Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

1 września 2019 r.
14:47

Puławy pamiętają o 80-tej rocznicy II wojny światowej [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora rs
0 38 A A
Komendant policji, z-ca komendanta straży oraz z-ca komendanta puławskiego WKU oddają cześć mieszkańcom Puław poległym w trakcie wojny
Komendant policji, z-ca komendanta straży oraz z-ca komendanta puławskiego WKU oddają cześć mieszkańcom Puław poległym w trakcie wojny (fot. Radosław Szczęch)

Samorządowcy, przedstawiciele środowisk kombatanckich, służb mundurowych, harcerze, uczniowie i nauczyciele złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem ku czci poległych i pomordowanych na cmentarzu wojennym w Puławach. Okolicznościowe przemówienie wygłosił prezydent miasta, Paweł Maj.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tym roku, z okazji okrągłej, 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej, tradycyjne uroczystości na cmentarzu wojennym miały trochę większy rozmach. Oprócz standardowego złożenia kwiatów ku czci poległych, zebrani po wysłuchaniu hymnu państwowego oraz hejnału miasta, pomodlili się razem z ks. dziekanem Piotrem Trelą. Następnie głos zabrał prezydent Puław.

Paweł Maj pokrótce przypomniał historię wojny oraz bohaterską, niezłomną postawę naszego narodu oraz ogromne zniszczenia na różnych płaszczyznach, do których doprowadził wojenny kataklizm. - Mimo całej agresji, polski naród nigdy się nie poddał, nie ustał w walce o wolność, sprawiedliwość i przyszłość. Nie daliśmy się wymazać z kart historii - mówił prezydent. - Ponieśliśmy niewyobrażalne straty, które dotknęły każdą naszą rodzinę. Zmieniły ustrój naszego kraju na dziesiątki lat. Te straty odczuwamy do dziś - przypomniał. 

Wśród osób, które oddały cześć poległym mieszkańcom Puław, oprócz prezydenta, znaleźli się m.in.: wicestarosta Leszek Gorgol, przewodniczący rady powiatu puławskiego - Janusz Wawerski, wiceprezydent Puław - Paweł Szabłowski, przewodnicząca rady miasta - Bożena Krygier, a także prezes Zakładów Azotowych "Puławy" - Krzysztof Bednarz, komendant puławskiej policji, podinsp. Rafał Skoczylas, z-ca komendanta PSP, bryg. Krzysztof Morawski, z-ca komendanta WKU w Puławach, mjr Sławomir Wiśniewski i inni.

Nieobecni byli natomiast: starosta Danuta Smaga, jak również poseł Krzysztof Szulowski. Zabrakło także syren, do których braku w trakcie ważnych rocznic puławianie zaczynają się powoli przyzwyczajać. Ostatnia awaria systemu, który rzekomo miał zostać naprawiony przez służby wojewody, nastąpiła 1 sierpnia. Co stało się tym razem - nie wiemy. Jak informuje Ratusz, o tym, że syren nie uda się uruchomić, wiadomość z Urzędu Wojewódzkiego nadeszła 6 minut przed południem. Na szczęście nie zawiodły kościelne dzwony, które o godz. 12:00 słychać było w całym mieście. 

W ramach uroczystości rocznicowych na godz. 18:00 w Sali Kongresowej zaplanowano wykład historyka Roberta Ocha, po którym odbędzie się koncert Moniki Borzym z zespołem. Grupa wykona utwory z tekstami poetki Powstania Warszawskiego, Anny Świrszczyńskiej. 

