Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 lutego 2018 r.
12:59

Powiat puławski: Ważna droga do kapitalnego remontu

0 15 A A
Mieszkańcy Baranowa mają powody do zadowolenia. Drogę, która łączy ich miejscowość z krajową 17-stką i Puławami, czeka gruntowny remont
Mieszkańcy Baranowa mają powody do zadowolenia. Drogę, która łączy ich miejscowość z krajową 17-stką i Puławami, czeka gruntowny remont (fot. Radosław Szczęch)

Jeszcze w tym roku podróż samochodem od ronda w Żyrzynie do Woli Czołnowskiej stanie się znacznie przyjemniejsza. 11,5 kilometra drogi powiatowej będzie wyremontowane. Prace mają potrwać do jesieni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Powiatowy Zarząd Dróg w środę ogłosił długo oczekiwany przetarg na przebudowę drogi powiatowej Żyrzyn – Baranów – Wola Czołnowska. Oprócz nowej nawierzchni o szerokości od 6 do 6,5 metra, powstaną kilometry chodników, a także perony przystankowe i zatoki autobusowe. Przeprofilowany na łagodniejszy zostanie także jeden z zakrętów w ciągu projektowanej drogi.

Nowa droga ma być gotowa w połowie września. To część tzw. megaprojektu, w którym uczestniczy wiele samorządów z województwa lubelskiego. Dzięki niemu, powiat puławski może liczyć na 4,4 mln unijnej dotacji. Szacowana wartość przedsięwzięcia to około 7 mln złotych, ale dokładny koszt poznamy po podpisaniu umowy z wykonawcą. Oferenci czas na składanie dokumentów mają do 8 marca.

Co ciekawe, władze powiatu przy okazji tego projektu chciały poprawić główne skrzyżowanie w Baranowie łączące ulice: Puławską, Rynek, Michowską i Zagrody. Zaproponowano rondo, co wymagałoby przejęcia przez powiat części gminnych działek. Baranowski samorząd zgodził się na ich przekazanie, ale nie za darmo. Warunkiem miał być remont innych dróg powiatowych na terenie gminy o wartości kilkudziesięciu tys. złotych. Do porozumienia ostatecznie nie doszło.

Ronda więc nie będzie, ale kierowcy jesienią i tak nie powinni mieć powodów do narzekań. Na remont tej ponad 11-kilometrowej drogi od kilkunastu lat czekają mieszkańcy Puław, Żyrzyna, Baranowa i Michowa w powiecie lubartowskim. Wśród nich był także Jan Ziomka z zarządu powiatu puławskiego, który od lat zabiegał o to przedsięwzięcie.

– Dla mnie to najważniejsza inwestycja od początku mojej działalności w samorządzie. Można powiedzieć uwieńczenie mojej pracy, podejmowanych przez lata starań o to, żeby ona doszła do skutku. Teraz, gdy ogłosiliśmy już przetarg, widzę jak spełnia się moje marzenie – mówi samorządowiec.

Warto dodać, że w planach puławskiego PZD jest także remont kolejnego odcinka, od Woli Czołnowskiej do granicy powiatu puławskiego. Urzędnicy posiadają już stosowną dokumentację. Według informacji władz powiatu, będzie to jedno z zadań nowej kadencji samorządu.

