Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 listopada 2018 r.
16:52

Radni z komisji rewizyjnej byli jednomyślni. Dyrektor I LO w Puławach może mieć kłopoty

69 79 A A
Beata Trzcińska-Staszczyk
Beata Trzcińska-Staszczyk (fot. Radosław Szczęch)

Dyrektor I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach może mieć kłopoty. Komisja rewizyjna kończącej się kadencji rady powiatu uznała, że złożona przez nauczycieli placówki skarga, jest zasadna. Samorządowcy przyznają, że w trakcie kontroli część zarzutów potwierdziła się.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Skarga na działalność dyrektor I LO, która wpłynęła do puławskiego starostwa dotyczyła szeregu nieprawidłowości. Według pism, które dotarły do urzędu, w szkolnych murach podczas zebrania grona pedagogicznego miały paść karygodne słowa o „hienie”, którą jeden z nauczycieli ma zamiar „zabić”. Osoby, które podpisały się pod skarżącymi pismami narzekały również na nierówne traktowanie, ograniczony dostęp do funduszu socjalnego, nagród, czy represje w postaci kierowania do nie lubianych obowiązków. Dyrektor szkoły zapewniła natomiast, że wszystkich nauczycieli traktuje równo, a informacje przekazywane przez część jej podwładnych są nieprawdziwe.

Rozstrzygnąć o tym, kto ma rację próbowała komisja rewizyjna rady powiatu, która zorganizowała kilka zebrań, zarówno ze skarżącymi dyrektor I LO nauczycielami, jak i Beatą Trzcińską-Staszczyk. Prace komisji zakończyły się przygotowaniem protokołu, który uznaje skargę za zasadną. – Podjęliśmy taką decyzję, bo większość informacji o nieprawidłowościach w tej szkole potwierdziła się – przyznaje radny Grzegorz Kuna, jeden z członków komisji rewizyjnej.

– Ta decyzja zapadła jednomyślnie. Za zasadnością skargi zagłosowali wszyscy radni naszej komisji, sześć osób – mówi Bożena Strzelecka, wiceprzewodnicząca komisji rewizyjnej, jedna z autorek uzasadnienia protokołu. – To była bardzo trudna sprawa, która kosztowała nas wiele pracy. Najtrudniejsza w całej kadencji – dodaje.

Niestety, samego protokołu poznać nie możemy, bo jego upublicznienie na tym etapie, według samorządowców, mogłoby zaszkodzić innym kontrolom, które obecnie są przeprowadzane w I LO. Chodzi o to, że w związku z potwierdzonymi przez komisję rewizyjną nieprawidłowościami w zarządzaniu placówką, starostwo zleciło przeprowadzenie wewnętrznej weryfikacji niepokojących ustaleń.

Po zakończeniu dodatkowych kontroli, utajniony obecnie protokół zostanie uzupełniony. I w tej nowej formie trafi do nowego zarządu powiatu. O tym, co zostało napisane nie wie także dyrektor I LO, Beata Trzcińska-Staszczyk. – Nie jestem w stanie odnieść się do stanowiska komisji rewizyjnej. Jej decyzja w sprawie skargi jest dla mnie niezrozumiała – przyznaje.

Procedurę ma zakończyć uchwała rady powiatu, czyli przyjęcie (lub odrzucenie) protokołu komisji rewizyjnej. Jeśli rada zagłosuje za przyjęciem, może zostać uznane to za rekomendację dla zarządu powiatu, by ten wyciągnął konsekwencje wobec dyrektor szkoły. Niewykluczone jednak, że jak twierdzi sekretarz powiatu, Monika Zych, zanim taka uchwała zostanie przygotowana, skargę ponownie rozpatrzy nowa komisja (do spraw skarg). Dyskusję na temat „Czartorycha” zaplanowano na drugą sesję rady powiatu nowej kadencji.