e-Wydanie

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 września 2019 o 16:17
+8
Smutne jest zachowanie ludzi na takich uroczystościach. Dzisiejsze obchody trwały ok. 30 minut. Niby niezbyt długo, a jednak niektórzy nie byli w stanie wytrzymać bez rozmów telefonicznych. W trakcie uroczystości, w trakcie przemówienia telefon przy uchu i rozmowa w najlepsze. Druga sprawa - wydaje się oczywiste że w czasie wprowadzania/wyprowadzania pocztow sztandarowych uczestnicy przyjmują postawę zasadniczą. Dla większości osób (zwłaszcza wymienionych w tekście) czas wyprowadzania pocztów sztandarowych, połączony z oddaniem hołdu przed pomnikiem, był czasem głośnych rozmów, żartów powitań i pożegnań. Sporą część oficjalnych gości (w tym mundurowych!) nie omieszkała opuścić uroczystości przed wyprowadzeniem ostatniego sztandaru. Wstyd i hańba!
Smutne jest zachowanie ludzi na takich uroczystościach. Dzisiejsze obchody trwały ok. 30 minut. Niby niezbyt długo, a jednak niektórzy nie byli w stanie wytrzymać bez rozmów telefonicznych. W trakcie uroczystości, w trakcie przemówienia telefon przy uchu i rozmowa w najlepsze. Druga sprawa - wydaje się oczywiste że w czasie wprowadzania/wyprowadzania pocztow sztandarowych uczestnicy przyjmują postawę zasadniczą. Dla większości osób (zwłaszcza wymienionych w tekście) czas wyprowadzania pocztów sztandarowych, połączony z oddaniem hołdu przed... rozwiń
Avatar
L / 1 września 2019 o 23:59
+5
Zdjęcie nr 9 poczet sztandarowy UM Puławy - rdzawe (dla niektórych sraczkowate) dżinsy i sandałki - nowy wzór stroju galowego? Pewnie strój był dobierany nie na uroczystość, a pod imprezkę na którą umawiali się obecni "oficjele".  Niestety nie robili sobie nic z tego, że uroczystość nadal trwa. W czasie gdy poczty sztandarowe składały hołd wśród oficjeli panowała już atmosfera biesiadna. Nie inaczej zachowywał się ksiądz dziekan. Czy naprawdę wszyscy musieli słyszeć, że dalsze biesiadowanie będzie "pod dębami". Może następnym razem zamiast biesiady zorganizować szkolenie z tego jak należy się zachować. Tym razem drodzy państwo nie zachowaliście się jak trzeba. WSTYD !!!
 Na  zdjęciu nieoceniony największy patriota radny Kraszewski.
 Na  zdjęciu nieoceniony największy patriota radny Kraszewski. rozwiń
Avatar
Gość / 2 września 2019 o 01:18
+3
Nie mogę, pomylić dąb pamięci z knajpą pod dębami... Hehe, nie dość że gumowe ucho, to jeszcze kretyn. Zatrudniajcie jakichś lepszych do tej farmy trolli...
Avatar
Maciej / 2 września 2019 o 01:11
+3
Zdjęcie nr 9 poczet sztandarowy UM Puławy - rdzawe (dla niektórych sraczkowate) dżinsy i sandałki - nowy wzór stroju galowego? Pewnie strój był dobierany nie na uroczystość, a pod imprezkę na którą umawiali się obecni "oficjele".  Niestety nie robili sobie nic z tego, że uroczystość nadal trwa. W czasie gdy poczty sztandarowe składały hołd wśród oficjeli panowała już atmosfera biesiadna. Nie inaczej zachowywał się ksiądz dziekan. Czy naprawdę wszyscy musieli słyszeć, że dalsze biesiadowanie będzie "pod dębami". Może następnym razem zamiast biesiady zorganizować szkolenie z tego jak należy się zachować. Tym razem drodzy państwo nie zachowaliście się jak trzeba. WSTYD !!!
 A ty jak już strzelasz z ucha to rób to dokładnie. Oficjele umawiali się na złożenie hołdu pod dębem pamięci, miejscu stracen (to ten za cmentarzem wojennym) i tam też się udali po uroczystości. Żadnego dalszego ciągu w knajpie pod dębami, jak sugerujesz, nie było... To tyle jeśli chodzi o rzetelność tutejszych trolli... 
