Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

26 listopada 2015 r.
8:36

Puławy: Więcej za wodę i ścieki. Opłaty za ogrzewanie źle policzone?

0 44 A A
(fot. Radosław Szczęch)
(fot. Radosław Szczęch)

W przyszłym roku opłaty za ścieki w Puławach mają wzrosnąć o prawie jedną trzecią. Więcej zapłacimy także za wodę i ogrzewanie. Radni są przeciwko drastycznym podwyżkom.

Aktualizacja artykułu: 26 listopada 2015 r. 14:16
Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Najbardziej kontrowersyjne są podwyżki zaproponowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Koszty ścieków mają wzrosnąć do blisko 30 proc., a wody o około 10 proc. Prezes MPWiK Andrzej Poleszak był gościem komisji gospodarki, podczas której odpowiadał na pytania radnych. Ci zapowiadają, że zgody na taki ruch ze strony spółki nie wyrażą.

– Komisja gospodarki negatywnie zaopiniowała tę propozycję. Przeciwko podwyżkom jest także cały klub Prawa i Sprawiedliwości. Puławskie wodociągi w ostatnim czasie zwiększyły zatrudnienie o 10 osób. To nie może być tak, że za dodatkowe koszta osobowe zapłacą mieszkańcy – mówi Artur Kwapiński, z-ca przewodniczącej Komisji Gospodarki Miejskiej i Planowania Przestrzennego.

Projekt nowego cennika przygotowanego przez MPWiK będzie musiała zaopiniować cała rada miasta, ale biorąc pod uwagę fakt, że znaczną przewagę posiada w niej PiS, w ciemno założyć można jego odrzucenie.

Niech OPEC liczy jeszcze raz

Mieszkańcy Puław od dawna zgłaszają swoje niezadowolenie ze sposobu rozliczania zużytego ciepła przez OPEC. Wielu jest przekonanych, że ten obecny jest niesprawiedliwy, a opłaty zbyt wysokie. Oliwy do ognia dodają zapowiedzi podwyżek. Tematem ostatnich rozliczeń zajęli się też miejscy radni. Zofia Bojarska zaproponowała, by OPEC powtórzył ostatnie rozliczenia. Jej wniosek poparła komisja gospodarki. Czy radni poddają w wątpliwość rzetelność działania miejskiej spółki?

– To nie tak. Chcemy mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Sądzę, że wniosek komisji uzyska poparcie prezydenta, a OPEC zajmie się tym niezwłocznie – tłumaczy Kwapiński.

Radny Paweł Maj już namawia mieszkańców, by wszyscy, którzy mają uwagi do rozliczenia za ostatni sezon, zgłaszali je.

– Sygnalizujcie problemy i piszcie swoje propozycje rozwiązań. Zajmijmy się tym wszyscy – apeluje w internecie radny.

Zdaniem Ryszarda Jabłońskiego, prezesa OPEC w Puławach, ponowne przeliczenie mija się z celem.

– Rozliczenia są działaniem matematycznym, nikt tego nie robi ręcznie. Nie ma żadnych szans, by ponowne zczytanie liczników dało inny wynik. My możemy to zrobić, ale to będzie kosztować – mówi prezes Jabłoński. – Niezadowoleni są tylko ci, którzy muszą dopłacić, a wynika to z tego, że nie oszczędzali.

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
erazm / 29 listopada 2015 o 12:06
0

Radny pełni swoją funkcję społecznie. Oznacza to, że nie jest pracownikiem urzędu miasta i nie otrzymuje typowego wynagrodzenia z tytułu pracy. Mimo pełnionej funkcji może też kontynuować swoją pracę zawodową. Jednak za czas poświęcony na realizację obowiązków radnego otrzymuje miesięczną dietę.

Z diet radych nie są odprowadzane żadne składki, są one także zwolnione z podatku do kwoty 2280 zł.

