Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

14 września 2019 r.
16:48

Wojewoda unieważnił konkurs na dyrektora szkoły. "Nie wiem, jaki obecnie jest mój status"

9 56 A A

Wojewoda unieważnił dwie uchwały dotyczące konkursu na dyrektora Zespołu Szkół nr 3 w Puławach. Prawo do zarządzania szkołą stracił wybrany na to stanowisko Marek Matyjanka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Według służb wojewody, powiatowi urzędnicy popełnili znaczące uchybienia w trakcie konkursu na dyrektora „Szpulek”. Według przepisów, władze powinny zaprosić do komisji oceniającej kandydatów trzech przedstawicieli związków zawodowych, tymczasem o konkursie poinformowano jedynie dwie organizacje: Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz NSZZ Solidarność. Zabrakło natomiast Forum Związków Zawodowych.

– Tym samym zostało ono pozbawione przewidzianego w ustawie uprawnienia do uczestniczenia w postępowaniu konkursowym na stanowisko dyrektora szkoły – czytamy w uzasadnieniu decyzji podpisanej przez wojewodę Przemysława Czarnka.

Kolejnym błędem był brak informacji uzasadniającej decyzję o niedopuszczeniu jednej z dwójki kandydatów na dyrektora do dalszego etapu konkursu. Chodzi o Małgorzatę Tarłowską, byłą dyrektor ZS nr 2 w Janowcu, która rywalizowała o stanowisko z Markiem Matyjanką. Komisja oceniająca jej kandydaturę uznała, że „przedłożone dyplomy i świadectwa nie uprawniają (...) do nauczania żadnego z przedmiotów realizowanych w programie nauczania ZS nr 3”. Urząd Wojewódzki pyta na jakiej podstawie zarząd powiatu doszedł do takiego wniosku.

– Zarówno w treści uchwały, jak i treści protokołu z posiedzenia komisji konkursowej nie wynika, z jakich przyczyn komisja uznała, że kwalifikacje pani Tarłowskiej wynikające ze złożonej przez nią oferty nie są wystarczające – argumentuje wojewoda. Według organu nadzoru, uchwały podjęte przez zarząd powiatu w tej sprawie zostały wydane z naruszeniem regulaminu, a wskazane nieprawidłowości „mogły mieć wpływ na wynik konkursu”.

Po ich uchyleniu, władze powiatu będą musiały zdecydować, czy rozpisać nowy konkurs, czy też odwołać się od decyzji wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

– Na podjęcie decyzji o tym, co dalej, zarząd powiatu ma czas do końca września – informuje Małgorzata Noskowska, szefowa Wydziału Edukacji w puławskim starostwie.

Anulowanie uchwał oznacza w praktyce brak mandatu do kierowania szkołą przez wybranego już na kolejną kadencję Marka Matyjankę.

Kto zatem jest teraz dyrektorem ZS nr 3? – Nie ma obecnie jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie – przyznaje Noskowska.

W czwartek władze powiatu na pełniącego obowiązki dyrektora wyznaczyły Grzegorza Jabłońskiego, dotychczasowego wicedyrektora szkoły.

Zwycięzca unieważnionego konkursu znalazł się tym samym w trudnym położeniu. – Jest mi przykro, że doszło do tej sytuacji. Wygrałem konkurs, ale nie wiem, jaki jest obecnie mój status. Czekam na kolejne wytyczne ze strony organu prowadzącego. Na razie poproszono mnie jedynie o to, żebym nie podpisywał żadnych dokumentów – mówi Marek Matyjanka.

