Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

8 stycznia 2009 r.
18:36
Edytuj ten wpis

Rolnik doprowadził do zamarznięcia zwierząt

Autor: Zdjęcie autora (mawi)
0 10 A A

Dwie zamarznięte kozy i trzy, które ledwo żyły - to widok, jaki zastali policjanci, strażnicy ochrony zwierząt i pracownicy kurowskiego Urzędu Gminy w oborze jednego z gospodarstw w miejscowości Posiołek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O tym, że zwierzęta żyją tam w fatalnych warunkach zaalarmowała władze gminy Kurów sołtys wsi Jadwiga Abramek. - Wyglądało to strasznie - opowiada Arkadiusz Małecki, pracownik urzędu, który był na miejscu.

Od wójta Kurowa usłyszeliśmy, że właściciel zwierząt notorycznie doprawdza je do takiego stanu. - Ta sytuacja zdarza się nie po raz pierwszy - mówi Stanisław Wójcicki. - Poprzednio ten człowiek zagłodził konia i krowę. Po tych wydarzeniach zmusiliśmy go do sprzedaży drugiego konia - dodaje.

Zamarznięte zwierzęta zostały na miejscu. Jutro gmina zajmie się ich utylizacją. Pozostałe kozy trafiły do lecznicy weterynaryjnej w Lublinie. Właściecielowi grozi kara za znęcanie się nad nimi.

Przy okazji wizyty służb mundurowych oberwało się też sąsiadowi nieodpowiedzialnego rolnika, bo okazało się, że znęca się on nad swoim psem tłukąc go garnkiem.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 stycznia 2009 o 12:19
0
pinto napisał:
widziałem tego linka ,fakt że nie które rzeczy są porażające ale część mnie nie dziwi. Szwecja Norwegja maciorki wraz z prosiętami są chowane na dworze w śniegu nikogo to nie dziwi a tak wrażliwy może być tylko mieszczuchy,który w wieku 30 dowiaduje się że krowa robi muuu.A niektórzy widzą zwierze gospodarskie pierwszy raz gnajac autem na wakacje pozdrawiam


Co to ma wspólnego z okrucieństwem wobec zwierząt?
Moze i w Norwegii hoduje się świnki na wolnym powietrzu ale chyba nikt nie doprowadza do ich zamarznięcia?
Tutaj zwierzęta miały swoją oborę i mimo wszystko umarły straszną śmiercią a tylko dlatego, ze nie miały zapewnionej odpowiedniej opieki ze strony właściciela który zanim je zabił czerpał z nich jakieś tam zyski. I to jest potworne, taki "człowiek" kupuje sobie zwierzę które daje mu utrzymanie w zamian za opiekę i jak się z tej umowy wywiązuje głodząc je i doprowadzając do jego śmierci?


