Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

13 maja 2009 r.
14:58
Edytuj ten wpis

Spór o honorowego obywatela Puław: PO chce Wałęsę, a PiS Gwiazdę

Autor: Zdjęcie autora (PAB)
0 18 A A

Specjalna kapituła zaaprobowała dziś wniosek Platformy Obywatelskiej, aby honorowym obywatelem Puław został Lech Wałęsa. Ale to nie jedyny kandydat. Opozycja chce Andrzeja Gwiazdę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Radni Prawa i Sprawiedliwości zgłosili… Andrzeja Gwiazdę - jednego z największych przeciwników Wałęsy.

Wniosek radnych PO pojawił się ponad tydzień temu. Radni PiS nie byli zachwyceni. Rzutem na taśmę postanowili zgłosić własnego kandydata.

- Andrzej Gwiazda a Lech Wałęsa będą jak dwa bieguny, które bardzo mocno zasłużyły się dla Polski - tłumaczy Ignacy Czeżyk, radny PiS.

Gwiazda w 1980 r. był wiceprzewodniczącym "Solidarności”, jednym z zastępców Wałęsy. Dziś na każdym kroku oskarża Wałęsę o działanie na szkodę związku. Sugeruje też, że był tajnym współpracownikiem SB.

Dlatego radnym Platformy pomysł kolegów z PiS nie przypadł do gustu. - Jeżeli uważają, że Andrzejowi Gwieździe należy się ten tytuł, to niech to zgłoszą przy innej okazji. Ale nie teraz, bo tylko nas skłóci - mówi Waldemar Rejmak, radny PO.

PiS mówi z kolei, że nie chce skłócać tylko łączyć. - Nasze intencje muszą zbliżać ludzi, żeby skłócone czasem elity stawały bliżej siebie - odpowiada Czeżyk.

Kapituła nie rozpatrywała wniosku PiS w sprawie Gwiazdy, przesunięto go na inny termin. W związku z tym raczej nie uda się połączyć wręczenia honorowego tytułu obu kandydatom.

Teraz nad wnioskiem w sprawie przyznania honorowego obywatelstwa dla Lecha Wałęsy zagłosuje cała rada miasta. Uroczysta sesja, na której były prezydent ma odebrać tytuł odbędzie się już 3 czerwca. Wałęsa powiedział nam, że jeśli tylko znajdzie czas, przyjedzie do Puław.


Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mieszkanka / 29 maja 2009 o 19:36
0
Ludzie skąd w Was tyle jadu.Gdyby nie ten opluwany Wałęsa nie moglibyście pisać tych obelg.Cenzura by nie pozwoliła.Dla niektórych ich prawda musi być prawdziwa inni nie mogą mieć swojego zdania.Kultury trochę.
Avatar
keron / 20 maja 2009 o 18:19
0
PO CO ZAŚMIECAĆ PUŁAWY "TW BOLKIEM" OD RAZU Z NIM NA WYSYPISKO ŚMIECI.
Avatar
anna / 19 maja 2009 o 07:15
0
Aile trzeba tej pr.... zapłacić.
Avatar
PO -poprawny obłudnik / 15 maja 2009 o 08:50
0
Jakie wartości reprezentuje puławska PO???
CO to wogóle ma znaczyć ?????
Odkryli swoją obłudę- Hańba im za to !!!!
Już rozumię -dlaczego do dziś nie zburzono
tzw pomnika "BOLKA I LOLKA"
(chodzi o pomnik wyzwolicieli UB-NKWD!!)
stojący w centrum Puław!!!!
Avatar
ist / 14 maja 2009 o 20:53
0
lubelak napisał:
Do emeryta. Poleć jeszcze przeczytać Marksa, Engelsa i Lenina. Na miejsce pochówku obok Kuronia liczysz? Dysputy w zaświatach - poglądy identyczne zdrajcy.

Lubelaku!To tacy jak Ty powinni poczytać "Kapitał" e.c.t.Tyle że język tam używany przerasta( śmiem twierdzić !)Twoje IQ.
Avatar
~ziutek~ / 14 maja 2009 o 09:16
0
NO -to Puławach jak w bajce -Będziemy mieli Bolka i Lolka
-Pomnik Papieża "Lolka" już jest -Teraz czas na pomnik "Bolka"
Brawo radni Puław ,Brawo!!!!!!!!
To będzie połączenie ideału z kopią idei !!!!! Brawo ,brawo!!!!
Avatar
observer / 14 maja 2009 o 08:07
0
A ja zastanawiam się nad skupieniem sił Radnych nad takimi pierdołami jak nadanie tego całego poronionego tytułu.... Komu ma to służyć pytam?! Na co komu ten "honorowy obywatel"? Zwykli obywatele Puław chcą ładnego miasta, zadbania o układ komunikacyjny (chodniki, ulice), chcą miejsc pracy, i tego typu sprawy chodzą nam (obywatelom) po głowie....

