Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 grudnia 2018 r.
20:12

Puławy: Sportowcy i trenerzy z nagrodami [zdjęcia]

0 29 A A

Młodzi lekkoatleci, ciężarowcy, taekwondziści, kolarze i piłkarze ręczni z puławskim klubów odnoszą sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Najlepsi zawodnicy, działacze, trenerzy i dyrektorzy szkół we wtorek podczas uroczystej gali otrzymali nagrody finansowe od prezydenta Puław.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Chciałem wam pogratulować nie tylko wyników, ale także pasji, energii, którą macie w sobie i konsekwencji. Sport wymaga niezwykłego hartu ducha i żeby osiągać sukcesy, często trzeba zmagać się nawet z fizycznym bólem. Mam nadzieję, że wy ze sportu będziecie czerpać samą radość. Jestem zaszczycony, że w ten symboliczny sposób mogę was dzisiaj nagrodzić. Jesteście dumą naszego miasta – powiedział prezydent Paweł Maj, który po raz pierwszy miał okazję wręczać nagrody podczas sportowej gali.

Nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe w ostatnim sezonie, w tym roku trafiły do Klubu Sportowego „Wisła”. Otrzymali je: Natalia Fota (podnoszenie ciężarów) oraz jej trener, Robert Borucki, a także lekkoatletka (biegi), Wiktoria Oko z trenerem, Sławomirem Muratem. Warto przypomnieć, że Wiktoria to tegoroczna mistrzyni Polski do lat 16 na dystansie 200 metrów przez płotki.
O jeden szczebel niżej (od nagród za wybitne osiągnięcia) znalazły się te za wysokie wyniki, którymi obdarzono teakwondzistów - Sebastiana Kryczkę, Jakuba Płaczkowskiego i Maję Kraskę z UKS „Andros”, kolarzy z KS „Pogoń” – Daniela Staniszewskiego, Piotra Pękalę, Filipa Maciejuka, Macieja Kwiatkowskiego, Jakuba Węgrzyna i Zuzannę Majewską, a także całą drużynę piłki ręcznej Azoty-Puławy.

Nie brakowało również nagród dla „trenerów i innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej”, które trafiły do działaczy z ULKS „Andros”, KS „Pogoń” i KS „Wisła”. Pamiętano również o wyróżniających się zawodnikach z tych klubów.
Doceniono także sukcesy w sporcie niepełnosprawnych. Nagroda tego rodzaju trafiła do lekkoatlety Marcina Korduli (trójbój siłowy). Wysokość sportowych tegorocznych premii dla zawodników i trenerów mieściła się w przedziale od 500 do 2500 tys. zł. Najwyższa pojedyncza nagroda, ale dla całej drużyny to natomiast 10 tys. zł (dla szczypiornistów).

Puławska gala sportu tradycyjnie została zorganizowana w sali konferencyjnej puławskiego hotelu Olimpic należącym do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Uświetnił ją znakomity występ wokalistek zespołu Kensingers (z ZSO nr 1 w Puławach). Warto dodać, że dzięki wynikom poszczególnych puławskich klubów, sportową nagrodę (za sport młodzieżowy) otrzymały także Puławy. Miasto zajęło 49 miejsce w Polsce oraz 1 miejsce w województwie lubelskim, za co do Urzędu Miasta trafił okolicznościowy puchar.

Czytaj więcej o:

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
puławianin / 22 grudnia 2018 o 04:27
+15
a czeżyk wszędzie się wepchnie do zakładu pracy szkoły sportowców już czas oddać miejsce młodym !!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Hgf / 21 grudnia 2018 o 22:05
+15
Takie nagrody wypłacane są co roku od wielu lat... jak Maj taki sportowiec to niech ratuje Wisle A nie farmazony opowiada...
To ma nie nagrodzic dzieci i sportowców żeby utrzymywać Wisłę? Ile  milionów żądają prezesi? 3 czy 5 milionów? Rocznie? Co roku? Przez ile lat? Jakie tego efekty? Absurd i demagogia
 Jako mieszkaniec nie życzę sobie by z moich podatków utrzymywać trzecioligowe  drużyny gdzie byle piłkarz zarabia w miesiąc więcej niż ja przez rok czy dwa. 
Avatar
E8o / 21 grudnia 2018 o 21:58
+12
Takie nagrody wypłacane są co roku od wielu lat... jak Maj taki sportowiec to niech ratuje Wisle A nie farmazony opowiada...
 To ma nie nagrodzic dzieci i sportowców żeby utrzymywać Wisłę? Ile  milionów żądają prezesi? 3 czy 5 milionów? Rocznie? Co roku? Przez ile lat? Jakie tego efekty? Absurd i demagogia 
Avatar
Ghtfjio / 21 grudnia 2018 o 22:16
+11
Takie nagrody wypłacane są co roku od wielu lat... jak Maj taki sportowiec to niech ratuje Wisle A nie farmazony opowiada...
To ma nie nagrodzic dzieci i sportowców żeby utrzymywać Wisłę? Ile  milionów żądają prezesi? 3 czy 5 milionów? Rocznie? Co roku? Przez ile lat? Jakie tego efekty? Absurd i demagogia
Jako mieszkaniec nie życzę sobie by z moich podatków utrzymywać trzecioligowe  drużyny gdzie byle piłkarz zarabia w miesiąc więcej niż ja przez rok czy dwa.
 A kiedy audyt ?
Avatar
Lech / 21 grudnia 2018 o 21:01
+8
Prezydent. zyje Pulawami i jego mieszkancami. Bez. Wojcikowej swietnie sobie radzi z. Vice Koconiem. 
Avatar
? / 22 grudnia 2018 o 10:15
+7
a czeżyk wszędzie się wepchnie do zakładu pracy szkoły sportowców już czas oddać miejsce młodym !!!!!!!!!!!!!!
No właśnie i gdzie są ci młodzi Majowie i audyt?
 Młodzi Majowie mają robić audyt w klubie Wisła? Jesteś poważny? 
Avatar
Jpr / 22 grudnia 2018 o 10:28
+5
Brawo Paweł Maj, przecież gdyby nie on to tych nagród by nie było. Panie prezydencie to teraz jeszcze Dumę Powiśla trzeba wyciągnąć z kłopotów. Czekamy.
 Przecież nagród  nie powinien wręczyć prezydent.  Najlepiej Czezyk lub jakiś pleban. Przy sportowcach do zdjęć też nie powinno być prezydenta tylko jakaś 70 letnia strzyga. Prezydent też nie powiem nic robić, zajmować się miastem, nie spać, nie jeść, tylko wyciągać z kłopotów prezesów i zabiegać o gigantyczne zarobki wszelkich "dum"  i " dumek".
Avatar
DJ / 22 grudnia 2018 o 19:49
+4
a czeżyk wszędzie się wepchnie do zakładu pracy szkoły sportowców już czas oddać miejsce młodym !!!!!!!!!!!!!!
No właśnie i gdzie są ci młodzi Majowie i audyt?
Młodzi Majowie mają robić audyt w klubie Wisła? Jesteś poważny?
Miast pozować do fot jak celbryta w swoim urzędzie majskim audyt otwarcia wypadaloby wreszcie zrobić wielbicielu Grobla!
 Jak zapłacisz za ten audyt z  3 mln to go rób!
Avatar
Nigdy / 22 grudnia 2018 o 12:35
+4
a czeżyk wszędzie się wepchnie do zakładu pracy szkoły sportowców już czas oddać miejsce młodym !!!!!!!!!!!!!!
No właśnie i gdzie są ci młodzi Majowie i audyt?
Młodzi Majowie mają robić audyt w klubie Wisła? Jesteś poważny?
Klub Wisła jest klubem miejskim, więc tak.
 To Stowarzyszenie ktorego miasto nie jest wlascicielem i w którym nie ma prawa robić żadnego  audytu. Trole od siedmiu bolesci. Wara od Wisły i zaudytujcie swoje  własne życie i brudy!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2018 o 14:38
+3
a czeżyk wszędzie się wepchnie do zakładu pracy szkoły sportowców już czas oddać miejsce młodym !!!!!!!!!!!!!!
No właśnie i gdzie są ci młodzi Majowie i audyt?
Młodzi Majowie mają robić audyt w klubie Wisła? Jesteś poważny?
Klub Wisła jest klubem miejskim, więc tak.
To Stowarzyszenie ktorego miasto nie jest wlascicielem i w którym nie ma prawa robić żadnego  audytu. Trole od siedmiu bolesci. Wara od Wisły i zaudytujcie swoje  własne życie i brudy!
Skoro nie jest właścicielem to nie ma obowiązku rozwiązywania problemów Klubu, czyli sami sobie nawarzyli piwa niech go teraz wypiją.
 W zarządzie stowarzyszenia zasiada dwóch ważnych zwiazkowców z Azotów z zzprc Wręgi i z solidarności. To już wiecie kto jest odpowiedzialny za wszystko. A przecież Wręga i solidarność to tacy poplecznicy PiSu, a jak się okazuje władza pisowska zaora klub sportowy w Puławach. Chcieliście dojnej zmiany to ją macie.
 W zarządzie stowarzyszenia zasiada dwóch ważnych zwiazkowców z Azotów z zzprc Wręgi i z solidarności. To już wiecie kto jest odpowiedzialny za wszystko. A przecież Wręga i solidarność to tacy poplecznicy PiSu, a jak się okazuje władza pisowska zaora klub sportowy w Puławach. Chcieliście dojnej zmiany to ją macie. rozwiń
Avatar
kokos / 24 grudnia 2018 o 08:25
+1
A pan I. Czeżyk zamiast w końcu cieszyć się emeryturą, nie może odpuścić... wiecznie się udziela. To tu, to tam.... wszędzie Czeżyk. Co za charakter....
Avatar
