Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 listopada 2018 r.
16:52

Radni z komisji rewizyjnej byli jednomyślni. Dyrektor I LO w Puławach może mieć kłopoty

69 79 A A
Beata Trzcińska-Staszczyk
Beata Trzcińska-Staszczyk (fot. Radosław Szczęch)

Dyrektor I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach może mieć kłopoty. Komisja rewizyjna kończącej się kadencji rady powiatu uznała, że złożona przez nauczycieli placówki skarga, jest zasadna. Samorządowcy przyznają, że w trakcie kontroli część zarzutów potwierdziła się.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Skarga na działalność dyrektor I LO, która wpłynęła do puławskiego starostwa dotyczyła szeregu nieprawidłowości. Według pism, które dotarły do urzędu, w szkolnych murach podczas zebrania grona pedagogicznego miały paść karygodne słowa o „hienie”, którą jeden z nauczycieli ma zamiar „zabić”. Osoby, które podpisały się pod skarżącymi pismami narzekały również na nierówne traktowanie, ograniczony dostęp do funduszu socjalnego, nagród, czy represje w postaci kierowania do nie lubianych obowiązków. Dyrektor szkoły zapewniła natomiast, że wszystkich nauczycieli traktuje równo, a informacje przekazywane przez część jej podwładnych są nieprawdziwe.

Rozstrzygnąć o tym, kto ma rację próbowała komisja rewizyjna rady powiatu, która zorganizowała kilka zebrań, zarówno ze skarżącymi dyrektor I LO nauczycielami, jak i Beatą Trzcińską-Staszczyk. Prace komisji zakończyły się przygotowaniem protokołu, który uznaje skargę za zasadną. – Podjęliśmy taką decyzję, bo większość informacji o nieprawidłowościach w tej szkole potwierdziła się – przyznaje radny Grzegorz Kuna, jeden z członków komisji rewizyjnej.

– Ta decyzja zapadła jednomyślnie. Za zasadnością skargi zagłosowali wszyscy radni naszej komisji, sześć osób – mówi Bożena Strzelecka, wiceprzewodnicząca komisji rewizyjnej, jedna z autorek uzasadnienia protokołu. – To była bardzo trudna sprawa, która kosztowała nas wiele pracy. Najtrudniejsza w całej kadencji – dodaje.

Niestety, samego protokołu poznać nie możemy, bo jego upublicznienie na tym etapie, według samorządowców, mogłoby zaszkodzić innym kontrolom, które obecnie są przeprowadzane w I LO. Chodzi o to, że w związku z potwierdzonymi przez komisję rewizyjną nieprawidłowościami w zarządzaniu placówką, starostwo zleciło przeprowadzenie wewnętrznej weryfikacji niepokojących ustaleń.

Po zakończeniu dodatkowych kontroli, utajniony obecnie protokół zostanie uzupełniony. I w tej nowej formie trafi do nowego zarządu powiatu. O tym, co zostało napisane nie wie także dyrektor I LO, Beata Trzcińska-Staszczyk. – Nie jestem w stanie odnieść się do stanowiska komisji rewizyjnej. Jej decyzja w sprawie skargi jest dla mnie niezrozumiała – przyznaje.

Procedurę ma zakończyć uchwała rady powiatu, czyli przyjęcie (lub odrzucenie) protokołu komisji rewizyjnej. Jeśli rada zagłosuje za przyjęciem, może zostać uznane to za rekomendację dla zarządu powiatu, by ten wyciągnął konsekwencje wobec dyrektor szkoły. Niewykluczone jednak, że jak twierdzi sekretarz powiatu, Monika Zych, zanim taka uchwała zostanie przygotowana, skargę ponownie rozpatrzy nowa komisja (do spraw skarg). Dyskusję na temat „Czartorycha” zaplanowano na drugą sesję rady powiatu nowej kadencji.

