Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

17 czerwca 2015 r.
9:16

Puławski Park Naukowo-Technologiczny inwestuje w sprzęt

0 12 A A
Fot. Paweł Buczkowski / archiwum
Fot. Paweł Buczkowski / archiwum

Cyfrowy system nagrywania i transmisji on-line, dodatkowe pomieszczenia konferencyjne i pracownia do projektowania trójwymiarowego – to wszystko już wkrótce w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na gigantyczny projekt rozbudowy PPN-T dostał 30 milionów złotych. Z tych pieniędzy powstały już m.in. nowoczesne laboratoria dla Instytutu Nowych Syntez Chemicznych. Do wykorzystania są jeszcze 4 miliony.

Połowa z tej kwoty ma trafić na tzw. zwiększenie funkcjonalności sali wystawienniczej i konferencyjnej. W praktyce będzie to oznaczać zamontowanie systemu streamingu, czyli transmisji wydarzeń i konferencji naukowych w internecie, ale także ich zapis na twardych dyskach. Obraz i dźwięk będzie także będzie transmitowany na żywo w całym budynku PPN-T.

– Takie są dzisiejsze wymagania organizatorów konferencji – tłumaczy Jarosław Pazik z Wydziału Wspierania Rozwoju Przedsiębiorczości w Urzędzie Miasta Puławy, który odpowiada za przygotowanie przetargu.

W PPN-T zostanie powiększona też serwerownia, która dostanie też bardziej wydajne chłodzenie. Sala wystawiennicza za pomocą ruchomych ścianek będzie mogła być dzielona na mniejsze. Ma to ułatwić organizacji wielopanelowych konferencji i warsztatów. W tym roku powstanie też nowa „pracownia design'u”. W pomieszczeniu znajdzie się wysokiej klasy sprzęt kompterowy, oprogramowanie graficzne, skanery oraz drukarki 3D i 2D.

– Ta pracownia nie będzie przypisana do konkretnej firmy. Chcielibyśmy, żeby była ona wykorzystywana zarówno przez lokatorów parku, ale także przedsiębiorstwa z zewnątrz – mówi Pazik.

