Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

23 grudnia 2018 r.
14:43

Prezydent Puław pisze list do prezesa Azotów. Klubowi grozi upadek

27 54 A A
Mecz Wisły Puławy
Mecz Wisły Puławy (fot. Radosław Szczęch)

Prezydent Puław Paweł Maj apeluje w liście otwartym do zarządu Grupy Azoty "Puławy" o przywrócenie finansowania klubu sportowego "Wisła" Puławy. Dokument swoimi podpisami poparło prawie 160 sympatyków Dumy Powiśla.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

List skierowany do prezesa puławskich Zakładów Azotowych, Krzysztofa Bednarza został złożony w piątek 21 grudnia. Na jego wstępie Paweł Maj przyznaje, że informację o zerwaniu umowy sponsoringowej przyjął "z wielkim niepokojem". Przypominając o sukcesach Wisły, jej pozytywnej roli w kształtowaniu kolejnych pokoleń sportowców oraz skali prowadzonej działalności (4 sekcje), starał się przekonać zarząd jednej z największych firm w naszym województwie do zmiany zdania.

– Najliczniejszą grupą, która najbardziej odczuje negatywne skutki podjętej przez państwa decyzji, to najmłodsi uczestnicy zajęć klubowych i ich rodzice. Nie ma cienia przesady w stwierdzeniu, że klub to często ich drugi dom (...). Dla tych młodych ludzi długie godziny spędzone na ciężkich treningach, litry wylanego potu, mają większość wartość, niż godziny spędzone przed komputerem, czy telewizorem – podkreślał prezydent, który przypomniał również o 95-letniej tradycji Wisły, jej sukcesach, wychowanych w tym czasie mistrzach świata i olimpijczykach. – Ich sukcesy bezsprzecznie przyczyniały się do promocji zarówno głównego sponsora, jakim były Zakłady Azotowe "Puławy", jak i miasta – argumentował.

– W związku z powyższym, zwracam się do państwa z serdeczną prośbą o ponowne przeanalizowanie możliwości przywrócenia finansowania klubu. Wierzę, że tak jak mnie, również i państwu zależy na tym, aby nasze miasto rozwijało się we wszystkich dziedzinach życia z korzyścią dla mieszkańców (...). Deklaruję chęć podjęcia rozmów ma temat przyszłości klubu. Wierzę, że wspólnie uda nam się znaleźć rozwiązanie, które usatysfakcjonuje obie strony – napisał Maj.

Do swojego listu dołączył 158 podpisów m.in. od byłych i obecnych zawodników, a także zwykłych sympatyków puławskiej Wisły, którzy podzielają opinię prezydenta.

Odpowiedź na list, który jest jednocześnie zaproszeniem do rozmów na temat przyszłości klubu i ewentualnej nowej umowy, nie została jeszcze udzielona.

Tymczasem sprawą zagrożenia zrywania umów sponsoringowych z lokalnymi klubami przez spółki skarbu państwa w tym tygodniu zajął się również poseł z ziemi puławskiej Włodzimierz Karpiński. Parlamentarzysta w środę złożył w tej sprawie poselską interpelację. Dzień później, o sytuacji w klubie, na otwartym posiedzeniu zarządu KS "Wisła" rozmawiano z kibicami. Zarząd klubu podziękował im za okazywane wsparcie i zainteresowanie.

Przypominamy, że po zerwaniu umowy przez głównego sponsora, według władz klubu, pieniędzy na prowadzenie działalności wystarczy do lutego przyszłego roku. W tym czasie, żeby uniknąć widma wycofania drużyn z rozgrywek i ogłoszenia upadłości, zarząd Wisły musi zgromadzić około miliona złotych.