 A ty jak już strzelasz z ucha to rób to dokładnie. Oficjele umawiali się na złożenie hołdu pod dębem pamięci, miejscu stracen (to ten za cmentarzem wojennym) i tam też się udali po uroczystości. Żadnego dalszego ciągu w knajpie pod dębami, jak sugerujesz, nie było... To tyle jeśli chodzi o rzetelność tutejszych trolli...  rozwiń
Avatar
gość / 1 września 2019 o 23:18
+3
"Nieobecni byli natomiast: starosta Danuta Smaga, jak również poseł Krzysztof Szulowski. Zabrakło także syren, " Redaktorze co to za stwierdzenie? Nie było jeszcze kilku osób. A pani Smagowa dopieszczała elektorat w Gołębiu. A może to właśnie ci wskazani nieobecni zabrali te syreny?
Avatar
Fxd / 1 września 2019 o 22:02
+3
Do Zakładowca. Tu nie chodzi o to kto zarzädza. Chodzi o to, że władze miasta, Zakładów i chyba większość puławiaków ma w .... pamięć, szacunek, kulturę. W normalnym kraju, mieście , MIESZKAŃCY szybko podziękowali by władzom. O dziennikarzach nie mówię bo oni mają pełne portki i nie chcą podejmować niewygodnych dla włodarzy tematów. Proponuję redakcji DW artykuł że zdjēciami, wywiadami z władzami miasta, zarządzającymi pomnikiem, mieszkańcami. Założę siē że nic takiego nie nastąpi
 Chłopie jesteś złośliwy, perfidny czy psychiczny? Pomnikiem zajmuja się zakłady a nie wlodarze miasta powiatu województwa czy wszyscy swieci. To ich teren działka i powinność. Tylko chory psychicznie tego nie zrozumie.
 Chłopie jesteś złośliwy, perfidny czy psychiczny? Pomnikiem zajmuja się zakłady a nie wlodarze miasta powiatu województwa czy wszyscy swieci. To ich teren działka i powinność. Tylko chory psychicznie tego nie zrozumie. rozwiń
Avatar
Zakładowiec / 1 września 2019 o 18:41
+3
Pomnik chyba nie jest na terenie Zakładów Azotowych. Jeżeli nawet zarządzają nim Zakłady Azotowe to nie zwalnia to władz miasta. Zresztä nie o to chodzi zasmuconemu.
Chodzi o to, że ten pomnik jest zarządzany przez Zakłady Azotowe i to oni są odpowiedzialni za stan obecny, Miasto nie ma obowiązku wyręczać zakładu, gdzie przypomnę działa Solidarność, która tak chętnie wznosi kolejne monumenty. 
Avatar
Gość / 1 września 2019 o 17:30
+3
Syreny wyły. Na pewno w okolicach cmentarza oraz na Włostowicach
  Bo jakieś 300m od cmentarza jest remiza OSP. A jak remiza to i syrena.
Avatar
GOŚĆ / 1 września 2019 o 16:15
+3
Odezwał się "Patryjota". Ciemniaku durny zobacz ilu ludzi jest tam pochwanych. Powiedz to ich matkom, żonom, dzieciom. Pewnie chętnie byś brał udział w Burzenin. Najpierw coś zbuduj a potem walnij sìę tylko mocno w swoją durną łepetynę. Wątpie, ze coś zaskoczy. Może?
Avatar
Hccc / 1 września 2019 o 15:56
+3
Dzisiaj 1 września ok 11.00 byłem przy pomniku Bohaterom Września 1939. Jest taki pomnik niedaleko Zakładów Azotowych. WSTYD WSTYD WSTYD. Pomnik pomazany graffiti, napisy poobrywane i zardzewiałe. W centralnym miejscu butelki i śmiecie. Kwiatów, zniczy, flag, oficjalnych delegacji nie było. wrzesień 1939 kojarzę z siostra moje babci, która codziennie przez kilkadziesiąt lat wychodziła do furtki swojego domku z nadzieją, że jej mąż, który krótko po ślubie poszedł na wojnę i zginął, prawdopodobnie w bitwie nad Bzurą. Ciała, nieśmiertelnika czy jakiegokolwiek świadka nie znaleziono. Zawsze wspominam Ciocię 1 września 1939 roku. Smutno, że dla niektórych rocznica września 1939 roku to okazja do lansu. Apeluję do władz miasta jeżeli nie pasuje Wam pomnik Bohaterom Wrześna 1939 roku ( może się wstydzicie) to zburzcie go. Lepiej niech go nie będzie zamiast jego obecnego stanu.
