Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

25 listopada 2009 r.
21:31
Edytuj ten wpis

Przystań, stadion i fotoradar. W to zainwestują Puławy w 2010 roku

0 14 A A

Początek przebudowy portu i koniec budowy nowego stadionu. Poza tym, budowa sieci światłowodowej i zakup fotoradaru dla Straży Miejskiej. To niektóre inwestycje z budżetu Puław
na 2010 r.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To budżet rekordowych wydatków na inwestycje – podkreślał podczas prezentacji projektu dla dziennikarzy Grzegorz Nakonieczny, wiceprezydent Puław.

Część dużych inwestycji zostanie rozpoczęta w przyszłym roku, a zakończona za kilka lat. I tak na ukończeniu jest już dokumentacja potrzebna do budowy Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Sama budowa powinna się rozpocząć w II połowie przyszłego roku.

Również w przypadku przebudowy puławskiego portu trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji. W miejscu starego portu powstanie m.in. nowoczesna przystań dla żaglówek i pole namiotowe. Całość ma być gotowa do 2012 r. i będzie kosztować ok. 50 mln zł, z czego połowa będzie pochodzić z dotacji unijnych.

Szybciej niż początkowo zakładano może się zakończyć wznoszenie stadionu MOSiR, bo już do końca przyszłego roku. – W tej chwili trwa budowa ścian budynku zaplecza basenu, kończy się też wylewanie fundamentów zaplecza stadionu – informuje Krzysztof Szczepański, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Szukaj więcej informacji z Puław i okolic na www.mmpulawy.pl

Najprawdopodobniej już w przyszłym roku mieszkańcy osiedli Włostowice i Górna-Kolejowa będą mieli wreszcie możliwość oglądania telewizji kablowej czy korzystania z kablowego Internetu. Miasto wyda w 2010 r. ponad 7 milionów złotych na budowę sieci światłowodowej, która z czasem oplecie całe miasto. Po zakończeniu budowy będą ją mogli dzierżawić od miasta operatorzy telewizji kablowej, telefonii czy Internetu.

Za blisko 5 milionów złotych rozpocznie się remont chyba najgorzej wyglądających w tej chwili ulic w mieście: Wróblewskiego i Skłodowskiej. Prace zakończą się za dwa lata. Remont czeka też równie dziurawą ul. Skowieszyńską (od Zielonej do Gościńczyk).

Postrachem dla kierowców nieprzestrzegających przepisów ma być fotoradar. Sprzęt ma kosztować 270 tys. złotych i dostanie go Straż Miejska. – Są takie ulice w mieście, gdzie na pewno będzie przydatny, jak np. Dęblińska, Lubelska czy Piłsudskiego – przekonuje prezydent Puław Janusz Grobel.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
larson.edu.pl / 3 maja 2010 o 22:19
0
Ups! Nie wyszedł mi link do Stężycy może teraz.

[url="######www.facebook.com/pages/Towarzystwo-Przyjaciol-Stezycy/369880959476"]Stężyca - zagospodarowanie łąchy wiślanej[/url]

a to profil naszej działalności istotny dla zrozumienia sprawy

[url="######www.larson.edu.pl"]języki obce przez internet[/url]
Avatar
larson.edu.pl / 3 maja 2010 o 22:07
0
Tak! Odłamy uczelni są potrzebne! Ale? Prowadzimy działalność gospodarczą m.in. w Dęblinie i Rykach i całkiem niedawno myśleliśmy o przeniesieniu naszej głównej kwatery do Puław a nawet o zamieszkaniu w tej, jak określają to cudzoziemcy, zielonej miejscowości… Duży wpływ na naszą decyzję o przeprowadzce miało niewątpliwie istnienie W Puławach oddziału Uniwersytetu Warszawskiego w postaci Kolegium Nauczycielskiego Języków Obcych zasilającego swymi absolwentami biznesy podobne do naszego no i oczywiście sama wielkość miasta z jego atrakcjami w postaci ogólnodostępnego basenu, klubów fitness, restauracji, parku, nowego, bulwaru nad Wisłą itp. W związku z nowymi możliwościami dającymi naszemu przedsięwzięciu możliwość oferowania naszych usług w całym kraju, patrz adres internetowy: www.angielskiprzezinternet.com przestajemy być zainteresowani zamieszkaniem w Puławach. Ostatnio nawet obserwujemy jak Puławy przegrywają w zatrzymywaniu ogromnego ruchu turystycznego skierowanego na zatłoczony Kazimierz. Niedaleko Dęblina, w Stężycy nad Wisłą realizowany będzie 16 milionowy, projekt który można by nazwać zalążkiem Kazimierza nad Wisłą, a przy którym puławski bulwar z przeżywającą niezłe perypetie przystanią to coś jak „wyremontowanie paru ławek na betonowym osiedlu”. W latach 60, 70, 80 okolice rynku Kazimierskiego wyglądały dokładnie tak jak teraz Stężyca koło Dęblina. Dzisiaj blisko Wisły są tam już m.in. dwa orliki, pełnowymiarowa hala sportowa jak tak dalej pójdzie to wybudowanie krytej pływalni też nie będzie stanowić dla tej wsi problemu.

