Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 listopada 2020 r.
8:09

Straciła szansę na pracę przez dyrektorkę szkoły? Radni z komisji przyznali skarżącej rację

21 7 A A

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Puławach wykazała się wyjątkową nieprzychylnością w stosunku do byłej nauczycielki. Mimo wielu próśb, nie wystawiła jej referencji, przez co skutecznie utrudniła podjęcie nowej pracy. Tak ustalili radni z Komisji Skarg i Wniosków, ale cała Rada Miasta na razie nie zajęła się sprawą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Historia dotyczy byłej nauczycielki-wychowawcy w świetlicy puławskiej „Dwójki”, która przez 5 lat pracowała w tej placówce na tzw. zastępstwie. Kobieta w tym roku postanowiła podjąć nową pracę. Zadzwoniła więc do dyrektor szkoły z prośbą o wydanie referencji, które potwierdzałyby przebieg jej pracy oraz samo zatrudnienie. Ta prośba została jednak przez Edytę Białotę-Chaber odrzucona. Dyrektorka miała stwierdzić przy tym, że wystawianie tego rodzaju dokumentów „nie należy do jej obowiązków”, a poza tym „nie zna pracy” swojej podwładnej, gdyż funkcję dyrektor szkoły sprawuje od niedawna.

Brak dokumentów utrudniał możliwość zatrudnienia w innej szkole, więc kobieta spróbowała jeszcze raz o nie poprosić, tym razem osobiście udając się do gabinetu dyrektorki. Rezultat drugiej rozmowy był identyczny. Była nauczycielka wróciła do domu z niczym. W lipcu postanowiła poprosić po raz trzeci, tym razem zwracając się do dyrektor szkoły z pisemnym wnioskiem. Argumentowała w nim, że referencje są jej pilnie potrzebne, bo ubiega się o nową pracę.

Mimo tego, że czas zaczynał mieć coraz większe znaczenie, szkoła dokumentu nie wydała. Dyrekcja „Dwójki” znalazła jednak chwilę, by przygotować kilkustronicowe pismo z wywodem prawnym, w którym poprosiła kobietę o doprecyzowanie swojej prośby. Tymczasem, z powodu brakujących dowodów dotyczących posiadanego doświadczenia, poszkodowana straciła szansę na nową pracę. Jak sama przyznała, cała ta historia kosztowała ją sporo nerwów i odbiła się na jej zdrowiu.

W związku z tym, była pracownica „Dwójki” złożyła skargę na sposób, w jaki została potraktowana. Sprawą zajęła się Komisja Skarg i Wniosków pracująca pod przewodnictwem radnego Andrzeja Kuszyka. Po analizie tego, co się stało, radni przyznali skarżącej rację.

– Zmiana na stanowisku dyrektora nie może w żaden sposób wpływać negatywnie na pracowników danej placówki i nie może pozbawiać ich prawa do otrzymania oceny swojej pracy – przypomniała komisja. Zdaniem radnych, dyrektor SP nr 2, zamiast wysyłać pismo z pouczeniem, powinna wystawić taki dokument, na jaki pozwalały jej przepisy. Komisja zasugerowała, że referencje mogły powstać na podstawie akt osobowych oraz wywiadu z byłymi przełożonymi skarżącej.

Zachowanie dyrektorki radni ocenili jako „niewłaściwe, przesadnie formalistyczne i nieadekwatne do sytuacji”. – Te działania skutkowały nieuzasadnionym wydłużeniem terminu załatwienia sprawy, co w konsekwencji pozbawiło skarżącą możliwości zdobycia nowej pracy – podsumowuje komisja.

Radni z komisji skargę na dyrektor szkoły uznali za zasadną. Uchwała w tej sprawie miała zostać podjęta przez Radę Miasta podczas ostatniej sesji, 26 listopada. Tak się jednak nie stało, bo samorządowcy, zgodnie z wnioskiem przewodniczącej rady, Bożeny Krygier, przegłosowali jego zdjęcie z porządku obrad i wycofanie do ponownego rozpatrzenia przez komisję. Powodem takiej decyzji miały być nowe wyjaśniania złożone przez dyrektor szkoły. Jakie dokładnie - tego nie wiemy.

