Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

25 stycznia 2016 r.
7:09

Puławy: Park kiepsko sobie radzi. Będzie osobną spółką

0 72 A A

Od kwietnia Puławski Park Naukowo-Technologiczny ma być osobną spółką prawa handlowego. Zdaniem urzędników, otworzy to możliwość pozyskiwania kolejnych środków unijnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Budowa PPN-T kosztowała ponad 100 milionów złotych. Większość to środki unijne, ale utrzymanie znajduje się na barkach miasta, a dokładniej spółki komunalnej Nieruchomości Puławskie. Jak dotąd nie było ani jednego roku, który nie zakończyłby się stratą działalności parku. Wiceprezydent Puław Tadeusz Kocoń przyznaje, że miasto dokłada do parku po kilkaset tysięcy złotych rocznie.

Władze miasta przekonują, że koszty nie są najważniejsze, bo park został zbudowany do innych celów (wspieranie przedsiębiorczości, zaawansowanych technologii, innowacji), ale na razie dominującą formą jego działalności są organizowane cyklicznie popularno-naukowe wykłady i zabawy dla dzieci. Prawie połowa parku stoi pusta. Kurzą się skórzane fotele wyposażonych w najnowocześniejsze technologie sal konferencyjnych, gdzie w teorii nauka miała się spotykać z biznesem.

Po co przekształcanie PPN-T w osobną spółkę? – Chodzi o to, że Nieruchomości Puławskie, pod które jest obecnie podłączony park, nie są instytucją otoczenia biznesu. Nie mogą więc aplikować o pieniądze na rozwój przedsiębiorczości, start-up’y oraz funkcjonowanie parku.

Zainwestowaliśmy w niego duże pieniądze i szkoda byłoby stracić teraz szansę na duże środki z nowej perspektywy unijnej – wyjaśnia Tadeusz Kocoń, wiceprezydent Puław.

Projekt uchwały w tej sprawie jest już prawie gotowy, a jego ostateczny kształt radni otrzymają jeszcze w tym tygodniu. Decyzję o przekształceniu PPN-T w osobną spółkę mają podjąć już podczas najbliższej sesji, w czwartek 28 stycznia.

– Uważam, że nie powinniśmy blokować tego pomysłu. Jeśli to ma pomóc w rozwoju PPN-T, to warto zaryzykować. Myślę, że to dobrze, że władze miasta potrafią w odpowiednim momencie zareagować. Oczekiwania wobec parku na pewno były większe. Sam, obserwując jego działalność, mam pewien niedosyt, ale muszę zaufać tym, którzy założenia dotyczące jego funkcjonowania znają lepiej – mówi radny Zbigniew Śliwiński, wiceprzewodniczący rady miasta.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 72

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jarek / 27 stycznia 2016 r. o 14:25

Rada ds. PPNT liczy obecnie 13 osób i pełni swoją pracę społecznie, całkowicie bezpłatnie. Skład Rady nadzorczej wynika z przepisów spółek prawa handlowego i nie ma nic wspólnego z  Radą ds. PPNT. Minimalny skład osobowy Rady nadzorczej Sp. z o.o. to 3 osoby, których wynagrodzenie może zostać ustalone na poziomie minimalnym wynikającym z ustawy.

O jakże się cieszę, że w końcu trolle pisowskie sięgają do literatury lub przynajmniej dr googla!!! Szkoda tylko że ci co piszą i ci co się wypowiadają nadal znają się na omawianych tematach jak przysłowiowa ś...winia na gwiazdach.

tu znakomity przykład:

http://pulawy.naszemiasto.pl/artykul/pulawski-park-naukowo-technologiczny-moze-stac-sie-osobna,3632698,art,t,id,tm.html

 i cytat z tego artykułu:

"Nowa spółka będzie miała formułę z ograniczoną odpowiedzialnością. Na jej czele stanęłaby rada nadzorcza, którą wybierze zarząd. Jej funkcję pełni obecnie rada d/s Parku."

