Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

10 kwietnia 2019 r.
18:21

Strajk nauczycieli w Puławach. Egzamin gimnazjalny bez przeszkód, przedszkola rezygnują ze strajku

Autor: Zdjęcie autora rs
37 48 A A
(fot. Radosław Szczęch / archiwum)

Rozpoczął się egzamin gimnazjalny 2019. We wszystkich puławskich szkołach, mimo obowiązującego w większości z nich strajku, udało się prawidłowo przeprowadzić zaplanowane egzaminy z historii, wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. Tymczasem ze strajku zrezygnowały dwa puławskie przedszkola.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mimo obaw ze strony rodziców i uczniów o to, czy uda się przeprowadzić zaplanowane egzaminy gimnazjalne, nie było większych przeszkód. O godz. 9 gimnazjaliści w ZSO nr 1, ZSO nr 2, SP nr 10 oraz SP nr 11 przystąpili do egzaminu z historii i wiedzy o społeczeństwie. Dwie godziny później rozpoczęli zmagania z językiem polskim.

Dyrektorom puławskich szkół udało się zatem skompletować składy komisji mimo braku możliwości skorzystania z nauczycieli biorących udział w ogólnopolskim strajku.

– Mamy nadzieję, że będzie tak również w kolejnych dniach – mówi Marzena Klimek, zastępca kierownika Wydziału Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych w puławskim Ratuszu.

W czwartek gimnazjaliści zmierzą się z częścią matematyczno-przyrodniczą, a w piątek z językową.

Tymczasem z protestu powoli wykruszają się kolejne podmioty. Po Miejskich Przedszkolach nr 10 i 14 oraz Szkole Podstawowej nr 4, gdzie do strajku w ogóle nie doszło, we wtorek oflagowanie zdjęto z przedszkoli nr 7 i 16. Skąd taka decyzja?

– Zrobiłyśmy to z powodów osobistych. Zaważyły na tym sytuacje życiowe nauczycielek – tłumaczy Jolanta Dziosa, prezes ogniska ZNP w MP nr 7. Jak podkreśla, mimo przerwania strajku, przedszkolanki pozostają całym sercem za protestującymi. Powodów rezygnacji ze strajku w MP nr 16 nie znamy. Co ważne, w puławskich przedszkolach, zarówno tych, które strajkują, jak i tych, gdzie protest już się skończył, opieka nad dziećmi pozostaje zapewniona.