Edyta Białota-Chaber, mimo naszej prośby, do sprawy się nie odniosła. Przekazała, że kwesti skargi na łamach prasy komentować nie będzie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Max... / 28 listopada 2020 r. o 09:28
+31
....nic nie stoi na przeszkodzie, aby osoba poszkodowana wystąpiła na drogę sądową i w przypadku korzystnego dla siebie wyroku starała się o sowitą rekompensatę zarówno od bezpośredniej pracodawczyni (dyrektor szkoły), jak też i organu założycielskiego! Niestety, ale w tym drugim przypadku, od nas wszystkich będących podatnikami! My, komentujący zdarzenie możemy jedynie spekulować, a sąd na podstawie dokumentów wydaje mi się być zdecydowanie bardziej uprawniony do zgłębienia tej "ciekawostki"!
Avatar
salceson / 28 listopada 2020 r. o 11:51
+14
co za złośliwe babsko ta dErYktorka,do dymisji ta paniusie prezydencie.
Avatar
randalk / 28 listopada 2020 r. o 11:39
+14
To jest tak, gdy na dyrektora szkoły powołuje się zarówno niekumatą jak i debilkę. Zawód nauczyciela coraz częściej reprezentują i wykonują szumowiny intelektualne. Kasa a nie umiejętności rządzą.
Avatar
Max... / 28 listopada 2020 r. o 11:28
+13
Artykuł jest jednostronny i przekazuje nieprawdziwy obraz całej sytuacji. Uderza w dobre imię Pani Dyrektor i bezpodstawnie ją oczernia. Wszyscy, którzy znają osobiście Edytę Białotę - Chaber wiedzą, że jest życzliwą i empatyczną osobą, która chętnie pomaga. I to ona powinna wystąpić na drogę sądową o jej publiczne  oczernianie. Na drodze sądowej Pani, która uważa się za pokrzywdzoną, tylko by się ośmieszyła.
 Pani dyrektor wybaczy, ale nie widze zadnego oczerniania w przytaczaniu informacji. Jesli zainteresowana widzi cokolwiek zdroznego nalezy wystapic na prawna droge obrony dobrego imienia! 
 Pani dyrektor wybaczy, ale nie widze zadnego oczerniania w przytaczaniu informacji. Jesli zainteresowana widzi cokolwiek zdroznego nalezy wystapic na prawna droge obrony dobrego imienia!  rozwiń
Avatar
LAS / 28 listopada 2020 r. o 11:11
+13
....nic nie  stoi na przeszkodzie, aby osoba poszkodowana wystąpiła na drogę sądową i w przypadku korzystnego dla siebie wyroku starała się o sowitą rekompensatę  zarówno od bezpośredniej pracodawczyni (dyrektor szkoły), jak też i organu założycielskiego! Niestety, ale w tym drugim przypadku, od nas wszystkich będących podatnikami! My, komentujący zdarzenie możemy jedynie spekulować, a sąd na podstawie dokumentów wydaje mi się być zdecydowanie bardziej uprawniony do zgłębienia tej "ciekawostki"!
Znaczy się, że rzeczona Komisja Skarg Wniosków i Petycji powinna zostać rozwiązana?! Gdyby skarżąca uczyniła, jak sugerujesz, to jak nic pisałbyś, że nie kala się własnego gniazda... Z punktu widzenia podatnika, ojca i dziadka — rzeczona dyrektor powinna być natychmiast zdymisjonowana, bo stanowi negatywny przykład dla kadry i podopiecznych.
Znaczy się, że rzeczona Komisja Skarg Wniosków i Petycji powinna zostać rozwiązana?! Gdyby skarżąca uczyniła, jak sugerujesz, to jak nic pisałbyś, że nie kala się własnego gniazda... Z punktu widzenia podatnika, ojca i dziadka — rzeczona dyrektor powinna być natychmiast zdymisjonowana, bo stanowi negatywny przykład dla kadry i podopiecznych. rozwiń
Avatar
sitjuit / 29 listopada 2020 r. o 11:58
+12
Dawno temu chodziłem do dwójki, ale to były czasy "komuny" i wszyscy od woźnych po kierownika szkoły znali swoje obowiązki, ale to było dawno temu, "za komuny"... Wtedy nawet woźni znali wszystkich uczniów z imienia i z nazwiska, podobnie wszystkich pracowników szkoły, i wtedy nawet oni byli w stanie wydać niezbędne referencje, bo byli wrażliwymi obserwatorami, wiedzieli wszystko co się dzieje w ich szkole. Gdy chodziłem do Czartorycha, to nauczyciel potrafił wezwać na lekcję nieodżałowanego Pana Prokopa, woźnego nr 1 tej zacnej szkoły, aby on swoim autorytetem podniósł autorytet nauczyciela. To były