Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

6 września 2020 r.
18:33

Tutaj została uzdrowiona pani Wanda i jej wnuczka. Tysiące pielgrzymów w Wąwolnicy

767 44 A A

W sobotę i niedzielę trwały uroczystości związane rocznicą koronacji figury MB Kębelskiej. Na Placu Różańcowym w Wąwolnicy zgromadziło się tysiące wiernych. Mszę odprawił prymas Polski, ks. abp Wojciech Polak. Wierni przybyli do bazyliki przekonują, że modlitwy w tym miejscu mają szczególną moc.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jedną ze stałych uczestniczek corocznych mszy z okazji rocznic koronacji figury MB Kębelskiej jest pani Wanda Zwolińska z Lublina.

- Jesteśmy tutaj z córkami od samego początku, czyli od pierwszej koronacji. Wtedy, 42 lata temu, uczestniczyliśmy w pieszej, nocnej pielgrzymce z Lublina do Wąwolnicy. Od tamtej pory staramy się tutaj bywać co roku. Moja wnuczka miała 3 lata, gdy została tutaj uzdrowiona. Ksiądz Jan Pęzioł powiedział nam wtedy, że wszystko będzie dobrze. Dziecko wróciło zdrowe i już nigdy nie chorowało. Dzisiaj wnuczka jest już studentką - opowiada pani Wanda, która mimo ukończenia 80 lat nadal tryska pozytywną energią i optymizmem.

- Nie wyobrażam sobie, żeby miało nas tutaj nie być. Wierzę w działanie Matki Boskiej. Sama również zostałam uzdrowiona. To było wiele lat temu, gdy lekarze mówili mi, że umrę śmiercią głodową. Miałam problemy w przewodem pokarmowym. Modliłam się i wyzdrowiałam. Teraz często modlę się za innych i to również przynosi skutek. Te łaski naprawdę spływają, dzięki czemu mam wiele wdzięczności i radości - mówi lublinianka.

Nabożeństwa maryjne rozpoczęły się w sobotę rano nowenną do Matki Bożej Kębelskiej. Pielgrzymi, którzy do Wąwolnicy przyjechali z różnych stron kraju mieli okazję wziąć udział we odprawianych tego dnia mszach, a także wysłuchać Koncertu Maryjnego. Tuż po jego zakończeniu wierni uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim i "procesji światła" do pobliskiego Kębła. Na miejscu odprawiono mszę, którą koncelebrował ks. bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

W nocy z soboty na niedzielę w czuwaniu wzięli udział przedstawiciele Legionu Maryi, Koła Przyjaciół Radia Maryja i Kółek Różańcowych. Następnego dnia o godz. 9 na Plac Różańcowy uroczyście wprowadzono figurę MB Kębelskiej. Mszę dla młodzieży odprawił następnie ks. bp Mieczysław Cisło. Kwadrans przed południem odsłonięto tablicę poświęconą katyńskim kapelanom.

Najwięcej wiernych, mimo niesprzyjającej pogody, zgromadziła niedzielna suma, którą odprawił prymas Polski, ks. abp Wojciech Polak. W nabożeństwie wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, służb mundurowych, a także wielu duchownych. Na Placu Różańcowym nie zabrało chleba i soli, a także dożynkowych wieńców, jakie zabrały ze sobą m.in. koła gospodyń wiejskich. O porządek wokół bazyliki zadbali funkcjonariusze policji i strażacy-ochotnicy. Z powodu sytuacji sanitarnej część wiernych korzystała z maseczek.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lucypher / 6 września 2020 r. o 19:11
+15
I po co te wszystkie przychodnie, szpitale, lekarze?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 7 września 2020 r. o 12:32
+5
To kwestia twojej wiary, na ile uznasz je za realne, prawdziwe i szczegółowe.
