygrała. W głosowaniu poparło ją ośmiu radnych.

Na sesji radni zajęli się także m.in. powołaniem komisji. Przewodniczącym komisji budżetowej, w której znalazło się 12 radnych został Piotr Guz, a wiceprzewodniczącym Leszek Dołęga, który został także wybrany na przewodniczącego ośmioosobowej komisji edukacji, kultury i turystyki. Jego zastępcą została Ewa Wolna.

Komisją zdrowia kierować będzie Renata Mokijewska (podobnie jak w poprzedniej kadencji). Piotr Guz został wybrany na jej zastępcę.

Powołano też komisję rewizyjną, do której weszło 8 radnych. Jej przewodniczącym został Ryszard Rybczyński, który w głosowaniu wygrał tylko jednym głosem z Jakubem Pruchniakiem, wybranym ostatecznie na wiceprzewodniczącego (kandydaturę radnego Rybczyńskiego poparło 8 radnych). Z kolei trzyosobową komisją skarg, wniosków i petycji pokieruje Jarosław Borychowski, a jej wiceprzewodniczącą została Ewa Wolna.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 09:01
i CO TO ZA WYMYSŁ STAŻ PRACY? JA NIGDY CZEGOŚ TAKIEGO NIE MIAŁEM A PRACUJE JUŻ 34 LATA. GDZIE RÓWNOŚĆ OBYWATELA WOBEC KONSTYTUCJI?
Avatar
rwe3 / 7 grudnia 2018 r. o 08:59
Dużo pieniędzy... Można pomarzyć o takich zarobkach.
    Wiec proszę odpowiadaj za dziesiątki milionów budżetu, łącznie z odpowiedzialnością karną za podejmowane  tysiącami decyzje. Do tego zero życia prywatnego, bezkarny hej i pomyje wylewane bezustannie na głowę nie tylko twoja ale i całej rodziny. Proponuje  więc najniższa krajową albo najlepiej za darmo.
  Zgadzam się prawda, ale jak porównać odpowiedzialność, pomyje i czas, wkład pracy prezydenta Kazimierza z dużo większymi miastami? Uważam, ze pensja powinna być zróżnicowana i uzależniona od wielkości miasta. Nie taki sam szablon dla Koziej Wólki, Zamościa czy Lublina,
ote>   Zgadzam się prawda, ale jak porównać odpowiedzialność, pomyje i czas, wkład pracy prezydenta Kazimierza z dużo większymi miastami? Uważam, ze pensja powinna być zróżnicowana i uzależniona od wielkości miasta. Nie taki sam szablon dla Koziej Wólki, Zamościa czy Lublina, rozwiń
Avatar
t1de21dede / 7 grudnia 2018 r. o 08:51
Dużo pieniędzy... Można pomarzyć o takich zarobkach.
Wiec proszę odpowiadaj za dziesiątki milionów budżetu, łącznie z odpowiedzialnością karną za podejmowane  tysiącami decyzje. Do tego zero życia prywatnego, bezkarny hej i pomyje wylewane bezustannie na głowę nie tylko twoja ale i całej rodziny. Proponuje  więc najniższa krajową albo najlepiej za darmo.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 10:10
W KOŃSKOWOLI OBNIŻYLI DO 7 TYS. TO TU JEST SKROMNA OBNIŻKA ALE ZAWSZE COŚ.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 09:16
Super!!! A KIEDY WRESZCIE OBNIŻKI W PUŁAWACH???
Avatar
??? / 8 grudnia 2018 r. o 07:40
Czyli że nowy niezależny antysystemowy antypartyjny najuczciwszy z uczciwych najpracowitszy z pracowitych i najkompetentniejszy z kompetentnych prezydent Puław będzie zarabiał tyle czy prawie tyle samo co będący jego przeciwieństwem poprzednik??????? 
Avatar
fd / 7 grudnia 2018 r. o 09:11
i CO TO ZA WYMYSŁ STAŻ PRACY? JA NIGDY CZEGOŚ TAKIEGO NIE MIAŁEM A PRACUJE JUŻ 34 LATA. GDZIE RÓWNOŚĆ OBYWATELA  WOBEC KONSTYTUCJI?
  Dodatek stażowy przysługujący za wysługę lat to relikt PRL praktykowany wśród urzędasów wyłącznie w sferze budżetowej. Czysta komuna na którą musimy wszyscy sponsorować. Niesprawiedliwość i podłość.
Avatar
rwe3 / 7 grudnia 2018 r. o 08:44