Komentarze 79

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Aaa / 21 listopada 2018 o 17:18
+60
Uczyła mnie ta kobieta i myślę że zarzuty nie są bezpodstawne, rozhisteryzowana paniusia z częstym fochem
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 o 17:02
+52
Trzeba przerwać tę patologiczną sytuację i zmienić dyrektkę i zastępców. Tak dla dobra szkoły i uczniów
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 o 18:02
+48
A co z nauczycielami których Staszczykowa zniszczyła? Z dwoma najlepszymi nauczycielami muzyki jakich miała ta szkoła (najpierw cudowny pan Walczak, potem wspaniały pan Sosik, obu uczniowie uwielbiali i uwielbiają do dziś), z nauczycielkami matematyki, z nauczycielką plastyki, z anglistką czy z polonistkami? Czy ktoś ich za to przeprosi? To byli ludzie którzy oddaliby wszystko dla tej szkoły, a za sprawą Staszczykowej wylewano na nich tylko wiadra pomyj i niszczono psychicznie
Avatar
hrs / 21 listopada 2018 o 17:22
+45
Trzeba też przyjrzeć się wyjazdom na które, za szkolne pieniądze jeździ p. Staszczyk i jej dwór. Wyjazdy są nie byle jakie bo głównie zagraniczne, plaże na Majorce, Włochy, Irlandia. Imprezy i alkohol. Zdjęcia na Faceboooku mówią same za siebie. Buta, arogancja i chwalenie się. Dość już niszczenia tej szkoły !!!!!!!!
Avatar
ljlj / 21 listopada 2018 o 17:50
+39
Pełnymi wypasu wyjazdami zagranicznymi p. dyrektor Staszczykowa przebiła wszystko i wszystkich. Ciągle te same osoby i zdjęcia na Facebooku z alkoholem. Na plażach, imprezach. Tak nie powinni zachowywać się nauczyciele. Wstyd.
Avatar
były uczeń / 21 listopada 2018 o 17:04
+32
To, że w Czartorychu źle się dzieje było wiadomo ładne pare lat. Jedna, wielka tajemnica poliszynela. Właśnie dlatego, młodzież, która pisze matury i wyjeżdża na studia do Warszawy, nigdy nie wracam do Puław, no bo kto by chciał wracać do takiego szamba. Zostaniecie tylko wy, starzejący się i za parę ładnych lat już pomarli oraz patologia puławska, która nie potrafi dobrze matury napisać. Panie Maj, obudź Pan Puławy!!!
Avatar
absolwent / 21 listopada 2018 o 17:45
+31
Czartorych już swoją świetność miał a tp za dyrektorowania śp. Dyr Szubartowskiego oraz dyr Chromińskiego. To byli ludzie z KLASĄ  i nikt do tej pori IM nie dorównał. Szczęśliwi ci co uczyli się za wspomnianych dyrektorów, obecnie to polityka, układy i kasa. Wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 o 19:12
+28
nie zazdroszczę nikomu kto pracuje w czartorychu... podziały jak widać są nie do opanowania.... lata pracy pani dyrektor, takim skłóconym środowiskiem łatwiej się manipuluje i "rządzi"
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 o 19:09
+24