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 o 16:35
+40
Azoty postawiły warunek, że prezesem ma być człowiek od nich ( w końcu płacili ponad 95 % całej kwoty, mogą tego wymagać). Na zarząd Wisły Puławy zostali wybrani ludzie, którzy nie mieli nic wspólnego z wolą sponsora, a do tego są związani bezpośrednio ze związkami ( bedacymi w sporze z Azotami). Ja tu nie widzę problemu. Zarząd do zmiany, wtedy będzie można rozmawiać o wznowieniu finansowania. Jak człowiek, który doprowadził do spadku z 1 ligi do 3 może teraz być w zarządzie. Do tego zarząd obecny prowadzi jakieś cyrki i próbuje zmusić ludzi pośrednich do wparcia na wolę Azotów. Brak mi słów, Trzej Królowie do dymisji i problem z głowy .
Azoty postawiły warunek, że prezesem ma być człowiek od nich ( w końcu płacili ponad 95 % całej kwoty, mogą tego wymagać). Na zarząd Wisły Puławy zostali wybrani ludzie, którzy nie mieli nic wspólnego z wolą sponsora, a do tego są związani bezpośrednio ze związkami ( bedacymi w sporze z Azotami). Ja tu nie widzę problemu. Zarząd do zmiany, wtedy będzie można rozmawiać o wznowieniu finansowania. Jak człowiek, który doprowadził do spadku z 1 ligi do 3 może teraz być w zarządzie. Do tego zarząd obecny prowadzi jakieś cyrki i próbuje zmusić lu... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 o 14:51
+31
Poza Speed Carem, Perłą i może Pszczółką, trudno sie dziwić jakiejkolwiek firmie z Lubelszczyzny, że zrywa umowy sponsorskie. Korzyści - jakie? Płacić po to, żeby działacze mieli fuchy, a sportowcy też fuchy? Na poziomie 3/4 ligowym - co to za reklama? Oczekiwania kilkutysięcznych pensji przez ludzi, co uprawiają sport, ale .... nie daliby rafy na kasie w markecie?
Avatar
PL / 23 grudnia 2018 o 15:40
+22
Generalnie szkoda dzieciaków, jeśli do tego faktycznie dojdzie. Dorośli walczą o stołki, przywileje a cierpią na tym dzieci.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 o 16:48
+19
ile można pisać po co sport w pulawach jak może być w tarnowie .poco w łęcznej jak można w poznaniu . Po co w krasnystawie lub werbkowicach jak można w toruniu . po co w świdniku jak można we włoszech itd . Dzięki wam Posłowie tej ziemi że przez 30 lat nowej RP głosowaliście za innymi regionami . a nas mieliście w ,,,,, .
Avatar
bleee / 23 grudnia 2018 o 20:41
+18
A co zrobił nasz umiłowany poseł Szulowski?
 Pobrał diete.
Avatar
fan pizu / 23 grudnia 2018 o 20:32
+16
A co zrobił nasz umiłowany poseł Szulowski?
Avatar
Cc / 23 grudnia 2018 o 16:01
+16
A kiedy do cyganów list napisze?
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 o 21:31
+15
Tak właśnie firma pod kontrolą państwa wspiera Polskę wschodnią. No ale wyborcy chcieli dobrą zmianę to mają. Gdzie te obietnice posłów PiS z Lubelszczyzny o tym że nasz z zakład będzie traktowany jako lider grupy. Co teraz powiedzą związkowcy którzy postawili na PIS.
 Związkowcy mają się dobrze, tak jak i ich konkubiny, żony, synowie, córki i zięciowie.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 o 15:12
+13
Tak właśnie firma pod kontrolą państwa wspiera Polskę wschodnią. No ale wyborcy chcieli dobrą zmianę to mają. Gdzie te obietnice posłów PiS z Lubelszczyzny o tym że nasz z zakład będzie traktowany jako lider grupy. Co teraz powiedzą związkowcy którzy postawili na PIS.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 o 14:55
+11
To nic że w tym mieście nie ma pieniędzy na dzieci i młodzież - najważniejsze że na nowe hale bedo
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 o 10:41
+3
Wisła upadnie nie przez sponsora, a przez to że brak wychowanków, tak to się kończy jak się liczy na najemników
Avatar
kibic / 28 grudnia 2018 o 20:47
+2
Problem jst dużo głębszy i wielopłaszczyznowy.Działacze maja wygórowane ambicje do gry w wyższych ligach i poprostu robią to na skruty bezmyślnie ściągając zawodników z zewnątrz a nie szkoląc coraz lepiej swoich a to wymusza bezmyślne coraz większe pensje piłkarzy co psuje cały lokoalny rynek a przedewszystkim charaktery młodych sportowców bo już do tego dochodzi że w A klasie ludzie chcą pieniędzy za grę bo jak w 3 lidze można zarabiać kilka tyś to czemu w A klasie nie można kilkaset złotych a idea sportu staję się utopią i jak wkońcu ktoś z decydentów nie podzie po rozum do głowy to za kilka lat będziemy dzieciom płacic zeby łaskawie zechciało w piłke pograć pobiegać. Jestem fanem piłki nożnej ale to co w tym sporcie się wyrabia jest smutne i nie mogę znależć takiej patologii w innej dyscyplinie i piszę to z wielką przykroscią.A co do decyzji Z.A. to choc smutna to zrozumiała.