O jakże się cieszę, że w końcu trolle pisowskie sięgają do literatury lub przynajmniej dr googla!!! Szkoda tylko że ci co piszą i ci co się wypowiadają nadal znają się na omawianych tematach jak przysłowiowa ś...winia na gwiazdach.

tu znakomity przykład:

http://pulawy.naszemiasto.pl/artykul/pulawski-park-naukowo-technologiczny-moze-stac-sie-osobna,3632698,art,t,id,tm.html

 i cytat z tego artykułu:

"rozwiń

Avatar
Marek / 27 stycznia 2016 r. o 14:16

Ooo, to jak rada nadzorcza będzie w takim składzie jak dotychczasowa rada ds parku to będzie baaaardzo drogo, liczy ona 11 osób. Jeśli chcesz błyszczeć kodeksem spółek handlowych to poczytaj trochę w tym temacie. Ciebie pewnie nic nie boli bo nie płacisz podatków, tylko żerujesz na innych. Tacy teraz to bohaterowie narodowi, no cóż jak władza tacy zwolennicy.

Rada ds. PPNT liczy obecnie 13 osób i pełni swoją pracę społecznie, całkowicie bezpłatnie. Skład Rady nadzorczej wynika z przepisów spółek prawa handlowego i nie ma nic wspólnego z  Radą ds. PPNT. Minimalny skład osobowy Rady nadzorczej Sp. z o.o. to 3 osoby, których wynagrodzenie może zostać ustalone na poziomie minimalnym wynikającym z ustawy.

Rada ds. PPNT liczy obecnie 13 osób i pełni swoją pracę społecznie, całkowicie bezpłatnie. Skład Rady nadzorczej wynika z przepisów spółek prawa handlowego i nie ma nic wspólnego z  Radą ds. PPNT. Minimalny skład osobowy Rady nadzorczej Sp. z o.o. to 3 osoby, których wynagrodzenie może zostać ustalone na poziomie minimalnym wynikającym z ustawy.

rozwiń
Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 r. o 12:56
A ciekawe kto głosował na tych reformatorów? Proponuję żal za grzechy, spowiedź i mocne postanowienie poprawy.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 r. o 12:04
Jak się opodatkuje dodatkowo puławskich przedsiębiorców to będzie na PPNT, podobnie jak znaleziono się źródło na sfinansowanie programu 500+. Jednym zabrać drugim dać a za koszty obsługi zabierania i dawania też zapłacą ci, którym się zabierze. Nowe Janosikowe remedium na obietnice.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 r. o 10:56
Jak pisuary przejmą już park to będzie wszystko cacy. I nawet ta strata to będzie zyskiem. Liczą się stołeczki i koryto, ot cała filozofia.
Avatar
gość / 27 stycznia 2016 r. o 07:53

Wynikać może chociażby zwiększony prestiż miejsca, co może przyczynić się do zwiększenia jego atrakcyjności dla potencjalnych firm zainteresowanych ulokowaniem tu swojej działalności. I nie chodzi tu o wynajmowanie powierzchni firmom sprzedającym grzebyki czy grzechotki, tylko firmom których działalność wnosi coś innowacyjnego, coś przełomowego. Tak jak na przykład konsorcjum, które wolało się tu przenieść z Łodzi, bo zobaczyło, że warunki tu są lepsze niż w "Ziemi Obiecanej". Ale chyba daremnie strzępię sobie tu klawiaturę, bo niektórzy i tak tego nie zrozumieją, pytając tylko o bilans. A bilansować takie parki zaczynają się po 7-10 latach. Nasz ma 3 lata i 8 miesięcy.

taaaa przeniosło się tu bo PPnT jest taaaaak atrakcyjny . Czytaj ze zrozumieniem. Tu w tym wojewódzwtie było dofinansowanie dla Polski Wschodniej to jak dostałby taką kasę w łodzi?

taaaa przeniosło się tu bo PPnT jest taaaaak atrakcyjny . Czytaj ze zrozumieniem. Tu w tym wojewódzwtie było dofinansowanie dla Polski Wschodniej to jak dostałby taką kasę w łodzi?

rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 r. o 16:53
A jakie sa merytoryczne przeslanki za tym zeby Pani Dyrektor pozegnala sie ze swoim stanpwiskiem? I gdzie tu ona sie wypowiadala i unosila?
Avatar
sk / 26 stycznia 2016 r. o 15:20

Pani Dyrektor po co tak się unosić? już niedługo POgonią panią i będzie pani miała święty spokój:)

Avatar
leon / 26 stycznia 2016 r. o 09:36

A wiesz kto organizował Kino samochodowe? Miasto. A wiesz kto płacił za Mikołajki? Zakłady Azotowe. Jak jesteś taki mądry/a, to wskaż te 100 lokalizacji i powiedz dlaczego takie imprezy miałyby się NIE ODBYWAĆ w PPNT.