 Jak łatwo kogoś oczernić. Pomnik nie zarządza miasto. Spytaj się zakładów dlaczego pomnik jest w takim stanie.
 Jak łatwo kogoś oczernić. Pomnik nie zarządza miasto. Spytaj się zakładów dlaczego pomnik jest w takim stanie. rozwiń
Avatar
puławianin / 7 września 2019 o 06:45
0
a co to za generał w Puławach się pojawił???????
Avatar
B63 / 2 września 2019 o 14:33
+2
Wykład i koncert super!
Avatar
xl / 2 września 2019 o 10:20
0
"Nieobecni byli natomiast: starosta Danuta Smaga, jak również poseł Krzysztof Szulowski. Zabrakło także syren, " Redaktorze co to za stwierdzenie? Nie było jeszcze kilku osób. A pani Smagowa dopieszczała elektorat w Gołębiu.  A może to właśnie ci wskazani nieobecni zabrali te syreny?
 Tzw. nieobecni byli i reprezentowali swoje urzędy na innych uroczystościach. Chyba jeszcze obecność nie jest obowiązkowa. Czy w przyszłym roku możemy się spodziewać listy obecności???
Avatar
ZASMUCONY / 2 września 2019 o 07:59
-1
CIEKAWY (PM). Już wszystko jasne
Avatar
Ciekawy / 2 września 2019 o 07:54
-2
CIEKAWY. Nie jestem patriotą. Gdybym był to bym odpalił racę, ryknął wy..... Komuś bym przy.....,wytatuowałbym sobie coś patriotycznego. Jestem już w podeszłym wieku i trudno mi wykonywać niektóre czynności. Dawno temu, w podstawówce chodziliśmy z wychowawczynią przez wszystkim ważnymi rocznicami na groby pod pomniki i je porządkowaliśmy.
 Tak też myślałem, że z Ciebie typowy internetowy napinacz. Sam nic nie zrobi, ale gorzkie żale wylać musi. Ciekawe czy jakby nie daj Boże nas ktoś zaatakował to jak myślisz kto pierwszy poszedłby walczyć, Ci z których drwisz czy Tacy jak Ty którzy walczyć potrafią tylko w wirtualnym świecie, bo na real brak odwagi. 
 Tak też myślałem, że z Ciebie typowy internetowy napinacz. Sam nic nie zrobi, ale gorzkie żale wylać musi. Ciekawe czy jakby nie daj Boże nas ktoś zaatakował to jak myślisz kto pierwszy poszedłby walczyć, Ci z których drwisz czy Tacy jak Ty którzy walczyć potrafią tylko w wirtualnym świecie, bo na real brak odwagi.  rozwiń
Avatar
ZASMUCONY / 2 września 2019 o 06:39
0
CIEKAWY. Nie jestem patriotą. Gdybym był to bym odpalił racę, ryknął wy..... Komuś bym przy.....,wytatuowałbym sobie coś patriotycznego. Jestem już w podeszłym wieku i trudno mi wykonywać niektóre czynności. Dawno temu, w podstawówce chodziliśmy z wychowawczynią przez wszystkim ważnymi rocznicami na groby pod pomniki i je porządkowaliśmy.
Avatar
Lol / 2 września 2019 o 04:31
+1
Zdjęcie nr 9 poczet sztandarowy UM Puławy - rdzawe (dla niektórych sraczkowate) dżinsy i sandałki - nowy wzór stroju galowego? Pewnie strój był dobierany nie na uroczystość, a pod imprezkę na którą umawiali się obecni "oficjele".  Niestety nie robili sobie nic z tego, że uroczystość nadal trwa. W czasie gdy poczty sztandarowe składały hołd wśród oficjeli panowała już atmosfera biesiadna. Nie inaczej zachowywał się ksiądz dziekan. Czy naprawdę wszyscy musieli słyszeć, że dalsze biesiadowanie będzie "pod dębami". Może następnym razem zamiast biesiady zorganizować szkolenie z tego jak należy się zachować. Tym razem drodzy państwo nie zachowaliście się jak trzeba. WSTYD !!!
 O masakra, ale sam się człowieku zaorałeś, coś posłuchałeś, ale nie wiesz co... Coś Ty robił na tym cmentarzu jak zielonego pojęcia nie masz o miejscu w lesie tuż za pomnikiem... No trzeba być naprawdę kretynem, by słysząc o konieczności złożenia kwiatów pod dębem straceń pomyśleć o knajpie. 
