Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

5 grudnia 2011 r.
19:42
Edytuj ten wpis

Stracone nadzieje na Euro 2012: Nikt nie przyjedzie do Puław, Kazimierza i Nałęczowa

0 33 A A
Nowy stadion w Puławach wizytowali Belgowie, Norwegowie, Szkoci, Anglicy, Francuzi, Grecy i Duńczycy
Nowy stadion w Puławach wizytowali Belgowie, Norwegowie, Szkoci, Anglicy, Francuzi, Grecy i Duńczycy

Karty zostały rozdane. Uczestnicy piłkarskich mistrzostw Europy poznali grupowych rywali i miasta, w których będą rozgrywać mecze. Wybrali też bazy pobytowe. Oferty Puław, Kazimierza i Nałęczowa nie przyjął nikt.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Propozycja z Lubelszczyzny mogła skusić tych, którym przyjdzie rywalizować na Stadionie Narodowym w Warszawie. Choć ostateczne decyzje co do wyboru bazy pobytowej muszą zapaść do 31 stycznia, to w praktyce oferta Puław jest już za burtą. Rezerwacji nie dokonali jedynie reprezentanci Chorwacji, którzy będą grać w Gdańsku i Poznaniu. Dlatego poważnie rozważają opuszczoną przez Szwedów Gdynię (ci przenieśli się na Ukrainę.).

Grecy już się określili: – Legionów lub Józefów. Gramy w Warszawie, chcemy mieszkać jak najbliżej – tłumaczyli na konferencji prasowej.
Na obiekty w stolicy stawia również trener reprezentacji Rosji Dick Advocaat. Chociaż jeszcze w piątek zarzekał się, że jego kadra będzie mieszkać w Kijowie.

Mimo to Puławy nie składają broni. – Do ostatniej chwili kompletowaliśmy dokumenty i lobbowaliśmy. Nawet podczas losowania grup przedstawiciele spółki EURO 2012 zachęcali drużyny, by skorzystały z naszej oferty – mówi Janusz Grobel, prezydent Puław. – Chcemy jeszcze raz dotrzeć do wszystkich siedmiu drużyn, które będą grały w Polsce. Może się zdarzyć, że pomimo rezerwacji, sportowcy zmienią swoje centra pobytowe – dodaje.

Według osób zaangażowanych w sprawę, nawet jeśli nie zatrzyma się u nas żadna z drużyn, to wszystkie trzy miasta już na Euro 2012 skorzystały. Puławy mają nowoczesne obiekty sportowe i drogi łączące z Kazimierzem Dolnym i Nałęczowem. Dostały też również dofinansowanie na projekt wiślany. Nałęczów zmodernizował drogę wojewódzką 826 do Markuszowa, a Uzdrowisko Nałęczów sfinalizowało inwestycję w Termy Pałacowe.

– Nic nie straciliśmy. Są tylko same plusy – uważa Andrzej Ćwiek, burmistrz Nałęczowa.

– Stadion został zbudowany z myślą o mieszkańcach i przyszłych pokoleniach. Teraz możemy organizować tu międzynarodowe imprezy – twierdzi Antoni Rękas, szef puławskiego MOSiR.

– Pokazaliśmy, że możliwa jest współpraca samorządów. Mamy wielką satysfakcję z tego, co się udało wspólnie zrobić – podkreśla Grobel.

Którędy na Euro?

Kibice jadący się na mecze na Ukrainie będą mogli korzystać z nowego przejścia granicznego w Dołhobyczowie. Powstaje tam nowoczesny terminal i sześć pasów jezdni. Ruchem mają sterować nowoczesne systemy elektroniczne. Całość robót pochłonie ponad 120 mln zł. Ale dobre wrażenie minie tuż po opuszczeniu terytorium Polski. Po ukraińskiej stronie, kierowców starszą zarośla i zrujnowana droga. (jsz)

