Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 grudnia 2017 r.
17:52

Ten projekt robi wrażenie, budowa może kosztować 50 mln zł. Ogłoszono przetarg

0 28 A A

Marzenie puławskich kibiców coraz bliżej realizacji. Miasto Puławy ogłosiło przetarg na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Obiekt powstanie na placu po tartaku przy ul. Lubelskiej. Prace mają rozpocząć się w przyszłym roku. Koszt inwestycji może sięgnąć nawet 50 mln złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na początku 2018 roku powinniśmy poznać jej wykonawcę, a budowa ma trwać niecałe dwa lata. To będzie jedno z najdroższych przedsięwzięć infrastrukturalnych w całym województwie. Na zaniedbanym placu, tuż przy wjeździe do miasta od strony Lublina, stanie biały, pełny przeszkleń obiekt - przyszły "dom" występujących w polskiej ekstraklasie, puławskich piłkarzy ręcznych. Miejsce w nim znajdą również ciężarowcy puławskiej Wisły, a w ciągu roku, hala nie raz będzie gościła również wydarzenia kulturalne, jak koncerty, czy targi.

Projekt jest naszpikowany technologicznymi nowinkami, które mają zadbać o odpowiednią akustykę, temperaturę, oświetlenie oraz widoczność z każdego punktu na widowni. Trybuny pomieszczą ponad 3,2 tys. osób. Po ich złożeniu, na odsłoniętej w ten sposób płycie, równocześnie na osobnych placach gry, trenować będzie mogło nawet trzy grupy zawodników. Dla sportowców przewidziano również siłownię, ciężarownię i salę do sportów walki. Z hali będą mogły korzystać także osoby uprawiające gimnastykę, na potrzeby której znajdzie się w niej osobne pomieszczenie.

Przewidziano również szatnie z natryskami, gabinet medyczny, gabinet kontroli antydopingowej, pomieszczenie odnowy biologicznej z sauną i pokojem masażystów, dwie sale konferencyjne, pomieszczenia dla puławskich klubów sportowych oraz zaplecze restauracyjne (dwa bary).

Swoje miejsce znajdą akże spikerzy, komentatorzy, goście VIP oraz operatorzy kamer telewizyjnych. W związku z tym, że hala może służyć również organizacji wydarzeń kulturalnych pomyślano również o pokoju dla artystów.

Na zewnątrz znajdzie się parking, który pomieści 288 samochodów osobowych i 5 autokarów. Dodatkowo, 12 miejsc zostanie przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Warto wspomnieć także o zieleni. Plac będzie nią otoczony niemal ze wszystkich stron. Opórcz trawników przewidziano drzewa i krzewy ozdobne, m.in. róże, jołowce, tuje, berberysy i brzozy. Zgodnie z założeniami, w przyszłości hala może zostać połączona z nowym basenem, którego budowę przewidują władze miasta.

Ministerialne wsparcie dla tej inwestycji wynosi 17 mln złotych. Pewien w udział w kosztach prawdopodobnie wezmą na siebie także Zakłady Azotowe, główny sponsor klubu KS Azoty. Jej koszt szacowany jest na 45-50 mln złotych, co czyni ją najdroższym przedsięwzięciem realizowanym przez miasto Puławy od lat.

Hala w liczbach

2 - lata ma trwać jej budowa, tyle będzie również barów wewnątrz obiektu
3,2 - tys. osób pomieszczą trybuny nowej hali
5 - autokarów będzie mogło przy niej zaparkować
17- mln złotych to wysokość dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki
50 - mln złotych może kosztować jej budowa
288 - samochodów osobowych pomieści planowany parking

