Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

14 lutego 2016 r.
10:34

Puławy: Stare słupy, ławki i kosze odchodzą do lamusa. Co jeszcze się zmieni?

0 33 A A

Stare słupy ogłoszeniowe jeszcze w tym roku zaczną znikać z puławskich ulic. Zmiany czekają także wiaty przystankowe, ławki, kosze na śmieci, czy tablice informacyjne. Puławscy urzędnicy opracowują program estetyzacji miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Urzędnicy uznali, że część infrastruktury jest tak brzydka, że szkodzi wizerunkowi Puław i należy ją jak najszybciej zastąpić. W pierwszej kolejności usunięte mają zostać stare, oblepione z każdej strony reklamami słupy ogłoszeniowe i nekrologowe.

– Chcielibyśmy, żeby zaczęły znikać jeszcze w tym roku. To samo dotyczy słupów na nekrologi. Zastąpią je zamykane, przeszklone tablice. Każdą z nich będzie opiekował się gospodarz, czyli osoba, która będzie je udostępniać mieszkańcom – mówi Jolanta Wróbel, kierownik Wydziału Kultury i Promocji w Urzędzie Miasta Puławy.

To nie koniec zmian. Urzędnicy pracują nad kompleksowym programem estetyzacji miasta. Oprócz wspomnianych tablic, zmienić ma się cała szata informacyjna. Dla przykładu, nowe tablice z nazwami ulic będą ciemno-szare z pomarańczowymi elementami. W tej samej kolorystyce utrzymane mają być tablice kierunkowe dla kierowców, turystyczne oraz numerowo-administracyjne. Część z nich może zostać ozdobiona logotypem Puław z hasłem „z myślą o człowieku”.

Jednym z priorytetów programu będzie także wymiana wiat przystankowych. Te nowe mają mieć budowę modułową, która umożliwi dostawianie kolejnych elementów. Podróżni usiądą na drewnianych ławkach, a dach będzie wykonany z dymionego, chroniącego przed nadmierną ilością promieni słonecznych, szkła.

– Proces wymiany wiat będzie kilkuletni. Zaczniemy go od centrum i będziemy przesuwali się w kierunku obrzeży miasta – wyjaśnia Jolanta Wróbel.

Likwidowane z centrum wiaty przystankowe mają być początkowo przenoszone do innych części miasta. Staną tam, gdzie obecnie ich brakuje. O ich rozmieszczeniu oraz szczegółowym harmonogramie wymiany decydować będzie Zarząd Dróg Miejskich.

Zmienić mają się także ławki i kosze na śmieci. Urzędnicy przeglądają już katalogi i wybierają modele, które w ciągu najbliższych lat pojawią się w Puławach. Zakupione mają zostać różne modele, zarówno te z oparciami, jak i bez. To, co ma być cechą charakterystyczną wszystkich nowych elementów, to ich stylistyczna spójność oraz nawiązanie (np. poprzez logotyp) do symboliki miasta.

Koszt wdrożenia programu wstępnie obliczony został na 2,5 mln złotych, a realizacja przewidziana jest na kilka najbliższych lat. Ale zanim na puławskich ulicach dojdzie do zmian, program trafi do zaopiniowania przez radnych. Przykłady nowych elementów infrastruktury prawdopodobnie będą mogli obejrzeć także mieszkańcy, ale decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Czytaj więcej o:

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 16:32
0
Na głupotę nie ma rady. Im więcej kasy jest do wzięcia tym bardziej głupota uderza do głowy. Jak komuś źle w mieście niech się na wieś wyprowadzi, a nie wymienia kilkuletnie słupy czy tabliczki z nazwami ulic. Zajęliby się istotniejszymi sprawami a nie duperelami.
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 07:10
0


Przychodnia i teren przyległy do niej należą do Powiatu, tak jak cały SP ZOZ. Miasto nic do tego nie ma i już i tak sporo pieniędzy wpompowało w Szpital i przyległości.

OK, mówimy o sprawach "właścicielskich" ale co by nie mówić wizerunkowi miasta - o którym się tak tu rozprawia - i tak to szkodzi.. Gdzież to taki "parking" jak w koziej wólce w środku miasta i to jeszcze na "dyżurze".