[url="######www.facebook.com/pages/Towarzystwo-Przyjaciol-Stezycy/369880959476"]######www.facebook.com/pages/Towarzystwo-...cy/369880959476[/url]

www.larson.edu.pl
Tak! Odłamy uczelni są potrzebne! Ale? Prowadzimy działalność gospodarczą m.in. w Dęblinie i Rykach i całkiem niedawno myśleliśmy o przeniesieniu naszej głównej kwatery do Puław a nawet o zamieszkaniu w tej, jak określają to cudzoziemcy, zielonej miejscowości… Duży wpływ na naszą decyzję o przeprowadzce miało niewątpliwie istnienie W Puławach oddziału Uniwersytetu Warszawskiego w postaci Kolegium Nauczycielskiego Języków Obcych zasilającego swymi absolwentami biznesy podobne do naszego no i oczywiście sama wielkość miasta z jeg... rozwiń
Avatar
~Piotr~ / 16 kwietnia 2010 o 13:03
0
Przystań jachtowa jest w planie do odbudowania... żałosne. Nie wiem przez kogo będzie budowana jak rozwiązano Zarząd Dróg Wodnych w Puławach . Rozsprzedane rozgrabione przez firmę z Giżycka łącznie ze stołówką . Zostało kilka maszyn i kilku ludzi, ale po cichu rozlazło się po kościach. Pracownicy postrajkowali, pokrzyczeli, ponapinali się, sprawa przyschła i zapomniano o całej sprawie. Firmę zamknięto z powodu BRAKU FRONTU PRAC. Dziś firma praktycznie nie istnieje, ludzi do pracy brak, maszyn do pracy brak, frontu robót BRAK i ktoś mi mówi że będzie odbudowywał port ??? Ludzie przecież to kpina !! Zapewne wynajmie się firmę z zewnątrz bo naszym kolesiom u władzy włączy się liczydełko i zaczną kalkulować gdzie taniej
Przystań jachtowa jest w planie do odbudowania... żałosne. Nie wiem przez kogo będzie budowana jak rozwiązano Zarząd Dróg Wodnych w Puławach . Rozsprzedane rozgrabione przez firmę z Giżycka łącznie ze stołówką . Zostało kilka maszyn i kilku ludzi, ale po cichu rozlazło się po kościach. Pracownicy postrajkowali, pokrzyczeli, ponapinali się, sprawa przyschła i zapomniano o całej sprawie. Firmę zamknięto z powodu BRAKU FRONTU PRAC. Dziś firma praktycznie nie istnieje, ludzi do pracy brak, maszyn do pracy brak, frontu robót BRAK i ktoś ... rozwiń
Avatar
~Piotr~ / 7 kwietnia 2010 o 12:08
0
A może by tak w szkolnictwo wyższe zainwestować, postarać się i ściągnąć urokliwym miejscem jakim są Puławy, włodarzy wyższych uczelni .UMCS postanowił utworzyć w Radomiu Kolegium Licencjackie. Stalowa Wola też potrafiła zawalczyć o władze KUL i posiada na dzień dzisiejszy wiele ciekawych wydziałów, które mogą zainteresować przyszłych studentów.
-Wydział Zamiejscowy Nauk Prawnych i Ekonomicznych w Tomaszowie Lubelskim
-Wydział Zamiejscowy Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli
-Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Gospodarce w Stalowej Woli