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
taka prawda / 10 grudnia 2011 o 18:41
0
[quote name='nie kibic' timestamp='1323166359' post='566543']
Dlaczego tzw Władza bardziej dba o kibiców z zagranicy niż w własnych obywateli. Zajmijmy się tyn co nam jest potrzebne, a nie kibicom przez 2 tygodnie.EURO 2012 jest wydarzeniem bez jakiegokolwiek znaczenia dla większości Polaków.Koszty przyjdzie spłacać wszystkim.
[/quote]
Bo kibice z zagranicy zostwią trochę kasy za noclegi,jedzenie itp.a zwykły obywatel nie korzysta za bardzo z tych obiektów jak luksusowe hotele i restauracje.
Avatar
gi-s / 8 grudnia 2011 o 22:07
0
zapraszam na bezpłatne szkolenia:

www.gis-szkolenia.pl

warto skorzystać! zapraszam.
Avatar
kierowca / 6 grudnia 2011 o 16:34
0
[quote name='.' timestamp='1323182589' post='566679']
Za cenę Stadionu Narodowego możnaby zbudować 3 mosty przez Wisłę. Służyłyby ludziom przez pokolenia.Codziennie słyszymy o kilometrowych korkach na rondzie w Kołbieli. Tam powinna być od lat estakada.Rzymskie mosty sprzed prawie 2000 lat służa do tej pory.Jak na wystawie oglądąmy pociągi niemieckie i np od 12 12 2011 rosyjskie( Moskwa Paryz przez Warszawę.Od lat nieregulowane rzeki. Tanie budownictwo mieszkaniowe.Nie wszyscy mieszkają w Puławach.Rozwój kraju musi być symetryczny,a nie skoncentrowany w kilku ośrodkach.Są w Polsce ludzie dla których przejazd przez ich miejscowość pociągu jest wielkim wydarzeniem.Dyscyplin sportu jest wiele, podobnie jak wiele innych zainteresowań. Uważam ze koncentrowanie się na jednej dziedzinie to kardynalny błąd.
[/quote]
Przecież na stadionie mogą się odbywać imprezy w różnych dyscyplinach sportowych nie tylko mecze piłki nożnej. Poprzedni jarmark Europa na dawnym stadionie dziesięciolecia nie był wizytówką stolicy prawie 40 mln państwa.Z tymi korkami w Kołbieli to nie przesadzaj jeżdżę często tą trasą i przed weekandami korki się tworzą ale są do zniesienia.Pomalutku i tam ruch usprawnią.Wystarczy zrobić sygnalizację świetlną i po problemie jak na Zakręcie do Warszawy.
[quote name='.' timestamp='1323182589' post='566679']
Za cenę Stadionu Narodowego możnaby zbudować 3 mosty przez Wisłę. Służyłyby ludziom przez pokolenia.Codziennie słyszymy o kilometrowych korkach na rondzie w Kołbieli. Tam powinna być od lat estakada.Rzymskie mosty sprzed prawie 2000 lat służa do tej pory.Jak na wystawie oglądąmy pociągi niemieckie i np od 12 12 2011 rosyjskie( Moskwa Paryz przez Warszawę.Od lat nieregulowane rzeki. Tanie budownictwo mieszkaniowe.Nie wszyscy mieszkają w Puławach.Rozwój kraju ... rozwiń
Avatar
Baszko / 6 grudnia 2011 o 16:32
0
[quote name='.' timestamp='1323182589' post='566679']
Za cenę Stadionu Narodowego możnaby zbudować 3 mosty przez Wisłę. Służyłyby ludziom przez pokolenia.Codziennie słyszymy o kilometrowych korkach na rondzie w Kołbieli. Tam powinna być od lat estakada.Rzymskie mosty sprzed prawie 2000 lat służa do tej pory.Jak na wystawie oglądąmy pociągi niemieckie i np od 12 12 2011 rosyjskie( Moskwa Paryz przez Warszawę.Od lat nieregulowane rzeki. Tanie budownictwo mieszkaniowe.Nie wszyscy mieszkają w Puławach.Rozwój kraju musi być symetryczny,a nie skoncentrowany w kilku ośrodkach.Są w Polsce ludzie dla których przejazd przez ich miejscowość pociągu jest wielkim wydarzeniem.Dyscyplin sportu jest wiele, podobnie jak wiele innych zainteresowań. Uważam ze koncentrowanie się na jednej dziedzinie to kardynalny błąd.
[/quote]