Żyrzyn - Kotliny

Pod koniec stycznia PZD otworzył oferty w przetargu na ponad 3-kilometrowy odcinek drogi powiatowej z Żyrzyna do miejscowości Kotliny. Zainteresowanie tym zadaniem wykazało 8 firm, z czego najtańsza okazała się kraśnicka PBI Infrastruktura (1,97 mln zł), która wyprzedziła m.in. PRD Lubartów (1,99 mln zł), czy PRD Zwoleń (2,06 mln zł). Ceny mieszczą się w założonym budżecie. Połowę kosztów, czyli ok. milion złotych wyniesie w tym przypadku rządowe wsparcie z tytułu programu wsparcia lokalnej infrastruktury drogowej.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 r. o 21:41
+1
Pani Dyrektor zartudni swoich kolesi po zanajomosci i da radę.
Avatar
gość / 4 lutego 2018 r. o 12:03
+1
Powinna być przebudowa  tego skrzyżowania na rondo lub coś innego, zobacz ile tam jest kolizji. 
Avatar
mar / 4 lutego 2018 r. o 10:38
+1
undefined napisał:
a kto znaczący mieszka w niezabitowie albo chociażby tam jeździ?
 to jest bardzo dobra droga alternatywna z lublina do kazimierza ale jest tak nierowna ze można stracic zawieszenie.
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 r. o 10:05
+1
A na ch..j ci rondo w Baranowie? Tam jest znikomy ruch! Byłeś kiedykolwiek w jakimś większym mieście? Miałbyś porównanie.
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 r. o 09:10
+1
Trzeba walczyć o bezpartyjnych radnych i odebranie wszystkim radnym nieopodatkowanych pensji dla żartu zwanych "dietami". Radni powinni pracować z potrzeby serca, a nie na polecenie partyjne i dla forsy.
Avatar
Czlowiek gorszej kategorii / 4 lutego 2018 r. o 08:00
+1
Mieszkam 5km od Kazimierza Dolnego. Do mojego domu prowadzi droga powiatowa 1,3km, ktora jest drogą polną! Droga od jesieni do wiosny jest nieprzejezdna. Ostatnio sasiadka spadla ze schodow. Miala wiele obrazeń w tym otwarte złamanie. Karetka nie mogla dojechac! Musieliśmy wyjeżdzać do drogi głównej. Pani Anna Niziol powiedziala nam ze o drodze: ,,mozemy pomarzyc" oczywiscie na kazde pismo jest jedna odpowiedź: ,,nie zabezpieczono srodkow na ten cel w tegorocznym budzecie". Krew sie we mnie gotuje jak slysze o wspanialych planach inwestycyjnych Powiatowego Zarzadu Drog. To jedna wielka sciema. Zastanawia mnie jakie kryteria decyduja o waznosci remontow? A chyba juz wiem... ☺p.s.: doradzcie mi do ktorej opcji politycznej powinnam sie zapisac zeby wreszcie zyc jak czlowiek? 
Mieszkam 5km od Kazimierza Dolnego. Do mojego domu prowadzi droga powiatowa 1,3km, ktora jest drogą polną! Droga od jesieni do wiosny jest nieprzejezdna. Ostatnio sasiadka spadla ze schodow. Miala wiele obrazeń w tym otwarte złamanie. Karetka nie mogla dojechac! Musieliśmy wyjeżdzać do drogi głównej. Pani Anna Niziol powiedziala nam ze o drodze: ,,mozemy pomarzyc" oczywiscie na kazde pismo jest jedna odpowiedź: ,,nie zabezpieczono srodkow na ten cel w tegorocznym budzecie". Krew sie we mnie gotuje jak slysze o wspanialych planach i... rozwiń
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 r. o 20:49
+1
Sprawdźcie, czy ci z Kraśnika potrafią.
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 r. o 16:51
+1
Firma z Kraśnika remontuje drogi w innych powiatach, a tymczasem powiat kraśnicki popada w drogową ruinę w tempie błyskawicy.
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 r. o 16:29
+1
Szkoda, że władze Baranowa nie oddały tych działek i nie pozwoliły zrobić bezpiecznego porządnego ronda.
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 r. o 15:06
+1
a kto znaczący mieszka w niezabitowie albo chociażby tam jeździ?
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 r. o 21:41
+1
Pani Dyrektor zartudni swoich kolesi po zanajomosci i da radę.
Avatar
gość / 4 lutego 2018 r. o 12:03
+1
Powinna być przebudowa  tego skrzyżowania na rondo lub coś innego, zobacz ile tam jest kolizji. 
Avatar
mar / 4 lutego 2018 r. o 10:38
+1
undefined napisał:
a kto znaczący mieszka w niezabitowie albo chociażby tam jeździ?
 to jest bardzo dobra droga alternatywna z lublina do kazimierza ale jest tak nierowna ze można stracic zawieszenie.
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 r. o 10:05
+1
A na ch..j ci rondo w Baranowie? Tam jest znikomy ruch! Byłeś kiedykolwiek w jakimś większym mieście? Miałbyś porównanie.
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 r. o 09:10
+1
Trzeba walczyć o bezpartyjnych radnych i odebranie wszystkim radnym nieopodatkowanych pensji dla żartu zwanych "dietami". Radni powinni pracować z potrzeby serca, a nie na polecenie partyjne i dla forsy.
Avatar
Czlowiek gorszej kategorii / 4 lutego 2018 r. o 08:00
+1
Mieszkam 5km od Kazimierza Dolnego. Do mojego domu prowadzi droga powiatowa 1,3km, ktora jest drogą polną! Droga od jesieni do wiosny jest nieprzejezdna. Ostatnio sasiadka spadla ze schodow. Miala wiele obrazeń w tym otwarte złamanie. Karetka nie mogla dojechac! Musieliśmy wyjeżdzać do drogi głównej. Pani Anna Niziol powiedziala nam ze o drodze: ,,mozemy pomarzyc" oczywiscie na kazde pismo jest jedna odpowiedź: ,,nie zabezpieczono srodkow na ten cel w tegorocznym budzecie". Krew sie we mnie gotuje jak slysze o wspanialych planach inwestycyjnych Powiatowego Zarzadu Drog. To jedna wielka sciema. Zastanawia mnie jakie kryteria decyduja o waznosci remontow? A chyba juz wiem... ☺p.s.: doradzcie mi do ktorej opcji politycznej powinnam sie zapisac zeby wreszcie zyc jak czlowiek? 
Mieszkam 5km od Kazimierza Dolnego. Do mojego domu prowadzi droga powiatowa 1,3km, ktora jest drogą polną! Droga od jesieni do wiosny jest nieprzejezdna. Ostatnio sasiadka spadla ze schodow. Miala wiele obrazeń w tym otwarte złamanie. Karetka nie mogla dojechac! Musieliśmy wyjeżdzać do drogi głównej. Pani Anna Niziol powiedziala nam ze o drodze: ,,mozemy pomarzyc" oczywiscie na kazde pismo jest jedna odpowiedź: ,,nie zabezpieczono srodkow na ten cel w tegorocznym budzecie". Krew sie we mnie gotuje jak slysze o wspanialych planach i... rozwiń
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 r. o 20:49
+1
Sprawdźcie, czy ci z Kraśnika potrafią.
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 r. o 16:51
+1
Firma z Kraśnika remontuje drogi w innych powiatach, a tymczasem powiat kraśnicki popada w drogową ruinę w tempie błyskawicy.
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 r. o 16:29
+1
Szkoda, że władze Baranowa nie oddały tych działek i nie pozwoliły zrobić bezpiecznego porządnego ronda.
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 r. o 15:06
+1
a kto znaczący mieszka w niezabitowie albo chociażby tam jeździ?