czasy, nikt się o nic nie obrażał, na naburmuszał, każdy znał swoje miejsce w szeregu... Reasumując, sytuacja opisana w tym artykule jest skandaliczna, ktoś zapomniał, albo nie wie, że jest ciągłość funkcji, stanowiska, zakresu obowiązków, a takie tłumaczenie się, że ja tu jestem od niedawna, to jest na poziomie klasy nauczania początkowego, a nie gabinetu dyrektora szkoły. Dyrektor szkoły jako pracodawca jest zobowiązany do wydawania wszelkich niezbędnych pracownikom dokumentów, w tym świadectw pracy, opinii czy referencji, i to bez względu na to jak długo tam pracuje. Od tego są dokumenty, inni pracownicy szkoły, u których można zasięgnąć języka. W przeciwnym wypadku Sąd pracy pogodzi obie panie... A tak na marginesie, to czego nauczą się młodzi jeszcze uczniowie tej szkoły, moi młodsi koledzy, patrzący na takie akcje swoich nauczycieli? Ano, czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci... AMEN, albo jak kto woli ENTER...
Dawno temu chodziłem do dwójki, ale to były czasy "komuny" i wszyscy od woźnych po kierownika szkoły znali swoje obowiązki, ale to było dawno temu, "za komuny"... Wtedy nawet woźni znali wszystkich uczniów z imienia i z nazwiska, podobnie wszystkich pracowników szkoły, i wtedy nawet oni byli w stanie wydać niezbędne referencje, bo byli wrażliwymi obserwatorami, wiedzieli wszystko co się dzieje w ich szkole. Gdy chodziłem do Czartorycha, to nauczyciel potrafił wezwać na lekcję nieodżałowanego Pana Prokopa, woźnego nr 1 tej... rozwiń
Avatar
SSzcz. / 28 listopada 2020 r. o 10:56
-42
Artykuł jest jednostronny i przekazuje nieprawdziwy obraz całej sytuacji. Uderza w dobre imię Pani Dyrektor i bezpodstawnie ją oczernia. Wszyscy, którzy znają osobiście Edytę Białotę - Chaber wiedzą, że jest życzliwą i empatyczną osobą, która chętnie pomaga. I to ona powinna wystąpić na drogę sądową o jej publiczne oczernianie. Na drodze sądowej Pani, która uważa się za pokrzywdzoną, tylko by się ośmieszyła.
Avatar
sitjuit / 29 listopada 2020 r. o 11:58
+12
Dawno temu chodziłem do dwójki, ale to były czasy "komuny" i wszyscy od woźnych po kierownika szkoły znali swoje obowiązki, ale to było dawno temu, "za komuny"... Wtedy nawet woźni znali wszystkich uczniów z imienia i z nazwiska, podobnie wszystkich pracowników szkoły, i wtedy nawet oni byli w stanie wydać niezbędne referencje, bo byli wrażliwymi obserwatorami, wiedzieli wszystko co się dzieje w ich szkole. Gdy chodziłem do Czartorycha, to nauczyciel potrafił wezwać na lekcję nieodżałowanego Pana Prokopa, woźnego nr 1 tej zacnej szkoły, aby on swoim autorytetem podniósł autorytet nauczyciela. To były czasy, nikt się o nic nie obrażał, na naburmuszał, każdy znał swoje miejsce w szeregu... Reasumując, sytuacja opisana w tym artykule jest skandaliczna, ktoś zapomniał, albo nie wie, że jest ciągłość funkcji, stanowiska, zakresu obowiązków, a takie tłumaczenie się, że ja tu jestem od niedawna, to jest na poziomie klasy nauczania początkowego, a nie gabinetu dyrektora szkoły. Dyrektor szkoły jako pracodawca jest zobowiązany do wydawania wszelkich niezbędnych pracownikom dokumentów, w tym świadectw pracy, opinii czy referencji, i to bez względu na to jak długo tam pracuje. Od tego są dokumenty, inni pracownicy szkoły, u których można zasięgnąć języka. W przeciwnym wypadku Sąd pracy pogodzi obie panie... A tak na marginesie, to czego nauczą się młodzi jeszcze uczniowie tej szkoły, moi młodsi koledzy, patrzący na takie akcje swoich nauczycieli? Ano, czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci... AMEN, albo jak kto woli ENTER...
Dawno temu chodziłem do dwójki, ale to były czasy "komuny" i wszyscy od woźnych po kierownika szkoły znali swoje obowiązki, ale to było dawno temu, "za komuny"... Wtedy nawet woźni znali wszystkich uczniów z imienia i z nazwiska, podobnie wszystkich pracowników szkoły, i wtedy nawet oni byli w stanie wydać niezbędne referencje, bo byli wrażliwymi obserwatorami, wiedzieli wszystko co się dzieje w ich szkole. Gdy chodziłem do Czartorycha, to nauczyciel potrafił wezwać na lekcję nieodżałowanego Pana Prokopa, woźnego nr 1 tej... rozwiń