Radny nie może być zatrudniony przez urząd, w którym uzyskał mandat. Szczególne obostrzenia obowiązują radnych w kwestii prowadzonej przez nich działalności gospodarczej – nie mogą oni prowadzić takowej działalności z wykorzystaniem mienia komunalnego.

Ale radny w spólce miejskiej moze byc juz przy korycie. Radny Cezary Jedrzejczyk ma kierownicze stanowisko w ZUK. Jak wg was ma sprawowac bezstronnie mandat radnego bedac jednoczesnie uzalezniony od dajacych mu prace wladz miasta?

Ale radny w spólce miejskiej moze byc juz przy korycie. Radny Cezary Jedrzejczyk ma kierownicze stanowisko w ZUK. Jak wg was ma sprawowac bezstronnie mandat radnego bedac jednoczesnie uzalezniony od dajacych mu prace wladz miasta?

rozwiń
Avatar
Gość / 27 listopada 2015 o 16:19
0
"Niezadowoleni są tylko ci, którzy muszą dopłacić, a wynika to z tego, że nie oszczędzali." - bzdura!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
lpu / 27 listopada 2015 o 12:28
0

W latach ubiegłych, jeszcze w poprzednim rozliczeniu uwzgledniony byl współczynnik grzejnika, od tego roku zniknął........

Avatar
Łysy z Nysy / 27 listopada 2015 o 11:40
0

Propagandowa tuba UM.

Siedzisz za bramą to siedź a nie dól bupy uzewnętrzniasz.

Avatar
gosc / 26 listopada 2015 o 21:44
0

zamiast się cieszyć że nie ma zgody na podwyżki, to biadolicie pacany z PO ,a wasz el PREZYDENTO Groblo OBSTAJE ZA POLESZAKIEM i jego cenami tak mocno że mdli człowieka. Na pytania dlaczego drożej chcą nikt nie pyta np. o ceny zakupów materiałów bez przetargów i pensję 16000 dla prezesa Mpwik.

domniemam że za niedługi czas el prezydento z legitymacją pisowską wsadzi na prezesa swojego ziomka za nie mniejszą pensję, a póki co to biadolisz pacanie

domniemam że za niedługi czas el prezydento z legitymacją pisowską wsadzi na prezesa swojego ziomka za nie mniejszą pensję, a póki co to biadolisz pacanie

rozwiń
Avatar
obserwator / 26 listopada 2015 o 21:22
0

Warto przeanalizować sumę wpłat zaliczkowych na poczet OPEC i żyć w niepewności a rezygnacją z ich usług i przejść na ogrzewanie elektryczne. Dobierając odpowiednie grzejniki z nadmuchem opłaty mogę okazać się zdecydowanie mniejsze - I BEZ PODZIELNIKÓW KTÓRE SIĘ MONTUJE W TROSCE O PORTFEL ODBIORCY

Avatar
Gość / 26 listopada 2015 o 21:12
0
zamiast się cieszyć że nie ma zgody na podwyżki, to biadolicie pacany z PO ,a wasz el PREZYDENTO Groblo OBSTAJE ZA POLESZAKIEM i jego cenami tak mocno że mdli człowieka. Na pytania dlaczego drożej chcą nikt nie pyta np. o ceny zakupów materiałów bez przetargów i pensję 16000 dla prezesa Mpwik.
Avatar
xxx / 26 listopada 2015 o 21:09
0

A co powiecie jak blok posiada własną kotłownie ( niestety obsługiwaną przez OPEC) kilkanaście mieszkań zostało odciętych za brak płacenia a koszta ogrzewania wzrosły. 

Jeżeli przetłumaczyć to na język polski to tir bez ładunku zużywa więcej  paliwa niż przewożąc 30 ton :):) :)

Avatar
obserwator / 26 listopada 2015 o 21:01
0

A nie prościej skierować się z takim pytaniem do BOK-u?

 Żartujesz prawda??? 

