Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

18 grudnia 2019 r.
12:12

Puławy: Rozwijają puławską kulturę, odebrali nagrody [zdjęcia]

2 13 A A

Wokaliści, tancerki, malarki, organizatorzy kulturalnych wydarzeń, przedstawiciele zespołów i teatrów, animatorzy oraz instytucje wspierające rozwój kultury w Puławach - we wtorek otrzymali nagrody finansowe oraz gratulacje od władz miasta. Dla wielu z nich mijający rok był wyjątkowo udany.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dzięki nim, podczas kulturalnych imprez mamy co oglądać i kogo podziwiać. Jedni dostarczają głównie rozrywki, inni mieszają różne formy artystyczne z przekazywaniem wiedzy historycznej lub działają na rzecz popularyzacji puławskiej kultury i tradycji. W ostatni wtorek nagrody od prezydenta Puław, otrzymało 18 osób oraz instytucji.

Nagrody doroczne powędrowały do: Krzysztofa Hawryluka (choreograf, założyciel Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Grześ"), Łukasza Chojnackiego (instruktor ZPiT "Grześ", pomysłodawca festiwalu World Wide), Małgorzaty Kowal (artystka plastyki zdobniczej, prezes Klubu Twórców Ludowych), Michała Matrasa (muzyk, aranżer, kompozytor, instruktor śpiewu w POK), Zofii Szczypy (artystka plastyki obrzędowej, członkini Klubu Twórców Ludowych) oraz Emilii Kozdrój (członkini KTL i zespołu "Prządki", poetka, prezes stowarzyszenia "Nasza Wieś"). Nagrodzone zostało także Muzeum Czartoryskich w Puławach oraz Teatr SPUT² działający przy POK (w tym roku obchodzi 15-lecie).

W kategorii "Puławski Talent" władze miasta nagrodziły sześcioro młodych artystów, zdobywców wielu nagród na arenie polskiej i międzynarodowej. Wśród znaleźli się: Weronika Sierocka i Kamila Niećko (wokalistki, zespół Music Club 2), Jakub Rogala (wokalista, Dom Chemika), Aleksandra Osiak (recytatorka), Gabriela Pikuła (recytatorka, Teatr SPUT²), Iga Skoczek (tancerka, zespół baletowy "Etiuda").

Przyznano również nagrody za całokształt działalności artystycznej. Te trafiły do: Jolanty Elżbiety Wawer (malarka, nauczyciel plastyki, Dom Chemika), Dominiki Ziemnickiej (wokalistka estradowa, kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna, instruktorka, występuje pod pseudonimem Domi June), Marii Zielińskiej (miłośniczka zabytków i popularyzatorka twórczości F. Chopina) i Wojciecha Kuby (kolekcjoner grafik i fotografii dawnych Puław, redaktor "Teki Puławskiej", Towarzystwo Przyjaciół Puław).

Gala z okazji rozpoczęcia nowego roku kulturalnego odbyła się w Puławskiej Galerii Sztuki. Po projekcji filmu przypominającego najważniejsze wydarzenia kulturalne mijającego roku, głos zabrał prezydent, Paweł Maj. - Przyszłość jest z was, w ludziach kultury. Bez tego, co macie w sobie, żadna kultura ludzka nie może się rozwijać. Dajecie nam rozrywkę, ale także swoje niezwykłe wnętrze i pasję, którą macie (...). Serdecznie wam za to dziękuję - powiedział włodarz miasta.

Podczas uroczystości, upominki otrzymali również zwycięzcy konkursu fotograficznego, autorzy najlepszych zdjęć, jakie wybrano i umieszczono w nowym kalendarzu miejskim na 2020 rok. Gratulacje od władz oraz m.in. kalendarze powędrowały do: Ewy Siemionek, Jacka Kupczyka, Michała Łukasiewicza, Antoniego Sarby, Marcina Szeląga i Pawła Szymańskiego.

Warto dodać, że zgodnie z obowiązującą uchwałą, laureaci w kategorii "Puławski Talent" otrzymują 1,5 tys. zł, nagród dorocznych - od 1,5 do 2 tys. zł, a tych za całokształt twórczości od 1,5 tys. do 4 tys. zł (wszystkie kwoty brutto).

