Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

27 listopada 2015 r.
18:47

Puławy: Radni przeciw podwyżkom za wodę i ścieki. Prezes MPWiK w szoku

0 38 A A
– Muszę ochłonąć. Jestem bardzo zaskoczony – mówił po sesji prezes MPWiK Andrzej Poleszak (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)
– Muszę ochłonąć. Jestem bardzo zaskoczony – mówił po sesji prezes MPWiK Andrzej Poleszak (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)

Rada miasta większością głosów odrzuciła projekt uchwały dotyczący wprowadzenia nowych opłat za wodę i odbiór ścieków zaproponowanych przez miejską spółkę MPWiK „Wodociągi Puławskie”. Czy planowane podwyżki nie zostaną wprowadzone?

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Najstarsi puławscy samorządowcy nie pamiętają podobnej historii. Rada miasta na czwartkowej sesji nie przyjęła projektu uchwały dotyczącej wprowadzenia nowych stawek opłat za wodę i ścieki. Od nowego roku mieszkańcy mieli płacić za ścieki nawet o 30 procent więcej, niż obecnie. MPWiK nowe stawki tłumaczyło poniesionymi przez firmę w tym roku wydatkami.

– Muszę ochłonąć. Jestem bardzo zaskoczony. Od wielu lat taryfy były akceptowane, a uchwały podejmowane przez radę. Jej odrzucenie zdarzyło się po raz pierwszy – mówił tuż po sesji Andrzej Poleszak, prezes MPWiK.

Co oznacza odrzucenie uchwały? Jedno jest pewne, MPWiK nie zdąży przygotować teraz kolejnej taryfy, bo zgodnie z przyjętymi zasadami, prezes musi przedłożyć taki projekt prezydentowi na 70 dni przed jej wejściem w życie, czyli przed nowym rokiem. Władze miasta o planowanych podwyżkach musiały więc wiedzieć już od października. Radni tymczasem mieli przegłosować uchwałę na miesiąc przed sesją budżetową, czyli w takim terminie, w którym na zmiany jest już za późno. Nie zrobili tego i nikt wie, co będzie dalej.

– Procedura już się zakończyła – mówi Elżbieta Grzęda, skarbnik miasta Puławy, która wyjaśnia, że sprawa nowej taryfy nie wróci już na sesję. Tematem nie będzie zajmować się także prezydent. – Rola prezydenta zakończyła się w momencie przedłożenia projektu uchwały radzie miasta – dodaje skarbnik.

Czy brak nowej uchwały dotyczącej taryfy na 2016 rok oznacza, że nadal będą obowiązywały stare ceny? Na to pytanie prezes MPWiK nie umiał na razie odpowiedzieć. Obiecał, że zrobi to w poniedziałek.

Radni podzieleni

Nie wszyscy radni sprzeciwili się podwyżkom opłat za wodę i ścieki. W samym klubie PiS ręki za odrzuceniem projektu uchwały nie podniósł Ignacy Czeżyk, który zachwalał jakość wody w kranach. Od głosu wstrzymał się także radny PO, Piotr Sadurski, który zapytał o to, jaką opinię na temat nowej taryfy wystawił Krzysztof Szulowski, przewodniczący rady nadzorczej MPWiK, nowy poseł PiS. Prezes spółki poinformował, że była to opinia pozytywna.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 grudnia 2015 r. o 16:28
0
Tylko PiS, tylko PSPP, tylko PO. By żyło się lepiej...
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 r. o 08:41
0
No przecież o tych fachowcach to sam prezes mówił. A prezes ma zawsze rację :)
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 r. o 07:21
0

Kolejna zadyma żeby mieć pretekst do wywalenia prezesa. Ciekawe skąd pisiory wezmą fachowców na prezesów spółek miejskich.


Fachowców?

Weź człowieku nie rozśmieszaj mnie.

A po co im fachowcy.

Skoro szefową kancelarii prezydenta jest "fachowiec" Sadurska, wiceministrem kultury został Jacek Kurski, a MON kieruje Macierewicz, to masz odpowiedź o fachowcach w danej dziedzinie okiem PiS-u.