Wymień mi przypadki w których była by owca cała a wilk syty. Samorządom regionu Puław udało się pod pretekstem EURO 2012 choćby trochę poprawić infrastrukturę w regionie. Jeśli inne regiony nie potrafią wysupłać dotacji z budżetu państwa i środków unijnych to czyja to jest wina ... ? Zestawmy koszt budowy stadionu do modernizacji dróg, dysproporcja jest dość znaczna. Wg mnie to co się dzieje w Puławach i regionie pokazuje że w końcu komuś zależy na jego współmieszkańcach (wyborcach). Nie bez powodu Grobel miał ok 70% poparcia w wyborach samorządowych. Możliwe że w Warszawie za cenę stadionu wybudowano by 3 mosty na Wiśle, ale czy to jest nasz problem...?
[quote name='.' timestamp='1323182589' post='566679']
Za cenę Stadionu Narodowego możnaby zbudować 3 mosty przez Wisłę. Służyłyby ludziom przez pokolenia.Codziennie słyszymy o kilometrowych korkach na rondzie w Kołbieli. Tam powinna być od lat estakada.Rzymskie mosty sprzed prawie 2000 lat służa do tej pory.Jak na wystawie oglądąmy pociągi niemieckie i np od 12 12 2011 rosyjskie( Moskwa Paryz przez Warszawę.Od lat nieregulowane rzeki. Tanie budownictwo mieszkaniowe.Nie wszyscy mieszkają w Puławach.Rozwój kraju ... rozwiń
Avatar
kierowca / 6 grudnia 2011 o 16:27
0
[quote name='nie kibic' timestamp='1323166359' post='566543']
Dlaczego tzw Władza bardziej dba o kibiców z zagranicy niż w własnych obywateli. Zajmijmy się tyn co nam jest potrzebne, a nie kibicom przez 2 tygodnie.EURO 2012 jest wydarzeniem bez jakiegokolwiek znaczenia dla większości Polaków.Koszty przyjdzie spłacać wszystkim.
[/quote]
Największe to ty poniesiesz.Drogi wybudowano i nie ma znaczenia czy ktoś przyjedzie czy nie to i tak inwestycja zostanie dla mieszkańców .Pięknie się jedzie z Markuszowa do Nałęczowa nie tak jak dawniej przez dziury i wyboje.Chidniki przy szosie a jeszcze niedawno ludzie mogli tylko pomarzyć o takiej infrastrukturze.
[quote name='nie kibic' timestamp='1323166359' post='566543']
Dlaczego tzw Władza bardziej dba o kibiców z zagranicy niż w własnych obywateli. Zajmijmy się tyn co nam jest potrzebne, a nie kibicom przez 2 tygodnie.EURO 2012 jest wydarzeniem bez jakiegokolwiek znaczenia dla większości Polaków.Koszty przyjdzie spłacać wszystkim.
[/quote]
Największe to ty poniesiesz.Drogi wybudowano i nie ma znaczenia czy ktoś przyjedzie czy nie to i tak inwestycja zostanie dla mieszkańców .Pięknie się jedzie z Markusz... rozwiń
Avatar
. / 6 grudnia 2011 o 15:43
0
[quote name='Baszko' timestamp='1323171421' post='566592']
Dlaczego nie dba o swoich obywateli??? Wymień choćby jedną inwestycję która nie służy obywatelom??? Nowe drogi??? Nowy stadion na którym gra Wisła Puławy (na której mecze chodzę ze znajomymi) i na którym nieodpłatnie mogę biegać??? Nowa infrastruktura??? Nowe zaplecze hotelowe??? Co nie jest dla obywateli???
[/quote]
Za cenę Stadionu Narodowego możnaby zbudować 3 mosty przez Wisłę. Służyłyby ludziom przez pokolenia.Codziennie słyszymy o kilometrowych korkach na rondzie w Kołbieli. Tam powinna być od lat estakada.Rzymskie mosty sprzed prawie 2000 lat służa do tej pory.Jak na wystawie oglądąmy pociągi niemieckie i np od 12 12 2011 rosyjskie( Moskwa Paryz przez Warszawę.Od lat nieregulowane rzeki. Tanie budownictwo mieszkaniowe.Nie wszyscy mieszkają w Puławach.Rozwój kraju musi być symetryczny,a nie skoncentrowany w kilku ośrodkach.Są w Polsce ludzie dla których przejazd przez ich miejscowość pociągu jest wielkim wydarzeniem.Dyscyplin sportu jest wiele, podobnie jak wiele innych zainteresowań. Uważam ze koncentrowanie się na jednej dziedzinie to kardynalny błąd.
