Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 lutego 2020 r.
16:02

Sesja Rady Miasta zerwana. Puławscy radni zwyzywani od faszystów

490 101 A A
(fot. Radosław Szczęch / archiwum)

Maryla Malinowska z Forum Obywatelskiego Puławy nazwała radnych faszystami, którzy nie liczą się ze zdaniem mieszkańców. Poszło o uchwałę sprzeciwiającą się tzw. ideologii środowisk LGBT. Pod koniec zebrania, obrady zakłóciła inna z mieszkanek, której nie udzielono głosu. Sesję szybko zakończono.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Puławscy radni, zachęceni przez władze wojewódzkie, w ubiegłym roku przyjęli uchwałę sprzeciwiającą się tzw. ideologii LGBT. Jej główną intencją była ochrona dzieci przed wczesną seksualizacją (oraz tzw. „latarnikami”). Liberalni aktywiści nazwali ją wprowadzaniem „strefy wolnej od LGBT”. To z kolei wzburzyło opinię publiczną, której skutkiem była fala krytyki, jaka spotkała m.in. puławskich samorządowców.

Radni PiS skarżą się teraz, że padli ofiarą nagonki. – Mój profil w internecie zalał masowy hejt ze strony tego środowiska. Otrzymałam niezliczoną liczbę wiadomości i komentarzy, których treści nawet nie wypada mi przytaczać – mówiła Bożena Krygier, przewodnicząca puławskiej rady miasta (PiS).

Jednym z punktów czwartkowego posiedzenia rady była dyskusja na temat pisma złożonego przez Forum Obywatelskie Puławy, które zawnioskowało o uchylenie stanowiska miejskiej rady w sprawie „powstrzymania ideologii lansowanej przez subkulturę LGBT w mieście Puławy”. W imieniu forum przed radnymi wystąpiła Maryla Malinowska.

– W Puławach zaczyna się faszyzacja i miasta zachodnie to widzą. Wykluczanie osób z powodu ich wyznania, czy skłonności seksualnych to początek faszyzmu. Nie zgodzimy się na to, żeby PiS narzucał nam swoją narrację. Precz z faszyzmem – mówiła Malinowska, która posługując się cytatem prof. Mariana Turskiego porównała stanowisko w sprawie LGBT do dyskryminacji Żydów w niemieckiej Trzeciej Rzeszy.

Te słowa wywołały sprzeciw ze strony niemal wszystkich radnych. – Imputowanie nam, że jesteśmy faszystami dlatego, że rodzina, krzyż i orzeł są dla nas symbolami tożsamości, to jest neokomunizm i neomarksizm – uznał radny Ignacy Czeżyk (PiS).

– O jakiej tolerancji my mówimy, skoro mnie pani nazywa faszystką? W Puławach nikt nikogo nie wyrzuca na margines, od wychowania mojego dziecka jestem ja, a nie jakieś ideologie, przez które, zgodnie z wytycznymi WHO, dzieci w wieku do 4 lat powinno uczyć się masturbacji – odpowiedziała radna Beata Kozik (Niezależni).

Z kolei radny Andrzej Kuszyk (Niezależni), obecny dyskurs dotyczący tolerancji  nazwał „śmiercią rozumu”. – Jeśli ktoś mi wmawia, że są 52 płcie, to kłóci się z podstawową wiedzą przyrodniczą. To jest ciemnota, śmierć rozumu. Dzisiaj wygrywają emocje, manipulacje i kłamstwa. W naszym stanowisku nie było niczego przeciwko osobom o innej orientacji – zapewniał, podtrzymując poparcie dla uchwały z maja 2019 roku.

Podstaw przyjętego stanowiska bronił także radny Tomasz Kraszewski (PiS), przypominając o tym, że faszyzm, jeśli chodzi o jego niemiecki odpowiednik, był ruchem lewicowym, narodowo-socjalistycznym. – Aktywiści tęczowej ideologii LGBT już są w dużych miastach i wchodzą do szkół, a to uderza w rodzinę. „Parady równości”, w jakich uczestniczą uderzają w katolików i polskie rodziny, a my jako radni, musimy tej rodziny bronić – tłumaczył. – Europa będzie chrześcijańska, albo nie będzie jej w ogóle – uzupełnił radny Czeżyk (PiS), zachęcając Marylę Malinowską, by wyzwoliła się z „demonów”.

