Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

9 grudnia 2019 r.
9:04

Zabójstwo w gospodarstwie niedaleko Puław. Nie żyje dwóch obywateli Ukrainy, jedna osoba zatrzymana

Autor: Zdjęcie autora rs
17 17 A A
Mężczyźni pracowali na terenie gospodarstwa szkółkarskiego
Mężczyźni pracowali na terenie gospodarstwa szkółkarskiego (fot. LPU 24)

Makabryczne odkrycie w Dobrosławowie koło Puław. W niedzielę 8 grudnia znaleziono tam ciała dwóch mężczyzn, obywateli Ukrainy. Obydwaj zostali zadźgani ostrym narzędziem. Policja jeszcze tego samego dnia zatrzymała ich rodaka podejrzewanego o dokonanie zbrodni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zwłoki znajdowały się na terenie lokalnego gospodarstwa szkółkarskiego w Dobrosławowie (Gmina Puławy). Znaleziono je ok. godz. 13. Świadek, który je znalazł, natychmiast zadzwonił po policję. Na miejscu szybko pojawiła się grupa funkcjonariuszy, która zabezpieczyłą teren i zbadała miejsce zdarzenia.

Jak się okazało, ciała obu mężczyzn, obywateli Ukrainy, nosiły liczne rany kłute w okolicach szyi i klatki piersiowej. Nie ma wątpliwości, że były to ofiary morderstwa. Najprawdopodobniej zginęli na miejscu. Na terenie gospodarstwa szkółkarskiego nie znajdowali się przypadkowo. Obaj tam pracowali. Właściciele gospodarstwa nie chcą rozmawiać o tym, co się stało. - Dla nas to jest traumatyczne przeżycie - przyznał jeden z przedsiębiorców, były już pracodawca ofiar. 

Jeszcze tego samego dnia policja zatrzymała osobę podejrzewaną o dokonanie tej podwójnej zbrodni. To 36-letni mężczyzna, podobnie jak ofiary, obywatel Ukrainy. - Obecnie na miejscu przeprowadzane są z nim czynności - mówi Grzegorz Kwit, szef Prokuratury Rejonowej w Puławach. 

