Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

17 sierpnia 2009 r.
14:52
Edytuj ten wpis

Strzyżowice: Zderzenie ciężarówki z busem i hondą - są ranni (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora tom
0 36 A A

Co najmniej 5 osób, w tym dziecko, zostało rannych w wypadku na drodze krajowej nr 17 w Strzyżowicach między Kurowem a Rykami. Informację i zdjęcia nadesłał na platformę Alarm24 nasz Internauta gregor.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zderzyły się trzy pojazdy: samochód ciężarowy przewożący butle z gazem, bus rejsowy relacji Warszawa- Tomaszów Lubelski, w którym jechało prawdopodobnie 16 osób i osobowa honda. Rannych jest pięć osób, w tym prawdopodobnie dzieci. Dwie osoby są w stanie ciężkim. Helikopterami zostali przetransportowani do szpitala.

Na miejscu tworzą się korki. Policjanci wyznaczyli objazdy przez Puławy.Trwa usuwanie skutków wypadku.

-Zabezpieczamy teraz butle z gazem płynnym, które rozsypały się na długości ponad 100 metrów. Dwie butle się rozszczelniły, ale nie ma już zagrożenia wybuchem - mówi Krzysztof Morawski, rzecznik puławskiej Straży Pożarnej.

Pozostali pasażerowie busa pojechali dalej następnym busem tej relacji.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sukurs11 / 19 sierpnia 2009 o 11:02
0
Bezpłatnie udzielimy wszelkiej niezbędnej informacji w zakresie pomocy prawnej, medycznej, odszkodowawczej a w uzasadnionych przypadkach finansowej dla osób poszkodowanych w wypadkach.
Nie bądź obojętnym i niezwłocznie poinformuj poszkodowanych o możliwości udzielenia im wszechstronnej pomocy.
Zapytania prosimy kierować do naszych przedstawicieli na nr tel. 607-931 010, 607-103 370 lub wysyłając e-mail na adres: sukurs11@wp.pl
- Europejskie Stowarzyszenie Pomocy Poszkodowanym
Avatar
~gość~ / 19 sierpnia 2009 o 10:56
0
Do wszystkich opluwających kierowców busów tudzież "kretynów z Tomaszowa Lub." - czy zdajecie sobie sprawę, że kierowca tego BigBusa uratował życie pasażerowi??? tuż przed zderzeniem wypchnął z busa siedzącego obok siebie pasażera i sam wyskoczył. Nic innego nie był w stanie zrobić... Chwilę poźniej bus uderzył w ciężarówkę - inaczej nie mieliby szans z tego wyjść... Następnym razem poznajcie sprawę zanim otworzycie buzie pod czyimś adresem.
Avatar
~Tomek~ / 18 sierpnia 2009 o 12:05
0
Kazdy jedzie po BIG BUSie ale przeciez to nie z jego winy wydarzył sie wypadek. Wiec frustraci wezcie sie za jakies zajecie. A pani studentka co niby to jechala 140 na godzine gratuluje chorej wyobrazni
Avatar
z Zamościa / 18 sierpnia 2009 o 11:47
0
Nie przesadzajcie. Owszem, kilka lat temu kierowcy busów śmigali 140 km/h, ale od roku, dwóch jadą najwyżej stówą, raz z powodu ograniczeń sprzętowych, a dwa bo policja jest bardzo na nich cięta. Samochody mają z reguły bardzo dobre i z klimatyzacją. Sam nawet się wkurzam, jak obwodnicą Garwolina nadal wloką się stówą, zamiast się rozpędzić, ale nic nie można na to poradzić. Ale bądżmy dobrej myśli - najpóźniej w 2014 cała siedemnastka będzie miała dwie jezdnie i będzie już obwodnica Lublina i miejscowości położonych od Kurowa do Lublina, no i oczywiście Ryk, Krasnegostawu, Izbicy, Zamościa.
Nie przesadzajcie. Owszem, kilka lat temu kierowcy busów śmigali 140 km/h, ale od roku, dwóch jadą najwyżej stówą, raz z powodu ograniczeń sprzętowych, a dwa bo policja jest bardzo na nich cięta. Samochody mają z reguły bardzo dobre i z klimatyzacją. Sam nawet się wkurzam, jak obwodnicą Garwolina nadal wloką się stówą, zamiast się rozpędzić, ale nic nie można na to poradzić. Ale bądżmy dobrej myśli - najpóźniej w 2014 cała siedemnastka będzie miała dwie jezdnie i będzie już obwodnica Lublina i miejscowości położonych od Kurowa do Lublina, no... rozwiń
Avatar
blabla / 18 sierpnia 2009 o 08:39
0
kokos napisał:
he he..... ja jechałem PKS-em z Puław do Warszawy Zachodniej z niesamowitą prędkością 60km/h. Mam teraz pytanie czy przesiadając się ze skrajności (120-130km/h) w skrajność (60km/h) mam jakiś inny wybór w postaci publicznego transportu drogowego o normalnej (przepisowej) prędkości podróżnej (90km/h poza obszarem zabudowanym).... ???

