Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

12 stycznia 2009 r.
22:10
Edytuj ten wpis

Rodzice protestowali przeciwko przenosinom szkół

Autor: Zdjęcie autora (pab)
0 8 A A

Rodzice z dziećmi, nauczyciele i dyrektorzy szkół - wszyscy pojawili się w poniedziałek wieczorem w Urzędzie Miasta na posiedzeniu komisji edukacji, na której radni mieli rozmawiać o propozycji reorganizacji sieci szkół w Puławach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Propozycję przygotował specjalny zespół powołany przez prezydenta. Zasiadali w nim dyrektorzy szkół, urzędnicy i niektórzy radni. Zespół zaproponował m.in. żeby Szkoła Podstawowa nr 3 przeniosła się z ul. Jaworowej na ul. 6 Sierpnia i połączyła z istniejącą tam Szkołą Podstawową nr 10. Gimnazjum nr 1 z ul. 6 Sierpnia miałoby się przenieść w miejsce "Trójki” na ul. Jaworową. Gimnazjum nr 3 z osiedla Niwa miałoby w ogóle przestać istnieć.

Proponowane zmiany miały związek z tym, że od września do szkół podstawowych zaczną chodzić sześciolatkowie. Władze miasta chciały także oddzielić szkoły podstawowe od gimnazjów.

Ale wszystkie zaproponowane zmiany wywołały bardzo ostry opór ze strony rodziców. Wszyscy stawili się na komisji edukacji, żeby zaprotestować przeciwko planom miasta. Ludzi przyszło tak wielu, że nie wszyscy zmieścili się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas kilkugodzinnej dyskusji nie zabrakło emocji.
Ostatecznie wiceprezydent Puław Ewa Wójcik zapowiedziała wycofanie się miasta z pierwotnej propozycji. W zamian za to radni będą się zajmować pomysłem tworzenia zespołów szkół w miejscach gdzie działa podstawówka i gimnazjum.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
oj / 15 stycznia 2009 r. o 08:58
Takich spraw nie zalatwia się zza biurka.Z ludżmi się rozmawia wcześniej a nie czeka aż wybuchnie burza .Wydział Oświaty powinien wstać i przejść się po szkołach sam a nie decydować nie podnosząc się z foteli. To dobra nauczka.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2009 r. o 21:56
jak się zrobi wyłom w murze to już tak łatwo nie jest zatamowac wody. Wczoraj pokzali rodzice i nauczyciele, że nie tak łatwo zamknąć im usta. Ci co kazali ćwiczyć w lesie sami się w tym lesie mogą znaleźć.
Avatar
obywatel / 13 stycznia 2009 r. o 20:00
i ja rowniez wczoraj bylem i do dzis jestem pod wrazeniem tego co sie dzialo. ludzie nie moga bezczynnie przypatrywac sie potajemnym ukladom i prywacie. z tego co sie dzis dowiedzialem pani wiceprezydent wycofala sie rowniez z drugiej opcji tworzenia zespolow szkol i rzucone zostalo owsiakowe haslo " robta co chceta" czyli ewentualne zniesienie rejonizacji co i tak predzej czy pozniej wyeliminuje pewne szkoly i kadre nauczycielska. te szkoly ktore ,wbrew zapewnianiom pani wojcik ze wszystkie szkoly sa rowne, nie sa przez urzad miasta po prostu tak czy owak faworyzowane.osobiscie chce mi sie smiac ze pani wiceprezydent uniosla sie az tak personalnie i "zalapala focha" co swiadczy tylko o ewidentnej niekompetencji i braku klasy.mozna pisac bardzo wiele o pewnych sprawach ktore sa tejemnica poliszynela jesli chodzi o oswiate i ukladziki urzedu miasta.na dzien dzisiejszy wiadomo, ze pani ewa bedac osoba dosc uparta tak czy owak bedzie chciala pokazac tym niepokornym gdzie ich miejsce i kto tu rzadzi. smutne troche ale trzymam kciuki za madre szkoly, rodzicow i nauczycieli.notabene ciekawy jestem czy ktos zauwazyl ktorzy z czlonkow dyrekcji ktorzy tak aprobowali ten projekt siedzieli wczoraj ze spuszczonymi glowami.kto zauwazyl i chwile pomysli bedzie rozumial juz w sumie wszystko.
i ja rowniez wczoraj bylem i do dzis jestem pod wrazeniem tego co sie dzialo. ludzie nie moga bezczynnie przypatrywac sie potajemnym ukladom i prywacie. z tego co sie dzis dowiedzialem pani wiceprezydent wycofala sie rowniez z drugiej opcji tworzenia zespolow szkol i rzucone zostalo owsiakowe haslo " robta co chceta" czyli ewentualne zniesienie rejonizacji co i tak predzej czy pozniej wyeliminuje pewne szkoly i kadre nauczycielska. te szkoly ktore ,wbrew zapewnianiom pani wojcik ze wszystkie szkoly sa rowne, nie sa przez urzad mias... rozwiń
Avatar
kj / 13 stycznia 2009 r. o 17:19
jk napisał:
Nie wszyscy rodzice pojawili sie wcz w urzedzie jak pisza w gazecie redaktorzy i nie wszyscy rodzice byli przeciw. Dlaczego szanowni redaktorzy zawsze przedstawiaja tak nie jasno sprawe... Wszyscy przeciwko.... Bzdura!!! A co takiego szkola nr 3 daje dziciom??? Procz stresu?????