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mieszkaniec / 18 grudnia 2019 r. o 21:45
+7
Pani Małgorzato, Pani opinia o wyróżnieniu muzeum za: "Chociażby za konferencję. Muzeum , które dopiero powstało skierowalo świat naukowy na Pulawy", mnie rozśmieszyła. MCz działa od stycznia 2017r., pracuje w nim 14 osób (o konkursach na te stanowiska nie słyszałem, co jest wielką niewiadomą pod względem wykształcenia pracowników), w 2018r. wydano na jego funkcjonowanie 700 000 PLN, odwiedziło go 34 194 osoby, a Pani pisze że zorganizowano 1 (słownie jedną) konferencję naukową. To ja się pytam ile powstało publikacji naukowych, ilu jest pracowników naukowych (przynajmniej doktorów, bo miarą instytucji kultury jest jej aktywność naukowa i wydawnicza), jaki jest ilościowy wzrost muzealiów w poszczególnych latach (tzn. ile muzealiów jest własnością MCz), czy wyremontowaliście przez te trzy lata Pałac Marynki, ile zorganizowaliście wystaw czasowych, jakie nowe formy wprowadziliście, jakie nagrody zdobyliście. Bo dla mnie działalność MCz jest takim, prowincjonalnym pozorowaniem pracy muzealnej i zmarnowanym czasem który należało wykorzystać na: pozyskanie środków finansowych na remont i adaptację Pałacu Marynki dla potrzeb MCz oraz zakup muzealiów; edukację obywatelską; budowanie i integrowanie społeczności lokalnej; kreowanie lokalnej tożsamości kulturowej; wprowadzanie nowych, różnorodnych form upowszechniania kultury; promocję działalności muzealnej, marketing kultury, w tym współtworzenie marki miasta Puławy.
Pani Małgorzato, Pani opinia o wyróżnieniu muzeum za: "Chociażby za konferencję. Muzeum , które dopiero powstało skierowalo świat naukowy na Pulawy", mnie rozśmieszyła. MCz działa od stycznia 2017r., pracuje w nim 14 osób (o konkursach na te stanowiska nie słyszałem, co jest wielką niewiadomą pod względem wykształcenia pracowników), w 2018r. wydano na jego funkcjonowanie 700 000 PLN, odwiedziło go 34 194 osoby, a Pani pisze że zorganizowano 1 (słownie jedną) konferencję naukową. To ja się pytam ile powstało publikacji naukowych, il... rozwiń
Avatar
Racjonalny / 20 grudnia 2019 r. o 11:04
+4
Dziwnym zbiegiem okoliczności większość nagród otrzymali bardzo dobrzy znajomi pani Bożeny Krygier i członkowie pewnego stowarzyszenia w którym pani Krygier sprawuje ważną funkcję.Przypadek?
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 r. o 07:18
+2
A ja mam pytanie za co nagrodę dostała pani Zielińska, za bycie miłośniczką zabytków? Naprawdę ??? Kpina !!!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 r. o 16:08
+2
Widać brak profesjonalizmu przy rozliczaniu efektywności i skuteczności puławskich instytucji kultury w tym DCH i MCZ u Kierownika Wydziału Kulturu i Promocj UM. A swoją drogą to gdzie można zapoznać się z wykształceniem i doświadczeniem Kierownika?
Avatar
Jan / 18 grudnia 2019 r. o 15:49
+2
ZBYCHU, kpisz z ludzi!!!!!
Avatar
PPPPP / 18 grudnia 2019 r. o 14:57
+1
Jak widać, "włodarz miasta" nie ma zielonego pojęcia o kulturze. Takimi nagrodami to się krzywdzi innych np. Bibliotekę Miejską. Najlepiej jakby instytucje kultury w Puławach skontrolował NIK. Bo co do rządów prezydenta to już nie ma nadziei.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 r. o 22:25
0
Podaj swój tytuł naukowy doktorze?, profesorze?, skoroś taki wyedukowany naukowo! 
Avatar
Gosia / 18 grudnia 2019 r. o 17:19
0
Chociażby za konferencję. Muzeum , które dopiero powstało skierowalo świat naukowy na Pulawy. Mało która placówka może się poszczycić takim wybitnym osiągnięciem w tak krótkim czasie. Docenili to nawet ludzie zza granicy. Były też interesujące wydarzenia, które wypromowaly Puławy w Polsce. To wspaniały zespół pracownikow
Avatar
Muzealnik / 18 grudnia 2019 r. o 15:42
0
"Za nadprogramowa reqlizacje celow statutowych i promocje miasta" - jakie nadprogramowe? a co z podstawowymi, wynikającymi z "Ustawy o muzeach" m.in. zabezpieczenia potrzeb mieszkańców Puław. A z promocją miasta ..... to stwierdzam: że piszący te słowa nie ma żadnego pojęcia o nowoczesnej promocji jak i dyrektor MCZ, bo "marketing innovations which include social media and mobile technology that regional and local authorities should use in their operations". Ja tego w działalności Muzeum Czartoryskich, nie widzę. Jako mieszkaniec Puław odbieram MCZ jak i DCH jako "miejsce pracy dla swoich". Szkoda naszych pieniędzy. A prezydent... szkoda słów.
"Za nadprogramowa reqlizacje celow statutowych i promocje miasta" - jakie nadprogramowe? a co z podstawowymi, wynikającymi z "Ustawy o muzeach" m.in. zabezpieczenia potrzeb mieszkańców Puław. A z promocją miasta ..... to stwierdzam: że piszący te słowa nie ma żadnego pojęcia o nowoczesnej promocji jak i dyrektor MCZ, bo "marketing innovations which include social media and mobile technology that regional and local authorities should use in their operations". Ja tego w działalności Muzeum Czartoryskich, nie wid... rozwiń
Avatar
Gosc / 18 grudnia 2019 r. o 17:21
-2
Anonimowość komentarzy daje ludziom przeświadczenie, że mogą wszystko. Ale wydawcy ktorzy sie na to zgadzają, włączają się w akcję hejtowania i szkalowania. To jest okropne.
Avatar
Racjonalny / 20 grudnia 2019 r. o 11:04
+4