Avatar
Gość / 30 listopada 2015 r. o 07:17
0
I bardzo dobrze! Gdzież to 30% więcej? Pojebało was? Przecież to o 1/3 więcej.... A prezes przyzwyczaił się że PO klepało mu wszystko jak leci, narobił inwestycji i teraz chce aby mu płacić. Nie ma tak. Niech robią inwestycje takie, aby wzrost wydatków był łagodniejszy (dla klientów), a nie narobił nie wiadomo jakich niby kosztów a teraz niech klienci mu zwracają 30% więcej w rachunkach. Szkoda.... spadajcie.
Avatar
Rozz / 29 listopada 2015 r. o 12:53
0

Poprzednia koalicja rządząca w mieście Puławy PSPP (ugrupowanie pana prezydenta Grobla) oraz PO wybudowała kosztem kilkudziesięciu milionów złotych światłowód z szerokopasmowym internetem. Problem jest tylko jeden nie ma chętnych operatorów... Kosztowny śwatłowód wylądował zatem na stanie MPWiK i stąd te horendalne podwyżki... Światłowód przecież trzeba jakoś utrzymać. W tym miejscu mama zatem gorącą prośbę do jedynego radnego z j...mi o to aby zainteresował się tą sprawą. Mnie światłowód jest do niczego nie potrzebny a płacić muszę

Temu

Poprzednia koalicja rządząca w mieście Puławy PSPP (ugrupowanie pana prezydenta Grobla) oraz PO wybudowała kosztem kilkudziesięciu milionów złotych światłowód z szerokopasmowym internetem. Problem jest tylko jeden nie ma chętnych operatorów... Kosztowny śwatłowód wylądował zatem na stanie MPWiK i stąd te horendalne podwyżki... Światłowód przecież trzeba jakoś utrzymać. W tym miejscu mama zatem gorącą prośbę do jedynego radnego z j...mi o to aby zainteresował się tą sprawą. Mnie światłowód jest do niczego nie potrzebny a płacić muszę!

Temu jedynemu Radnemu z ja..mi własnie inni 'radni' zaczeli mu ja.. ja ucinac. Wystosowali jakas żałosną nagane po co Maj zajał sie sprawa romow, Że o to wczesniej nalezalo się wogole pytac jasniepanstwa czy moze się ta sprawa wogóle zajaĆ! Jak smiał! Przeciez pozostali 'radni' nie  widza zadnego problemu a Radny Maj szkodzi miastu zajmujac sie takimi sprawami! Szok i niedowierzanie!

nemu Radnemu z ja..mi własnie inni 'radni' zaczeli mu ja.. ja ucinac. Wystosowali jakas żałosną nagane po co Maj zajał sie sprawa romow, Że o to wczesniej nalezalo się wogole pytac jasniepanstwa czy moze się ta sprawa wogóle zajaĆ! Jak smiał! Przeciez pozostali 'radni' nie  widza zadnego problemu a Radny Maj szkodzi miastu zajmujac sie takimi sprawami! Szok i niedowierzanie!

rozwiń
Avatar
Gość / 29 listopada 2015 r. o 11:54
0
Poprzednia koalicja rządząca w mieście Puławy PSPP (ugrupowanie pana prezydenta Grobla) oraz PO wybudowała kosztem kilkudziesięciu milionów złotych światłowód z szerokopasmowym internetem. Problem jest tylko jeden nie ma chętnych operatorów... Kosztowny śwatłowód wylądował zatem na stanie MPWiK i stąd te horendalne podwyżki... Światłowód przecież trzeba jakoś utrzymać. W tym miejscu mama zatem gorącą prośbę do jedynego radnego z j...mi o to aby zainteresował się tą sprawą. Mnie światłowód jest do niczego nie potrzebny a płacić muszę!
Avatar
Gość / 29 listopada 2015 r. o 09:18
0
Wniosek jeden PiS robi ludzi w balona. Ciągle aktualne powiedzenie ciemny lud wszystko kupi.
Avatar
Gość / 29 listopada 2015 r. o 02:01
0
Przewodniczącym rady nadzorczej MPWIK który zatwierdził proponowane podwyżki był Szulowski. Teraz nie jest szefem rady nadzorczej, bo został posłem PIS. Wnioski wyciągnijcie sami
Avatar
Gość / 29 listopada 2015 r. o 01:25
0
Przewodniczącym rady nadzorczej MPWIK który zatwierdził powyższe powózki był Szulowski. Teraz nie jest nim bo został posłem PIS. Wnioski wyciągnijcie sami
Avatar
Gość / 28 listopada 2015 r. o 21:35
0
Będą konkursy of course
Avatar
Gość / 2 grudnia 2015 r. o 16:28
0
Tylko PiS, tylko PSPP, tylko PO. By żyło się lepiej...
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 r. o 08:41
0
No przecież o tych fachowcach to sam prezes mówił. A prezes ma zawsze rację :)
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 r. o 07:21
0

Kolejna zadyma żeby mieć pretekst do wywalenia prezesa. Ciekawe skąd pisiory wezmą fachowców na prezesów spółek miejskich.


Fachowców?