[quote name='Baszko' timestamp='1323171421' post='566592']
Dlaczego nie dba o swoich obywateli??? Wymień choćby jedną inwestycję która nie służy obywatelom??? Nowe drogi??? Nowy stadion na którym gra Wisła Puławy (na której mecze chodzę ze znajomymi) i na którym nieodpłatnie mogę biegać??? Nowa infrastruktura??? Nowe zaplecze hotelowe??? Co nie jest dla obywateli???
[/quote]
Za cenę Stadionu Narodowego możnaby zbudować 3 mosty przez Wisłę. Służyłyby ludziom przez pokolenia.Codzienni... rozwiń
Avatar
Karol / 6 grudnia 2011 o 12:46
0
Przecież to było wiadomo od początku.
Najpierw trzeba zrobic infrastrukturę transportową !
Przecież nikt niermalny nie mógł wziać kandytatury tych miast poważnie jesli do najbliższego lotniska jedzie się trzy godziny i jeszcze takimi drogami że można zycie stracic.
A do stadionu na którym sa rozgrywane mecze ile się jedzie ?
Avatar
Baszko / 6 grudnia 2011 o 12:40
0
[quote name='deuter' timestamp='1323170683' post='566586']
...łącznie z korkiem ZA-obwodnica K12 ?
[/quote]
korek o 14tej wydłuża drogę o ok 6 minut i jest to maksymalny czas jaki zmierzyłem (od czasu do czasu go mierzę) od dwóch lat.
Avatar
Baszko / 6 grudnia 2011 o 12:37
0
[quote name='nie kibic' timestamp='1323166359' post='566543']
Dlaczego tzw Władza bardziej dba o kibiców z zagranicy niż w własnych obywateli. Zajmijmy się tyn co nam jest potrzebne, a nie kibicom przez 2 tygodnie.EURO 2012 jest wydarzeniem bez jakiegokolwiek znaczenia dla większości Polaków.Koszty przyjdzie spłacać wszystkim.
[/quote]
Dlaczego nie dba o swoich obywateli??? Wymień choćby jedną inwestycję która nie służy obywatelom??? Nowe drogi??? Nowy stadion na którym gra Wisła Puławy (na której mecze chodzę ze znajomymi) i na którym nieodpłatnie mogę biegać??? Nowa infrastruktura??? Nowe zaplecze hotelowe??? Co nie jest dla obywateli???
[quote name='nie kibic' timestamp='1323166359' post='566543']
Dlaczego tzw Władza bardziej dba o kibiców z zagranicy niż w własnych obywateli. Zajmijmy się tyn co nam jest potrzebne, a nie kibicom przez 2 tygodnie.EURO 2012 jest wydarzeniem bez jakiegokolwiek znaczenia dla większości Polaków.Koszty przyjdzie spłacać wszystkim.
[/quote]
Dlaczego nie dba o swoich obywateli??? Wymień choćby jedną inwestycję która nie służy obywatelom??? Nowe drogi??? Nowy stadion na którym gra Wisła Pu... rozwiń
Avatar
deuter / 6 grudnia 2011 o 12:24
0
[quote name='Baszko' timestamp='1323158483' post='566485']
nie ma złych dróg, są tylko złe samochody. Najwyższa pora przesiąść się na coś lepszego. Mi dojazd do Kazimierza z Puław (Zakłady Azotowe) między 14 a 16 zajmuję maksymalnie 25 minut bez łamania przepisów.
[/quote]
...łącznie z korkiem ZA-obwodnica K12 ?
Avatar
taka prawda / 10 grudnia 2011 o 18:41
0
[quote name='nie kibic' timestamp='1323166359' post='566543']
Dlaczego tzw Władza bardziej dba o kibiców z zagranicy niż w własnych obywateli. Zajmijmy się tyn co nam jest potrzebne, a nie kibicom przez 2 tygodnie.EURO 2012 jest wydarzeniem bez jakiegokolwiek znaczenia dla większości Polaków.Koszty przyjdzie spłacać wszystkim.
[/quote]
Bo kibice z zagranicy zostwią trochę kasy za noclegi,jedzenie itp.a zwykły obywatel nie korzysta za bardzo z tych obiektów jak luksusowe hotele i restauracje.
Avatar
gi-s / 8 grudnia 2011 o 22:07
0
zapraszam na bezpłatne szkolenia:

www.gis-szkolenia.pl

warto skorzystać! zapraszam.
Avatar
kierowca / 6 grudnia 2011 o 16:34
0
[quote name='.' timestamp='1323182589' post='566679']
Za cenę Stadionu Narodowego możnaby zbudować 3 mosty przez Wisłę. Służyłyby ludziom przez pokolenia.Codziennie słyszymy o kilometrowych korkach na rondzie w Kołbieli. Tam powinna być od lat estakada.Rzymskie mosty sprzed prawie 2000 lat służa do tej pory.Jak na wystawie oglądąmy pociągi niemieckie i np od 12 12 2011 rosyjskie( Moskwa Paryz przez Warszawę.Od lat nieregulowane rzeki. Tanie budownictwo mieszkaniowe.Nie wszyscy mieszkają w Puławach.Rozwój kraju musi być symetryczny,a nie skoncentrowany w kilku ośrodkach.Są w Polsce ludzie dla których przejazd przez ich miejscowość pociągu jest wielkim wydarzeniem.Dyscyplin sportu jest wiele, podobnie jak wiele innych zainteresowań. Uważam ze koncentrowanie się na jednej dziedzinie to kardynalny błąd.
[/quote]
Przecież na stadionie mogą się odbywać imprezy w różnych dyscyplinach sportowych nie tylko mecze piłki nożnej. Poprzedni jarmark Europa na dawnym stadionie dziesięciolecia nie był wizytówką stolicy prawie 40 mln państwa.Z tymi korkami w Kołbieli to nie przesadzaj jeżdżę często tą trasą i przed weekandami korki się tworzą ale są do zniesienia.Pomalutku i tam ruch usprawnią.Wystarczy zrobić sygnalizację świetlną i po problemie jak na Zakręcie do Warszawy.
[quote name='.' timestamp='1323182589' post='566679']
Za cenę Stadionu Narodowego możnaby zbudować 3 mosty przez Wisłę. Służyłyby ludziom przez pokolenia.Codziennie słyszymy o kilometrowych korkach na rondzie w Kołbieli. Tam powinna być od lat estakada.Rzymskie mosty sprzed prawie 2000 lat służa do tej pory.Jak na wystawie oglądąmy pociągi niemieckie i np od 12 12 2011 rosyjskie( Moskwa Paryz przez Warszawę.Od lat nieregulowane rzeki. Tanie budownictwo mieszkaniowe.Nie wszyscy mieszkają w Puławach.Rozwój kraju ... rozwiń
Avatar
Baszko / 6 grudnia 2011 o 16:32
0
[quote name='.' timestamp='1323182589' post='566679']
Za cenę Stadionu Narodowego możnaby zbudować 3 mosty przez Wisłę. Służyłyby ludziom przez pokolenia.Codziennie słyszymy o kilometrowych korkach na rondzie w Kołbieli. Tam powinna być od lat estakada.Rzymskie mosty sprzed prawie 2000 lat służa do tej pory.Jak na wystawie oglądąmy pociągi niemieckie i np od 12 12 2011 rosyjskie( Moskwa Paryz przez Warszawę.Od lat nieregulowane rzeki. Tanie budownictwo mieszkaniowe.Nie wszyscy mieszkają w Puławach.Rozwój kraju musi być symetryczny,a nie skoncentrowany w kilku ośrodkach.Są w Polsce ludzie dla których przejazd przez ich miejscowość pociągu jest wielkim wydarzeniem.Dyscyplin sportu jest wiele, podobnie jak wiele innych zainteresowań. Uważam ze koncentrowanie się na jednej dziedzinie to kardynalny błąd.
[/quote]
