Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

10 lutego 2009 r.
18:10
Edytuj ten wpis

Setki podpisów przeciwko nowemu stadionowi

0 16 A A

Członkowie stowarzyszenia "Nasze Puławy” zaczęli zbierać podpisy w sprawie wstrzymania budowy nowego stadionu w Puławach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Już w tej chwili mamy liczbę osób potrzebną do złożenia do rady miasta naszego projektu uchwały. Ale wciąż zbieramy kolejne podpisy - mówi Paweł Nocek, prezes stowarzyszenia.

Do złożenia obywatelskiego projektu uchwały potrzeba 250 podpisów. Stowarzyszenie "Nasze Puławy” chce wstrzymania budowy stadionu, bo uważa że będzie za drogi. Zdaniem członków stowarzyszenia zamiast 70 milionów złotych miasto powinno na jego budowę wydać maksymalnie 10 milionów. Oprócz możliwości złożenia swojego podpisu pod projektem uchwały, od kilku dni mieszkańcy Puław otrzymują też ulotki informujące o akcji stowarzyszenia.

We wtorek konferencję prasową w sprawie kampanii stowarzyszenia zorganizował prezydent Puław. - Wśród mieszkańców miasta jest prowadzona akcja dezinformacyjna - powiedział Janusz Grobel.

Władzom miasta chodzi m.in. o informację, że przez pożyczkę zaciągniętą przez miasto na budowę stadion, każdy dorosły mieszkaniec będzie musiał spłacić 3 tys. zł kredytu. - To nieprawda, wynikająca chociażby z prostego rachunku matematycznego - zarzuca Grobel.

Zdaniem prezydenta gdyby pomnożyć liczbę dorosłych mieszkańców miasta przez sumę 3 tys. złotych wyszłaby kwota 125 milionów zł. A stadion ma kosztować 70 milionów. Poza tym kredytobiorcą będzie gmina. - A w ulotkach znajduje się sugestia, że dług będzie spłacany przez mieszkańców - dodaje prezydent.

Stanowisko prezydenta podzielali m.in. obecni na spotkaniu radni. - Temat budowy stadionu był omawiany na kilku komisjach. Na jednej z nich rozmawialiśmy m.in. o tym, że jego budowa może wpłynąć na młodzież, żeby nie spędzała czasu w galeriach i marketach - mówił Waldemar Rejmak (PO), wiceprzewodniczący rady miasta.

Akcję stowarzyszenia krytykowali też działacze i trenerzy sportowi. - Pojawiły się banery z hasłami: "nie dla marnotrawstwa pieniędzy”. Przecież każdy zaczepiony chętnie się pod tym podpisze - zarzucał Bernard Bojek, trener piłkarski pracujący z młodzieżą.

Budowa nowego stadionu miejskiego w Puławach jeszcze się nie rozpoczęła. Zarząd Inwestycji Miejskich 16 lutego zakończy przyjmowanie ofert wykonawców, z których wybierze pięć najlepszych. Te firmy wystartują w drugim etapie konkursu.
Natomiast od chwili złożenia obywatelskiego projektu uchwały do czasu jego rozpatrzenia przez radę miasta może upłynąć maksymalnie pół roku.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tok / 3 marca 2009 o 16:17
0
To jak z pijakiem co chciał się napić piwa i chciał kupić caly browar.
Dla jednego pzrygotowania i tak wątpliwego brać takie obciążenie dla mieszkańców to skrajna nieodpowiedzialność.
Niech klub Wisła z Panem Prezydentem budują za swoje!
Ale Pan Prezydent ze swojej prywatnej kasy ma za mało a Klub goły w ryj.
Taka duża budowa to niezłe pole do "popisu" a potem znowu będą aresztować "DZIAŁACZY SPORTOWYCH"
Zróbcie porządek z ulicami, i róbcie takie inwestycje za publiczne pieniądze które dotyczą wszystkich mieszkańców miasta a nie tylko garstki która będzie miała dostęp do stadionu.
JA MÓWIĘ NIE!!!!!
To jak z pijakiem co chciał się napić piwa i chciał kupić caly browar.
Dla jednego pzrygotowania i tak wątpliwego brać takie obciążenie dla mieszkańców to skrajna nieodpowiedzialność.
Niech klub Wisła z Panem Prezydentem budują za swoje!
Ale Pan Prezydent ze swojej prywatnej kasy ma za mało a Klub goły w ryj.
Taka duża budowa to niezłe pole do "popisu" a potem znowu będą aresztować "DZIAŁACZY SPORTOWYCH"
Zróbcie porządek z ulicami, i róbcie takie inwestycje za publiczne pieniądze które do... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2009 o 22:16
0
Stadion za 80 milionów złotych? Miasto nie ma tyle pieniędzy, a długi spłacać będzie młodzież w podatkach za parę lat.
Stadion można wybudować za 10 milionów, bez tych zadaszeń i innych szczegółów...