e-Wydanie

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
RODZIC / 10 kwietnia 2019 o 19:21
+18
DLA NAUCZYCIELI POWTARZAJĄCYCH BREDNIE "Czytam wpisy na fb ludzi wykształconych i mądrych, którzy oburzają się, że są pieniądze na krowy+ i świnie+ a nie ma na nauczycieli. Nie wiem, czy to niewiedza, czy zła wola, ale tak, czy inaczej to fałszywa informacja. Powtarzana wiele razy nie stanie się prawdziwą. Moje wyjaśnienie sytuacji pewnie nie na wiele się zda, ale spróbuję. Otóż jest w UE specjalny program dotacyjny dla małych i średnich gospodarstw, które parają się tradycyjnym chowem bydła i trzody. Tradycyjny chów, czyli małe stado krów, które od wiosny do jesieni wypasane jest na łące. A świnie są hodowane na ściółce. Unia wspiera taki chów, bo daje on możliwość zarobkowania niewielkim gospodarstwom. Poza tym dzięki takiej hodowli pozyskuje się wysokiej jakości mleko i mięso. Program już funkcjonuje, korzystają z niego np. Włosi i Rumuni. Polscy rolnicy też by mogli, ale minister rolnictwa za PO-PSL nie zadbał o to, żeby Polska została wpisana do tego programu na lata 2014-2020. Po wyborach do PE w Brukseli zaczną się prace nad nowym budżetem na lata 2021-2027. Jako PiS będziemy zabiegać o wpisanie Polski do powyższego programu, aby polscy rolnicy mogli z niego korzystać. A korzysta się tak, że dostaje się dopłaty do każdej sztuki świni i do każdej krowy. Tak Unia wymyślila. I na to daje pieniądze. I pewnie nawet w Brukseli nie przyszłoby nikomu do głowy, że można się z tego naśmiewać i naigrawać. Bo dotacje dla rolników w Zachodniej Europie funkcjonują już 40 lat i nikt się z tego nie naśmiewa. Wręcz przeciwnie, cieszą się, że na wsi są małe rodzinne gospodarstwa, gdzie można kupić lokalne produkty, a nie tylko przemysłowe chlewnie i obory na setki krów. No ale w Polsce jak ktoś jest przeciwko PiS, to ta przypadłość wyłącza mu myślenie i wtedy klepie, co usłyszy, nie nadwyrężając szarych komórek. Nie bierzcie więc przykładu z Broniarza, który porównał nauczycieli do zwierząt z tego programu. Szanujcie siebie i innych" z profilu SENATOR RP MARIA KOC
DLA NAUCZYCIELI POWTARZAJĄCYCH BREDNIE "Czytam wpisy na fb ludzi wykształconych i mądrych, którzy oburzają się, że są pieniądze na krowy+ i świnie+ a nie ma na nauczycieli. Nie wiem, czy to niewiedza, czy zła wola, ale tak, czy inaczej to fałszywa informacja. Powtarzana wiele razy nie stanie się prawdziwą. Moje wyjaśnienie sytuacji pewnie nie na wiele się zda, ale spróbuję. Otóż jest w UE specjalny program dotacyjny dla małych i średnich gospodarstw, które parają się tradycyjnym chowem bydła i trzody. Tradycyjny chów, czyli małe stado ... rozwiń
Avatar
xxx / 10 kwietnia 2019 o 21:19
+15
Ogladałam dziś w telewizji Pana Broniarz i spółkę oraz totalnych z KE - nie mogą się pogodzić z tym,że przeprowadzony został egzamin gimnazjalny. Teraz bedą podważać prawidłowość przeprowadzonego egzaminu. Chyba nie wiedzą co czynią, A poza tym ten strajk to będzie pierwszy krok do likwidacji karty nauczyciela i chyba pan Broniarz tego nie przewidział.
Avatar
Oli / 10 kwietnia 2019 o 19:04
+15
Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie wydała 9 kwietnia prawnie wiążący i oficjalny komunikat: strajkujący nauczyciele nie mogą otrzymać żadnego wynagrodzenia oraz być zmuszani do strajku
Avatar
rodzic1 / 11 kwietnia 2019 o 08:59
+14
ALBO STRAJK SIE SKOŃCZY ALBO RODZICE WYWIOZA CIĄŁO PEDAGOGICZNE NA TACZCE. UCZNIOWIE ZACZNA STRAJKOWAC I NIE BĘDA PRZYCHODZIĆ NA LEKCJE TYCH CO STRAKJOWALI I RODZICĘ NAPISZA PISMA Z PROŚBA O ZMANĘ NAUCZYCIELI. DYREKCJA  I ZATRUDNI LUDZI Z POWOŁANIA A CI CO MIELI W DUPIE NASZE DZIECI .....DO ZWOLNIENIA
Avatar
IPshark / 10 kwietnia 2019 o 21:12
+13
ZNP w Puławach sterowany komunistycznym przewodniczącym psełdo Lucek (z PZPR), nastawiony jest na rebelię a nie na ugodę. Gdzie towarzystwo było przez poprzednie 8 lat, wystarczyło że rudy powiedział: "zamrożone są podwyżki w budżetówce " i gęby były na kłódkę.:( ..Teraz - "Wszystko dla dobra dzieci ????". Nauczyciele, którzy pozostali przy uczniach to klasa człowieka i wszyscy z tego zdają sobie sprawę, bo nie dali się zmanipulować odsuniętym kolesiom. . Mają i tak gwarancję podwyżek, ich pozdrawiam i SZACUNEK .
Avatar
Ekonom / 10 kwietnia 2019 o 18:56
+13