"13 października 1917 r. w miejscu objawień zebrał się imponujący tłum, liczący przeszło 70 tysięcy osób. Wielu musiało pokonać setki kilometrów, w przeważającej większości pieszo lub na osłach, wozami i samochodami. Wśród zgromadzonych znajdowali się nie tylko ludzie prości, ale również bardzo sceptycznie nastawieni naukowcy, dziennikarze, ludzie  niewierzący "" - skończ już te judaszowe zagrywki - zacznij w końcu czytać i wierzyc.
Koncerty Jarre'a ściagają milionową publiczność - czy to znaczy, że ten muzyk jest bogiem? Czytam bardzo dużo, ale nie daję sobie robić wody z mózgu. Mój postępujący ateizm jest moim własnym, świadomym wyborem. Byłem wierzący. Już praktycznie nie jestem i ty tego nie zmienisz. Zwłaszcza tekstami, które nie podają dowodów. Wierzysz, więc wierz, ja to szanuję, ale ty nie potrafisz uszanować mojej niewiary, tylko przytaczasz mi jakieś cytaty, które nic dla mnie nie znaczą. Bo opierają się wyłącznie na wierze, a nie na nauce.
... 10 letnia dziewczynka 3 miesiące przed zdarzeniem oznajmiła to ludziom, że Pani uczyni cud wtedy i wtedy. Ponad 70 tyś ludzi przyszło, zobaczyło i wielu z nich uwierzyło - NIE WSZYSCY, bo wiara jest łaską od Boga.
Wierzysz, więc wierz, ja to szanuję, ale ty nie potrafisz uszanować mojej niewiary, tylko przytaczasz mi jakieś cytaty, które nic dla mnie nie znaczą. Bo opierają się wyłącznie na wierze, a nie na nauce.
  ... ponoć niewierzący czerpie zasady z obserwacji odkrytych/poznanych praw nauki.  Fatima -  to były precyzyjnie zapowiedziane wydarzenia przekazane ustami 10 latki (!!!) - która nawet nie rozumiała pojęć, które  przekazuje dorosłym. To były konkretne informacje z zapowiedzią konkretnych zdarzeń, które stały się niepodważalnymi faktami .
  ... ponoć niewierzący czerpie zasady z obserwacji odkrytych/poznanych praw nauki.  Fatima -  to były precyzyjnie zapowiedziane wydarzenia przekazane ustami 10 latki (!!!) - która nawet nie rozumiała pojęć, które  przekazuje dorosłym. To były konkretne informacje z zapowiedzią konkretnych zdarzeń, które stały się niepodważalnymi faktami . rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 11 września 2020 r. o 09:49
+4
Jezus głosił  "teorie" - to już coś. ... a czy wg Ciebie dokonał jakichś czynów, którymi zaskarbił sobie wyznawców ? Znasz jakieś świadectwa? Dowody? Ludzi jak sam wiesz trudno uwieść samym słowem...
Nie, nie znam żadnych dowodów. A świadectwa, to nic innego, jak słowa właśnie. I mylisz się - samym słowem ludzi jest bardzo łatwo uwieść - liczne dowody masz np. podczas ostatnich i przedostatnich wyborów prezydenckich.
... bez 500+ itp. wyborów by nie wygrali. Co do działalności Jezusa, to omijasz świadomie całą masę dowodów na Jego boskie pochodzenie.
500+ realnie nie zależy od prezydenta, a ja o wyborach prezydenckich pisałem. A co do dowódów na "boskość" Chrystusa, to wybacz, ale takich dowodów NIE MA.
„Choćbyście Mi nie wierzyli, wierzcie cudom, których dokonuję, abyście poznali i zrozumieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu” (Ewangelia Jana 10:38).
Ty wciąż cytujesz wyimki z księgi, a faktów brak.
  Zydzi oddaliby pewnie sporo siana, żeby Twoje stanowiska dało się obronić. FAKTAMI są: oskarżenie Jezusa przez Zydów, skazanie na śmierć przez rzymskiego namiestnika, ukrzyżowanie, śmierć i zmartwychwstanie. Zdarzenia te są opisywane również przez sceptycznych uczniom Jezusa urzedników (np. Flawiusz) Jego uczeń Tomasz też nie wierzył, podobnie jak Ty, ale Jezus pokazał mu przebity bok przy wielu świadkach. Wszystko to wydarzyło się i było wcześnie zapisane/przewidziane w Zydowskich pismach (i nie tylko). Dziesiątki opisanych cudów które Jezus uczynił za życia i niezbadana ilość póniejszych nadnaturalnych wydarzeń nie pozostawia wątpliwośći...