1) Całą zimę stadion stałby pusty..
2) Jest pełnowymiarowe boisko koło szkoły numer 9, które jest cały czas zamknięte.
3) Dobrze, niech nawet się EWENTUALNIE zgodzą na wysłanie jednej z drużyn do Puław (w co szczerze wątpie). Po Euro 2012 co stanie się z tym stadionem? Będzie to samo co ze "starym" - stał pusty. Po co nam stadion za 80 milionów, na mecze 4 ligi?

Niech za te 40 milionów halę sportową z trybunami na 7,000-10,000 miejsc wybudują! Przynajmniej będzie na siebie zarabiała, bo czy to wynajem sali gier na jakieś koncerty czy inne happeningi... W Puławach mamy ekstraklasę piłki ręcznej, to i nasi szczypiorniści mieliby przyzwoite warunki to gry...
Nawet w zimie hala nie stałaby bezużyteczna.. nie sądzicie?
Stadion za 80 milionów złotych? Miasto nie ma tyle pieniędzy, a długi spłacać będzie młodzież w podatkach za parę lat.
Stadion można wybudować za 10 milionów, bez tych zadaszeń i innych szczegółów...

1) Całą zimę stadion stałby pusty..
2) Jest pełnowymiarowe boisko koło szkoły numer 9, które jest cały czas zamknięte.
3) Dobrze, niech nawet się EWENTUALNIE zgodzą na wysłanie jednej z drużyn do Puław (w co szczerze wątpie). Po Euro 2012 co stanie się z tym stadionem? Będzie to samo co ze "starym" - stał... rozwiń
Avatar
dym / 13 lutego 2009 o 12:26
0
porażka totalna ...
zainteresowanym na @ kompromitujące foty. Warto bo żadko takie fenomeny się zdarzają
Avatar
NOCEK KLOCEK / 13 lutego 2009 o 09:07
0
WEŻ SE KOLEŚ JAKĄŚ DZIEWCZYNE ZNAJDŹ, NO ALBO CHŁOPAKA. NIE BĘDZIESZ TAK SAM NA MROZIE MUSIAŁ STAĆ, NAOGLĄDAŁEŚ SIĘ JAKIŚ PIERDÓŁ W TV I MYŚLISZ ŻE JAKIŚ POLITYK Z CIEBIE BĘDZIE
Avatar
jojo / 12 lutego 2009 o 01:32
0
Nieważne jak, byle o nas mówili - tak panie prezesie? Przygotowanko do wyborow samorzadowych???
Avatar
Gość / 11 lutego 2009 o 20:45
0
smiech po prostu,miasto z IV ligowa druzynka,a buduja stadion jak narodowy,inwestycja 100 lecia.
Niezle sobie prezydent poczyna, ludzie jak barany:chcemy stadionu,duma miasta, a kto na nim bedzie gral
jak dacie sobie go postawic prezydento sobie powie:pulawiaki to buraki,a ja mam kabze pelna
niezle jaja
Avatar
E / 11 lutego 2009 o 12:54
0
Nocek wielki prezes hahahahaha
Avatar
gp / 11 lutego 2009 o 11:07
0
Przecież na tym obiekcie ma mieć przygotowania jedna z zagranicznych drużyn grających na EURO 2012 podobno. więc chyba dobrze by było abyśmy się pokazali z dobrym stadionem. Gdy będzie nowe dobre boisko i nowoczesne trybuny to i puławska pilka będzie się rozwijała.
Avatar
basiunam5 / 11 lutego 2009 o 10:52
0
A PO CHOLERE NOWY STADIN NA TYM NIE MA KTO GRAC A DLA GARSTKI WIDZOW WYDAWAC TYLE MILIONOW ZASTANOWCIE SIE
Avatar
Oko Puław / 11 lutego 2009 o 08:53
0
Jak nic nie budują, to się żalą.... że zastój, że brak inwestycji.... a jak już coś budują, to protestują, że budują. Kuźwa, co za oszołomstwo w tym mieście. I jak tu tą Polskę budować?

Z takimi Warszwy po 1945 roku by kuźwa nie odbudowali....
Avatar
tok / 3 marca 2009 o 16:17
0
To jak z pijakiem co chciał się napić piwa i chciał kupić caly browar.
Dla jednego pzrygotowania i tak wątpliwego brać takie obciążenie dla mieszkańców to skrajna nieodpowiedzialność.
Niech klub Wisła z Panem Prezydentem budują za swoje!
Ale Pan Prezydent ze swojej prywatnej kasy ma za mało a Klub goły w ryj.
Taka duża budowa to niezłe pole do "popisu" a potem znowu będą aresztować "DZIAŁACZY SPORTOWYCH"
Zróbcie porządek z ulicami, i róbcie takie inwestycje za publiczne pieniądze które dotyczą wszystkich mieszkańców miasta a nie tylko garstki która będzie miała dostęp do stadionu.
JA MÓWIĘ NIE!!!!!
To jak z pijakiem co chciał się napić piwa i chciał kupić caly browar.
Dla jednego pzrygotowania i tak wątpliwego brać takie obciążenie dla mieszkańców to skrajna nieodpowiedzialność.
Niech klub Wisła z Panem Prezydentem budują za swoje!
Ale Pan Prezydent ze swojej prywatnej kasy ma za mało a Klub goły w ryj.
Taka duża budowa to niezłe pole do "popisu" a potem znowu będą aresztować "DZIAŁACZY SPORTOWYCH"
Zróbcie porządek z ulicami, i róbcie takie inwestycje za publiczne pieniądze które do... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2009 o 22:16
0
Stadion za 80 milionów złotych? Miasto nie ma tyle pieniędzy, a długi spłacać będzie młodzież w podatkach za parę lat.
Stadion można wybudować za 10 milionów, bez tych zadaszeń i innych szczegółów...

