Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

24 października 2019 r.
20:15

"Tęczowy piątek" dotrze do Puław, choć dyrekcja szkoły nie dała zgody. "Obawiamy się"

313 120 A A
- Obawiamy się, że mogłoby to w konsekwencji doprowadzić do organizacji kontrmanifestacji - tłumaczy dyrektor
- Obawiamy się, że mogłoby to w konsekwencji doprowadzić do organizacji kontrmanifestacji - tłumaczy dyrektor

W piątek w wielu miejscach w Polsce będzie „tęczowo”. Akcję organizuje Kampania Przeciw Homofobii, a wezmą w niej udział m.in. uczniowie puławskiego ZSO nr 1 im. KEN. Początkowo wydarzenie miało odbyć się w szkole, ale zgody na to nie wyraziła dyrekcja. Młodzież wyjdzie więc poza mury

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kolory tęczy to symbol społeczności LGBT, czyli przede wszystkim homo- i biseksualistów. KPH zachęca do tego, by w ostatni piątek października Polacy, a szczególnie młodzież, wspierali osoby o odmiennej orientacji seksualnej. Logotypem tej inicjatywy jest szkolna tablica, na której widnieje zapisane kredą przesłanie: „Nasza szkoła jest przyjazna wszystkim uczniom i uczennicom”.

W domyśle – także tym ze społeczności LGBT. 

W Puławach „Tęczowy piątek” początkowo miał odbyć się z ZSO nr 1 im. KEN. Do udziału w nim za pośrednictwem mediów społecznościowych zachęcał Filip Marcinkowski, młody sympatyk Lewicy oraz jeden z uczniów szkoły. W czwartek miejsce wydarzenia zostało jednak zmienione. Po rozmowie z dyrekcją uczniowie chcący zademonstrować solidarność ze społecznością LGBT będą mogli to zrobić poza murami szkoły.

– Nasza szkoła nie bierze udziału w „Tęczowym piątku”. Nasi uczniowie zaktualizowali już informacje, jakie zamieścili w internecie na ten temat. Organizacja tego wydarzenia była ich oddolną inicjatywą, której z nami nie konsultowali – wyjaśnia Dorota Włodarczyk, z-ca dyrektora ZSO nr 1.

Jak podkreśla pani wicedyrektor, decyzji o rezygnacji z tęczowego dnia nie należy traktować jako dowodu na nietolerancję. Wręcz przeciwnie.

– Nasza szkoła jest otwarta i tolerancyjna, ale takie ostentacyjne demonstrowanie poglądów może godzić we wrażliwość innych uczniów. Obawiamy się, że mogłoby to w konsekwencji doprowadzić do organizacji kontrmanifestacji. Słyszeliśmy już o pomyśle na „Biały piątek” jako demonstracji wartości chrześcijańskich, a nawet o „Elfickim piątku” – akcji w stylu prześmiewczym wobec wszystkich inicjatyw tego rodzaju. My tego w naszej szkole nie chcemy – tłumaczy Włodarczyk.

– Bierzcie flagi, kolorowe ubrania, malujcie twarze – niech wszyscy zobaczą nasze wsparcie. Uśmiech i pozytywne nastawienie obowiązkowe! – zachęca Filip Marcinkowski. Akcja poza murami szkoły ma trwać przez cały dzień.

Tęczowy Piątek

To organizowane od czterech lat przez Kampanię Przeciw Homofonii szkolne święto, którego celem jest okazanie wsparcia młodzieży LGBT spotykającej się na co dzień z negatywnym odbiorem środowiska. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział ponad 200 placówek. Tym razem statystyka nie jest prowadzona.

Przeciwko organizacji akcji opowiada się Obóz Młodzieży Narodowej oraz Episkopat, który podkreśla, że „szkoła nie jest i nie może być miejscem na jakiekolwiek propagowanie środowisk LGBTQ”.