Nie może więc zatwierdzić m.in. unijnych praktyk dla uczniów klasy weterynaryjnej w Barcelonie. – Bez tego podpisu tych praktyk nie będzie, a tylko ja mam stosowne upoważnienie – zaznacza. Czy dyrektor zostanie oficjalnie zawieszony, na razie nie wiemy.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 września 2019 r. o 18:11
+24
Zieć radnej Jarzabkowej zatrudniony jako sekretarz starostwa. Wcześniej pracownik starostwa. Córka w szkole miejskiej. Syn w urzędzie CUW. I tak od lat. To się nazywa rodzina żyjąca na państwowych posadkach.
Avatar
Gość / 14 września 2019 r. o 17:12
+17
A konkursu na Dyrektora I LO im. ks. Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach dlaczego nie unieważnił? Przecież ten psudoknkurs i wybór Marka Chrzanowskiego to czyste nieporozumienie! Przecież to była typowa ustawka. A Marek Chrzanowski oceniany jako najgorszy Dyrektor SP Nr 3 w historii szkoły został dyrektorem elitarnej szkoły jaką jest I LO w Puławach. 
Avatar
GOŚC / 14 września 2019 r. o 22:13
+14
Nauczyciela czy dyrektora można zawiesić tylko w przypadku gdy zmierza się podjąć przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Nie można zawiesić dyrektora za ewidentny błąd Zarządu Powiatu. To raczej Zarząd chyba powinien zostać zawieszony.
Avatar
Gość / 14 września 2019 r. o 18:03
+14
Co w tym starostwie się dzieje? Państwo w państwie?
Avatar
Gość / 15 września 2019 r. o 04:58
+13
Rozumiem, że ewidentny błąd formalny stanowi niezaprzeczalną podstawę do unieważnienia konkursu. Ciekaw jestem jaki był wynik konkursu. Czy obecność przedstawiciela trzeciego związku zawodowego mogła by wpłynąć na jego WYNIK? Czy w innych konkursach popełniono ten sam błąd? A może w obawie przed wynikiem konkursu zostawiono furtkę aby konkurs unieważnić? Coś nie bardzo wierzę aby nie można był dopilnować bardzo jasnych i precyzyjnych procedur powołania komisji konkursowej. Konkurs na Dyrektora Czartorycha zorganizowano szybciutko w czasie gdy urzędująca Dyrektor była zawieszona. Obawiano się, że przystąpi do konkursu i wygra? Z konkursem w Szpulkach zwlekano do końca czerwca- przypadek? Oj SZANOWNA KOMISJO REWIZYJNA CHYBA CZEKA SPORO PRACY.
Rozumiem, że ewidentny błąd formalny stanowi niezaprzeczalną podstawę do unieważnienia konkursu. Ciekaw jestem jaki był wynik konkursu. Czy obecność przedstawiciela trzeciego związku zawodowego mogła by wpłynąć na jego WYNIK? Czy w innych konkursach popełniono ten sam błąd? A może w obawie przed wynikiem konkursu zostawiono furtkę aby konkurs unieważnić? Coś nie bardzo wierzę aby nie można był dopilnować bardzo jasnych i precyzyjnych procedur powołania komisji konkursowej. Konkurs na Dyrektora Czartorycha zorganizowano szybciutko w czasie gd... rozwiń
Avatar
GOSC / 14 września 2019 r. o 22:28
+13
Na stronie BIP Powiaty jest uchwała o powierzeniu obowiązków dyrektora Panu Jabłońskiemu a nic nie ma o odwołaniu, zawieszeniu dyrektora Matyjanki. Oni chyba nie widzą jak wybrnąć z tej skandalicznej sytuacji. Moim zdaniem tylko Dymisja Zarządu Powiatu
Avatar
Gość / 14 września 2019 r. o 18:16
+11
Prywatny folwark
Avatar
Gość / 15 września 2019 r. o 06:13
+10
Slabiutki tym razem zarzad powiatu.
Avatar
Gość / 15 września 2019 r. o 07:27
+9
Szefa szkoły wybiera w drodze konkursu organ prowadzący daną placówkę, czyli wójt (burmistrz, prezydent miasta), zarząd powiatu lub zarząd województwa. Stanowisko to powierza się na pięć lat szkolnych. Tylko w uzasadnionych przypadkach okres ten można skrócić, jednak nie mniej niż do jednego roku szkolnego. Zasada ta wynika z art. 36a ust. 13 ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty (dalej: uso). Te niby zawieszenia powołania PO dyrektora jest zatem chyba bezprawne. Proszę sobie wyobrazić sytuację. Sprzedano mi samochód z 50 tys. złotych, zapłaciłem otrzymałem fakturę a za dwa dni żądają ode mnie jeszcze 20 tys. zł bo się pomylili bo powinni sprzedać mi samochód za 70 tys zł. A ja mogłem kupić taki sam samochód u innego sprzedawcy za 60 tys zł tyko że już go nie ma. Dyrektor Matyjanka nie był organizatorem konkursu i przystąpił do niego w dobrej wierze. Wygrał i moim zdaniej jest Dyrektorem przez 5 lat.
Szefa szkoły wybiera w drodze konkursu organ prowadzący daną placówkę, czyli wójt (burmistrz, prezydent miasta), zarząd powiatu lub zarząd województwa. Stanowisko to powierza się na pięć lat szkolnych. Tylko w uzasadnionych przypadkach okres ten można skrócić, jednak nie mniej niż do jednego roku szkolnego. Zasada ta wynika z art. 36a ust. 13 ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty (dalej: uso). Te niby zawieszenia powołania PO dyrektora jest zatem chyba bezprawne. Proszę sobie wyobrazić sytuację. Sprzedano mi samochód z 50 tys. zł... rozwiń
Avatar
???? / 14 września 2019 r. o 22:23
+9
