Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

22 lutego 2019 r.
13:48

Puławy: Tory nadal rozgrzebane. Kiedy wrócą pociągi do Warszawy i Lublina?

0 15 A A
Stacja Puławy „Drewniane”, tutaj od wielu miesiącach nic się nie dzieje. Prace mają być wznowione w kwietniu
Stacja Puławy „Drewniane”, tutaj od wielu miesiącach nic się nie dzieje. Prace mają być wznowione w kwietniu

Rozgrzebana, porzucona przebudowa i zarastające chwastami torowiska - tak od wielu miesięcy wygląda linia kolejowa nr 7 na odcinku z Lublina, przez Nałęczów i Puławy do Dęblina. Prace, jak zapowiada PKP-PLK mają zostać wznowione w kwietniu tego roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mieszkańcy powiatu puławskiego od połowy 2017 roku nie mają dostępu do kolei pasażerskich. Transportem publicznym do Lublina, czy Warszawy dostać można się jedynie busami lub autobusami. Na opóźniającej się przebudowie „siódemki” na odcinku Lublin-Dęblin szczególnie cierpią m.in. mieszkańcy Nałęczowa, Klementowic i Puław.

Inwestycja niemal od początku borykała się z problemami, prace szły wolno, a podwykonawcy narzekali na rosnące zaległości od głównego wykonawcy, włoskiej firmy Astaldi. Ostatecznie pogrążeni w kłopotach finansowych Włosi, w październiku ub. roku zerwali umowę. Zostawili PKP-PLK z niedokończoną budową i dziesiątkami poirytowanych przedsiębiorców. Kolejowa spółka wzięła na siebie roszczenia i wypłatę środków. Do końca stycznia, podwykonawcy odcinka Lublin-Dęblin otrzymali już ok. 95 mln zł.

Na torowisku od miesięcy jednak nic się nie dzieje. Prace prowadzone są jedynie na obiektach mostowych, za które odpowiada spółka ZUE (Zakład Usług Energetycznych). PKP-PLK szuka obecnie nowych wykonawców, którzy dokończą to, co zostawiło po sobie Astaldi.

– Podpisanie umów przewidziane jest w marcu, a szersza kontynuacja prac na odcinku Dęblin-Lublin planowana jest w kwietniu bieżącego roku – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik spółki PKP-PLK.

