Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

25 listopada 2009 r.
21:31
Edytuj ten wpis

Przystań, stadion i fotoradar. W to zainwestują Puławy w 2010 roku

0 14 A A

Początek przebudowy portu i koniec budowy nowego stadionu. Poza tym, budowa sieci światłowodowej i zakup fotoradaru dla Straży Miejskiej. To niektóre inwestycje z budżetu Puław
na 2010 r.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To budżet rekordowych wydatków na inwestycje – podkreślał podczas prezentacji projektu dla dziennikarzy Grzegorz Nakonieczny, wiceprezydent Puław.

Część dużych inwestycji zostanie rozpoczęta w przyszłym roku, a zakończona za kilka lat. I tak na ukończeniu jest już dokumentacja potrzebna do budowy Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Sama budowa powinna się rozpocząć w II połowie przyszłego roku.

Również w przypadku przebudowy puławskiego portu trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji. W miejscu starego portu powstanie m.in. nowoczesna przystań dla żaglówek i pole namiotowe. Całość ma być gotowa do 2012 r. i będzie kosztować ok. 50 mln zł, z czego połowa będzie pochodzić z dotacji unijnych.

Szybciej niż początkowo zakładano może się zakończyć wznoszenie stadionu MOSiR, bo już do końca przyszłego roku. – W tej chwili trwa budowa ścian budynku zaplecza basenu, kończy się też wylewanie fundamentów zaplecza stadionu – informuje Krzysztof Szczepański, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Szukaj więcej informacji z Puław i okolic na www.mmpulawy.pl

Najprawdopodobniej już w przyszłym roku mieszkańcy osiedli Włostowice i Górna-Kolejowa będą mieli wreszcie możliwość oglądania telewizji kablowej czy korzystania z kablowego Internetu. Miasto wyda w 2010 r. ponad 7 milionów złotych na budowę sieci światłowodowej, która z czasem oplecie całe miasto. Po zakończeniu budowy będą ją mogli dzierżawić od miasta operatorzy telewizji kablowej, telefonii czy Internetu.

Za blisko 5 milionów złotych rozpocznie się remont chyba najgorzej wyglądających w tej chwili ulic w mieście: Wróblewskiego i Skłodowskiej. Prace zakończą się za dwa lata. Remont czeka też równie dziurawą ul. Skowieszyńską (od Zielonej do Gościńczyk).

Postrachem dla kierowców nieprzestrzegających przepisów ma być fotoradar. Sprzęt ma kosztować 270 tys. złotych i dostanie go Straż Miejska. – Są takie ulice w mieście, gdzie na pewno będzie przydatny, jak np. Dęblińska, Lubelska czy Piłsudskiego – przekonuje prezydent Puław Janusz Grobel.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
larson.edu.pl / 3 maja 2010 o 22:19
0
Ups! Nie wyszedł mi link do Stężycy może teraz.

[url="######www.facebook.com/pages/Towarzystwo-Przyjaciol-Stezycy/369880959476"]Stężyca - zagospodarowanie łąchy wiślanej[/url]