W tym roku alternatywne obchody zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dziś w 10 tys. placówek w całej Polsce odbywać ma się akcja „Szkoła pamięta”. W jej ramach uczniowie mają odwiedzać groby osób zasłużonych, palić znicze w miejscach historycznych, odwiedzać miejsca pamięci, wybrać się na patriotyczną wycieczkę lub posłuchać wspomnień „lokalnego bohatera”.

e-Wydanie

Komentarze 120

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Hey! teacher! leave us kids alone! / 24 października 2019 o 21:35
+46
SZKOŁA TO NIE MIEJSCE NA LEWACKIE WYGŁUPY !!!!
Avatar
Sierżant AntyReinbow / 24 października 2019 o 20:47
+43
Chyba lepiej zrobić zajęcia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, niż organizować tęczowe piątki. Pożytek większy z takich zajęć niż z tych tęczowe promocji... Kto za łapka w górę!
Avatar
lubelak / 24 października 2019 o 20:41
+35
Z każdą taką nachalną akcją nie toleruję Was coraz bardziej.
Avatar
Gość / 24 października 2019 o 20:47
+32
Identycznie jak te marsze, prowokacja i propagowanie homo. Gdzie tu tolerancja! Na siłę wciskają ideologię
Avatar
Rodzic / 24 października 2019 o 22:33
+28
Brawo dyrekcja jako rodzic popieram szkoła nie jest przestrzenią ani miejscem na organizację takich spotkań    Przecież są to działania sprzeczne z Konstytucją RP, która gwarantuje, że „ rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami ” (art. 48.) oraz z Prawem oświatowym, gdzie wyraźnie zapisano, że nauczanie i wychowanie prowadzi się w naszym kraju „ respektując chrześcijański system wartości ”.
Avatar
anka / 24 października 2019 o 20:46
+24
Powinien zostać uchwalony zakaz nachalnej indoktrynacji dzieci i młodzieży.
Avatar
LEWACKIE PRANIE MÓZGÓW / 24 października 2019 o 23:59
+23
Z dorosłymi nie idzie, to się za dzieci wzięli - tfuuuu
Avatar
zboczeniec / 24 października 2019 o 23:11
+23
szkoła ma uczyć, a nie sprawować pp
Avatar
fan / 25 października 2019 o 07:52
+22
W szkole mojego dziecka dzisiaj mają wyjście na cmentarz, żeby porządkować groby nieznanych żołnierzy. Brawo dla nauczycieli i dyrekcji!!!!
Avatar
Gość / 25 października 2019 o 06:45
+22
Ręce precz od naszych dzieci! Od wychowania są rodzice i szkoła, nie obcy najezdni opłacani!
Avatar
Jan / 27 października 2019 o 17:06
0
Czartorych i 9 tka to byly szkoly prestizowe w Pulawach. Wszystko sie zmienia. Dyrekcje byly autorytetami.
Avatar
Dariusz / 27 października 2019 o 07:48
-3
Banda kretynów i debili się szerzy.Coraz wiecej wykolejeńców w tych szkołach.Ale fakt tylko do takich głupot się nadają bo do niczego bardziej ambitnego.Nie pozdrawiam gejów i lesbijek.Żenada
Avatar
. / 26 października 2019 o 14:19
-4
ten Obóz Młodzieży Narodowej to jakoś w wakacje? Gdzie ten wyjazd i za ile? No i kto jest tam druhem czy jakimś drużynowym?
Pewnie musi być drogi ale dzieci im powierzyć warto bo mają wspaniałych pedagogów i wychowawców młodzieży jak widać - współcześni Korczakowie 
Avatar
Gość / 25 października 2019 o 22:46
+9
Tęczowy pisze tu: "tolerancja, szacunek" -  ale przecież to oni święte obrazy NMP na marszach "równości"  dewastują, msze św profanują, szydzą z wiary i kościoła - i to jest włąśnie ich metoda  -odwracanie znaczenia pojęć od tysięcy lat dla człowieka jednoznacznych.
Avatar
hipokryci i tyle / 25 października 2019 o 22:25
+6
Wszyscy chodziliśmy do szkoły i pamiętamy kogo i za co prześladowano: - słabych - nieśmiałych - biednych, gorzej ubranych - z nadwagą,  Kto pamięta prześladowanego za "transpłciowość"? Obecny cyrk to pretekst do podważania zasad moralnych i przykazań Bożych.