Kto zatem jest teraz dyrektorem ZS nr 3? – Nie ma obecnie jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie – przyznaje Noskowska. W czwartek władze powiatu na pełniącego obowiązki dyrektora wyznaczyły Grzegorza Jabłońskiego, dotychczasowego wicedyrektora szkoły. No aż się nóż w kieszeni otwiera. Pani kierownik nie wie kto jest Dyrektorem szkoły jak wyznaczono osobę do pełnienia obowiązków Dyrektora. Obowiązki pełnienia obowiązków Dyrektora powierza się w sytuacji gdy nie ma dyrektora. Oj słusznie ktoś napisał, że Komisja Rewizyjna powinna w tym powiecie szybko i skutecznie zadziałać.
Kto zatem jest teraz dyrektorem ZS nr 3? – Nie ma obecnie jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie – przyznaje Noskowska. W czwartek władze powiatu na pełniącego obowiązki dyrektora wyznaczyły Grzegorza Jabłońskiego, dotychczasowego wicedyrektora szkoły. No aż się nóż w kieszeni otwiera. Pani kierownik nie wie kto jest Dyrektorem szkoły jak wyznaczono osobę do pełnienia obowiązków Dyrektora. Obowiązki pełnienia obowiązków Dyrektora powierza się w sytuacji gdy nie ma dyrektora. Oj słusznie ktoś napisał, że Komisja Rewizyjna powinn... rozwiń
Avatar
Gość / 19 września 2019 r. o 09:14
+1
Oj a czy nie po to zamieszanie aby kobitka miala prace ?????
Avatar
Gość / 18 września 2019 r. o 21:30
+2
Taki zarzad powiatu jest pierwszy raz. !
Avatar
Gość / 17 września 2019 r. o 23:42
+2
Jak to świadczy o zarządzie powiatu :( o litości, obraz nędzy i rozpaczy
Avatar
panie MAj / 17 września 2019 r. o 21:49
-1
Szulowski? Oj, ma, ma!!!
Avatar
Gość / 17 września 2019 r. o 10:40
+1
Marek Matyjanka - bardzo mądry ,oczytany,inteligentny i bardzo sprawiedliwy ! Jako uczennica liceum miałam okazje uczyć się historii na jego lekcjach ,niesamowite z jaka ciekawością i pasja opowiadał o historii ,to nie był zwykły wyklad z podręcznika ,tylko fajnie poprowadzone 45 minut z możliwością dyskusji ,podjęcia wspólnego tematu . Dlatego nie wierze ,ze konkurs był ustawiony , a wiem ,ze wyobraźnia ,pasja i determinacja jaka posiada Pan Matyjanka pozwoliły mu wygrać takie przedsięwzięcie . Gratuluje i życzę cierpliwości Panu Markowi i tego by sprawa wyjaśniła się jak najszybciej !
Marek Matyjanka - bardzo mądry ,oczytany,inteligentny i bardzo sprawiedliwy ! Jako uczennica liceum miałam okazje uczyć się historii na jego lekcjach ,niesamowite z jaka ciekawością i pasja opowiadał o historii ,to nie był zwykły wyklad z podręcznika ,tylko fajnie poprowadzone 45 minut z możliwością dyskusji ,podjęcia wspólnego tematu . Dlatego nie wierze ,ze konkurs był ustawiony , a wiem ,ze wyobraźnia ,pasja i determinacja jaka posiada Pan Matyjanka pozwoliły mu wygrać takie przedsięwzięcie . Gratuluje i życzę cierpliwości Panu Markowi ... rozwiń
Avatar
Przyczepki_Momo / 16 września 2019 r. o 23:31
-4
Przecież na kilometr widać, że konkurs był ustawiony skoro odsuneli na starcie rywali Panu "dyrektorowi". Korupcja, matactwo i demagogia. Bardzo dobrze Pani Tarłowska zrobiła, że zgłosiła sprawę wyżej aby przyjrzeli się tej żenadzie. Pozdrawiam
Avatar
Gość / 16 września 2019 r. o 21:50
-1
Czy Poseł Szulowski ma w tych wyborach wg Was jakieś szanse?
Avatar
Wyborca / 16 września 2019 r. o 21:36
+2
Ja słyszałem, że pod koniec wakacji sefowa wydziału oświaty nie miała czasu kierować swoim wydziałem bo zajęta była przygotowywaniem wesela córce. Tak więc sprawy prywatne przysłoniły obowiązki i powstało niezłe dziadostwo. Dziś odchodzi na zwolnienie najbardziej kompetentan osoba w wydziale. Ciekawe dla czego? Szuka "bufetowa" kozła ofiarnego? Sama niech przyzna się do braku nadzoru nad konkursem i po męsku i z honorem złoży urząd.
Avatar
Rozczarowany / 16 września 2019 r. o 21:32
+1
Konkurs Matyjanka wygrał 8 do czterech. Więc głos trzeciego związku nic by nie zmienił.
Avatar
Czytelnik / 16 września 2019 r. o 16:41
+3
To jakiś absurd !!! Błąd popełnia starostwo a płaci za niego niewinny człowiek, który wcześniej wygrywa konkurs. Ciekawa jestem czy w przypadku innych konkurow był trzeci przedstawiciel związków? A jeśli nie to czy też są do poprawy?  Ewidentnie widać tutaj że władzy nie podoba się Matyjanka i chcą "swojego człowieka" wsadzić do Szpulek. Żenada !!!! Niech ktoś to w końcu zobaczy i zrobi z tym porządek. Za błędy się płaci!!! Nie można w ten sposób postępować!!! Niszczycie Człowieka i zakłucacie pracę szkoły!!! I to w jaki sposób .... Pan Matyjanka Wygrywa konkurs i  po przeszło  dwóch miesiącach nagle wojewoda ma jakieś zastrzeżenia? To jakaś kpina....
To jakiś absurd !!! Błąd popełnia starostwo a płaci za niego niewinny człowiek, który wcześniej wygrywa konkurs. Ciekawa jestem czy w przypadku innych konkurow był trzeci przedstawiciel związków? A jeśli nie to czy też są do poprawy?  Ewidentnie widać tutaj że władzy nie podoba się Matyjanka i chcą "swojego człowieka" wsadzić do Szpulek. Żenada !!!! Niech ktoś to w końcu zobaczy i zrobi z tym porządek. Za błędy się płaci!!! Nie można w ten sposób postępować!!! Niszczycie Człowieka i zakłucacie pracę szkoły!!! I to w jaki sposób .... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 56