Wszyscy,............... którzy maja równo pod sufitem :)Ja tez tam byłam
A szkoła podstawowa nr 3 choć nie mam do niej żadnych sentymentów jest po prostu szkołą małą, przytulną, ze wspaniałą kadrą oraz obsługa i administracją, gdzie wszyscy się szanuja i znają i bzdury wygadują Ci którzy myślą ze to szkoła tylko dla orłów i przynoszaca stres dzieciom.....To jest po prostu szkoła, w której stworzono jedną wielka "rodzinę", która przez wiele lat pracy zasłuzyła sobie na swoje dobre imie, ale niestety ludzie są ludzmi i.....zazdroszczą zamiast brac przykład i tworzyć nowe takie własnie szkoły wola zburzyć coś co się wyróznia.....

Wszyscy,............... którzy maja równo pod sufitem :)Ja tez tam byłam
A szkoła podstawowa nr 3 choć nie mam do niej żadnych sentymentów jest po prostu szkołą małą, przytulną, ze wspaniałą kadrą oraz obsługa i administracją, gdzie wszyscy się szanuja i znają i bzdury wygadują Ci którzy myślą ze to szkoła tylko dla orłów i przynoszaca stres dzieciom.....To jest po prostu szkoła, w której stworzono jedną wielka "rodzinę", która przez wiele lat pracy zasłuzyła sobie na swoje dobre imie, ale niestety ludzi... rozwiń
Avatar
ktos / 13 stycznia 2009 r. o 15:54
Chcialem Szanownej Oli wyjasnic, ze Wspolnota od poczatku byla przeciw tym zmianom. Takze Platforma sie sprzeciwila ( jej cześć), stad projekt nie przeszedl. Gdyby bylo inaczej, szkoly moglyby sie juz pakowac... Trudno w to uwierzyc, ale jakie to ma znaczenie. najwzniejsze jest ze ta glupota nie znalazla uznania.
Avatar
jk / 13 stycznia 2009 r. o 14:36
Nie wszyscy rodzice pojawili sie wcz w urzedzie jak pisza w gazecie redaktorzy i nie wszyscy rodzice byli przeciw. Dlaczego szanowni redaktorzy zawsze przedstawiaja tak nie jasno sprawe... Wszyscy przeciwko.... Bzdura!!! A co takiego szkola nr 3 daje dziciom??? Procz stresu?????
Avatar
malkontent / 13 stycznia 2009 r. o 09:45
Ważne był wczorajszy dzień w życiu miasta ponieważ zmiany, które były zaproponowane przez zespół Prezydenta Grobla były wbrew miastu i jego Mieszkańcom. Miejmy nadzieje, że była to ostatnia głupota wymyślona przez Prezydenta i jego klikę, tym bardziej że chęć do zmian w systemie oświaty i zamykania szkół pojawia się w tym zespole dość często. Może by zastanowić się nad zmianą Prezydenta Grobla w następnych wyborach, albo przynajmniej dzisiaj nad odwołaniem jego zastępcy p. Wójcik.
Avatar
ola / 13 stycznia 2009 r. o 08:29
Coś takiego. Nie spodziewałam się, że prezydent Grobel z Platformą i Wspólnotą spróbują w oświacie proponować takie rzeczy wbrew ludziom i wszelkiemu rozsądkowi a przy okazji kręcić lody. My wam tego nie zapomnimy.
Avatar
oj / 15 stycznia 2009 r. o 08:58