Maładcy / 23 grudnia 2018 o 13:07
+1
Za robotę by się lepiej wzioł, a nie latać po eventach i do fot pozować, jakby właśnie za to ciężki pioniondz płacili
Przecież to jego obowiązek służbowy  zeby czesto po pracy i w weekendy reprezentować miasto. Kto to ma wręczyć? Ty trolu? Za to nie bierze dodatkowych pieniędzy. Nie ma życia prywatnego i czasu.Tylko po, to żeby byle troll kryminalista mógł go zeszmacać  i pluć na niego!
Niech zastępcę Koconia wyśle, a sam ze swoją młodą ekspercką ekipą merytorycznie robić - za to płaciemy 
Avatar
Zagrożony sądem / 23 grudnia 2018 o 11:32
+1
Grożenie sądem to chyba hobby nowego prezydenta i jego przydu pasów.
Avatar
? / 23 grudnia 2018 o 10:31
+1
Za robotę by się lepiej wzioł, a nie latać po eventach i do fot pozować, jakby właśnie za to ciężki pioniondz płacili
 Przecież to jego obowiązek służbowy  zeby czesto po pracy i w weekendy reprezentować miasto. Kto to ma wręczyć? Ty trolu? Za to nie bierze dodatkowych pieniędzy. Nie ma życia prywatnego i czasu.Tylko po, to żeby byle troll kryminalista mógł go zeszmacać  i pluć na niego!
Avatar
? / 23 grudnia 2018 o 10:26
+1
a czeżyk wszędzie się wepchnie do zakładu pracy szkoły sportowców już czas oddać miejsce młodym !!!!!!!!!!!!!!
No właśnie i gdzie są ci młodzi Majowie i audyt?
Młodzi Majowie mają robić audyt w klubie Wisła? Jesteś poważny?
Miast pozować do fot jak celbryta w swoim urzędzie majskim audyt otwarcia wypadaloby wreszcie zrobić wielbicielu Grobla!
Jak zapłacisz za ten audyt z  3 mln to go rób!
Przeiceż Maj zapewniał że go zrobi. Już się wycofał jak z konkursów na wice i prezesów spółek i kierowników wydziałów?
 Nie wycofał się bo nigdzie nie zapowiadał że na kierowników wydziałów będą konkursy. Licz się z odpowiedzialności karna swojego jadu i kłamstw. 
 Nie wycofał się bo nigdzie nie zapowiadał że na kierowników wydziałów będą konkursy. Licz się z odpowiedzialności karna swojego jadu i kłamstw.  rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 o 08:27
+1
Za robotę by się lepiej wzioł, a nie latać po eventach i do fot pozować, jakby właśnie za to ciężki pioniondz płacili
Avatar
Gość / 22 grudnia 2018 o 21:42
+1
a czeżyk wszędzie się wepchnie do zakładu pracy szkoły sportowców już czas oddać miejsce młodym !!!!!!!!!!!!!!
No właśnie i gdzie są ci młodzi Majowie i audyt?
Młodzi Majowie mają robić audyt w klubie Wisła? Jesteś poważny?
Miast pozować do fot jak celbryta w swoim urzędzie majskim audyt otwarcia wypadaloby wreszcie zrobić wielbicielu Grobla!
Jak zapłacisz za ten audyt z  3 mln to go rób!
 Przeiceż Maj zapewniał że go zrobi. Już się wycofał jak z konkursów na wice i prezesów spółek i kierowników wydziałów?
 Przeiceż Maj zapewniał że go zrobi. Już się wycofał jak z konkursów na wice i prezesów spółek i kierowników wydziałów? rozwiń
Avatar
DJ / 22 grudnia 2018 o 19:49
+4
a czeżyk wszędzie się wepchnie do zakładu pracy szkoły sportowców już czas oddać miejsce młodym !!!!!!!!!!!!!!
No właśnie i gdzie są ci młodzi Majowie i audyt?
Młodzi Majowie mają robić audyt w klubie Wisła? Jesteś poważny?
Miast pozować do fot jak celbryta w swoim urzędzie majskim audyt otwarcia wypadaloby wreszcie zrobić wielbicielu Grobla!
 Jak zapłacisz za ten audyt z  3 mln to go rób!
Avatar
Maładcy / 22 grudnia 2018 o 17:11
+1
a czeżyk wszędzie się wepchnie do zakładu pracy szkoły sportowców już czas oddać miejsce młodym !!!!!!!!!!!!!!
No właśnie i gdzie są ci młodzi Majowie i audyt?
Młodzi Majowie mają robić audyt w klubie Wisła? Jesteś poważny?
Miast pozować do fot jak celbryta w swoim urzędzie majskim audyt otwarcia wypadaloby wreszcie zrobić wielbicielu Grobla!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2018 o 14:38
+3
a czeżyk wszędzie się wepchnie do zakładu pracy szkoły sportowców już czas oddać miejsce młodym !!!!!!!!!!!!!!
No właśnie i gdzie są ci młodzi Majowie i audyt?
Młodzi Majowie mają robić audyt w klubie Wisła? Jesteś poważny?
Klub Wisła jest klubem miejskim, więc tak.
To Stowarzyszenie ktorego miasto nie jest wlascicielem i w którym nie ma prawa robić żadnego  audytu. Trole od siedmiu bolesci. Wara od Wisły i zaudytujcie swoje  własne życie i brudy!
Skoro nie jest właścicielem to nie ma obowiązku rozwiązywania problemów Klubu, czyli sami sobie nawarzyli piwa niech go teraz wypiją.
 W zarządzie stowarzyszenia zasiada dwóch ważnych zwiazkowców z Azotów z zzprc Wręgi i z solidarności. To już wiecie kto jest odpowiedzialny za wszystko. A przecież Wręga i solidarność to tacy poplecznicy PiSu, a jak się okazuje władza pisowska zaora klub sportowy w Puławach. Chcieliście dojnej zmiany to ją macie.
 W zarządzie stowarzyszenia zasiada dwóch ważnych zwiazkowców z Azotów z zzprc Wręgi i z solidarności. To już wiecie kto jest odpowiedzialny za wszystko. A przecież Wręga i solidarność to tacy poplecznicy PiSu, a jak się okazuje władza pisowska zaora klub sportowy w Puławach. Chcieliście dojnej zmiany to ją macie. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pod Koszami Dziennika Wschodniego. Została tylko dwójka niepokonanych

