Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

30 czerwca 2009 r.
20:28
Edytuj ten wpis

Puławy: 60 tys. zł na pomnik księdza i obelisk zakonnika

0 19 A A

30 tys. złotych z miejskich pieniędzy trafi na budowę pomnika ks. Jerzego Popiełuszki, drugie tyle na uroczystości z okazji 10-lecia decyzji, zgodnie z którą św. Brat Albert jest patronem Puław.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pomnik księdza Jerzego Popiełuszki zostanie odsłonięty 8 listopada na skwerze naprzeciw kościoła pw. Miłosierdzia Bożego (pod lasem). Ma kosztować 165 tys. zł. Wsparcie miasta przybliży komitet zbierający pieniądze do sukcesu. Wciąż jeszcze jednak brakuje kilkudziesięciu tysięcy zł.

- Nie licząc wsparcia miasta do tej pory mieliśmy zebranych ok. 70 tys. zł. Ale to nie wszystko, mamy zapewnienia o wsparciu z wielu miejsc - informuje Wojciech Pochwatka, przewodniczący puławskiej "Solidarności".

Również w listopadzie odbędą się uroczystości 10-lecia nadania Puławom patrona św. Brata Alberta. Uroczystość radni wsparli kwotą 30 tys. zł. W ramach święta zaplanowano mszę świętą, uroczystą sesję Rady Miasta, konkursy dla dzieci i młodzieży oraz koncert. Organizatorzy chcą również upamiętnić Brata Alberta w bardziej "trwały” sposób.

- Dobrze by się stało, gdyby w okolicach Urzędu Miasta udało się odsłonić obelisk lub tablicę pamiątkową - przekonuje Zbigniew Śliwiński, przewodniczący Rady Miasta i jeden z głównych organizatorów obchodów.

Decyzja o przeznaczeniu przez miasto pieniędzy na obie uroczystości nie była jednogłośna. Waldemar Kowalczyk (SLD) wnioskował, aby pieniądze na pomnik ks. Jerzego Popiełuszki przenieść na przebudowę boiska przy ZSO nr 1. Z kolei radni PO postulowali zabranie 20 tys. złotych z uroczystości na cześć patrona Brata Alberta.

- Prowadzenie dzieła (św. Brata Alberta - red.) nie powinno się przejawiać jedynie w zewnętrznych oznakach czci, takich jak obeliski czy tablice - argumentował Leszek Gorgol (PO), który odczytał stanowisko klubu.

Na święto chcieli zostawić 10 tysięcy. Reszta miała trafić na opiekę społeczną i ochronę zdrowia. - Ta propozycja była wielkim policzkiem dla wszelkich inicjatyw, które były tworzone wokół Brata Alberta - komentuje Zbigniew Śliwiński ze Wspólnoty Samorządowej, która jest koalicjantem PO w radzie.

Ostatecznie większość radnych przekazała po 30 tys. zł na każdą z uroczystości.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~wyborca~ / 7 lipca 2009 o 14:22
0
Gość napisał:
Podpisuję się.

Wiele osób powyżej ma absolutną rację - pomnik służy jedynie ptakom za sralnię.
Co na to brat Albert?
Ludzie! Zaprzepaszczacie jego ideały! I to za grubą forsę!

Może lepiej wspomóc tymi pieniędzmi bezdomnych, otworzyć schronisko, hospicjum, przedszkole, pływalnię, bibliotekę, dom opieki dziennej - cokolwiek czego Puławy nie mają, a na dach czego ptaki i też będą mogły srać do woli!



[font="Arial Black"]Wstyd że radni którzy są katechetami uchwalają finansowanie pomników zamiast kontynuować działalność Brata Alberta![/font]



[font="Arial Black"]Wstyd że radni którzy są katechetami uchwalają finansowanie pomników zamiast kontynuować działalność Brata Alberta![/font] rozwiń
Avatar
sportowiec / 1 lipca 2009 o 22:15
0
Stalker napisał:
Jakie są koszty przebudowy nie tak dawno oddanego do użytku boiska przy ZSO im. KEN?

około 80 tys. brutto
Avatar
STYX / 1 lipca 2009 o 20:24
0
No jasne, nie ma większych potrzeb niż obelisk ku czci sukienkowego któremu zamarzyło się być politykiem. Może dla powodzian coś byście kapneli a nie forsę w błoto rzucać...
Avatar
Gość / 1 lipca 2009 o 19:37
0
sebassss napisał:
Kto jest przeciw wydawaniu publicznych pienędzy na pomniki niech się podpisze.
Leśna


Podpisuję się.

Wiele osób powyżej ma absolutną rację - pomnik służy jedynie ptakom za sralnię.
Co na to brat Albert?
Ludzie! Zaprzepaszczacie jego ideały! I to za grubą forsę!

Może lepiej wspomóc tymi pieniędzmi bezdomnych, otworzyć schronisko, hospicjum, przedszkole, pływalnię, bibliotekę, dom opieki dziennej - cokolwiek czego Puławy nie mają, a na dach czego ptaki i też będą mogły srać do woli!


Podpisuję się.

Wiele osób powyżej ma absolutną rację - pomnik służy jedynie ptakom za sralnię.
Co na to brat Albert?
Ludzie! Zaprzepaszczacie jego ideały! I to za grubą forsę!