autobus poza terenem zabudowanym może jechać tylko 70 km/h wg. przepisów
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2009 o 06:23
0
02306B napisał:
JEST DO SPRAWDZENI WYSTARCZY SIĄŚĆ KOŁO KIEROWCY WYSTARCZY SZCZEŻE POPATRZEĆ NA LICZNIK I DOBŻE WSŁUCHAĆ SIĘ W WARKOT SIŁNIKA TO ZOBACZY ŻE PRZY 99 KM NA GODZINE BĘDZIE OK A JAK KIEROWCA BEDZIE JECHAŁ NA TEJ PRĘTKOŚCI TO MOMENTAMI BEDZIE CZUĆ I SŁYCHAC ZE SAMOCHÓD BURCZY I NIE JEDZIE SZYBCIEJ TYLKO CHAMUJE SILNIKIEM. A NIE NIEWIERNYCH ZAPRASZAM DO MNIE TO POZWOLĘ NACISKAĆ GAS PODCZAS JAZDY I WTEDY MOGA SIĘ ROSZCZAROWAĆ .POZDRAWIAM

...i to jest OK!

...i to jest OK! rozwiń
Avatar
kokos / 18 sierpnia 2009 o 06:20
0
wawa scania napisał:
.....wsiadajcie w pks i szerokosci zycze.......i cierpliwosci......

he he..... ja jechałem PKS-em z Puław do Warszawy Zachodniej z niesamowitą prędkością 60km/h. Mam teraz pytanie czy przesiadając się ze skrajności (120-130km/h) w skrajność (60km/h) mam jakiś inny wybór w postaci publicznego transportu drogowego o normalnej (przepisowej) prędkości podróżnej (90km/h poza obszarem zabudowanym).... ???
Avatar
~kierowca~ / 18 sierpnia 2009 o 06:16
0
tubylec napisał:
to już nie pierwszy raz kiedy osoba skręcająca do Strzyżowic lub do Kośmina jak w tym przypadku miała kolizje z innym autem (...)

Niestety - takie w Polsce mamy rozwiązania dróg i skrzyżowań, że w połączeniu z bezmózgowiem tutejszych kierowców kolizje takie jak ta są nieuniknione. Wspomniane rozwiązania skrzyżowań - jak to z drogą na Kośmin, która "odchodzi" od głównej trasy W-wa - Lublin tuż za wiaduktem powodują, że wariaci wyprzedzający pod górę (na wiadukcie) jak nic nie wyhamują, gdy nagle ujrzą stojący do skrętu na Kośmin samochód tuż za tym wiaduktem...

Biorąc więc pod uwagę bezmózgowie takich deb***i jak ten z ciężarówki, mamy więc takie możliwości: albo skrzyżowania bezkolizyjne (oczywiście nie wszędzie, wystarczy, że zaistnieją w miejscach takich jak to - no oczywiście brak kasy powoduje, że niemożliwe staje się takie zagospodarowanie wszystkich niebezpiecznych miejsc), albo drugie rozwiązanie - przebudowa skrzyżowań. W tym miejscu skręt na Kośmin powinien być odsunięty dalej od wiaduktu... no ale jeśli od drogowców i innych władz dowiadujemy się nagle, że nawet to nie jest możliwe, to wracamy do punktu wyjścia - nieuniknione kolizje (albo jakiś cud w zalążkach myślenia u tych bezmózgich kierowców, którzy nie potrafią przewidzieć sytuacji i robią swoje - wyprzedzają na ciągłej linii pod górę "a jak"?!)....