  Zydzi oddaliby pewnie sporo siana, żeby Twoje stanowiska dało się obronić. FAKTAMI są: oskarżenie Jezusa przez Zydów, skazanie na śmierć przez rzymskiego namiestnika, ukrzyżowanie, śmierć i zmartwychwstanie. Zdarzenia te są opisywane również przez sceptycznych uczniom Jezusa urzedników (np. Flawiusz) Jego uczeń Tomasz też nie wierzył, podobnie jak Ty, ale Jezus pokazał mu przebity bok przy wielu świadkach. Wszystko to wydarzyło się i było wcześnie zapisane/przewidziane w Zydowskich pismach (i nie tylko). ... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 7 września 2020 r. o 12:16
+4
Św. Monika, matka Św. Augustyna, modliła się przez kilkadziesiąt lat o nawrócenie swego syna, zanim ono nastąpiło.
Kolejna jakaś opowieść z mchu i paproci. Jeśli nawet ów Augustyn nagle uwierzył (nawrócił się), to o czym to świadczy? Nie jest to żaden dowód na istnienie Boga.
Cud eucharystyczny w Faverney, Sokólka, Objawienia i Cud Słońca W Fatimie i tysiące innych wydarzeń.... ale __K__ wie lepiej
Nie "wie lepiej", tylko ma prawo do własnego zdania. Wierzysz, to wierz, ale nie stawiaj swojej wiary na równi z nauką, bo nie masz naukowych dowodów.
Matka Boża zapowiedziała cud i dokładnie określiła jego czas... fakt, Łucja spisała wydarzenia, które miały miejsce wiele lat później... fakt.
Fakt??? A gdzie owa "Matka Boża" zapowiedziała cud? Zadzwoniła do kogoś? W Internecie ogłosiła? Wydrukowała w jakimś naukowym periodyku? Już w założeniach masz błąd, więc nic dziwnego, że i błędne wnioski wyciągasz.
Dwie z trzech wizji zostały zapisane i upublicznione w 1941 roku na polecenie biskupa Fatimy. Trzecią z wizji (zapisaną w 1944) upubliczniono w 2000 roku.
To kwestia twojej wiary, na ile uznasz je za realne, prawdziwe i szczegółowe.
"13 października 1917 r. w miejscu objawień zebrał się imponujący tłum, liczący przeszło 70 tysięcy osób. Wielu musiało pokonać setki kilometrów, w przeważającej większości pieszo lub na osłach, wozami i samochodami. Wśród zgromadzonych znajdowali się nie tylko ludzie prości, ale również bardzo sceptycznie nastawieni naukowcy, dziennikarze, ludzie  niewierzący "" - skończ już te judaszowe zagrywki - zacznij w końcu czytać i wierzyc.
Koncerty Jarre'a ściagają milionową publiczność - czy to znaczy, że ten muzyk jest bogiem? Czytam bardzo dużo, ale nie daję sobie robić wody z mózgu. Mój postępujący ateizm jest moim własnym, świadomym wyborem. Byłem wierzący. Już praktycznie nie jestem i ty tego nie zmienisz. Zwłaszcza tekstami, które nie podają dowodów. Wierzysz, więc wierz, ja to szanuję, ale ty nie potrafisz uszanować mojej niewiary, tylko przytaczasz mi jakieś cytaty, które nic dla mnie nie znaczą. Bo opierają się wyłącznie na wierze, a nie na nauce.
 ... 10 letnia dziewczynka 3 miesiące przed zdarzeniem oznajmiła to ludziom, że Pani uczyni cud wtedy i wtedy. Ponad 70 tyś ludzi przyszło, zobaczyło i wielu z nich uwierzyło - NIE WSZYSCY, bo wiara jest łaską od Boga.