Związkowcy z ZNP powinni zdać sobie sprawę, po jak kruchym lodzie stąpają. Nie jest pewne, że trzymają w ręku nabity pistolet; w magazynku mogą być równie dobrze ślepaki. No i broń może też wybuchnąć w ręku przewodniczącego Broniarza. Z jednej strony mamy uzasadnione roszczenia pedagogów, którzy mają prawo oburzać się na zarobki. Z drugiej, chory system, który na dłuższą metę nie jest w stanie zagwarantować przyzwoitych zarobków. Jego sednem jest oczywiście zbyt niskie pensum. To ono sprawia, że nauczyciele w Polsce w pewien sposób są skazani na kiepskie płace, że zawierają z państwem umowę, w której - niczym w PRL - obie strony trochę udają. Jedni, że płacą uczciwie, drudzy, że pracują tak jak inne grupy zawodowe (rzecz jasna są też nauczyciele pracujący bardzo ciężko). Przy tak dużej liczbie zatrudnionych, przy tak małej liczbie wymaganych godzin, nawet najbogatsze państwo nie potrafiłoby zapewnić godziwych zarobków. To jest po prostu niemożliwe. Większe pensum w zamian za większe zarobki - pan Broniarz powinien uważnie przemyśleć, bo każde inne rozwiązanie to tymczasowe łatanie problemu, a tym samym podtrzymywanie niskiego statusu materialnego nauczycieli.
Związkowcy z ZNP powinni zdać sobie sprawę, po jak kruchym lodzie stąpają. Nie jest pewne, że trzymają w ręku nabity pistolet; w magazynku mogą być równie dobrze ślepaki. No i broń może też wybuchnąć w ręku przewodniczącego Broniarza. Z jednej strony mamy uzasadnione roszczenia pedagogów, którzy mają prawo oburzać się na zarobki. Z drugiej, chory system, który na dłuższą metę nie jest w stanie zagwarantować przyzwoitych zarobków. Jego sednem jest oczywiście zbyt niskie pensum. To ono sprawia, że nauczyciele w Polsce w pewien sposób są skazan... rozwiń
Avatar
gość / 11 kwietnia 2019 o 08:33
+11
Jedna ze strajkujących nauczycielek w rozmowie z TVN24. „ Nie dopuścić uczniów, nie klasyfikować ich. Nie wydać świadectw kończących szkołę ”Mam pytanie: jak ci nauczyciele wyobrażają sobie po takich propozycjach pracę z uczniami i rodzicami? Dla mnie taki nauczyciel byłby skończony. Nie byłby partnerem do jakiejkolwiek dyskusji o czymkolwiek.
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2019 o 20:15
+11
Do łopaty tych co strajkujących a nie do nauczania dzieci jak się nie podoba podwyżka która została podpisana przez solidarność to droga wolna
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2019 o 18:39
+11
zarząd ZNP podjął próbę zdestabilizowania państwa, czyli próbuje dokonać tego, co innym nie udało się od pand trzech lat. Kolejne wychodzące na światło dzienne powiązania prezesa ZNP tylko potwierdzają tę tezę. Mam nadzieję, że ten plan panu Broniarzowi po prostu się nie powiedzie.
Avatar
CK / 10 kwietnia 2019 o 20:31
+10
Komunistyczna łobuzeria z ZNP z całym cynizmem wykorzystuje naiwnych nauczycieli. Grupa cyników i populistów! Wszystkich strajkujących wrzuciłbym na zbitą mordę!
Avatar
rodzic / 15 kwietnia 2019 o 19:18
0
Nie ma czegoś takiego jak dodatek miejski czy wiejski już od bardzo dawna
 Poczytaj nieuku jestes w wielkim błędzie
Avatar
Q / 15 kwietnia 2019 o 19:09
0
Ona da radę zbierać te ogórki, tylko czy ci zbierający ogórki nauczą dzieci?
Avatar
Ala / 15 kwietnia 2019 o 12:46
+1
Panie P niech żona zmieni pracę, jak ma takigo wspniałego męża, jest tyle wolnych miejsc pracy. Niech wyjedzie na wycieczkę do niemiec zbierać ogórki. Wtedy pozna prawdziwe zycie, a nie na koszt podatników, gdzie zakładnikiem są dzieci. Oświata poradzi sobie bez niej, może być pan pewien
Avatar
P / 14 kwietnia 2019 o 10:09
0
Proponuję tym wszystkim krytykującym nauczycieli ażeby zamienili się z nimi miejscem pracy i ogarneli 20tu paru dzieciaków (co niektórzy mają jedno lub dwoje dzieci i nie radzą sobie z ich wychowaniem)i bardzo chciałbym aby moja żona kończyła pracę o 16tej po ośmiu godzinach pracy aby rady pedagogiczne,zebrania z rodzicami,dyskoteki,te wycieczki które Was tak kolą w oczy ,konsultacje i inne rzeczy związane z pracą nauczyciela i telefony od Was rodziców kończyły się z wybiciem 16TEJ ...
Avatar
CK / 13 kwietnia 2019 o 22:53
0
Swołocz komunistyczna z PZPR i ZNP cynicznie urządza roszczeniowy strajk. Boję się, że te tchórze i koninkturaliści z PiS mogą spełnić roszczenia komuchów! Dla wszystkich komunistów przydała by się Bereza Kartuska ze mną jako komendantem obozu pracy! 
Avatar
Piotr / 13 kwietnia 2019 o 22:27
+6
Wielki szacunek dla tzw. Łamistrajków. Udowodnili, że orły latają samotnie A barany chodzą w stadach.
Avatar
Piotr / 13 kwietnia 2019 o 22:25
+4
Wielki szacunek dla tzw. Łamistrajków. Udowodnili, że orły latają samotnie A barany chodzą w stanach.
Avatar
CK / 13 kwietnia 2019 o 21:02
+1
Komuchów z PZPR i ZNP wyrzucić na zbitą mordę!
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2019 o 13:30
+1
Ksiądz zaczął straszyć? Drodzy nauczyciele teraz albo nigdy!!!
Avatar
S S / 13 kwietnia 2019 o 12:15
+1
Masakra jakaś , ja pracuje w instytucji finansowej 40 godz tygodniowo , moje wynagrodzenie to 3300 brutto, po 8 godzinach pracy wracam do domu, sprzątam piorę gotuje i oczywiscie odrabiam z dzieckiem lekcje . Za czas spędzony nad książkami nikt mi nie płaci !!! Oczywiscie też chciałabym więcej zarabiać !! Większość ludzi zarabia za mało !!!
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nauczyciele odpuścili, strajk zawieszony. "Teraz wszyscy będą się z nas tylko śmiać"