Miejsce to będzie służyć przede wszystkim tworzeniu wzorów przemysłowych, trójwymiarowych modeli produktów i rozwiązań technicznych, które umożliwi ich wizualizację. Pracownia ma pełnić także funkcje edukacyjne i być wykorzystywana do pokazów np. na potrzeby działającego w PPNT dziecięcego uniwersytetu.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 21:50
0
Pytanie zasadnicze - obiekt zarabia sam na siebie czy miasto do niego dopłaca?
Avatar
Miki / 18 czerwca 2015 o 13:09
0
Wszystko co piszesz to prawda. Jest tylko jedno małe ale. Do takich pokazów, zajęć dydaktycznych wystarczy lokal o mniejszej powierzchni i zdecydowanie tańszy. Miasto pompuje kasę na utrzymanie kolosa. Prywatne firmy powinny same zadbać o swój rozwój a nie UM ładuje miliony złotych w sprzęt, który później służy prywatnym firmom. Kupuje się drukarkę 3D, która służy  przedsiębiorcom do pokazów za które biorą kasę.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 08:36
0
W nosie mam biednych , "ciemiężonych" przedsiębiorców. Po dziesięciu latach pracy u prywatnych "biznesmenów", którym tak ciężko było mi zapłacić ZUS i pozostałe składki i zawrzeć ze mną umowę o pracę a nie dzieło czy zlecenie, a którzy jednocześnie jeździli sobie na 3 tygodnie na jachty. Mam ochotę pokazać im środkowy palec. A tu buduje im się jeszcze wielki, hipernowoczesny obiekt. Nie obrażę się jednak za to co park robi dla moich dzieciaków, bo obydwaj moi synowie zawsze wychodzą stamtąd z wypiekami na twarzy i szczęściem w oczach - zarówno starszy - licealista, jak i mlodszy - z podstawówki . Bo gdzie w naszym zaścianku dzieciaki mogą zobaczyć jak latają drony, pracują drukarki 3d, jeździ łazik marsjański? Gdzie uczy ich się kodowania, gdzie są zawody z robotyki, eksperymenty chemiczne, wykłady o dinozaurach i meteorytach? Za to ich cenię. I chętniej dam na nich kasę niż na tacę.
W nosie mam biednych , "ciemiężonych" przedsiębiorców. Po dziesięciu latach pracy u prywatnych "biznesmenów", którym tak ciężko było mi zapłacić ZUS i pozostałe składki i zawrzeć ze mną umowę o pracę a nie dzieło czy zlecenie, a którzy jednocześnie jeździli sobie na 3 tygodnie na jachty. Mam ochotę pokazać im środkowy palec. A tu buduje im się jeszcze wielki, hipernowoczesny obiekt. Nie obrażę się jednak za to co park robi dla moich dzieciaków, bo obydwaj moi synowie zawsze wychodzą stamtąd z wypiekami na twarzy i szczęś... rozwiń
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 08:36
0
W nosie mam biednych , "ciemiężonych" przedsiębiorców. Po dziesięciu latach pracy u prywatnych "biznesmenów", którym tak ciężko było mi zapłacić ZUS i pozostałe składki i zawrzeć ze mną umowę o pracę a nie dzieło czy zlecenie, a którzy jednocześnie jeździli sobie na 3 tygodnie na jachty. Mam ochotę pokazać im środkowy palec. A tu buduje im się jeszcze wielki, hipernowoczesny obiekt. Nie obrażę się jednak za to co park robi dla moich dzieciaków, bo obydwaj moi synowie zawsze wychodzą stamtąd z wypiekami na twarzy i szczęściem w oczach - zarówno starszy - licealista, jak i mlodszy - z podstawówki . Bo gdzie w naszym zaścianku dzieciaki mogą zobaczyć jak latają drony, pracują drukarki 3d, jeździ łazik marsjański? Gdzie uczy ich się kodowania, gdzie są zawody z robotyki, eksperymenty chemiczne, wykłady o dinozaurach i meteorytach? Za to ich cenię. I chętniej dam na nich kasę niż na tacę.
W nosie mam biednych , "ciemiężonych" przedsiębiorców. Po dziesięciu latach pracy u prywatnych "biznesmenów", którym tak ciężko było mi zapłacić ZUS i pozostałe składki i zawrzeć ze mną umowę o pracę a nie dzieło czy zlecenie, a którzy jednocześnie jeździli sobie na 3 tygodnie na jachty. Mam ochotę pokazać im środkowy palec. A tu buduje im się jeszcze wielki, hipernowoczesny obiekt. Nie obrażę się jednak za to co park robi dla moich dzieciaków, bo obydwaj moi synowie zawsze wychodzą stamtąd z wypiekami na twarzy i szczęś... rozwiń
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 08:34
0
W nosie mam biednych , "ciemiężonych" przedsiębiorców. Po dziesięciu latach pracy u prywatnych "biznesmenów", którym tak ciężko było mi zapłacić ZUS i pozostałe składki i zawrzeć ze mną umowę o pracę a nie dzieło czy zlecenie, a którzy jednocześnie jeździli sobie na 3 tygodnie na jachty. Mam ochotę pokazać im środkowy palec. A tu buduje im się jeszcze wielki, hipernowoczesny obiekt. Nie obrażę się jednak za to co park robi dla moich dzieciaków, bo obydwaj moi synowie zawsze wychodzą stamtąd z wypiekami na twarzy i szczęściem w oczach - zarówno starszy - licealista, jak i mlodszy - z podstawówki . Bo gdzie w naszym zaścianku dzieciaki mogą zobaczyć jak latają drony, pracują drukarki 3d, jeździ łazik marsjański? Gdzie uczy ich się kodowania, gdzie są zawody z robotyki, eksperymenty chemiczne, wykłady o dinozaurach i meteorytach? Za to ich cenię. I chętniej dam na nich kasę niż na tacę.
W nosie mam biednych , "ciemiężonych" przedsiębiorców. Po dziesięciu latach pracy u prywatnych "biznesmenów", którym tak ciężko było mi zapłacić ZUS i pozostałe składki i zawrzeć ze mną umowę o pracę a nie dzieło czy zlecenie, a którzy jednocześnie jeździli sobie na 3 tygodnie na jachty. Mam ochotę pokazać im środkowy palec. A tu buduje im się jeszcze wielki, hipernowoczesny obiekt. Nie obrażę się jednak za to co park robi dla moich dzieciaków, bo obydwaj moi synowie zawsze wychodzą stamtąd z wypiekami na twarzy i szczęś... rozwiń
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 07:55
0
Do ciwkawy: Myślę, że to są raczej pytania nie do zwolenników Parku, a do Miasta, więc możesz je śmiało zadać, mają obowiązek odpowiedzieć. Co do zarabiania przez Miasto na Parku, to nie do końca jestem przekonany, że Miasto musi na nim zarabiać. Chodzi raczej o stworzenie przyjaznej atmosfery do działania na styku biznesu i nauki. P.S. A Ty się zaliczasz do zwolenników czy przeciwników Parku?
Avatar
ciwkawy / 18 czerwca 2015 o 07:38
0

