Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

30 listopada 2009 r.
13:48
Edytuj ten wpis

Ranny mężczyzna leżał na chodniku, a ludzie tylko patrzyli

0 19 A A

Przez kilka minut zakrwawiony starszy mężczyzna leżał na chodniku w centrum Puław. Świadkowie jego upadku nawet nie zadzwonili po pogotowie. – To co się tam działo, to zwyczajna znieczulica – opowiada pani Angelika, która wezwała pomoc.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystko wydarzyło się w piątek przed południem.

– Szłam chodnikiem koło dawnego targowiska Manhattan. Na ziemi leżał starszy mężczyzna, był zakrwawiony i tak sobie po prostu leżał. Podeszłam do niego, był przytomny. Spytałam ludzi wokół, czy ktoś dzwonił na pogotowie. A tu wielka cisza – relacjonuje pani Angelika, która skontaktowała się z naszą redakcją.

Jak mówi kobieta wokół było mnóstwo ludzi, bo to miejsce gdzie stoją handlarze ze swoimi stoiskami. Okazało się, że ktoś w końcu zadzwonił, ale zamiast na pogotowie to na policję.

– Spytałam rannego, czy potrzebuje pomocy. Skinął głową, że tak, dlatego sama wyjęłam telefon i wezwałam karetkę – mówi kobieta.

W oczekiwaniu na pogotowie pani Angelika wyszła w pobliże ulicy, tak żeby lekarze mogli szybko dotrzeć do mężczyzny.

– To trwało kilka minut, a w tym czasie ten mężczyzna leżał sobie sam na chodniku. Cała ta sytuacja pokazuje jaką mamy znieczulicę w naszym mieście. Jak już przyjechało pogotowie, to lekarze powiedzieli że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Ale to przecież nie uzasadnia tego, że nikt nawet nie próbował mu pomóc – dziwi się nasza Czytelniczka.

Pogotowie zabrało rannego do szpitala. Jak się okazało na szczęście 70-letniemu mężczyźnie nic bardzo poważnego się nie stało i szybko stamtąd wyszedł. – Ale równie dobrze ten człowiek mógł na chodniku umrzeć. A wszyscy wokół by się tylko przyglądali – rozkłada ręce pani Angelika.

Kilka godzin po zdarzeniu rozmawialiśmy z innymi świadkami zdarzenia. – Ten mężczyzna szedł chodnikiem bardzo się zataczając. W pewnym momencie tuż przed moim stoiskiem potknął się i rozpędzony upadł na ziemię. Wyglądało to strasznie, cały był zakrwawiony. Ja nie mam komórki, więc poszłam do innych ludzi, żeby zadzwonili po pogotowie – opowiada jedna z handlarek.
• I zadzwonili?
– Nie. I nie wiem dlaczego – mówi kobieta. – Niektórzy mówili, żeby lepiej nie dzwonić, bo jeszcze przyjedzie policja i będzie miał większe problemy.

Cała opisana sytuacja w ogóle nie dziwi z kolei kierownika puławskiego pogotowia. – Ludzie często albo wcale nie reagują, albo reagują zbyt przesadnie. A czasami wystarczy podejść do osoby i chociażby zapytać, czy potrzebuje pomocy – komentuje Tadeusz Taracha, ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Więcej informacji z Puław na www.mmpuławy.pl