a to profil naszej działalności istotny dla zrozumienia sprawy

[url="######www.larson.edu.pl"]języki obce przez internet[/url]
Avatar
larson.edu.pl / 3 maja 2010 o 22:07
0
Tak! Odłamy uczelni są potrzebne! Ale? Prowadzimy działalność gospodarczą m.in. w Dęblinie i Rykach i całkiem niedawno myśleliśmy o przeniesieniu naszej głównej kwatery do Puław a nawet o zamieszkaniu w tej, jak określają to cudzoziemcy, zielonej miejscowości… Duży wpływ na naszą decyzję o przeprowadzce miało niewątpliwie istnienie W Puławach oddziału Uniwersytetu Warszawskiego w postaci Kolegium Nauczycielskiego Języków Obcych zasilającego swymi absolwentami biznesy podobne do naszego no i oczywiście sama wielkość miasta z jego atrakcjami w postaci ogólnodostępnego basenu, klubów fitness, restauracji, parku, nowego, bulwaru nad Wisłą itp. W związku z nowymi możliwościami dającymi naszemu przedsięwzięciu możliwość oferowania naszych usług w całym kraju, patrz adres internetowy: www.angielskiprzezinternet.com przestajemy być zainteresowani zamieszkaniem w Puławach. Ostatnio nawet obserwujemy jak Puławy przegrywają w zatrzymywaniu ogromnego ruchu turystycznego skierowanego na zatłoczony Kazimierz. Niedaleko Dęblina, w Stężycy nad Wisłą realizowany będzie 16 milionowy, projekt który można by nazwać zalążkiem Kazimierza nad Wisłą, a przy którym puławski bulwar z przeżywającą niezłe perypetie przystanią to coś jak „wyremontowanie paru ławek na betonowym osiedlu”. W latach 60, 70, 80 okolice rynku Kazimierskiego wyglądały dokładnie tak jak teraz Stężyca koło Dęblina. Dzisiaj blisko Wisły są tam już m.in. dwa orliki, pełnowymiarowa hala sportowa jak tak dalej pójdzie to wybudowanie krytej pływalni też nie będzie stanowić dla tej wsi problemu.

[url="######www.facebook.com/pages/Towarzystwo-Przyjaciol-Stezycy/369880959476"]######www.facebook.com/pages/Towarzystwo-...cy/369880959476[/url]