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
henry / 7 grudnia 2017 o 21:31
0
Hale widowiskowo sportowe buduje się 1 raz na 100 lat ,uniwersalną ,ale pojemnośc minimum 3,5 tys widz bo przepisy U  E    będą  takie że mecze ligi Europy pucharowe to dla  bezpieczęństwa to minimum 3.5 tys widzów .2 Dlaczego nik nie podwarzaHali w Płocku o pojemności 5tys widzów czy Zagłebia Lubin ponad 3tys widzów .Jeżeli Puławy chcą organizować mecze międzypaństwowe to pojemnośc 3.5tys widzów ,bo jak nie to obejdą się smakiem z uwagi na brak pojemności hali .Jeżeli hodzi o utrzymanie to Panele słoneczne na Hali badzo obniżą koszty utrzymania .Panie prezesie Witek póki nie za póżno należy zwiększyć widownie o 300 osób ,czyli zamiast 3,2 to 3.5tys wygdodnych siedzeń
Hale widowiskowo sportowe buduje się 1 raz na 100 lat ,uniwersalną ,ale pojemnośc minimum 3,5 tys widz bo przepisy U  E    będą  takie że mecze ligi Europy pucharowe to dla  bezpieczęństwa to minimum 3.5 tys widzów .2 Dlaczego nik nie podwarzaHali w Płocku o pojemności 5tys widzów czy Zagłebia Lubin ponad 3tys widzów .Jeżeli Puławy chcą organizować mecze międzypaństwowe to pojemnośc 3.5tys widzów ,bo jak nie to obejdą się smakiem z uwagi na brak pojemności hali .Jeżeli hodzi o utrzymanie to Panele słoneczne na Hali badzo obniżą koszty utrzym... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 23:54
0
A dlaczego nie przeprowadzono referendum czego chcą mieszkańcy hali ,basenu , może są bardziej potrzebne rzeczy ? a tu łup pomysł zbudujemy hale taką za 50 milionów już chyba wolał bym żeby tam targ był jak do tej pory bynajmniej ludzie zarabiają na handlu i przywożą ze wsi świeże rzeczy. Marina o tym już szkoda gadać dziura w ziemi do trzymania łódek i tylko trzymania bo po Wiśle pływać się nie da.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 23:35
0
kto zaprojektował to cudo? czuje, że nobel architektoniczny w drodze!
Avatar
DZIADEK / 6 grudnia 2017 o 20:53
0
MARZENIE 3%
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 20:49
0
Radni Puław, opamiętajcie się, czy ulegliście już całkowitej indoktrynacji, budujecie, tworzycie rzeczy które nie służą całemu społeczeństwu, a tylko wybrańcom. Już tak jest dużo tych pomników: - marina - stadion - park naukowo-technologiczny - i pewnie jest ich dużo więcej bubli o których nic nie wiemy A wracając do koncepcji: Parking na 288 samochodów, to śmiech na Sali: policzmy – drużyna piłki ręcznej Wisełki, to 30 osób, większość przyjeżdża swoimi autami, działacze Wisły i śmietanka (tzw. sitwa) następne 30 – 40 aut, obsługa hali, to co najmniej 50 osób, a większość pracowników przyjeżdża do pracy autami to około 25 aut, plus do tego inne osoby np.; sędziowie, dziennikarze i inni, to cirka 10 aut. Dodajmy 30+35+25+10= około 100 aut, dla reszty h…y 188 miejsc parkingowych, mnożąc nawet x 4 = 752 osoby, ale znając życie, to powinno się pomnożyć x 2 = 376 osób, reszta będzie stała wzdłuż ulicy Lubelskiej, po jednej i drugiej stronie. Ciekawi mnie kto przeprowadzał analizę jakiej wielkości mają być trybuny. Ponieważ chodzę na mecze, może nie zawsze, ale średnia roczna nie będzie większa jak 800 osób na mecz. Hala może by się wypełniła jak by tu przyjeżdżały kluby typu Barcelona. I to tyle na temat hali puławskiej. A teraz takie porównanie. Hala sportowa w której drużyna FC Barcelona rozgrywa domowe MECZE KOSZYKÓWKI, FUTSALU, PIŁKI RĘCZNEJ I HOKEJA NA WROTKACH, ma pojemność 7585 osób, a miasto Barcelona ma 1,609 miliona mieszkańców, plus 30 milionów! Turystów, którzy także przyjeżdżają oglądać mecze. A co mają Puławy 48 650 mieszkańców, dane z 2015 r. z US Lublin, turystów, nigdzie nie mogę znaleźć, ale zakładam że jak Lublin w 2016 miał około 280 tys. turystów, to Puławy nie więcej jak 50 tys. i to głównie przejazdem do Kazimierza. Proszę teraz porównać te dane, to tak jak 1:40, A hala to 1:2.