To akurat racja, szczególnie jeżeli chodzi o Azoty to oni wspierali i będą wspierać takie imprezy, czy się będą odbywały w PPNT czy nie. A do tego organizują tam konferencje naukowe, branżowe itp także to też napędza koniukturę

To akurat racja, szczególnie jeżeli chodzi o Azoty to oni wspierali i będą wspierać takie imprezy, czy się będą odbywały w PPNT czy nie. A do tego organizują tam konferencje naukowe, branżowe itp także to też napędza koniukturę

rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 r. o 05:49
Oskarzam? Nie, ja sie tylko zastanawiam i snuje przypuszczenia.Ja rozumiem zeby to byly tylko ogolne opinie o parku. Ale to sa obrzydliwe personalne ataki na jego dyrekcje i pracownikow lacznie z insynuacjami o jakichs niejasnych zaleznosciach. Co ciekawe te komentarze pisane sa z 4 gora 5 IP. Interesujace, prawda? A jesli chodzi o pisanie w godzinach pracy, to moje komentarze byly pisane z domowego zacisza. A watek obserwuje od samego rana. A jakie to wnioski mialyby byc wyciagniete po ty h opluwajacych park i jego personel komentarzach? Chyba tylko takie ze piszacym je delikatnie mowiac brak kultury.
Oskarzam? Nie, ja sie tylko zastanawiam i snuje przypuszczenia.Ja rozumiem zeby to byly tylko ogolne opinie o parku. Ale to sa obrzydliwe personalne ataki na jego dyrekcje i pracownikow lacznie z insynuacjami o jakichs niejasnych zaleznosciach. Co ciekawe te komentarze pisane sa z 4 gora 5 IP. Interesujace, prawda? A jesli chodzi o pisanie w godzinach pracy, to moje komentarze byly pisane z domowego zacisza. A watek obserwuje od samego rana. A jakie to wnioski mialyby byc wyciagniete po ty h opluwajacych park i jego personel komentarzach? Ch... rozwiń
Avatar
Jarek / 27 stycznia 2016 r. o 14:25

Rada ds. PPNT liczy obecnie 13 osób i pełni swoją pracę społecznie, całkowicie bezpłatnie. Skład Rady nadzorczej wynika z przepisów spółek prawa handlowego i nie ma nic wspólnego z  Radą ds. PPNT. Minimalny skład osobowy Rady nadzorczej Sp. z o.o. to 3 osoby, których wynagrodzenie może zostać ustalone na poziomie minimalnym wynikającym z ustawy.

O jakże się cieszę, że w końcu trolle pisowskie sięgają do literatury lub przynajmniej dr googla!!! Szkoda tylko że ci co piszą i ci co się wypowiadają nadal znają się na omawianych tematach jak przysłowiowa ś...winia na gwiazdach.

tu znakomity przykład:

http://pulawy.naszemiasto.pl/artykul/pulawski-park-naukowo-technologiczny-moze-stac-sie-osobna,3632698,art,t,id,tm.html

 i cytat z tego artykułu:

"Nowa spółka będzie miała formułę z ograniczoną odpowiedzialnością. Na jej czele stanęłaby rada nadzorcza, którą wybierze zarząd. Jej funkcję pełni obecnie rada d/s Parku."

O jakże się cieszę, że w końcu trolle pisowskie sięgają do literatury lub przynajmniej dr googla!!! Szkoda tylko że ci co piszą i ci co się wypowiadają nadal znają się na omawianych tematach jak przysłowiowa ś...winia na gwiazdach.

tu znakomity przykład:

http://pulawy.naszemiasto.pl/artykul/pulawski-park-naukowo-technologiczny-moze-stac-sie-osobna,3632698,art,t,id,tm.html

 i cytat z tego artykułu:

"rozwiń

Avatar
Marek / 27 stycznia 2016 r. o 14:16

Ooo, to jak rada nadzorcza będzie w takim składzie jak dotychczasowa rada ds parku to będzie baaaardzo drogo, liczy ona 11 osób. Jeśli chcesz błyszczeć kodeksem spółek handlowych to poczytaj trochę w tym temacie. Ciebie pewnie nic nie boli bo nie płacisz podatków, tylko żerujesz na innych. Tacy teraz to bohaterowie narodowi, no cóż jak władza tacy zwolennicy.