Zapowiada, że wznowienie ruchu pociągów po jednym torze będzie możliwe we wrześniu. Drugi tor zostanie uruchomiony dopiero pod koniec 2020 roku. Po zakończeniu prac, pociągi pasażerskie z Lublina do Warszawy przez Puławy będą mogły rozwinąć prędkość do 160 km/h, co skróci podróż pomiędzy tymi miastami do ok. 1,5 godziny.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mieszkaniec / 22 lutego 2019 o 14:28
+20
Czekajcie k...a dłużej to wam te tory rozkradną. Procedury i procedury a gdzie robota kiedy pojedziemy po tych torach do roboty niech się ruszą ci co podpisali z tym Astaldi umowę za łopaty i do roboty gumowce na nogi nie ma na co czekać tory się same nie zbudują. W puławach odremontowali dworzec który teraz będzie stał 3 lata i na tory czekał a po tych trzech latach penwie juz remont by się przydał. Gdzie sens i logika? No ja się pyatm GDZIE?  
Avatar
Waski / 22 lutego 2019 o 14:43
+17
"Zapowiada, że wznowienie ruchu pociągów po jednym torze będzie możliwe we wrześniu" Buhahahahahahahahahahaha! Wystarczy spojrzeć na stan wiaduktu nad ul. Partyzantów w Puławach by wiedzieć, że to mrzonki! Miejsce po torowisku również jest w opłakanym stanie. Nasyp niezabezpieczony ciągle spływa i opada. Robić tak naprawdę trzeba wszystko od nowa. Co na pewno nie zajmie 7 miesieczy do wrzesnia...
Avatar
Gość / 22 lutego 2019 o 16:47
+16
Żenada .Proszę o analizę artykułu. Od czerwca 2017 roku do końca 2018 mieli zrobić dwa tory i pociągi miały jeździć 1.5 h z Lublina do Warszawy. To jest 1.5 roku prac a teraz od kwietnia 2019 do końca 2020 mają trwać prace. Powodzenia. NAZWIKA I ZDJĘCIA osób które podpisywały te umowy. Kolejne kłamstwo PiS.
Avatar
Nathanael / 23 lutego 2019 o 01:49
+13
Kto zdecydował, by jednocześnie remontować drogę i tory? Czemu w Chinach budują peron w 8,5 h, 15-piętrowy hotel w 24 h, a u nas dopiero w marcu zaczną szukać podwykonawców? W Chinach koleje jeżdżą z prędkością ponad 250 km/h, a u nas za 2 lata obiecują 160 km/h. No gdzie my żyjemy? To co robili od 2-go października - czyli przez prawie 5 miesięcy - kiedy to Astaldi porzucili budowę? Za co pobierają nasze pieniądze? Czemu w naszym rządzie na stanowiskach kierowniczych, dyrektorskich, samorządowych brakuje przywódców, liderów, organizatorów z prawdziwego zdarzenia?
Kto zdecydował, by jednocześnie remontować drogę i tory? Czemu w Chinach budują peron w 8,5 h, 15-piętrowy hotel w 24 h, a u nas dopiero w marcu zaczną szukać podwykonawców? W Chinach koleje jeżdżą z prędkością ponad 250 km/h, a u nas za 2 lata obiecują 160 km/h. No gdzie my żyjemy? To co robili od 2-go października - czyli przez prawie 5 miesięcy - kiedy to Astaldi porzucili budowę? Za co pobierają nasze pieniądze? Czemu w naszym rządzie na stanowiskach kierowniczych, dyrektorskich, samorządowych brakuje przywódców, liderów, organizatoró... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2019 o 16:46
+12
Wznowienie ruchu po jednym torze we wrześniu. Tylko pytanie-We wrześniu którego roku i czy to będzie ruch pasażerski czy towarowy kilka km do Azotów?
Avatar
wlood / 22 lutego 2019 o 19:38
+10
Po co było zatrudniać Włochów? Przecież mamy swoich złomiarzy. Rozebraliby tory szybciej, niż Włosi. I nie chcieliby za to żadnych dodatkowych złotówek
Avatar
leoś / 22 lutego 2019 o 14:47
+10
zwolnić na zbity łeb tych co tak sie z tym ociągają,jak by zwykly robol tak podchodzil do swoich obowiazkow jak ci zarzondcy to dawno byliby wywaleni z roboty
Avatar
obserwator / 22 lutego 2019 o 23:34
+9
Pis mówił w kampanii wyborczej o "Polsce w ruinie"? Mówił. Lubelszczyzna zagłosowała na pis? Zagłosowała. Nie rozumiem więc o co te pretensje skoro oni tylko realizują obietnicę wyborczą
Avatar
PL / 22 lutego 2019 o 23:16
+6
PREMIER: "Pokazujemy, że można budować bez opóźnień".... KŁAMCA.
Avatar
Gość / 22 lutego 2019 o 14:01
+5
Och jak wielu przestępców, oszustów, krętaczy, polityków, członków rodzin polityków dziękuje naszym prawodawcom za chore, wadliwe, wchodzące w 4litery Unii Europejskiej, prawo zamówień publicznych... to wspaniałe narzędzie do okradania Polski, dojenia budżetów i oszukiwania rodzimych firm, które finalnie tracą... więcej sie kradnie tylko w ZUS i KRUS.
Avatar
89 / 25 lutego 2019 o 17:43
+1
Tak pis dziękuje wyborcom lubelszczyzny !!!!!!!!!!!!!!!!!1111?
Avatar
Gość / 23 lutego 2019 o 08:46
+1
Miasto wojewódzkie od kilku lat odcięte od stolicy , brak torów , brak dróg. Gratuluję dobrej zmianie. Czas odejść.
Avatar
Nathanael / 23 lutego 2019 o 01:49
+13
Kto zdecydował, by jednocześnie remontować drogę i tory? Czemu w Chinach budują peron w 8,5 h, 15-piętrowy hotel w 24 h, a u nas dopiero w marcu zaczną szukać podwykonawców? W Chinach koleje jeżdżą z prędkością ponad 250 km/h, a u nas za 2 lata obiecują 160 km/h. No gdzie my żyjemy? To co robili od 2-go października - czyli przez prawie 5 miesięcy - kiedy to Astaldi porzucili budowę? Za co pobierają nasze pieniądze? Czemu w naszym rządzie na stanowiskach kierowniczych, dyrektorskich, samorządowych brakuje przywódców, liderów, organizatorów z prawdziwego zdarzenia?
Kto zdecydował, by jednocześnie remontować drogę i tory? Czemu w Chinach budują peron w 8,5 h, 15-piętrowy hotel w 24 h, a u nas dopiero w marcu zaczną szukać podwykonawców? W Chinach koleje jeżdżą z prędkością ponad 250 km/h, a u nas za 2 lata obiecują 160 km/h. No gdzie my żyjemy? To co robili od 2-go października - czyli przez prawie 5 miesięcy - kiedy to Astaldi porzucili budowę? Za co pobierają nasze pieniądze? Czemu w naszym rządzie na stanowiskach kierowniczych, dyrektorskich, samorządowych brakuje przywódców, liderów, organizatoró... rozwiń
Avatar
obserwator / 22 lutego 2019 o 23:34
+9
Pis mówił w kampanii wyborczej o "Polsce w ruinie"? Mówił. Lubelszczyzna zagłosowała na pis? Zagłosowała. Nie rozumiem więc o co te pretensje skoro oni tylko realizują obietnicę wyborczą
Avatar
PL / 22 lutego 2019 o 23:16
+6
PREMIER: "Pokazujemy, że można budować bez opóźnień".... KŁAMCA.
Avatar
wlood / 22 lutego 2019 o 19:38
+10
Po co było zatrudniać Włochów? Przecież mamy swoich złomiarzy. Rozebraliby tory szybciej, niż Włosi. I nie chcieliby za to żadnych dodatkowych złotówek
Avatar
Gość / 22 lutego 2019 o 19:03
+2
W Puławach na ul.Kolejowej dalej na ogrodzeniu wisi nazwa firmy Astaldi
Avatar
wkurzony / 22 lutego 2019 o 18:58
+1
Jakie to hasło wyborcze ma pewna  partia?: Dotrzymujemy słowa! Rządzą nami nieudacznicy.
Avatar
? / 22 lutego 2019 o 17:40
+1
W Nałęczowie wiadukt koło Piotrowic zerwany,ludzie nie mają czym dojeżdżać do pracy,szkól gdzie odpowiedzialni za taki stan .
Avatar
Gość / 22 lutego 2019 o 16:47
+16
Żenada .Proszę o analizę artykułu. Od czerwca 2017 roku do końca 2018 mieli zrobić dwa tory i pociągi miały jeździć 1.5 h z Lublina do Warszawy. To jest 1.5 roku prac a teraz od kwietnia 2019 do końca 2020 mają trwać prace. Powodzenia. NAZWIKA I ZDJĘCIA osób które podpisywały te umowy. Kolejne kłamstwo PiS.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju 0 2

