Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

24 października 2019 r.
20:15

"Tęczowy piątek" dotrze do Puław, choć dyrekcja szkoły nie dała zgody. "Obawiamy się"

313 120 A A
- Obawiamy się, że mogłoby to w konsekwencji doprowadzić do organizacji kontrmanifestacji - tłumaczy dyrektor
- Obawiamy się, że mogłoby to w konsekwencji doprowadzić do organizacji kontrmanifestacji - tłumaczy dyrektor

W piątek w wielu miejscach w Polsce będzie „tęczowo”. Akcję organizuje Kampania Przeciw Homofobii, a wezmą w niej udział m.in. uczniowie puławskiego ZSO nr 1 im. KEN. Początkowo wydarzenie miało odbyć się w szkole, ale zgody na to nie wyraziła dyrekcja. Młodzież wyjdzie więc poza mury

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kolory tęczy to symbol społeczności LGBT, czyli przede wszystkim homo- i biseksualistów. KPH zachęca do tego, by w ostatni piątek października Polacy, a szczególnie młodzież, wspierali osoby o odmiennej orientacji seksualnej. Logotypem tej inicjatywy jest szkolna tablica, na której widnieje zapisane kredą przesłanie: „Nasza szkoła jest przyjazna wszystkim uczniom i uczennicom”.

W domyśle – także tym ze społeczności LGBT. 

W Puławach „Tęczowy piątek” początkowo miał odbyć się z ZSO nr 1 im. KEN. Do udziału w nim za pośrednictwem mediów społecznościowych zachęcał Filip Marcinkowski, młody sympatyk Lewicy oraz jeden z uczniów szkoły. W czwartek miejsce wydarzenia zostało jednak zmienione. Po rozmowie z dyrekcją uczniowie chcący zademonstrować solidarność ze społecznością LGBT będą mogli to zrobić poza murami szkoły.

– Nasza szkoła nie bierze udziału w „Tęczowym piątku”. Nasi uczniowie zaktualizowali już informacje, jakie zamieścili w internecie na ten temat. Organizacja tego wydarzenia była ich oddolną inicjatywą, której z nami nie konsultowali – wyjaśnia Dorota Włodarczyk, z-ca dyrektora ZSO nr 1.

Jak podkreśla pani wicedyrektor, decyzji o rezygnacji z tęczowego dnia nie należy traktować jako dowodu na nietolerancję. Wręcz przeciwnie.

– Nasza szkoła jest otwarta i tolerancyjna, ale takie ostentacyjne demonstrowanie poglądów może godzić we wrażliwość innych uczniów. Obawiamy się, że mogłoby to w konsekwencji doprowadzić do organizacji kontrmanifestacji. Słyszeliśmy już o pomyśle na „Biały piątek” jako demonstracji wartości chrześcijańskich, a nawet o „Elfickim piątku” – akcji w stylu prześmiewczym wobec wszystkich inicjatyw tego rodzaju. My tego w naszej szkole nie chcemy – tłumaczy Włodarczyk.

– Bierzcie flagi, kolorowe ubrania, malujcie twarze – niech wszyscy zobaczą nasze wsparcie. Uśmiech i pozytywne nastawienie obowiązkowe! – zachęca Filip Marcinkowski. Akcja poza murami szkoły ma trwać przez cały dzień.

Tęczowy Piątek

To organizowane od czterech lat przez Kampanię Przeciw Homofonii szkolne święto, którego celem jest okazanie wsparcia młodzieży LGBT spotykającej się na co dzień z negatywnym odbiorem środowiska. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział ponad 200 placówek. Tym razem statystyka nie jest prowadzona.

Przeciwko organizacji akcji opowiada się Obóz Młodzieży Narodowej oraz Episkopat, który podkreśla, że „szkoła nie jest i nie może być miejscem na jakiekolwiek propagowanie środowisk LGBTQ”.