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

15 grudnia ruszy kampania informacyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa

15 grudnia ruszy kampania informacyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa

15 grudnia ruszy kampania informacyjna i profrekwencyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa - zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Najpierw ruszy specjalna strona internetowa, infolinia, a następnie kampania w mediach tradycyjnych i elektronicznych.

Dzieci zamknięte w domach. Nie zawsze bezpieczne, nie zawsze z pomocą

Dzieci zamknięte w domach. Nie zawsze bezpieczne, nie zawsze z pomocą

Pozbawione wsparcia w potrzebie i narażone na różne formy krzywdzenia oraz pełne obaw – tak według najnowszego badania wyglądała sytuacja wielu nastolatków w czasie przymusowego zamknięcia w domach. Zdalna nauka jest dla nich dodatkowym stresem. Zwłaszcza, że w nauce przeszkadzają im często... rodzice.

Niedzielski: Szczepionki na koronawirusa nie są dopuszczone dla dzieci

Niedzielski: Szczepionki na koronawirusa nie są dopuszczone dla dzieci

Szczepienie na koronawirusa będzie przede wszystkim ukierunkowane dla dorosłych - powiedział w piątek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował przy tym, że żadna ze szczepionek nie ma w warunkach dopuszczenia sugestii do stosowania wobec dzieci.

Zawetowanie unijnego budżetu może uderzyć w program Erasmus. Organizacje studenckie odpowiedzą protestami
film

Zawetowanie unijnego budżetu może uderzyć w program Erasmus. Organizacje studenckie odpowiedzą protestami

Studenci z ruchu Stop Demontażowi Edukacji zapowiadają protesty w odpowiedzi na ewentualne zawetowanie przez rząd unijnego budżetu. Polskie weto w Brukseli może bowiem spowodować, że zabraknie środków na kontynuację programu wymiany studenckiej Erasmus.

Chris Niedenthal gościem Akademii Odkryć Fotograficznych
5 grudnia 2020, 13:00

Chris Niedenthal gościem Akademii Odkryć Fotograficznych

Chris Niedenthal, legendarny brytyjski fotoreporter, będzie gościem najbliższej Akademii Odkryć Fotograficznych, która w formie online odbędzie się 5 grudnia o godz. 13.