 O masakra, ale sam się człowieku zaorałeś, coś posłuchałeś, ale nie wiesz co... Coś Ty robił na tym cmentarzu jak zielonego pojęcia nie masz o miejscu w lesie tuż za pomnikiem... No trzeba być naprawdę kretynem, by słysząc o konieczności złożenia kwiatów pod dębem straceń pomyśleć o knajpie.  rozwiń
Avatar
Ciekawy / 2 września 2019 o 04:27
-1
Dzisiaj 1 września ok 11.00 byłem przy pomniku Bohaterom Września 1939. Jest taki pomnik niedaleko Zakładów Azotowych. WSTYD WSTYD WSTYD. Pomnik pomazany graffiti, napisy poobrywane i zardzewiałe. W centralnym miejscu butelki i śmiecie. Kwiatów, zniczy, flag, oficjalnych delegacji nie było. wrzesień 1939 kojarzę z siostra moje babci, która codziennie przez kilkadziesiąt lat wychodziła do furtki swojego domku z nadzieją, że jej mąż, który krótko po ślubie poszedł na wojnę i zginął, prawdopodobnie w bitwie nad Bzurą. Ciała, nieśmiertelnika czy jakiegokolwiek świadka nie znaleziono. Zawsze wspominam Ciocię 1 września 1939 roku. Smutno, że dla niektórych rocznica września 1939 roku to okazja do lansu. Apeluję do władz miasta jeżeli nie pasuje Wam pomnik Bohaterom Wrześna 1939 roku ( może się wstydzicie) to zburzcie go. Lepiej niech go nie będzie zamiast jego obecnego stanu.
 Rozumiem, że poza całym opisem sytuacji wykazałeś się patriotyzmem i uprzątnąłeś syf pozostawiony przez tych mniej patriotycznych? Czy po prostu stwierdziłeś, że to nie Twoja rola tylko miasta i spokojnie udałeś się na obiad? 
 Rozumiem, że poza całym opisem sytuacji wykazałeś się patriotyzmem i uprzątnąłeś syf pozostawiony przez tych mniej patriotycznych? Czy po prostu stwierdziłeś, że to nie Twoja rola tylko miasta i spokojnie udałeś się na obiad?  rozwiń
Avatar
Gość / 2 września 2019 o 01:18
+3
Nie mogę, pomylić dąb pamięci z knajpą pod dębami... Hehe, nie dość że gumowe ucho, to jeszcze kretyn. Zatrudniajcie jakichś lepszych do tej farmy trolli...
Avatar
Maciej / 2 września 2019 o 01:11
+3
Zdjęcie nr 9 poczet sztandarowy UM Puławy - rdzawe (dla niektórych sraczkowate) dżinsy i sandałki - nowy wzór stroju galowego? Pewnie strój był dobierany nie na uroczystość, a pod imprezkę na którą umawiali się obecni "oficjele".  Niestety nie robili sobie nic z tego, że uroczystość nadal trwa. W czasie gdy poczty sztandarowe składały hołd wśród oficjeli panowała już atmosfera biesiadna. Nie inaczej zachowywał się ksiądz dziekan. Czy naprawdę wszyscy musieli słyszeć, że dalsze biesiadowanie będzie "pod dębami". Może następnym razem zamiast biesiady zorganizować szkolenie z tego jak należy się zachować. Tym razem drodzy państwo nie zachowaliście się jak trzeba. WSTYD !!!
 A ty jak już strzelasz z ucha to rób to dokładnie. Oficjele umawiali się na złożenie hołdu pod dębem pamięci, miejscu stracen (to ten za cmentarzem wojennym) i tam też się udali po uroczystości. Żadnego dalszego ciągu w knajpie pod dębami, jak sugerujesz, nie było... To tyle jeśli chodzi o rzetelność tutejszych trolli... 
 A ty jak już strzelasz z ucha to rób to dokładnie. Oficjele umawiali się na złożenie hołdu pod dębem pamięci, miejscu stracen (to ten za cmentarzem wojennym) i tam też się udali po uroczystości. Żadnego dalszego ciągu w knajpie pod dębami, jak sugerujesz, nie było... To tyle jeśli chodzi o rzetelność tutejszych trolli...  rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wisła II Puławy – POM Iskra Piotrowice 0:3. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Wisła II Puławy – POM Iskra Piotrowice 0:3. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej 0 0