 ... 10 letnia dziewczynka 3 miesiące przed zdarzeniem oznajmiła to ludziom, że Pani uczyni cud wtedy i wtedy. Ponad 70 tyś ludzi przyszło, zobaczyło i wielu z nich uwierzyło - NIE WSZYSCY, bo wiara jest łaską od Boga. rozwiń
Avatar
___K___ / 7 września 2020 r. o 08:53
+4
Acz prawdę mówiąc faktycznie ja nie wierzę w takie uzdrowienia. Znam zbyt wiele przypadków osób gorliwie wierzących, które z byle g*wnem latają po lekarzach, dożyły już naprawdę sędziwego wieku od dekad zapowiadając swoje rychłe odejście z tego łez padołu. Ale gdy uda im się zażegnać mniej lub bardziej realne zagrożenie zdrowia, nie dziękują lekarzom, tylko księdzu i - nierzadko w drugiej kolejności - Bogu. Znam też masę przypadków młodych ludzi, czasem wręcz dzieci, które umierają w męczarniach, bo nie ma dla nich leku, albo nasze "wspaniałe" państwo nie refuduje terapii. I tych jakoś Bóg ma w... nawet nie napiszę. Ale może te biedne dzieci z zanikiem mięśni nie chodzą do Wąwolnicy. Ci ludzie z nowotworami nie ganiają na pielgrzymki.
„Modlicie się, a nie otrzymujecie, bo się źle modlicie, starając się jedynie o zaspokojenie swych żądz” (Jk 4, 2-3)
Wymyśliliście sobie bogów, a potem wymyślacie jakieś ich wypowiedzi, które wyjaśniają nieskuteczność tychże bogów.
św. Paweł trzykrotnie prosił o uwolnienie go od wysłannika szatana, a usłyszał odpowiedź, iż wystarczy mu Bożej łaski  - nie otrzymał tego, o co prosił, ale został obdarowany łaską Pana, która dla niego była większym dobrem (por. 2Kor 12,7-10)
Nie cytuj mi Biblii, bo dla mnie to po prostu kolejna księga. Wierzysz w jej treści, twoja sprawa, ale nie cytuj jej, gdy piszemy o ciężko chorych dzieciach. Jeśli nawet założymy, że Bóg istnieje, to ewidentnie nie miesza się w ludzkie sprawy. Bo czy pozwoliłby na obozy koncentracyjne na przykład?
Nie cytuj mi Biblii, bo dla mnie to po prostu kolejna księga. Wierzysz w jej treści, twoja sprawa, ale nie cytuj jej, gdy piszemy o ciężko chorych dzieciach. Jeśli nawet założymy, że Bóg istnieje, to ewidentnie nie miesza się w ludzkie sprawy. Bo czy pozwoliłby na obozy koncentracyjne na przykład? rozwiń
Avatar
___K___ / 6 września 2020 r. o 20:44
+4
Acz prawdę mówiąc faktycznie ja nie wierzę w takie uzdrowienia. Znam zbyt wiele przypadków osób gorliwie wierzących, które z byle g*wnem latają po lekarzach, dożyły już naprawdę sędziwego wieku od dekad zapowiadając swoje rychłe odejście z tego łez padołu. Ale gdy uda im się zażegnać mniej lub bardziej realne zagrożenie zdrowia, nie dziękują lekarzom, tylko księdzu i - nierzadko w drugiej kolejności - Bogu. Znam też masę przypadków młodych ludzi, czasem wręcz dzieci, które umierają w męczarniach, bo nie ma dla nich leku, albo nasze "wspaniałe" państwo nie refuduje terapii. I tych jakoś Bóg ma w... nawet nie napiszę. Ale może te biedne dzieci z zanikiem mięśni nie chodzą do Wąwolnicy. Ci ludzie z nowotworami nie ganiają na pielgrzymki.