W tym roku alternatywne obchody zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dziś w 10 tys. placówek w całej Polsce odbywać ma się akcja „Szkoła pamięta”. W jej ramach uczniowie mają odwiedzać groby osób zasłużonych, palić znicze w miejscach historycznych, odwiedzać miejsca pamięci, wybrać się na patriotyczną wycieczkę lub posłuchać wspomnień „lokalnego bohatera”.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 120

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Hey! teacher! leave us kids alone! / 24 października 2019 r. o 21:35
+46
SZKOŁA TO NIE MIEJSCE NA LEWACKIE WYGŁUPY !!!!
Avatar
Sierżant AntyReinbow / 24 października 2019 r. o 20:47
+43
Chyba lepiej zrobić zajęcia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, niż organizować tęczowe piątki. Pożytek większy z takich zajęć niż z tych tęczowe promocji... Kto za łapka w górę!
Avatar
lubelak / 24 października 2019 r. o 20:41
+35
Z każdą taką nachalną akcją nie toleruję Was coraz bardziej.
Avatar
Gość / 24 października 2019 r. o 20:47
+32
Identycznie jak te marsze, prowokacja i propagowanie homo. Gdzie tu tolerancja! Na siłę wciskają ideologię
Avatar
Rodzic / 24 października 2019 r. o 22:33
+28
Brawo dyrekcja jako rodzic popieram szkoła nie jest przestrzenią ani miejscem na organizację takich spotkań    Przecież są to działania sprzeczne z Konstytucją RP, która gwarantuje, że „ rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami ” (art. 48.) oraz z Prawem oświatowym, gdzie wyraźnie zapisano, że nauczanie i wychowanie prowadzi się w naszym kraju „ respektując chrześcijański system wartości ”.
Avatar
anka / 24 października 2019 r. o 20:46
+24
Powinien zostać uchwalony zakaz nachalnej indoktrynacji dzieci i młodzieży.
Avatar
LEWACKIE PRANIE MÓZGÓW / 24 października 2019 r. o 23:59
+23
Z dorosłymi nie idzie, to się za dzieci wzięli - tfuuuu
Avatar
zboczeniec / 24 października 2019 r. o 23:11
+23
szkoła ma uczyć, a nie sprawować pp
Avatar
fan / 25 października 2019 r. o 07:52
+22
W szkole mojego dziecka dzisiaj mają wyjście na cmentarz, żeby porządkować groby nieznanych żołnierzy. Brawo dla nauczycieli i dyrekcji!!!!
Avatar
Gość / 25 października 2019 r. o 06:45
+22
Ręce precz od naszych dzieci! Od wychowania są rodzice i szkoła, nie obcy najezdni opłacani!
Avatar
Jan / 27 października 2019 r. o 17:06
0
Czartorych i 9 tka to byly szkoly prestizowe w Pulawach. Wszystko sie zmienia. Dyrekcje byly autorytetami.
Avatar
Dariusz / 27 października 2019 r. o 07:48
-3
Banda kretynów i debili się szerzy.Coraz wiecej wykolejeńców w tych szkołach.Ale fakt tylko do takich głupot się nadają bo do niczego bardziej ambitnego.Nie pozdrawiam gejów i lesbijek.Żenada
Avatar
. / 26 października 2019 r. o 14:19
-4
ten Obóz Młodzieży Narodowej to jakoś w wakacje? Gdzie ten wyjazd i za ile? No i kto jest tam druhem czy jakimś drużynowym?
Pewnie musi być drogi ale dzieci im powierzyć warto bo mają wspaniałych pedagogów i wychowawców młodzieży jak widać - współcześni Korczakowie 
Avatar
Gość / 25 października 2019 r. o 22:46
+9
Tęczowy pisze tu: "tolerancja, szacunek" -  ale przecież to oni święte obrazy NMP na marszach "równości"  dewastują, msze św profanują, szydzą z wiary i kościoła - i to jest włąśnie ich metoda  -odwracanie znaczenia pojęć od tysięcy lat dla człowieka jednoznacznych.
Avatar
hipokryci i tyle / 25 października 2019 r. o 22:25
+6
Wszyscy chodziliśmy do szkoły i pamiętamy kogo i za co prześladowano: - słabych - nieśmiałych - biednych, gorzej ubranych - z nadwagą,  Kto pamięta prześladowanego za "transpłciowość"? Obecny cyrk to pretekst do podważania zasad moralnych i przykazań Bożych.