Co to ma wspólnego z okrucieństwem wobec zwierząt?
Moze i w Norwegii hoduje się świnki na wolnym powietrzu ale chyba nikt nie doprowadza do ich zamarznięcia?
Tutaj zwierzęta miały swoją oborę i mimo wszystko umarły straszną śmiercią a tylko dlatego, ze nie miały zapewnionej odpowiedniej opieki ze strony właściciela który zanim je zabił czerpał z nich jakieś tam zyski. I to jest potworne, taki "człowiek" kupuje sobie zwierzę które daje mu utrzymanie w zamian za opiekę i jak się z tej umowy wywi... rozwiń
Avatar
pinto / 9 stycznia 2009 o 06:56
0
widziałem tego linka ,fakt że nie które rzeczy są porażające ale część mnie nie dziwi. Szwecja Norwegja maciorki wraz z prosiętami są chowane na dworze w śniegu nikogo to nie dziwi a tak wrażliwy może być tylko mieszczuchy,który w wieku 30 dowiaduje się że krowa robi muuu.A niektórzy widzą zwierze gospodarskie pierwszy raz gnajac autem na wakacje pozdrawiam
Avatar
pinto / 9 stycznia 2009 o 06:46
0
olo napisał:
[url="http://www.strazdlazwierzat.com.pl/index.php?pliki=interwencje"]http://www.strazdlazwierzat.com.pl/index.p...iki=interwencje[/url]
Avatar
olo / 9 stycznia 2009 o 00:14
0
[url="http://www.strazdlazwierzat.com.pl/index.php?pliki=interwencje"]http://www.strazdlazwierzat.com.pl/index.p...iki=interwencje[/url]
Avatar
ana / 9 stycznia 2009 o 00:06
0
TO NIE ROLNICY TO BYDLAKI TAK POSTĘPUJĄ Z WŁASNYMI ZWIERZĘTAMI dobry rolnik tak się nie zachowuje Sam się wal garnkiem w łeb A Ty drugi wyprowadź się do budy psa zobaczymy jak Ci w d.. będzie cieplutko a i jeszcze nie jedz nic bo po co !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! co z tego , że zwierze duszy nie ma a zresztą jakie znaczenie ma tu Twoje przekonanie religijne ma czy nie ma
ale ma na pewno prawo do tego, żeby nikt się nad nim nie znęcał.
TO NIE ROLNICY TO BYDLAKI TAK POSTĘPUJĄ Z WŁASNYMI ZWIERZĘTAMI dobry rolnik tak się nie zachowuje Sam się wal garnkiem w łeb A Ty drugi wyprowadź się do budy psa zobaczymy jak Ci w d.. będzie cieplutko a i jeszcze nie jedz nic bo po co !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! co z tego , że zwierze duszy nie ma a zresztą jakie znaczenie ma tu Twoje przekonanie religijne ma czy nie ma
ale ma na pewno pr... rozwiń
Avatar
asia / 8 stycznia 2009 o 23:07
0
zabić h.... to mało trzeba go drzeć w pasy i urwać mu j...., nigdy do Sądu bo w RP ->>>>> Sądne dni sądów - podsumowanie roku. Wstrząsające i tragiczne wyznania sędziów RP - sędziowie wyrokują bez czytania akt... W nr. 50/2008 Newsweeka ukazał się artykuł pt. " Sądne dni sądów". Oprócz znanych nam już argumentów o przeciążeniu pracą, złych płacach pojawił się nowy a zarazem najbardziej tragiczny: że tak źle w sądownictwie nie było. Nasze stowarzyszenie od 3 lat twierdzi, iż tak źle nie było nawet za komuny a obecną sprawiedliwość przyrównuje do stalinowsko - białoruskiej. Może wyrażaliśmy nasze poglądy o prokuraturach i sądach dosadnie ale to co potwierdzają sędziowie napawa wręcz przerażeniem.
Otóż wg Newsweeka jeden z sędziów z Sądu w Tarnowskich Górach - członek zarządu Iustiti przyznaje, że sędzia nie ma czasu na dogłębne czytanie akt. Wielu sędziów ponoć przyznaje, iż dopiero pisząc uzasadnienie zauważali ważny problem prawny. Przyznają, że nie są w stanie wystarczająco uważnie wysłuchać świadków, rozpoznać problem, wczuć się w sytuację stron, należycie je zrozumieć i właściwie wymierzyć sprawiedliwość. Wg sędziów dla Ministerstwa Sprawiedliwości nie jest ważna jakość sądzenia a wyłącznie szybkość. Sędziowie mówią, że na tle Europy jest ich dużo, ale wszystko robić muszą sami a brak jest asystentów i wykwalifikowanej kadry sekretariatów. Podają konkretne porównanie: że w Hiszpanii każdy sędzia ma asystenta i dziesięć osób w sekretariacie. W tej samej Hiszpanii każda rozprawa jest nagrywana za pomocą kamery.
Tyle, że w RP ci biadolący często słusznie sędziowie, panicznie boją się nagrywania a także nie robią pożytku z uprawnień dotyczących fałszowania dowodów przez prokuratorów, świadków banki, pomimo że posiadają odpowiednie instrumenty prawne.
Szanowni sędziowie, żaden przepis w RP nie zabrania nagrywania. To wy go zabraniacie.
Dlaczego więc lamentujecie?
W artykule poruszono także istotny wątek dotyczący końca bytu asesora ( do maja 2009 r.).
Mówi się że asesorzy mają błyskawicznie nawet po roku asesury uzyskiwać nominacje sędziowskie.
Pytamy czy zmiana ich nazwy z asesora na sędziego zmieni na korzyść jakość ich sądzenia? - Nie.
W ten sposób będą wyłącznie nietykalni i niezawiśli a arogancja będzie z nich biła na kilometry.
I to nie było by jeszcze tragiczne, gdy by znali prawo. Ale także z tym jest tragicznie.
I w końcu ostatni argument: czy zgodnie z art. 7 kpk w którym to sędzia ma orzekać zgodnie ze swoim doświadczeniem życiowym, pytamy: czy asesor takie doświadczenie posiada? NIE.
I pytanie następne, czy ta Newsweka ocena jest prawdziwa czy też przesadzona?
Odpowiadamy: dla 10% sędziów a także prokuratorów, którzy rzetelnie czytają akta, dochodzą prawdy ocena jest słuszna, natomiast 90% z nich nigdy akt nie czytało, uważają się za nieomylnych i bezkarnych, dokonując często odwetu na stronach procesowych. I tego nie zmienią płace a porządna kontrola etapu minimum 3 letniej praktyki zawodowej pod okiem obserwatora - patrona czy kogoś podobnego.