Zamiast kolejnego skwerku, który potrzebny jest jak pięść do nosa i zaczynania kolejnych projektów, jestem jak najbardziej za rozbudową miasta, wypadałoby na litość Boską SKOŃCZCIE TO CO JEST JUŻ ROZGRZEBANE I NIE JEST DOKOŃCZONE!! Ul.Wróblewskiego aż woła o pomstę do nieba, bulwar wiślany zaczęty, nie skończony, obwodnica do Kazimierza Dol.rozgrzebana od lat i nie widać optymistycznych wieści. Ścieżka rowerowa do Kazimierza Dol. stanęła w miejscu. Ważniejszy jest "profesjonalny" stadion dla 4 ligi , projektowanie nowego skweru "wychodka" na błoniach. Proponuje pojechać do Sandomierza i popatrzeć jak wygląda park i zająć się naszym, a nie myśleć o budowie kolejnego placu, bo nie wiadomo co z wolnym placem zrobić. Chyba że zostały nam jeszcze przywary "Tysiąc szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego". Nie liczy się ilość, tylko jakość drodzy włodarze Puław. Utrzymajmy w należytej czystości nasz Park, to może nie będzie trzeba się wstydzić i mydlić oczu ludziom projektami kolejnych skwerów i placów publicznych. Park powinien być naszą chlubą, a widać że brakuje mu poważnego odświeżenia, a przede wszystkim sprzątnięcia.
Wracając do inwestycji w miasto, nie jest tajemnicą że rozwój szkolnictwa wyższego uznanych uczelni Państwowych, przyniesie za sobą rozwój miasta. Może warto by było przyjrzeć się temu bliżej, jakie są za i przeciw ? np.zarząd Miasta Radomia pomógł UMCS i przekazał na potrzeby kształcenia studentów nieruchomość zabudowaną (budynek szkolny, internatu i biblioteki). Nie liczę na taki gest ze strony Puław, bo ciężko o taką "luźną" infrastrukturę. Trzeba sobie uświadomić że wpływy z "miasta studenckiego" są znaczące, a sama idea nie jest zła. Tylko czy włodarze Puław chcą patrzeć w tą stronę i stawiać na edukację, a co najważniejsze sami mieszkańcy Puław ?
Bez zaangażowania trudno o rozwój.
A może by tak w szkolnictwo wyższe zainwestować, postarać się i ściągnąć urokliwym miejscem jakim są Puławy, włodarzy wyższych uczelni .UMCS postanowił utworzyć w Radomiu Kolegium Licencjackie. Stalowa Wola też potrafiła zawalczyć o władze KUL i posiada na dzień dzisiejszy wiele ciekawych wydziałów, które mogą zainteresować przyszłych studentów.
-Wydział Zamiejscowy Nauk Prawnych i Ekonomicznych w Tomaszowie Lubelskim
-Wydział Zamiejscowy Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli
-Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Gospodarce w... rozwiń
Avatar
STRAŻNIK MIEJSKI / 7 kwietnia 2010 o 10:30
0
olesław bolesław napisał:
A mnie zastanawia jedna sprawa. Dajmy na to - laptop. Taki nawet najlepszy, wybajerowany laptop kosztuje 15 000 no może 20 000 zł. A tu fotoradar za 270 tysiaków!!!???? Czy ten sprzęt naprawdę tyle kosztuje???? Ludzie, sprzedawane są już kamery podręczne z noktowizorem za 3000zł....

Niech mi ktoś wyjaśni. Co tyle kosztuje w tym fotoradarze? 270 000 zł????!!!!!........ za co? Za te kilka układów scalonych?
Zrzynanie kasy do budżetu z kasy powiatu.... czyli od ludzi z podatków. Masakra jakaś.

FOTORADAR - kosztuje 45tyś ???????? - reszta to koszty tz..PRYWATNYCH KIESZENI - bo ktoś na tym musi zarobić...