www.larson.edu.pl
Tak! Odłamy uczelni są potrzebne! Ale? Prowadzimy działalność gospodarczą m.in. w Dęblinie i Rykach i całkiem niedawno myśleliśmy o przeniesieniu naszej głównej kwatery do Puław a nawet o zamieszkaniu w tej, jak określają to cudzoziemcy, zielonej miejscowości… Duży wpływ na naszą decyzję o przeprowadzce miało niewątpliwie istnienie W Puławach oddziału Uniwersytetu Warszawskiego w postaci Kolegium Nauczycielskiego Języków Obcych zasilającego swymi absolwentami biznesy podobne do naszego no i oczywiście sama wielkość miasta z jeg... rozwiń
Avatar
~Piotr~ / 16 kwietnia 2010 o 13:03
0
Przystań jachtowa jest w planie do odbudowania... żałosne. Nie wiem przez kogo będzie budowana jak rozwiązano Zarząd Dróg Wodnych w Puławach . Rozsprzedane rozgrabione przez firmę z Giżycka łącznie ze stołówką . Zostało kilka maszyn i kilku ludzi, ale po cichu rozlazło się po kościach. Pracownicy postrajkowali, pokrzyczeli, ponapinali się, sprawa przyschła i zapomniano o całej sprawie. Firmę zamknięto z powodu BRAKU FRONTU PRAC. Dziś firma praktycznie nie istnieje, ludzi do pracy brak, maszyn do pracy brak, frontu robót BRAK i ktoś mi mówi że będzie odbudowywał port ??? Ludzie przecież to kpina !! Zapewne wynajmie się firmę z zewnątrz bo naszym kolesiom u władzy włączy się liczydełko i zaczną kalkulować gdzie taniej
Przystań jachtowa jest w planie do odbudowania... żałosne. Nie wiem przez kogo będzie budowana jak rozwiązano Zarząd Dróg Wodnych w Puławach . Rozsprzedane rozgrabione przez firmę z Giżycka łącznie ze stołówką . Zostało kilka maszyn i kilku ludzi, ale po cichu rozlazło się po kościach. Pracownicy postrajkowali, pokrzyczeli, ponapinali się, sprawa przyschła i zapomniano o całej sprawie. Firmę zamknięto z powodu BRAKU FRONTU PRAC. Dziś firma praktycznie nie istnieje, ludzi do pracy brak, maszyn do pracy brak, frontu robót BRAK i ktoś ... rozwiń
Avatar
~Piotr~ / 7 kwietnia 2010 o 12:08
0
A może by tak w szkolnictwo wyższe zainwestować, postarać się i ściągnąć urokliwym miejscem jakim są Puławy, włodarzy wyższych uczelni .UMCS postanowił utworzyć w Radomiu Kolegium Licencjackie. Stalowa Wola też potrafiła zawalczyć o władze KUL i posiada na dzień dzisiejszy wiele ciekawych wydziałów, które mogą zainteresować przyszłych studentów.
-Wydział Zamiejscowy Nauk Prawnych i Ekonomicznych w Tomaszowie Lubelskim
-Wydział Zamiejscowy Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli
-Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Gospodarce w Stalowej Woli
Zamiast kolejnego skwerku, który potrzebny jest jak pięść do nosa i zaczynania kolejnych projektów, jestem jak najbardziej za rozbudową miasta, wypadałoby na litość Boską SKOŃCZCIE TO CO JEST JUŻ ROZGRZEBANE I NIE JEST DOKOŃCZONE!! Ul.Wróblewskiego aż woła o pomstę do nieba, bulwar wiślany zaczęty, nie skończony, obwodnica do Kazimierza Dol.rozgrzebana od lat i nie widać optymistycznych wieści. Ścieżka rowerowa do Kazimierza Dol. stanęła w miejscu. Ważniejszy jest "profesjonalny" stadion dla 4 ligi , projektowanie nowego skweru "wychodka" na błoniach. Proponuje pojechać do Sandomierza i popatrzeć jak wygląda park i zająć się naszym, a nie myśleć o budowie kolejnego placu, bo nie wiadomo co z wolnym placem zrobić. Chyba że zostały nam jeszcze przywary "Tysiąc szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego". Nie liczy się ilość, tylko jakość drodzy włodarze Puław. Utrzymajmy w należytej czystości nasz Park, to może nie będzie trzeba się wstydzić i mydlić oczu ludziom projektami kolejnych skwerów i placów publicznych. Park powinien być naszą chlubą, a widać że brakuje mu poważnego odświeżenia, a przede wszystkim sprzątnięcia.
Wracając do inwestycji w miasto, nie jest tajemnicą że rozwój szkolnictwa wyższego uznanych uczelni Państwowych, przyniesie za sobą rozwój miasta. Może warto by było przyjrzeć się temu bliżej, jakie są za i przeciw ? np.zarząd Miasta Radomia pomógł UMCS i przekazał na potrzeby kształcenia studentów nieruchomość zabudowaną (budynek szkolny, internatu i biblioteki). Nie liczę na taki gest ze strony Puław, bo ciężko o taką "luźną" infrastrukturę. Trzeba sobie uświadomić że wpływy z "miasta studenckiego" są znaczące, a sama idea nie jest zła. Tylko czy włodarze Puław chcą patrzeć w tą stronę i stawiać na edukację, a co najważniejsze sami mieszkańcy Puław ?
Bez zaangażowania trudno o rozwój.
A może by tak w szkolnictwo wyższe zainwestować, postarać się i ściągnąć urokliwym miejscem jakim są Puławy, włodarzy wyższych uczelni .UMCS postanowił utworzyć w Radomiu Kolegium Licencjackie. Stalowa Wola też potrafiła zawalczyć o władze KUL i posiada na dzień dzisiejszy wiele ciekawych wydziałów, które mogą zainteresować przyszłych studentów.
-Wydział Zamiejscowy Nauk Prawnych i Ekonomicznych w Tomaszowie Lubelskim
-Wydział Zamiejscowy Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli
-Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Gospodarce w... rozwiń
Avatar
STRAŻNIK MIEJSKI / 7 kwietnia 2010 o 10:30
0
olesław bolesław napisał:
A mnie zastanawia jedna sprawa. Dajmy na to - laptop. Taki nawet najlepszy, wybajerowany laptop kosztuje 15 000 no może 20 000 zł. A tu fotoradar za 270 tysiaków!!!???? Czy ten sprzęt naprawdę tyle kosztuje???? Ludzie, sprzedawane są już kamery podręczne z noktowizorem za 3000zł....