Nauczyciele odpuścili, strajk zawieszony. "Teraz wszyscy będą się z nas tylko śmiać" 0 34

Strajk nauczycieli zawieszony, po weekendzie pedagodzy wrócą do klas. – Walka o lepszą szkołę wcale się nie zakończyła – grzmią związkowcy. Nie wszyscy jednak w to wierzą. – Mieliśmy gigantyczne wsparcie ze strony uczniów i ich rodziców, protest powinien trwać. Teraz wszyscy będą się z nas już tylko śmiać – komentuje jeden z nauczycieli

Pierwsze urodziny Wielokranu Browaru Zakładowego. Impreza na patio
26 kwietnia 2019, 19:00

Pierwsze urodziny Wielokranu Browaru Zakładowego. Impreza na patio 0 0

Grill, muzyka, leżaki i duuużo piwa rzemieślniczego. W piątek Browar Zakładowy Wielokran, czyli lokal firmowy browaru z Poniatowej świętuje 1. urodziny.

Ogromne emocje w sejmiku. Radni PiS i PSL przeciwko "ideologii LGBT"
galeria

Ogromne emocje w sejmiku. Radni PiS i PSL przeciwko "ideologii LGBT" 0 17

Sejmik województwa lubelskiego zaprotestował w sprawie „wprowadzania ideologii LGBT” do wspólnot samorządowych. Projekt PiS poparli także radni PSL

Lublin: Był stok narciarski, a jest tor rowerowy. Pierwsza impreza już w niedzielę

Lublin: Był stok narciarski, a jest tor rowerowy. Pierwsza impreza już w niedzielę 0 30

Nowy tor do jazdy rowerem ma być otwarty od przyszłego tygodnia na górce Globus w miejscu stroku narciarskiego. Już w niedzielę odbędzie się tu pierwsza impreza sportowa, później trasy powinny być dostępne dla wszystkich chętnych rowerzystów – bez ograniczeń i bez opłat

Rolnicy rozmawiają o ciężkiej sytuacji. Zaprosili ministra, ale nie przyjechał

Rolnicy rozmawiają o ciężkiej sytuacji. Zaprosili ministra, ale nie przyjechał 0 15

Rolnicy z powiatu bialskiego debatowali wczoraj o tym, jak wyjść z dramatycznej sytuacji, w której się znaleźli. Zaprosili ministra rolnictwa, ale ten nie przyjechał

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 26-28 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 26-28 kwietnia 0 0

Wydarzeniem weekendu będzie gala KSW 48, która w sobotni wieczór odbędzie się w hali Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego 8.