Trochę bardziej zdystansowani byli radni opozycyjni. Waldemar Kowalczyk (Koalicja Samorządowa) uznał, że przyjmowanie uchwały o LGBT, bez względu na intencje, było niepotrzebne. – My nie powinniśmy zajmować się tego typu problematyką. Dotykamy materii prywatnej, delikatnej, wikłamy w to autorytet swój i miasta, a problem, jakim się zajmujemy, nie istnieje w Puławach. Jest wydumany – przekonywał.

W podobnym tonie wypowiedziała się także radna Ewa Wójcik (Samorządowcy). – Nie odpowiedzieliśmy sobie na pytanie po co przyjęliśmy to stanowisko. W szkołach i przedszkolach o wszystkim decydują rady rodziców. Jak mielibyśmy oddziaływać w sposób stanowiący na zakłady pracy? Reakcje, z jakimi się spotkaliśmy to dowód na to, że nasze stanowisko jest niezrozumiałe, a to jest nasza wina – oceniła była wiceprezydent.

Listy do merów

Dyskusję zakłóciła kobieta, która nie czekając na mikrofon i udzielenie głosu, nakrzyczała na radnych. Gdy próby jej zdyscyplinowania przez przewodniczącą nie pomogły, zakończono obrady. Ostatecznie, wniosek FOP o uchyleniu stanowiska o LGBT nie był głosowany. Rada miasta obecnie skupia się na walce o dobre imię Puław za granicą. W tym celu przygotowano list, który trafi do merów dwóch (z sześciu) miast partnerskich (Stendal i Douai).

To jego fragment: „W Puławach nie obowiązuje żadne prawo dyskryminujące ludzi ze względu na pochodzenie, poglądy polityczne, czy orientację seksualną. RM Puławy nie przyjęła także żadnej uchwały mogącej takie prawa naruszać i ograniczać. (...) Wierzymy w to, że krótkotrwałe prowokacje polityczne nie zniweczą naszej wieloletniej przyjaźni”.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 101