Gdyby nie te twoje komleksy ze szkoły to byś zrozumiał, że w akcji tęczowego piatku chodzi o prześladowanie każdego: i tego nieśmiałego, i tego słabego, i tego biednego, i geja i lesbijkę i transpłcowego, a nawet wyznawce inne wiary niż twoja. Są takie słowa jak tolerancja i szcunek, zapamiętaj to sobie.
codziennie ginie aż 11 chrześcijan - tylko za to, że są chrześcijanami - czy protestujecie przeciwko ich prześladowaniu ? solidaryzujecie się z nimi ? ilu codziennie w szkołach  ginie transpłciowych i homoseksualistów ?
codziennie ginie aż 11 chrześcijan - tylko za to, że są chrześcijanami - czy protestujecie przeciwko ich prześladowaniu ? solidaryzujecie się z nimi ? ilu codziennie w szkołach  ginie transpłciowych i homoseksualistów ? rozwiń
Avatar
np. fundacje sorosa / 25 października 2019 r. o 22:20
+5
"– Źródło takich akcji jest bardzo często międzynarodowe, gdzie tworzy się często niewiążące dokumenty, kolaudacje i wytyczne jak powinien wyglądać system oświaty. Opinia publiczna musi być tego świadoma "
Avatar
Gość / 25 października 2019 r. o 22:06
-1
Wszyscy chodziliśmy do szkoły i pamiętamy kogo i za co prześladowano: - słabych - nieśmiałych - biednych, gorzej ubranych - z nadwagą,  Kto pamięta prześladowanego za "transpłciowość"? Obecny cyrk to pretekst do podważania zasad moralnych i przykazań Bożych.
Gdyby nie te twoje komleksy ze szkoły to byś zrozumiał, że w akcji tęczowego piatku chodzi o prześladowanie każdego: i tego nieśmiałego, i tego słabego, i tego biednego, i geja i lesbijkę i transpłcowego, a nawet wyznawce inne wiary niż twoja. Są takie słowa jak tolerancja i szcunek, zapamiętaj to sobie.
Gdyby nie te twoje komleksy ze szkoły to byś zrozumiał, że w akcji tęczowego piatku chodzi o prześladowanie każdego: i tego nieśmiałego, i tego słabego, i tego biednego, i geja i lesbijkę i transpłcowego, a nawet wyznawce inne wiary niż twoja. Są takie słowa jak tolerancja i szcunek, zapamiętaj to sobie. rozwiń
Avatar
LEWACKI SYF ZNOWU ATAKUJE SKZOŁY / 25 października 2019 r. o 21:56
+7
Wszyscy chodziliśmy do szkoły i pamiętamy kogo i za co prześladowano: - słabych - nieśmiałych - biednych, gorzej ubranych - z nadwagą,  Kto pamięta prześladowanego za "transpłciowość"? Obecny cyrk to pretekst do podważania zasad moralnych i przykazań Bożych.
Avatar
Gość / 25 października 2019 r. o 21:13
+2
Biblia, Nowy Testament : " kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze, (27) podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę. (28) A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi" - list apostoła Pawła do Rzymian 1:26b-28 Biblia Warszawska. STWÓRCA ŚWIĘTY BÓG nigdy nie zmieni zdania na temat grzechów LGBT. Choćby cały świat maszerował, krzyczał to ON BÓG nie zmieni zdania że np seks homoseksualny to grzech czyli złamanie BOŻEGO PRAWA. Kto buntuje się przeciwko BOŻEMU PRAWU ten jest na przegranej pozycji __________ wyszukiwarka : "przegrana walka aktora homoseksualisty przeciwko biblijnej prawdzie "
Biblia, Nowy Testament : " kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze, (27) podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę. (28) A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi" - list apostoła Pawła do Rzymian 1:26b-28 Biblia Warszawska. STWÓRCA ŚWIĘTY BÓG nigdy... rozwiń
Avatar
Uczeń z dawnych lat / 25 października 2019 r. o 20:29
+15
W dawnych czasach puławska "9" miała prestiż, dyrekcję i uczniów ze światłymi umysłami. Dziś to zaścianek, prowincja, tak jak całe miasto. Smutne to jest niestety.
Zobacz wszystkie komentarze 120