Gdyby nie te twoje komleksy ze szkoły to byś zrozumiał, że w akcji tęczowego piatku chodzi o prześladowanie każdego: i tego nieśmiałego, i tego słabego, i tego biednego, i geja i lesbijkę i transpłcowego, a nawet wyznawce inne wiary niż twoja. Są takie słowa jak tolerancja i szcunek, zapamiętaj to sobie.
codziennie ginie aż 11 chrześcijan - tylko za to, że są chrześcijanami - czy protestujecie przeciwko ich prześladowaniu ? solidaryzujecie się z nimi ? ilu codziennie w szkołach  ginie transpłciowych i homoseksualistów ?
codziennie ginie aż 11 chrześcijan - tylko za to, że są chrześcijanami - czy protestujecie przeciwko ich prześladowaniu ? solidaryzujecie się z nimi ? ilu codziennie w szkołach  ginie transpłciowych i homoseksualistów ? rozwiń
Avatar
np. fundacje sorosa / 25 października 2019 o 22:20
+5
"– Źródło takich akcji jest bardzo często międzynarodowe, gdzie tworzy się często niewiążące dokumenty, kolaudacje i wytyczne jak powinien wyglądać system oświaty. Opinia publiczna musi być tego świadoma "
Avatar
Gość / 25 października 2019 o 22:06
-1
Wszyscy chodziliśmy do szkoły i pamiętamy kogo i za co prześladowano: - słabych - nieśmiałych - biednych, gorzej ubranych - z nadwagą,  Kto pamięta prześladowanego za "transpłciowość"? Obecny cyrk to pretekst do podważania zasad moralnych i przykazań Bożych.
Gdyby nie te twoje komleksy ze szkoły to byś zrozumiał, że w akcji tęczowego piatku chodzi o prześladowanie każdego: i tego nieśmiałego, i tego słabego, i tego biednego, i geja i lesbijkę i transpłcowego, a nawet wyznawce inne wiary niż twoja. Są takie słowa jak tolerancja i szcunek, zapamiętaj to sobie.
Gdyby nie te twoje komleksy ze szkoły to byś zrozumiał, że w akcji tęczowego piatku chodzi o prześladowanie każdego: i tego nieśmiałego, i tego słabego, i tego biednego, i geja i lesbijkę i transpłcowego, a nawet wyznawce inne wiary niż twoja. Są takie słowa jak tolerancja i szcunek, zapamiętaj to sobie. rozwiń
Avatar
LEWACKI SYF ZNOWU ATAKUJE SKZOŁY / 25 października 2019 o 21:56
+7
Wszyscy chodziliśmy do szkoły i pamiętamy kogo i za co prześladowano: - słabych - nieśmiałych - biednych, gorzej ubranych - z nadwagą,  Kto pamięta prześladowanego za "transpłciowość"? Obecny cyrk to pretekst do podważania zasad moralnych i przykazań Bożych.
Avatar
Gość / 25 października 2019 o 21:13
+2
Biblia, Nowy Testament : " kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze, (27) podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę. (28) A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi" - list apostoła Pawła do Rzymian 1:26b-28 Biblia Warszawska. STWÓRCA ŚWIĘTY BÓG nigdy nie zmieni zdania na temat grzechów LGBT. Choćby cały świat maszerował, krzyczał to ON BÓG nie zmieni zdania że np seks homoseksualny to grzech czyli złamanie BOŻEGO PRAWA. Kto buntuje się przeciwko BOŻEMU PRAWU ten jest na przegranej pozycji __________ wyszukiwarka : "przegrana walka aktora homoseksualisty przeciwko biblijnej prawdzie "
Biblia, Nowy Testament : " kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze, (27) podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę. (28) A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi" - list apostoła Pawła do Rzymian 1:26b-28 Biblia Warszawska. STWÓRCA ŚWIĘTY BÓG nigdy... rozwiń
Avatar
Uczeń z dawnych lat / 25 października 2019 o 20:29
+15
W dawnych czasach puławska "9" miała prestiż, dyrekcję i uczniów ze światłymi umysłami. Dziś to zaścianek, prowincja, tak jak całe miasto. Smutne to jest niestety.
Zobacz wszystkie komentarze 120