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lu / 28 lutego 2020 r. o 16:50
+31
oni sami nie wiedza nad czym głosują. ich wypowiedzi bardzo dobrze o tym świadczą.
Avatar
Gość / 28 lutego 2020 r. o 17:09
+24
Narodowo socjalistyczny jest chyba PIS wiec wszystko się zgadza. Narracja i stan umysłu identyczna.
Avatar
Lublin / 28 lutego 2020 r. o 17:20
+22
Zaczyna się niewinnie. Zawsze tak było. Najpierw wymyśla się wroga, później przez kilka lat sieje się kłamstwa i oszczerstwa aby tą grupę stygmatyzować. Głupie ludki zaczynają żyć ideologią a władza podsyca ich strach. Nim się obejrzymy powstaną ośrodki dla LGBT jak w Czeczeni. Tam będą na siłę zmieniać orientacje. To już było, robili to naziści w obozach koncentracyjnych. Zamykano tam homo i musieli spać przy zaswieconym świetle z rękoma na kołdrze aby strażnik mógł sprawdzic czy zachowują się "normalnie". Jeśli któryś schował ręce pod kołdrę to był bity. Innym razem sprowadzono do obozu kobiety z innego obozu i tym homo kazano uprawiać z nimi seks oczywiście pod stałą obserwacją strażników. Tego chcecie? Będziecie wówczas uważać się za katolików i dobrych obywateli? Ludzie będą znikać z ulic, wasze dzieci i wnuki, przyjaciele...i to wszystko przy waszym udziale i aprobacie. Wstyd że naród który tyle wycierpiał w czasie wojny teraz zaczyna iść w kierunku oprawców. Wstyd!
Zaczyna się niewinnie. Zawsze tak było. Najpierw wymyśla się wroga, później przez kilka lat sieje się kłamstwa i oszczerstwa aby tą grupę stygmatyzować. Głupie ludki zaczynają żyć ideologią a władza podsyca ich strach. Nim się obejrzymy powstaną ośrodki dla LGBT jak w Czeczeni. Tam będą na siłę zmieniać orientacje. To już było, robili to naziści w obozach koncentracyjnych. Zamykano tam homo i musieli spać przy zaswieconym świetle z rękoma na kołdrze aby strażnik mógł sprawdzic czy zachowują się "normalnie". Jeśli któryś schował ręc... rozwiń
Avatar
KL / 28 lutego 2020 r. o 16:56
+19
Puławy - do 1906 r. wioska k. Kazimierza Dolnego.
Avatar
Gość / 28 lutego 2020 r. o 16:24
+19
Czego PiS dotknie obraca się w ruinę. Niszą kondycję finansową firm państwowych, rujną autorytet własny i Narodu Polskiego. Narażają Polaków na śmieszność przed Europą i całym światem. PiS jako organizacja polityczna ma w sobie gen kompromitacji i destrukcji
Avatar
Gość / 28 lutego 2020 r. o 16:30
+18
Największy wstyd to być pisowcem.
Avatar
. / 28 lutego 2020 r. o 16:26
+18
PIS chce zrobić z Polski kraj o wyrazistej chrześcijańsko- narodowej tożsamości. A że sama partia jest w działaniach socjalistyczna to z tego miszmaszu wychodzi narodowy socjalizm.
Avatar
Lol / 28 lutego 2020 r. o 18:51
+16
Ciekawe, kto im naopowiadał, że Światowa Organizacja Zdrowia zaleca naukę masturbacji 4-letnich dzieci, czy w ogóle dzieci? WHO twierdzi, że edukacja seksualna twa całe życie i powinna być dostosowana do wieku, stopnia rozwoju młodych osób i zdolności rozumienia, a także do kultury, z jakiej się wywodzą. We wczesnym okresie życia dziecka podstawowa rola w edukacji seksualnej spoczywa na rodzicach! I to rolą rodziców jest uświadomienie dzieciom, że masturbacja nie jest niczym nie z tego świata. Prowadzone w wielu krajach badania naukowe dowiodły, że okresowo lub regularnie masturbuje się większość ludzkości (poza Polakami, którzy oczywiści nigdy się nie masturbują a na samą myśl o tym zawstydzeni biegną do spowiedzi). Zachowania masturbacyjne pojawiają się zarówno u dzieci, jak i nastolatków, osób dorosłych czy osób w podeszłym wieku! Ba, okazuje się, że masturbacja może być dobra dla zdrowia. ***s://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/445041,masturbacja-dobra-dla-zdrowia-sa-dowody.html