Rada ds. PPNT liczy obecnie 13 osób i pełni swoją pracę społecznie, całkowicie bezpłatnie. Skład Rady nadzorczej wynika z przepisów spółek prawa handlowego i nie ma nic wspólnego z  Radą ds. PPNT. Minimalny skład osobowy Rady nadzorczej Sp. z o.o. to 3 osoby, których wynagrodzenie może zostać ustalone na poziomie minimalnym wynikającym z ustawy.

Rada ds. PPNT liczy obecnie 13 osób i pełni swoją pracę społecznie, całkowicie bezpłatnie. Skład Rady nadzorczej wynika z przepisów spółek prawa handlowego i nie ma nic wspólnego z  Radą ds. PPNT. Minimalny skład osobowy Rady nadzorczej Sp. z o.o. to 3 osoby, których wynagrodzenie może zostać ustalone na poziomie minimalnym wynikającym z ustawy.

rozwiń
Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 r. o 12:56
A ciekawe kto głosował na tych reformatorów? Proponuję żal za grzechy, spowiedź i mocne postanowienie poprawy.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 r. o 12:04
Jak się opodatkuje dodatkowo puławskich przedsiębiorców to będzie na PPNT, podobnie jak znaleziono się źródło na sfinansowanie programu 500+. Jednym zabrać drugim dać a za koszty obsługi zabierania i dawania też zapłacą ci, którym się zabierze. Nowe Janosikowe remedium na obietnice.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 r. o 10:56
Jak pisuary przejmą już park to będzie wszystko cacy. I nawet ta strata to będzie zyskiem. Liczą się stołeczki i koryto, ot cała filozofia.
Avatar
gość / 27 stycznia 2016 r. o 07:53

Wynikać może chociażby zwiększony prestiż miejsca, co może przyczynić się do zwiększenia jego atrakcyjności dla potencjalnych firm zainteresowanych ulokowaniem tu swojej działalności. I nie chodzi tu o wynajmowanie powierzchni firmom sprzedającym grzebyki czy grzechotki, tylko firmom których działalność wnosi coś innowacyjnego, coś przełomowego. Tak jak na przykład konsorcjum, które wolało się tu przenieść z Łodzi, bo zobaczyło, że warunki tu są lepsze niż w "Ziemi Obiecanej". Ale chyba daremnie strzępię sobie tu klawiaturę, bo niektórzy i tak tego nie zrozumieją, pytając tylko o bilans. A bilansować takie parki zaczynają się po 7-10 latach. Nasz ma 3 lata i 8 miesięcy.

taaaa przeniosło się tu bo PPnT jest taaaaak atrakcyjny . Czytaj ze zrozumieniem. Tu w tym wojewódzwtie było dofinansowanie dla Polski Wschodniej to jak dostałby taką kasę w łodzi?

taaaa przeniosło się tu bo PPnT jest taaaaak atrakcyjny . Czytaj ze zrozumieniem. Tu w tym wojewódzwtie było dofinansowanie dla Polski Wschodniej to jak dostałby taką kasę w łodzi?

rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 r. o 16:53
A jakie sa merytoryczne przeslanki za tym zeby Pani Dyrektor pozegnala sie ze swoim stanpwiskiem? I gdzie tu ona sie wypowiadala i unosila?
Avatar
sk / 26 stycznia 2016 r. o 15:20

Pani Dyrektor po co tak się unosić? już niedługo POgonią panią i będzie pani miała święty spokój:)

Avatar
leon / 26 stycznia 2016 r. o 09:36

A wiesz kto organizował Kino samochodowe? Miasto. A wiesz kto płacił za Mikołajki? Zakłady Azotowe. Jak jesteś taki mądry/a, to wskaż te 100 lokalizacji i powiedz dlaczego takie imprezy miałyby się NIE ODBYWAĆ w PPNT.

To akurat racja, szczególnie jeżeli chodzi o Azoty to oni wspierali i będą wspierać takie imprezy, czy się będą odbywały w PPNT czy nie. A do tego organizują tam konferencje naukowe, branżowe itp także to też napędza koniukturę