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Podlasie Biała Podlaska – Wisła Puławy 0:2. Lepsi nawet w rezerwowym składzie

Podlasie Biała Podlaska – Wisła Puławy 0:2. Lepsi nawet w rezerwowym składzie

Mimo nieobecności kilku podstawowych piłkarzy Wisła Puławy wygrała w Białej Podlaskiej 2:0. A Podlasie na finiszu rozgrywek zanotowało właśnie trzecią porażkę z rzędu. Mimo to piłkarze Rafała Borysiuka znowu utrzymali się w bezpiecznej strefie tabeli. Mają jednak ciągle tylko punkt przewagi nad Orlętami Spomlek i dwa nad KS Wiązownica. A to zapowiada duże emocje w ostatniej serii gier.

Chełmianka – Lewart Lubartów 2:1. Ostatnia kolejka przesądzi o spadkach

Chełmianka – Lewart Lubartów 2:1. Ostatnia kolejka przesądzi o spadkach

Ciekawa sytuacja w grupie czwartej III ligi. Drużyny, który utrzymują się nad kreską znowu przegrały swoje mecze. Z kolei te ze strefy spadkowej przedłużyły nadzieje na utrzymanie. Nie wszystkie, bo Stal Kraśnik została w sobotę trzecim spadkowiczem. Reszta ekip powalczy o ligowy byt w ostatniej kolejce. W tym gronie będzie Lewart Lubartów, który prowadził na wyjeździe z Chełmianką 1:0, ale ostatecznie przegrał 1:2.

Białorusini blokowali drogę do Koroszczyna. Nie był to jedyny protest

Białorusini blokowali drogę do Koroszczyna. Nie był to jedyny protest

Białorusini protestowali w sobotę w pobliżu przejścia granicznego w Koroszczynie. W ten sposób domagają się, by prezydent Aleksandr Łukaszenka otworzył granicę z Polską.

Przerwany mecz Dania-Finlandia na EURO. Reanimacja Christiana Eriksena
film

Przerwany mecz Dania-Finlandia na EURO. Reanimacja Christiana Eriksena

Dramat podczas skandynawskich derbów na Euro 2020. Christian Eriksen stracił przytomność w 43. minucie meczu Dania – Finlandia, rozgrywanego na stadionie Parken w Kopenhadze. Piłkarz upadł na murawę biegnąc przy linii bocznej boiska.

Niedziela ma być chłodna i burzowa. Jaka pogoda w kolejnych dniach?
film

Niedziela ma być chłodna i burzowa. Jaka pogoda w kolejnych dniach?

Niedziela zapowiada się dość chłodno i burzowo. Jednak w kolejnych dniach powróci ciepło - w czwartek miejscami może zrobić się upalnie. Należy spodziewać się także przelotnych opadów deszczu.

Moskwa. Dni wolne z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem

Moskwa. Dni wolne z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem

Mer Moskwy Siergiej Sobianin poinformował w sobotę, że dni od 15 do 19 czerwca będą w stolicy Rosji wolne od pracy. Pracodawcom w Moskwie mer ponownie zalecił przeniesienie co najmniej 30 proc. pracowników do pracy zdalnej. Powodem jest wzrost liczby zakażeń koronawirusem.