  W dokumencie przedstawiono matrycę zawierającą zagadnienia, które powinny zostać omówione z dzieckiem w ramach edukacji seksualnej na określonym etapie rozwoju. Wyszczególniono  grupy wiekowe   dzieci i młodzież w wieku: 0-4 lata, 4-6 lat, 6-9 lat, 9-12 lat, 12-15 lat oraz osoby powyżej 15. roku życia. Zaznaczono jednocześnie, że graniczne limity wiekowe powinny być traktowane w   elastyczny sposób . Według standardów WHO dzieci w grupie wiekowej 0-4 powinny znać wszystkie części ciała i ich funkcje, praktykować higienę osobistą (mycie każdej części ciała), posiadać wiedzę na temat różnego sposobu stawania się członkiem rodziny (na przykład poprzez adopcje). W tej grupie wiekowej zalecana jest także rozmowa z dzieckiem na temat radości i przyjemności z dotykania własnego ciała, masturbacji w okresie wczesnego dzieciństwa, rozmowa na temat zagadnień płodności i prokreacji, a także nauczenie dziecka poprawnego słownictwa. takiego jak  ciąża , poród, posiadanie dzieci. W standardach dla dzieci w tym wieku wskazano także na uzyskanie świadomości tożsamości płciowej, umiejętność wyrażania własnych potrzeb, życzeń i granic, na przykład w kontekście "zabawy w lekarza". Ten punkt - według WHO - ma odpowiadać na ciekawość dziecka dotyczącą własnego ciała i ciał innych osób oraz nauczenia szacunku wobec nich. Dzieci powinny także rozumieć, że uczucia mogą być wyrażane na wiele różnych sposobów, a także nabyć umiejętność rozmowy o własnych związkach i rodzinie. W grupie wiekowej 4-6 dzieci powinny dodatkowo poznać różnice dotyczące ciała i rozwoju związane z płcią, a także różnice między miłością i przyjaźnią. Powinny też uzyskać informacje na temat mitów związanych z prokreacją (na przykład, że nowe dziecko zostało "przyniesione przez bociana"). Powinny poznać pojęcia takie jak pierwsza miłość, zauroczenie i nieodwzajemniona  miłość . Dzieci w tym wieku powinny także znać różne koncepcje rodziny... Tyle w temacie. 
  W dokumencie przedstawiono matrycę zawierającą zagadnienia, które powinny zostać omówione z dzieckiem w ramach edukacji seksualnej na określonym etapie rozwoju. Wyszczególniono  grupy wiekowe   dzieci i młodzież w wieku: 0-4 lata, 4-6 lat, 6-9 lat, 9-12 lat, 12-15 lat oraz osoby powyżej 15. roku życia. Zaznaczono jednocześnie, że graniczne limity wiekowe powinny być traktowane w   elastyczny sposób . Według standardów WHO dzieci w grupie wiekowej 0-4 powinny znać rozwiń
Avatar
wróg publiczny #1 / 28 lutego 2020 r. o 17:04
+16
Nie ma siły na tych frustratów? udają wolnościowców, demokratów a chcą siłą narzucać swoje chore ideologie.
 przytocz choć jeden punkt tej ideologii ? jeżeli domaganie się równego prawa i normalnego życia bez stygmatyzowania nazywasz ideologią to wyp..... do Korei Północnej bo w zachodniej kulturze nie ma miejsca dla chorych z nienawiści do wszystkiego co inne ludzi, przyponę że Jezus nie dyskryminował i nie odrzucał nikogo, a to co robią katolicy powołując się na chrześcijaństwo nie ma nic wspólnego z naukamim Jezusa lewaka, nie jestem lgbt ale oni przynajmniej nie pchają mi się do wyrka tak jak faryzeusze z kk i pisiory
 przytocz choć jeden punkt tej ideologii ? jeżeli domaganie się równego prawa i normalnego życia bez stygmatyzowania nazywasz ideologią to wyp..... do Korei Północnej bo w zachodniej kulturze nie ma miejsca dla chorych z nienawiści do wszystkiego co inne ludzi, przyponę że Jezus nie dyskryminował i nie odrzucał nikogo, a to co robią katolicy powołując się na chrześcijaństwo nie ma nic wspólnego z naukamim Jezusa lewaka, nie jestem lgbt ale oni przynajmniej nie pchają mi się do wyrka tak jak faryzeusze z kk i pisiory rozwiń
Avatar
Gość / 28 lutego 2020 r. o 16:13
+16
Czeżyk a pochwal się jakie kasety miałeś na vhsie w czarcie :)
Avatar
feee / 5 marca 2020 r. o 00:26
0
Młodzież takich spraw nie komentuje ale swoje wie. Co bardziej rozgarnięty młodzian wyjezdza z Puław  nie zważając na "zagrożenie ze strony LGBT". Jedzie  po pieniądze i NORMALNOSC. Tego nie znajdzie w Puławach.
 Czym jest wobec tego NORMALNOŚĆ w Puławach?. Kto tam jest normalny?
Avatar
ja tylko prywatnie / 5 marca 2020 r. o 00:20
+1
Czego PiS dotknie obraca się w ruinę. Niszą kondycję finansową firm państwowych, rujną autorytet własny i Narodu Polskiego. Narażają Polaków na śmieszność przed Europą i całym światem. PiS jako organizacja polityczna ma w sobie gen kompromitacji i destrukcji
Zauważ oskarżycielu PIS, iż budżet państwa pod rzadami PIS, w roku 2019. wyniósł 416 mld zł, przy deficycie 28.5 mld. W ostatnim roku rządów Tuska, 2015. budżet to 297 mld zł przy deficycie 46 mld. Przeciętne wynagrodzienia polskigo pracownika w grudniu 2019. wyniosło 5600 zł, w grudniu 2015, za czasów rządów Tuska 3600 zł. I tak w liczbach wygląda destrukcja sytuacji finansowej Polski i Polaków pod rządami PIS.
 No popatrz, a im wychodzi ciągle destrukcja. Zatrzymali swoje"zauważania świata" w epoce Tuska i Kopacz. To nadaje się do kabaretu.
