Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

14 czerwca 2017 r.
13:32

Podejrzewany o współpracę ze służbami związkowiec odwołany

Autor: Zdjęcie autora rs
0 30 A A

Andrzej Jacyna, zawieszony za podejrzenie współpracy ze służbami bezpieczeństwa PRL, został oficjalnie odwołany ze stanowiska przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w Zakładach Azotowych „Puławy”. Związkowcy zdecydowali, że zastąpi go Piotr Śliwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przewodniczącego zawieszono tuż po tym, jak okazało się, że w archiwach Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie figuruje teczka Andrzeja Jacyny oznaczonego jako tajny współpracownik Wojskowej Służby Wewnętrznej o pseudonimie „Ala”. Jego obowiązki w marcu przejął Piotr Śliwa, a część działaczy planowała nawet przyspieszenie zwołania planowanego na połowę roku walnego zgromadzenia. Chodziło o to, by natychmiast zdecydować o przyszłości Jacyny. Ostatecznie do tego ruchu nie doszło, a walne odbyło się zgodnie z planem, czyli 9 czerwca.

Przypominamy, że Andrzej Jacyna nigdy nie przyznał się do winy i zapowiadał oczyszczenie swojego dobrego imienia przed sądem lustracyjnym. Liczył na to, że do czasu wyjaśnienia sprawy, dostanie szansę pozostania na czele zakładowej „S”. Tak się jednak nie stało. W ubiegły piątek delegaci (niewielką przewagą głosów) ostatecznie odwołali go z funkcji przewodniczącego. Jacyna nie chciał o tym rozmawiać. – Pozostawię to bez komentarza – uciął.

Jego następcą wybrano Piotra Śliwę, dotychczasowego wiceprzewodniczącego związkowych struktur. Ten przyznaje, że powody odwołania Jacyny nie kończyły się na tym, co znaleziono w archiwach.

– Powodów odwołania było kilkanaście, m.in. obrona prywatyzacji (należącego do „Puław” – dop. red.) Medicalu – mówi Śliwa. Tymczasem Zarząd Zakładów Azotowych „Puławy” złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w trakcie sprzedaży udziałów w spółce Medical, do której doszło w 2015 roku. Straty Azotów w związku z nadużyciami miały sięgnąć ponad 360 tys. złotych.

– Sądzę, że już na najbliższym posiedzeniu komisji zdecydujemy o pozbawieniu statusu członka związku zarówno Andrzeja Jacynę, jak i Grzegorza Szymańskiego (byłego przewodniczącego komisji rewizyjnej zakładowej „Solidarności”, który według materiałów IPN był tajnym współpracownikiem o pseudonimie „Tatry” – przyp. red.).