Dziwnym zbiegiem okoliczności większość nagród otrzymali bardzo dobrzy znajomi pani Bożeny Krygier i członkowie pewnego stowarzyszenia w którym pani Krygier sprawuje ważną funkcję.Przypadek?
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 r. o 07:18
+2
A ja mam pytanie za co nagrodę dostała pani Zielińska, za bycie miłośniczką zabytków? Naprawdę ??? Kpina !!!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 r. o 22:25
0
Podaj swój tytuł naukowy doktorze?, profesorze?, skoroś taki wyedukowany naukowo! 
Avatar
mieszkaniec / 18 grudnia 2019 r. o 21:45
+7
Pani Małgorzato, Pani opinia o wyróżnieniu muzeum za: "Chociażby za konferencję. Muzeum , które dopiero powstało skierowalo świat naukowy na Pulawy", mnie rozśmieszyła. MCz działa od stycznia 2017r., pracuje w nim 14 osób (o konkursach na te stanowiska nie słyszałem, co jest wielką niewiadomą pod względem wykształcenia pracowników), w 2018r. wydano na jego funkcjonowanie 700 000 PLN, odwiedziło go 34 194 osoby, a Pani pisze że zorganizowano 1 (słownie jedną) konferencję naukową. To ja się pytam ile powstało publikacji naukowych, ilu jest pracowników naukowych (przynajmniej doktorów, bo miarą instytucji kultury jest jej aktywność naukowa i wydawnicza), jaki jest ilościowy wzrost muzealiów w poszczególnych latach (tzn. ile muzealiów jest własnością MCz), czy wyremontowaliście przez te trzy lata Pałac Marynki, ile zorganizowaliście wystaw czasowych, jakie nowe formy wprowadziliście, jakie nagrody zdobyliście. Bo dla mnie działalność MCz jest takim, prowincjonalnym pozorowaniem pracy muzealnej i zmarnowanym czasem który należało wykorzystać na: pozyskanie środków finansowych na remont i adaptację Pałacu Marynki dla potrzeb MCz oraz zakup muzealiów; edukację obywatelską; budowanie i integrowanie społeczności lokalnej; kreowanie lokalnej tożsamości kulturowej; wprowadzanie nowych, różnorodnych form upowszechniania kultury; promocję działalności muzealnej, marketing kultury, w tym współtworzenie marki miasta Puławy.
Pani Małgorzato, Pani opinia o wyróżnieniu muzeum za: "Chociażby za konferencję. Muzeum , które dopiero powstało skierowalo świat naukowy na Pulawy", mnie rozśmieszyła. MCz działa od stycznia 2017r., pracuje w nim 14 osób (o konkursach na te stanowiska nie słyszałem, co jest wielką niewiadomą pod względem wykształcenia pracowników), w 2018r. wydano na jego funkcjonowanie 700 000 PLN, odwiedziło go 34 194 osoby, a Pani pisze że zorganizowano 1 (słownie jedną) konferencję naukową. To ja się pytam ile powstało publikacji naukowych, il... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 r. o 17:30
-3
To się robi śmieszne, prezydent nagradza  Muzeum Czartoryskich w Puławach. Pytam się za co?
  Anonimowość komentarzy daje ludziom przeświadczenie, że mogą wszystko. Ale wydawcy ktorzy sie na to zgadzają, włączają się w akcję hejtowania i szkalowania. To jest okropne.  
Avatar
Gosc / 18 grudnia 2019 r. o 17:21
-2
Anonimowość komentarzy daje ludziom przeświadczenie, że mogą wszystko. Ale wydawcy ktorzy sie na to zgadzają, włączają się w akcję hejtowania i szkalowania. To jest okropne.
Avatar
Gosia / 18 grudnia 2019 r. o 17:19
0
Chociażby za konferencję. Muzeum , które dopiero powstało skierowalo świat naukowy na Pulawy. Mało która placówka może się poszczycić takim wybitnym osiągnięciem w tak krótkim czasie. Docenili to nawet ludzie zza granicy. Były też interesujące wydarzenia, które wypromowaly Puławy w Polsce. To wspaniały zespół pracownikow
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 r. o 16:08
+2
Widać brak profesjonalizmu przy rozliczaniu efektywności i skuteczności puławskich instytucji kultury w tym DCH i MCZ u Kierownika Wydziału Kulturu i Promocj UM. A swoją drogą to gdzie można zapoznać się z wykształceniem i doświadczeniem Kierownika?
Avatar
Jan / 18 grudnia 2019 r. o 15:49
+2
ZBYCHU, kpisz z ludzi!!!!!
Avatar
Muzealnik / 18 grudnia 2019 r. o 15:42
0
"Za nadprogramowa reqlizacje celow statutowych i promocje miasta" - jakie nadprogramowe? a co z podstawowymi, wynikającymi z "Ustawy o muzeach" m.in. zabezpieczenia potrzeb mieszkańców Puław. A z promocją miasta ..... to stwierdzam: że piszący te słowa nie ma żadnego pojęcia o nowoczesnej promocji jak i dyrektor MCZ, bo "marketing innovations which include social media and mobile technology that regional and local authorities should use in their operations". Ja tego w działalności Muzeum Czartoryskich, nie widzę. Jako mieszkaniec Puław odbieram MCZ jak i DCH jako "miejsce pracy dla swoich". Szkoda naszych pieniędzy. A prezydent... szkoda słów.
"Za nadprogramowa reqlizacje celow statutowych i promocje miasta" - jakie nadprogramowe? a co z podstawowymi, wynikającymi z "Ustawy o muzeach" m.in. zabezpieczenia potrzeb mieszkańców Puław. A z promocją miasta ..... to stwierdzam: że piszący te słowa nie ma żadnego pojęcia o nowoczesnej promocji jak i dyrektor MCZ, bo "marketing innovations which include social media and mobile technology that regional and local authorities should use in their operations". Ja tego w działalności Muzeum Czartoryskich, nie wid... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławskie restauracje wywieszają białą flagę. Sanepid wygrał