 No popatrz, a im wychodzi ciągle destrukcja. Zatrzymali swoje"zauważania świata" w epoce Tuska i Kopacz. To nadaje się do kabaretu. rozwiń
Avatar
niekumaty / 5 marca 2020 r. o 00:09
-1
Wstyd mieć taką rade i mieszkać w mieście gdzie rządzi rada parafialna.
 Przeprowadź się chłopie tam gdzie jest kulturowo i tęczowo
Avatar
niekumaty / 5 marca 2020 r. o 00:05
-2
Zaczyna się niewinnie. Zawsze tak było. Najpierw wymyśla się wroga, później przez kilka lat sieje się kłamstwa i oszczerstwa aby tą grupę stygmatyzować. Głupie ludki zaczynają żyć ideologią a władza podsyca ich strach. Nim się obejrzymy powstaną ośrodki dla LGBT jak w Czeczeni. Tam będą na siłę zmieniać orientacje. To już było, robili to naziści w obozach koncentracyjnych. Zamykano tam homo i musieli spać przy zaswieconym świetle z rękoma na kołdrze aby strażnik mógł sprawdzic czy zachowują się "normalnie". Jeśli któryś schował ręce pod kołdrę to był bity. Innym razem sprowadzono do obozu kobiety z innego obozu i tym homo kazano uprawiać z nimi seks oczywiście pod stałą obserwacją strażników. Tego chcecie? Będziecie wówczas uważać się za katolików i dobrych obywateli? Ludzie będą znikać z ulic, wasze dzieci i wnuki, przyjaciele...i to wszystko przy waszym udziale i aprobacie. Wstyd że naród który tyle wycierpiał w czasie wojny teraz zaczyna iść w kierunku oprawców. Wstyd!
 Rzeczywiście masz bardzo wybujałą wyobraźnie. Czy należysz do homosiów?.
 Rzeczywiście masz bardzo wybujałą wyobraźnie. Czy należysz do homosiów?. rozwiń
Avatar
otua / 4 marca 2020 r. o 23:59
-1
Największy wstyd to być pisowcem.
 Pewnie. Bycie jakiś homosiem to zaszczyt i duma.
Avatar
przypominam / 4 marca 2020 r. o 23:56
-2
Jak brakuje argumentów to; "Przeciwników nazywajcie faszystami, lub antysemitami, trzeba tylko wystarczająco często powtarzać te epitety" - Józef Stalin
Avatar
Dziadek / 3 marca 2020 r. o 19:40
0
Przedstawiciel PiS przy ONZ podpisał deklarację za LGBT. Sprzeciwiały się państwa Afryki. Podwójna moralność rządzących. Szaleńcy posiedli ziemię.
Avatar
Gość / 3 marca 2020 r. o 13:14
+4
Dyskryminacja ze względu na orientacje seksualną i homofobia to zjawiska powszechne wśród radnych prezentujących takie a nie inne poglądy związane ideologią skrajnie prawicową nazistowską, faszystowską.
Avatar
gfykm / 3 marca 2020 r. o 07:40
-4
Ideologia LGBT to plaga gorsza niż koronwirus !!!
Avatar
and. / 2 marca 2020 r. o 22:22
+1
Normalna rodzina to chłopak i dziewczyna. Wszystko inne jest sprzeczne z naturą i Bożym prawem.
To tak zwane "boże prawo" jest sprzeczne z naturą.
Co nie zmienia faktu, ze zwiazki tej samej plci to zboczenie sprzeczne z natura;p Chyba tylko szympanse bonobo wala sie z osobnikami tej samej plci ale u nich sa tez stosunki kazirodcze to norma a kopulacja to forma przywitania; pewnie uznany polski seksuolog - "feminista" stwierdzil, ze powinnismy brac z nich przyklad. Ja mam inne zdanie...
Nie jest sprzeczne z naturą coś, co występuje powszechnie. A zachowania homoseksualne włączając w to tworzenie trwałych par i wspólne wychowywanie potomstwa zaobserwowano u ponad 1500 gatunków i zawsze w podobnych proporcjach w stosunku do zachowań heteroseksualnych do ok. 30% populacji. Jest więc to całkowicie naturalne zjawisko. Co do bonobo, jest to obecnie najbardziej spokrewniony z człowiekiem gatunek naczelnych, a wszystkie zachowania seksualne są przez nie traktowane jako jeden z wielu sposobów budowania relacji społecznych. Przede wszystkim jako sposób rozładowywania sytuacji nerwowych. Coś na zasadzie "make love, not war". Dodam jeszcze, że chierarchia społeczna bonobo opiera się na matriarchacie. I to faktycznie jest godne naśladowania.
 Proszę o źródła tej wiedzy. Bo wedle mojej wiedzy dotyczy to max 300. W większości przypadków zahowania homoseksualne mają na celu pokazanie dominacji w stadzie. Co dokładnie widać w więzieniach. Po trzecie na ziemi żyje kilka miliardów gatunków zwierząt, więc nadal jest to margines.
 Proszę o źródła tej wiedzy. Bo wedle mojej wiedzy dotyczy to max 300. W większości przypadków zahowania homoseksualne mają na celu pokazanie dominacji w stadzie. Co dokładnie widać w więzieniach. Po trzecie na ziemi żyje kilka miliardów gatunków zwierząt, więc nadal jest to margines. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 101