I to że ludzie opowiadają sobie te kretynizmy to właśnie sprawka p. dyrektor i jej popleczników, a fuj. Wszyscy wiedzą, że rozpuszczanie plotek na temat poszczególnych nauczycieli to zemsta. Pan Sosik akurat zawsze miał świetny kontakt z uczniami, a te kretyńskie plotki tego nie zmieniły. Podobnie z panem Walczakiem. A matematyczki, które rzekomo "źle uczyły" i codziennie były wzywane na dywanik? Jedna z sukcesami uczy w elitarnej szkole w Warszawie, a inna od lat pracuje w Katoliku gdzie młodzież i rodzice bardzo ją chwalą. Pani Staszczyk ma parszywy nawyk atakowania nauczycieli, którzy się nie podporządkowują. Rozpuszcza plotki, także wśród uczniów. Ma uczniów za idiotów, którym da się wszystko wcisnąć. Po tym jak zwolniła matematyczkę wmawiała uczniom, że ta ich niczego nie nauczyła, choć uczniowie doskonale wiedzieli, że nauczyła ich więcej niż jakikolwiek inny nauczyciel w tej szkole... i oczywiście wszystko przekazali nauczycielce. Ale jak ktoś człowieka nie zna to łyknie te debilne sztuczki upadłej kobiety
I to że ludzie opowiadają sobie te kretynizmy to właśnie sprawka p. dyrektor i jej popleczników, a fuj. Wszyscy wiedzą, że rozpuszczanie plotek na temat poszczególnych nauczycieli to zemsta. Pan Sosik akurat zawsze miał świetny kontakt z uczniami, a te kretyńskie plotki tego nie zmieniły. Podobnie z panem Walczakiem. A matematyczki, które rzekomo "źle uczyły" i codziennie były wzywane na dywanik? Jedna z sukcesami uczy w elitarnej szkole w Warszawie, a inna od lat pracuje w Katoliku gdzie młodzież i rodzice bardzo ją chwalą. Pani S... rozwiń
Avatar
oiuu / 21 listopada 2018 o 17:24
+18
powidźcie mi jak top jest możliwe, że jeden z nauczycieli z tej szkoły wiecznie chodź pijany.... ? Coś jest chyba nie tak?
Avatar
Lol / 30 listopada 2018 o 13:11
0
CK - tutaj sprawdz korzenie
Avatar
Outsider / 26 listopada 2018 o 23:04
0
Kolejny teolog na dyrektorskim krzesle??
Avatar
uczeń / 26 listopada 2018 o 01:00
0
o jaką matematyczkę chodzi?
Avatar
Starosta weselny / 25 listopada 2018 o 01:52
0
Przewodniczący pan W. a wice pani z komisji wyborczej która lansuje się w gazecie. Ciekawy układ. 
Avatar
Absolwent / 24 listopada 2018 o 08:03
+1
Też jestem ciekawy 
Avatar
leo / 23 listopada 2018 o 19:46
0
A kto teraz zostanie nowym dyrektorem I LO ?
Avatar
vvhhuu / 23 listopada 2018 o 19:17
0
ktorynauczyciel jest pijany?
Avatar
Czarna Honda / 23 listopada 2018 o 16:06
+2
Czarna Honda - szybsza niż wygląda.
Avatar
zzz / 23 listopada 2018 o 12:23
-4
Ludzie mówią ze te akcje są na zlecenie polityków włącznie z wyciekaniem informacji do mediów ktoś ma wielkie parcie na stołek dyrektora I LO 
Avatar
Xyz / 23 listopada 2018 o 12:19
-4
Nic nie ma i nie było, ale będzie wiosną konkurs na dyrektora szkolne krety działają na zlecenie pisuarów żeby usadzić na stołku kolesia i szukają czegokolwiek aby dopiec dyrekcji kłamią donoszą piszą anonimy tylko tyle
Zobacz wszystkie komentarze 79