Puławskie restauracje wywieszają białą flagę. Sanepid wygrał

Central Park Bistro, puławska restauracja, która od początku lutego, wbrew rozporządzeniu, przyjmowała klientów wewnątrz lokalu, wróciła do wydawania dań tylko na wynos. Na ten sam krok zdecydował się Byczek Bistro.

Chełm. Posprzątali na wodą. Najgorzej było przy stanowiskach wędkarzy
galeria

Chełm. Posprzątali na wodą. Najgorzej było przy stanowiskach wędkarzy

66 wolontariuszy, w tym 22 niepełnoletnich nazbierało 120 worków śmieci, które ważyły około 800 kg. - to krótkie podsumowanie Operacji Czysta Rzeka, która w Chełmie trwała w sobotę i niedzielę. W dwa dni posprzątano brzegi rzeki Uherki i zalewu w Żółtańcach. Wolontariusze chcą przekazać czerwoną kartkę wędkarzom korzystającym z łowiska w Żółtańcach, gdyż na ich stanowiskach znaleziono najwięcej puszek po kukurydzy czy pudełek po zanętach i butelek po alkoholu.

Zerwany w wiośnie dni. Lubelski naukowiec odczytał inskrypcje znalezionych macew

Zerwany w wiośnie dni. Lubelski naukowiec odczytał inskrypcje znalezionych macew

W tym miesiącu minie 112 rocznica śmierci pani Riwki Racheli z Gorzkowa. To między innymi jej nagrobek odnaleziono podczas prac ziemnych w miejscowości niedaleko Krasnegostawu

Kiedy powrót do szkół? Premier mówi, że może „jeszcze w tym roku”

Kiedy powrót do szkół? Premier mówi, że może „jeszcze w tym roku”

– Jeżeli dalej będą pozytywne wskaźniki covidowe, będziemy mogli jeszcze w tym roku szkolnym powrócić do trybu nauczania stacjonarnego – mówił w Bolesławcu premier Mateusz Morawiecki.