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Milczący protest na schodach Ratusza. "Moja macica, nie wasz inkubator"

Milczący protest na schodach Ratusza. "Moja macica, nie wasz inkubator"

Dziś o godz. 19.30 kilkanaście młodych kobiet w "milczącym proteście" usiadło na schodach lubelskiego Ratusza. Jutro zapalą znicze przed siedzibą parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości.

Milionerzy. Oto pytanie za milion jakie usłyszał policjant z Lublina

Milionerzy. Oto pytanie za milion jakie usłyszał policjant z Lublina

Obstawiał dobrze, ale ostatecznie nie zaryzykował. I z walki o milion złotych się wycofał. Niemniej Łukasz Grymuza z Lublina wygrał w Milionerach TVN i tak bardzo duże pieniądze.

Liga Europy. Lech Poznań postraszył Benfikę Lizbona
film

Liga Europy. Lech Poznań postraszył Benfikę Lizbona

Lech Poznań zainaugurował rozgrywki w Lidze Europy od porażki z Benfiką Lizbona. Mimo to zawodnicy „Kolejorza” pokazali się z bardzo dobrej strony na tle o wiele silniejszego rywala

Nowy system z używanych rowerów. Co dalej z Lubelskim Rowerem Miejskim?

Nowy system z używanych rowerów. Co dalej z Lubelskim Rowerem Miejskim?

Tylko do końca października ma działać system Lubelskiego Roweru Miejskiego, który służył mieszkańcom od września 2014 r. Umowa pomiędzy miastem a jego operatorem wygaśnie z końcem roku. Urząd Miasta twierdzi, że do wiosny uruchomi nowy system wykorzystujący… używane od lat rowery

Alicja Tracz w Eurowizji Junior. Jutro premiera teledysku do jej piosenki "I’ll Be Standing"
film

Alicja Tracz w Eurowizji Junior. Jutro premiera teledysku do jej piosenki "I’ll Be Standing"

Na jutro została zaplanowana premiera teledysku do piosenki reprezentantki Polski na Eurowizję Junior Ali Tracz, zatytułowanej "I’ll Be Standing". Finał konkursu odbędzie się w Warszawie 29 listopada. Teledysk do piosenki pochodzącej ze Stojeszyna koło Janowa Lubelskiego 10-latki będzie można obejrzeć w porannym programie TVP2 i na YouTube.

Sejm jest za dodatkami dla lekarzy i prawem do odmowy sprzedaży osobom bez maseczek
COVID-19

Sejm jest za dodatkami dla lekarzy i prawem do odmowy sprzedaży osobom bez maseczek

Dodatki do wynagrodzeń medyków skierowanych do walki z COVID-19, zwolnienie ich z odpowiedzialności karnej za błędy popełnione podczas leczenia i wprowadzenie prawa do odmowy sprzedaży osobom bez maseczek – to kilka z rozwiązań zawartych w nowelizacji przyjętej w czwartek przez Sejm.