Radni Puław, opamiętajcie się, czy ulegliście już całkowitej indoktrynacji, budujecie, tworzycie rzeczy które nie służą całemu społeczeństwu, a tylko wybrańcom. Już tak jest dużo tych pomników: - marina - stadion - park naukowo-technologiczny - i pewnie jest ich dużo więcej bubli o których nic nie wiemy A wracając do koncepcji: Parking na 288 samochodów, to śmiech na Sali: policzmy – drużyna piłki ręcznej Wisełki, to 30 osób, większość przyjeżdża swoimi autami, działacze Wisły i śmietanka (tzw. sitwa) następne 30 – 40 aut, obsługa hali, to ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 19:31
0
Hala dla "wybrańców". Tylko dlaczego z pieniędzy podatnika, czy innych potrzeb ten kraj niema. Zrozumiałbym gdyby to było dla dzieci i młodzieży. Ale dla panów którzy uprawiają hobby stawia się halę. Mój dziadek mawiał, że hobby uprawia się za własne pieniądze. Krew mnie zalewa, i nóż się w kieszonce otwiera. Dobrobyt dla wybrańców. Żyjemy na fermie podatkowej, a dobrobyt widać, ale w telewizorze. Hańba, hańba............................ Wstyd, wstyd.... Zadłużają nas na potęgę, nikt już nie wie ile jest długu czy 1,5 biliona, a może 4 biliony. Państwo jest winne samym obywatelom z funduszy emerytalnych zusowskich i innych około 2 bilionów. Wykonano próbę na ubekach i esbekach, zabrania emerytur, a więc wystąpił precedens, a jaki będzie na następnej grupie??? Ścieżka już jest, potem będzie droga. Myśleć, myśleć! Banda czworga na zmianę rządzi, przepoczwarzają się i dalej rządzą. Jak to powiedział jeden z tej bandy "naród głupi, wszystko kupi".
Hala dla "wybrańców". Tylko dlaczego z pieniędzy podatnika, czy innych potrzeb ten kraj niema. Zrozumiałbym gdyby to było dla dzieci i młodzieży. Ale dla panów którzy uprawiają hobby stawia się halę. Mój dziadek mawiał, że hobby uprawia się za własne pieniądze. Krew mnie zalewa, i nóż się w kieszonce otwiera. Dobrobyt dla wybrańców. Żyjemy na fermie podatkowej, a dobrobyt widać, ale w telewizorze. Hańba, hańba............................ Wstyd, wstyd.... Zadłużają nas na potęgę, nikt już nie wie ile jest długu czy 1,5 biliona, a mo... rozwiń
Avatar
n_i_k / 5 grudnia 2017 o 10:50
0
Faktycznie dla mieszkańców (poza garstką kibiców być może) sensownie działający basen byłby bardziej wartościowy. Obecny system, że trzeba się wyrobić na konkretną godzinę (i jeszcze wiedzieć, którą!), by wejść na 45 minut jest beznadziejnym przeżytkiem z PRL (nota bene, to chyba jeden z nielicznych basenów w Polsce z takim systemem). Taki basen pewnie by się nie zwrócił ale byłby mniej deficytowy niż obecny. Bo ludzie z Puław (szczególnie z dziećmi) na basen wolą pojechać do Ryk :)) 
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 23:27
0
Igrzysk i chleba prosiemy Cezarze
Avatar
poznaniak / 4 grudnia 2017 o 22:49
0
Puławy budują BUBEL za 50 baniek ,tak jak Lublin wybudował Globus o pojemności 4,4ts widzów a  przepis meczy bardzo ważnych mówi o minimum 5 tys widzów,  dlatego ważne mecze są w Bydgosczy w hali Łuczniczka ,tam myślą. Hala w Puławach powinna być minimum 3.5 tys widzów taki będzie przepis gry w europejskich rozgrywkach pucharowych ,panie Grobel kosztem  innych pomieszczeń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 19:49
0
Ale ta nowa hala jest paskudna, stara przy niej jest piękna.
Avatar
henry / 7 grudnia 2017 o 21:31
0
