Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

27 maja 2009 r.
18:46
Edytuj ten wpis

Pracownicy Azotów szykują się do strajku

Autor: Zdjęcie autora (pab)
0 17 A A

Największy związek zawodowy w Zakładach Azotowych Puławy odwiesił spór zbiorowy. - W przyszłym tygodniu zorganizujemy referendum strajkowe - zapowiada Sławomir Wręga, przewodniczący ZZ Pracowników Ruchu Ciągłego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Spór między związkiem a zarządem firmy toczy się od lipca ub. roku. Pracownicy żądają m.in. podwyżek płac dla wszystkich pracowników oraz utworzenia specjalnego funduszu inwestycyjnego, który zabezpieczy załogę w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń losowych czy przejścia na emeryturę albo rentę.

W styczniu zarząd podpisał porozumienie ze związkiem w sprawie zawieszenia sporu ze względu na trudną sytuację firmy. Powrót do rozmów miał nastąpić w chwili poprawienia sytuacji w branży. - Zdaniem zarządu spółki, obecna sytuacja nie uzasadnia zerwania porozumienia - poinformowała spółka.

Związek uważa inaczej. - W oficjalnych komunikatach zarząd chwali się wielkimi zyskami, a pracownikom mówi co innego Uznaliśmy, że zarząd nas oszukuje - tłumaczą związkowcy. Ich zdaniem, część pracowników w dalszym ciągu jest opłacana poniżej tego, co im się należy.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
olo / 1 czerwca 2009 o 06:31
0
Etnic napisał:
Żadna zazdrość, akurat mi się udało i mam o wiele lepiej niż Azotowcy ale żal mi innych, którym nie udało się załapać na Azoty i ciężko pracują za 1000zł u prywaciarza albo sprzedają w sklepie z tytułem magistra w kieszeni. A praw do strajku nie mają żadnych.

otóż to
Avatar
olo / 1 czerwca 2009 o 06:30
0
azotowiec napisał:
Najpierw zorientuj się jakie są systemy pracy w ZA, a potem pisz bzdury na temat tego czasu pracy. W pięciobrygadówce nie ma dodatkowych dni wolnych. Poza tym jak tak zazdrościsz to dlaczego nie napiszesz, że to praca świątek, piątek i niedziela? Pracowałeś kiedykolwiek na zmiany? Wątpię. Frustrat i typowy "polaczek" zazdrość ponad wszystko...

jakby nie patrzeć trochę racji kolega nie-azotopwiec ma, kolego azotowcu. Ludzie pracują w obozach pracy (u prywaciarza) i zapier***ają za grosze... nie ma więc porównania z azotami. Ja tam go rozumiem.... i jego żal....

Z drugiej strony trochę dziwi mnie naiwność Polaków. Sami chcieliście kapitalizmu, to teraz kapitalizm daje wam po du***, hłe hłe....

jakby nie patrzeć trochę racji kolega nie-azotopwiec ma, kolego azotowcu. Ludzie pracują w obozach pracy (u prywaciarza) i zapier***ają za grosze... nie ma więc porównania z azotami. Ja tam go rozumiem.... i jego żal....

Z drugiej strony trochę dziwi mnie naiwność Polaków. Sami chcieliście kapitalizmu, to teraz kapitalizm daje wam po du***, hłe hłe.... rozwiń
Avatar
losek / 1 czerwca 2009 o 06:25
0
Co się dziwić.... prawda to, co mówią pracownicy:

jak piszecie w tym artykule:

- Zdaniem zarządu spółki, obecna sytuacja nie uzasadnia zerwania porozumienia - poinformowała spółka.

zaś w innym, pt. "Lubelskie firmy bogatsze o miliard (pobierz ankietę do rankingu Złota Setka 2009)" czytamy co następuje....:

Powody do zadowolenia mają również dwie kolejne firmy z ubiegłorocznego podium. Zakłady Azotowe Puławy, mimo obaw związanych z kryzysem w branży, miały przychody... o pół miliarda wyższe.

- To był najlepszy rok w historii naszej spółki - przyznaje Grzegorz Kulik z ZA "Puławy. - Choć w końcówce roku widzieliśmy już symptomy kryzysu, stąd ograniczenie produkcji.