FOTORADAR - kosztuje 45tyś ???????? - reszta to koszty tz..PRYWATNYCH KIESZENI - bo ktoś na tym musi zarobić... rozwiń
Avatar
turysta / 7 kwietnia 2010 o 10:25
0
ZAPEWNE -ŚWIATŁOWODY DLA WŁOSTOWIC I INNYCH -CZY ABY NAPEWNO - - PRZECIEŻ TAM WYBUDOWALI SIĘ NASI BIEDNI PROMINENCI-TO IM POTRZEBA A NIE CHOŁOCIE MIESZKAJĄCEJ W SLAMSACH..I TAK SIĘ KRĘCI LODY ZA NASZE SPOŁECZNE PIENIĄDZE.---PRAWDA P. PREZYDEŃCIE miasta PUŁAWY....
Avatar
PUŁAWIAK / 27 listopada 2009 o 20:36
0
WIDAĆ ŻE NASI MIEJSCY BONZOWIE JUŻ ZACZYNAJĄ GŁUPIEĆ Z NADMIARU PIENIĘDZY-INWESTUJĄ W TAKIE RZECZY ŻE GŁOWA BOLI - A ul. PARTYZANTÓW ZOSTANIE JAK 50 LAT TEMU -A TO JEST WIZYTÓWKA PUŁAW.A FOTORADAR TYM CZARNYM OSZOŁOMOM TO TAK JAK ŚLEPEMU KAZALI STRZELAĆ DO TARCZY- -WTEDY SIĘ ZACZNIE - BONANZA...
Avatar
mieszkanka 6-sierpnia / 27 listopada 2009 o 17:08
0
Kiedy Urząd Miasta i Pan Prezydent zabiorą od nas barkę z gorzałą i będą nareszcie miejsca cumownicze dostępne dla tych, dla których być powinny.
Avatar
olesław bolesław / 27 listopada 2009 o 06:50
0
A mnie zastanawia jedna sprawa. Dajmy na to - laptop. Taki nawet najlepszy, wybajerowany laptop kosztuje 15 000 no może 20 000 zł. A tu fotoradar za 270 tysiaków!!!???? Czy ten sprzęt naprawdę tyle kosztuje???? Ludzie, sprzedawane są już kamery podręczne z noktowizorem za 3000zł....

Niech mi ktoś wyjaśni. Co tyle kosztuje w tym fotoradarze? 270 000 zł????!!!!!........ za co? Za te kilka układów scalonych?
Zrzynanie kasy do budżetu z kasy powiatu.... czyli od ludzi z podatków. Masakra jakaś.
Avatar
~adi~ / 26 listopada 2009 o 18:37
0
rob napisał:
a gdzie nowe karetki dla pogotowia, były w budżecie na 2009 rok i do dziś ich nie ma, ważniejsza przystań i światłowody niż ludzki życie

tak... a te co są to sprzedać i jeszcze ze dwa "miasteczka holenderskie" zrobić
Avatar
larson.edu.pl / 3 maja 2010 o 22:19
0
Ups! Nie wyszedł mi link do Stężycy może teraz.

[url="######www.facebook.com/pages/Towarzystwo-Przyjaciol-Stezycy/369880959476"]Stężyca - zagospodarowanie łąchy wiślanej[/url]

a to profil naszej działalności istotny dla zrozumienia sprawy

[url="######www.larson.edu.pl"]języki obce przez internet[/url]
Avatar
larson.edu.pl / 3 maja 2010 o 22:07
0
Tak! Odłamy uczelni są potrzebne! Ale? Prowadzimy działalność gospodarczą m.in. w Dęblinie i Rykach i całkiem niedawno myśleliśmy o przeniesieniu naszej głównej kwatery do Puław a nawet o zamieszkaniu w tej, jak określają to cudzoziemcy, zielonej miejscowości… Duży wpływ na naszą decyzję o przeprowadzce miało niewątpliwie istnienie W Puławach oddziału Uniwersytetu Warszawskiego w postaci Kolegium Nauczycielskiego Języków Obcych zasilającego swymi absolwentami biznesy podobne do naszego no i oczywiście sama wielkość miasta z jego atrakcjami w postaci ogólnodostępnego basenu, klubów fitness, restauracji, parku, nowego, bulwaru nad Wisłą itp. W związku z nowymi możliwościami dającymi naszemu przedsięwzięciu możliwość oferowania naszych usług w całym kraju, patrz adres internetowy: www.angielskiprzezinternet.com przestajemy być zainteresowani zamieszkaniem w Puławach. Ostatnio nawet obserwujemy jak Puławy przegrywają w zatrzymywaniu ogromnego ruchu turystycznego skierowanego na zatłoczony Kazimierz. Niedaleko Dęblina, w Stężycy nad Wisłą realizowany będzie 16 milionowy, projekt który można by nazwać zalążkiem Kazimierza nad Wisłą, a przy którym puławski bulwar z przeżywającą niezłe perypetie przystanią to coś jak „wyremontowanie paru ławek na betonowym osiedlu”. W latach 60, 70, 80 okolice rynku Kazimierskiego wyglądały dokładnie tak jak teraz Stężyca koło Dęblina. Dzisiaj blisko Wisły są tam już m.in. dwa orliki, pełnowymiarowa hala sportowa jak tak dalej pójdzie to wybudowanie krytej pływalni też nie będzie stanowić dla tej wsi problemu.