Hale widowiskowo sportowe buduje się 1 raz na 100 lat ,uniwersalną ,ale pojemnośc minimum 3,5 tys widz bo przepisy U  E    będą  takie że mecze ligi Europy pucharowe to dla  bezpieczęństwa to minimum 3.5 tys widzów .2 Dlaczego nik nie podwarzaHali w Płocku o pojemności 5tys widzów czy Zagłebia Lubin ponad 3tys widzów .Jeżeli Puławy chcą organizować mecze międzypaństwowe to pojemnośc 3.5tys widzów ,bo jak nie to obejdą się smakiem z uwagi na brak pojemności hali .Jeżeli hodzi o utrzymanie to Panele słoneczne na Hali badzo obniżą koszty utrzymania .Panie prezesie Witek póki nie za póżno należy zwiększyć widownie o 300 osób ,czyli zamiast 3,2 to 3.5tys wygdodnych siedzeń
Hale widowiskowo sportowe buduje się 1 raz na 100 lat ,uniwersalną ,ale pojemnośc minimum 3,5 tys widz bo przepisy U  E    będą  takie że mecze ligi Europy pucharowe to dla  bezpieczęństwa to minimum 3.5 tys widzów .2 Dlaczego nik nie podwarzaHali w Płocku o pojemności 5tys widzów czy Zagłebia Lubin ponad 3tys widzów .Jeżeli Puławy chcą organizować mecze międzypaństwowe to pojemnośc 3.5tys widzów ,bo jak nie to obejdą się smakiem z uwagi na brak pojemności hali .Jeżeli hodzi o utrzymanie to Panele słoneczne na Hali badzo obniżą koszty utrzym... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 23:54
0
A dlaczego nie przeprowadzono referendum czego chcą mieszkańcy hali ,basenu , może są bardziej potrzebne rzeczy ? a tu łup pomysł zbudujemy hale taką za 50 milionów już chyba wolał bym żeby tam targ był jak do tej pory bynajmniej ludzie zarabiają na handlu i przywożą ze wsi świeże rzeczy. Marina o tym już szkoda gadać dziura w ziemi do trzymania łódek i tylko trzymania bo po Wiśle pływać się nie da.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 23:35
0
kto zaprojektował to cudo? czuje, że nobel architektoniczny w drodze!
Avatar
DZIADEK / 6 grudnia 2017 o 20:53
0
MARZENIE 3%
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 20:49
0
Radni Puław, opamiętajcie się, czy ulegliście już całkowitej indoktrynacji, budujecie, tworzycie rzeczy które nie służą całemu społeczeństwu, a tylko wybrańcom. Już tak jest dużo tych pomników: - marina - stadion - park naukowo-technologiczny - i pewnie jest ich dużo więcej bubli o których nic nie wiemy A wracając do koncepcji: Parking na 288 samochodów, to śmiech na Sali: policzmy – drużyna piłki ręcznej Wisełki, to 30 osób, większość przyjeżdża swoimi autami, działacze Wisły i śmietanka (tzw. sitwa) następne 30 – 40 aut, obsługa hali, to co najmniej 50 osób, a większość pracowników przyjeżdża do pracy autami to około 25 aut, plus do tego inne osoby np.; sędziowie, dziennikarze i inni, to cirka 10 aut. Dodajmy 30+35+25+10= około 100 aut, dla reszty h…y 188 miejsc parkingowych, mnożąc nawet x 4 = 752 osoby, ale znając życie, to powinno się pomnożyć x 2 = 376 osób, reszta będzie stała wzdłuż ulicy Lubelskiej, po jednej i drugiej stronie. Ciekawi mnie kto przeprowadzał analizę jakiej wielkości mają być trybuny. Ponieważ chodzę na mecze, może nie zawsze, ale średnia roczna nie będzie większa jak 800 osób na mecz. Hala może by się wypełniła jak by tu przyjeżdżały kluby typu Barcelona. I to tyle na temat hali puławskiej. A teraz takie porównanie. Hala sportowa w której drużyna FC Barcelona rozgrywa domowe MECZE KOSZYKÓWKI, FUTSALU, PIŁKI RĘCZNEJ I HOKEJA NA WROTKACH, ma pojemność 7585 osób, a miasto Barcelona ma 1,609 miliona mieszkańców, plus 30 milionów! Turystów, którzy także przyjeżdżają oglądać mecze. A co mają Puławy 48 650 mieszkańców, dane z 2015 r. z US Lublin, turystów, nigdzie nie mogę znaleźć, ale zakładam że jak Lublin w 2016 miał około 280 tys. turystów, to Puławy nie więcej jak 50 tys. i to głównie przejazdem do Kazimierza. Proszę teraz porównać te dane, to tak jak 1:40, A hala to 1:2.