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gg / 8 grudnia 2009 o 20:45
0
I pomoc przedmedyczna. Artykuł 162 Kodeksu Karnego. Art.17/54 Kodeksu Cywlnego.
Kto przeszedł solidne przeszkolenie pierwszej pomocy wie co kryję się pod powyższymi pojęciami.
Tyle że w szkołach zdecydowana większość nauczycieli i uczniów to olewa. Zakłady pracy od wielkiego dzwonu i dla śwętego spokoju robią spędy pracowników p.t.Szkolenie BHP. Wykładowcy to często ludzie którzy zatrzymali się na etapie wiedzy sprzed wielu lat. Dysponują przestarzałymi i byle jakimi materiałami. 2-4 godziny byle jakiej pogadanki, może jakiś ( wątpliwy najczęściej )filmik lub pokazik. Kasa w łapkę, podpisanie szkolenia na liście zbiorczej lub certyfikacik imienny i ....... odwalone. A w głowach uczestników pustka.......
Dodawszy do tego psychologię społeczną(znieczulica, obawa przed "całym światem") i mamy polską rzeczywistość.
W rankingach obejmujących I pomoc wypadamy w ogonie Europy.
Szanowni inernauci!
Róbcie coś !
Tak być nie może!
Pierwsze tzw. 4 złote minuty to nie tylko ŻYCIE . To ulżenie w cierpieniu. To skrócenie leczenia. To wreszcie i kasa!
Dobre i aktualne elementy I pomocy to strony:
www.prc.kraków.pl
www.pck.org.pl
A'propos pijaków i badań na pogotowiu - mają wszystkie badania na cito(włącznie z tomografią).
POzdrawiam wszystkich którzy są skłonni pochylić się nad każdym tego potrzebującym!!!!!!!!!!!!!!!!
I pomoc przedmedyczna. Artykuł 162 Kodeksu Karnego. Art.17/54 Kodeksu Cywlnego.
Kto przeszedł solidne przeszkolenie pierwszej pomocy wie co kryję się pod powyższymi pojęciami.
Tyle że w szkołach zdecydowana większość nauczycieli i uczniów to olewa. Zakłady pracy od wielkiego dzwonu i dla śwętego spokoju robią spędy pracowników p.t.Szkolenie BHP. Wykładowcy to często ludzie którzy zatrzymali się na etapie wiedzy sprzed wielu lat. Dysponują przestarzałymi i byle jakimi materiałami. 2-4 godziny byle jakiej pogadanki, może jakiś ( w... rozwiń
Avatar
NaTaS / 8 grudnia 2009 o 07:59
0
Nie no nie róbcie sobie jaj. Angelika słusznie zrobiła.
Sam miałem podobną sytuację, jakiś czas temu na partyzantów - dosłownie 200 m od szpitala leżał młody chłopak, było zimno, on w samych spodniach bo ktoś mu zaje**ł resztę ciuchów i do tego rozwalona głowa i zakrwawiona twarz. I tak sobie leżał bo oczywiście nikt nawet nie sprawdził czy żyje. Jest tam ruchliwa ulica i co z tego? Może było późno ale na pewno ludzie wracali z pracy lub do niej szli, lub nawet z imprezy. NIKT SIĘ NIE ZAINTERESOWAŁ. Chłopak był nie przytomny, udało się go ocknąć. Może i był po alkoholu ale czy to jego wina że jacyś idioci otłukli mu ryja. Na szczęście szpital był obok i nie było sensu wzywać pogotowia, wziąłem go pod ramię i sam zaprowadziłem. Chłopak do tego był w szoku, nie widział co się dzieje. Trochę narobiłem afery w szpitalu bo wiadomo jak tam podchodzą do pacjentów - a gdy się okaże że jest pod wpływem alkoholu to całkiem olewka. Dlatego jestem za tym żeby pomagać w takich przypadkach. Kiedyś ty drogi czytelniku możesz znaleźć się w takiej sytuacji jak ten chłopak i wtedy inaczej na to spojrzysz.
Nie no nie róbcie sobie jaj. Angelika słusznie zrobiła.
Sam miałem podobną sytuację, jakiś czas temu na partyzantów - dosłownie 200 m od szpitala leżał młody chłopak, było zimno, on w samych spodniach bo ktoś mu zaje**ł resztę ciuchów i do tego rozwalona głowa i zakrwawiona twarz. I tak sobie leżał bo oczywiście nikt nawet nie sprawdził czy żyje. Jest tam ruchliwa ulica i co z tego? Może było późno ale na pewno ludzie wracali z pracy lub do niej szli, lub nawet z imprezy. NIKT SIĘ NIE ZAINTERESOWAŁ. Chłopak był nie przytomny, udało się... rozwiń
Avatar
~adi~ / 3 grudnia 2009 o 12:45
0
Ot i proszę.. Pomóc to nie było komu a teraz... ilu specjalistów od pomagania.
Avatar
olo / 3 grudnia 2009 o 07:57
0
Faktem jest też, że wśród tych co leżą na ulicy są pijaki (co leżą z własnej woli bo się nachlali) oraz naprawdę potrzebujący. Jednak nad decyzją czy się nad człowiekiem pochylić, nie można się zastanawiać, bo a nuż to ten drugi, co nie jest pijakiem i ma naprawdę problem ze zdrowiem...
Avatar
już obcokrajowiec / 3 grudnia 2009 o 07:55
0
Faktem jest, że znieczulica w Polsce się szerzy. Człowiek by "zdychał" na ulicy i mało kto się zainteresuje....
Jestem Polakiem i z przykrością stwierdzam, że większość Polaków to z reguły prostaki i chamy.
Avatar
am / 1 grudnia 2009 o 09:35
0
A przy mnie przewrócił się na chodniku jakiś dziadek, jak chciałem pomóc mu wstać to mnie zwymyślał i kazał sp.......
A później mówią że znieczulica.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 o 08:47
0
Co za żnieczulica... jesteśmy jednak dziwnym społeczeństwem
Avatar
pan wasz / 30 listopada 2009 o 21:40
0
znieczulica u mocherow to norma tylko stare dewoty umia dzwonic na pogotowie jak sraczke maja a przy okazji komplet badan z robia bo sie do przychodni nie chce pojsc ale na targowisku czy pod blokiem caly dzien stoja i plotkuja i nic ich nie boli!!!! dziwne nie?
Avatar
pab / 30 listopada 2009 o 21:08
0
Pikuś,Pan Pikuś napisał:
Oj leni się Redaktor, oj leni na całego ........
Fabuła artykułu przygotowana przez czytelnika, zdjęcie ..... z ARCHIWUM sprzed conajmniej 3 miesięcy (a nie z piątku).


