Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

18 grudnia 2019 r.
12:12

Puławy: Rozwijają puławską kulturę, odebrali nagrody [zdjęcia]

2 13 A A

Wokaliści, tancerki, malarki, organizatorzy kulturalnych wydarzeń, przedstawiciele zespołów i teatrów, animatorzy oraz instytucje wspierające rozwój kultury w Puławach - we wtorek otrzymali nagrody finansowe oraz gratulacje od władz miasta. Dla wielu z nich mijający rok był wyjątkowo udany.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dzięki nim, podczas kulturalnych imprez mamy co oglądać i kogo podziwiać. Jedni dostarczają głównie rozrywki, inni mieszają różne formy artystyczne z przekazywaniem wiedzy historycznej lub działają na rzecz popularyzacji puławskiej kultury i tradycji. W ostatni wtorek nagrody od prezydenta Puław, otrzymało 18 osób oraz instytucji.

Nagrody doroczne powędrowały do: Krzysztofa Hawryluka (choreograf, założyciel Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Grześ"), Łukasza Chojnackiego (instruktor ZPiT "Grześ", pomysłodawca festiwalu World Wide), Małgorzaty Kowal (artystka plastyki zdobniczej, prezes Klubu Twórców Ludowych), Michała Matrasa (muzyk, aranżer, kompozytor, instruktor śpiewu w POK), Zofii Szczypy (artystka plastyki obrzędowej, członkini Klubu Twórców Ludowych) oraz Emilii Kozdrój (członkini KTL i zespołu "Prządki", poetka, prezes stowarzyszenia "Nasza Wieś"). Nagrodzone zostało także Muzeum Czartoryskich w Puławach oraz Teatr SPUT² działający przy POK (w tym roku obchodzi 15-lecie).

W kategorii "Puławski Talent" władze miasta nagrodziły sześcioro młodych artystów, zdobywców wielu nagród na arenie polskiej i międzynarodowej. Wśród znaleźli się: Weronika Sierocka i Kamila Niećko (wokalistki, zespół Music Club 2), Jakub Rogala (wokalista, Dom Chemika), Aleksandra Osiak (recytatorka), Gabriela Pikuła (recytatorka, Teatr SPUT²), Iga Skoczek (tancerka, zespół baletowy "Etiuda").

Przyznano również nagrody za całokształt działalności artystycznej. Te trafiły do: Jolanty Elżbiety Wawer (malarka, nauczyciel plastyki, Dom Chemika), Dominiki Ziemnickiej (wokalistka estradowa, kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna, instruktorka, występuje pod pseudonimem Domi June), Marii Zielińskiej (miłośniczka zabytków i popularyzatorka twórczości F. Chopina) i Wojciecha Kuby (kolekcjoner grafik i fotografii dawnych Puław, redaktor "Teki Puławskiej", Towarzystwo Przyjaciół Puław).

Gala z okazji rozpoczęcia nowego roku kulturalnego odbyła się w Puławskiej Galerii Sztuki. Po projekcji filmu przypominającego najważniejsze wydarzenia kulturalne mijającego roku, głos zabrał prezydent, Paweł Maj. - Przyszłość jest z was, w ludziach kultury. Bez tego, co macie w sobie, żadna kultura ludzka nie może się rozwijać. Dajecie nam rozrywkę, ale także swoje niezwykłe wnętrze i pasję, którą macie (...). Serdecznie wam za to dziękuję - powiedział włodarz miasta.

Podczas uroczystości, upominki otrzymali również zwycięzcy konkursu fotograficznego, autorzy najlepszych zdjęć, jakie wybrano i umieszczono w nowym kalendarzu miejskim na 2020 rok. Gratulacje od władz oraz m.in. kalendarze powędrowały do: Ewy Siemionek, Jacka Kupczyka, Michała Łukasiewicza, Antoniego Sarby, Marcina Szeląga i Pawła Szymańskiego.

Warto dodać, że zgodnie z obowiązującą uchwałą, laureaci w kategorii "Puławski Talent" otrzymują 1,5 tys. zł, nagród dorocznych - od 1,5 do 2 tys. zł, a tych za całokształt twórczości od 1,5 tys. do 4 tys. zł (wszystkie kwoty brutto).