Za podwójne zabójstwo grozi do 25 lat pozbawienia wolności. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 9 grudnia 2019 r. o 12:45
Przede wszystkim wywalić z Polski z dożywotnim zakazem wjazdu. Deportacja obcokrajowców łamiących prawo powinna być stosowana często by utrzymać porządek w kraju. To byłaby gorsza kara dla nich od kilku lat za kratami.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2019 r. o 09:55
"Na miejscu szybko zaroiło się od funkcjonariuszy..." błagam, zaroiło? Nie ma lepszego słowa?
Avatar
Gość / 9 grudnia 2019 r. o 10:16
Dożywocie za taką zbrodnię powinno być. Wyjdzie po 10 latach za dobre sprawowanie i tyle. A pozbawił życia czyichś synów, braci, ojców, mężów.Wielka tragedia!
Avatar
C A / 9 grudnia 2019 r. o 12:19
coś zostało im w genach po ich dziadkach z OUN i UPA...
Avatar
Gość / 9 grudnia 2019 r. o 10:04
dobrze że nie u p.Henia między tuszami w rzeźni.za dwie głowy powinna być czapa ale cóż,prawo mamy mocno chore
Avatar
Gość / 9 grudnia 2019 r. o 11:57
ukraińce przyjeżdżają do Polski a wraz z nimi ich narodowe zwyczaje
Avatar
Gość / 9 grudnia 2019 r. o 09:49
Za zabójstwo powinno być min 25lat a nie max 25lat
Avatar
A będzie jeszcze gorzej / 9 grudnia 2019 r. o 12:04
Po cichu nasprowadzali nam miliony Ukrów (nawet nie nalezacych do UE), to są i rezultaty - dzien w dzien, jak nie bójki, morderstwa, to lewe dokumenty, pijani za kółkiem, jazda pod prąd, itd. itd..... Zaniżają nam wysokość płacy minimalnej, mieszają i robią nam multikulti. W zmaian dostają od nas emerytury, dotacje, sluzbe zdrowia, studia, oplaty na lokum,....- Wiecie dlaczego tak jest,?
Avatar
Z. / 9 grudnia 2019 r. o 11:15
Art. 148. § 1. Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności. § 2. Kto zabija człowieka: 1) ze szczególnym okrucieństwem, 2) w związku z wzięciem zakładnika, zgwałceniem albo rozbojem, 3) w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, 4) z użyciem materiałów wybuchowych, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności. § 3. Karze określonej w § 2 podlega, kto jednym czynem zabija więcej niż jedną osobę…
Art. 148. § 1. Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności. § 2. Kto zabija człowieka: 1) ze szczególnym okrucieństwem, 2) w związku z wzięciem zakładnika, zgwałceniem albo rozbojem, 3) w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, 4) z użyciem materiałów wybuchowych, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności... rozwiń
Avatar
JaPolak / 9 grudnia 2019 r. o 16:37
Dzięki Ukraińcom to ma kto w ogóle pracować. Już wszyscy krzykacze zapomnieli ilu Polaków do Niemiec i do Anglii do pracy wyjeżdżali???? Co za buractwo te wypowiedzi..!
Avatar
bzzzzzzzzzzzzzz / 10 grudnia 2019 r. o 17:45
Po cichu nasprowadzali nam miliony Ukrów (nawet nie nalezacych do UE), to są i rezultaty - dzien w dzien, jak nie bójki, morderstwa, to lewe dokumenty, pijani za kółkiem, jazda pod prąd, itd. itd.....    Zaniżają nam wysokość płacy minimalnej, mieszają i robią nam multikulti.  W zmaian dostają od nas emerytury, dotacje, sluzbe zdrowia, studia, oplaty na lokum,....- Wiecie dlaczego tak jest,?
 o proste ludzi co wybory wybieraja opcje ktora sprowadza obcych to tak jest i zasazniczo kazda partia systemowa to robi.
Avatar
D / 10 grudnia 2019 r. o 16:15
Nawet ich nie znaliscie A piszecie takie brednie!!! To byli mili,uprzejmi, uśmiechnięci ludzie, którzy mieli swoje rodziny I przyjeżdżali co roku zaŕabiac na dom. Polacy tak samo wyjeżdżają za granice zarobić i gdyby na Polakach dokonano takiej zbrodni to byście pewnie słowa współczucia pisali. Nie jeden rodak jest prostakiem w porównaniu do tych którzy zostali zabici z ręki przyjaciela,który przyjeżdżał z nimi już ładnych parę lat do pracy,razem żyli,mieszkali w tym czasie. Więc nie bądźcie pewni że wasi znajomi za których reczycie nie wbije wam noz w plecy!!!
Avatar
olo / 10 grudnia 2019 r. o 11:58
Proszę, nazjeżdżało się tego tałatajstwa z Ukrainy i zaczynają się morderstwa w Polsce. Morduja siebie na wzajem i jeszcze grozą nam - o czym można się przekonać czytając artykuł obok, jak to obywatel ukrainy szykował zamach na galerię handlową w Puławach..... super, normalnie super. Więcej ich nawpuszczajta ze swoją polityką "miłości"....
Avatar
dziadek mróz / 9 grudnia 2019 r. o 17:38
To myśmy najpierw zapiżdziliśmy Europę jak przysłani przez USA Araby. reakcja łańcuchowa, demokratyczna władza, głodem wygnała, swoją "bide" w świat za chlebem. Teraz sprowadza obce "bidy" jakby, swojej było mało.
Avatar
JaPolak / 9 grudnia 2019 r. o 16:37
Dzięki Ukraińcom to ma kto w ogóle pracować. Już wszyscy krzykacze zapomnieli ilu Polaków do Niemiec i do Anglii do pracy wyjeżdżali???? Co za buractwo te wypowiedzi..!
Avatar
Gość / 9 grudnia 2019 r. o 15:49
Zaroiło - jezyk polski jest jednak trudny
Avatar
gość / 9 grudnia 2019 r. o 12:45
Przede wszystkim wywalić z Polski z dożywotnim zakazem wjazdu. Deportacja obcokrajowców łamiących prawo powinna być stosowana często by utrzymać porządek w kraju. To byłaby gorsza kara dla nich od kilku lat za kratami.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2019 r. o 12:24
O dwóch mniej....
Avatar
C A / 9 grudnia 2019 r. o 12:19
coś zostało im w genach po ich dziadkach z OUN i UPA...
Avatar
Gość / 9 grudnia 2019 r. o 12:16
Mało jeszcze tych siepaczy w Polsce ???
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przedterminowe wybory, zgrzyty w koalicji, układanki w opozycji

Przedterminowe wybory, zgrzyty w koalicji, układanki w opozycji

Zwłaszcza z punktu widzenia Solidarnej Polski to mariaż bez możliwości rozwodu, bo ten spowodowałby prawdopodobnie utratę jakichkolwiek wpływów ugrupowania w Polsce – Rozmowa z dr Tomaszem Bichtą, politologiem z UMCS.

Edach Budowlani Lublin dostali walkowera za mecz ze Skrą i wskoczyli na podium

Edach Budowlani Lublin dostali walkowera za mecz ze Skrą i wskoczyli na podium

Edach Budowlani otrzymali w końcu walkowera za mecz z OKS Up Fitness Skra Warszawa. Tym samym lublinianie zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli.

Lustra Arsztajnowej. Najważniejsza w lubelskiej kulturze
zdjęcia
galeria

Lustra Arsztajnowej. Najważniejsza w lubelskiej kulturze

W piątkowy wieczór w Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie odbył się wernisaż wystawy „Lustra. Franciszka Arnsztajnowa”.