Niestety - takie w Polsce mamy rozwiązania dróg i skrzyżowań, że w połączeniu z bezmózgowiem tutejszych kierowców kolizje takie jak ta są nieuniknione. Wspomniane rozwiązania skrzyżowań - jak to z drogą na Kośmin, która "odchodzi" od głównej trasy W-wa - Lublin tuż za wiaduktem powodują, że wariaci wyprzedzający pod górę (na wiadukcie) jak nic nie wyhamują, gdy nagle ujrzą stojący do skrętu na Kośmin samochód tuż za tym wiaduktem...

Biorąc więc pod uwagę bezmózgowie takich deb***i jak ten z ciężaró... rozwiń
Avatar
olo / 18 sierpnia 2009 o 06:05
0
kaka napisał:
DO WIADOMOŚCI WSZYSTKICH " SPECJALISTÓW POŻAL SIĘ BOŻE".

Mnie teżśsmsieszą komentarze w stylu "wiem kto winny" podczas gdy ci komentujący nie wiedzą jaki był przebieg wypadku.... W artykule nic nie było napisane o przebiegu wypadku, a wszyscy eksperci od razu wskazują, że bus winny. Jasnowidze w trąbkę pukani....
Avatar
wawa scania / 18 sierpnia 2009 o 00:06
0
co nie ktorych to widze ponosi fantazja heh 170 rejsowe busy do wawy haaaaaaaaaa to chyba juz nie te czasy proponuje ty panienka co tak narzekają siąść za kierownicę i pojezdzić sobie za tymi busami czy one tak naprawde jezdze po tye?????bo jeżdze dzien w dzien na tej trasie i nie spotkałem sie zeby jakaś z wymienionych tu firm wyprzedzała mnie przy 170......haaaaa smiechu warte......przepraszam wyprzedzali mnie ale jak ja miałem 70km i przepuszczałem kolegow ale 170 to oni nie rozkrecaja takich szybkosci.......tak to wsiadacie do tych busów i zawsze A NA KTORA DOJEDZIEMY DO LBN BO MI SIE SPIESZY....BLA BLA BLA.............wsiadajcie w pks i szerokosci zycze.......i cierpliwosci......i odje........sie bo tu winy busa nie było.......a wiekszosci wypadkow powodujecie wy zwykli kierowcy co robia 50km dziennie albo i mniej..........a nie oni kierowcy zawodowi!!!!!
pozdr kolegow busiarzy
co nie ktorych to widze ponosi fantazja heh 170 rejsowe busy do wawy haaaaaaaaaa to chyba juz nie te czasy proponuje ty panienka co tak narzekają siąść za kierownicę i pojezdzić sobie za tymi busami czy one tak naprawde jezdze po tye?????bo jeżdze dzien w dzien na tej trasie i nie spotkałem sie zeby jakaś z wymienionych tu firm wyprzedzała mnie przy 170......haaaaa smiechu warte......przepraszam wyprzedzali mnie ale jak ja miałem 70km i przepuszczałem kolegow ale 170 to oni nie rozkrecaja takich szybkosci.......tak to wsiadacie do tych busów... rozwiń
Avatar
sukurs11 / 19 sierpnia 2009 o 11:02
0
Bezpłatnie udzielimy wszelkiej niezbędnej informacji w zakresie pomocy prawnej, medycznej, odszkodowawczej a w uzasadnionych przypadkach finansowej dla osób poszkodowanych w wypadkach.
Nie bądź obojętnym i niezwłocznie poinformuj poszkodowanych o możliwości udzielenia im wszechstronnej pomocy.
Zapytania prosimy kierować do naszych przedstawicieli na nr tel. 607-931 010, 607-103 370 lub wysyłając e-mail na adres: sukurs11@wp.pl
- Europejskie Stowarzyszenie Pomocy Poszkodowanym
Avatar
~gość~ / 19 sierpnia 2009 o 10:56
0
Do wszystkich opluwających kierowców busów tudzież "kretynów z Tomaszowa Lub." - czy zdajecie sobie sprawę, że kierowca tego BigBusa uratował życie pasażerowi??? tuż przed zderzeniem wypchnął z busa siedzącego obok siebie pasażera i sam wyskoczył. Nic innego nie był w stanie zrobić... Chwilę poźniej bus uderzył w ciężarówkę - inaczej nie mieliby szans z tego wyjść... Następnym razem poznajcie sprawę zanim otworzycie buzie pod czyimś adresem.
Avatar
~Tomek~ / 18 sierpnia 2009 o 12:05
0
Kazdy jedzie po BIG BUSie ale przeciez to nie z jego winy wydarzył sie wypadek. Wiec frustraci wezcie sie za jakies zajecie. A pani studentka co niby to jechala 140 na godzine gratuluje chorej wyobrazni
Avatar
z Zamościa / 18 sierpnia 2009 o 11:47
0
Nie przesadzajcie. Owszem, kilka lat temu kierowcy busów śmigali 140 km/h, ale od roku, dwóch jadą najwyżej stówą, raz z powodu ograniczeń sprzętowych, a dwa bo policja jest bardzo na nich cięta. Samochody mają z reguły bardzo dobre i z klimatyzacją. Sam nawet się wkurzam, jak obwodnicą Garwolina nadal wloką się stówą, zamiast się rozpędzić, ale nic nie można na to poradzić. Ale bądżmy dobrej myśli - najpóźniej w 2014 cała siedemnastka będzie miała dwie jezdnie i będzie już obwodnica Lublina i miejscowości położonych od Kurowa do Lublina, no i oczywiście Ryk, Krasnegostawu, Izbicy, Zamościa.
Nie przesadzajcie. Owszem, kilka lat temu kierowcy busów śmigali 140 km/h, ale od roku, dwóch jadą najwyżej stówą, raz z powodu ograniczeń sprzętowych, a dwa bo policja jest bardzo na nich cięta. Samochody mają z reguły bardzo dobre i z klimatyzacją. Sam nawet się wkurzam, jak obwodnicą Garwolina nadal wloką się stówą, zamiast się rozpędzić, ale nic nie można na to poradzić. Ale bądżmy dobrej myśli - najpóźniej w 2014 cała siedemnastka będzie miała dwie jezdnie i będzie już obwodnica Lublina i miejscowości położonych od Kurowa do Lublina, no... rozwiń
Avatar
blabla / 18 sierpnia 2009 o 08:39
0
kokos napisał:
he he..... ja jechałem PKS-em z Puław do Warszawy Zachodniej z niesamowitą prędkością 60km/h. Mam teraz pytanie czy przesiadając się ze skrajności (120-130km/h) w skrajność (60km/h) mam jakiś inny wybór w postaci publicznego transportu drogowego o normalnej (przepisowej) prędkości podróżnej (90km/h poza obszarem zabudowanym).... ???