...zajmowanie się takimi pierdołami nikomu nie służy, no może tylko tym, którzy chcieli by powstał ten spór. No i się udało. Przynajmniej wszystko na to wskazuje.
Avatar
Gość / 14 maja 2009 o 01:22
0
Puławiacy to także poprawna forma
Avatar
Gość / 13 maja 2009 o 23:06
0
Może Puławianie, a nie Puławiacy
Avatar
lubelak / 13 maja 2009 o 22:58
0
a dlaczego Was to dziwi drodzy Puławiacy? Przecież lider PO z Puław imć POseł jest bliskim, spłacającym długi przyjacielem czerwonego Kwiatka z Ordynackiej, dlatego też esbecja wspólnie popiera Bolka. Co by nie powiedziec to hańba dla całej lubelszczyzny, nie tylko dla Puław!! Hańba>
Avatar
mieszkanka / 29 maja 2009 o 19:36
0
Ludzie skąd w Was tyle jadu.Gdyby nie ten opluwany Wałęsa nie moglibyście pisać tych obelg.Cenzura by nie pozwoliła.Dla niektórych ich prawda musi być prawdziwa inni nie mogą mieć swojego zdania.Kultury trochę.
Avatar
keron / 20 maja 2009 o 18:19
0
PO CO ZAŚMIECAĆ PUŁAWY "TW BOLKIEM" OD RAZU Z NIM NA WYSYPISKO ŚMIECI.
Avatar
anna / 19 maja 2009 o 07:15
0
Aile trzeba tej pr.... zapłacić.
Avatar
PO -poprawny obłudnik / 15 maja 2009 o 08:50
0
Jakie wartości reprezentuje puławska PO???
CO to wogóle ma znaczyć ?????
Odkryli swoją obłudę- Hańba im za to !!!!
Już rozumię -dlaczego do dziś nie zburzono
tzw pomnika "BOLKA I LOLKA"
(chodzi o pomnik wyzwolicieli UB-NKWD!!)
stojący w centrum Puław!!!!
Avatar
ist / 14 maja 2009 o 20:53
0
lubelak napisał:
Do emeryta. Poleć jeszcze przeczytać Marksa, Engelsa i Lenina. Na miejsce pochówku obok Kuronia liczysz? Dysputy w zaświatach - poglądy identyczne zdrajcy.

Lubelaku!To tacy jak Ty powinni poczytać "Kapitał" e.c.t.Tyle że język tam używany przerasta( śmiem twierdzić !)Twoje IQ.
Avatar
~ziutek~ / 14 maja 2009 o 09:16
0
NO -to Puławach jak w bajce -Będziemy mieli Bolka i Lolka
-Pomnik Papieża "Lolka" już jest -Teraz czas na pomnik "Bolka"
Brawo radni Puław ,Brawo!!!!!!!!
To będzie połączenie ideału z kopią idei !!!!! Brawo ,brawo!!!!
Avatar
observer / 14 maja 2009 o 08:07
0
A ja zastanawiam się nad skupieniem sił Radnych nad takimi pierdołami jak nadanie tego całego poronionego tytułu.... Komu ma to służyć pytam?! Na co komu ten "honorowy obywatel"? Zwykli obywatele Puław chcą ładnego miasta, zadbania o układ komunikacyjny (chodniki, ulice), chcą miejsc pracy, i tego typu sprawy chodzą nam (obywatelom) po głowie....

...zajmowanie się takimi pierdołami nikomu nie służy, no może tylko tym, którzy chcieli by powstał ten spór. No i się udało. Przynajmniej wszystko na to wskazuje.
Avatar
Gość / 14 maja 2009 o 01:22
0
Puławiacy to także poprawna forma
Avatar
Gość / 13 maja 2009 o 23:06
0
Może Puławianie, a nie Puławiacy
Avatar
lubelak / 13 maja 2009 o 22:58
0
a dlaczego Was to dziwi drodzy Puławiacy? Przecież lider PO z Puław imć POseł jest bliskim, spłacającym długi przyjacielem czerwonego Kwiatka z Ordynackiej, dlatego też esbecja wspólnie popiera Bolka. Co by nie powiedziec to hańba dla całej lubelszczyzny, nie tylko dla Puław!! Hańba>
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 11 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!