Pod Koszami Dziennika Wschodniego. Została tylko dwójka niepokonanych 0 0

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego Po trzech kolejkach bez porażki pozostały już tylko dwie ekipy – The Reds i Symbit

Quiz: Ile wiesz o polskiej przyrodzie?

Quiz: Ile wiesz o polskiej przyrodzie? 0 0

Kazik oprowadzi po Kazimierzu Dolnym. Uczniowie stworzyli przewodnik i aplikację

Kazik oprowadzi po Kazimierzu Dolnym. Uczniowie stworzyli przewodnik i aplikację 3 0

Kompleksowy remont, który trwa w Muzeum Nadwiślańskim przeciągnie się do końca sierpnia przyszłego roku. Jednak już w czerwcu turyści będą mogli zwiedzać Kamienicę Celejowską i Dom Kuncewiczów. Na wędrówkę po miasteczku zaprasza też Kazik z pierwszej aplikacji mobilnej.

Lublin: Policjanci znaleźli ciało mężczyzny w jednym z warsztatów samochodowych

Lublin: Policjanci znaleźli ciało mężczyzny w jednym z warsztatów samochodowych 7

W jednym z warsztatów samochodowych na terenie Lublina policjanci znaleźli dzisiaj martwego mężczyznę.

CBA chce odwołania samorządowców z Zamościa, Hrubieszowa i Kraśnika

CBA chce odwołania samorządowców z Zamościa, Hrubieszowa i Kraśnika 5 4

Centralne Biuro Antykorupcyjne domaga się odwołania samorządowców z Zamościa i Hrubieszowa oraz prezesa Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Zamościu.