autobus poza terenem zabudowanym może jechać tylko 70 km/h wg. przepisów
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2009 o 06:23
0
02306B napisał:
JEST DO SPRAWDZENI WYSTARCZY SIĄŚĆ KOŁO KIEROWCY WYSTARCZY SZCZEŻE POPATRZEĆ NA LICZNIK I DOBŻE WSŁUCHAĆ SIĘ W WARKOT SIŁNIKA TO ZOBACZY ŻE PRZY 99 KM NA GODZINE BĘDZIE OK A JAK KIEROWCA BEDZIE JECHAŁ NA TEJ PRĘTKOŚCI TO MOMENTAMI BEDZIE CZUĆ I SŁYCHAC ZE SAMOCHÓD BURCZY I NIE JEDZIE SZYBCIEJ TYLKO CHAMUJE SILNIKIEM. A NIE NIEWIERNYCH ZAPRASZAM DO MNIE TO POZWOLĘ NACISKAĆ GAS PODCZAS JAZDY I WTEDY MOGA SIĘ ROSZCZAROWAĆ .POZDRAWIAM

...i to jest OK!

...i to jest OK! rozwiń
Avatar
kokos / 18 sierpnia 2009 o 06:20
0
wawa scania napisał:
.....wsiadajcie w pks i szerokosci zycze.......i cierpliwosci......

he he..... ja jechałem PKS-em z Puław do Warszawy Zachodniej z niesamowitą prędkością 60km/h. Mam teraz pytanie czy przesiadając się ze skrajności (120-130km/h) w skrajność (60km/h) mam jakiś inny wybór w postaci publicznego transportu drogowego o normalnej (przepisowej) prędkości podróżnej (90km/h poza obszarem zabudowanym).... ???
Avatar
~kierowca~ / 18 sierpnia 2009 o 06:16
0
tubylec napisał:
to już nie pierwszy raz kiedy osoba skręcająca do Strzyżowic lub do Kośmina jak w tym przypadku miała kolizje z innym autem (...)