Niech mi ktoś wyjaśni. Co tyle kosztuje w tym fotoradarze? 270 000 zł????!!!!!........ za co? Za te kilka układów scalonych?
Zrzynanie kasy do budżetu z kasy powiatu.... czyli od ludzi z podatków. Masakra jakaś.

FOTORADAR - kosztuje 45tyś ???????? - reszta to koszty tz..PRYWATNYCH KIESZENI - bo ktoś na tym musi zarobić...

FOTORADAR - kosztuje 45tyś ???????? - reszta to koszty tz..PRYWATNYCH KIESZENI - bo ktoś na tym musi zarobić... rozwiń
Avatar
turysta / 7 kwietnia 2010 o 10:25
0
ZAPEWNE -ŚWIATŁOWODY DLA WŁOSTOWIC I INNYCH -CZY ABY NAPEWNO - - PRZECIEŻ TAM WYBUDOWALI SIĘ NASI BIEDNI PROMINENCI-TO IM POTRZEBA A NIE CHOŁOCIE MIESZKAJĄCEJ W SLAMSACH..I TAK SIĘ KRĘCI LODY ZA NASZE SPOŁECZNE PIENIĄDZE.---PRAWDA P. PREZYDEŃCIE miasta PUŁAWY....
Avatar
PUŁAWIAK / 27 listopada 2009 o 20:36
0
WIDAĆ ŻE NASI MIEJSCY BONZOWIE JUŻ ZACZYNAJĄ GŁUPIEĆ Z NADMIARU PIENIĘDZY-INWESTUJĄ W TAKIE RZECZY ŻE GŁOWA BOLI - A ul. PARTYZANTÓW ZOSTANIE JAK 50 LAT TEMU -A TO JEST WIZYTÓWKA PUŁAW.A FOTORADAR TYM CZARNYM OSZOŁOMOM TO TAK JAK ŚLEPEMU KAZALI STRZELAĆ DO TARCZY- -WTEDY SIĘ ZACZNIE - BONANZA...
Avatar
mieszkanka 6-sierpnia / 27 listopada 2009 o 17:08
0
Kiedy Urząd Miasta i Pan Prezydent zabiorą od nas barkę z gorzałą i będą nareszcie miejsca cumownicze dostępne dla tych, dla których być powinny.
Avatar
olesław bolesław / 27 listopada 2009 o 06:50
0
A mnie zastanawia jedna sprawa. Dajmy na to - laptop. Taki nawet najlepszy, wybajerowany laptop kosztuje 15 000 no może 20 000 zł. A tu fotoradar za 270 tysiaków!!!???? Czy ten sprzęt naprawdę tyle kosztuje???? Ludzie, sprzedawane są już kamery podręczne z noktowizorem za 3000zł....

Niech mi ktoś wyjaśni. Co tyle kosztuje w tym fotoradarze? 270 000 zł????!!!!!........ za co? Za te kilka układów scalonych?
Zrzynanie kasy do budżetu z kasy powiatu.... czyli od ludzi z podatków. Masakra jakaś.
Avatar
~adi~ / 26 listopada 2009 o 18:37
0
rob napisał:
a gdzie nowe karetki dla pogotowia, były w budżecie na 2009 rok i do dziś ich nie ma, ważniejsza przystań i światłowody niż ludzki życie

tak... a te co są to sprzedać i jeszcze ze dwa "miasteczka holenderskie" zrobić
Avatar
larson.edu.pl / 3 maja 2010 o 22:19
0
Ups! Nie wyszedł mi link do Stężycy może teraz.