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 czerwca 2017 o 09:18
0
Czas jego sie skończył. Widziałem go na mieście chodził jak szpieg z krainy deszczowców. Wcalesie jemu nie dziwie. SAam był sie wstydził
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 13:24
0
Był karierowiczem i tylko ...... nie interesowany go sprawy pracowników. Robił sztuczny tłok - interesowała go tylko kasa
Avatar
ajs / 17 czerwca 2017 o 00:30
0
stary obserwator napisał:
zachowanie bez zanej ambicji , honoru i szacunku dla wspaniałej idei jaka była solidarnosc bo juz nie jest, jacyna wałesafrasyniuk boni rulewski i cała armia sprzedawczyko a biedny narod walczył i przelewał krew  cierpiały całe rodziny, Jezeli tak było ze połowa delegatów głosowała za Jacyną że nic sie nie stało to tylko ubolewac nad takimi zwiazkowcami.Solidarnosć jest naprawdę słaba i nie zdolna do zadnej walki, ubolewac tylko.Jacyna nigdy honorem nie błyszczał był typowym karierowiczem leniem liczyła sie4 tylko kasa , ludzi miał w powazaiu przykładow dużo chociazby z okresu bycia radnym  wstyd zenada .Miałes ch.... złoty róg został ci się ino sznur, Tak jak Wałesa pozostanie szpionem i sprzedawczykiem w pamieci załogi i Puław. Zegnaj zycze oczyszczenia przy autolustracji w co nie wierzę, starałbym sie dokonac tego jak najszybciej . Powinien sam podac sie do dymisji
 Nie masz pojęcia,  że kufer spraw o którym mówidz ma nie jedno dno. Zmanipulowany jesteś chyba, że taki pewny tego co mówisz. Niech rzuci kamień ten, kto nic nie ma na sumieniu.
 Nie masz pojęcia,  że kufer spraw o którym mówidz ma nie jedno dno. Zmanipulowany jesteś chyba, że taki pewny tego co mówisz. Niech rzuci kamień ten, kto nic nie ma na sumieniu. rozwiń
Avatar
ajs / 17 czerwca 2017 o 00:26
0
Nikt niczego nie zbuduje w tym kraju na grzebaniu w przeszłości i szukaniu teczek. Najgorsze jest to, że możliwości manipulacji tym narodem jest wiele. Kto wchodzi w drogę tego za teczkę....  Oni skrupulatnie to wykorzystują bo jak to się mówi "głupi naród wszystko kupi". Jacyna agent, Wałęsa agent, itd, itp.... ale że człowieka na komisarjacie zabili niewinnego, i winnych nie ma, to w porządku.... że nie słyszy się głosu kościoła w sprawie uciekających przed wojną matek z dziećmi - a w kościele wszystke rozmodlone - to wszystko OK? Tak? A idźcie wy..... w życiu nie widziałem takiej obłudy jak teraz.... Jak dla mnie nagrabili sobie za wszystkie czasy. Ciekawe tylko czy te 30 srebrników dalej zamydli wam głowę (500+)....
Nikt niczego nie zbuduje w tym kraju na grzebaniu w przeszłości i szukaniu teczek. Najgorsze jest to, że możliwości manipulacji tym narodem jest wiele. Kto wchodzi w drogę tego za teczkę....  Oni skrupulatnie to wykorzystują bo jak to się mówi "głupi naród wszystko kupi". Jacyna agent, Wałęsa agent, itd, itp.... ale że człowieka na komisarjacie zabili niewinnego, i winnych nie ma, to w porządku.... że nie słyszy się głosu kościoła w sprawie uciekających przed wojną matek z dziećmi - a w kościele wszystke rozmodlone - to wszystko OK... rozwiń
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 13:51
0
Mózgi sprane przez TVPiS. Ciekawe czy abonament płacicie? Bo jak nie to przekręt.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 12:04
0
Wolność będzie wtedy kiedy na zarządy spółek np. PZU czy chociażby na kierownicze i niekierownicze stanowiska np w ZA będą wybierani niepartyjni specjaliści w nienepotycznych konkursach. Tylko wtedy będzie wolność
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 12:00
0
Może ktoś w końcu sprawdzi ten cały Medical,tam poszedł przekręt ze sprzedażą na całego po cichu kilka osób miało możliwość wykupienia,reszta pracowników dostało możliwość kupienia akcji pracowniczych gdzie nawet nie dostali kwitów od notariusza.Pytam się wszystkich gdzie jest dywidenda za zyski dla pracowników którzy posiadają akcje i są współwłaścicielami???
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 11:12
0