Wymień mi przypadki w których była by owca cała a wilk syty. Samorządom regionu Puław udało się pod pretekstem EURO 2012 choćby trochę poprawić infrastrukturę w regionie. Jeśli inne regiony nie potrafią wysupłać dotacji z budżetu państwa i środków unijnych to czyja to jest wina ... ? Zestawmy koszt budowy stadionu do modernizacji dróg, dysproporcja jest dość znaczna. Wg mnie to co się dzieje w Puławach i regionie pokazuje że w końcu komuś zależy na jego współmieszkańcach (wyborcach). Nie bez powodu Grobel miał ok 70% poparcia w wyborach samorządowych. Możliwe że w Warszawie za cenę stadionu wybudowano by 3 mosty na Wiśle, ale czy to jest nasz problem...?
[quote name='.' timestamp='1323182589' post='566679']
Za cenę Stadionu Narodowego możnaby zbudować 3 mosty przez Wisłę. Służyłyby ludziom przez pokolenia.Codziennie słyszymy o kilometrowych korkach na rondzie w Kołbieli. Tam powinna być od lat estakada.Rzymskie mosty sprzed prawie 2000 lat służa do tej pory.Jak na wystawie oglądąmy pociągi niemieckie i np od 12 12 2011 rosyjskie( Moskwa Paryz przez Warszawę.Od lat nieregulowane rzeki. Tanie budownictwo mieszkaniowe.Nie wszyscy mieszkają w Puławach.Rozwój kraju ... rozwiń
Avatar
kierowca / 6 grudnia 2011 o 16:27
0
[quote name='nie kibic' timestamp='1323166359' post='566543']
Dlaczego tzw Władza bardziej dba o kibiców z zagranicy niż w własnych obywateli. Zajmijmy się tyn co nam jest potrzebne, a nie kibicom przez 2 tygodnie.EURO 2012 jest wydarzeniem bez jakiegokolwiek znaczenia dla większości Polaków.Koszty przyjdzie spłacać wszystkim.
[/quote]
Największe to ty poniesiesz.Drogi wybudowano i nie ma znaczenia czy ktoś przyjedzie czy nie to i tak inwestycja zostanie dla mieszkańców .Pięknie się jedzie z Markuszowa do Nałęczowa nie tak jak dawniej przez dziury i wyboje.Chidniki przy szosie a jeszcze niedawno ludzie mogli tylko pomarzyć o takiej infrastrukturze.
[quote name='nie kibic' timestamp='1323166359' post='566543']
Dlaczego tzw Władza bardziej dba o kibiców z zagranicy niż w własnych obywateli. Zajmijmy się tyn co nam jest potrzebne, a nie kibicom przez 2 tygodnie.EURO 2012 jest wydarzeniem bez jakiegokolwiek znaczenia dla większości Polaków.Koszty przyjdzie spłacać wszystkim.
[/quote]
Największe to ty poniesiesz.Drogi wybudowano i nie ma znaczenia czy ktoś przyjedzie czy nie to i tak inwestycja zostanie dla mieszkańców .Pięknie się jedzie z Markusz... rozwiń
Avatar
. / 6 grudnia 2011 o 15:43
0
[quote name='Baszko' timestamp='1323171421' post='566592']
Dlaczego nie dba o swoich obywateli??? Wymień choćby jedną inwestycję która nie służy obywatelom??? Nowe drogi??? Nowy stadion na którym gra Wisła Puławy (na której mecze chodzę ze znajomymi) i na którym nieodpłatnie mogę biegać??? Nowa infrastruktura??? Nowe zaplecze hotelowe??? Co nie jest dla obywateli???
[/quote]
Za cenę Stadionu Narodowego możnaby zbudować 3 mosty przez Wisłę. Służyłyby ludziom przez pokolenia.Codziennie słyszymy o kilometrowych korkach na rondzie w Kołbieli. Tam powinna być od lat estakada.Rzymskie mosty sprzed prawie 2000 lat służa do tej pory.Jak na wystawie oglądąmy pociągi niemieckie i np od 12 12 2011 rosyjskie( Moskwa Paryz przez Warszawę.Od lat nieregulowane rzeki. Tanie budownictwo mieszkaniowe.Nie wszyscy mieszkają w Puławach.Rozwój kraju musi być symetryczny,a nie skoncentrowany w kilku ośrodkach.Są w Polsce ludzie dla których przejazd przez ich miejscowość pociągu jest wielkim wydarzeniem.Dyscyplin sportu jest wiele, podobnie jak wiele innych zainteresowań. Uważam ze koncentrowanie się na jednej dziedzinie to kardynalny błąd.