[url="######www.facebook.com/pages/Towarzystwo-Przyjaciol-Stezycy/369880959476"]Stężyca - zagospodarowanie łąchy wiślanej[/url]

a to profil naszej działalności istotny dla zrozumienia sprawy

[url="######www.larson.edu.pl"]języki obce przez internet[/url]
Avatar
larson.edu.pl / 3 maja 2010 o 22:07
0
Tak! Odłamy uczelni są potrzebne! Ale? Prowadzimy działalność gospodarczą m.in. w Dęblinie i Rykach i całkiem niedawno myśleliśmy o przeniesieniu naszej głównej kwatery do Puław a nawet o zamieszkaniu w tej, jak określają to cudzoziemcy, zielonej miejscowości… Duży wpływ na naszą decyzję o przeprowadzce miało niewątpliwie istnienie W Puławach oddziału Uniwersytetu Warszawskiego w postaci Kolegium Nauczycielskiego Języków Obcych zasilającego swymi absolwentami biznesy podobne do naszego no i oczywiście sama wielkość miasta z jego atrakcjami w postaci ogólnodostępnego basenu, klubów fitness, restauracji, parku, nowego, bulwaru nad Wisłą itp. W związku z nowymi możliwościami dającymi naszemu przedsięwzięciu możliwość oferowania naszych usług w całym kraju, patrz adres internetowy: www.angielskiprzezinternet.com przestajemy być zainteresowani zamieszkaniem w Puławach. Ostatnio nawet obserwujemy jak Puławy przegrywają w zatrzymywaniu ogromnego ruchu turystycznego skierowanego na zatłoczony Kazimierz. Niedaleko Dęblina, w Stężycy nad Wisłą realizowany będzie 16 milionowy, projekt który można by nazwać zalążkiem Kazimierza nad Wisłą, a przy którym puławski bulwar z przeżywającą niezłe perypetie przystanią to coś jak „wyremontowanie paru ławek na betonowym osiedlu”. W latach 60, 70, 80 okolice rynku Kazimierskiego wyglądały dokładnie tak jak teraz Stężyca koło Dęblina. Dzisiaj blisko Wisły są tam już m.in. dwa orliki, pełnowymiarowa hala sportowa jak tak dalej pójdzie to wybudowanie krytej pływalni też nie będzie stanowić dla tej wsi problemu.

[url="######www.facebook.com/pages/Towarzystwo-Przyjaciol-Stezycy/369880959476"]######www.facebook.com/pages/Towarzystwo-...cy/369880959476[/url]