Acz prawdę mówiąc faktycznie ja nie wierzę w takie uzdrowienia. Znam zbyt wiele przypadków osób gorliwie wierzących, które z byle g*wnem latają po lekarzach, dożyły już naprawdę sędziwego wieku od dekad zapowiadając swoje rychłe odejście z tego łez padołu. Ale gdy uda im się zażegnać mniej lub bardziej realne zagrożenie zdrowia, nie dziękują lekarzom, tylko księdzu i - nierzadko w drugiej kolejności - Bogu. Znam też masę przypadków młodych ludzi, czasem wręcz dzieci, które umierają w męczarniach, bo nie ma dla nich leku, albo nasze "wsp... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 10 września 2020 r. o 10:58
+3
Jezus głosił  "teorie" - to już coś. ... a czy wg Ciebie dokonał jakichś czynów, którymi zaskarbił sobie wyznawców ? Znasz jakieś świadectwa? Dowody? Ludzi jak sam wiesz trudno uwieść samym słowem...
Nie, nie znam żadnych dowodów. A świadectwa, to nic innego, jak słowa właśnie. I mylisz się - samym słowem ludzi jest bardzo łatwo uwieść - liczne dowody masz np. podczas ostatnich i przedostatnich wyborów prezydenckich.
... bez 500+ itp. wyborów by nie wygrali. Co do działalności Jezusa, to omijasz świadomie całą masę dowodów na Jego boskie pochodzenie.
500+ realnie nie zależy od prezydenta, a ja o wyborach prezydenckich pisałem. A co do dowódów na "boskość" Chrystusa, to wybacz, ale takich dowodów NIE MA.
  „Choćbyście Mi nie wierzyli, wierzcie cudom, których dokonuję, abyście poznali i zrozumieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu” (Ewangelia Jana 10:38).
  „Choćbyście Mi nie wierzyli, wierzcie cudom, których dokonuję, abyście poznali i zrozumieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu” (Ewangelia Jana 10:38). rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 września 2020 r. o 14:25
+3
TECZOWY_ZSL , kto się tu ***s://***dziennikwschodni.pl/chelm/oliwiera-z-chelma-czeka-10-operacji-a-ma-dopiero-siedem-miesiecy,n,1000273731.html kiepsko modlił?
Ile dzieci możnaby uratować za tą kasę ? - "W 2018 r. USA na zbrojenia wydały ponad 6433 mld S, ROSJA ca 80 - 100 mld $"
Weź mi, z łaski swojej, wyjaśnij, co to (choć sens w twoim wpisie jest) ma do treści artykułu?
kolejny raz Ci tłumaczę - Bóg dał człowiekowi wszystko, co potrzebne - zasoby, rozum i talenty... nie jest winą Boga, że ludzie mając wolną wolę budują kolejne bomby i rakiety wydając miliardy, zamiast wykorzystywać te zasoby i leczyć ludzi
Twoje "rozumowanie" się sypie już w momencie, gdy uznamy, że nie ma Boga. Ale zakładając, że jest tak, jak piszez, to wolną wolę dał ludziom Bóg, a więc de facto jego winą jest, że ludzie "budują kolejne bomby i rakiety wydając miliardy, zamiast wykorzystywać te zasoby i leczyć ludzi". Widzisz - twoja "boska" logika jest tylko pseudologiką.
Kim wg Twojej "logiki" był Jezus z Nazaretu ?
Człowiekiem, postacią historyczną, jednym z wielu w historii, którzy zaczęli głosić pewne teorie religijne. Niestety katolicyzm, a w zasadzie chrześcijaństwo wyewoluowało w bardzo kiepską stronę, która z przekazami Chrystusa nie ma w praktyce nic wspólnego. Bo samo nauczanie Jezusa było pełne sensu, ale to, co zrobił z tym późniejszy kler, to jakaś porażka. Niemniej jednak Jezus był człowiekiem i tylko to da się udowodnić.
  Jezus głosił  "teorie" - to już coś. ... a czy wg Ciebie dokonał jakichś czynów, którymi zaskarbił sobie wyznawców ? Znasz jakieś świadectwa? Dowody? Ludzi jak sam wiesz trudno uwieść samym słowem...