[quote name='Baszko' timestamp='1323171421' post='566592']
Dlaczego nie dba o swoich obywateli??? Wymień choćby jedną inwestycję która nie służy obywatelom??? Nowe drogi??? Nowy stadion na którym gra Wisła Puławy (na której mecze chodzę ze znajomymi) i na którym nieodpłatnie mogę biegać??? Nowa infrastruktura??? Nowe zaplecze hotelowe??? Co nie jest dla obywateli???
[/quote]
Za cenę Stadionu Narodowego możnaby zbudować 3 mosty przez Wisłę. Służyłyby ludziom przez pokolenia.Codzienni... rozwiń
Avatar
Karol / 6 grudnia 2011 o 12:46
0
Przecież to było wiadomo od początku.
Najpierw trzeba zrobic infrastrukturę transportową !
Przecież nikt niermalny nie mógł wziać kandytatury tych miast poważnie jesli do najbliższego lotniska jedzie się trzy godziny i jeszcze takimi drogami że można zycie stracic.
A do stadionu na którym sa rozgrywane mecze ile się jedzie ?
Avatar
Baszko / 6 grudnia 2011 o 12:40
0
[quote name='deuter' timestamp='1323170683' post='566586']
...łącznie z korkiem ZA-obwodnica K12 ?
[/quote]
korek o 14tej wydłuża drogę o ok 6 minut i jest to maksymalny czas jaki zmierzyłem (od czasu do czasu go mierzę) od dwóch lat.
Avatar
Baszko / 6 grudnia 2011 o 12:37
0
[quote name='nie kibic' timestamp='1323166359' post='566543']
Dlaczego tzw Władza bardziej dba o kibiców z zagranicy niż w własnych obywateli. Zajmijmy się tyn co nam jest potrzebne, a nie kibicom przez 2 tygodnie.EURO 2012 jest wydarzeniem bez jakiegokolwiek znaczenia dla większości Polaków.Koszty przyjdzie spłacać wszystkim.
[/quote]
Dlaczego nie dba o swoich obywateli??? Wymień choćby jedną inwestycję która nie służy obywatelom??? Nowe drogi??? Nowy stadion na którym gra Wisła Puławy (na której mecze chodzę ze znajomymi) i na którym nieodpłatnie mogę biegać??? Nowa infrastruktura??? Nowe zaplecze hotelowe??? Co nie jest dla obywateli???
[quote name='nie kibic' timestamp='1323166359' post='566543']
Dlaczego tzw Władza bardziej dba o kibiców z zagranicy niż w własnych obywateli. Zajmijmy się tyn co nam jest potrzebne, a nie kibicom przez 2 tygodnie.EURO 2012 jest wydarzeniem bez jakiegokolwiek znaczenia dla większości Polaków.Koszty przyjdzie spłacać wszystkim.
[/quote]
Dlaczego nie dba o swoich obywateli??? Wymień choćby jedną inwestycję która nie służy obywatelom??? Nowe drogi??? Nowy stadion na którym gra Wisła Pu... rozwiń
Avatar
deuter / 6 grudnia 2011 o 12:24
0
[quote name='Baszko' timestamp='1323158483' post='566485']
nie ma złych dróg, są tylko złe samochody. Najwyższa pora przesiąść się na coś lepszego. Mi dojazd do Kazimierza z Puław (Zakłady Azotowe) między 14 a 16 zajmuję maksymalnie 25 minut bez łamania przepisów.
[/quote]
...łącznie z korkiem ZA-obwodnica K12 ?