[url="######www.facebook.com/pages/Towarzystwo-Przyjaciol-Stezycy/369880959476"]######www.facebook.com/pages/Towarzystwo-...cy/369880959476[/url]

www.larson.edu.pl
Tak! Odłamy uczelni są potrzebne! Ale? Prowadzimy działalność gospodarczą m.in. w Dęblinie i Rykach i całkiem niedawno myśleliśmy o przeniesieniu naszej głównej kwatery do Puław a nawet o zamieszkaniu w tej, jak określają to cudzoziemcy, zielonej miejscowości… Duży wpływ na naszą decyzję o przeprowadzce miało niewątpliwie istnienie W Puławach oddziału Uniwersytetu Warszawskiego w postaci Kolegium Nauczycielskiego Języków Obcych zasilającego swymi absolwentami biznesy podobne do naszego no i oczywiście sama wielkość miasta z jeg... rozwiń
Avatar
~Piotr~ / 16 kwietnia 2010 o 13:03
0
Przystań jachtowa jest w planie do odbudowania... żałosne. Nie wiem przez kogo będzie budowana jak rozwiązano Zarząd Dróg Wodnych w Puławach . Rozsprzedane rozgrabione przez firmę z Giżycka łącznie ze stołówką . Zostało kilka maszyn i kilku ludzi, ale po cichu rozlazło się po kościach. Pracownicy postrajkowali, pokrzyczeli, ponapinali się, sprawa przyschła i zapomniano o całej sprawie. Firmę zamknięto z powodu BRAKU FRONTU PRAC. Dziś firma praktycznie nie istnieje, ludzi do pracy brak, maszyn do pracy brak, frontu robót BRAK i ktoś mi mówi że będzie odbudowywał port ??? Ludzie przecież to kpina !! Zapewne wynajmie się firmę z zewnątrz bo naszym kolesiom u władzy włączy się liczydełko i zaczną kalkulować gdzie taniej
Przystań jachtowa jest w planie do odbudowania... żałosne. Nie wiem przez kogo będzie budowana jak rozwiązano Zarząd Dróg Wodnych w Puławach . Rozsprzedane rozgrabione przez firmę z Giżycka łącznie ze stołówką . Zostało kilka maszyn i kilku ludzi, ale po cichu rozlazło się po kościach. Pracownicy postrajkowali, pokrzyczeli, ponapinali się, sprawa przyschła i zapomniano o całej sprawie. Firmę zamknięto z powodu BRAKU FRONTU PRAC. Dziś firma praktycznie nie istnieje, ludzi do pracy brak, maszyn do pracy brak, frontu robót BRAK i ktoś ... rozwiń
Avatar
~Piotr~ / 7 kwietnia 2010 o 12:08
0
A może by tak w szkolnictwo wyższe zainwestować, postarać się i ściągnąć urokliwym miejscem jakim są Puławy, włodarzy wyższych uczelni .UMCS postanowił utworzyć w Radomiu Kolegium Licencjackie. Stalowa Wola też potrafiła zawalczyć o władze KUL i posiada na dzień dzisiejszy wiele ciekawych wydziałów, które mogą zainteresować przyszłych studentów.
-Wydział Zamiejscowy Nauk Prawnych i Ekonomicznych w Tomaszowie Lubelskim
-Wydział Zamiejscowy Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli
-Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Gospodarce w Stalowej Woli