Słuszna decyzja. Czym do tej pory się wykazał? Chciałby zarabiać więcej niż prezydent dużego miasta?
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 08:43
Dużo pieniędzy... Można pomarzyć o takich zarobkach....
Avatar
Grudzień / 7 grudnia 2018 r. o 20:22
Super!!!  A KIEDY WRESZCIE OBNIŻKI W PUŁAWACH???
Jest nowy prezydent, czego wam jeszcze potrzeba?
To chyba jasne i udawać grecka tu nie potrzeba - Obniżek - albo dla nas albo dla nowego prezydenta!
Avatar
??? / 8 grudnia 2018 r. o 07:40
Czyli że nowy niezależny antysystemowy antypartyjny najuczciwszy z uczciwych najpracowitszy z pracowitych i najkompetentniejszy z kompetentnych prezydent Puław będzie zarabiał tyle czy prawie tyle samo co będący jego przeciwieństwem poprzednik??????? 
Avatar
GOŚĆ / 7 grudnia 2018 r. o 22:22
Super!!!  A KIEDY WRESZCIE OBNIŻKI W PUŁAWACH???
Jeżeli ma być proporcjonalnie to w Puławach należy podwyższyć!
Avatar
Grudzień / 7 grudnia 2018 r. o 20:22
Super!!!  A KIEDY WRESZCIE OBNIŻKI W PUŁAWACH???
Jest nowy prezydent, czego wam jeszcze potrzeba?
To chyba jasne i udawać grecka tu nie potrzeba - Obniżek - albo dla nas albo dla nowego prezydenta!
Avatar
Cieburaszka / 7 grudnia 2018 r. o 11:38
Super!!!  A KIEDY WRESZCIE OBNIŻKI W PUŁAWACH???
  Jest nowy prezydent, czego wam jeszcze potrzeba?
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 10:10
W KOŃSKOWOLI OBNIŻYLI DO 7 TYS. TO TU JEST SKROMNA OBNIŻKA ALE ZAWSZE COŚ.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 09:16
Super!!! A KIEDY WRESZCIE OBNIŻKI W PUŁAWACH???
Avatar
fd / 7 grudnia 2018 r. o 09:11
i CO TO ZA WYMYSŁ STAŻ PRACY? JA NIGDY CZEGOŚ TAKIEGO NIE MIAŁEM A PRACUJE JUŻ 34 LATA. GDZIE RÓWNOŚĆ OBYWATELA  WOBEC KONSTYTUCJI?
  Dodatek stażowy przysługujący za wysługę lat to relikt PRL praktykowany wśród urzędasów wyłącznie w sferze budżetowej. Czysta komuna na którą musimy wszyscy sponsorować. Niesprawiedliwość i podłość.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 09:01
i CO TO ZA WYMYSŁ STAŻ PRACY? JA NIGDY CZEGOŚ TAKIEGO NIE MIAŁEM A PRACUJE JUŻ 34 LATA. GDZIE RÓWNOŚĆ OBYWATELA WOBEC KONSTYTUCJI?
Avatar
rwe3 / 7 grudnia 2018 r. o 08:59
Dużo pieniędzy... Można pomarzyć o takich zarobkach.
    Wiec proszę odpowiadaj za dziesiątki milionów budżetu, łącznie z odpowiedzialnością karną za podejmowane  tysiącami decyzje. Do tego zero życia prywatnego, bezkarny hej i pomyje wylewane bezustannie na głowę nie tylko twoja ale i całej rodziny. Proponuje  więc najniższa krajową albo najlepiej za darmo.
  Zgadzam się prawda, ale jak porównać odpowiedzialność, pomyje i czas, wkład pracy prezydenta Kazimierza z dużo większymi miastami? Uważam, ze pensja powinna być zróżnicowana i uzależniona od wielkości miasta. Nie taki sam szablon dla Koziej Wólki, Zamościa czy Lublina,
ote>   Zgadzam się prawda, ale jak porównać odpowiedzialność, pomyje i czas, wkład pracy prezydenta Kazimierza z dużo większymi miastami? Uważam, ze pensja powinna być zróżnicowana i uzależniona od wielkości miasta. Nie taki sam szablon dla Koziej Wólki, Zamościa czy Lublina, rozwiń
Avatar
t1de21dede / 7 grudnia 2018 r. o 08:51
Dużo pieniędzy... Można pomarzyć o takich zarobkach.
Wiec proszę odpowiadaj za dziesiątki milionów budżetu, łącznie z odpowiedzialnością karną za podejmowane  tysiącami decyzje. Do tego zero życia prywatnego, bezkarny hej i pomyje wylewane bezustannie na głowę nie tylko twoja ale i całej rodziny. Proponuje  więc najniższa krajową albo najlepiej za darmo.