  Jezus głosił  "teorie" - to już coś. ... a czy wg Ciebie dokonał jakichś czynów, którymi zaskarbił sobie wyznawców ? Znasz jakieś świadectwa? Dowody? Ludzi jak sam wiesz trudno uwieść samym słowem... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 8 września 2020 r. o 10:05
+3
TECZOWY_ZSL , kto się tu ***s://***dziennikwschodni.pl/chelm/oliwiera-z-chelma-czeka-10-operacji-a-ma-dopiero-siedem-miesiecy,n,1000273731.html kiepsko modlił?
Ile dzieci możnaby uratować za tą kasę ? - "W 2018 r. USA na zbrojenia wydały ponad 6433 mld S, ROSJA ca 80 - 100 mld $"
Weź mi, z łaski swojej, wyjaśnij, co to (choć sens w twoim wpisie jest) ma do treści artykułu?
  kolejny raz Ci tłumaczę - Bóg dał człowiekowi wszystko, co potrzebne - zasoby, rozum i talenty... nie jest winą Boga, że ludzie mając wolną wolę budują kolejne bomby i rakiety wydając miliardy, zamiast wykorzystywać te zasoby i leczyć ludzi
  kolejny raz Ci tłumaczę - Bóg dał człowiekowi wszystko, co potrzebne - zasoby, rozum i talenty... nie jest winą Boga, że ludzie mając wolną wolę budują kolejne bomby i rakiety wydając miliardy, zamiast wykorzystywać te zasoby i leczyć ludzi rozwiń
Avatar
___K___ / 7 września 2020 r. o 11:30
+3
Św. Monika, matka Św. Augustyna, modliła się przez kilkadziesiąt lat o nawrócenie swego syna, zanim ono nastąpiło.
Kolejna jakaś opowieść z mchu i paproci. Jeśli nawet ów Augustyn nagle uwierzył (nawrócił się), to o czym to świadczy? Nie jest to żaden dowód na istnienie Boga.
Cud eucharystyczny w Faverney, Sokólka, Objawienia i Cud Słońca W Fatimie i tysiące innych wydarzeń.... ale __K__ wie lepiej
Nie "wie lepiej", tylko ma prawo do własnego zdania. Wierzysz, to wierz, ale nie stawiaj swojej wiary na równi z nauką, bo nie masz naukowych dowodów.
Matka Boża zapowiedziała cud i dokładnie określiła jego czas... fakt, Łucja spisała wydarzenia, które miały miejsce wiele lat później... fakt.
Fakt??? A gdzie owa "Matka Boża" zapowiedziała cud? Zadzwoniła do kogoś? W Internecie ogłosiła? Wydrukowała w jakimś naukowym periodyku? Już w założeniach masz błąd, więc nic dziwnego, że i błędne wnioski wyciągasz.
Dwie z trzech wizji zostały zapisane i upublicznione w 1941 roku na polecenie biskupa Fatimy. Trzecią z wizji (zapisaną w 1944) upubliczniono w 2000 roku.
To kwestia twojej wiary, na ile uznasz je za realne, prawdziwe i szczegółowe.
To kwestia twojej wiary, na ile uznasz je za realne, prawdziwe i szczegółowe. rozwiń
Avatar
___K___ / 11 września 2020 r. o 16:27
0
Tak, "FAKTAMI są: oskarżenie Jezusa przez Zydów, skazanie na śmierć przez rzymskiego namiestnika, ukrzyżowanie, śmierć". Ale zmartwychwastanie nie jest udowodnionym faktem. Cała reszta jest kwestią wiary.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 11 września 2020 r. o 09:49
+4
Jezus głosił  "teorie" - to już coś. ... a czy wg Ciebie dokonał jakichś czynów, którymi zaskarbił sobie wyznawców ? Znasz jakieś świadectwa? Dowody? Ludzi jak sam wiesz trudno uwieść samym słowem...
Nie, nie znam żadnych dowodów. A świadectwa, to nic innego, jak słowa właśnie. I mylisz się - samym słowem ludzi jest bardzo łatwo uwieść - liczne dowody masz np. podczas ostatnich i przedostatnich wyborów prezydenckich.