Sami drażnią ludzi takimi stwierdzeniami, to co się dziwić....
Co się dziwić.... prawda to, co mówią pracownicy:

jak piszecie w tym artykule:

- Zdaniem zarządu spółki, obecna sytuacja nie uzasadnia zerwania porozumienia - poinformowała spółka.

zaś w innym, pt. "Lubelskie firmy bogatsze o miliard (pobierz ankietę do rankingu Złota Setka 2009)" czytamy co następuje....:

Powody do zadowolenia mają również dwie kolejne firmy z ubiegłorocznego podium. Zakłady Azotowe Puławy, mimo obaw związanych z kryzysem w branży, miały przychody... o pół milia... rozwiń
Avatar
GOŚĆ xXx / 29 maja 2009 o 23:28
0
płaca za pracę powinna być adekwatna do wynagrodzenia i wykonywanej pracy
na produkcji pracuje się niezależnie od tego czy to piątek czy niedziela, dzień powszedni czy święto państwowe USTAWOWO WOLNE i niech tu mi nikt kitu nie wciska że jest tak dobrze bo nie jest, na produkcji są braki kadrowe ale co to gryzipiórków obchodzi przyjdzie taki na 8 godz 5 razy na tydzień a co niektórzy to nawet 8 godz nie robią a na czysto biorą po 8, 10 tyś i pier**** wszystkich innych ale tego że w biurach jest nadetatyzacja i że "dyrektorki" miały podwyżki bo "w kryzysie się trudniej zarządza"to o tym cisza,
płaca za pracę powinna być adekwatna do wynagrodzenia i wykonywanej pracy
na produkcji pracuje się niezależnie od tego czy to piątek czy niedziela, dzień powszedni czy święto państwowe USTAWOWO WOLNE i niech tu mi nikt kitu nie wciska że jest tak dobrze bo nie jest, na produkcji są braki kadrowe ale co to gryzipiórków obchodzi przyjdzie taki na 8 godz 5 razy na tydzień a co niektórzy to nawet 8 godz nie robią a na czysto biorą po 8, 10 tyś i pier**** wszystkich innych ale tego że w biurach jest nadetatyzacja i że "dyrektorki"... rozwiń
Avatar
azotowiec / 29 maja 2009 o 22:46
0
Jaro162 napisał:
Oczywiście trudno docenić pracę innych. i jest ona napewno nielekka i odpowiedzialna. Jednak praca w święta nie dotyczy wyłącznie zakładów produkcyjnych. Pracuje tak wiele osób - pielęgniarek, lekarzy policjantów, co do których zarobkow trudno powiedzieć, że są zadawalajace. W ogólnej sytuacji kraju , takie żądania są przesadzone.

A co Ty tutaj budżetówkę wtrącasz - inna bajka zupełnie...
Avatar
Jarczew / 29 maja 2009 o 15:03
0
Na instalacjach nie zarabiają po 3500 tys? No może nie tyle bo mój majster po technikum bierze na rękę 3400 a to duża różnica;-)
Avatar
Jaro162 / 29 maja 2009 o 14:28
0
Oczywiście trudno docenić pracę innych. i jest ona napewno nielekka i odpowiedzialna. Jednak praca w święta nie dotyczy wyłącznie zakładów produkcyjnych. Pracuje tak wiele osób - pielęgniarek, lekarzy policjantów, co do których zarobkow trudno powiedzieć, że są zadawalajace. W ogólnej sytuacji kraju , takie żądania są przesadzone.
Avatar
~gość~ / 29 maja 2009 o 13:47
0
Pracuje w ruchu ciągłym na zakładach azotowych, nie jestem za strajkiem bo w czasach jakie mamy nie jesteśmy w stanie określic jaka bedzie kondycja firmy za rok, dwa czy pięć lat. Jednak pan Etnic przesadził ze swoim komentarzem.
Po pierwsze: na instalacjach produkcyjnych nie potrzeba ludzi po studiach czy to chemicznych czy też innych. Do krecenia zaworami czy też prowadzenia procesów wystarczy zawodówka lub technikum.
Po drugie: 3500zł i wiecej nie zarabia nikt z osób z którymi pracuje na instalacji około 20 osób (aparatowi i sterowniczy)
Po trzecie: system jaki teraz obowiazuje został przez zwiazki tak krytykowane przez niektórych wydarty i wprowadzony zgodnie z prawem.
Po czwarte:przez 35 lat na zakładach obowiazywał system czterobrygadowy i jakoś nikt kogo znam mi go nie zazdrościł wręcz uważał ze praca w takim systemie jest cięzka i męcząca.
Po piąte: praca w ruchu ciagłym sprawia że świeta, niedziele, sylwestry przychodzi czesto spedzić w pracy.
Po szóste: :azotowski nieroby" to chyba przesada. To co robi sie na instalacjach zależy od planów produkcyjnych, przewidywanego obciażenia , remontów. Czasami przez 8 godzin oprócz analiz, pomiarów nie robi sie nic bo taki jest charakter tej pracy a czasami nawet na 5 minut nie mozna usiaść.
Po siódme: praca na zmiany, hałas, szkodliwe zwiazki (tlenki, opary, pyły) nie pozostaja bez wpływu na organizm ludzki.
Po osme: jesli firma przynosi duże zyski to dlaczego pracownicy którzy się do tego przyczyniaja nie maja dostac podwyzki czy tez premi bądż bonów!!!