Panie Pikusiu, mylisz się, bo zdjęcie zostało zrobione właśnie w piątek. Pozdrawiam
Avatar
Pikuś,Pan Pikuś / 30 listopada 2009 o 18:38
0
Oj leni się Redaktor, oj leni na całego ........
Fabuła artykułu przygotowana przez czytelnika, zdjęcie ..... z ARCHIWUM sprzed conajmniej 3 miesięcy (a nie z piątku).
Avatar
gg / 8 grudnia 2009 o 20:45
0
I pomoc przedmedyczna. Artykuł 162 Kodeksu Karnego. Art.17/54 Kodeksu Cywlnego.
Kto przeszedł solidne przeszkolenie pierwszej pomocy wie co kryję się pod powyższymi pojęciami.
Tyle że w szkołach zdecydowana większość nauczycieli i uczniów to olewa. Zakłady pracy od wielkiego dzwonu i dla śwętego spokoju robią spędy pracowników p.t.Szkolenie BHP. Wykładowcy to często ludzie którzy zatrzymali się na etapie wiedzy sprzed wielu lat. Dysponują przestarzałymi i byle jakimi materiałami. 2-4 godziny byle jakiej pogadanki, może jakiś ( wątpliwy najczęściej )filmik lub pokazik. Kasa w łapkę, podpisanie szkolenia na liście zbiorczej lub certyfikacik imienny i ....... odwalone. A w głowach uczestników pustka.......
Dodawszy do tego psychologię społeczną(znieczulica, obawa przed "całym światem") i mamy polską rzeczywistość.
W rankingach obejmujących I pomoc wypadamy w ogonie Europy.
Szanowni inernauci!
Róbcie coś !
Tak być nie może!
Pierwsze tzw. 4 złote minuty to nie tylko ŻYCIE . To ulżenie w cierpieniu. To skrócenie leczenia. To wreszcie i kasa!
Dobre i aktualne elementy I pomocy to strony:
www.prc.kraków.pl
www.pck.org.pl
A'propos pijaków i badań na pogotowiu - mają wszystkie badania na cito(włącznie z tomografią).
POzdrawiam wszystkich którzy są skłonni pochylić się nad każdym tego potrzebującym!!!!!!!!!!!!!!!!
I pomoc przedmedyczna. Artykuł 162 Kodeksu Karnego. Art.17/54 Kodeksu Cywlnego.
Kto przeszedł solidne przeszkolenie pierwszej pomocy wie co kryję się pod powyższymi pojęciami.
Tyle że w szkołach zdecydowana większość nauczycieli i uczniów to olewa. Zakłady pracy od wielkiego dzwonu i dla śwętego spokoju robią spędy pracowników p.t.Szkolenie BHP. Wykładowcy to często ludzie którzy zatrzymali się na etapie wiedzy sprzed wielu lat. Dysponują przestarzałymi i byle jakimi materiałami. 2-4 godziny byle jakiej pogadanki, może jakiś ( w... rozwiń
Avatar
NaTaS / 8 grudnia 2009 o 07:59
0
Nie no nie róbcie sobie jaj. Angelika słusznie zrobiła.
Sam miałem podobną sytuację, jakiś czas temu na partyzantów - dosłownie 200 m od szpitala leżał młody chłopak, było zimno, on w samych spodniach bo ktoś mu zaje**ł resztę ciuchów i do tego rozwalona głowa i zakrwawiona twarz. I tak sobie leżał bo oczywiście nikt nawet nie sprawdził czy żyje. Jest tam ruchliwa ulica i co z tego? Może było późno ale na pewno ludzie wracali z pracy lub do niej szli, lub nawet z imprezy. NIKT SIĘ NIE ZAINTERESOWAŁ. Chłopak był nie przytomny, udało się go ocknąć. Może i był po alkoholu ale czy to jego wina że jacyś idioci otłukli mu ryja. Na szczęście szpital był obok i nie było sensu wzywać pogotowia, wziąłem go pod ramię i sam zaprowadziłem. Chłopak do tego był w szoku, nie widział co się dzieje. Trochę narobiłem afery w szpitalu bo wiadomo jak tam podchodzą do pacjentów - a gdy się okaże że jest pod wpływem alkoholu to całkiem olewka. Dlatego jestem za tym żeby pomagać w takich przypadkach. Kiedyś ty drogi czytelniku możesz znaleźć się w takiej sytuacji jak ten chłopak i wtedy inaczej na to spojrzysz.