Solidarność w Azotach dawno już nie jest Solidarnością. To nędzni działacze broniący swoich osobistych przywilejów, a nowa władza związku to polityczny pisowski aparat władzy. Nowy przewodniczący to marionetka Kamińskiego. Ot taka to skomplikowana prawda, a ty ciemny ludzie związkowy dalej płać składki.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 08:43
0
Zarząd nie partyjny - śmiech na sali. Dać polakowi władzę to beszczelnie zatrudni całą swoja rodzine i zanajomych a ludzie wykształceni np. chemicy będą pracować w Biedronkach. To była przed rzadami PiS. Kolesiostwo.
Avatar
stary obserwator / 15 czerwca 2017 o 06:21
0
zachowanie bez zanej ambicji , honoru i szacunku dla wspaniałej idei jaka była solidarnosc bo juz nie jest, jacyna wałesafrasyniuk boni rulewski i cała armia sprzedawczyko a biedny narod walczył i przelewał krew  cierpiały całe rodziny, Jezeli tak było ze połowa delegatów głosowała za Jacyną że nic sie nie stało to tylko ubolewac nad takimi zwiazkowcami.Solidarnosć jest naprawdę słaba i nie zdolna do zadnej walki, ubolewac tylko.Jacyna nigdy honorem nie błyszczał był typowym karierowiczem leniem liczyła sie4 tylko kasa , ludzi miał w powazaiu przykładow dużo chociazby z okresu bycia radnym  wstyd zenada .Miałes ch.... złoty róg został ci się ino sznur, Tak jak Wałesa pozostanie szpionem i sprzedawczykiem w pamieci załogi i Puław. Zegnaj zycze oczyszczenia przy autolustracji w co nie wierzę, starałbym sie dokonac tego jak najszybciej . Powinien sam podac sie do dymisji
zachowanie bez zanej ambicji , honoru i szacunku dla wspaniałej idei jaka była solidarnosc bo juz nie jest, jacyna wałesafrasyniuk boni rulewski i cała armia sprzedawczyko a biedny narod walczył i przelewał krew  cierpiały całe rodziny, Jezeli tak było ze połowa delegatów głosowała za Jacyną że nic sie nie stało to tylko ubolewac nad takimi zwiazkowcami.Solidarnosć jest naprawdę słaba i nie zdolna do zadnej walki, ubolewac tylko.Jacyna nigdy honorem nie błyszczał był typowym karierowiczem leniem liczyła sie4 tylko kasa , ludzi miał w powazai... rozwiń
Avatar
Gość / 21 czerwca 2017 o 09:18
0
Czas jego sie skończył. Widziałem go na mieście chodził jak szpieg z krainy deszczowców. Wcalesie jemu nie dziwie. SAam był sie wstydził
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 13:24
0
Był karierowiczem i tylko ...... nie interesowany go sprawy pracowników. Robił sztuczny tłok - interesowała go tylko kasa
Avatar
ajs / 17 czerwca 2017 o 00:30
0
stary obserwator napisał:
zachowanie bez zanej ambicji , honoru i szacunku dla wspaniałej idei jaka była solidarnosc bo juz nie jest, jacyna wałesafrasyniuk boni rulewski i cała armia sprzedawczyko a biedny narod walczył i przelewał krew  cierpiały całe rodziny, Jezeli tak było ze połowa delegatów głosowała za Jacyną że nic sie nie stało to tylko ubolewac nad takimi zwiazkowcami.Solidarnosć jest naprawdę słaba i nie zdolna do zadnej walki, ubolewac tylko.Jacyna nigdy honorem nie błyszczał był typowym karierowiczem leniem liczyła sie4 tylko kasa , ludzi miał w powazaiu przykładow dużo chociazby z okresu bycia radnym  wstyd zenada .Miałes ch.... złoty róg został ci się ino sznur, Tak jak Wałesa pozostanie szpionem i sprzedawczykiem w pamieci załogi i Puław. Zegnaj zycze oczyszczenia przy autolustracji w co nie wierzę, starałbym sie dokonac tego jak najszybciej . Powinien sam podac sie do dymisji
 Nie masz pojęcia,  że kufer spraw o którym mówidz ma nie jedno dno. Zmanipulowany jesteś chyba, że taki pewny tego co mówisz. Niech rzuci kamień ten, kto nic nie ma na sumieniu.
 Nie masz pojęcia,  że kufer spraw o którym mówidz ma nie jedno dno. Zmanipulowany jesteś chyba, że taki pewny tego co mówisz. Niech rzuci kamień ten, kto nic nie ma na sumieniu. rozwiń
Avatar
ajs / 17 czerwca 2017 o 00:26
0
Nikt niczego nie zbuduje w tym kraju na grzebaniu w przeszłości i szukaniu teczek. Najgorsze jest to, że możliwości manipulacji tym narodem jest wiele. Kto wchodzi w drogę tego za teczkę....  Oni skrupulatnie to wykorzystują bo jak to się mówi "głupi naród wszystko kupi". Jacyna agent, Wałęsa agent, itd, itp.... ale że człowieka na komisarjacie zabili niewinnego, i winnych nie ma, to w porządku.... że nie słyszy się głosu kościoła w sprawie uciekających przed wojną matek z dziećmi - a w kościele wszystke rozmodlone - to wszystko OK? Tak? A idźcie wy..... w życiu nie widziałem takiej obłudy jak teraz.... Jak dla mnie nagrabili sobie za wszystkie czasy. Ciekawe tylko czy te 30 srebrników dalej zamydli wam głowę (500+)....