Może lepiej wspomóc tymi pieniędzmi bezdomnych, otworzyć schronisko, hospicjum, przedszkole, pływalnię, bibliotekę, dom opieki dziennej - cokolwiek czego Puławy nie mają, a na dach czego ptaki i też będą mogły srać do woli! rozwiń
Avatar
Maximus / 1 lipca 2009 o 17:23
0
Dajcie te pieniądze głodnym dzieciom de....le,pomników mamy dosyć.Ile dzieci mozna wykarmić za 60 tyś. kto odpowie na to proste pytanie ?
Avatar
Stalker / 1 lipca 2009 o 17:10
0
Jakie są koszty przebudowy nie tak dawno oddanego do użytku boiska przy ZSO im. KEN?
Avatar
sebassss / 1 lipca 2009 o 15:37
0
Kto jest przeciw wydawaniu publicznych pienędzy na pomniki niech się podpisze.
Leśna
Avatar
TADO / 1 lipca 2009 o 13:57
0
deb***ny kraj i deb***ny naród.Zamiast czerwonej komuny mamy teraz białą a że bagno na każdym kroku to nikogo to nie obchodzi ważniejsze są pomniki ku własnej chwale jak kraj długi i szeroki . Amen.
Avatar
~wyborca~ / 1 lipca 2009 o 13:08
0
Ile miasto dało na schronisko Brata Alberta? Może lepiej te pieniądze spożytkować tak jakby to zrobił Brat Albert. Niech radni zrezygnują ze swoich diet!
Avatar
jojo / 1 lipca 2009 o 10:13
0
oto chory kraj,szpitale zamykają a pomniki budują,żeby ptaki miały gdzie s,,,,,,o Babilonie kiedy upadniesz,razem z tym nienapasionym klerem obłudnym
Avatar
~wyborca~ / 7 lipca 2009 o 14:22
0
Gość napisał:
Podpisuję się.

Wiele osób powyżej ma absolutną rację - pomnik służy jedynie ptakom za sralnię.
Co na to brat Albert?
Ludzie! Zaprzepaszczacie jego ideały! I to za grubą forsę!

Może lepiej wspomóc tymi pieniędzmi bezdomnych, otworzyć schronisko, hospicjum, przedszkole, pływalnię, bibliotekę, dom opieki dziennej - cokolwiek czego Puławy nie mają, a na dach czego ptaki i też będą mogły srać do woli!



[font="Arial Black"]Wstyd że radni którzy są katechetami uchwalają finansowanie pomników zamiast kontynuować działalność Brata Alberta![/font]



[font="Arial Black"]Wstyd że radni którzy są katechetami uchwalają finansowanie pomników zamiast kontynuować działalność Brata Alberta![/font] rozwiń
Avatar
sportowiec / 1 lipca 2009 o 22:15
0
Stalker napisał:
Jakie są koszty przebudowy nie tak dawno oddanego do użytku boiska przy ZSO im. KEN?

około 80 tys. brutto
Avatar
STYX / 1 lipca 2009 o 20:24
0
No jasne, nie ma większych potrzeb niż obelisk ku czci sukienkowego któremu zamarzyło się być politykiem. Może dla powodzian coś byście kapneli a nie forsę w błoto rzucać...
Avatar
Gość / 1 lipca 2009 o 19:37
0
sebassss napisał:
Kto jest przeciw wydawaniu publicznych pienędzy na pomniki niech się podpisze.
Leśna


Podpisuję się.

Wiele osób powyżej ma absolutną rację - pomnik służy jedynie ptakom za sralnię.
Co na to brat Albert?
Ludzie! Zaprzepaszczacie jego ideały! I to za grubą forsę!

Może lepiej wspomóc tymi pieniędzmi bezdomnych, otworzyć schronisko, hospicjum, przedszkole, pływalnię, bibliotekę, dom opieki dziennej - cokolwiek czego Puławy nie mają, a na dach czego ptaki i też będą mogły srać do woli!


Podpisuję się.

Wiele osób powyżej ma absolutną rację - pomnik służy jedynie ptakom za sralnię.
Co na to brat Albert?
Ludzie! Zaprzepaszczacie jego ideały! I to za grubą forsę!

Może lepiej wspomóc tymi pieniędzmi bezdomnych, otworzyć schronisko, hospicjum, przedszkole, pływalnię, bibliotekę, dom opieki dziennej - cokolwiek czego Puławy nie mają, a na dach czego ptaki i też będą mogły srać do woli! rozwiń
Avatar
Maximus / 1 lipca 2009 o 17:23
0
Dajcie te pieniądze głodnym dzieciom de....le,pomników mamy dosyć.Ile dzieci mozna wykarmić za 60 tyś. kto odpowie na to proste pytanie ?
Avatar
Stalker / 1 lipca 2009 o 17:10
0
Jakie są koszty przebudowy nie tak dawno oddanego do użytku boiska przy ZSO im. KEN?
Avatar
sebassss / 1 lipca 2009 o 15:37
0
Kto jest przeciw wydawaniu publicznych pienędzy na pomniki niech się podpisze.
Leśna
Avatar
TADO / 1 lipca 2009 o 13:57
0
deb***ny kraj i deb***ny naród.Zamiast czerwonej komuny mamy teraz białą a że bagno na każdym kroku to nikogo to nie obchodzi ważniejsze są pomniki ku własnej chwale jak kraj długi i szeroki . Amen.
Avatar
~wyborca~ / 1 lipca 2009 o 13:08
0
Ile miasto dało na schronisko Brata Alberta? Może lepiej te pieniądze spożytkować tak jakby to zrobił Brat Albert. Niech radni zrezygnują ze swoich diet!
Avatar
jojo / 1 lipca 2009 o 10:13
0
oto chory kraj,szpitale zamykają a pomniki budują,żeby ptaki miały gdzie s,,,,,,o Babilonie kiedy upadniesz,razem z tym nienapasionym klerem obłudnym
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 3

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 0

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 1

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 1 5

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 3 12

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 9 3

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 27 11

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 1

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 36 2

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Bródka z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!