Zamiast kolejnego skwerku, który potrzebny jest jak pięść do nosa i zaczynania kolejnych projektów, jestem jak najbardziej za rozbudową miasta, wypadałoby na litość Boską SKOŃCZCIE TO CO JEST JUŻ ROZGRZEBANE I NIE JEST DOKOŃCZONE!! Ul.Wróblewskiego aż woła o pomstę do nieba, bulwar wiślany zaczęty, nie skończony, obwodnica do Kazimierza Dol.rozgrzebana od lat i nie widać optymistycznych wieści. Ścieżka rowerowa do Kazimierza Dol. stanęła w miejscu. Ważniejszy jest "profesjonalny" stadion dla 4 ligi , projektowanie nowego skweru "wychodka" na błoniach. Proponuje pojechać do Sandomierza i popatrzeć jak wygląda park i zająć się naszym, a nie myśleć o budowie kolejnego placu, bo nie wiadomo co z wolnym placem zrobić. Chyba że zostały nam jeszcze przywary "Tysiąc szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego". Nie liczy się ilość, tylko jakość drodzy włodarze Puław. Utrzymajmy w należytej czystości nasz Park, to może nie będzie trzeba się wstydzić i mydlić oczu ludziom projektami kolejnych skwerów i placów publicznych. Park powinien być naszą chlubą, a widać że brakuje mu poważnego odświeżenia, a przede wszystkim sprzątnięcia.
Wracając do inwestycji w miasto, nie jest tajemnicą że rozwój szkolnictwa wyższego uznanych uczelni Państwowych, przyniesie za sobą rozwój miasta. Może warto by było przyjrzeć się temu bliżej, jakie są za i przeciw ? np.zarząd Miasta Radomia pomógł UMCS i przekazał na potrzeby kształcenia studentów nieruchomość zabudowaną (budynek szkolny, internatu i biblioteki). Nie liczę na taki gest ze strony Puław, bo ciężko o taką "luźną" infrastrukturę. Trzeba sobie uświadomić że wpływy z "miasta studenckiego" są znaczące, a sama idea nie jest zła. Tylko czy włodarze Puław chcą patrzeć w tą stronę i stawiać na edukację, a co najważniejsze sami mieszkańcy Puław ?
Bez zaangażowania trudno o rozwój.
A może by tak w szkolnictwo wyższe zainwestować, postarać się i ściągnąć urokliwym miejscem jakim są Puławy, włodarzy wyższych uczelni .UMCS postanowił utworzyć w Radomiu Kolegium Licencjackie. Stalowa Wola też potrafiła zawalczyć o władze KUL i posiada na dzień dzisiejszy wiele ciekawych wydziałów, które mogą zainteresować przyszłych studentów.
-Wydział Zamiejscowy Nauk Prawnych i Ekonomicznych w Tomaszowie Lubelskim
-Wydział Zamiejscowy Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli
-Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Gospodarce w... rozwiń
Avatar
STRAŻNIK MIEJSKI / 7 kwietnia 2010 o 10:30
0
olesław bolesław napisał:
A mnie zastanawia jedna sprawa. Dajmy na to - laptop. Taki nawet najlepszy, wybajerowany laptop kosztuje 15 000 no może 20 000 zł. A tu fotoradar za 270 tysiaków!!!???? Czy ten sprzęt naprawdę tyle kosztuje???? Ludzie, sprzedawane są już kamery podręczne z noktowizorem za 3000zł....

Niech mi ktoś wyjaśni. Co tyle kosztuje w tym fotoradarze? 270 000 zł????!!!!!........ za co? Za te kilka układów scalonych?
Zrzynanie kasy do budżetu z kasy powiatu.... czyli od ludzi z podatków. Masakra jakaś.

FOTORADAR - kosztuje 45tyś ???????? - reszta to koszty tz..PRYWATNYCH KIESZENI - bo ktoś na tym musi zarobić...