Puławski Park Naukowo Technologiczny inwestycja, która wraz z wyposażeniem pochłonęła grubo ponad 100 milionów złotych. A jeśli tak to rodzą się następujące pytania:

- ile powstało w związku z tym nowych miejsc pracy?

- ile kosztuje utrzymanie roczne PPNT?

-czy Miasto Puławy dokłada do utrzymania PPNT, jeśli tak to ile?

-na jakiej podstawie Miasto Puławy wydaje przy wykorzystaniu funduszy unijnych dziesiątki milionów złotych, aby stworzyć warunki badawcze dla firm np. Instytut Nawozów? Czy tych wydatków nie powinny ponosić same firmy?

Czy ktoś z wielkich zwolenników tej inwestycji może mi na tak postawione pytania odpowiedzieć?

Puławski Park Naukowo Technologiczny inwestycja, która wraz z wyposażeniem pochłonęła grubo ponad 100 milionów złotych. A jeśli tak to rodzą się następujące pytania:

- ile powstało w związku z tym nowych miejsc pracy?

- ile kosztuje utrzymanie roczne PPNT?

-czy Miasto Puławy dokłada do utrzymania PPNT, jeśli tak to ile?

-na jakiej podstawie Miasto Puławy wydaje przy wykorzystaniu funduszy unijnych dziesiątki milionów złotych, aby stworzyć warunki badawcze dla firm np. Instytut Nawozów? Czy ty... rozwiń

Avatar
ania / 17 czerwca 2015 o 17:41
0

Należy uczciwie przyznać, że wiele miejskich inwestycji jest nietrafionych i kosztownych. Gdyby w ten sposób inwestowali przedsiębiorcy to dawno by już poszli z torbami. Brak jest myślenia perspektywicznego, a pieniądze się wydaje przypadkowo nie pilnując nawet jakości wykonania. Jak w socjaliżmie, liczą się słupki statystyczne i nagroda dla gospodarza.