Avatar
gość / 16 lutego 2016 o 00:52
0

Najbardziej wizerunkowi Puław szkodzi wizerunek pani kierownik Wróbel. Kiedy wreszcie ta Pani odejdzie na zasłużoną emeryturę? Ile można siedzieć i pierdzieć w fotel i wymyślać kolejne bzdury? Już "piękne" promocyjne filmy o Puławach Pani zlecała. Całą Polska się śmiała z hitu o piłkarzu

Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 11:19
0

Zrobili szosę na Wólce idącą w las. Kończy sie na torach kolejowych w lesie. Nikomu nie potrzebna. Teraz gabloty w miejsce dopiero co kupionych słupów, nowe tabliczki z  nazwami ulic, finansowanie powiatu. Teraz nowe spółki, wydziały i zatrudnienia. Za dużo pieniędzy mamy? Władze żyją oderwane od rzeczywistości. Zejdźcie w końcu na ziemie

Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 11:03
0

Dlaczego powiat nie może finansować swoich obiektów? Przecież to jego obowiązek! Nie potrafią? Na cała kupę władz powiatu to kasę mają! Ciekawe ile jeszcze naszych pieniędzy miasto daje powiatowi i na co? A co nam daje powiat w zamian?????

Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 11:01
0

  Przecież cały czas nasze miasto pompuje naszą kasę w szpital, przychodnie całą służbę zdrowia. To nie jest miejskie? Cały czas finansujemy powiat? Niszczą budżet obywatelski żeby też władować pieniądze miasta w powiat?!?  Co to za chore pomysły!!???? Co za syf!!!!

Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 10:51
0

Za te słupy miasto w 2009r. płaciło 3tys.zł.Za sztukę ! Niewiem czy te kilka lat użytkowania tak ich wyniszczyło żeby już kupować jakieś gabloty.Czy urzędnicy z miasta Puławy nie mają innych pomysłów na poprawienie estetyki miasta.Może lepiej byłoby umilić życie kierowcom i poprawić np.studzienki kanalizacyjne w puławskich drogach bo to chyba najgorzej wykonana robota drogowców w tym mieście i kto za to zapłacił?Czy w kierunku Kazimierza Dolnego będzie można dojechać normalnie na miarę dzisiejszej nowoczesnej infrastruktury czy też trzeba dalej przez sto lat skakać po już dziurawych "garbach"Komu ma służyć nowa droga z granitowymi krawężnikami która właściwie prowadzi do nikąd?!Takie i inne problemy powinni rozwiązywać puławscy urzędnicy a nie zajmować się nikomu nie potrzebnymi bzdurami!Niech ktoś napisze ,że nie mam racji!

Proszę bardzo - nie masz racji.

Proszę bardzo - nie masz racji.

rozwiń
Avatar
Snoopy / 15 lutego 2016 o 10:38
0

I co z tego? A budżet obywatelski to radni i prezydent potrafili przeznaczyć niezgodnie z prawem i wolą mieszkańców na szpital. Panie radny propagandy dość!

A skąd przypuszczenie, że jestem radnym? No i którym w takim razie? Odpowiedziałem tylko jak zgodnie z prawem to wygląda. Nie mam nic wspólnego z Urzędem Miasta. Sprawa budżetu obywatelskiego też mnie oburzyła, ale fakt jest faktem, że zgodnie z prawem Miasto nie powinno dotować SP ZOZu.

A skąd przypuszczenie, że jestem radnym? No i którym w takim razie? Odpowiedziałem tylko jak zgodnie z prawem to wygląda. Nie mam nic wspólnego z Urzędem Miasta. Sprawa budżetu obywatelskiego też mnie oburzyła, ale fakt jest faktem, że zgodnie z prawem Miasto nie powinno dotować SP ZOZu.

rozwiń
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 10:25
0
CZy w związku z tablicami zamykanymi na kluczyk pan prezydent Grobel wespół z koalicjantem (PiS) planują zatrudnienie "kluczykowych"? Czy w sytuacji kluczykowania tablic będzie wprowadzona cenzura treści ogłoszeń oraz nadawcy ogłoszeń? Takie mam pytania.
Avatar
watchdog / 15 lutego 2016 o 10:10
0

Przychodnia i teren przyległy do niej należą do Powiatu, tak jak cały SP ZOZ. Miasto nic do tego nie ma i już i tak sporo pieniędzy wpompowało w Szpital i przyległości.

I co z tego? A budżet obywatelski to radni i prezydent potrafili przeznaczyć niezgodnie z prawem i wolą mieszkańców na szpital. Panie radny propagandy dość!

Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 16:32
0
Na głupotę nie ma rady. Im więcej kasy jest do wzięcia tym bardziej głupota uderza do głowy. Jak komuś źle w mieście niech się na wieś wyprowadzi, a nie wymienia kilkuletnie słupy czy tabliczki z nazwami ulic. Zajęliby się istotniejszymi sprawami a nie duperelami.
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 07:10
0


Przychodnia i teren przyległy do niej należą do Powiatu, tak jak cały SP ZOZ. Miasto nic do tego nie ma i już i tak sporo pieniędzy wpompowało w Szpital i przyległości.

OK, mówimy o sprawach "właścicielskich" ale co by nie mówić wizerunkowi miasta - o którym się tak tu rozprawia - i tak to szkodzi.. Gdzież to taki "parking" jak w koziej wólce w środku miasta i to jeszcze na "dyżurze".