... bez 500+ itp. wyborów by nie wygrali. Co do działalności Jezusa, to omijasz świadomie całą masę dowodów na Jego boskie pochodzenie.
500+ realnie nie zależy od prezydenta, a ja o wyborach prezydenckich pisałem. A co do dowódów na "boskość" Chrystusa, to wybacz, ale takich dowodów NIE MA.
„Choćbyście Mi nie wierzyli, wierzcie cudom, których dokonuję, abyście poznali i zrozumieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu” (Ewangelia Jana 10:38).
Ty wciąż cytujesz wyimki z księgi, a faktów brak.
  Zydzi oddaliby pewnie sporo siana, żeby Twoje stanowiska dało się obronić. FAKTAMI są: oskarżenie Jezusa przez Zydów, skazanie na śmierć przez rzymskiego namiestnika, ukrzyżowanie, śmierć i zmartwychwstanie. Zdarzenia te są opisywane również przez sceptycznych uczniom Jezusa urzedników (np. Flawiusz) Jego uczeń Tomasz też nie wierzył, podobnie jak Ty, ale Jezus pokazał mu przebity bok przy wielu świadkach. Wszystko to wydarzyło się i było wcześnie zapisane/przewidziane w Zydowskich pismach (i nie tylko). Dziesiątki opisanych cudów które Jezus uczynił za życia i niezbadana ilość póniejszych nadnaturalnych wydarzeń nie pozostawia wątpliwośći...
  Zydzi oddaliby pewnie sporo siana, żeby Twoje stanowiska dało się obronić. FAKTAMI są: oskarżenie Jezusa przez Zydów, skazanie na śmierć przez rzymskiego namiestnika, ukrzyżowanie, śmierć i zmartwychwstanie. Zdarzenia te są opisywane również przez sceptycznych uczniom Jezusa urzedników (np. Flawiusz) Jego uczeń Tomasz też nie wierzył, podobnie jak Ty, ale Jezus pokazał mu przebity bok przy wielu świadkach. Wszystko to wydarzyło się i było wcześnie zapisane/przewidziane w Zydowskich pismach (i nie tylko). ... rozwiń
Avatar
___K___ / 11 września 2020 r. o 07:57
0
Jezus głosił  "teorie" - to już coś. ... a czy wg Ciebie dokonał jakichś czynów, którymi zaskarbił sobie wyznawców ? Znasz jakieś świadectwa? Dowody? Ludzi jak sam wiesz trudno uwieść samym słowem...
Nie, nie znam żadnych dowodów. A świadectwa, to nic innego, jak słowa właśnie. I mylisz się - samym słowem ludzi jest bardzo łatwo uwieść - liczne dowody masz np. podczas ostatnich i przedostatnich wyborów prezydenckich.
... bez 500+ itp. wyborów by nie wygrali. Co do działalności Jezusa, to omijasz świadomie całą masę dowodów na Jego boskie pochodzenie.
500+ realnie nie zależy od prezydenta, a ja o wyborach prezydenckich pisałem. A co do dowódów na "boskość" Chrystusa, to wybacz, ale takich dowodów NIE MA.
„Choćbyście Mi nie wierzyli, wierzcie cudom, których dokonuję, abyście poznali i zrozumieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu” (Ewangelia Jana 10:38).
Ty wciąż cytujesz wyimki z księgi, a faktów brak.
Ty wciąż cytujesz wyimki z księgi, a faktów brak. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 10 września 2020 r. o 10:58
+3
Jezus głosił  "teorie" - to już coś. ... a czy wg Ciebie dokonał jakichś czynów, którymi zaskarbił sobie wyznawców ? Znasz jakieś świadectwa? Dowody? Ludzi jak sam wiesz trudno uwieść samym słowem...
Nie, nie znam żadnych dowodów. A świadectwa, to nic innego, jak słowa właśnie. I mylisz się - samym słowem ludzi jest bardzo łatwo uwieść - liczne dowody masz np. podczas ostatnich i przedostatnich wyborów prezydenckich.