Avatar
Gość / 17 czerwca 2015 o 14:58
0
Ciekawe czy ci, którzy tak mocno niepochlebnie wyrażają się o PPNT chociaż raz tam byli i widzieli co się tam na co dzień dzieje. Mam wrażenie, że nie. Pewnie też nie wiedzą, że stopień zapełnienia powierzchni dobija już do tego, jaki ma Lubelski Park Naukowo-Technologiczny, choć ten drugi istnieje już 10 lat, a nie 3, jak ten puławski. Zamiast cieszyć się z faktu, że mamy w Puławach obiekt z prawdziwego zdarzenia, w którym firmy mają dobre warunki lokalowe do produkcji czy działalności badawczej, to oczywiście jest wszechobecny hejt. A nikomu z malkontentów nawet nie chce się wejść na stronę Parku i sprawdzić ile firm w nim działa i ile jeszcze chce rozpocząć swoją działalności. Tekst pt. "Urząd Miasta ba siłę organizuje pokazy dla szkół aby móc pochwalić się wskaźnikami frekwencji" nie wiem co miał na celu. To nie są żadne pokazy dla szkół, tylko Uniwersytet Dziecięcy UMCS i nic tu nie jest robione na siłę, tylko w celu pokazania dzieciom z puławskich podstawówek ciekawych zagadnień życia i nauki. Nie wiem też co tu ma do rzeczy pensja pani dyrektor. Wielkich krytykantów Parku wypadałoby zapytać czego oczekują po tym obiekcie i jaką mają koncepcję na jego działanie. Może by się w tym temacie wypowiedzieli, a nie tylko hejt.
Ciekawe czy ci, którzy tak mocno niepochlebnie wyrażają się o PPNT chociaż raz tam byli i widzieli co się tam na co dzień dzieje. Mam wrażenie, że nie. Pewnie też nie wiedzą, że stopień zapełnienia powierzchni dobija już do tego, jaki ma Lubelski Park Naukowo-Technologiczny, choć ten drugi istnieje już 10 lat, a nie 3, jak ten puławski. Zamiast cieszyć się z faktu, że mamy w Puławach obiekt z prawdziwego zdarzenia, w którym firmy mają dobre warunki lokalowe do produkcji czy działalności badawczej, to oczywiście jest wszechobecny hejt. A niko... rozwiń
Avatar
Gość / 17 czerwca 2015 o 12:21
0
to idź człowieku do parku i zobacz jak wygląda park w środku..... pusto pusto pusto....... nic się nie dzieje.... poza co jakiś czas konferencją.... swoją drogą ponoć pani dyrektor ma naprawdę niezłą pensję...
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 21:50
0
Pytanie zasadnicze - obiekt zarabia sam na siebie czy miasto do niego dopłaca?
Avatar
Miki / 18 czerwca 2015 o 13:09
0
Wszystko co piszesz to prawda. Jest tylko jedno małe ale. Do takich pokazów, zajęć dydaktycznych wystarczy lokal o mniejszej powierzchni i zdecydowanie tańszy. Miasto pompuje kasę na utrzymanie kolosa. Prywatne firmy powinny same zadbać o swój rozwój a nie UM ładuje miliony złotych w sprzęt, który później służy prywatnym firmom. Kupuje się drukarkę 3D, która służy  przedsiębiorcom do pokazów za które biorą kasę.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 08:36
0
W nosie mam biednych , "ciemiężonych" przedsiębiorców. Po dziesięciu latach pracy u prywatnych "biznesmenów", którym tak ciężko było mi zapłacić ZUS i pozostałe składki i zawrzeć ze mną umowę o pracę a nie dzieło czy zlecenie, a którzy jednocześnie jeździli sobie na 3 tygodnie na jachty. Mam ochotę pokazać im środkowy palec. A tu buduje im się jeszcze wielki, hipernowoczesny obiekt. Nie obrażę się jednak za to co park robi dla moich dzieciaków, bo obydwaj moi synowie zawsze wychodzą stamtąd z wypiekami na twarzy i szczęściem w oczach - zarówno starszy - licealista, jak i mlodszy - z podstawówki . Bo gdzie w naszym zaścianku dzieciaki mogą zobaczyć jak latają drony, pracują drukarki 3d, jeździ łazik marsjański? Gdzie uczy ich się kodowania, gdzie są zawody z robotyki, eksperymenty chemiczne, wykłady o dinozaurach i meteorytach? Za to ich cenię. I chętniej dam na nich kasę niż na tacę.