Działa pierwszy w Lubelskiem punkt szczepień powszechnych. Są wolne terminy
zdjęcia
galeria

Działa pierwszy w Lubelskiem punkt szczepień powszechnych. Są wolne terminy

Pierwszy w województwie punkt szczepień powszechnych, który powstał w Kraśniku, przyjął w poniedziałek pierwszych pacjentów. – Mamy bardzo dużo wolnych terminów, zapraszamy nie tylko mieszkańców powiatu, ale całego województwa – zachęca dyrektor kraśnickiego szpitala.

Farma wiatrowa koło Kraśnika? Władze miasta mają obawy

Farma wiatrowa koło Kraśnika? Władze miasta mają obawy

Koło Kraśnika ma stanąć siedem wiatraków. Inwestycja może oznaczać spore problemy dla właścicieli działek zlokalizowanych w promieniu ok. 2 km. Może też blokować rozwoju Kraśnika pod kątem mieszkalnictwa.

6 sekund. Pierwszy lot helikoptera Ingenuity na Marsie
wideo
film

6 sekund. Pierwszy lot helikoptera Ingenuity na Marsie

Marsjański helikopter Ingenuity wykonał pierwszy lot na Czerwonej Planecie.

Lubelskie. Wezwali rezerwistów. Pokażą im, jak jest u terytorialsów
galeria

Lubelskie. Wezwali rezerwistów. Pokażą im, jak jest u terytorialsów

Blisko setka rezerwistów – ochotników do wstąpienia w szeregi terytorialsów będzie się przez następne tygodnie szkolić w Chełmie i Zamościu. Jeśli sprawdzą się w wojennym rzemiośle, mają szansę zasilić kadrę zawodową w korpusie podoficerskim 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Powiat chełmski. W nocy spłonął drewniany dom. Tylko komin ocalał

Powiat chełmski. W nocy spłonął drewniany dom. Tylko komin ocalał

Dopiero w poniedziałek o świcie strażacy ugasili pożar, do którego doszło w Adamowie w powiecie chełmskim. Mimo wysiłków drewniany dom spłonął doszczętnie, uchowała się tylko ceglana konstrukcja pieca. Obyło się bez strat w ludziach.

Ciepły poniedziałek „na zmyłkę”. Teraz w Lublinie już tylko pogorszenie pogody
Prognoza pogody

Ciepły poniedziałek „na zmyłkę”. Teraz w Lublinie już tylko pogorszenie pogody

Od wtorku w Lublinie będzie chłodniej i ma padać.

Dr Misio i Król na scenie. Gdzie i kiedy wystąpią w Lublinie?

Dr Misio i Król na scenie. Gdzie i kiedy wystąpią w Lublinie?

Teatr Stary przedstawił repertuar na maj i czerwiec. Bilety na wydarzenia będzie można rezerwować od wtorku.

Cyców. Sąd zakazał mu prowadzić przez kolejne 70 lat. I tak wsiadł za kółko

Cyców. Sąd zakazał mu prowadzić przez kolejne 70 lat. I tak wsiadł za kółko

29-latek prowadził audi, mimo że sąd zakazał mu siadać za kółko do 2086 roku.

Rehabilitacja po COVID-19. Wiemy, które placówki w Lubelskiem przyjmą pacjentów
Pełna lista

Rehabilitacja po COVID-19. Wiemy, które placówki w Lubelskiem przyjmą pacjentów

11 placówek w województwie lubelskim może już przyjmować pacjentów na rehabilitację po przebytym COVID-19. Takich miejsc ma być w naszym regionie jeszcze więcej.

Lubelskie. Zakonnica miała zaklejać dzieciom usta taśmą. Kiedy proces?

Lubelskie. Zakonnica miała zaklejać dzieciom usta taśmą. Kiedy proces?

Zakonnica, była już nauczycielka przedszkola Sióstr Nazaretanek w Łukowie, za znęcanie się nad wychowankami ma stanąć przed sądem. Ale ten zlecił prokuraturze uzupełnienie postępowania przygotowawczego.

Piaski. Ludzkie zwłoki znalezione w rzece

Piaski. Ludzkie zwłoki znalezione w rzece

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmierci 40-letniego mężczyzny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.