Avatar
salceson / 28 listopada 2020 r. o 11:51
+14
co za złośliwe babsko ta dErYktorka,do dymisji ta paniusie prezydencie.
Avatar
randalk / 28 listopada 2020 r. o 11:39
+14
To jest tak, gdy na dyrektora szkoły powołuje się zarówno niekumatą jak i debilkę. Zawód nauczyciela coraz częściej reprezentują i wykonują szumowiny intelektualne. Kasa a nie umiejętności rządzą.
Avatar
Max... / 28 listopada 2020 r. o 11:28
+13
Artykuł jest jednostronny i przekazuje nieprawdziwy obraz całej sytuacji. Uderza w dobre imię Pani Dyrektor i bezpodstawnie ją oczernia. Wszyscy, którzy znają osobiście Edytę Białotę - Chaber wiedzą, że jest życzliwą i empatyczną osobą, która chętnie pomaga. I to ona powinna wystąpić na drogę sądową o jej publiczne  oczernianie. Na drodze sądowej Pani, która uważa się za pokrzywdzoną, tylko by się ośmieszyła.
 Pani dyrektor wybaczy, ale nie widze zadnego oczerniania w przytaczaniu informacji. Jesli zainteresowana widzi cokolwiek zdroznego nalezy wystapic na prawna droge obrony dobrego imienia! 
 Pani dyrektor wybaczy, ale nie widze zadnego oczerniania w przytaczaniu informacji. Jesli zainteresowana widzi cokolwiek zdroznego nalezy wystapic na prawna droge obrony dobrego imienia!  rozwiń
Avatar
LAS / 28 listopada 2020 r. o 11:11
+13
....nic nie  stoi na przeszkodzie, aby osoba poszkodowana wystąpiła na drogę sądową i w przypadku korzystnego dla siebie wyroku starała się o sowitą rekompensatę  zarówno od bezpośredniej pracodawczyni (dyrektor szkoły), jak też i organu założycielskiego! Niestety, ale w tym drugim przypadku, od nas wszystkich będących podatnikami! My, komentujący zdarzenie możemy jedynie spekulować, a sąd na podstawie dokumentów wydaje mi się być zdecydowanie bardziej uprawniony do zgłębienia tej "ciekawostki"!
Znaczy się, że rzeczona Komisja Skarg Wniosków i Petycji powinna zostać rozwiązana?! Gdyby skarżąca uczyniła, jak sugerujesz, to jak nic pisałbyś, że nie kala się własnego gniazda... Z punktu widzenia podatnika, ojca i dziadka — rzeczona dyrektor powinna być natychmiast zdymisjonowana, bo stanowi negatywny przykład dla kadry i podopiecznych.
Znaczy się, że rzeczona Komisja Skarg Wniosków i Petycji powinna zostać rozwiązana?! Gdyby skarżąca uczyniła, jak sugerujesz, to jak nic pisałbyś, że nie kala się własnego gniazda... Z punktu widzenia podatnika, ojca i dziadka — rzeczona dyrektor powinna być natychmiast zdymisjonowana, bo stanowi negatywny przykład dla kadry i podopiecznych. rozwiń
Avatar
SSzcz. / 28 listopada 2020 r. o 10:56
-42
Artykuł jest jednostronny i przekazuje nieprawdziwy obraz całej sytuacji. Uderza w dobre imię Pani Dyrektor i bezpodstawnie ją oczernia. Wszyscy, którzy znają osobiście Edytę Białotę - Chaber wiedzą, że jest życzliwą i empatyczną osobą, która chętnie pomaga. I to ona powinna wystąpić na drogę sądową o jej publiczne oczernianie. Na drodze sądowej Pani, która uważa się za pokrzywdzoną, tylko by się ośmieszyła.
Avatar
Max... / 28 listopada 2020 r. o 09:28
+31
....nic nie stoi na przeszkodzie, aby osoba poszkodowana wystąpiła na drogę sądową i w przypadku korzystnego dla siebie wyroku starała się o sowitą rekompensatę zarówno od bezpośredniej pracodawczyni (dyrektor szkoły), jak też i organu założycielskiego! Niestety, ale w tym drugim przypadku, od nas wszystkich będących podatnikami! My, komentujący zdarzenie możemy jedynie spekulować, a sąd na podstawie dokumentów wydaje mi się być zdecydowanie bardziej uprawniony do zgłębienia tej "ciekawostki"!
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dworczyk: transport 330 tys. dawek na pierwsze szczepienie w grupie 0 - wstrzymany