Komentarze 79

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Aaa / 21 listopada 2018 o 17:18
+60
Uczyła mnie ta kobieta i myślę że zarzuty nie są bezpodstawne, rozhisteryzowana paniusia z częstym fochem
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 o 17:02
+52
Trzeba przerwać tę patologiczną sytuację i zmienić dyrektkę i zastępców. Tak dla dobra szkoły i uczniów
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 o 18:02
+48
A co z nauczycielami których Staszczykowa zniszczyła? Z dwoma najlepszymi nauczycielami muzyki jakich miała ta szkoła (najpierw cudowny pan Walczak, potem wspaniały pan Sosik, obu uczniowie uwielbiali i uwielbiają do dziś), z nauczycielkami matematyki, z nauczycielką plastyki, z anglistką czy z polonistkami? Czy ktoś ich za to przeprosi? To byli ludzie którzy oddaliby wszystko dla tej szkoły, a za sprawą Staszczykowej wylewano na nich tylko wiadra pomyj i niszczono psychicznie
Avatar
hrs / 21 listopada 2018 o 17:22
+45
Trzeba też przyjrzeć się wyjazdom na które, za szkolne pieniądze jeździ p. Staszczyk i jej dwór. Wyjazdy są nie byle jakie bo głównie zagraniczne, plaże na Majorce, Włochy, Irlandia. Imprezy i alkohol. Zdjęcia na Faceboooku mówią same za siebie. Buta, arogancja i chwalenie się. Dość już niszczenia tej szkoły !!!!!!!!
Avatar
ljlj / 21 listopada 2018 o 17:50
+39
Pełnymi wypasu wyjazdami zagranicznymi p. dyrektor Staszczykowa przebiła wszystko i wszystkich. Ciągle te same osoby i zdjęcia na Facebooku z alkoholem. Na plażach, imprezach. Tak nie powinni zachowywać się nauczyciele. Wstyd.
Avatar
były uczeń / 21 listopada 2018 o 17:04
+32
To, że w Czartorychu źle się dzieje było wiadomo ładne pare lat. Jedna, wielka tajemnica poliszynela. Właśnie dlatego, młodzież, która pisze matury i wyjeżdża na studia do Warszawy, nigdy nie wracam do Puław, no bo kto by chciał wracać do takiego szamba. Zostaniecie tylko wy, starzejący się i za parę ładnych lat już pomarli oraz patologia puławska, która nie potrafi dobrze matury napisać. Panie Maj, obudź Pan Puławy!!!
Avatar
absolwent / 21 listopada 2018 o 17:45
+31
Czartorych już swoją świetność miał a tp za dyrektorowania śp. Dyr Szubartowskiego oraz dyr Chromińskiego. To byli ludzie z KLASĄ  i nikt do tej pori IM nie dorównał. Szczęśliwi ci co uczyli się za wspomnianych dyrektorów, obecnie to polityka, układy i kasa. Wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 o 19:12
+28
nie zazdroszczę nikomu kto pracuje w czartorychu... podziały jak widać są nie do opanowania.... lata pracy pani dyrektor, takim skłóconym środowiskiem łatwiej się manipuluje i "rządzi"
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 o 19:09
+24