W nosie mam biednych , "ciemiężonych" przedsiębiorców. Po dziesięciu latach pracy u prywatnych "biznesmenów", którym tak ciężko było mi zapłacić ZUS i pozostałe składki i zawrzeć ze mną umowę o pracę a nie dzieło czy zlecenie, a którzy jednocześnie jeździli sobie na 3 tygodnie na jachty. Mam ochotę pokazać im środkowy palec. A tu buduje im się jeszcze wielki, hipernowoczesny obiekt. Nie obrażę się jednak za to co park robi dla moich dzieciaków, bo obydwaj moi synowie zawsze wychodzą stamtąd z wypiekami na twarzy i szczęś... rozwiń
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 08:36
0
W nosie mam biednych , "ciemiężonych" przedsiębiorców. Po dziesięciu latach pracy u prywatnych "biznesmenów", którym tak ciężko było mi zapłacić ZUS i pozostałe składki i zawrzeć ze mną umowę o pracę a nie dzieło czy zlecenie, a którzy jednocześnie jeździli sobie na 3 tygodnie na jachty. Mam ochotę pokazać im środkowy palec. A tu buduje im się jeszcze wielki, hipernowoczesny obiekt. Nie obrażę się jednak za to co park robi dla moich dzieciaków, bo obydwaj moi synowie zawsze wychodzą stamtąd z wypiekami na twarzy i szczęściem w oczach - zarówno starszy - licealista, jak i mlodszy - z podstawówki . Bo gdzie w naszym zaścianku dzieciaki mogą zobaczyć jak latają drony, pracują drukarki 3d, jeździ łazik marsjański? Gdzie uczy ich się kodowania, gdzie są zawody z robotyki, eksperymenty chemiczne, wykłady o dinozaurach i meteorytach? Za to ich cenię. I chętniej dam na nich kasę niż na tacę.
W nosie mam biednych , "ciemiężonych" przedsiębiorców. Po dziesięciu latach pracy u prywatnych "biznesmenów", którym tak ciężko było mi zapłacić ZUS i pozostałe składki i zawrzeć ze mną umowę o pracę a nie dzieło czy zlecenie, a którzy jednocześnie jeździli sobie na 3 tygodnie na jachty. Mam ochotę pokazać im środkowy palec. A tu buduje im się jeszcze wielki, hipernowoczesny obiekt. Nie obrażę się jednak za to co park robi dla moich dzieciaków, bo obydwaj moi synowie zawsze wychodzą stamtąd z wypiekami na twarzy i szczęś... rozwiń
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 08:34
0
W nosie mam biednych , "ciemiężonych" przedsiębiorców. Po dziesięciu latach pracy u prywatnych "biznesmenów", którym tak ciężko było mi zapłacić ZUS i pozostałe składki i zawrzeć ze mną umowę o pracę a nie dzieło czy zlecenie, a którzy jednocześnie jeździli sobie na 3 tygodnie na jachty. Mam ochotę pokazać im środkowy palec. A tu buduje im się jeszcze wielki, hipernowoczesny obiekt. Nie obrażę się jednak za to co park robi dla moich dzieciaków, bo obydwaj moi synowie zawsze wychodzą stamtąd z wypiekami na twarzy i szczęściem w oczach - zarówno starszy - licealista, jak i mlodszy - z podstawówki . Bo gdzie w naszym zaścianku dzieciaki mogą zobaczyć jak latają drony, pracują drukarki 3d, jeździ łazik marsjański? Gdzie uczy ich się kodowania, gdzie są zawody z robotyki, eksperymenty chemiczne, wykłady o dinozaurach i meteorytach? Za to ich cenię. I chętniej dam na nich kasę niż na tacę.
W nosie mam biednych , "ciemiężonych" przedsiębiorców. Po dziesięciu latach pracy u prywatnych "biznesmenów", którym tak ciężko było mi zapłacić ZUS i pozostałe składki i zawrzeć ze mną umowę o pracę a nie dzieło czy zlecenie, a którzy jednocześnie jeździli sobie na 3 tygodnie na jachty. Mam ochotę pokazać im środkowy palec. A tu buduje im się jeszcze wielki, hipernowoczesny obiekt. Nie obrażę się jednak za to co park robi dla moich dzieciaków, bo obydwaj moi synowie zawsze wychodzą stamtąd z wypiekami na twarzy i szczęś... rozwiń
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 07:55
0
Do ciwkawy: Myślę, że to są raczej pytania nie do zwolenników Parku, a do Miasta, więc możesz je śmiało zadać, mają obowiązek odpowiedzieć. Co do zarabiania przez Miasto na Parku, to nie do końca jestem przekonany, że Miasto musi na nim zarabiać. Chodzi raczej o stworzenie przyjaznej atmosfery do działania na styku biznesu i nauki. P.S. A Ty się zaliczasz do zwolenników czy przeciwników Parku?
Avatar
ciwkawy / 18 czerwca 2015 o 07:38
0