www.larson.edu.pl
Tak! Odłamy uczelni są potrzebne! Ale? Prowadzimy działalność gospodarczą m.in. w Dęblinie i Rykach i całkiem niedawno myśleliśmy o przeniesieniu naszej głównej kwatery do Puław a nawet o zamieszkaniu w tej, jak określają to cudzoziemcy, zielonej miejscowości… Duży wpływ na naszą decyzję o przeprowadzce miało niewątpliwie istnienie W Puławach oddziału Uniwersytetu Warszawskiego w postaci Kolegium Nauczycielskiego Języków Obcych zasilającego swymi absolwentami biznesy podobne do naszego no i oczywiście sama wielkość miasta z jeg... rozwiń
Avatar
~Piotr~ / 16 kwietnia 2010 o 13:03
0
Przystań jachtowa jest w planie do odbudowania... żałosne. Nie wiem przez kogo będzie budowana jak rozwiązano Zarząd Dróg Wodnych w Puławach . Rozsprzedane rozgrabione przez firmę z Giżycka łącznie ze stołówką . Zostało kilka maszyn i kilku ludzi, ale po cichu rozlazło się po kościach. Pracownicy postrajkowali, pokrzyczeli, ponapinali się, sprawa przyschła i zapomniano o całej sprawie. Firmę zamknięto z powodu BRAKU FRONTU PRAC. Dziś firma praktycznie nie istnieje, ludzi do pracy brak, maszyn do pracy brak, frontu robót BRAK i ktoś mi mówi że będzie odbudowywał port ??? Ludzie przecież to kpina !! Zapewne wynajmie się firmę z zewnątrz bo naszym kolesiom u władzy włączy się liczydełko i zaczną kalkulować gdzie taniej
Przystań jachtowa jest w planie do odbudowania... żałosne. Nie wiem przez kogo będzie budowana jak rozwiązano Zarząd Dróg Wodnych w Puławach . Rozsprzedane rozgrabione przez firmę z Giżycka łącznie ze stołówką . Zostało kilka maszyn i kilku ludzi, ale po cichu rozlazło się po kościach. Pracownicy postrajkowali, pokrzyczeli, ponapinali się, sprawa przyschła i zapomniano o całej sprawie. Firmę zamknięto z powodu BRAKU FRONTU PRAC. Dziś firma praktycznie nie istnieje, ludzi do pracy brak, maszyn do pracy brak, frontu robót BRAK i ktoś ... rozwiń
Avatar
~Piotr~ / 7 kwietnia 2010 o 12:08
0
A może by tak w szkolnictwo wyższe zainwestować, postarać się i ściągnąć urokliwym miejscem jakim są Puławy, włodarzy wyższych uczelni .UMCS postanowił utworzyć w Radomiu Kolegium Licencjackie. Stalowa Wola też potrafiła zawalczyć o władze KUL i posiada na dzień dzisiejszy wiele ciekawych wydziałów, które mogą zainteresować przyszłych studentów.
-Wydział Zamiejscowy Nauk Prawnych i Ekonomicznych w Tomaszowie Lubelskim
-Wydział Zamiejscowy Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli
-Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Gospodarce w Stalowej Woli
Zamiast kolejnego skwerku, który potrzebny jest jak pięść do nosa i zaczynania kolejnych projektów, jestem jak najbardziej za rozbudową miasta, wypadałoby na litość Boską SKOŃCZCIE TO CO JEST JUŻ ROZGRZEBANE I NIE JEST DOKOŃCZONE!! Ul.Wróblewskiego aż woła o pomstę do nieba, bulwar wiślany zaczęty, nie skończony, obwodnica do Kazimierza Dol.rozgrzebana od lat i nie widać optymistycznych wieści. Ścieżka rowerowa do Kazimierza Dol. stanęła w miejscu. Ważniejszy jest "profesjonalny" stadion dla 4 ligi , projektowanie nowego skweru "wychodka" na błoniach. Proponuje pojechać do Sandomierza i popatrzeć jak wygląda park i zająć się naszym, a nie myśleć o budowie kolejnego placu, bo nie wiadomo co z wolnym placem zrobić. Chyba że zostały nam jeszcze przywary "Tysiąc szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego". Nie liczy się ilość, tylko jakość drodzy włodarze Puław. Utrzymajmy w należytej czystości nasz Park, to może nie będzie trzeba się wstydzić i mydlić oczu ludziom projektami kolejnych skwerów i placów publicznych. Park powinien być naszą chlubą, a widać że brakuje mu poważnego odświeżenia, a przede wszystkim sprzątnięcia.
Wracając do inwestycji w miasto, nie jest tajemnicą że rozwój szkolnictwa wyższego uznanych uczelni Państwowych, przyniesie za sobą rozwój miasta. Może warto by było przyjrzeć się temu bliżej, jakie są za i przeciw ? np.zarząd Miasta Radomia pomógł UMCS i przekazał na potrzeby kształcenia studentów nieruchomość zabudowaną (budynek szkolny, internatu i biblioteki). Nie liczę na taki gest ze strony Puław, bo ciężko o taką "luźną" infrastrukturę. Trzeba sobie uświadomić że wpływy z "miasta studenckiego" są znaczące, a sama idea nie jest zła. Tylko czy włodarze Puław chcą patrzeć w tą stronę i stawiać na edukację, a co najważniejsze sami mieszkańcy Puław ?
Bez zaangażowania trudno o rozwój.
A może by tak w szkolnictwo wyższe zainwestować, postarać się i ściągnąć urokliwym miejscem jakim są Puławy, włodarzy wyższych uczelni .UMCS postanowił utworzyć w Radomiu Kolegium Licencjackie. Stalowa Wola też potrafiła zawalczyć o władze KUL i posiada na dzień dzisiejszy wiele ciekawych wydziałów, które mogą zainteresować przyszłych studentów.
-Wydział Zamiejscowy Nauk Prawnych i Ekonomicznych w Tomaszowie Lubelskim
-Wydział Zamiejscowy Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli
-Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Gospodarce w... rozwiń
Avatar
STRAŻNIK MIEJSKI / 7 kwietnia 2010 o 10:30
0
olesław bolesław napisał:
A mnie zastanawia jedna sprawa. Dajmy na to - laptop. Taki nawet najlepszy, wybajerowany laptop kosztuje 15 000 no może 20 000 zł. A tu fotoradar za 270 tysiaków!!!???? Czy ten sprzęt naprawdę tyle kosztuje???? Ludzie, sprzedawane są już kamery podręczne z noktowizorem za 3000zł....