Podsumowując: Jeszcze kilkanaście lat temu na zakładach azotowych zarabiano w porównaniu z innymi przedsiebiorstwami , zakładami na lubelszczyźnie prawie najmniej. Ludzie z zakładów uciekali a niektórzy wręcz smiali się z tych co na nich pracują. Teraz spora grupa ludzi wyzywa azotowców od nierobów, darmozjadów itp. zastanawiam sie dlaczego. Oczywiście sa tacy co przesadzaja i ciągle im mało ale tak jest wszędzie. Strajk nie jest potrzeby, chociaż gdyby niektóre osoby przypatrzyły sie z bliska jakie sa jego przyczyny i cała historia z tym zwiazana inaczej wypowiadały sie na ten temat
Pracuje w ruchu ciągłym na zakładach azotowych, nie jestem za strajkiem bo w czasach jakie mamy nie jesteśmy w stanie określic jaka bedzie kondycja firmy za rok, dwa czy pięć lat. Jednak pan Etnic przesadził ze swoim komentarzem.
Po pierwsze: na instalacjach produkcyjnych nie potrzeba ludzi po studiach czy to chemicznych czy też innych. Do krecenia zaworami czy też prowadzenia procesów wystarczy zawodówka lub technikum.
Po drugie: 3500zł i wiecej nie zarabia nikt z osób z którymi pracuje na instalacji około 20 osób (aparatowi i ... rozwiń
Avatar
k / 29 maja 2009 o 09:46
0
Żal mi Was, róbcie ten strajk jak Wam źle, powinni Was wyrzucić na pysk i jakbyście poszli do roboty za 1200 zł to wtedy byście szanowali co mieliście. W tych czasach takie posunięcie. Idioci!!!
Avatar
Jaro162 / 29 maja 2009 o 09:27
0
W czasach gdy większość boi się o swoją posadę, a w wielu zakładach dochodzi do dobrowolnej obniżki wynagrodzeń, żądania Pana Wręgi to duża przesada. Ale w jaki inny sposób udowodi , że jest do czegoś potrzeby, poza pobieraniem kasy za " ciężką pracę związkową".
Avatar
olo / 1 czerwca 2009 o 06:31
0
Etnic napisał:
Żadna zazdrość, akurat mi się udało i mam o wiele lepiej niż Azotowcy ale żal mi innych, którym nie udało się załapać na Azoty i ciężko pracują za 1000zł u prywaciarza albo sprzedają w sklepie z tytułem magistra w kieszeni. A praw do strajku nie mają żadnych.

otóż to
Avatar
olo / 1 czerwca 2009 o 06:30
0
azotowiec napisał:
Najpierw zorientuj się jakie są systemy pracy w ZA, a potem pisz bzdury na temat tego czasu pracy. W pięciobrygadówce nie ma dodatkowych dni wolnych. Poza tym jak tak zazdrościsz to dlaczego nie napiszesz, że to praca świątek, piątek i niedziela? Pracowałeś kiedykolwiek na zmiany? Wątpię. Frustrat i typowy "polaczek" zazdrość ponad wszystko...

jakby nie patrzeć trochę racji kolega nie-azotopwiec ma, kolego azotowcu. Ludzie pracują w obozach pracy (u prywaciarza) i zapier***ają za grosze... nie ma więc porównania z azotami. Ja tam go rozumiem.... i jego żal....

Z drugiej strony trochę dziwi mnie naiwność Polaków. Sami chcieliście kapitalizmu, to teraz kapitalizm daje wam po du***, hłe hłe....

jakby nie patrzeć trochę racji kolega nie-azotopwiec ma, kolego azotowcu. Ludzie pracują w obozach pracy (u prywaciarza) i zapier***ają za grosze... nie ma więc porównania z azotami. Ja tam go rozumiem.... i jego żal....