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Dzieci są bacznymi obserwatorami rzeczywistości" – wystawa młodych artystów "Gdzie jest sztuka?"
22 listopada 2019, 18:00

"Dzieci są bacznymi obserwatorami rzeczywistości" – wystawa młodych artystów "Gdzie jest sztuka?" 0 0

Już 22 listopada o godz. 18 w Atrium Collegium Norwidianum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (al. Racławickie 14) odbędzie się otwarcie wystawy prac młodych lubelskich artystek i artystów, którzy wzięli udział w projekcie "Gdzie jest sztuka?".

Masowe protesty w Iranie. Przyczyną wzrost cen paliw
film

Masowe protesty w Iranie. Przyczyną wzrost cen paliw 0 1

Teheran, Iran. Antyrządowe protesty w Iranie. To wynik ogłoszenia podwyżek cen benzyny. Podczas starć z policją zginęła jedna osoba.

Kolorowe zdrowie i fajna zabawa. Szkoła Podstawowa w Pliszczynie chce być bardziej eko [zdjęcia]
Magazyn
galeria

Kolorowe zdrowie i fajna zabawa. Szkoła Podstawowa w Pliszczynie chce być bardziej eko [zdjęcia] 4 3

Zakładki z odciskami warzyw, książki o zdrowym stylu życiu, kolorowe gotowanie i odnowione stoliki. W Szkole Podstawowej im. Róży Kołaczkowskej w Pliszczynie rozpoczął się właśnie projekt edukacyjny „Kolorowe zdrowie”

Lubelskie: Czołowe zderzenie samochodów na krajowej "12". Są ranni
Aktualizacja

Lubelskie: Czołowe zderzenie samochodów na krajowej "12". Są ranni 5 6

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na drodze krajowej nr 12 na trasie Piaski-Chełm. W wypadku ucierpiały trzy osoby. Droga jest zablokowana w obu kierunkach.

Lubelskie: Walczą z czasem i dziurami w DK 12. Mają czas do połowy grudnia

Lubelskie: Walczą z czasem i dziurami w DK 12. Mają czas do połowy grudnia 0 0

Minimum dwa tygodnie potrwa jeszcze cząstkowy remont 5 km krajowej „12” na odcinku Bezek – Stołpie. Drogowcy muszą zdążyć przed prawdziwą zimą.

Niedziela handlowa 2019. Czy zrobimy dzisiaj zakupy w sklepach?

Niedziela handlowa 2019. Czy zrobimy dzisiaj zakupy w sklepach? 6 11

Dzisiaj sklepy będą zamknięte. Możemy odwiedzać tylko te miejsca, w których za ladą stoi właściciel. Najbliższa niedziela handlowa przypadnie za tydzień, 24 listopada.