I to że ludzie opowiadają sobie te kretynizmy to właśnie sprawka p. dyrektor i jej popleczników, a fuj. Wszyscy wiedzą, że rozpuszczanie plotek na temat poszczególnych nauczycieli to zemsta. Pan Sosik akurat zawsze miał świetny kontakt z uczniami, a te kretyńskie plotki tego nie zmieniły. Podobnie z panem Walczakiem. A matematyczki, które rzekomo "źle uczyły" i codziennie były wzywane na dywanik? Jedna z sukcesami uczy w elitarnej szkole w Warszawie, a inna od lat pracuje w Katoliku gdzie młodzież i rodzice bardzo ją chwalą. Pani Staszczyk ma parszywy nawyk atakowania nauczycieli, którzy się nie podporządkowują. Rozpuszcza plotki, także wśród uczniów. Ma uczniów za idiotów, którym da się wszystko wcisnąć. Po tym jak zwolniła matematyczkę wmawiała uczniom, że ta ich niczego nie nauczyła, choć uczniowie doskonale wiedzieli, że nauczyła ich więcej niż jakikolwiek inny nauczyciel w tej szkole... i oczywiście wszystko przekazali nauczycielce. Ale jak ktoś człowieka nie zna to łyknie te debilne sztuczki upadłej kobiety
I to że ludzie opowiadają sobie te kretynizmy to właśnie sprawka p. dyrektor i jej popleczników, a fuj. Wszyscy wiedzą, że rozpuszczanie plotek na temat poszczególnych nauczycieli to zemsta. Pan Sosik akurat zawsze miał świetny kontakt z uczniami, a te kretyńskie plotki tego nie zmieniły. Podobnie z panem Walczakiem. A matematyczki, które rzekomo "źle uczyły" i codziennie były wzywane na dywanik? Jedna z sukcesami uczy w elitarnej szkole w Warszawie, a inna od lat pracuje w Katoliku gdzie młodzież i rodzice bardzo ją chwalą. Pani S... rozwiń
Avatar
oiuu / 21 listopada 2018 o 17:24
+18
powidźcie mi jak top jest możliwe, że jeden z nauczycieli z tej szkoły wiecznie chodź pijany.... ? Coś jest chyba nie tak?
Avatar
Lol / 30 listopada 2018 o 13:11
0
CK - tutaj sprawdz korzenie
Avatar
Outsider / 26 listopada 2018 o 23:04
0
Kolejny teolog na dyrektorskim krzesle??
Avatar
uczeń / 26 listopada 2018 o 01:00
0
o jaką matematyczkę chodzi?
Avatar
Starosta weselny / 25 listopada 2018 o 01:52
0
Przewodniczący pan W. a wice pani z komisji wyborczej która lansuje się w gazecie. Ciekawy układ. 
Avatar
Absolwent / 24 listopada 2018 o 08:03
+1
Też jestem ciekawy 
Avatar
leo / 23 listopada 2018 o 19:46
0
A kto teraz zostanie nowym dyrektorem I LO ?
Avatar
vvhhuu / 23 listopada 2018 o 19:17
0
ktorynauczyciel jest pijany?
Avatar
Czarna Honda / 23 listopada 2018 o 16:06
+2
Czarna Honda - szybsza niż wygląda.
Avatar
zzz / 23 listopada 2018 o 12:23
-4
Ludzie mówią ze te akcje są na zlecenie polityków włącznie z wyciekaniem informacji do mediów ktoś ma wielkie parcie na stołek dyrektora I LO 
Avatar
Xyz / 23 listopada 2018 o 12:19
-4
Nic nie ma i nie było, ale będzie wiosną konkurs na dyrektora szkolne krety działają na zlecenie pisuarów żeby usadzić na stołku kolesia i szukają czegokolwiek aby dopiec dyrekcji kłamią donoszą piszą anonimy tylko tyle
Zobacz wszystkie komentarze 79