Avatar
gość / 16 lutego 2016 o 00:52
0

Najbardziej wizerunkowi Puław szkodzi wizerunek pani kierownik Wróbel. Kiedy wreszcie ta Pani odejdzie na zasłużoną emeryturę? Ile można siedzieć i pierdzieć w fotel i wymyślać kolejne bzdury? Już "piękne" promocyjne filmy o Puławach Pani zlecała. Całą Polska się śmiała z hitu o piłkarzu

Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 11:19
0

Zrobili szosę na Wólce idącą w las. Kończy sie na torach kolejowych w lesie. Nikomu nie potrzebna. Teraz gabloty w miejsce dopiero co kupionych słupów, nowe tabliczki z  nazwami ulic, finansowanie powiatu. Teraz nowe spółki, wydziały i zatrudnienia. Za dużo pieniędzy mamy? Władze żyją oderwane od rzeczywistości. Zejdźcie w końcu na ziemie

Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 11:03
0

Dlaczego powiat nie może finansować swoich obiektów? Przecież to jego obowiązek! Nie potrafią? Na cała kupę władz powiatu to kasę mają! Ciekawe ile jeszcze naszych pieniędzy miasto daje powiatowi i na co? A co nam daje powiat w zamian?????

Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 11:01
0

  Przecież cały czas nasze miasto pompuje naszą kasę w szpital, przychodnie całą służbę zdrowia. To nie jest miejskie? Cały czas finansujemy powiat? Niszczą budżet obywatelski żeby też władować pieniądze miasta w powiat?!?  Co to za chore pomysły!!???? Co za syf!!!!

Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 10:51
0

Za te słupy miasto w 2009r. płaciło 3tys.zł.Za sztukę ! Niewiem czy te kilka lat użytkowania tak ich wyniszczyło żeby już kupować jakieś gabloty.Czy urzędnicy z miasta Puławy nie mają innych pomysłów na poprawienie estetyki miasta.Może lepiej byłoby umilić życie kierowcom i poprawić np.studzienki kanalizacyjne w puławskich drogach bo to chyba najgorzej wykonana robota drogowców w tym mieście i kto za to zapłacił?Czy w kierunku Kazimierza Dolnego będzie można dojechać normalnie na miarę dzisiejszej nowoczesnej infrastruktury czy też trzeba dalej przez sto lat skakać po już dziurawych "garbach"Komu ma służyć nowa droga z granitowymi krawężnikami która właściwie prowadzi do nikąd?!Takie i inne problemy powinni rozwiązywać puławscy urzędnicy a nie zajmować się nikomu nie potrzebnymi bzdurami!Niech ktoś napisze ,że nie mam racji!

Proszę bardzo - nie masz racji.

Proszę bardzo - nie masz racji.

rozwiń
Avatar
Snoopy / 15 lutego 2016 o 10:38
0

I co z tego? A budżet obywatelski to radni i prezydent potrafili przeznaczyć niezgodnie z prawem i wolą mieszkańców na szpital. Panie radny propagandy dość!

A skąd przypuszczenie, że jestem radnym? No i którym w takim razie? Odpowiedziałem tylko jak zgodnie z prawem to wygląda. Nie mam nic wspólnego z Urzędem Miasta. Sprawa budżetu obywatelskiego też mnie oburzyła, ale fakt jest faktem, że zgodnie z prawem Miasto nie powinno dotować SP ZOZu.

A skąd przypuszczenie, że jestem radnym? No i którym w takim razie? Odpowiedziałem tylko jak zgodnie z prawem to wygląda. Nie mam nic wspólnego z Urzędem Miasta. Sprawa budżetu obywatelskiego też mnie oburzyła, ale fakt jest faktem, że zgodnie z prawem Miasto nie powinno dotować SP ZOZu.

rozwiń
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 10:25
0
CZy w związku z tablicami zamykanymi na kluczyk pan prezydent Grobel wespół z koalicjantem (PiS) planują zatrudnienie "kluczykowych"? Czy w sytuacji kluczykowania tablic będzie wprowadzona cenzura treści ogłoszeń oraz nadawcy ogłoszeń? Takie mam pytania.
Avatar
watchdog / 15 lutego 2016 o 10:10
0

Przychodnia i teren przyległy do niej należą do Powiatu, tak jak cały SP ZOZ. Miasto nic do tego nie ma i już i tak sporo pieniędzy wpompowało w Szpital i przyległości.

I co z tego? A budżet obywatelski to radni i prezydent potrafili przeznaczyć niezgodnie z prawem i wolą mieszkańców na szpital. Panie radny propagandy dość!

Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 0 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 2

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 9 7

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 13 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 12

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 42 43

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 21 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 155 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!