FOTORADAR - kosztuje 45tyś ???????? - reszta to koszty tz..PRYWATNYCH KIESZENI - bo ktoś na tym musi zarobić... rozwiń
Avatar
turysta / 7 kwietnia 2010 o 10:25
0
ZAPEWNE -ŚWIATŁOWODY DLA WŁOSTOWIC I INNYCH -CZY ABY NAPEWNO - - PRZECIEŻ TAM WYBUDOWALI SIĘ NASI BIEDNI PROMINENCI-TO IM POTRZEBA A NIE CHOŁOCIE MIESZKAJĄCEJ W SLAMSACH..I TAK SIĘ KRĘCI LODY ZA NASZE SPOŁECZNE PIENIĄDZE.---PRAWDA P. PREZYDEŃCIE miasta PUŁAWY....
Avatar
PUŁAWIAK / 27 listopada 2009 o 20:36
0
WIDAĆ ŻE NASI MIEJSCY BONZOWIE JUŻ ZACZYNAJĄ GŁUPIEĆ Z NADMIARU PIENIĘDZY-INWESTUJĄ W TAKIE RZECZY ŻE GŁOWA BOLI - A ul. PARTYZANTÓW ZOSTANIE JAK 50 LAT TEMU -A TO JEST WIZYTÓWKA PUŁAW.A FOTORADAR TYM CZARNYM OSZOŁOMOM TO TAK JAK ŚLEPEMU KAZALI STRZELAĆ DO TARCZY- -WTEDY SIĘ ZACZNIE - BONANZA...
Avatar
mieszkanka 6-sierpnia / 27 listopada 2009 o 17:08
0
Kiedy Urząd Miasta i Pan Prezydent zabiorą od nas barkę z gorzałą i będą nareszcie miejsca cumownicze dostępne dla tych, dla których być powinny.
Avatar
olesław bolesław / 27 listopada 2009 o 06:50
0
A mnie zastanawia jedna sprawa. Dajmy na to - laptop. Taki nawet najlepszy, wybajerowany laptop kosztuje 15 000 no może 20 000 zł. A tu fotoradar za 270 tysiaków!!!???? Czy ten sprzęt naprawdę tyle kosztuje???? Ludzie, sprzedawane są już kamery podręczne z noktowizorem za 3000zł....

Niech mi ktoś wyjaśni. Co tyle kosztuje w tym fotoradarze? 270 000 zł????!!!!!........ za co? Za te kilka układów scalonych?
Zrzynanie kasy do budżetu z kasy powiatu.... czyli od ludzi z podatków. Masakra jakaś.
Avatar
~adi~ / 26 listopada 2009 o 18:37
0
rob napisał:
a gdzie nowe karetki dla pogotowia, były w budżecie na 2009 rok i do dziś ich nie ma, ważniejsza przystań i światłowody niż ludzki życie

tak... a te co są to sprzedać i jeszcze ze dwa "miasteczka holenderskie" zrobić
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie?

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie? 2 9

1 mln zł zamierza wydać Ratusz na dotacje dla osób pozbywających się pieców oraz kotłów na węgiel. Urząd Miasta zapewnia, że każdemu zainteresowanemu zwróci połowę kwoty wydanej na wymianę pieca. W taki sposób samorząd chce się przyczynić do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki 3 0

MKS Perła zdecydowanie pokonał Pogoń Szczecin. Teraz podopieczne Roberta Lisa koncentrują się już tylko na sobotniej rywalizacji z E.S. Besancon Feminin rozgrywanej w ramach trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto]
alarm24

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto] 103 14

Tego pasażerowie, którzy czekali na stacji Chełm Miasto na pociąg TLK „Ogiński”, się nie spodziewali. W poniedziałek przed południem na peronie zatrzymał się chyba najkrótszy w historii spółki PKP Intercity skład – lokomotywa z jednym wagonem

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim 65 11

Znana nad Bałtykiem i na zachodzie Polski sieć franczyzowa Stara Pączkarnia trafi do nas. Pierwszych smakołyków będzie można spróbować pod koniec miesiąca  

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie 65 16

Kierowca trolejbusu wiózł pasażerów wpatrzony w telefon komórkowy. Po skardze naszego Czytelnika trafił na dywanik. MPK zapewnia, że nie będzie tolerować takiej jazdy. W tym roku do Zarządu Transportu Miejskiego wpłynęło już 12 skarg na kierowców używających telefonów za kierownicą

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową
film

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową 0 3

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. Najlepsza polska tenisistka ostatnich lat poinformowała o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 25 11

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 19 14

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 16 3

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 3 15

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 5

Tarnów. Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 29 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie
galeria

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 71 17

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?