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mieszkaniec / 18 grudnia 2019 r. o 21:45
+7
Pani Małgorzato, Pani opinia o wyróżnieniu muzeum za: "Chociażby za konferencję. Muzeum , które dopiero powstało skierowalo świat naukowy na Pulawy", mnie rozśmieszyła. MCz działa od stycznia 2017r., pracuje w nim 14 osób (o konkursach na te stanowiska nie słyszałem, co jest wielką niewiadomą pod względem wykształcenia pracowników), w 2018r. wydano na jego funkcjonowanie 700 000 PLN, odwiedziło go 34 194 osoby, a Pani pisze że zorganizowano 1 (słownie jedną) konferencję naukową. To ja się pytam ile powstało publikacji naukowych, ilu jest pracowników naukowych (przynajmniej doktorów, bo miarą instytucji kultury jest jej aktywność naukowa i wydawnicza), jaki jest ilościowy wzrost muzealiów w poszczególnych latach (tzn. ile muzealiów jest własnością MCz), czy wyremontowaliście przez te trzy lata Pałac Marynki, ile zorganizowaliście wystaw czasowych, jakie nowe formy wprowadziliście, jakie nagrody zdobyliście. Bo dla mnie działalność MCz jest takim, prowincjonalnym pozorowaniem pracy muzealnej i zmarnowanym czasem który należało wykorzystać na: pozyskanie środków finansowych na remont i adaptację Pałacu Marynki dla potrzeb MCz oraz zakup muzealiów; edukację obywatelską; budowanie i integrowanie społeczności lokalnej; kreowanie lokalnej tożsamości kulturowej; wprowadzanie nowych, różnorodnych form upowszechniania kultury; promocję działalności muzealnej, marketing kultury, w tym współtworzenie marki miasta Puławy.
Pani Małgorzato, Pani opinia o wyróżnieniu muzeum za: "Chociażby za konferencję. Muzeum , które dopiero powstało skierowalo świat naukowy na Pulawy", mnie rozśmieszyła. MCz działa od stycznia 2017r., pracuje w nim 14 osób (o konkursach na te stanowiska nie słyszałem, co jest wielką niewiadomą pod względem wykształcenia pracowników), w 2018r. wydano na jego funkcjonowanie 700 000 PLN, odwiedziło go 34 194 osoby, a Pani pisze że zorganizowano 1 (słownie jedną) konferencję naukową. To ja się pytam ile powstało publikacji naukowych, il... rozwiń
Avatar
Racjonalny / 20 grudnia 2019 r. o 11:04
+4
Dziwnym zbiegiem okoliczności większość nagród otrzymali bardzo dobrzy znajomi pani Bożeny Krygier i członkowie pewnego stowarzyszenia w którym pani Krygier sprawuje ważną funkcję.Przypadek?
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 r. o 07:18
+2
A ja mam pytanie za co nagrodę dostała pani Zielińska, za bycie miłośniczką zabytków? Naprawdę ??? Kpina !!!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 r. o 16:08
+2
Widać brak profesjonalizmu przy rozliczaniu efektywności i skuteczności puławskich instytucji kultury w tym DCH i MCZ u Kierownika Wydziału Kulturu i Promocj UM. A swoją drogą to gdzie można zapoznać się z wykształceniem i doświadczeniem Kierownika?
Avatar
Jan / 18 grudnia 2019 r. o 15:49
+2
ZBYCHU, kpisz z ludzi!!!!!
Avatar
PPPPP / 18 grudnia 2019 r. o 14:57
+1
Jak widać, "włodarz miasta" nie ma zielonego pojęcia o kulturze. Takimi nagrodami to się krzywdzi innych np. Bibliotekę Miejską. Najlepiej jakby instytucje kultury w Puławach skontrolował NIK. Bo co do rządów prezydenta to już nie ma nadziei.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 r. o 22:25
0
Podaj swój tytuł naukowy doktorze?, profesorze?, skoroś taki wyedukowany naukowo! 
Avatar
Gosia / 18 grudnia 2019 r. o 17:19
0