Takich spraw nie zalatwia się zza biurka.Z ludżmi się rozmawia wcześniej a nie czeka aż wybuchnie burza .Wydział Oświaty powinien wstać i przejść się po szkołach sam a nie decydować nie podnosząc się z foteli. To dobra nauczka.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2009 r. o 21:56
jak się zrobi wyłom w murze to już tak łatwo nie jest zatamowac wody. Wczoraj pokzali rodzice i nauczyciele, że nie tak łatwo zamknąć im usta. Ci co kazali ćwiczyć w lesie sami się w tym lesie mogą znaleźć.
Avatar
obywatel / 13 stycznia 2009 r. o 20:00
i ja rowniez wczoraj bylem i do dzis jestem pod wrazeniem tego co sie dzialo. ludzie nie moga bezczynnie przypatrywac sie potajemnym ukladom i prywacie. z tego co sie dzis dowiedzialem pani wiceprezydent wycofala sie rowniez z drugiej opcji tworzenia zespolow szkol i rzucone zostalo owsiakowe haslo " robta co chceta" czyli ewentualne zniesienie rejonizacji co i tak predzej czy pozniej wyeliminuje pewne szkoly i kadre nauczycielska. te szkoly ktore ,wbrew zapewnianiom pani wojcik ze wszystkie szkoly sa rowne, nie sa przez urzad miasta po prostu tak czy owak faworyzowane.osobiscie chce mi sie smiac ze pani wiceprezydent uniosla sie az tak personalnie i "zalapala focha" co swiadczy tylko o ewidentnej niekompetencji i braku klasy.mozna pisac bardzo wiele o pewnych sprawach ktore sa tejemnica poliszynela jesli chodzi o oswiate i ukladziki urzedu miasta.na dzien dzisiejszy wiadomo, ze pani ewa bedac osoba dosc uparta tak czy owak bedzie chciala pokazac tym niepokornym gdzie ich miejsce i kto tu rzadzi. smutne troche ale trzymam kciuki za madre szkoly, rodzicow i nauczycieli.notabene ciekawy jestem czy ktos zauwazyl ktorzy z czlonkow dyrekcji ktorzy tak aprobowali ten projekt siedzieli wczoraj ze spuszczonymi glowami.kto zauwazyl i chwile pomysli bedzie rozumial juz w sumie wszystko.
i ja rowniez wczoraj bylem i do dzis jestem pod wrazeniem tego co sie dzialo. ludzie nie moga bezczynnie przypatrywac sie potajemnym ukladom i prywacie. z tego co sie dzis dowiedzialem pani wiceprezydent wycofala sie rowniez z drugiej opcji tworzenia zespolow szkol i rzucone zostalo owsiakowe haslo " robta co chceta" czyli ewentualne zniesienie rejonizacji co i tak predzej czy pozniej wyeliminuje pewne szkoly i kadre nauczycielska. te szkoly ktore ,wbrew zapewnianiom pani wojcik ze wszystkie szkoly sa rowne, nie sa przez urzad mias... rozwiń
Avatar
kj / 13 stycznia 2009 r. o 17:19
jk napisał:
Nie wszyscy rodzice pojawili sie wcz w urzedzie jak pisza w gazecie redaktorzy i nie wszyscy rodzice byli przeciw. Dlaczego szanowni redaktorzy zawsze przedstawiaja tak nie jasno sprawe... Wszyscy przeciwko.... Bzdura!!! A co takiego szkola nr 3 daje dziciom??? Procz stresu?????