Z drugiej strony trochę dziwi mnie naiwność Polaków. Sami chcieliście kapitalizmu, to teraz kapitalizm daje wam po du***, hłe hłe.... rozwiń
Avatar
losek / 1 czerwca 2009 o 06:25
0
Co się dziwić.... prawda to, co mówią pracownicy:

jak piszecie w tym artykule:

- Zdaniem zarządu spółki, obecna sytuacja nie uzasadnia zerwania porozumienia - poinformowała spółka.

zaś w innym, pt. "Lubelskie firmy bogatsze o miliard (pobierz ankietę do rankingu Złota Setka 2009)" czytamy co następuje....:

Powody do zadowolenia mają również dwie kolejne firmy z ubiegłorocznego podium. Zakłady Azotowe Puławy, mimo obaw związanych z kryzysem w branży, miały przychody... o pół miliarda wyższe.

- To był najlepszy rok w historii naszej spółki - przyznaje Grzegorz Kulik z ZA "Puławy. - Choć w końcówce roku widzieliśmy już symptomy kryzysu, stąd ograniczenie produkcji.

Sami drażnią ludzi takimi stwierdzeniami, to co się dziwić....
Co się dziwić.... prawda to, co mówią pracownicy:

jak piszecie w tym artykule:

- Zdaniem zarządu spółki, obecna sytuacja nie uzasadnia zerwania porozumienia - poinformowała spółka.

zaś w innym, pt. "Lubelskie firmy bogatsze o miliard (pobierz ankietę do rankingu Złota Setka 2009)" czytamy co następuje....:

Powody do zadowolenia mają również dwie kolejne firmy z ubiegłorocznego podium. Zakłady Azotowe Puławy, mimo obaw związanych z kryzysem w branży, miały przychody... o pół milia... rozwiń
Avatar
GOŚĆ xXx / 29 maja 2009 o 23:28
0
płaca za pracę powinna być adekwatna do wynagrodzenia i wykonywanej pracy
na produkcji pracuje się niezależnie od tego czy to piątek czy niedziela, dzień powszedni czy święto państwowe USTAWOWO WOLNE i niech tu mi nikt kitu nie wciska że jest tak dobrze bo nie jest, na produkcji są braki kadrowe ale co to gryzipiórków obchodzi przyjdzie taki na 8 godz 5 razy na tydzień a co niektórzy to nawet 8 godz nie robią a na czysto biorą po 8, 10 tyś i pier**** wszystkich innych ale tego że w biurach jest nadetatyzacja i że "dyrektorki" miały podwyżki bo "w kryzysie się trudniej zarządza"to o tym cisza,
płaca za pracę powinna być adekwatna do wynagrodzenia i wykonywanej pracy
na produkcji pracuje się niezależnie od tego czy to piątek czy niedziela, dzień powszedni czy święto państwowe USTAWOWO WOLNE i niech tu mi nikt kitu nie wciska że jest tak dobrze bo nie jest, na produkcji są braki kadrowe ale co to gryzipiórków obchodzi przyjdzie taki na 8 godz 5 razy na tydzień a co niektórzy to nawet 8 godz nie robią a na czysto biorą po 8, 10 tyś i pier**** wszystkich innych ale tego że w biurach jest nadetatyzacja i że "dyrektorki"... rozwiń
Avatar
azotowiec / 29 maja 2009 o 22:46
0
Jaro162 napisał:
Oczywiście trudno docenić pracę innych. i jest ona napewno nielekka i odpowiedzialna. Jednak praca w święta nie dotyczy wyłącznie zakładów produkcyjnych. Pracuje tak wiele osób - pielęgniarek, lekarzy policjantów, co do których zarobkow trudno powiedzieć, że są zadawalajace. W ogólnej sytuacji kraju , takie żądania są przesadzone.