Chociażby za konferencję. Muzeum , które dopiero powstało skierowalo świat naukowy na Pulawy. Mało która placówka może się poszczycić takim wybitnym osiągnięciem w tak krótkim czasie. Docenili to nawet ludzie zza granicy. Były też interesujące wydarzenia, które wypromowaly Puławy w Polsce. To wspaniały zespół pracownikow
Avatar
Muzealnik / 18 grudnia 2019 r. o 15:42
0
"Za nadprogramowa reqlizacje celow statutowych i promocje miasta" - jakie nadprogramowe? a co z podstawowymi, wynikającymi z "Ustawy o muzeach" m.in. zabezpieczenia potrzeb mieszkańców Puław. A z promocją miasta ..... to stwierdzam: że piszący te słowa nie ma żadnego pojęcia o nowoczesnej promocji jak i dyrektor MCZ, bo "marketing innovations which include social media and mobile technology that regional and local authorities should use in their operations". Ja tego w działalności Muzeum Czartoryskich, nie widzę. Jako mieszkaniec Puław odbieram MCZ jak i DCH jako "miejsce pracy dla swoich". Szkoda naszych pieniędzy. A prezydent... szkoda słów.
"Za nadprogramowa reqlizacje celow statutowych i promocje miasta" - jakie nadprogramowe? a co z podstawowymi, wynikającymi z "Ustawy o muzeach" m.in. zabezpieczenia potrzeb mieszkańców Puław. A z promocją miasta ..... to stwierdzam: że piszący te słowa nie ma żadnego pojęcia o nowoczesnej promocji jak i dyrektor MCZ, bo "marketing innovations which include social media and mobile technology that regional and local authorities should use in their operations". Ja tego w działalności Muzeum Czartoryskich, nie wid... rozwiń
Avatar
Gosc / 18 grudnia 2019 r. o 17:21
-2
Anonimowość komentarzy daje ludziom przeświadczenie, że mogą wszystko. Ale wydawcy ktorzy sie na to zgadzają, włączają się w akcję hejtowania i szkalowania. To jest okropne.
Avatar
Racjonalny / 20 grudnia 2019 r. o 11:04
+4
Dziwnym zbiegiem okoliczności większość nagród otrzymali bardzo dobrzy znajomi pani Bożeny Krygier i członkowie pewnego stowarzyszenia w którym pani Krygier sprawuje ważną funkcję.Przypadek?
Avatar
Gość / 19 grudnia 2019 r. o 07:18
+2
A ja mam pytanie za co nagrodę dostała pani Zielińska, za bycie miłośniczką zabytków? Naprawdę ??? Kpina !!!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 r. o 22:25
0
Podaj swój tytuł naukowy doktorze?, profesorze?, skoroś taki wyedukowany naukowo! 
Avatar
mieszkaniec / 18 grudnia 2019 r. o 21:45
+7
Pani Małgorzato, Pani opinia o wyróżnieniu muzeum za: "Chociażby za konferencję. Muzeum , które dopiero powstało skierowalo świat naukowy na Pulawy", mnie rozśmieszyła. MCz działa od stycznia 2017r., pracuje w nim 14 osób (o konkursach na te stanowiska nie słyszałem, co jest wielką niewiadomą pod względem wykształcenia pracowników), w 2018r. wydano na jego funkcjonowanie 700 000 PLN, odwiedziło go 34 194 osoby, a Pani pisze że zorganizowano 1 (słownie jedną) konferencję naukową. To ja się pytam ile powstało publikacji naukowych, ilu jest pracowników naukowych (przynajmniej doktorów, bo miarą instytucji kultury jest jej aktywność naukowa i wydawnicza), jaki jest ilościowy wzrost muzealiów w poszczególnych latach (tzn. ile muzealiów jest własnością MCz), czy wyremontowaliście przez te trzy lata Pałac Marynki, ile zorganizowaliście wystaw czasowych, jakie nowe formy wprowadziliście, jakie nagrody zdobyliście. Bo dla mnie działalność MCz jest takim, prowincjonalnym pozorowaniem pracy muzealnej i zmarnowanym czasem który należało wykorzystać na: pozyskanie środków finansowych na remont i adaptację Pałacu Marynki dla potrzeb MCz oraz zakup muzealiów; edukację obywatelską; budowanie i integrowanie społeczności lokalnej; kreowanie lokalnej tożsamości kulturowej; wprowadzanie nowych, różnorodnych form upowszechniania kultury; promocję działalności muzealnej, marketing kultury, w tym współtworzenie marki miasta Puławy.