Wszyscy,............... którzy maja równo pod sufitem :)Ja tez tam byłam
A szkoła podstawowa nr 3 choć nie mam do niej żadnych sentymentów jest po prostu szkołą małą, przytulną, ze wspaniałą kadrą oraz obsługa i administracją, gdzie wszyscy się szanuja i znają i bzdury wygadują Ci którzy myślą ze to szkoła tylko dla orłów i przynoszaca stres dzieciom.....To jest po prostu szkoła, w której stworzono jedną wielka "rodzinę", która przez wiele lat pracy zasłuzyła sobie na swoje dobre imie, ale niestety ludzie są ludzmi i.....zazdroszczą zamiast brac przykład i tworzyć nowe takie własnie szkoły wola zburzyć coś co się wyróznia.....

Wszyscy,............... którzy maja równo pod sufitem :)Ja tez tam byłam
A szkoła podstawowa nr 3 choć nie mam do niej żadnych sentymentów jest po prostu szkołą małą, przytulną, ze wspaniałą kadrą oraz obsługa i administracją, gdzie wszyscy się szanuja i znają i bzdury wygadują Ci którzy myślą ze to szkoła tylko dla orłów i przynoszaca stres dzieciom.....To jest po prostu szkoła, w której stworzono jedną wielka "rodzinę", która przez wiele lat pracy zasłuzyła sobie na swoje dobre imie, ale niestety ludzi... rozwiń
Avatar
ktos / 13 stycznia 2009 r. o 15:54
Chcialem Szanownej Oli wyjasnic, ze Wspolnota od poczatku byla przeciw tym zmianom. Takze Platforma sie sprzeciwila ( jej cześć), stad projekt nie przeszedl. Gdyby bylo inaczej, szkoly moglyby sie juz pakowac... Trudno w to uwierzyc, ale jakie to ma znaczenie. najwzniejsze jest ze ta glupota nie znalazla uznania.
Avatar
jk / 13 stycznia 2009 r. o 14:36
Nie wszyscy rodzice pojawili sie wcz w urzedzie jak pisza w gazecie redaktorzy i nie wszyscy rodzice byli przeciw. Dlaczego szanowni redaktorzy zawsze przedstawiaja tak nie jasno sprawe... Wszyscy przeciwko.... Bzdura!!! A co takiego szkola nr 3 daje dziciom??? Procz stresu?????
Avatar
malkontent / 13 stycznia 2009 r. o 09:45
Ważne był wczorajszy dzień w życiu miasta ponieważ zmiany, które były zaproponowane przez zespół Prezydenta Grobla były wbrew miastu i jego Mieszkańcom. Miejmy nadzieje, że była to ostatnia głupota wymyślona przez Prezydenta i jego klikę, tym bardziej że chęć do zmian w systemie oświaty i zamykania szkół pojawia się w tym zespole dość często. Może by zastanowić się nad zmianą Prezydenta Grobla w następnych wyborach, albo przynajmniej dzisiaj nad odwołaniem jego zastępcy p. Wójcik.
Avatar
ola / 13 stycznia 2009 r. o 08:29
Coś takiego. Nie spodziewałam się, że prezydent Grobel z Platformą i Wspólnotą spróbują w oświacie proponować takie rzeczy wbrew ludziom i wszelkiemu rozsądkowi a przy okazji kręcić lody. My wam tego nie zapomnimy.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

65-letni mieszkaniec Lublina namawiany przez „doradcę” zainstalował na swoim komputerze tzw. zdalny pulpit. Dzięki temu oszust wyprowadził z jego bankowego rachunku wszystkie oszczędności.