To akurat racja, szczególnie jeżeli chodzi o Azoty to oni wspierali i będą wspierać takie imprezy, czy się będą odbywały w PPNT czy nie. A do tego organizują tam konferencje naukowe, branżowe itp także to też napędza koniukturę

rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 r. o 05:49
Oskarzam? Nie, ja sie tylko zastanawiam i snuje przypuszczenia.Ja rozumiem zeby to byly tylko ogolne opinie o parku. Ale to sa obrzydliwe personalne ataki na jego dyrekcje i pracownikow lacznie z insynuacjami o jakichs niejasnych zaleznosciach. Co ciekawe te komentarze pisane sa z 4 gora 5 IP. Interesujace, prawda? A jesli chodzi o pisanie w godzinach pracy, to moje komentarze byly pisane z domowego zacisza. A watek obserwuje od samego rana. A jakie to wnioski mialyby byc wyciagniete po ty h opluwajacych park i jego personel komentarzach? Chyba tylko takie ze piszacym je delikatnie mowiac brak kultury.
Oskarzam? Nie, ja sie tylko zastanawiam i snuje przypuszczenia.Ja rozumiem zeby to byly tylko ogolne opinie o parku. Ale to sa obrzydliwe personalne ataki na jego dyrekcje i pracownikow lacznie z insynuacjami o jakichs niejasnych zaleznosciach. Co ciekawe te komentarze pisane sa z 4 gora 5 IP. Interesujace, prawda? A jesli chodzi o pisanie w godzinach pracy, to moje komentarze byly pisane z domowego zacisza. A watek obserwuje od samego rana. A jakie to wnioski mialyby byc wyciagniete po ty h opluwajacych park i jego personel komentarzach? Ch... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 72

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć
galeria

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć

Tuż przed zakończeniem ferii i powrotem do nauki przed maturą na balu studniówkowym bawią się uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych, w ramach którego funkcjonuje Zespół Szkół Elektronicznych im. Obrońców Lublina 1939 roku i X Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego.

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Ponad 4 mln zł kosztowała budowa mostu na rzece Bystrzycy w miejscowości Bystrzyca w gminie Zakrzówek. W piątek oficjalnie przecięto wstęgę.

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Przejścia dla pieszych są niedoświetlone – uważają radni klubu Radzyń Moje Miasto i proponują zamontowanie tzw. „kocich oczek”. Burmistrz Jerzy Rębek (PiS) odpowiada, że miasta na to nie stać.

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku
2 lutego 2023, 19:00

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku

Restauracja Dworska w Kraśniku (ul. Dworska 6) zaprasza na występ stand-upera Sebastiana Rejenta. Wydarzenie odbędzie się 2 lutego o godz. 19.

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

65-letni mieszkaniec Lublina namawiany przez „doradcę” zainstalował na swoim komputerze tzw. zdalny pulpit. Dzięki temu oszust wyprowadził z jego bankowego rachunku wszystkie oszczędności.

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejne mecze kontrolne. W piątek podopieczni Goncalo Feio znowu pojawili się na boisku dwa razy. Tym razem sprawdzili formę na tle trzecioligowców z grupy czwartej. Najpierw pokonali Chełmiankę 3:0, a następnie wbili trzy bramki KS Wiązownica.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Rozmowa z dr hab. Adamem Kopciowskim, prof. UMCS, p.o. Kierownika Pracowni Kultury i Historii Żydów w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS.

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!
galeria

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!

Na pożegnanie ferii w Domu Kultury LSM odbyła się premiera bajki Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. To wyczekiwane wydarzenie przyciągnęło na widownię tłumy, a przede wszystkim: mamusie i tatusiów, babcie i dziadków aktorów animujących kukiełki oraz dzieci z pobliskiego przedszkola.

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

39-letni mieszkaniec Świdnika ukrywał się nie chcąc trafić do więzienia. Wpadł w czwartek. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki.

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia Mercedesa z samochodem ciężarowym, do którego doszło w piątek po południu w Łopienniku Górnym na DK 17.

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

W czwartek po południu wzdłuż torowiska na stacji kolejowej w Świdniku szła kobieta. Z przeciwnego kierunku przejeżdżał pociąg.

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu
1 lutego 2023, 19:00

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu

Już 1 lutego o godz. 19 w restauracji Brama Spotkań w Zamościu (ul. Królowej Jadwigi 2) wystąpi popularny komiks Sebastian Rejent. Autor wykona swój najnowszy program "Optima Forma".

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Miejskie targowisko w Terespolu zmieni się nie do poznania. Za pieniądze z Polskiego Ładu przy ulicy Granicznej powstanie też altana rekreacyjna i ogród w stylu XVIII–wiecznym.

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Policjanci ze Świdnika zatrzymali 50-latkę, która zraniła swojego męża nożyczkami. Kobieta wcześniej miała się też nad nim znęcać psychicznie i fizycznie.

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac w powiecie bialskim może starać się o status miasta. Ale najpierw władze gminy spytają o zdanie mieszkańców.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!