I co najgorsze: porządni prokuratorzy i sędziowie są przez głupszych kolegów uważani jako nieudacznicy. Ta choroba sięga od Sądów grodzkich aż do SN, a o prokuraturze nie wspomnę, bo w naszej ocenie jest to organizacja quasi przestępcza.
Bezkarność przestępstw prokuratorów wyprzedziła już dawno czasy stalinowskie, może z wyjątkiem tortur.
zabić h.... to mało trzeba go drzeć w pasy i urwać mu j...., nigdy do Sądu bo w RP ->>>>> Sądne dni sądów - podsumowanie roku. Wstrząsające i tragiczne wyznania sędziów RP - sędziowie wyrokują bez czytania akt... W nr. 50/2008 Newsweeka ukazał się artykuł pt. " Sądne dni sądów". Oprócz znanych nam już argumentów o przeciążeniu pracą, złych płacach pojawił się nowy a zarazem najbardziej tragiczny: że tak źle w sądownictwie nie było. Nasze stowarzyszenie od 3 lat twierdzi, iż tak źle nie było nawet za komuny a obec... rozwiń
Avatar
QRZS / 8 stycznia 2009 o 21:55
0
rumb napisał:
Przecież to tylko zwierze. Nie ma duszy.


Ale z ciebie deb***, nieuk i k
Avatar
Gość / 8 stycznia 2009 o 20:31
0
rumb napisał:
Przecież to tylko zwierze. Nie ma duszy.



Duszy to prędzej ty nie masz. W każdym razie nie jesteś dobrym człowiekiem i w dodatku niedouczonym, bo zwierzę czy ma duszę czy nie jest istotą żywą, czuje ból i strach, głód i bicie tak samo jak człowiek.
Avatar
rumb / 8 stycznia 2009 o 20:20
0
Przecież to tylko zwierze. Nie ma duszy.
Avatar
Gość / 8 stycznia 2009 o 19:35
0
Oto "człowiek", pan i władca stworzeń które ma pod opieką.

W głowie się nie mieści takie okrucieństwo, co za sk...syn kupuje sobie zwierzęta po to by je maltretować.
Ten nawet nie zasługujący na miano człowieka powinien dostać zakaz trzymania jakichkolwiek zwierząt do końca swojego nędznego życia.

A temu dziadowi co bił psa może kiedyś też los podobnie odpłaci i ktoś go w ryja będzie tłukł.
Avatar
Gość / 9 stycznia 2009 o 12:19
0
pinto napisał:
widziałem tego linka ,fakt że nie które rzeczy są porażające ale część mnie nie dziwi. Szwecja Norwegja maciorki wraz z prosiętami są chowane na dworze w śniegu nikogo to nie dziwi a tak wrażliwy może być tylko mieszczuchy,który w wieku 30 dowiaduje się że krowa robi muuu.A niektórzy widzą zwierze gospodarskie pierwszy raz gnajac autem na wakacje pozdrawiam


Co to ma wspólnego z okrucieństwem wobec zwierząt?
Moze i w Norwegii hoduje się świnki na wolnym powietrzu ale chyba nikt nie doprowadza do ich zamarznięcia?
Tutaj zwierzęta miały swoją oborę i mimo wszystko umarły straszną śmiercią a tylko dlatego, ze nie miały zapewnionej odpowiedniej opieki ze strony właściciela który zanim je zabił czerpał z nich jakieś tam zyski. I to jest potworne, taki "człowiek" kupuje sobie zwierzę które daje mu utrzymanie w zamian za opiekę i jak się z tej umowy wywiązuje głodząc je i doprowadzając do jego śmierci?