Avatar
gosc / 26 listopada 2015 o 20:24
0

Radny pełni swoją funkcję społecznie. Oznacza to, że nie jest pracownikiem urzędu miasta i nie otrzymuje typowego wynagrodzenia z tytułu pracy. Mimo pełnionej funkcji może też kontynuować swoją pracę zawodową. Jednak za czas poświęcony na realizację obowiązków radnego otrzymuje miesięczną dietę.

Z diet radych nie są odprowadzane żadne składki, są one także zwolnione z podatku do kwoty 2280 zł.

Radny nie może być zatrudniony przez urząd, w którym uzyskał mandat. Szczególne obostrzenia obowiązują radnych w kwestii prowadzonej przez nich działalności gospodarczej – nie mogą oni prowadzić takowej działalności z wykorzystaniem mienia komunalnego.

Radny pełni swoją funkcję społecznie. Oznacza to, że nie jest pracownikiem urzędu miasta i nie otrzymuje typowego wynagrodzenia z tytułu pracy. Mimo pełnionej funkcji może też kontynuować swoją pracę zawodową. Jednak za czas poświęcony na realizację obowiązków radnego otrzymuje miesięczną dietę.

Z diet radych nie są odprowadzane żadne składki, są one także zwolnione z podatku do kwoty 2280 zł.

Radny nie może być zatrudniony przez urząd, w którym uzyskał mandat. Szczególne obostrzenia obowiązują radnych w kwestii prowadzonej ... rozwiń

Avatar
erazm / 29 listopada 2015 o 12:06
0

Radny pełni swoją funkcję społecznie. Oznacza to, że nie jest pracownikiem urzędu miasta i nie otrzymuje typowego wynagrodzenia z tytułu pracy. Mimo pełnionej funkcji może też kontynuować swoją pracę zawodową. Jednak za czas poświęcony na realizację obowiązków radnego otrzymuje miesięczną dietę.

Z diet radych nie są odprowadzane żadne składki, są one także zwolnione z podatku do kwoty 2280 zł.

Radny nie może być zatrudniony przez urząd, w którym uzyskał mandat. Szczególne obostrzenia obowiązują radnych w kwestii prowadzonej przez nich działalności gospodarczej – nie mogą oni prowadzić takowej działalności z wykorzystaniem mienia komunalnego.

Ale radny w spólce miejskiej moze byc juz przy korycie. Radny Cezary Jedrzejczyk ma kierownicze stanowisko w ZUK. Jak wg was ma sprawowac bezstronnie mandat radnego bedac jednoczesnie uzalezniony od dajacych mu prace wladz miasta?

Ale radny w spólce miejskiej moze byc juz przy korycie. Radny Cezary Jedrzejczyk ma kierownicze stanowisko w ZUK. Jak wg was ma sprawowac bezstronnie mandat radnego bedac jednoczesnie uzalezniony od dajacych mu prace wladz miasta?

rozwiń
Avatar
Gość / 27 listopada 2015 o 16:19
0
"Niezadowoleni są tylko ci, którzy muszą dopłacić, a wynika to z tego, że nie oszczędzali." - bzdura!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
lpu / 27 listopada 2015 o 12:28
0

W latach ubiegłych, jeszcze w poprzednim rozliczeniu uwzgledniony byl współczynnik grzejnika, od tego roku zniknął........

Avatar
Łysy z Nysy / 27 listopada 2015 o 11:40
0

Propagandowa tuba UM.

Siedzisz za bramą to siedź a nie dól bupy uzewnętrzniasz.

Avatar
gosc / 26 listopada 2015 o 21:44
0

zamiast się cieszyć że nie ma zgody na podwyżki, to biadolicie pacany z PO ,a wasz el PREZYDENTO Groblo OBSTAJE ZA POLESZAKIEM i jego cenami tak mocno że mdli człowieka. Na pytania dlaczego drożej chcą nikt nie pyta np. o ceny zakupów materiałów bez przetargów i pensję 16000 dla prezesa Mpwik.