Nikt niczego nie zbuduje w tym kraju na grzebaniu w przeszłości i szukaniu teczek. Najgorsze jest to, że możliwości manipulacji tym narodem jest wiele. Kto wchodzi w drogę tego za teczkę....  Oni skrupulatnie to wykorzystują bo jak to się mówi "głupi naród wszystko kupi". Jacyna agent, Wałęsa agent, itd, itp.... ale że człowieka na komisarjacie zabili niewinnego, i winnych nie ma, to w porządku.... że nie słyszy się głosu kościoła w sprawie uciekających przed wojną matek z dziećmi - a w kościele wszystke rozmodlone - to wszystko OK... rozwiń
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 13:51
0
Mózgi sprane przez TVPiS. Ciekawe czy abonament płacicie? Bo jak nie to przekręt.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 12:04
0
Wolność będzie wtedy kiedy na zarządy spółek np. PZU czy chociażby na kierownicze i niekierownicze stanowiska np w ZA będą wybierani niepartyjni specjaliści w nienepotycznych konkursach. Tylko wtedy będzie wolność
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 12:00
0
Może ktoś w końcu sprawdzi ten cały Medical,tam poszedł przekręt ze sprzedażą na całego po cichu kilka osób miało możliwość wykupienia,reszta pracowników dostało możliwość kupienia akcji pracowniczych gdzie nawet nie dostali kwitów od notariusza.Pytam się wszystkich gdzie jest dywidenda za zyski dla pracowników którzy posiadają akcje i są współwłaścicielami???
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 11:12
0
Solidarność w Azotach dawno już nie jest Solidarnością. To nędzni działacze broniący swoich osobistych przywilejów, a nowa władza związku to polityczny pisowski aparat władzy. Nowy przewodniczący to marionetka Kamińskiego. Ot taka to skomplikowana prawda, a ty ciemny ludzie związkowy dalej płać składki.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 08:43
0
Zarząd nie partyjny - śmiech na sali. Dać polakowi władzę to beszczelnie zatrudni całą swoja rodzine i zanajomych a ludzie wykształceni np. chemicy będą pracować w Biedronkach. To była przed rzadami PiS. Kolesiostwo.
Avatar
stary obserwator / 15 czerwca 2017 o 06:21
0
zachowanie bez zanej ambicji , honoru i szacunku dla wspaniałej idei jaka była solidarnosc bo juz nie jest, jacyna wałesafrasyniuk boni rulewski i cała armia sprzedawczyko a biedny narod walczył i przelewał krew  cierpiały całe rodziny, Jezeli tak było ze połowa delegatów głosowała za Jacyną że nic sie nie stało to tylko ubolewac nad takimi zwiazkowcami.Solidarnosć jest naprawdę słaba i nie zdolna do zadnej walki, ubolewac tylko.Jacyna nigdy honorem nie błyszczał był typowym karierowiczem leniem liczyła sie4 tylko kasa , ludzi miał w powazaiu przykładow dużo chociazby z okresu bycia radnym  wstyd zenada .Miałes ch.... złoty róg został ci się ino sznur, Tak jak Wałesa pozostanie szpionem i sprzedawczykiem w pamieci załogi i Puław. Zegnaj zycze oczyszczenia przy autolustracji w co nie wierzę, starałbym sie dokonac tego jak najszybciej . Powinien sam podac sie do dymisji
zachowanie bez zanej ambicji , honoru i szacunku dla wspaniałej idei jaka była solidarnosc bo juz nie jest, jacyna wałesafrasyniuk boni rulewski i cała armia sprzedawczyko a biedny narod walczył i przelewał krew  cierpiały całe rodziny, Jezeli tak było ze połowa delegatów głosowała za Jacyną że nic sie nie stało to tylko ubolewac nad takimi zwiazkowcami.Solidarnosć jest naprawdę słaba i nie zdolna do zadnej walki, ubolewac tylko.Jacyna nigdy honorem nie błyszczał był typowym karierowiczem leniem liczyła sie4 tylko kasa , ludzi miał w powazai... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 16 9

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 472 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 7

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!