1) Całą zimę stadion stałby pusty..
2) Jest pełnowymiarowe boisko koło szkoły numer 9, które jest cały czas zamknięte.
3) Dobrze, niech nawet się EWENTUALNIE zgodzą na wysłanie jednej z drużyn do Puław (w co szczerze wątpie). Po Euro 2012 co stanie się z tym stadionem? Będzie to samo co ze "starym" - stał pusty. Po co nam stadion za 80 milionów, na mecze 4 ligi?

Niech za te 40 milionów halę sportową z trybunami na 7,000-10,000 miejsc wybudują! Przynajmniej będzie na siebie zarabiała, bo czy to wynajem sali gier na jakieś koncerty czy inne happeningi... W Puławach mamy ekstraklasę piłki ręcznej, to i nasi szczypiorniści mieliby przyzwoite warunki to gry...
Nawet w zimie hala nie stałaby bezużyteczna.. nie sądzicie?
Stadion za 80 milionów złotych? Miasto nie ma tyle pieniędzy, a długi spłacać będzie młodzież w podatkach za parę lat.
Stadion można wybudować za 10 milionów, bez tych zadaszeń i innych szczegółów...

1) Całą zimę stadion stałby pusty..
2) Jest pełnowymiarowe boisko koło szkoły numer 9, które jest cały czas zamknięte.
3) Dobrze, niech nawet się EWENTUALNIE zgodzą na wysłanie jednej z drużyn do Puław (w co szczerze wątpie). Po Euro 2012 co stanie się z tym stadionem? Będzie to samo co ze "starym" - stał... rozwiń
Avatar
dym / 13 lutego 2009 o 12:26
0
porażka totalna ...
zainteresowanym na @ kompromitujące foty. Warto bo żadko takie fenomeny się zdarzają
Avatar
NOCEK KLOCEK / 13 lutego 2009 o 09:07
0
WEŻ SE KOLEŚ JAKĄŚ DZIEWCZYNE ZNAJDŹ, NO ALBO CHŁOPAKA. NIE BĘDZIESZ TAK SAM NA MROZIE MUSIAŁ STAĆ, NAOGLĄDAŁEŚ SIĘ JAKIŚ PIERDÓŁ W TV I MYŚLISZ ŻE JAKIŚ POLITYK Z CIEBIE BĘDZIE
Avatar
jojo / 12 lutego 2009 o 01:32
0
Nieważne jak, byle o nas mówili - tak panie prezesie? Przygotowanko do wyborow samorzadowych???
Avatar
Gość / 11 lutego 2009 o 20:45
0
smiech po prostu,miasto z IV ligowa druzynka,a buduja stadion jak narodowy,inwestycja 100 lecia.
Niezle sobie prezydent poczyna, ludzie jak barany:chcemy stadionu,duma miasta, a kto na nim bedzie gral
jak dacie sobie go postawic prezydento sobie powie:pulawiaki to buraki,a ja mam kabze pelna
niezle jaja
Avatar
E / 11 lutego 2009 o 12:54
0
Nocek wielki prezes hahahahaha
Avatar
gp / 11 lutego 2009 o 11:07
0
Przecież na tym obiekcie ma mieć przygotowania jedna z zagranicznych drużyn grających na EURO 2012 podobno. więc chyba dobrze by było abyśmy się pokazali z dobrym stadionem. Gdy będzie nowe dobre boisko i nowoczesne trybuny to i puławska pilka będzie się rozwijała.
Avatar
basiunam5 / 11 lutego 2009 o 10:52
0
A PO CHOLERE NOWY STADIN NA TYM NIE MA KTO GRAC A DLA GARSTKI WIDZOW WYDAWAC TYLE MILIONOW ZASTANOWCIE SIE
Avatar
Oko Puław / 11 lutego 2009 o 08:53
0
Jak nic nie budują, to się żalą.... że zastój, że brak inwestycji.... a jak już coś budują, to protestują, że budują. Kuźwa, co za oszołomstwo w tym mieście. I jak tu tą Polskę budować?

Z takimi Warszwy po 1945 roku by kuźwa nie odbudowali....
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 0 0

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 31 27

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 55 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 104 22

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 44 2

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 75 108

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 21 25

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!