Niech mi ktoś wyjaśni. Co tyle kosztuje w tym fotoradarze? 270 000 zł????!!!!!........ za co? Za te kilka układów scalonych?
Zrzynanie kasy do budżetu z kasy powiatu.... czyli od ludzi z podatków. Masakra jakaś.

FOTORADAR - kosztuje 45tyś ???????? - reszta to koszty tz..PRYWATNYCH KIESZENI - bo ktoś na tym musi zarobić...

FOTORADAR - kosztuje 45tyś ???????? - reszta to koszty tz..PRYWATNYCH KIESZENI - bo ktoś na tym musi zarobić... rozwiń
Avatar
turysta / 7 kwietnia 2010 o 10:25
0
ZAPEWNE -ŚWIATŁOWODY DLA WŁOSTOWIC I INNYCH -CZY ABY NAPEWNO - - PRZECIEŻ TAM WYBUDOWALI SIĘ NASI BIEDNI PROMINENCI-TO IM POTRZEBA A NIE CHOŁOCIE MIESZKAJĄCEJ W SLAMSACH..I TAK SIĘ KRĘCI LODY ZA NASZE SPOŁECZNE PIENIĄDZE.---PRAWDA P. PREZYDEŃCIE miasta PUŁAWY....
Avatar
PUŁAWIAK / 27 listopada 2009 o 20:36
0
WIDAĆ ŻE NASI MIEJSCY BONZOWIE JUŻ ZACZYNAJĄ GŁUPIEĆ Z NADMIARU PIENIĘDZY-INWESTUJĄ W TAKIE RZECZY ŻE GŁOWA BOLI - A ul. PARTYZANTÓW ZOSTANIE JAK 50 LAT TEMU -A TO JEST WIZYTÓWKA PUŁAW.A FOTORADAR TYM CZARNYM OSZOŁOMOM TO TAK JAK ŚLEPEMU KAZALI STRZELAĆ DO TARCZY- -WTEDY SIĘ ZACZNIE - BONANZA...
Avatar
mieszkanka 6-sierpnia / 27 listopada 2009 o 17:08
0
Kiedy Urząd Miasta i Pan Prezydent zabiorą od nas barkę z gorzałą i będą nareszcie miejsca cumownicze dostępne dla tych, dla których być powinny.
Avatar
olesław bolesław / 27 listopada 2009 o 06:50
0
A mnie zastanawia jedna sprawa. Dajmy na to - laptop. Taki nawet najlepszy, wybajerowany laptop kosztuje 15 000 no może 20 000 zł. A tu fotoradar za 270 tysiaków!!!???? Czy ten sprzęt naprawdę tyle kosztuje???? Ludzie, sprzedawane są już kamery podręczne z noktowizorem za 3000zł....

Niech mi ktoś wyjaśni. Co tyle kosztuje w tym fotoradarze? 270 000 zł????!!!!!........ za co? Za te kilka układów scalonych?
Zrzynanie kasy do budżetu z kasy powiatu.... czyli od ludzi z podatków. Masakra jakaś.
Avatar
~adi~ / 26 listopada 2009 o 18:37
0
rob napisał:
a gdzie nowe karetki dla pogotowia, były w budżecie na 2009 rok i do dziś ich nie ma, ważniejsza przystań i światłowody niż ludzki życie

tak... a te co są to sprzedać i jeszcze ze dwa "miasteczka holenderskie" zrobić
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 149 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 405 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 27 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 22 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!