Niestety - takie w Polsce mamy rozwiązania dróg i skrzyżowań, że w połączeniu z bezmózgowiem tutejszych kierowców kolizje takie jak ta są nieuniknione. Wspomniane rozwiązania skrzyżowań - jak to z drogą na Kośmin, która "odchodzi" od głównej trasy W-wa - Lublin tuż za wiaduktem powodują, że wariaci wyprzedzający pod górę (na wiadukcie) jak nic nie wyhamują, gdy nagle ujrzą stojący do skrętu na Kośmin samochód tuż za tym wiaduktem...

Biorąc więc pod uwagę bezmózgowie takich deb***i jak ten z ciężarówki, mamy więc takie możliwości: albo skrzyżowania bezkolizyjne (oczywiście nie wszędzie, wystarczy, że zaistnieją w miejscach takich jak to - no oczywiście brak kasy powoduje, że niemożliwe staje się takie zagospodarowanie wszystkich niebezpiecznych miejsc), albo drugie rozwiązanie - przebudowa skrzyżowań. W tym miejscu skręt na Kośmin powinien być odsunięty dalej od wiaduktu... no ale jeśli od drogowców i innych władz dowiadujemy się nagle, że nawet to nie jest możliwe, to wracamy do punktu wyjścia - nieuniknione kolizje (albo jakiś cud w zalążkach myślenia u tych bezmózgich kierowców, którzy nie potrafią przewidzieć sytuacji i robią swoje - wyprzedzają na ciągłej linii pod górę "a jak"?!)....

Niestety - takie w Polsce mamy rozwiązania dróg i skrzyżowań, że w połączeniu z bezmózgowiem tutejszych kierowców kolizje takie jak ta są nieuniknione. Wspomniane rozwiązania skrzyżowań - jak to z drogą na Kośmin, która "odchodzi" od głównej trasy W-wa - Lublin tuż za wiaduktem powodują, że wariaci wyprzedzający pod górę (na wiadukcie) jak nic nie wyhamują, gdy nagle ujrzą stojący do skrętu na Kośmin samochód tuż za tym wiaduktem...

Biorąc więc pod uwagę bezmózgowie takich deb***i jak ten z ciężaró... rozwiń
Avatar
olo / 18 sierpnia 2009 o 06:05
0
kaka napisał:
DO WIADOMOŚCI WSZYSTKICH " SPECJALISTÓW POŻAL SIĘ BOŻE".

Mnie teżśsmsieszą komentarze w stylu "wiem kto winny" podczas gdy ci komentujący nie wiedzą jaki był przebieg wypadku.... W artykule nic nie było napisane o przebiegu wypadku, a wszyscy eksperci od razu wskazują, że bus winny. Jasnowidze w trąbkę pukani....
Avatar
wawa scania / 18 sierpnia 2009 o 00:06
0
co nie ktorych to widze ponosi fantazja heh 170 rejsowe busy do wawy haaaaaaaaaa to chyba juz nie te czasy proponuje ty panienka co tak narzekają siąść za kierownicę i pojezdzić sobie za tymi busami czy one tak naprawde jezdze po tye?????bo jeżdze dzien w dzien na tej trasie i nie spotkałem sie zeby jakaś z wymienionych tu firm wyprzedzała mnie przy 170......haaaaa smiechu warte......przepraszam wyprzedzali mnie ale jak ja miałem 70km i przepuszczałem kolegow ale 170 to oni nie rozkrecaja takich szybkosci.......tak to wsiadacie do tych busów i zawsze A NA KTORA DOJEDZIEMY DO LBN BO MI SIE SPIESZY....BLA BLA BLA.............wsiadajcie w pks i szerokosci zycze.......i cierpliwosci......i odje........sie bo tu winy busa nie było.......a wiekszosci wypadkow powodujecie wy zwykli kierowcy co robia 50km dziennie albo i mniej..........a nie oni kierowcy zawodowi!!!!!
pozdr kolegow busiarzy
co nie ktorych to widze ponosi fantazja heh 170 rejsowe busy do wawy haaaaaaaaaa to chyba juz nie te czasy proponuje ty panienka co tak narzekają siąść za kierownicę i pojezdzić sobie za tymi busami czy one tak naprawde jezdze po tye?????bo jeżdze dzien w dzien na tej trasie i nie spotkałem sie zeby jakaś z wymienionych tu firm wyprzedzała mnie przy 170......haaaaa smiechu warte......przepraszam wyprzedzali mnie ale jak ja miałem 70km i przepuszczałem kolegow ale 170 to oni nie rozkrecaja takich szybkosci.......tak to wsiadacie do tych busów... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy: Nowy parking na osiedlu Niwa
galeria

Puławy: Nowy parking na osiedlu Niwa 0 0

Dobra wiadomość dla mieszkańców os. Niwa w Puławach. Jeszcze w tym roku będą mogli korzystać z kilku dodatkowych miejsc postojowych.