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejne mecze kontrolne. W piątek podopieczni Goncalo Feio znowu pojawili się na boisku dwa razy. Tym razem sprawdzili formę na tle trzecioligowców z grupy czwartej. Najpierw pokonali Chełmiankę 3:0, a następnie wbili trzy bramki KS Wiązownica.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Rozmowa z dr hab. Adamem Kopciowskim, prof. UMCS, p.o. Kierownika Pracowni Kultury i Historii Żydów w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS.

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!
galeria

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!

Na pożegnanie ferii w Domu Kultury LSM odbyła się premiera bajki Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. To wyczekiwane wydarzenie przyciągnęło na widownię tłumy, a przede wszystkim: mamusie i tatusiów, babcie i dziadków aktorów animujących kukiełki oraz dzieci z pobliskiego przedszkola.

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

39-letni mieszkaniec Świdnika ukrywał się nie chcąc trafić do więzienia. Wpadł w czwartek. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki.

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia Mercedesa z samochodem ciężarowym, do którego doszło w piątek po południu w Łopienniku Górnym na DK 17.

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

W czwartek po południu wzdłuż torowiska na stacji kolejowej w Świdniku szła kobieta. Z przeciwnego kierunku przejeżdżał pociąg.

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu
1 lutego 2023, 19:00

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu

Już 1 lutego o godz. 19 w restauracji Brama Spotkań w Zamościu (ul. Królowej Jadwigi 2) wystąpi popularny komiks Sebastian Rejent. Autor wykona swój najnowszy program "Optima Forma".

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Miejskie targowisko w Terespolu zmieni się nie do poznania. Za pieniądze z Polskiego Ładu przy ulicy Granicznej powstanie też altana rekreacyjna i ogród w stylu XVIII–wiecznym.

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Policjanci ze Świdnika zatrzymali 50-latkę, która zraniła swojego męża nożyczkami. Kobieta wcześniej miała się też nad nim znęcać psychicznie i fizycznie.

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac w powiecie bialskim może starać się o status miasta. Ale najpierw władze gminy spytają o zdanie mieszkańców.

Polski Cukier Start zagra w Sopocie z Treflem. Kluczowy moment sezonu

Polski Cukier Start zagra w Sopocie z Treflem. Kluczowy moment sezonu

Przed drużyną z Lublina seria bardzo ważnych meczów. Za kilka tygodni powinniśmy już poznać odpowiedź na pytanie: na co w tym sezonie stać Polski Cukier Start? Na początek już w sobotę drużyna Artura Gronka postara się o niespodziankę w Sopocie, gdzie zmierzy się z tamtejszym Treflem (godz. 19.30).

14-latka zmanipulowana przez byłego kryminalistę. "Mam nadzieję, że pójdzie do więzienia za to, co jej zrobił"
film

14-latka zmanipulowana przez byłego kryminalistę. "Mam nadzieję, że pójdzie do więzienia za to, co jej zrobił"

14-letna Alicja po miesiącu poszukiwań odnalazła się na terenie Niemiec, w towarzystwie 33-letniego byłego kryminalisty. Zakochana nastolatka, po tygodniu spędzonym w domu dziecka, znowu uciekła i przez dwa tygodnie ukrywała się z Dawidem R. Czy organy ścigania wystarczająco chroniły autystyczną nastolatkę?

Spora suma do podziału. Miasto dopłaca do wymiany pieców

Spora suma do podziału. Miasto dopłaca do wymiany pieców

Ponad 1,8 mln zł wydało miasto Zamość od 2016 przyznając mieszkańcom i lokalnym przedsiębiorstwom dotacje na wymianę starych pieców węglowych na ekologiczne. W tym roku do rozdysponowania jest kolejnych 360 tys. zł. Nabór wniosków ruszy za kilka dni.

Spektakl "Przepis na Cohena" wraca do Centrum Kultury
10 lutego 2023, 19:00

Spektakl "Przepis na Cohena" wraca do Centrum Kultury

Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na pokazy spektaklu muzycznego Łukasza Witt-Michałowskiego - "Przepis na Cohena". Sztukę będzie można zobaczyć 10 i 11 lutego o godz. 19.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!