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 11 grudnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 11 grudnia 2018 r. 0 0

Spłonął im dom. Rodzina z Cholewianki potrzebuje pomocy

Spłonął im dom. Rodzina z Cholewianki potrzebuje pomocy 1 0

Rodzina z Cholewianki (gmina Kazimierz Dolny), której z czwartku na piątek spłonął dom potrzebuje pomocy.

Obrazy Albiczuka po konserwacji. Wystawa w Muzeum Południowego Podlasia
14 grudnia 2018, 14:00

Obrazy Albiczuka po konserwacji. Wystawa w Muzeum Południowego Podlasia 0 0

Dzieła Bazylego Albiczuka już po konserwacji. Muzeum pokaże je na wystawie. Otwarcie w piątek.

Jak Mikołaj, to do szpitala w Łęcznej

Jak Mikołaj, to do szpitala w Łęcznej 0 0

Co roku mali pacjenci z radością wracają do szpitala. Na szczęście nie na leczenie, ale na spotkanie z Mikołajem i personelem Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej. W piątek na dzieci czekały prezenty oraz uśmiechy lekarzy, pielęgniarek i kadry tego oddziału.

Lodowisko przy „dziewiątce” w Białej Podlaskiej już działa

Lodowisko przy „dziewiątce” w Białej Podlaskiej już działa 4 0

Miłośnicy łyżew mogą z niego korzystać przez cały tydzień.

"Rozgoryczenie i frustracja osiągnęły apogeum". Przynieśli paski z wypłatami nauczycieli z Lubelskiego

"Rozgoryczenie i frustracja osiągnęły apogeum". Przynieśli paski z wypłatami nauczycieli z Lubelskiego 20 28

Oświatowa „Solidarność” żąda odwołania Anny Zalewskiej ze stanowiska minister edukacji. Związkowcy tłumaczą, że trwające od dwóch lat rozmowy, to ze strony resortu „dialog pozorowany”. Nie wykluczają bardziej radykalnych form protestu, w tym strajku.

Szansa na elektryczną rewolucję w Puławach

Szansa na elektryczną rewolucję w Puławach 7 9

Władze Puław liczą na rządowe wsparcie na rozwój tzw. elektromobilności. Chodzi o przygotowanie strategii, która ma ułatwić budowę m.in. stacji ładowania pojazdów elektrycznych, czy zakup ekologicznych, niskoemisyjnych samochodów.

Pożar w budynku przy ul. Czwartek w Lublinie

Pożar w budynku przy ul. Czwartek w Lublinie 24 9

Strażacy zostali zaalarmowani o pożarze przy ul. Czwartek w Lublinie o godz. 20.25.

Koncert Sehno w DDK Węglin
15 grudnia 2018, 19:00
film

Koncert Sehno w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Japoński duet Sehno wystąpi w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a). Koncert w ramach cyklu Peryferia odbędzie się 15 grudnia o godz. 19.

Rozprawy odwołane, paraliż w sądach w woj. lubelskim. Pracownicy poszli na zwolnienia lekarskie

Rozprawy odwołane, paraliż w sądach w woj. lubelskim. Pracownicy poszli na zwolnienia lekarskie 37 33

Zamknięte sale rozpraw i puste biura. Tak od poniedziałku wygląda wiele sądów w naszym regionie. Walczący o podwyżki pracownicy administracyjni masowo poszli na zwolnienia lekarskie. – Zarabiamy niewiele ponad 2 tys. zł – skarżą się.

Europoseł z Lublina: "Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło"
film

Europoseł z Lublina: "Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło" 0 18

Kto rządzi Polską - pyta w swoim najnowszym felietonie dla Radia Maryja europoseł z Lublina prof. Mirosław Piotrowski. I dowodzi, że najważniejsze decyzje dla Polski wcale nie zapadają w kraju, tylko za granicą.

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin
14 grudnia 2018, 19:00

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Największe przeboje Oddziału Zamkniętego usłyszymy w piątek, 14 grudnia o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2).

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców]
15 grudnia 2018, 11:00

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców] 1 1

W dniach 15-16 grudnia w Warsztatach Kultury odbędą się Targi Rzeczy Wyjątkowych, podczas których będzie można znaleźć ciekawe, oryginalne prezenty na gwiazdkę. Będzie można spotkać wielu artystycznie uzdolnionych gości.

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych
film

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych 18 15

Agenci CBA z Lublina zatrzymali dziś osiem osób. Chodzi o wyłudzenie około 17 mln złotych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przez grupę producentów rolnych z woj. lubelskiego.

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta
Magazyn

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta 0 0

"Lublin w piosence” to tytuł najnowszej płyty zespołu Lubelska Baszta. Grupę tworzą Adam Ardasiński, Andrzej Namiota, Paweł Niewiarowski i Jacek Szpunar.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.