Lublin: To osiedle mocno się rozrasta, szkoła wymaga rozbudowy. Ogłoszono przetarg

Lublin: To osiedle mocno się rozrasta, szkoła wymaga rozbudowy. Ogłoszono przetarg 2 0

16 sal lekcyjnych znajdzie się w nowej części podstawówki na Felinie. Władze miasta ogłosiły przetarg na zaprojektowanie nowego segmentu i późniejszy nadzór nad jego budową. Z warunków przetargu wynika, że dodatkowa część szkoły powinna być gotowa w 2022 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018 0 0

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi 27 2

Już w tym tygodniu wielkie święto łowców okazji, czyli Black Friday (Czarny Piątek). Kto nie zdąży zrobić zakupów będzie miał drugą szansę już trzy dni później – w Cyber Monday. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście warto w tym czasie wybrać się na zakupy i co zrobić, by w ferworze zakupów nie dokonać niewłaściwych wyborów.

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia]
galeria

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia] 0 1

W weekend Targi Lublin zmieniły się w zagrodę z kucykami, krowami i koziołkami. Gośćmi specjalnymi wydarzenia „Rewia Zwierzaki z Zagrody” były Alpaki. 

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy 13 20

Był apel, jest reakcja. Polska Rada Chrześcijan i Żydów krytykuje publiczne wypowiedzi wykładowcy KUL ks. prof. Tadeusza Guza dotyczące żydowskich mordów rytualnych i prosi o „stosowną interwencję” przełożonych duchownego. Władze KUL i Archidiecezji Lubelskiej odcinają się od poglądów wykładowcy. Podkreślają, że są one nieprawdziwe i niedopuszczalne.

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości 0 0

Miejscowi krwiodawcy postanowili włączyć się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 7 grudnia organizują akcję poboru krwi pod hasłem „100 dawców na 100. lecie niepodległości”.

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia]
galeria

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia] 88 2

Szpital Kardiologii Inwazyjnej "Ikardia" ma nową siedzibę, która w piątek został oficjalnie otwarta przy ul. Górskiego 9 w Nałęczowie

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti
6 grudnia 2018, 20:00

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti 2 1

Co Gdzie Kiedy. Już 6 grudnia o godz. 20 na scenie klubu Graffiti wystąpi zespół Phedora. Po koncercie odbędzie się tradycyjna klubowa rockoteka.

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka 3 50

To już pewne, chociaż nadal nieoficjalne: Beata Stepaniuk-Kuśmierzak zostanie nowym zastępcą prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych.

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera 0 6

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera. Podopieczni Jacka Paździora muszą jednak pamiętać, że to jeszcze nie gwarantuje awansu do czwartej ligi

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk?

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk? 3 17

Czy wskazanie Jarosława Stawiarskiego jako kandydata na nowego marszałka to porażka szefa PiS w Lubelskim? W partii trwa dyskusja o tym, czyje wpływy na obsadę nowego zarządu województwa lubelskiego okazały się silniejsze w Warszawie

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek 3 1

Runda jesienna w zamojskiej klasie okręgowej dobiegła końca. Po 15 kolejkach najwięcej powodów do zadowolenia mają w Hrubieszowie, Różańcu i Zawadzie, a ekipy z Bełżca i Sitna wiosną czeka niezwykle ciężka batalia o utrzymanie

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek"
film

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek" 0 1

W wieku 92 lat zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek". Dowodził plutonem w trakcie Powstania Warszawskiego, był jeńcem niemieckich obozów

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia]
galeria

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia] 15 4

Wernisaż Ślubny odbył się w hotelu In Between w Lublinie. W hotelowych wnętrzach czekały firmy, które specjalizują się w perfekcyjnej organizacji najważniejszego dnia w życiu. Na liście wystawców były salony sukien ślubnych i mody męskiej, projektanci papeterii, biżuterii oraz jubilerzy, floryści, fryzjerzy, fotografowie, cukiernicy i wielu innych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!