A co Ty tutaj budżetówkę wtrącasz - inna bajka zupełnie...
Avatar
Jarczew / 29 maja 2009 o 15:03
0
Na instalacjach nie zarabiają po 3500 tys? No może nie tyle bo mój majster po technikum bierze na rękę 3400 a to duża różnica;-)
Avatar
Jaro162 / 29 maja 2009 o 14:28
0
Oczywiście trudno docenić pracę innych. i jest ona napewno nielekka i odpowiedzialna. Jednak praca w święta nie dotyczy wyłącznie zakładów produkcyjnych. Pracuje tak wiele osób - pielęgniarek, lekarzy policjantów, co do których zarobkow trudno powiedzieć, że są zadawalajace. W ogólnej sytuacji kraju , takie żądania są przesadzone.
Avatar
~gość~ / 29 maja 2009 o 13:47
0
Pracuje w ruchu ciągłym na zakładach azotowych, nie jestem za strajkiem bo w czasach jakie mamy nie jesteśmy w stanie określic jaka bedzie kondycja firmy za rok, dwa czy pięć lat. Jednak pan Etnic przesadził ze swoim komentarzem.
Po pierwsze: na instalacjach produkcyjnych nie potrzeba ludzi po studiach czy to chemicznych czy też innych. Do krecenia zaworami czy też prowadzenia procesów wystarczy zawodówka lub technikum.
Po drugie: 3500zł i wiecej nie zarabia nikt z osób z którymi pracuje na instalacji około 20 osób (aparatowi i sterowniczy)
Po trzecie: system jaki teraz obowiazuje został przez zwiazki tak krytykowane przez niektórych wydarty i wprowadzony zgodnie z prawem.
Po czwarte:przez 35 lat na zakładach obowiazywał system czterobrygadowy i jakoś nikt kogo znam mi go nie zazdrościł wręcz uważał ze praca w takim systemie jest cięzka i męcząca.
Po piąte: praca w ruchu ciagłym sprawia że świeta, niedziele, sylwestry przychodzi czesto spedzić w pracy.
Po szóste: :azotowski nieroby" to chyba przesada. To co robi sie na instalacjach zależy od planów produkcyjnych, przewidywanego obciażenia , remontów. Czasami przez 8 godzin oprócz analiz, pomiarów nie robi sie nic bo taki jest charakter tej pracy a czasami nawet na 5 minut nie mozna usiaść.
Po siódme: praca na zmiany, hałas, szkodliwe zwiazki (tlenki, opary, pyły) nie pozostaja bez wpływu na organizm ludzki.
Po osme: jesli firma przynosi duże zyski to dlaczego pracownicy którzy się do tego przyczyniaja nie maja dostac podwyzki czy tez premi bądż bonów!!!

Podsumowując: Jeszcze kilkanaście lat temu na zakładach azotowych zarabiano w porównaniu z innymi przedsiebiorstwami , zakładami na lubelszczyźnie prawie najmniej. Ludzie z zakładów uciekali a niektórzy wręcz smiali się z tych co na nich pracują. Teraz spora grupa ludzi wyzywa azotowców od nierobów, darmozjadów itp. zastanawiam sie dlaczego. Oczywiście sa tacy co przesadzaja i ciągle im mało ale tak jest wszędzie. Strajk nie jest potrzeby, chociaż gdyby niektóre osoby przypatrzyły sie z bliska jakie sa jego przyczyny i cała historia z tym zwiazana inaczej wypowiadały sie na ten temat
Pracuje w ruchu ciągłym na zakładach azotowych, nie jestem za strajkiem bo w czasach jakie mamy nie jesteśmy w stanie określic jaka bedzie kondycja firmy za rok, dwa czy pięć lat. Jednak pan Etnic przesadził ze swoim komentarzem.
Po pierwsze: na instalacjach produkcyjnych nie potrzeba ludzi po studiach czy to chemicznych czy też innych. Do krecenia zaworami czy też prowadzenia procesów wystarczy zawodówka lub technikum.
Po drugie: 3500zł i wiecej nie zarabia nikt z osób z którymi pracuje na instalacji około 20 osób (aparatowi i ... rozwiń
Avatar
k / 29 maja 2009 o 09:46
0
Żal mi Was, róbcie ten strajk jak Wam źle, powinni Was wyrzucić na pysk i jakbyście poszli do roboty za 1200 zł to wtedy byście szanowali co mieliście. W tych czasach takie posunięcie. Idioci!!!
Avatar
Jaro162 / 29 maja 2009 o 09:27
0
W czasach gdy większość boi się o swoją posadę, a w wielu zakładach dochodzi do dobrowolnej obniżki wynagrodzeń, żądania Pana Wręgi to duża przesada. Ale w jaki inny sposób udowodi , że jest do czegoś potrzeby, poza pobieraniem kasy za " ciężką pracę związkową".
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 13 1

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 5 1

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 10 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 1 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 3

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 76 19

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 10 13

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie