Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

6 lutego 2019 r.
7:39

Puławy: Radny pyta o nowy biuletyn "Domu Chemika"

0 46 A A

W styczniu ukazał się drugi numer „Kalejdoskopu Kultury”, nowego biuletynu wydawanego przez Puławski Ośrodek Kultury. Ośmiostronicowe, kolorowe egzemplarze są rozdawane za darmo m.in. w trakcie lokalnych imprez.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O nowy biuletyn puławskiego „Domu Chemika” podczas ostatniej sesji pytał radny Andrzej Kuszyk. Samorządowiec złożył interpelację, dopytując m.in. o koszty wydania tej gazetki, nakład i dystrybucję. Podobne pytania zadaliśmy dyrektorowi POK, który wyjaśnia, dlaczego ośrodek zdecydował się na przygotowanie pisma i jak wyglądają ponoszone w związku z tym koszty.

– To jest nowy pomysł, który ma zwiększyć bezpośredni kontakt z naszym potencjalnym odbiorcą. Pokazujemy w nim to, co już wydarzyło się w Puławach w ramach działalności „Domu Chemika” oraz to, co wkrótce będzie można zobaczyć. Wydaliśmy już dwa numery „Kolejdoskopu Kultury”, które cieszą się ogromnym powodzeniem – mówi Zbigniew Śliwiński, dyrektor POK.

Biuletyn liczy 8 stron i ma być wydawany cyklicznie w nakładzie tysiąca egzemplarzy. Każdy nowy numer ukazywać ma się co około 2 miesiące. To bezpłatna gazetka, którą można otrzymać zarówno w portierni ośrodka kultury, jak i podczas imprez organizowanych przez POK. Wkrótce będzie można go oglądać również w formie elektronicznej na stronie DCH.

Ile kosztuje jego wydanie? – Oprócz ciężkiej pracy związanej z jego przygotowaniem, czym zajmują się pracownicy POK, wydanie jednego numeru to koszt około 600 zł – informuje dyrektor Śliwiński. Pracownicy ośrodka, którzy zajmują się tworzeniem materiałów na potrzeby gazetki, zwracają uwagę także na tzw. optymalizację wydatków.

– Biuletyn pozwala nam na powiadomienie mieszkańców o różnych imprezach, co jest znacznie tańsze od wydawania jednorazowych ulotek, osobno dla każdego wydarzenia – tłumaczy Katarzyna Nowak, kierownik Impresariatu w Domu Chemika. Ponadto, jak przyznaje, praca nad składem każdego numeru należy do obowiązków kadry POK i nie wiąże się z dodatkowym wynagrodzeniem.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 lutego 2019 r. o 12:10
+12
Radny Kuszyk swoją interpelacją zasygnalizował jakimi pierdołami będzie się zajmował. Mieszkańcy Puław liczyli, że młodzi którzy weszli do Rady wniosą nowe spojrzenie na problemy miasta. Ale chyba wiedzy, chęci i pomysłu nie starcza. Rada powinna zajmować sie rozwiązaniami systemowymi a nie szukaniem groszowych oszczędności o wartości pewnie mniejszej niż dieta radnego.
Panie Zbyszku proszę się zająć planowaniem ciekawych wydarzeń w DCH a nie tu komentować!!! Wam wiedzy  i pomysłów również brakuje. Ale przecież wy lubicie wydawać szczególnie państwowe !!!
Panie Zbyszku proszę się zająć planowaniem ciekawych wydarzeń w DCH a nie tu komentować!!! Wam wiedzy  i pomysłów również brakuje. Ale przecież wy lubicie wydawać szczególnie państwowe !!! rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2019 r. o 10:45
+10
Jaki jest sens wydawania biuletynu skoro zawarte są w nim te same informacje, które dostępne są na stronie internetowej POK ? Chyba że ktoś lubi generować koszty.
Avatar
Puławiak / 6 lutego 2019 r. o 12:12
+9
Radny Kuszyk swoją interpelacją zasygnalizował jakimi pierdołami będzie się zajmował. Mieszkańcy Puław liczyli, że młodzi którzy weszli do Rady wniosą nowe spojrzenie na problemy miasta. Ale chyba wiedzy, chęci i pomysłu nie starcza. Rada powinna zajmować sie rozwiązaniami systemowymi a nie szukaniem groszowych oszczędności o wartości pewnie mniejszej niż dieta radnego.
 To są problemy rozpasania niektórych dyrektorów nieumiejętnie wydatkujących pieniądze i to nasze Mieszkańców pieniądze, a nie Tego Pana. A te niby "grosze" mogą zostać przeznaczone np. na modernizację kostiumów, które póóki co leżą i są pożywką moli, bo sie nikomu tym zająć nie chce.
 To są problemy rozpasania niektórych dyrektorów nieumiejętnie wydatkujących pieniądze i to nasze Mieszkańców pieniądze, a nie Tego Pana. A te niby "grosze" mogą zostać przeznaczone np. na modernizację kostiumów, które póóki co leżą i są pożywką moli, bo sie nikomu tym zająć nie chce. rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2019 r. o 14:18
+7
Może niech puławscy radni nie próbują czegkolwiek naprawiać. Już sie kilka razy popisali wiedzą i przygotowaniem. Lepszą opcją będzie wynajęcie specjalistów. Będą drodzy ale bilans po ich poradach będzie znacznie lepszy niż po amatorskich decyzjach radnych.[/quote] [quote]Może niech puławscy radni nie próbują czegkolwiek naprawiać. Już sie kilka razy popisali wiedzą i przygotowaniem. Lepszą opcją będzie wynajęcie specjalistów. Będą drodzy ale bilans po ich poradach będzie znacznie lepszy niż po amatorskich decyzjach radnych.
Prezydent  powinien zorganizować jakieś kursy albo konferencje dla niedouczonych radnych i urzędników. To będzie tańsze niż póżniejsze skutki ich żałosnych decyzji.
To może Pan Zbigniew Ś. niech będzie pierwszy wysłany na taki kurs - "jak kierować ośrodkiem kultury nie myląc go z prowadzeniem lekcji religii?"
To może Pan Zbigniew Ś. niech będzie pierwszy wysłany na taki kurs - "jak kierować ośrodkiem kultury nie myląc go z prowadzeniem lekcji religii?" rozwiń
Avatar
P o p e / 6 lutego 2019 r. o 13:03
+6
Co ma powiedzieć dyrektor, który w konkursie zajął ostatnie miejsce, a mimo to został mianowany? Panie dyrektor po pierwsze: Bezpośredni kontakt to można zwiększyć z kimś z kim już się na kontakt, a nie z potencjalnym odbiorcą (czytaj kimś kto kupi bilet, a takich zbyt wielu nie ma) Po drugie pokazujecie w nim to co już się wydarzyło? Po co? Skoro chcecie nowych odbiorców to po co pisać o przeszłych wydarzeniach? Po trzecie na jakiej podstawie twierdzi pan, że biuletyn cieszy się ogromnym powodzeniem? Ktoś z was widział to coś, dostał do skrzynki, cokolwiek? Można dostać na portierni? I na imprezach? Gazetkę o imprezach można dostać na imprezach? To chyba trochę za późno? Po czwarte bezpłatna to ona nie jest, bo płacą mieszkańcy. Twierdzi pan, że 1000 egzemplarzy, 8 stronicowego kolorowego wydania to tylko 600 zł? 7.5grosza za stronę? Jakieś dowody? I na koniec kiedy w końcu POK zrobi imprezę, na którą będzie się chciało pójść, nie będzie związana z kościołem i nie będzie kosztowała 70 zł za bilet?
 Prawda zabolała i na rozkaz cały POK minusuje. Dobrze. ;)
 Prawda zabolała i na rozkaz cały POK minusuje. Dobrze. ;) rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2019 r. o 12:08
+6
tuż przed 12 zaczęło się skasowane miksowanie komentarzy nieprzychylnych Z. S. Ciekawe czy z adresów IP pewnej instytucji i tel jej pracowników pisanych w czasie pracy?
Avatar
Gość / 6 lutego 2019 r. o 11:58
+6
600 zł za takie coś? Gratuluję Panie Zbyszku.
Avatar
Ten / 6 lutego 2019 r. o 16:53
+5
Może niech puławscy radni nie próbują czegkolwiek naprawiać. Już sie kilka razy popisali wiedzą i przygotowaniem. Lepszą opcją będzie wynajęcie specjalistów. Będą drodzy ale bilans po ich poradach będzie znacznie lepszy niż po amatorskich decyzjach radnych.
 Strach obleciał, bo się w końcu ktoś zainteresował pałacem Pana Zbigniewa. Na kursy to powinien się On sam wybrać, bo fuszerkę odwala w prowadzeniu DCH, zero pojęcia.
Avatar
Jolka / 6 lutego 2019 r. o 15:57
+5
Każda instytucja ma środki na promocję. I może je wydawać jak chce. Gdzie tu rozpasanie? Rozumiem że w DCH jest wewnętrzna opozycja, która chce pozbyć się dyrektora. Ale nie tędy droga. Pomysł ok. Takie czasopisma produkuje większość ośrodków kultury
Może i produkuje wiekszość ośrodków ale te ośrodki mają lepszą ofertę kulturalną od POK. Poza tym chyba nie można wydawać pieniędzy mieszkańców na co się chce. 
Avatar
Gość / 6 lutego 2019 r. o 14:10
+5
Prawie cała młodzieżowa kultura Puław przeniosła się do maleńkiej knajpki na Kołłątaja. Brawo właścicel! Panie Śliwiński- przyglądaj się Pan i ucz!
Avatar
GGG / 6 lutego 2019 r. o 21:03
0
"Menedżer" zapewne myśli o "Ustawie z dnia 25.10.1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej", kiedy można odwołać dyrektora, np. w Kazimierzu Dolnym burmistrz (były zastępca) robi audyt finansowy w trzech jednostkach podległych: Urzędzie Miasta, Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki oraz Miejskim Zakładzie Komunalnym.Panie Prezydencie Puław można, a dlaczego nie robi się tego w naszym  miescie). Koszty? Może należy je ponieść dla dobra miasta i pańskiegio spokoju. Póżniej za wszystko będzie odpowiadał PAN.  Czas pokaże kto ma rację? Kiedys do rozpoczetej inwestycji za 70 mln wprowadziłem  aneks do budowy systemów dostępu i ppoż. Lepiej robić poprawki podczas budowy i rozbudowy niż po przyjęciu budynku (okresy gwarancyjne itp).  Lepiej to robić, niż w 2020 roku odebrać mało innowacyjny obiekt kultury służący tylko za salę widowiskową (przecież tą rolę może spełniać budowana Hala Sportowa).
"Menedżer" zapewne myśli o "Ustawie z dnia 25.10.1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej", kiedy można odwołać dyrektora, np. w Kazimierzu Dolnym burmistrz (były zastępca) robi audyt finansowy w trzech jednostkach podległych: Urzędzie Miasta, Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki oraz Miejskim Zakładzie Komunalnym.Panie Prezydencie Puław można, a dlaczego nie robi się tego w naszym  miescie). Koszty? Może należy je ponieść dla dobra miasta i pańskiegio spokoju. Póżniej za wszystko będzi... rozwiń
Avatar
Dobre sobie / 6 lutego 2019 r. o 20:40
-1
Kasia, daj już spokój...
ale 100 dni czy 5 lat spokoju ???
Avatar
Gość / 6 lutego 2019 r. o 20:07
+2
Kasia, daj już spokój...
Avatar
Przyszłość Przeszłości / 6 lutego 2019 r. o 19:26
-1
12x600zł to 7200zł, na lansowanie dyrektora DCH z publicznych pieniedzy. Czy to jest uczciwe? Wydawanie pieniędzy na papierową gazetkę  (zrealizowanych imprez), w dobie społeczeństwa informatycznego, jest po prosu głupotą i niegospodarnością.  Pracuję w kulurze tyle lat, ale amtorsczyzna i prowizcjonalizm w DCH, mnie przeraża. Dlaczego to toleruje przezydent miasta? Wielu mieszkańców na niego głosowało, bo myślało że zrobi porządek z nominatami partyjnymi takimi jak dyrektorzy DCH i Muzeum Czartoryskich. Wprowadzi demokratyczne zasady konkursów na te stanowiska, przyjrzy się projektowi przebudowy Domu Chemika i wprowadzi KULTURĘ do Puław, a jest ..... coraz gorzej!   Modzież ma dość ureligijnionej oferty DCH, idzie do małych knaipek dających lepszą OFERTĘ KULTURALNĄ - po prostu chce się bawić, a samorządowe instytucje kultury w dalszym ciągu są.... przechowalnią dla swoich i żyją same dla siebie!!!!!!!!!. Panie M. jak Pan tego nie widzisz to......  proszę ....nie marnuj Pan moich pieniędzy!!! Przypomnę tylko "dyrektorom", że najlepszą promocją dla instytucji kultury jest WSZECHSTRONNA OFERTA KULTURALNA zaspokajająca potrzeby różnych grup odbiorców!    
Dyrektor DCh jest na kontrakcie i jest radnym powiatowym więc jest nietykalny. Proszę wiec dac sposób w jaki sposób ktokolwiek ma zrobić porządek z tym panem? Jak go zwolnić? Jestem też pewnien że przez dwa miesiące prezydentowania najważniejsza rzeczą na początku kadencji była gazetka. Gazetka której temat poruszył zresztą radny z ugrupowania prezydenta. Jestem tez pewnien ze pierwsza rzecza bylo to ze dyrektor DCh polecial do prezydenta że chce wydawać gazetkę.  Obłęd
Przecież to ktoś z tego nawiedzonego stowarzyszenie.  Każą przyglądać się projektowi przebudowy DCH.  Przecież  już trwa przebudowa.  Projekt jej jest wykonywany przez firmę i czemu to się przyglądać? Trollu zmianą projektu wiąże się z odszkodowaniami dla firm i zwrot dofinansowania. Z Ciebie jest zwykły troll idiota A nie menadżer kultury.  Chyba że menadżer mącenia, mowy nienawiści i głupoty.
Zdecydowanie lepiej się przyjrzeć projektowi renowacji Marynek bo on dopiero rusza
ote> Zdecydowanie lepiej się przyjrzeć projektowi renowacji Marynek bo on dopiero rusza rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2019 r. o 19:05
0
Nie kulturalni specjaliści od kultury się tutaj zebrali i debatują, radzą i szczują. Moje dziecko korzysta z oferty Domu Chemika i ja również nie narzekam na brak oferty. Oczywiście młodzieży najtrudniej dogodzić bo wymagania mają duże, ale finansów nie wiele, a za kulturę trzeba zapłacić i to często więcej niż 70 zł. Teraz warunki lokalowe są trudne to i imprezy mniej atrakcyjne, ale w nowym budynku będą możliwości. Ale co z tego jak na wiele imprez - jeszcze przed remontem - przychodziła garstka Puławian, a dlaczego? bo za drogo, bo za późno, bo za wcześnie, bo coś tam .... Były warsztaty bluesowe, jazzowe, Festiwal Wszystkie Strony Świata ... i jakoś tłumów nie było, mimo że to fajne wydarzenia i muzyka na poziomie.
Nie kulturalni specjaliści od kultury się tutaj zebrali i debatują, radzą i szczują. Moje dziecko korzysta z oferty Domu Chemika i ja również nie narzekam na brak oferty. Oczywiście młodzieży najtrudniej dogodzić bo wymagania mają duże, ale finansów nie wiele, a za kulturę trzeba zapłacić i to często więcej niż 70 zł. Teraz warunki lokalowe są trudne to i imprezy mniej atrakcyjne, ale w nowym budynku będą możliwości. Ale co z tego jak na wiele imprez - jeszcze przed remontem - przychodziła garstka Puławian, a dlaczego? bo za drogo, bo za pó... rozwiń
Avatar
Nfukcf / 6 lutego 2019 r. o 17:52
-1
12x600zł to 7200zł, na lansowanie dyrektora DCH z publicznych pieniedzy. Czy to jest uczciwe? Wydawanie pieniędzy na papierową gazetkę  (zrealizowanych imprez), w dobie społeczeństwa informatycznego, jest po prosu głupotą i niegospodarnością.  Pracuję w kulurze tyle lat, ale amtorsczyzna i prowizcjonalizm w DCH, mnie przeraża. Dlaczego to toleruje przezydent miasta? Wielu mieszkańców na niego głosowało, bo myślało że zrobi porządek z nominatami partyjnymi takimi jak dyrektorzy DCH i Muzeum Czartoryskich. Wprowadzi demokratyczne zasady konkursów na te stanowiska, przyjrzy się projektowi przebudowy Domu Chemika i wprowadzi KULTURĘ do Puław, a jest ..... coraz gorzej!   Modzież ma dość ureligijnionej oferty DCH, idzie do małych knaipek dających lepszą OFERTĘ KULTURALNĄ - po prostu chce się bawić, a samorządowe instytucje kultury w dalszym ciągu są.... przechowalnią dla swoich i żyją same dla siebie!!!!!!!!!. Panie M. jak Pan tego nie widzisz to......  proszę ....nie marnuj Pan moich pieniędzy!!! Przypomnę tylko "dyrektorom", że najlepszą promocją dla instytucji kultury jest WSZECHSTRONNA OFERTA KULTURALNA zaspokajająca potrzeby różnych grup odbiorców!    
Dyrektor DCh jest na kontrakcie i jest radnym powiatowym więc jest nietykalny. Proszę wiec dac sposób w jaki sposób ktokolwiek ma zrobić porządek z tym panem? Jak go zwolnić? Jestem też pewnien że przez dwa miesiące prezydentowania najważniejsza rzeczą na początku kadencji była gazetka. Gazetka której temat poruszył zresztą radny z ugrupowania prezydenta. Jestem tez pewnien ze pierwsza rzecza bylo to ze dyrektor DCh polecial do prezydenta że chce wydawać gazetkę.  Obłęd
 Przecież to ktoś z tego nawiedzonego stowarzyszenie.  Każą przyglądać się projektowi przebudowy DCH.  Przecież  już trwa przebudowa.  Projekt jej jest wykonywany przez firmę i czemu to się przyglądać? Trollu zmianą projektu wiąże się z odszkodowaniami dla firm i zwrot dofinansowania. Z Ciebie jest zwykły troll idiota A nie menadżer kultury.  Chyba że menadżer mącenia, mowy nienawiści i głupoty. 
ote>  Przecież to ktoś z tego nawiedzonego stowarzyszenie.  Każą przyglądać się projektowi przebudowy DCH.  Przecież  już trwa przebudowa.  Projekt jej jest wykonywany przez firmę i czemu to się przyglądać? Trollu zmianą projektu wiąże się z odszkodowaniami dla firm i zwrot dofinansowania. Z Ciebie jest zwykły troll idiota A nie menadżer kultury.  Chyba że menadżer mącenia, mowy nienawiści i głupoty.  rozwiń
Avatar
Krytyka dla krytyka / 6 lutego 2019 r. o 17:45
+2
12x600zł to 7200zł, na lansowanie dyrektora DCH z publicznych pieniedzy. Czy to jest uczciwe? Wydawanie pieniędzy na papierową gazetkę  (zrealizowanych imprez), w dobie społeczeństwa informatycznego, jest po prosu głupotą i niegospodarnością.  Pracuję w kulurze tyle lat, ale amtorsczyzna i prowizcjonalizm w DCH, mnie przeraża. Dlaczego to toleruje przezydent miasta? Wielu mieszkańców na niego głosowało, bo myślało że zrobi porządek z nominatami partyjnymi takimi jak dyrektorzy DCH i Muzeum Czartoryskich. Wprowadzi demokratyczne zasady konkursów na te stanowiska, przyjrzy się projektowi przebudowy Domu Chemika i wprowadzi KULTURĘ do Puław, a jest ..... coraz gorzej!   Modzież ma dość ureligijnionej oferty DCH, idzie do małych knaipek dających lepszą OFERTĘ KULTURALNĄ - po prostu chce się bawić, a samorządowe instytucje kultury w dalszym ciągu są.... przechowalnią dla swoich i żyją same dla siebie!!!!!!!!!. Panie M. jak Pan tego nie widzisz to......  proszę ....nie marnuj Pan moich pieniędzy!!! Przypomnę tylko "dyrektorom", że najlepszą promocją dla instytucji kultury jest WSZECHSTRONNA OFERTA KULTURALNA zaspokajająca potrzeby różnych grup odbiorców!    
Dyrektor DCh jest na kontrakcie i jest radnym powiatowym więc jest nietykalny. Proszę wiec dac sposób w jaki sposób ktokolwiek ma zrobić porządek z tym panem? Jak go zwolnić? Jestem też pewnien że przez dwa miesiące prezydentowania najważniejsza rzeczą na początku kadencji była gazetka. Gazetka której temat poruszył zresztą radny z ugrupowania prezydenta. Jestem tez pewnien ze pierwsza rzecza bylo to ze dyrektor DCh polecial do prezydenta że chce wydawać gazetkę.  Obłęd
ote> Dyrektor DCh jest na kontrakcie i jest radnym powiatowym więc jest nietykalny. Proszę wiec dac sposób w jaki sposób ktokolwiek ma zrobić porządek z tym panem? Jak go zwolnić? Jestem też pewnien że przez dwa miesiące prezydentowania najważniejsza rzeczą na początku kadencji była gazetka. Gazetka której temat poruszył zresztą radny z ugrupowania prezydenta. Jestem tez pewnien ze pierwsza rzecza bylo to ze dyrektor DCh polecial do prezydenta że chce wydawać gazetkę.  Obłęd rozwiń
Avatar
Ewa / 6 lutego 2019 r. o 17:25
+4
Słusznie, do DCH potrzeba profesionalisty, menedżera kultury, a nie katechety, artysty amatora.
Avatar
Menedżer kultury / 6 lutego 2019 r. o 17:21
+4
12x600zł to 7200zł, na lansowanie dyrektora DCH z publicznych pieniedzy. Czy to jest uczciwe? Wydawanie pieniędzy na papierową gazetkę  (zrealizowanych imprez), w dobie społeczeństwa informatycznego, jest po prosu głupotą i niegospodarnością.  Pracuję w kulurze tyle lat, ale amtorsczyzna i prowizcjonalizm w DCH, mnie przeraża. Dlaczego to toleruje przezydent miasta? Wielu mieszkańców na niego głosowało, bo myślało że zrobi porządek z nominatami partyjnymi takimi jak dyrektorzy DCH i Muzeum Czartoryskich. Wprowadzi demokratyczne zasady konkursów na te stanowiska, przyjrzy się projektowi przebudowy Domu Chemika i wprowadzi KULTURĘ do Puław, a jest ..... coraz gorzej!   Modzież ma dość ureligijnionej oferty DCH, idzie do małych knaipek dających lepszą OFERTĘ KULTURALNĄ - po prostu chce się bawić, a samorządowe instytucje kultury w dalszym ciągu są.... przechowalnią dla swoich i żyją same dla siebie!!!!!!!!!. Panie M. jak Pan tego nie widzisz to......  proszę ....nie marnuj Pan moich pieniędzy!!! Przypomnę tylko "dyrektorom", że najlepszą promocją dla instytucji kultury jest WSZECHSTRONNA OFERTA KULTURALNA zaspokajająca potrzeby różnych grup odbiorców!     
12x600zł to 7200zł, na lansowanie dyrektora DCH z publicznych pieniedzy. Czy to jest uczciwe? Wydawanie pieniędzy na papierową gazetkę  (zrealizowanych imprez), w dobie społeczeństwa informatycznego, jest po prosu głupotą i niegospodarnością.  Pracuję w kulurze tyle lat, ale amtorsczyzna i prowizcjonalizm w DCH, mnie przeraża. Dlaczego to toleruje przezydent miasta? Wielu mieszkańców na niego głosowało, bo myślało że zrobi porządek z nominatami partyjnymi takimi jak dyrektorzy DCH i Muzeum Czartoryskich. Wprowadzi demokratyczne zasady konkur... rozwiń
Avatar
EM / 6 lutego 2019 r. o 17:09
+2
Może niech puławscy radni nie próbują czegkolwiek naprawiać. Już sie kilka razy popisali wiedzą i przygotowaniem. Lepszą opcją będzie wynajęcie specjalistów. Będą drodzy ale bilans po ich poradach będzie znacznie lepszy niż po amatorskich decyzjach radnych.
Strach obleciał, bo się w końcu ktoś zainteresował pałacem Pana Zbigniewa. Na kursy to powinien się On sam wybrać, bo fuszerkę odwala w prowadzeniu DCH, zero pojęcia.
Racja czas się przyjrzeć królowi i jego dwórkom. 
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biorą się za łącznik ze Świdnika do Lublina, ale to za mało

Biorą się za łącznik ze Świdnika do Lublina, ale to za mało

Zawarta została umowa z firmą, która przebuduje niemal kilometrowy odcinek ul. Dworcowej w Świdniku. Prace mają trwać nie dłużej niż cztery miesiące i będą się wiązać z wycięciem 40 drzew. Na remont wciąż czeka sfatygowany odcinek wzdłuż lasu.

Wyniki I rundy Pucharu Polski w Białej Podlaskiej i Chełmie

Wyniki I rundy Pucharu Polski w Białej Podlaskiej i Chełmie

W weekend rozegrane zostały mecze pierwszej rundy Pucharu Polski w LZPN Oddział Biała Podlaska i Chełm

Dni Chełma z finiszem etapu Tour de Pologne

Dni Chełma z finiszem etapu Tour de Pologne

Chełmianie już wiedzą, że gwiazdami tegorocznych Dni Chełma 7 – 9 sierpnia będą Krzysztof Cugowski, Margret i Bajm. Dla wielu ważniejszy będzie jednak w tym czasie wyznaczony w ich mieście pierwszy etap 78. Tour de Pologne.

Lubelskie. W tych szkołach średnich są jeszcze wolne miejsca

Lubelskie. W tych szkołach średnich są jeszcze wolne miejsca

W poniedziałek szkoły średnie opublikowały listy przyjętych do klas pierwszych. Ruszyło też postępowanie uzupełniające.

Zamość. Po podpaleniu więcej policji przy punktach szczepień
galeria

Zamość. Po podpaleniu więcej policji przy punktach szczepień

W Zamościu wszystkie punkty szczepień - stacjonarne i mobilne - zostały objęte wzmocnionym nadzorem policji - poinformował Robert Gmitruczuk, wicewojewoda lubelski. Powołano też zastępczy punkt w miejsce tych, które zostały podpalone.

Uważajcie na niego. Policja w Puławach poszukuje tego mężczyzny

Uważajcie na niego. Policja w Puławach poszukuje tego mężczyzny

Puławska policja przygotowała portret pamięciowy mężczyzny, który 19 lipca, podając się za pracownika gazowni, wyłudził od jednej z mieszkanek Puław pieniądze. Przekonał swoją ofiarę do montażu nowego "czujnika gazu".

Az-Bud Komarówka Podlaska, czyli mistrzowie wyjazdów

Az-Bud Komarówka Podlaska, czyli mistrzowie wyjazdów

Az-Bud Komarówka Podlaska wygrał rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i w nowym sezonie wystąpi w roli beniaminka ligi okręgowej. Sportowy sukces to najwyższe osiągnięcie klubu założonego w 2017 roku.

Lublin. Uczniowie może się doczekają przebudowy boiska

Lublin. Uczniowie może się doczekają przebudowy boiska

Najwcześniej późną jesienią może się zakończyć przebudowa szkolnego boiska podstawówki przy ul. Lotniczej, o ile uda się ją rozpocząć. Urząd Miasta od nowa szuka wykonawców prac, które powinny się zakończyć w roku 2019.

Niedzielski daje 10 tys. zł za wskazanie podpalacza z Zamościa. „Akt terroru”
zdjęcia, wideo
galeria
film

Niedzielski daje 10 tys. zł za wskazanie podpalacza z Zamościa. „Akt terroru”

– Doszło do aktu terroru, nie ma na to innego określenia – to reakcja ministra zdrowia na podpalenie mobilnego punktu szczepień oraz siedziby sanepidu w Zamościu. Za pomoc w zatrzymaniu sprawcy wyznaczył 10 tysięcy złotych nagrody.

Podpalenie w Zamościu. Policja poszukuje sprawcy, którego uchwycił monitoring [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Podpalenie w Zamościu. Policja poszukuje sprawcy, którego uchwycił monitoring [wideo, zdjęcia]

Nieznany mężczyzna przyjechał na rowerze na Rynek Solny w Zamościu i podpalił znajdujący się tam kontener mobilnego punktu szczepień. Policjanci opublikowali nagranie z monitoringu, na którym widać całe zajście. Mundurowi proszą o pomoc w zidentyfikowaniu i odszukaniu podpalacza.

Traktorem przez ogrodzenie prosto w dom
zdjęcia
galeria

Traktorem przez ogrodzenie prosto w dom

29-letni kierowca stracił panowanie nad ciągnikiem i uderzył w ścianę drewnianego domu.

"Pan Tadeusz" i "Skłodowska" w Kinie w Bramie
6 sierpnia 2021, 21:00

"Pan Tadeusz" i "Skłodowska" w Kinie w Bramie

Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne plenerowe seanse. 6 sierpnia o godz. 21 będzie można zobaczyć klasyczną odsłonę "Pana Tadeusza", a 7 sierpnia o tej samej porze dramat biograficzny - "Skłodowska".

Hutnik Dubeczno zamiast Pławanic w chełmskiej klasie okręgowej

Hutnik Dubeczno zamiast Pławanic w chełmskiej klasie okręgowej

Hutnik Dubeczno wraca do ligi okręgowej po 15 latach. Zespół zastąpił Pławanice Kamień, które po kłopotach z licencją wycofały się z rozgrywek.

Tomaszów Lubelski i gra w „kotka i myszkę” z policją

Tomaszów Lubelski i gra w „kotka i myszkę” z policją

Najpierw zgłosił, że jest poszukiwany, a kiedy patrol przyjechał na miejsce, zaczął uciekać.

Lubelscy wspinacze wystartowali na Słowacji w Pucharze Europy Juniorów

Lubelscy wspinacze wystartowali na Słowacji w Pucharze Europy Juniorów

Dwoje lubelskich zawodników – Maria Szwed oraz Jan Tkaczyk – wzięło udział w zakończonym w sobotę Pucharze Europy Juniorów w Żylinie na Słowacji. Oboje znaleźli się poza podium

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.