POM Iskra Piotrowice pewnie pokonał młody zespół z Puław i umocnił się w czołówce tabeli. W ekipie Jarosława Stępnia zadebiutował Władysław Palamar

Zmarł Mirosław Grzęda. Prezes Biowet, były radny sejmiku. Twórca 16 leków

Zmarł Mirosław Grzęda. Prezes Biowet, były radny sejmiku. Twórca 16 leków 0 0

W wieku 78 lat odszedł jeden z najbardziej zasłużonych polskich weterynarzy, twórca kilkunastu leków, wieloletni prezes spółki Biowet, Miroław Grzęda. To również były przewodniczący sejmiku województwa lubelskiego związany z Ligą Polskich Rodzin. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek w Puławach.

Właściciel chciał odebrać motocykl z warsztatu. Zrobił to za niego ktoś inny

Właściciel chciał odebrać motocykl z warsztatu. Zrobił to za niego ktoś inny 0 0

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 36-letniemu mieszkańcowi gminy Tomaszów Lubelski, który odebrał z warsztatu nie swój motocykl.

Dwa promile i dachowanie. 21-latek szalał audi

Dwa promile i dachowanie. 21-latek szalał audi 0 3

21-letni kierowca audi trafił do szpitala w wyniku wypadku w miejscowości Kawęczyn w gminie Kłoczew

"Zmysły Ogrodu Saskiego" - warsztaty, spacery i wystawy
6 października 2019, 0:00

"Zmysły Ogrodu Saskiego" - warsztaty, spacery i wystawy 0 0

Już po raz drugi Fundacja Krajobrazy zorganizuje szereg kulturalnych inicjatyw w Ogrodzie Saskim w ramach wydarzenia "Zmysły Ogrodu Saskiego". Tym razem projekt zostanie zrealizowany 6 października.

Małgorzata Kidawa-Błońska dziś na pl. Litewskim w Lublinie
film

Małgorzata Kidawa-Błońska dziś na pl. Litewskim w Lublinie 0 20

Małgorzata Kidawa-Błońska (KO) spotka się w poniedziałek z mieszkańcami woj. lubelskiego

Koncert Sławka Uniatowskiego w Centrum Spotkania Kultur
4 listopada 2019, 19:00

Koncert Sławka Uniatowskiego w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Album "Metamorphosis" będzie promował popularny Sławek Uniatowski podczas koncertu w Lublinie, który odbędzie się 4 listopada o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur.

LKS Rolnik B. Głogówek - GKS Górnik Łęczna 0:13. Nie ma mocnych na mistrza

LKS Rolnik B. Głogówek - GKS Górnik Łęczna 0:13. Nie ma mocnych na mistrza 0 0

Górnik Łęczna wygrał aż 13:0 z LKS Rolnika B. Głogówek. Cztery bramki w tym spotkaniu zdobyła Nikol Karczewska

Ceny jabłek spadają. Apele, by nie dostarczać ich do skupów i zarzuty zmowy cenowej

Ceny jabłek spadają. Apele, by nie dostarczać ich do skupów i zarzuty zmowy cenowej 10 8

Spadły ceny jabłek przemysłowych, mimo że owoców jest w tym roku mniej. Lubelska Izba Rolnicza podejrzewa, że mogło dojść do zmowy cenowej. LIR zamierza złożyć w tej sprawie zawiadomienie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a być może również do Centralnego Biura Śledczego Policji

Photo day w Grupie Azoty PUŁAWY

Photo day w Grupie Azoty PUŁAWY 0

Marsz Równości przeszedł ulicami Kalisza
film

Marsz Równości przeszedł ulicami Kalisza 0 6

Tłum z tęczowymi flagami i transparentami z hasłem: "Nie dla homofobii" przeszedł przez Kalisz. To pierwszy Marsz Równości, który zorganizowano w tym mieście.

Garażówki wracają, używane rzeczy kupujemy coraz chętniej. Z zyskiem dla portfela i planety
galeria

Garażówki wracają, używane rzeczy kupujemy coraz chętniej. Z zyskiem dla portfela i planety 24 5

Nie wstyd jest się ubierać w ciucholandzie ani mieć własne stoisko na garażowej wyprzedaży. Coraz więcej rzeczy oddajemy innym, przyjmujemy używane i naprawiamy zepsute zamiast kupować nowe

Spotkanie z podróżnikiem Robertem Czerniakiem w Puławach
25 września 2019, 18:00

Spotkanie z podróżnikiem Robertem Czerniakiem w Puławach 0 0

Biblioteka Miejska w Puławach (ul. Głęboka) zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Robertem Czerniakiem, które odbędzie się 25 września o godz. 18.

Kinga Wojtasik (AZS UMCS TPS Lublin) i Katarzyna Kociołek wciąż bez kwalifikacji olimpijskiej

Kinga Wojtasik (AZS UMCS TPS Lublin) i Katarzyna Kociołek wciąż bez kwalifikacji olimpijskiej 0 0

W Haiyang Polki odpadły w trzeciej fazie grupowej

Ksiądz Kazimierz Wojno zamordowany w stolicy Brazylii

Ksiądz Kazimierz Wojno zamordowany w stolicy Brazylii 180 4

Ksiądz Kazimierz Wojno zginął w czasie napadu na kościół w Brasilii. Do zabójstwa doszło niedługo po mszy świętej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.