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 11 grudnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 11 grudnia 2018 r. 0 0

Spłonął im dom. Rodzina z Cholewianki potrzebuje pomocy

Spłonął im dom. Rodzina z Cholewianki potrzebuje pomocy 1 0

Rodzina z Cholewianki (gmina Kazimierz Dolny), której z czwartku na piątek spłonął dom potrzebuje pomocy.

Obrazy Albiczuka po konserwacji. Wystawa w Muzeum Południowego Podlasia
14 grudnia 2018, 14:00

Obrazy Albiczuka po konserwacji. Wystawa w Muzeum Południowego Podlasia 0 0

Dzieła Bazylego Albiczuka już po konserwacji. Muzeum pokaże je na wystawie. Otwarcie w piątek.

Jak Mikołaj, to do szpitala w Łęcznej

Jak Mikołaj, to do szpitala w Łęcznej 0 0

Co roku mali pacjenci z radością wracają do szpitala. Na szczęście nie na leczenie, ale na spotkanie z Mikołajem i personelem Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej. W piątek na dzieci czekały prezenty oraz uśmiechy lekarzy, pielęgniarek i kadry tego oddziału.

Lodowisko przy „dziewiątce” w Białej Podlaskiej już działa

Lodowisko przy „dziewiątce” w Białej Podlaskiej już działa 4 0

Miłośnicy łyżew mogą z niego korzystać przez cały tydzień.

"Rozgoryczenie i frustracja osiągnęły apogeum". Przynieśli paski z wypłatami nauczycieli z Lubelskiego

"Rozgoryczenie i frustracja osiągnęły apogeum". Przynieśli paski z wypłatami nauczycieli z Lubelskiego 20 28

Oświatowa „Solidarność” żąda odwołania Anny Zalewskiej ze stanowiska minister edukacji. Związkowcy tłumaczą, że trwające od dwóch lat rozmowy, to ze strony resortu „dialog pozorowany”. Nie wykluczają bardziej radykalnych form protestu, w tym strajku.

Szansa na elektryczną rewolucję w Puławach

Szansa na elektryczną rewolucję w Puławach 7 9

Władze Puław liczą na rządowe wsparcie na rozwój tzw. elektromobilności. Chodzi o przygotowanie strategii, która ma ułatwić budowę m.in. stacji ładowania pojazdów elektrycznych, czy zakup ekologicznych, niskoemisyjnych samochodów.

Pożar w budynku przy ul. Czwartek w Lublinie

Pożar w budynku przy ul. Czwartek w Lublinie 24 9

Strażacy zostali zaalarmowani o pożarze przy ul. Czwartek w Lublinie o godz. 20.25.

Koncert Sehno w DDK Węglin
15 grudnia 2018, 19:00
film

Koncert Sehno w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Japoński duet Sehno wystąpi w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a). Koncert w ramach cyklu Peryferia odbędzie się 15 grudnia o godz. 19.

Rozprawy odwołane, paraliż w sądach w woj. lubelskim. Pracownicy poszli na zwolnienia lekarskie

Rozprawy odwołane, paraliż w sądach w woj. lubelskim. Pracownicy poszli na zwolnienia lekarskie 37 33

Zamknięte sale rozpraw i puste biura. Tak od poniedziałku wygląda wiele sądów w naszym regionie. Walczący o podwyżki pracownicy administracyjni masowo poszli na zwolnienia lekarskie. – Zarabiamy niewiele ponad 2 tys. zł – skarżą się.

Europoseł z Lublina: "Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło"
film

Europoseł z Lublina: "Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło" 0 18

Kto rządzi Polską - pyta w swoim najnowszym felietonie dla Radia Maryja europoseł z Lublina prof. Mirosław Piotrowski. I dowodzi, że najważniejsze decyzje dla Polski wcale nie zapadają w kraju, tylko za granicą.

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin
14 grudnia 2018, 19:00

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Największe przeboje Oddziału Zamkniętego usłyszymy w piątek, 14 grudnia o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2).

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców]
15 grudnia 2018, 11:00

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców] 1 1

W dniach 15-16 grudnia w Warsztatach Kultury odbędą się Targi Rzeczy Wyjątkowych, podczas których będzie można znaleźć ciekawe, oryginalne prezenty na gwiazdkę. Będzie można spotkać wielu artystycznie uzdolnionych gości.

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych
film

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych 18 15

Agenci CBA z Lublina zatrzymali dziś osiem osób. Chodzi o wyłudzenie około 17 mln złotych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przez grupę producentów rolnych z woj. lubelskiego.

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta
Magazyn

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta 0 0

"Lublin w piosence” to tytuł najnowszej płyty zespołu Lubelska Baszta. Grupę tworzą Adam Ardasiński, Andrzej Namiota, Paweł Niewiarowski i Jacek Szpunar.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!