Łęczna. Barbórkowa msza w święto patronki górników
galeria

Łęczna. Barbórkowa msza w święto patronki górników

Górnicy z Bogdanki w tym roku nie mogą w pełni świętować. Przez sytuację epidemiologiczną nie można było zorganizować dużej uroczystości. Nie ma też tradycyjnej Karczmy Piwnej. Właściwie jedynym miejscem, gdzie górnicy mogą świętować razem – choć w ograniczonej liczbie – są msze. Taka właśnie odbyła się w piątek w parafii Św. Barbary w Łęcznej. Przypomnijmy, że nazwa Barbórka nie jest przypadkowa. Pochodzi od imienia Barbary – świętej, która jest patronką górników.

Radzyń Podlaski: Przetarg na remont pałacu trzeba przetłumaczyć na 27 języków

Radzyń Podlaski: Przetarg na remont pałacu trzeba przetłumaczyć na 27 języków

Do końca listopada miasto miało ogłosić wielki przetarg na remont pałacu Potockich. Tak się jednak nie stało. Urzędnicy tłumaczą… to koniecznością przetłumaczenia ogłoszenia na 27 języków.

"Ratujemy Mikołajki" - performance online już w sobotę
5 grudnia 2020, 17:00

"Ratujemy Mikołajki" - performance online już w sobotę

Pracowania Sztuczka i Centrum Kultury w Lublinie zapraszają do obejrzenia wyjątkowego familijnego performance'u "Ratujemy Mikołajki", który zostanie zaprezentowany na Facebooku 5 i 6 grudnia o godz. 17.

Największy pustostan w województwie lubelskim znalazł kupca

Największy pustostan w województwie lubelskim znalazł kupca

Sześciopiętrowy budynek nieukończonego sanatorium Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Nałęczowie, po latach starań i ośmiu przetargach, znalazł nabywcę. Agencja Mienia Wojskowego otrzymała za niego 8 mln zł. Nowy właściciel, spółka Arche zamierza przeprowadzić w nim kapitalny remont.

Azoty Puławy w niedzielę chcą podtrzymać dobrą passę w Szczecinie

Azoty Puławy w niedzielę chcą podtrzymać dobrą passę w Szczecinie

Wyjazdowym przeciwnikiem Azotów Puławy będzie Sandra SPA Pogoń Szczecin. Niedzielne spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 16.

Na półkolonie do szkoły. W zajęciach nie wezmą udziału wszyscy uczniowie

Na półkolonie do szkoły. W zajęciach nie wezmą udziału wszyscy uczniowie

Uczniowie w całej Polsce będą odpoczywali w czasie ferii zimowych w tym samym czasie: od 4 do 17 stycznia. Wyjechać na zimowiska nie będą mogli, ale będą mogli brać udział w półkoloniach w szkołach i placówkach oświatowych. W tych zajęciach udział wezmą jednak tylko nieliczni.

Lek na cukrzycę może zmniejszać wśród kobiet ryzyko zgonu z powodu COVID-19

Lek na cukrzycę może zmniejszać wśród kobiet ryzyko zgonu z powodu COVID-19

Metformina, stosowana w leczeniu cukrzycy, ma związek z mniejszym ryzykiem zgonu z powodu COVID-19 wśród kobiet – wynika z badań opublikowanych w piśmie „The Lancet Healthy Longevity”.

Dwa lata więzienia dla dwóch mężczyzn za potrącenie autem pieszej i zostawienie jej w rowie
film

Dwa lata więzienia dla dwóch mężczyzn za potrącenie autem pieszej i zostawienie jej w rowie

Dwaj mężczyźni zostali skazani przez Sąd Okręgowy w Krośnie za śmiertelne potrącenie kobiety i nieudzielenie pomocy. Obaj usłyszeli wyroki dwóch lat pozbawienia wolności. Sąd uchylił zarzut zabójstwa.

Lublin: Mieszkańcy palą w piecach śmieciami, ekolodzy namawiają do zmian

Lublin: Mieszkańcy palą w piecach śmieciami, ekolodzy namawiają do zmian

13 tys. zł wyda miasto na przekonywanie mieszkańców jednej z dzielnic, że mogą ogrzewać domy mniej uciążliwie dla środowiska i sąsiadów. O taką akcję poprosiła Rada Dzielnicy Dziesiąta, gdzie bywa aż siwo od dymu. Czy palących w piecu śmieciami uda się nakłonić do wydatków na inne ogrzewanie?

Kolizja na rondzie w Lublinie. Są utrudnienia w ruchu

Kolizja na rondzie w Lublinie. Są utrudnienia w ruchu

W piątek po południu na rondzie Mohyły zderzyły się ze sobą osobowe bmw i renault. Na miejscu trwa interwencja policji i straży pożarnej. Są utrudnienia w ruchu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.