Henryka Strojnowska znów pozywa marszałka. I ponownie za zwolnienie z pracy

Henryka Strojnowska znów pozywa marszałka. I ponownie za zwolnienie z pracy

Działaczka PO, którą sąd przywrócił do pracy, nie przyjęła ultimatum marszałka Jarosława Stawiarskiego. Co więcej Henryka Strojnowska pozwała do sądu władze województwa.

Milczący protest w Sejmie po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. "Właśnie zapadł quasi wyrok na kobiety"
film

Milczący protest w Sejmie po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. "Właśnie zapadł quasi wyrok na kobiety"

Warszawa. Posłanki Lewicy w milczeniu, stając obok siebie, zaprotestowały w Sejmie przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności z polską konstytucją prawa do aborcji w przypadku ciężkiej wady płodu.

Zderzenie audi i toyoty w centrum Lublina. Jednego z kierowców szuka policja
ALARM24

Zderzenie audi i toyoty w centrum Lublina. Jednego z kierowców szuka policja

Policjanci poszukują kierowcy audi. Samochód, którym kierował zderzył się dziś po południu na ul. Muzycznej w Lublinie z toyotą. Jeden z samochodów przewrócił się na bok.

Po tragicznej śmierci kobiety na S17 koło Lublina. Drogowcy zabezpieczają wiadukty

Po tragicznej śmierci kobiety na S17 koło Lublina. Drogowcy zabezpieczają wiadukty

O tym wypadku było głośno w całej Polsce. W lipcu ub.r. na drodze ekspresowej zginęła młoda kobieta, kierowca ciężarówki. Skoczyła przez barierkę wiaduktu i spadła w przepaść między przęsłami. Drogowcy zaczynają zabezpieczać takie miejsca. U nas akcja zacznie się właśnie od Natalina, miejsca tragedii sprzed ponad roku.

Zmarł Mieczysław Janik, wieloletni prezes Apisu. Nie żyje także Leszek Wertejuk, prezes FC „Pszczółka”

Zmarł Mieczysław Janik, wieloletni prezes Apisu. Nie żyje także Leszek Wertejuk, prezes FC „Pszczółka”

To czarny dzień dla przedsiębiorczości w Lublinie. Nie żyje Mieczysław Janik, wieloletni prezes Spółdzielni Pszczelarskiej Apis i działacz ruchu spółdzielczego. W czwartek nadeszła także wiadomość o śmierci Leszka Wertejuka, prezesa Fabryki Cukierków „Pszczółka”.

Kończy się działanie Lubelskiego Roweru Miejskiego. To już ostatni taki sezon

Kończy się działanie Lubelskiego Roweru Miejskiego. To już ostatni taki sezon

Tylko do końca października będzie działać sieć Lubelskiego Roweru Miejskiego – ogłosił Urząd Miasta. To już definitywne pożegnanie z systemem, który służył Lublinowi od września 2014 r.

Mecz Motor Lublin – Bytovia odwołany z powodu koronawirusa

Mecz Motor Lublin – Bytovia odwołany z powodu koronawirusa

Zaplanowany na najbliższą sobotę mecz Motoru Lublin z Bytovią nie dojdzie do skutku. W środę żółto-biało-niebiescy poinformowali o jednym, pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa w drużynie. A w czwartek Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej zdecydował o odwołaniu zawodów.

Lublin podzielił pieniądze dla działkowców. Kto dostał najwięcej?
galeria

Lublin podzielił pieniądze dla działkowców. Kto dostał najwięcej?

Ponad 2 mln zł mają dostać z kasy miasta ogrody działkowe na takie inwestycje, jak doprowadzenie prądu, remont ogrodzenia lub oświetlenie. Pieniądze zostały wczoraj oficjalnie podzielone przez Urząd Miasta. Jedna trzecia funduszy ma trafić do Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Kalina”.

Milionerzy: Hubert Urbański zada dziś pytanie za milion. Usłyszy je policjant z Lublina
film

Milionerzy: Hubert Urbański zada dziś pytanie za milion. Usłyszy je policjant z Lublina

Już wiadomo, że dziś w programie Milionerzy na antenie TVN po raz kolejny padnie pytanie za milion. Usłyszy je policjant z Lublina Łukasz Grymuza.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.