Puławski Park Naukowo Technologiczny inwestycja, która wraz z wyposażeniem pochłonęła grubo ponad 100 milionów złotych. A jeśli tak to rodzą się następujące pytania:

- ile powstało w związku z tym nowych miejsc pracy?

- ile kosztuje utrzymanie roczne PPNT?

-czy Miasto Puławy dokłada do utrzymania PPNT, jeśli tak to ile?

-na jakiej podstawie Miasto Puławy wydaje przy wykorzystaniu funduszy unijnych dziesiątki milionów złotych, aby stworzyć warunki badawcze dla firm np. Instytut Nawozów? Czy tych wydatków nie powinny ponosić same firmy?

Czy ktoś z wielkich zwolenników tej inwestycji może mi na tak postawione pytania odpowiedzieć?

Puławski Park Naukowo Technologiczny inwestycja, która wraz z wyposażeniem pochłonęła grubo ponad 100 milionów złotych. A jeśli tak to rodzą się następujące pytania:

- ile powstało w związku z tym nowych miejsc pracy?

- ile kosztuje utrzymanie roczne PPNT?

-czy Miasto Puławy dokłada do utrzymania PPNT, jeśli tak to ile?

-na jakiej podstawie Miasto Puławy wydaje przy wykorzystaniu funduszy unijnych dziesiątki milionów złotych, aby stworzyć warunki badawcze dla firm np. Instytut Nawozów? Czy ty... rozwiń

Avatar
ania / 17 czerwca 2015 o 17:41
0

Należy uczciwie przyznać, że wiele miejskich inwestycji jest nietrafionych i kosztownych. Gdyby w ten sposób inwestowali przedsiębiorcy to dawno by już poszli z torbami. Brak jest myślenia perspektywicznego, a pieniądze się wydaje przypadkowo nie pilnując nawet jakości wykonania. Jak w socjaliżmie, liczą się słupki statystyczne i nagroda dla gospodarza.

Avatar
Gość / 17 czerwca 2015 o 14:58
0
Ciekawe czy ci, którzy tak mocno niepochlebnie wyrażają się o PPNT chociaż raz tam byli i widzieli co się tam na co dzień dzieje. Mam wrażenie, że nie. Pewnie też nie wiedzą, że stopień zapełnienia powierzchni dobija już do tego, jaki ma Lubelski Park Naukowo-Technologiczny, choć ten drugi istnieje już 10 lat, a nie 3, jak ten puławski. Zamiast cieszyć się z faktu, że mamy w Puławach obiekt z prawdziwego zdarzenia, w którym firmy mają dobre warunki lokalowe do produkcji czy działalności badawczej, to oczywiście jest wszechobecny hejt. A nikomu z malkontentów nawet nie chce się wejść na stronę Parku i sprawdzić ile firm w nim działa i ile jeszcze chce rozpocząć swoją działalności. Tekst pt. "Urząd Miasta ba siłę organizuje pokazy dla szkół aby móc pochwalić się wskaźnikami frekwencji" nie wiem co miał na celu. To nie są żadne pokazy dla szkół, tylko Uniwersytet Dziecięcy UMCS i nic tu nie jest robione na siłę, tylko w celu pokazania dzieciom z puławskich podstawówek ciekawych zagadnień życia i nauki. Nie wiem też co tu ma do rzeczy pensja pani dyrektor. Wielkich krytykantów Parku wypadałoby zapytać czego oczekują po tym obiekcie i jaką mają koncepcję na jego działanie. Może by się w tym temacie wypowiedzieli, a nie tylko hejt.
Ciekawe czy ci, którzy tak mocno niepochlebnie wyrażają się o PPNT chociaż raz tam byli i widzieli co się tam na co dzień dzieje. Mam wrażenie, że nie. Pewnie też nie wiedzą, że stopień zapełnienia powierzchni dobija już do tego, jaki ma Lubelski Park Naukowo-Technologiczny, choć ten drugi istnieje już 10 lat, a nie 3, jak ten puławski. Zamiast cieszyć się z faktu, że mamy w Puławach obiekt z prawdziwego zdarzenia, w którym firmy mają dobre warunki lokalowe do produkcji czy działalności badawczej, to oczywiście jest wszechobecny hejt. A niko... rozwiń
Avatar
Gość / 17 czerwca 2015 o 12:21
0
to idź człowieku do parku i zobacz jak wygląda park w środku..... pusto pusto pusto....... nic się nie dzieje.... poza co jakiś czas konferencją.... swoją drogą ponoć pani dyrektor ma naprawdę niezłą pensję...
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 72 11

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 4 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!