Pani Małgorzato, Pani opinia o wyróżnieniu muzeum za: "Chociażby za konferencję. Muzeum , które dopiero powstało skierowalo świat naukowy na Pulawy", mnie rozśmieszyła. MCz działa od stycznia 2017r., pracuje w nim 14 osób (o konkursach na te stanowiska nie słyszałem, co jest wielką niewiadomą pod względem wykształcenia pracowników), w 2018r. wydano na jego funkcjonowanie 700 000 PLN, odwiedziło go 34 194 osoby, a Pani pisze że zorganizowano 1 (słownie jedną) konferencję naukową. To ja się pytam ile powstało publikacji naukowych, il... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 r. o 17:30
-3
To się robi śmieszne, prezydent nagradza  Muzeum Czartoryskich w Puławach. Pytam się za co?
  Anonimowość komentarzy daje ludziom przeświadczenie, że mogą wszystko. Ale wydawcy ktorzy sie na to zgadzają, włączają się w akcję hejtowania i szkalowania. To jest okropne.  
Avatar
Gosc / 18 grudnia 2019 r. o 17:21
-2
Anonimowość komentarzy daje ludziom przeświadczenie, że mogą wszystko. Ale wydawcy ktorzy sie na to zgadzają, włączają się w akcję hejtowania i szkalowania. To jest okropne.
Avatar
Gosia / 18 grudnia 2019 r. o 17:19
0
Chociażby za konferencję. Muzeum , które dopiero powstało skierowalo świat naukowy na Pulawy. Mało która placówka może się poszczycić takim wybitnym osiągnięciem w tak krótkim czasie. Docenili to nawet ludzie zza granicy. Były też interesujące wydarzenia, które wypromowaly Puławy w Polsce. To wspaniały zespół pracownikow
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 r. o 16:08
+2
Widać brak profesjonalizmu przy rozliczaniu efektywności i skuteczności puławskich instytucji kultury w tym DCH i MCZ u Kierownika Wydziału Kulturu i Promocj UM. A swoją drogą to gdzie można zapoznać się z wykształceniem i doświadczeniem Kierownika?
Avatar
Jan / 18 grudnia 2019 r. o 15:49
+2
ZBYCHU, kpisz z ludzi!!!!!
Avatar
Muzealnik / 18 grudnia 2019 r. o 15:42
0
"Za nadprogramowa reqlizacje celow statutowych i promocje miasta" - jakie nadprogramowe? a co z podstawowymi, wynikającymi z "Ustawy o muzeach" m.in. zabezpieczenia potrzeb mieszkańców Puław. A z promocją miasta ..... to stwierdzam: że piszący te słowa nie ma żadnego pojęcia o nowoczesnej promocji jak i dyrektor MCZ, bo "marketing innovations which include social media and mobile technology that regional and local authorities should use in their operations". Ja tego w działalności Muzeum Czartoryskich, nie widzę. Jako mieszkaniec Puław odbieram MCZ jak i DCH jako "miejsce pracy dla swoich". Szkoda naszych pieniędzy. A prezydent... szkoda słów.
"Za nadprogramowa reqlizacje celow statutowych i promocje miasta" - jakie nadprogramowe? a co z podstawowymi, wynikającymi z "Ustawy o muzeach" m.in. zabezpieczenia potrzeb mieszkańców Puław. A z promocją miasta ..... to stwierdzam: że piszący te słowa nie ma żadnego pojęcia o nowoczesnej promocji jak i dyrektor MCZ, bo "marketing innovations which include social media and mobile technology that regional and local authorities should use in their operations". Ja tego w działalności Muzeum Czartoryskich, nie wid... rozwiń