Kamil Kiereś: To był dla nas bardzo trudny tydzień

Kamil Kiereś: To był dla nas bardzo trudny tydzień 0 1

Górnik Łęczna pokonał 1:0 Garbarnię Kraków i utrzymał pierwsze miejsce w tabeli. Mecz miał dwa oblicza - przed przerwą lepsze wrażenie sprawiali łęcznianie, a po zmianie stron goście kilka razy zagrozili bramce "zielono-czarnych"

Dwoje olimpijczyków otrzyma dodatkowe wsparcie od marszałka. "To są dwie marki"

Dwoje olimpijczyków otrzyma dodatkowe wsparcie od marszałka. "To są dwie marki" 0 3

Dwójka zawodników z regionu dostanie od marszałka województwa lubelskiego dodatkowe wsparcie na czas przygotowań do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. Nie wiadomo jeszcze jak duże. Aleksandra Mirosław i Paweł Fajdek spotkali się w piątek z Jarosławem Stawiarskim

"Korytarz życia" oraz jazda na "suwak" będą obowiązkowe. Kierowcy muszą przygotować się na zmiany

"Korytarz życia" oraz jazda na "suwak" będą obowiązkowe. Kierowcy muszą przygotować się na zmiany 55 7

Od 6 grudnia wjedzie w życie obowiązek tworzenia przez kierowców „korytarza życia” oraz jazdy na „suwak”. Teraz nie jest z tym najlepiej.

Serial improwizowany w Chatce Żaka: "Szatnia"
17 listopada 2019, 19:00

Serial improwizowany w Chatce Żaka: "Szatnia" 0 0

Chatka Żaka (ul. Radziszewskiego 16) zaprasza na serię improwizowanych spektakli w wykonaniu Impro Teatru Bezczelnego. Pierwszy odcinek "Szatni" będzie można zobaczyć 17 listopada o godz. 19.

23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca. Wieczór IV i V

23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca. Wieczór IV i V 0 0

Podobno tancerzy Company Wayne McGregor bawiło, gdy słyszeli oklaski w trakcie spektaklu. Może dziś nikt nie potraktuje „Autobiography” jak wiązanki tańców

Nie dojechali na pierwszą połowę, czyli opinie po meczu Motor - Hetman

Nie dojechali na pierwszą połowę, czyli opinie po meczu Motor - Hetman 0 10

Bardzo dobry mecz Motoru w pierwszej połowie i pewna wygrana z Hetmanem Zamość 4:1. Po przerwie lepiej spisali się goście, ale to nie dało im punktów. Jak sobotnie derby oceniają drużyny obu ekip?

Nazywam się Katarina. Katarina Jagellonica. "Potrafiła być szczęśliwa w nieszczęśliwym czasie"
Magazyn
galeria

Nazywam się Katarina. Katarina Jagellonica. "Potrafiła być szczęśliwa w nieszczęśliwym czasie" 5 0

Widzi podobieństwo między Katarzyną Jagiellonką a sobą. Obie urodziły się w Polsce, ale mieszkały w Szwecji. Obie wierzące i zainteresowane modą. W tym roku Victoria ma tyle lat, ile miała Katarzyna, gdy została koronowana na królową Szwecji. - Świętowałam to w wielu miejscach i będę świętować przez cały rok - Rozmowa z Victorią Enefors, Polką mieszkającą w Szwecji, zafascynowaną postacią Katarzyny Jagiellonki, polskiej księżniczki, królowej Szwecji.

Huragan – Unia Hrubieszów 0:2. Porażka na własne życzenie

Huragan – Unia Hrubieszów 0:2. Porażka na własne życzenie 0 1

Niespodzianka w Międzyrzecu Podlaskim. Tamtejszym Huragan w sobotę przegrał u siebie z innym beniaminkiem – Unią Hrubieszów 1:2

Izrael – Polska 1:2. Wygrywamy grupę G!
film

Izrael – Polska 1:2. Wygrywamy grupę G! 0 2

Reprezentacja Polski wygrała w Jerozolimie z Izraelem 2:1 po trafieniach Grzegorza Krychowiaka i Krzysztofa Piątka. Dzięki temu drużyna selekcjonera Jerzego Brzęczka zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie G

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.