Pomnik w centrum Włodawy musi zniknąć? Mieszkańcy powiedzieli czego chcą

Pomnik w centrum Włodawy musi zniknąć? Mieszkańcy powiedzieli czego chcą

Mieszkańcy nie chcą pomnika „walk i męczeństwa żołnierzy polskich i sowieckich” w centrum miasta. Tak wynika z przeprowadzonej przez magistrat ankiety. Decyzja w sprawie przyszłości monumentu ma zapaść w najbliższych dniach

22 artystów w Galerii Białej. Zdjęcia z wernisażu
zdjęcia
galeria

22 artystów w Galerii Białej. Zdjęcia z wernisażu

Tytuł wystawy „art. dekoracyjne” podkreśla wieloznaczność słowa „artykuł”. Będzie ją można zobaczyć do 29 lipca.

Komunikacja miejska w Lublinie. Jest 210 złotych, a będzie więcej

Komunikacja miejska w Lublinie. Jest 210 złotych, a będzie więcej

Nie tylko o wysokości ceny biletów zdecydują radni na najbliższej sesji. Decyzja na „tak” oznacza, że wzrośnie także wysokość kary dla gapowiczów.

Pewna wygrana Motoru Lublin z Arged Malesa Ostrowem w PGE Ekstralidze

Pewna wygrana Motoru Lublin z Arged Malesa Ostrowem w PGE Ekstralidze

Żużlowcy Motoru Lublin nie mieli większych problemów z tym, żeby zabezpieczyć swoją szóstą wygraną w tym sezonie. Żółto-biało-niebiescy pokonali w piątek na wyjeździe Arged Malesa Ostrów 55:35

Bełżec. Cerkiew otwarta przez trzy dni. Można zwiedzać
20 maja 2022, 16:00

Bełżec. Cerkiew otwarta przez trzy dni. Można zwiedzać

Taka okazja nie zdarza się często, ale w ten weekend (20-22 maja) będzie można zwiedzać cerkiew pw. Świętego Bazylego w Bełżcu. Wydarzenie pod hasłem „Wielka Fala w Bełżcu” uświetni wystawa drzeworytu japońskiego autorstwa słynnego rysownika – Hokusai.

4DX Day w Cinema City. To pierwsza taka akcja w Polsce
22 maja 2022, 8:00

4DX Day w Cinema City. To pierwsza taka akcja w Polsce

W niedzielę, 22 maja, w lubelskim Cinema City Felicity (al. Wincentego Witosa 32) przez cały dzień wyświetlane będą jedynie filmy w formacie 4DX. To pierwsza taka akcja w Polsce.

Puławy. Spotykają się dwa razy w tygodniu. Po schodach wchodzą już bez zadyszki

Puławy. Spotykają się dwa razy w tygodniu. Po schodach wchodzą już bez zadyszki

Rośnie popularność bezpłatnych treningów plenerowych organizowanych przez fundację BezMiar. Z tej formy aktywności najchętniej korzystają osoby starsze. Jak mówią, dzięki ćwiczeniom na świeżym powietrzu, czują się o wiele lepiej, a po schodach wchodzą już bez zadyszki.

Program TV 20-22 maja 2022. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
20 maja 2022, 20:00

Program TV 20-22 maja 2022. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Weekend w telewizji będzie obfitował w rozrywkę. Nie zabraknie polskich klasyków pokroju "Nie ma mocnych", komedii romantycznych ("Moje wielkie greckie wesele") czy akcji ("Cobra"). Sprawdź wybrane propozycje filmowe w naziemnej telewizji cyfrowej na weekend.

Jest oficjalna data otwarcia S19 Niedrzwica-Kraśnik
galeria

Jest oficjalna data otwarcia S19 Niedrzwica-Kraśnik

Urząd wojewódzki oficjalnie podał datę i czas otwarcia dla ruchu nowej części drogi ekspresowej w województwie lubelskim.

Szefową była kobieta. Dom w powiecie puławskim nie był spokojnym kątem
zdjęcia
galeria

Szefową była kobieta. Dom w powiecie puławskim nie był spokojnym kątem

W ręce policji wpadła szefowa grupy zarabiającej na prostytucji i jej dwóch pomocników. Dom, w którym były świadczone usługi seksualne znajduje się w powiecie puławskim.

Arged Malesa Ostrów - Motor Lublin. Lider PGE Ekstraligi dalej niepokonany 35:55 [zapis relacji na żywo]

Arged Malesa Ostrów - Motor Lublin. Lider PGE Ekstraligi dalej niepokonany 35:55 [zapis relacji na żywo]

Motor Lublin pojedzie w pełnym zestawieniu, a Arged Malesa Ostrów będzie się bronić bez jednego z najbardziej doświadczonych żużlowców. Wicemistrzowie Polski powalczą dzisiaj (godz. 18) o swoje szóste z rzędu zwycięstwo w PGE Ekstralidze. Transmisję zapewnia stacja Eleven Sports. Zapraszamy również do śledzenia naszej relacji na żywo!

Ceny paliw. Sytuacja wraca do normalności, czyli nadal jest fatalnie

Ceny paliw. Sytuacja wraca do normalności, czyli nadal jest fatalnie

Eksperci przewidują, że zajdzie poważna zmiana na stacjach paliw. Chodzi oczywiście o ceny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!