Problem jst dużo głębszy i wielopłaszczyznowy.Działacze maja wygórowane ambicje do gry w wyższych ligach i poprostu robią to na skruty bezmyślnie ściągając zawodników z zewnątrz a nie szkoląc coraz lepiej swoich a to wymusza bezmyślne coraz większe pensje piłkarzy co psuje cały lokoalny rynek a przedewszystkim charaktery młodych sportowców bo już do tego dochodzi że w A klasie ludzie chcą pieniędzy za grę bo jak w 3 lidze można zarabiać kilka tyś to czemu w A klasie nie można kilkaset złotych a idea sportu staję się utopią i jak wkońcu ktoś ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 o 10:05
+3
Zgłoście sprawę ryżemu,temu od zielonej wyspy,on wam nie odmówi. Nie takie sprawy rozwiązywał! Najlepiej poszło mu ze szmalem tych, którzy oszczędzali w OFE! Kilka minut i 150 mld poszło, nie wiadomo na co!Wszystkie długi spłaci, i jeszcze pół litra postawi! wały przeciwpowodziowe już zbudował!
 Tusk, Tusk i Tusk ciągle. Kompleksy psychoprawicy w całej okazałości.
Avatar
znudzony / 25 grudnia 2018 o 03:01
+2
Bardziej głosujcie na PiS!!!!!!! To nic nie będzie na Lubelszczyźnie
Avatar
ryży sprawę załatwi / 24 grudnia 2018 o 22:38
0
Zgłoście sprawę ryżemu,temu od zielonej wyspy,on wam nie odmówi. Nie takie sprawy rozwiązywał! Najlepiej poszło mu ze szmalem tych, którzy oszczędzali w OFE! Kilka minut i 150 mld poszło, nie wiadomo na co!Wszystkie długi spłaci, i jeszcze pół litra postawi! wały przeciwpowodziowe już zbudował!
Avatar
Uwaga! / 24 grudnia 2018 o 10:12
+1
Wszyscy zakładamy koszulki z napisem KONS-TY-TUC-JA na Pasterke! Pan Poseł z Panem Prezydentem w pierwszych ławach Na Górce powinni dać przykład! Niech PIS to widzi!
Avatar
Dziad / 24 grudnia 2018 o 10:00
+1
Jedyny ratunek to wstrzymać budowę hali. Zapłacić odszkodowanie wykonawcy. Grobla i radnych postawić przed plutonem, za głupotę. Jestem przerażony brakiem wiedzy ekonomicznej ludzi którzy rządzą, rządzili miastem. Pracowałem w firmie, której prezes twierdził, że kredyty to przyszłość. No i firmy nie ma. Zjadły ją kredyty. To były żondy. Wracając do miasta, co robiła główna księgowa, że dopuściła do takiego zadłużenia. Ile w tym długu jest %. Trzeba przyjąć że przez okres poprzednika, banki wyczyściły około 100 baniek, jak nie więcej. Szukałem danych o zadłużeniu miasta, w raportach, ale ciężko z nich cokolwiek wyczytać. Widocznie jestem za głupi. A powinno być jasno, ile w jakim banku, i na jaki %. Urzędnikom obniżyć pobory o połowę, radnym 0 złotych, polikwidować komisje, zwolnić połowę urzędników.  Gdy spojrzymy na Puławy, to widzimy, ile pierdół nastawianie, skwerków?!, Dla kogo? Pewnie ktoś napisze że dla ludzi. Naród praktyczny i poważny nie zadłuża się. Szkoda strzępić języka. Pa.
Jedyny ratunek to wstrzymać budowę hali. Zapłacić odszkodowanie wykonawcy. Grobla i radnych postawić przed plutonem, za głupotę. Jestem przerażony brakiem wiedzy ekonomicznej ludzi którzy rządzą, rządzili miastem. Pracowałem w firmie, której prezes twierdził, że kredyty to przyszłość. No i firmy nie ma. Zjadły ją kredyty. To były żondy. Wracając do miasta, co robiła główna księgowa, że dopuściła do takiego zadłużenia. Ile w tym długu jest %. Trzeba przyjąć że przez okres poprzednika, banki wyczyściły około 100 baniek, jak nie więcej. Szukałe... rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 o 08:33
+1
Niektórych to już chyba całkiem pogieło? TO PIS TAK KSZTAŁTUJE! A pan Prezydent nigdy niczego nie obiecywał no jesli już to chyba tylko siebie
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 o 07:24
+3
Nie rozumiem radnych, idzie kryzys gospodarczy, a oni zadłużają miasto na budowę hali. Trzeba było zakończyć remont DCH, dokonać "napraw" kadrowych w UM i spółkach, a nie je pozorować. Pada sport, pada kultura, tak specjalista od krajobrazu kształtuje nowy wizerunek miast. Po wyborach co się zmieniło? Jedynie prezydent, zaczął chodzić po prośbie...... nie tędy droga!!!   
Avatar
Taki żarcik? / 23 grudnia 2018 o 23:44
+2
Tylko 158 osób poparło podpisem klub Wisła? Czyli mamy rozumieć,że z nowej hali sportowej ucieszy się tylko 158 osób z około 47 tysięcy mieszkańców? Trochę słabo...
Kolejne drogie obiekty sportowe, gdy nieubłagalnie finansowanie dla sportu się kończy, jak i młodzież do jego uprawiania? To zupełnie jak budowa elektrowni kokosowy, gdy zaraz prundu z wungla sprzedać się nie da