Nowa przeszkoda dla pieszych. Krzyż wmurowany na środku chodnika

Nowa przeszkoda dla pieszych. Krzyż wmurowany na środku chodnika 0 14

W Białej Podlaskiej trwa budowa ścieżek rowerowych. Jednak na ulicy Brzeskiej można się natknąć na architektoniczną przeszkodę.

Weekend majowy 2019. Lublin pełen darmowych atrakcji. Co będzie się działo? [lista wydarzeń]

Weekend majowy 2019. Lublin pełen darmowych atrakcji. Co będzie się działo? [lista wydarzeń] 0 6

Żeby w majowy weekend nudzić się w Lublinie, trzeba będzie się mocno uprzeć. Wiele darmowych atrakcji będzie czekać na mieszkańców i gości od 26 kwietnia do 5 maja. Można będzie pójść na koncert, potańcówkę lub jedną z wielu wycieczek tematycznych. Poniżej spis wydarzeń, na które można się wybrać za darmo bez wcześniejszych zapisów

Pobił Banglijczyka bo ten przez przypadek go dotknął? 49-latek przed sądem

Pobił Banglijczyka bo ten przez przypadek go dotknął? 49-latek przed sądem 0 10

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwyzywał i pobił młodego mężczyznę z Bangladeszu. Wszystko dlatego, że ten przed przypadek dotknął go podczas imprezy w klubie – dowodzą śledczy. Napastnik uderzył również Polaka, który bronił obcokrajowca.

Gala KSW 48 po raz pierwszy w Lublinie. Jakie walki zobaczymy?

Gala KSW 48 po raz pierwszy w Lublinie. Jakie walki zobaczymy? 0 3

W sobotę w hali Globus odbędzie się gala KSW 48. Po raz pierwszy w historii ta federacja pojawi się w Lublinie. Walką wieczoru będzie pojedynek Romana Szymańskiego z Saladinem Parnasse. W imprezie weźmie udział też dwóch zawodników z naszego regionu: Hubert Szymajda i Cezary Kęsik. Transmisję walki można oglądać w internecie i w telewizji

Barwny korowód przeszedł ulicami Lublina. Dzień Solidarności Międzypokoleniowej [wideo, zdjęcia]
galeria

Barwny korowód przeszedł ulicami Lublina. Dzień Solidarności Międzypokoleniowej [wideo, zdjęcia] 0 5

W czwartek w Lublinie odbył się po raz ósmy Dzień Solidarności Międzypokoleniowej. Z placu przed katedrą na plac Litewski przeszedł barwny korowód.

Wypadek w centrum Puław. Ranny 17-letni motocyklista

Wypadek w centrum Puław. Ranny 17-letni motocyklista 0 8

W czwartek, ok. godz. 13:30 na skrzyżowaniu Lubelskiej z Grabskiego w Puławach doszło do wypadku.

MKS Avia Świdnik zwolniła trenerów

MKS Avia Świdnik zwolniła trenerów 0 9

Sławomir Czarnecki i Piotr Maj nie będą już prowadzić drużyny MKS Avia Świdnik

Compensa w nowej siedzibie w Lublinie
galeria

Compensa w nowej siedzibie w Lublinie 0

Od minionego wtorku klienci indywidualni i biznesowi Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group są obsługiwani w nowej siedzibie lubelskiego oddziału przy ul. Nałęczowskiej 16. W uroczystym otwarciu uczestniczyli stali klienci towarzystwa, a także agenci i brokerzy. – Utrzymujemy sieć ponad 60 placówek w całej Polsce. Chcemy być jak najbliżej klienta i to się sprawdza od wielu lat – powiedział na otwarciu placówki w Lublinie Jarosław Szwajgier, zastępca prezesa zarządu Compensy, odpowiedzialny w spółce za sprzedaż.

Z Lublina do PEC w Lubartowie

Z Lublina do PEC w Lubartowie 0 7

Kolejny prezes z Lublina znalazł spokojną przystań w Lubartowie. We wtorek późnym popołudniem Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Lubartowie powołała Andrzeja Celejewskiego na stanowisko prezesa zarządu. Zastąpił na stanowisku Andrzeja Kardasza.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.