domniemam że za niedługi czas el prezydento z legitymacją pisowską wsadzi na prezesa swojego ziomka za nie mniejszą pensję, a póki co to biadolisz pacanie

domniemam że za niedługi czas el prezydento z legitymacją pisowską wsadzi na prezesa swojego ziomka za nie mniejszą pensję, a póki co to biadolisz pacanie

rozwiń
Avatar
obserwator / 26 listopada 2015 o 21:22
0

Warto przeanalizować sumę wpłat zaliczkowych na poczet OPEC i żyć w niepewności a rezygnacją z ich usług i przejść na ogrzewanie elektryczne. Dobierając odpowiednie grzejniki z nadmuchem opłaty mogę okazać się zdecydowanie mniejsze - I BEZ PODZIELNIKÓW KTÓRE SIĘ MONTUJE W TROSCE O PORTFEL ODBIORCY

Avatar
Gość / 26 listopada 2015 o 21:12
0
zamiast się cieszyć że nie ma zgody na podwyżki, to biadolicie pacany z PO ,a wasz el PREZYDENTO Groblo OBSTAJE ZA POLESZAKIEM i jego cenami tak mocno że mdli człowieka. Na pytania dlaczego drożej chcą nikt nie pyta np. o ceny zakupów materiałów bez przetargów i pensję 16000 dla prezesa Mpwik.
Avatar
xxx / 26 listopada 2015 o 21:09
0

A co powiecie jak blok posiada własną kotłownie ( niestety obsługiwaną przez OPEC) kilkanaście mieszkań zostało odciętych za brak płacenia a koszta ogrzewania wzrosły. 

Jeżeli przetłumaczyć to na język polski to tir bez ładunku zużywa więcej  paliwa niż przewożąc 30 ton :):) :)

Avatar
obserwator / 26 listopada 2015 o 21:01
0

A nie prościej skierować się z takim pytaniem do BOK-u?

 Żartujesz prawda??? 

Avatar
gosc / 26 listopada 2015 o 20:24
0

Radny pełni swoją funkcję społecznie. Oznacza to, że nie jest pracownikiem urzędu miasta i nie otrzymuje typowego wynagrodzenia z tytułu pracy. Mimo pełnionej funkcji może też kontynuować swoją pracę zawodową. Jednak za czas poświęcony na realizację obowiązków radnego otrzymuje miesięczną dietę.

Z diet radych nie są odprowadzane żadne składki, są one także zwolnione z podatku do kwoty 2280 zł.

Radny nie może być zatrudniony przez urząd, w którym uzyskał mandat. Szczególne obostrzenia obowiązują radnych w kwestii prowadzonej przez nich działalności gospodarczej – nie mogą oni prowadzić takowej działalności z wykorzystaniem mienia komunalnego.

Radny pełni swoją funkcję społecznie. Oznacza to, że nie jest pracownikiem urzędu miasta i nie otrzymuje typowego wynagrodzenia z tytułu pracy. Mimo pełnionej funkcji może też kontynuować swoją pracę zawodową. Jednak za czas poświęcony na realizację obowiązków radnego otrzymuje miesięczną dietę.

Z diet radych nie są odprowadzane żadne składki, są one także zwolnione z podatku do kwoty 2280 zł.

Radny nie może być zatrudniony przez urząd, w którym uzyskał mandat. Szczególne obostrzenia obowiązują radnych w kwestii prowadzonej ... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jechał i pił. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił. Zauważył go ten policjant 0 0

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 0 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają?

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają? 0 0

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia]
galeria

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia] 5 0

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 19 koło Lublina

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy
galeria

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy 0 1

22-letni Piotr Żuk wyruszył spod Białej Podlaskiej do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do pokonania ma ponad 3700 kilometrów. Jego samotna piesza pielgrzymka wiedzie przez 9 krajów.

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę 0 3

Władze miasta szukają firmy ochroniarskiej, która w godzinach nocnych zapewni bezpieczeństwo kontrolerom sprawdzającym bilety w miejskiej komunikacji.

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 2

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 1

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 12 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 18 2

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 2 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 5 5

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 3

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!