Dworczyk: transport 330 tys. dawek na pierwsze szczepienie w grupie 0 - wstrzymany

W przyszłym tygodniu wstrzymany będzie transport 330 tys. dawek do szpitali węzłowych w ramach pierwszego szczepienia grupy 0, natomiast zgodnie z planem 50 tys. dawek trafi do punktów na drugie szczepienia, a 120 tys. dawek na pierwsze szczepienia do DPS-ów - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

Michał Budzyński żegna się z Lewartem Lubartów. Teraz Chełmianka?

Michał Budzyński żegna się z Lewartem Lubartów. Teraz Chełmianka?

Kiepskie wieści otrzymali dzisiaj kibice Lewartu. Beniaminek stracił kapitana – Michała Budzyńskiego. Kontrakt zawodnika został rozwiązany za porozumieniem stron. Wszystko wskazuje na to, że „Budyń” przeniesie się do trzecioligowej Chełmianki.

Pomysł na smaczną kolację: pieczemy proziaki
Magazyn

Pomysł na smaczną kolację: pieczemy proziaki

Kto pamięta placki na sodzie, pieczone na węglowej kuchni? Po domu roznosił się zapach, jakiego nie zapomni się nigdy. Proziaki, zwane także fajercarzami, można upiec na patelni lub na grillu elektrycznym. Są pyszne

"Podstawił paletę z napojami, dwukrotnie z niej spadł". Włamywacz nie potrafił wydostać się z okradanego sklepu
film

"Podstawił paletę z napojami, dwukrotnie z niej spadł". Włamywacz nie potrafił wydostać się z okradanego sklepu

41-latek, recydywista z Częstochowy, podczas ostatniej próby kradzieży napotkał ogromne trudności z wydostaniem się z okradanego sklepu. Mężczyzna najpierw wszedł do niego przez okno, ale później nie potrafił wyjść, bo okno okazał się być zbyt wysoko. Jego bolesne próby uchwyciła kamera monitoringu.