Winiarze świętują w Janowcu. Miłośnicy wina mają w czym wybierać [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Winiarze świętują w Janowcu. Miłośnicy wina mają w czym wybierać [wideo, zdjęcia]

Miłośnicy win z różnych zakątków Polski przyjechali do Janowca, gdzie swoje stoiska wystawiły najlepsze winnice Małopolskiego Przełomu Wisły. Święto Wina rozpoczęto od tradycyjnego przemarszu z kościoła na janowiecki zamek w towarzystwie strażaków oraz słynnej "Czarnej Damy".

Wypadek podczas ulewnego deszczu. Dwaj kierowcy zostali ranni
zdjęcia
galeria

Wypadek podczas ulewnego deszczu. Dwaj kierowcy zostali ranni

81-letni z Międzyrzeca Podlaskiego i 43-letni mieszkaniec gminy Drelów zostali ranni w wypadku w miejscowości Zahajki (powiat bialski). Do zderzenia dwóch samochodów doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej.

W szpitalu zarabia się najlepiej. Dyrektor absolutnym rekordzistą listy płac

W szpitalu zarabia się najlepiej. Dyrektor absolutnym rekordzistą listy płac

Puławska lista płac. Przejrzeliśmy oświadczenia majątkowe powiatowych urzędników. Najwyższe uposażenie sięga niemal 300 tys. zł. Najniższe nie przekraczają nawet jednej dziesiątej tej sumy.

Lublinianka – Kryształ Werbkowice 1:4. Nieudane pożegnanie z Wieniawą

Lublinianka – Kryształ Werbkowice 1:4. Nieudane pożegnanie z Wieniawą

W ostatnim meczu u siebie Lublinianka prowadziła z Kryształem Werbkowice, ale nie dopisała do swojego konta ani jednego punktu. Goście wygrali ostatecznie 4:1. Wszystko wskazuje też na to, że było to ostatnie, domowe spotkanie ekipy z Lublina pod wodzą trenera Dariusza Bodaka. Na Wieniawie są nowi właściciele, a według plotek w lecie w drużynie zajdzie sporo zmian, także na ławce.

W wypadku zginęło 3-letnie dziecko. Policja szuka tego mężczyzny
Z KRAJU
film

W wypadku zginęło 3-letnie dziecko. Policja szuka tego mężczyzny

Jelenia Góra (woj. dolnośląskie). Dominik Hutnik, domniemany sprawca wypadku, w którym zginęło trzyletnie dziecko, jest poszukiwany listem gończym. Do zdarzenia doszło w niedzielę (6.06) we wsi Koźmin, w województwie dolnośląskim.

USA. Motorówka zawisła na krawędzi tamy. W środku były cztery kobiety
film

USA. Motorówka zawisła na krawędzi tamy. W środku były cztery kobiety

Cztery turystki przeżyły chwilę grozy, gdy motorówka, którą płynęły zawisłą na krawędzi tamy w rejonie Austin w Teksasie.

Zawodniczki Stelli Kraśnik dostaną stroje i piłki. Dzięki głośnemu skandalowi

Zawodniczki Stelli Kraśnik dostaną stroje i piłki. Dzięki głośnemu skandalowi

100, 150 a nawet 500 złotych wpłacają ludzie w internetowej zrzutce dla Stelli Kraśnik. To efekt skandalu piłkarskiego sprzed tygodnia.

Włodawianka – Tomasovia 0:7. Sto punktów na horyzoncie

Włodawianka – Tomasovia 0:7. Sto punktów na horyzoncie

Nie mieli najmniejszych problemów z wygraniem meczu ligowego numer 32 piłkarze Tomasovii. W sobotę rozbili Włodawiankę aż 7:0. I to na boisku rywali. Efekt? Jeżeli w ostatniej kolejce pokonają u siebie z Lutnię Piszczac, to zakończą sezon z dorobkiem… 100 punktów.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanie w jednym z lubelskich miast

Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanie w jednym z lubelskich miast

Odsłonięcie pomnika prezydenta zaplanowano na najbliższy czwartek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.