Radni Puław, opamiętajcie się, czy ulegliście już całkowitej indoktrynacji, budujecie, tworzycie rzeczy które nie służą całemu społeczeństwu, a tylko wybrańcom. Już tak jest dużo tych pomników: - marina - stadion - park naukowo-technologiczny - i pewnie jest ich dużo więcej bubli o których nic nie wiemy A wracając do koncepcji: Parking na 288 samochodów, to śmiech na Sali: policzmy – drużyna piłki ręcznej Wisełki, to 30 osób, większość przyjeżdża swoimi autami, działacze Wisły i śmietanka (tzw. sitwa) następne 30 – 40 aut, obsługa hali, to ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 19:31
0
Hala dla "wybrańców". Tylko dlaczego z pieniędzy podatnika, czy innych potrzeb ten kraj niema. Zrozumiałbym gdyby to było dla dzieci i młodzieży. Ale dla panów którzy uprawiają hobby stawia się halę. Mój dziadek mawiał, że hobby uprawia się za własne pieniądze. Krew mnie zalewa, i nóż się w kieszonce otwiera. Dobrobyt dla wybrańców. Żyjemy na fermie podatkowej, a dobrobyt widać, ale w telewizorze. Hańba, hańba............................ Wstyd, wstyd.... Zadłużają nas na potęgę, nikt już nie wie ile jest długu czy 1,5 biliona, a może 4 biliony. Państwo jest winne samym obywatelom z funduszy emerytalnych zusowskich i innych około 2 bilionów. Wykonano próbę na ubekach i esbekach, zabrania emerytur, a więc wystąpił precedens, a jaki będzie na następnej grupie??? Ścieżka już jest, potem będzie droga. Myśleć, myśleć! Banda czworga na zmianę rządzi, przepoczwarzają się i dalej rządzą. Jak to powiedział jeden z tej bandy "naród głupi, wszystko kupi".
Hala dla "wybrańców". Tylko dlaczego z pieniędzy podatnika, czy innych potrzeb ten kraj niema. Zrozumiałbym gdyby to było dla dzieci i młodzieży. Ale dla panów którzy uprawiają hobby stawia się halę. Mój dziadek mawiał, że hobby uprawia się za własne pieniądze. Krew mnie zalewa, i nóż się w kieszonce otwiera. Dobrobyt dla wybrańców. Żyjemy na fermie podatkowej, a dobrobyt widać, ale w telewizorze. Hańba, hańba............................ Wstyd, wstyd.... Zadłużają nas na potęgę, nikt już nie wie ile jest długu czy 1,5 biliona, a mo... rozwiń
Avatar
n_i_k / 5 grudnia 2017 o 10:50
0
Faktycznie dla mieszkańców (poza garstką kibiców być może) sensownie działający basen byłby bardziej wartościowy. Obecny system, że trzeba się wyrobić na konkretną godzinę (i jeszcze wiedzieć, którą!), by wejść na 45 minut jest beznadziejnym przeżytkiem z PRL (nota bene, to chyba jeden z nielicznych basenów w Polsce z takim systemem). Taki basen pewnie by się nie zwrócił ale byłby mniej deficytowy niż obecny. Bo ludzie z Puław (szczególnie z dziećmi) na basen wolą pojechać do Ryk :)) 
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 23:27
0
Igrzysk i chleba prosiemy Cezarze
Avatar
poznaniak / 4 grudnia 2017 o 22:49
0
Puławy budują BUBEL za 50 baniek ,tak jak Lublin wybudował Globus o pojemności 4,4ts widzów a  przepis meczy bardzo ważnych mówi o minimum 5 tys widzów,  dlatego ważne mecze są w Bydgosczy w hali Łuczniczka ,tam myślą. Hala w Puławach powinna być minimum 3.5 tys widzów taki będzie przepis gry w europejskich rozgrywkach pucharowych ,panie Grobel kosztem  innych pomieszczeń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 19:49
0
Ale ta nowa hala jest paskudna, stara przy niej jest piękna.
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 0

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 1

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 8 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 2 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 3 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 2

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 4

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 103 7

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 20

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki 3 29

Odkupienie przez miasto górek czechowskich od obecnego właściciela proponuje komitet „Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!