Co to ma wspólnego z okrucieństwem wobec zwierząt?
Moze i w Norwegii hoduje się świnki na wolnym powietrzu ale chyba nikt nie doprowadza do ich zamarznięcia?
Tutaj zwierzęta miały swoją oborę i mimo wszystko umarły straszną śmiercią a tylko dlatego, ze nie miały zapewnionej odpowiedniej opieki ze strony właściciela który zanim je zabił czerpał z nich jakieś tam zyski. I to jest potworne, taki "człowiek" kupuje sobie zwierzę które daje mu utrzymanie w zamian za opiekę i jak się z tej umowy wywi... rozwiń
Avatar
pinto / 9 stycznia 2009 o 06:56
0
widziałem tego linka ,fakt że nie które rzeczy są porażające ale część mnie nie dziwi. Szwecja Norwegja maciorki wraz z prosiętami są chowane na dworze w śniegu nikogo to nie dziwi a tak wrażliwy może być tylko mieszczuchy,który w wieku 30 dowiaduje się że krowa robi muuu.A niektórzy widzą zwierze gospodarskie pierwszy raz gnajac autem na wakacje pozdrawiam
Avatar
pinto / 9 stycznia 2009 o 06:46
0
olo napisał:
[url="http://www.strazdlazwierzat.com.pl/index.php?pliki=interwencje"]http://www.strazdlazwierzat.com.pl/index.p...iki=interwencje[/url]
Avatar
olo / 9 stycznia 2009 o 00:14
0
[url="http://www.strazdlazwierzat.com.pl/index.php?pliki=interwencje"]http://www.strazdlazwierzat.com.pl/index.p...iki=interwencje[/url]
Avatar
ana / 9 stycznia 2009 o 00:06
0
TO NIE ROLNICY TO BYDLAKI TAK POSTĘPUJĄ Z WŁASNYMI ZWIERZĘTAMI dobry rolnik tak się nie zachowuje Sam się wal garnkiem w łeb A Ty drugi wyprowadź się do budy psa zobaczymy jak Ci w d.. będzie cieplutko a i jeszcze nie jedz nic bo po co !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! co z tego , że zwierze duszy nie ma a zresztą jakie znaczenie ma tu Twoje przekonanie religijne ma czy nie ma
ale ma na pewno prawo do tego, żeby nikt się nad nim nie znęcał.
TO NIE ROLNICY TO BYDLAKI TAK POSTĘPUJĄ Z WŁASNYMI ZWIERZĘTAMI dobry rolnik tak się nie zachowuje Sam się wal garnkiem w łeb A Ty drugi wyprowadź się do budy psa zobaczymy jak Ci w d.. będzie cieplutko a i jeszcze nie jedz nic bo po co !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! co z tego , że zwierze duszy nie ma a zresztą jakie znaczenie ma tu Twoje przekonanie religijne ma czy nie ma
ale ma na pewno pr... rozwiń
Avatar
asia / 8 stycznia 2009 o 23:07
0
zabić h.... to mało trzeba go drzeć w pasy i urwać mu j...., nigdy do Sądu bo w RP ->>>>> Sądne dni sądów - podsumowanie roku. Wstrząsające i tragiczne wyznania sędziów RP - sędziowie wyrokują bez czytania akt... W nr. 50/2008 Newsweeka ukazał się artykuł pt. " Sądne dni sądów". Oprócz znanych nam już argumentów o przeciążeniu pracą, złych płacach pojawił się nowy a zarazem najbardziej tragiczny: że tak źle w sądownictwie nie było. Nasze stowarzyszenie od 3 lat twierdzi, iż tak źle nie było nawet za komuny a obecną sprawiedliwość przyrównuje do stalinowsko - białoruskiej. Może wyrażaliśmy nasze poglądy o prokuraturach i sądach dosadnie ale to co potwierdzają sędziowie napawa wręcz przerażeniem.
Otóż wg Newsweeka jeden z sędziów z Sądu w Tarnowskich Górach - członek zarządu Iustiti przyznaje, że sędzia nie ma czasu na dogłębne czytanie akt. Wielu sędziów ponoć przyznaje, iż dopiero pisząc uzasadnienie zauważali ważny problem prawny. Przyznają, że nie są w stanie wystarczająco uważnie wysłuchać świadków, rozpoznać problem, wczuć się w sytuację stron, należycie je zrozumieć i właściwie wymierzyć sprawiedliwość. Wg sędziów dla Ministerstwa Sprawiedliwości nie jest ważna jakość sądzenia a wyłącznie szybkość. Sędziowie mówią, że na tle Europy jest ich dużo, ale wszystko robić muszą sami a brak jest asystentów i wykwalifikowanej kadry sekretariatów. Podają konkretne porównanie: że w Hiszpanii każdy sędzia ma asystenta i dziesięć osób w sekretariacie. W tej samej Hiszpanii każda rozprawa jest nagrywana za pomocą kamery.
Tyle, że w RP ci biadolący często słusznie sędziowie, panicznie boją się nagrywania a także nie robią pożytku z uprawnień dotyczących fałszowania dowodów przez prokuratorów, świadków banki, pomimo że posiadają odpowiednie instrumenty prawne.
Szanowni sędziowie, żaden przepis w RP nie zabrania nagrywania. To wy go zabraniacie.
Dlaczego więc lamentujecie?
W artykule poruszono także istotny wątek dotyczący końca bytu asesora ( do maja 2009 r.).
Mówi się że asesorzy mają błyskawicznie nawet po roku asesury uzyskiwać nominacje sędziowskie.
Pytamy czy zmiana ich nazwy z asesora na sędziego zmieni na korzyść jakość ich sądzenia? - Nie.
W ten sposób będą wyłącznie nietykalni i niezawiśli a arogancja będzie z nich biła na kilometry.
I to nie było by jeszcze tragiczne, gdy by znali prawo. Ale także z tym jest tragicznie.
I w końcu ostatni argument: czy zgodnie z art. 7 kpk w którym to sędzia ma orzekać zgodnie ze swoim doświadczeniem życiowym, pytamy: czy asesor takie doświadczenie posiada? NIE.
I pytanie następne, czy ta Newsweka ocena jest prawdziwa czy też przesadzona?
Odpowiadamy: dla 10% sędziów a także prokuratorów, którzy rzetelnie czytają akta, dochodzą prawdy ocena jest słuszna, natomiast 90% z nich nigdy akt nie czytało, uważają się za nieomylnych i bezkarnych, dokonując często odwetu na stronach procesowych. I tego nie zmienią płace a porządna kontrola etapu minimum 3 letniej praktyki zawodowej pod okiem obserwatora - patrona czy kogoś podobnego.