33 tysiące ton węgla przez dobę na jednej ścianie. "Kolejny dowód na to, że Bogdanka najlepszą i najefektywniejszą jest"

33 tysiące ton węgla przez dobę na jednej ścianie. "Kolejny dowód na to, że Bogdanka najlepszą i najefektywniejszą jest" 46 13

Kopalnia pobiła kolejny rekord wydobycia dobowego z jednej ściany metodą strugową – chwali się rekordem Lubelski Węgiel Bogdanka.

Komornik z zaskoczenia? Zobacz jak zatrzymać egzekucję!

Komornik z zaskoczenia? Zobacz jak zatrzymać egzekucję! 0

Masz problemy z egzekucją komorniczą i nie wiesza jak się bronić? Dzisiaj specjaliści z Kancelarii EUROLEGE wyjaśniają kiedy i w jakich warunkach możesz skutecznie zatrzymać komornika i nawet odzyskać zabrane w ten sposób pieniądze! Nigdy nie otrzymałeś żadnego pisma z sądu przed tym jak pojawił się komornik? Masz realną szansę na powstrzymanie egzekucji! Zachęcamy do przeczytania całego artykuł. Naprawdę warto!

Koncert Mafii w Radiu Lublin
13 grudnia 2019, 19:00

Koncert Mafii w Radiu Lublin 0 0

13 grudnia o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert zespołu Mafia.

Akcja smog. Policja zatrzymuje "kopciuchy" i zabiera dowody rejestracyjne

Akcja smog. Policja zatrzymuje "kopciuchy" i zabiera dowody rejestracyjne 10 7

Cały czwartek trwać będzie policyjna akcja smog. Policjanci sprawdzają stan techniczny samochodów i badają, ile emitują spalin

Lubelskie: Śmierć na przystanku autobusowym. 62-latka nie udało się uratować

Lubelskie: Śmierć na przystanku autobusowym. 62-latka nie udało się uratować 0 0

Najprawdopodobniej wychłodzenie organizmu jest przyczyną śmierci 62-latka, którego znaleziono na przystanku autobusowym w gminie Siedliszcze w pow. chełmskim.

Grupa znów w komplecie. MKS Perła poznał rywala w Pucharze EHF

Grupa znów w komplecie. MKS Perła poznał rywala w Pucharze EHF 0 0

CSM Corona Brasov została wykluczona z rozgrywek. Jej miejsce zajmie inny przedstawiciel Rumunii – CS Gloria 2018 Bistrita – Nasaud

Przedsiębiorcy zatrzymani przez CBA. Chodzi o sprzedaż senegalskiej spółki Zakładom Chemicznym Police

Przedsiębiorcy zatrzymani przez CBA. Chodzi o sprzedaż senegalskiej spółki Zakładom Chemicznym Police 0 3

Cztery osoby zostały zatrzymane przez CBA w związku z działaniem na szkodę Zakładów Chemicznych Police S.A. Wysokość szacowanej szkody przekracza 87 mln zł.

Pomysły na Zaułek Hartwigów w Lublinie. Wyciąć część drzew, czy zostawić?

Pomysły na Zaułek Hartwigów w Lublinie. Wyciąć część drzew, czy zostawić? 25 25

Gotowe są już dwa pomysły na zagospodarowanie staromiejskiego Zaułku Hartwigów ze schodami łączącymi ul. Kowalską z położonym wyżej pl. Rybnym. Jedna z koncepcji przewiduje wycinkę części drzew, druga zakłada ich zachowanie. Co będzie lepsze? Swoje uwagi można zgłaszać urzędnikom do 22 grudnia.

LubLarp Festiwal 2019 po raz drugi!
13 grudnia 2019, 10:00

LubLarp Festiwal 2019 po raz drugi! 0 0

Członkowie projektu LubLarp zapraszają na drugą tegoroczną edycję festiwalu dla miłośników gier polegających na wcielaniu się w postaci i przeżywaniu historii. Wydarzenie odbędzie się już w dniach 13-15 grudnia w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

Skupują, sprzedają i szkolą rolników. Rolnicze Zrzeszenie Spółdzielcze „Rol-Kąt” działa od 26 lat

Skupują, sprzedają i szkolą rolników. Rolnicze Zrzeszenie Spółdzielcze „Rol-Kąt” działa od 26 lat 0 2

Rolnicze Zrzeszenie Spółdzielcze „Rol-Kąt” w Brzozowym Kącie (gm. Komarówka Podlaska) istnieje już 26 lat. Obecnie liczy 43 członków. A jego roczne obroty sięgają 10 mln zł

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!