Weź człowieku nie rozśmieszaj mnie.

A po co im fachowcy.

Skoro szefową kancelarii prezydenta jest "fachowiec" Sadurska, wiceministrem kultury został Jacek Kurski, a MON kieruje Macierewicz, to masz odpowiedź o fachowcach w danej dziedzinie okiem PiS-u.

Avatar
Gość / 30 listopada 2015 r. o 07:17
0
I bardzo dobrze! Gdzież to 30% więcej? Pojebało was? Przecież to o 1/3 więcej.... A prezes przyzwyczaił się że PO klepało mu wszystko jak leci, narobił inwestycji i teraz chce aby mu płacić. Nie ma tak. Niech robią inwestycje takie, aby wzrost wydatków był łagodniejszy (dla klientów), a nie narobił nie wiadomo jakich niby kosztów a teraz niech klienci mu zwracają 30% więcej w rachunkach. Szkoda.... spadajcie.
Avatar
Rozz / 29 listopada 2015 r. o 12:53
0

Poprzednia koalicja rządząca w mieście Puławy PSPP (ugrupowanie pana prezydenta Grobla) oraz PO wybudowała kosztem kilkudziesięciu milionów złotych światłowód z szerokopasmowym internetem. Problem jest tylko jeden nie ma chętnych operatorów... Kosztowny śwatłowód wylądował zatem na stanie MPWiK i stąd te horendalne podwyżki... Światłowód przecież trzeba jakoś utrzymać. W tym miejscu mama zatem gorącą prośbę do jedynego radnego z j...mi o to aby zainteresował się tą sprawą. Mnie światłowód jest do niczego nie potrzebny a płacić muszę

Temu

Poprzednia koalicja rządząca w mieście Puławy PSPP (ugrupowanie pana prezydenta Grobla) oraz PO wybudowała kosztem kilkudziesięciu milionów złotych światłowód z szerokopasmowym internetem. Problem jest tylko jeden nie ma chętnych operatorów... Kosztowny śwatłowód wylądował zatem na stanie MPWiK i stąd te horendalne podwyżki... Światłowód przecież trzeba jakoś utrzymać. W tym miejscu mama zatem gorącą prośbę do jedynego radnego z j...mi o to aby zainteresował się tą sprawą. Mnie światłowód jest do niczego nie potrzebny a płacić muszę!

Temu jedynemu Radnemu z ja..mi własnie inni 'radni' zaczeli mu ja.. ja ucinac. Wystosowali jakas żałosną nagane po co Maj zajał sie sprawa romow, Że o to wczesniej nalezalo się wogole pytac jasniepanstwa czy moze się ta sprawa wogóle zajaĆ! Jak smiał! Przeciez pozostali 'radni' nie  widza zadnego problemu a Radny Maj szkodzi miastu zajmujac sie takimi sprawami! Szok i niedowierzanie!

nemu Radnemu z ja..mi własnie inni 'radni' zaczeli mu ja.. ja ucinac. Wystosowali jakas żałosną nagane po co Maj zajał sie sprawa romow, Że o to wczesniej nalezalo się wogole pytac jasniepanstwa czy moze się ta sprawa wogóle zajaĆ! Jak smiał! Przeciez pozostali 'radni' nie  widza zadnego problemu a Radny Maj szkodzi miastu zajmujac sie takimi sprawami! Szok i niedowierzanie!

rozwiń
Avatar
Gość / 29 listopada 2015 r. o 11:54
0
Poprzednia koalicja rządząca w mieście Puławy PSPP (ugrupowanie pana prezydenta Grobla) oraz PO wybudowała kosztem kilkudziesięciu milionów złotych światłowód z szerokopasmowym internetem. Problem jest tylko jeden nie ma chętnych operatorów... Kosztowny śwatłowód wylądował zatem na stanie MPWiK i stąd te horendalne podwyżki... Światłowód przecież trzeba jakoś utrzymać. W tym miejscu mama zatem gorącą prośbę do jedynego radnego z j...mi o to aby zainteresował się tą sprawą. Mnie światłowód jest do niczego nie potrzebny a płacić muszę!
Avatar
Gość / 29 listopada 2015 r. o 09:18
0
Wniosek jeden PiS robi ludzi w balona. Ciągle aktualne powiedzenie ciemny lud wszystko kupi.
Avatar
Gość / 29 listopada 2015 r. o 02:01
0
Przewodniczącym rady nadzorczej MPWIK który zatwierdził proponowane podwyżki był Szulowski. Teraz nie jest szefem rady nadzorczej, bo został posłem PIS. Wnioski wyciągnijcie sami
Avatar