Nie no nie róbcie sobie jaj. Angelika słusznie zrobiła.
Sam miałem podobną sytuację, jakiś czas temu na partyzantów - dosłownie 200 m od szpitala leżał młody chłopak, było zimno, on w samych spodniach bo ktoś mu zaje**ł resztę ciuchów i do tego rozwalona głowa i zakrwawiona twarz. I tak sobie leżał bo oczywiście nikt nawet nie sprawdził czy żyje. Jest tam ruchliwa ulica i co z tego? Może było późno ale na pewno ludzie wracali z pracy lub do niej szli, lub nawet z imprezy. NIKT SIĘ NIE ZAINTERESOWAŁ. Chłopak był nie przytomny, udało się... rozwiń
Avatar
~adi~ / 3 grudnia 2009 o 12:45
0
Ot i proszę.. Pomóc to nie było komu a teraz... ilu specjalistów od pomagania.
Avatar
olo / 3 grudnia 2009 o 07:57
0
Faktem jest też, że wśród tych co leżą na ulicy są pijaki (co leżą z własnej woli bo się nachlali) oraz naprawdę potrzebujący. Jednak nad decyzją czy się nad człowiekiem pochylić, nie można się zastanawiać, bo a nuż to ten drugi, co nie jest pijakiem i ma naprawdę problem ze zdrowiem...
Avatar
już obcokrajowiec / 3 grudnia 2009 o 07:55
0
Faktem jest, że znieczulica w Polsce się szerzy. Człowiek by "zdychał" na ulicy i mało kto się zainteresuje....
Jestem Polakiem i z przykrością stwierdzam, że większość Polaków to z reguły prostaki i chamy.
Avatar
am / 1 grudnia 2009 o 09:35
0
A przy mnie przewrócił się na chodniku jakiś dziadek, jak chciałem pomóc mu wstać to mnie zwymyślał i kazał sp.......
A później mówią że znieczulica.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 o 08:47
0
Co za żnieczulica... jesteśmy jednak dziwnym społeczeństwem
Avatar
pan wasz / 30 listopada 2009 o 21:40
0
znieczulica u mocherow to norma tylko stare dewoty umia dzwonic na pogotowie jak sraczke maja a przy okazji komplet badan z robia bo sie do przychodni nie chce pojsc ale na targowisku czy pod blokiem caly dzien stoja i plotkuja i nic ich nie boli!!!! dziwne nie?
Avatar
pab / 30 listopada 2009 o 21:08
0
Pikuś,Pan Pikuś napisał:
Oj leni się Redaktor, oj leni na całego ........
Fabuła artykułu przygotowana przez czytelnika, zdjęcie ..... z ARCHIWUM sprzed conajmniej 3 miesięcy (a nie z piątku).


Panie Pikusiu, mylisz się, bo zdjęcie zostało zrobione właśnie w piątek. Pozdrawiam
Avatar
Pikuś,Pan Pikuś / 30 listopada 2009 o 18:38
0
Oj leni się Redaktor, oj leni na całego ........
Fabuła artykułu przygotowana przez czytelnika, zdjęcie ..... z ARCHIWUM sprzed conajmniej 3 miesięcy (a nie z piątku).
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 7 1

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 10 3

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 7 1

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 1 5

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 2

Tarnów. Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 23 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 37 12

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

Jest termin pierwszej sesji Rady Miasta Lublin i ślubowania prezydenta