I co najgorsze: porządni prokuratorzy i sędziowie są przez głupszych kolegów uważani jako nieudacznicy. Ta choroba sięga od Sądów grodzkich aż do SN, a o prokuraturze nie wspomnę, bo w naszej ocenie jest to organizacja quasi przestępcza.
Bezkarność przestępstw prokuratorów wyprzedziła już dawno czasy stalinowskie, może z wyjątkiem tortur.
zabić h.... to mało trzeba go drzeć w pasy i urwać mu j...., nigdy do Sądu bo w RP ->>>>> Sądne dni sądów - podsumowanie roku. Wstrząsające i tragiczne wyznania sędziów RP - sędziowie wyrokują bez czytania akt... W nr. 50/2008 Newsweeka ukazał się artykuł pt. " Sądne dni sądów". Oprócz znanych nam już argumentów o przeciążeniu pracą, złych płacach pojawił się nowy a zarazem najbardziej tragiczny: że tak źle w sądownictwie nie było. Nasze stowarzyszenie od 3 lat twierdzi, iż tak źle nie było nawet za komuny a obec... rozwiń
Avatar
QRZS / 8 stycznia 2009 o 21:55
0
rumb napisał:
Przecież to tylko zwierze. Nie ma duszy.


Ale z ciebie deb***, nieuk i k
Avatar
Gość / 8 stycznia 2009 o 20:31
0
rumb napisał:
Przecież to tylko zwierze. Nie ma duszy.



Duszy to prędzej ty nie masz. W każdym razie nie jesteś dobrym człowiekiem i w dodatku niedouczonym, bo zwierzę czy ma duszę czy nie jest istotą żywą, czuje ból i strach, głód i bicie tak samo jak człowiek.
Avatar
rumb / 8 stycznia 2009 o 20:20
0
Przecież to tylko zwierze. Nie ma duszy.
Avatar
Gość / 8 stycznia 2009 o 19:35
0
Oto "człowiek", pan i władca stworzeń które ma pod opieką.

W głowie się nie mieści takie okrucieństwo, co za sk...syn kupuje sobie zwierzęta po to by je maltretować.
Ten nawet nie zasługujący na miano człowieka powinien dostać zakaz trzymania jakichkolwiek zwierząt do końca swojego nędznego życia.

A temu dziadowi co bił psa może kiedyś też los podobnie odpłaci i ktoś go w ryja będzie tłukł.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 1 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 5 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 3

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 5

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 40 1

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 22 3

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!