Avia – Świdniczanka 7:2. Potrzebują jeszcze kogoś do środka pola

Avia – Świdniczanka 7:2. Potrzebują jeszcze kogoś do środka pola

Trener trzecioligowca Łukasz Mierzejewski może być zadowolony. W pierwszym meczu kontrolnym Avia wysoko pokonała Świdniczankę 7:2.

Badacze prognozują, jak zmieni się epidemia SARS-CoV2 w ciągu dekady

Badacze prognozują, jak zmieni się epidemia SARS-CoV2 w ciągu dekady

Naukowcy stworzyli model rozwoju epidemii, który wskazuje, że może ona dążyć do postaci endemicznej, czyli lokalnej i ustabilizowanej. Prawdopodobnie łagodnie wtedy chorować będą dzieci, co będzie po części chronić późniejszą dorosłą populację.

Motycz: Robotnicy zamkną przejazd kolejowy

Motycz: Robotnicy zamkną przejazd kolejowy

Na ponad dwie doby zamknięty ma być przejazd kolejowy w podlubelskim Motyczu.

Cenna wygrana Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w Gdańsku z DGT AZS Politechniką

Cenna wygrana Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w Gdańsku z DGT AZS Politechniką

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin odniosły cenne zwycięstwo na wyjeździe. W sobotę pewnie pokonały DGT AZS Politechniką Gdańską 77:70

K2 zdobyte zimą. Wyprawa Nepalczyków przechodzi do historii

K2 zdobyte zimą. Wyprawa Nepalczyków przechodzi do historii

Nepalscy wspinacze zdobyli K2, drugi co do wysokości szczyt Ziemi. K2 jako jedyny ośmiotysięcznik nie został dotąd zdobyty zimą.

Rafał Król (Motor Lublin): Powinienem dać zespołowi dużo więcej

Rafał Król (Motor Lublin): Powinienem dać zespołowi dużo więcej

Rozmowa z Rafałem Królem, kapitanem Motoru Lublin

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Zrejestrowało się 280 tys. seniorów

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Zrejestrowało się 280 tys. seniorów

Na szczepienia przeciwko COVID-19 zarejestrowało się do tej pory 280 tys. seniorów, a chęć szczepień zadeklarowało 1,1 mln Polaków - poinformował w sobotę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Ośrodek w Chrzanowie dalej działa. "Nie możemy ukarać kogoś za jazdę na nartach czy sankach"
galeria

Ośrodek w Chrzanowie dalej działa. "Nie możemy ukarać kogoś za jazdę na nartach czy sankach"

Ośrodek narciarski w Chrzanowie (powiat janowski), który wczoraj zaczął działać po przerwie dziś także jest otwarty. Wczoraj na miejscu byli policjanci i pracownicy inspekcji sanitarnej. Kontrola ma być też dzisiaj.

Lublin: Proszą o zwołanie "okrągłego stołu" w sprawie Starego Gaju

Lublin: Proszą o zwołanie "okrągłego stołu" w sprawie Starego Gaju

Zwołanie „okrągłego stołu” w sprawie Starego Gaju proponują lubelscy ekolodzy. To odpowiedź na ogłoszony przez Ratusz zamiar uznania części lasu za zespół przyrodniczo-krajobrazowy. O taką decyzję apelują sami ekolodzy, ale przyznają, że potrzeba jeszcze mocniejszej ochrony lasu, więc proponują rozmowy

Koronawirus w Lubelskiem: 358 nowych zakażeń. 27 przypadków śmiertelnych

Koronawirus w Lubelskiem: 358 nowych zakażeń. 27 przypadków śmiertelnych

98 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Lublinie, 24 – w powiecie lubelskim i 23 – w powiecie włodawskim. W sumie w ciągu ostatniej doby u 358 mieszkańców województwa lubelskiego zostało potwierdzone zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Ponad 7 tysięcy nowych przypadków. Sobotni raport zakażeń koronawirusem

Ponad 7 tysięcy nowych przypadków. Sobotni raport zakażeń koronawirusem

7 412 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce – podało w sobotę rano Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 369 osób.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.