Obywatele Ukrainy nie wybierają już tak chętnie województwa lubelskiego na miejsce pracy. W Polsce liczba Ukraińców ubezpieczonych w ZUS w ciągu kilku ostatnich miesięcy rosła, tymczasem w naszym regionie – spadła. Tę lukę częściowo zapełniają Białorusini.

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodziny klubu Radość
10 sierpnia 2019, 20:00

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodziny klubu Radość 0 0

Legenda polskiej sceny muzycznej, Krzysztof Krawczyk, zaśpiewa 10 sierpnia Radości (ul. Bernardyńska 15) na III urodziny klubu. Start koncertu o godz. 20.

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej 0 0

Na 19 projektów będą mogli głosować mieszkańcy w tegorocznej, czwartej już edycji budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Najwięcej propozycji dotyczy budowy chodników czy miejsc do rekreacji.

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019
Magazyn
25 lipca 2019, 16:00
galeria

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019 0 6

W czwartek rozpocznie się w Lublinie festiwal Carnaval Sztukmistrzów, który obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny.

Tratwą po Bugu. To protest

Tratwą po Bugu. To protest 17 2

Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik od "Mikrowypraw" rozpoczął właśnie spływ tratwą flisacką po rzece Bug. To protest przeciwko planom regulacji rzek w Polsce.

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów?
Lubelski Biznes

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów? 2 1

Z Agnieszką Kantor-Kołodyńską, jedną z pomysłodawczyń powołania Lubelskiej Szkoły Realnej rozmawiamy o nowym liceum na edukacyjnej mapie Lublina.

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy
Reportaż
galeria

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy 0 1

Genowefa Jaskowska: Ten szum wody cały czas mi się śni. Florian Wołoszynek: Jednego dnia siedem pomp wypompowywało wodę naraz w naszym gospodarstwie. Andrzej Wołoszynek: Wszyściutko było zniszczone. Zaraz po ulewie zaczęło się sprzątanie. Później remont. Wczoraj minął dokładnie miesiąc od dnia, kiedy w ciągu kilku godzin wielu rodzinom w gminie Modliborzyce, w tym z Wierzchowisk II, nawałnica zabrała dorobek życia.

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia] 119 33

Działacze Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w objazd po kraju – to realizacja przyjętych na niedawnej konwencji programowej w Katowicach. W Chełmie europosłanka Beata Mazurek z marszałkiem województwa lubelskiego Jarosławem Stawiarskim przedstawiła Jacka Sasina, obecnego wicepremiera, jako jedynkę PiS na listach w okręgu 7.

Stało się najgorsze. Policja znalazła ciało dziecka, to prawdopodobnie 5-letni Dawid

Stało się najgorsze. Policja znalazła ciało dziecka, to prawdopodobnie 5-letni Dawid 397 16

Martwy chłopiec znaleziony przez policjantów to najprawdopodobniej 5-letni Dawid poszukiwany od 10 lipca.

Radomiak – Górnik 0:0. Teraz pora na ligę!

Radomiak – Górnik 0:0. Teraz pora na ligę! 0 1

W ostatnim przedsezonowym meczu kontrolnym „zielono-czarni” zremisowali bezbramkowo w Radomiu z beniaminkiem Fortuna I Ligi Radomiakiem. Już w przyszłą sobotę Górnika czeka pierwszy mecz o punkty