... bez 500+ itp. wyborów by nie wygrali. Co do działalności Jezusa, to omijasz świadomie całą masę dowodów na Jego boskie pochodzenie.
500+ realnie nie zależy od prezydenta, a ja o wyborach prezydenckich pisałem. A co do dowódów na "boskość" Chrystusa, to wybacz, ale takich dowodów NIE MA.
  „Choćbyście Mi nie wierzyli, wierzcie cudom, których dokonuję, abyście poznali i zrozumieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu” (Ewangelia Jana 10:38).
  „Choćbyście Mi nie wierzyli, wierzcie cudom, których dokonuję, abyście poznali i zrozumieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu” (Ewangelia Jana 10:38). rozwiń
Avatar
___K___ / 9 września 2020 r. o 14:49
-2
Jezus głosił  "teorie" - to już coś. ... a czy wg Ciebie dokonał jakichś czynów, którymi zaskarbił sobie wyznawców ? Znasz jakieś świadectwa? Dowody? Ludzi jak sam wiesz trudno uwieść samym słowem...
Nie, nie znam żadnych dowodów. A świadectwa, to nic innego, jak słowa właśnie. I mylisz się - samym słowem ludzi jest bardzo łatwo uwieść - liczne dowody masz np. podczas ostatnich i przedostatnich wyborów prezydenckich.
... bez 500+ itp. wyborów by nie wygrali. Co do działalności Jezusa, to omijasz świadomie całą masę dowodów na Jego boskie pochodzenie.
  500+ realnie nie zależy od prezydenta, a ja o wyborach prezydenckich pisałem. A co do dowódów na "boskość" Chrystusa, to wybacz, ale takich dowodów NIE MA.
  500+ realnie nie zależy od prezydenta, a ja o wyborach prezydenckich pisałem. A co do dowódów na "boskość" Chrystusa, to wybacz, ale takich dowodów NIE MA. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 września 2020 r. o 14:43
+2
TECZOWY_ZSL , kto się tu ***s://***dziennikwschodni.pl/chelm/oliwiera-z-chelma-czeka-10-operacji-a-ma-dopiero-siedem-miesiecy,n,1000273731.html kiepsko modlił?
Ile dzieci możnaby uratować za tą kasę ? - "W 2018 r. USA na zbrojenia wydały ponad 6433 mld S, ROSJA ca 80 - 100 mld $"
Weź mi, z łaski swojej, wyjaśnij, co to (choć sens w twoim wpisie jest) ma do treści artykułu?
kolejny raz Ci tłumaczę - Bóg dał człowiekowi wszystko, co potrzebne - zasoby, rozum i talenty... nie jest winą Boga, że ludzie mając wolną wolę budują kolejne bomby i rakiety wydając miliardy, zamiast wykorzystywać te zasoby i leczyć ludzi
Twoje "rozumowanie" się sypie już w momencie, gdy uznamy, że nie ma Boga. Ale zakładając, że jest tak, jak piszez, to wolną wolę dał ludziom Bóg, a więc de facto jego winą jest, że ludzie "budują kolejne bomby i rakiety wydając miliardy, zamiast wykorzystywać te zasoby i leczyć ludzi". Widzisz - twoja "boska" logika jest tylko pseudologiką.
Kim wg Twojej "logiki" był Jezus z Nazaretu ?
Człowiekiem, postacią historyczną, jednym z wielu w historii, którzy zaczęli głosić pewne teorie religijne. Niestety katolicyzm, a w zasadzie chrześcijaństwo wyewoluowało w bardzo kiepską stronę, która z przekazami Chrystusa nie ma w praktyce nic wspólnego. Bo samo nauczanie Jezusa było pełne sensu, ale to, co zrobił z tym późniejszy kler, to jakaś porażka. Niemniej jednak Jezus był człowiekiem i tylko to da się udowodnić.
Jezus głosił  "teorie" - to już coś. ... a czy wg Ciebie dokonał jakichś czynów, którymi zaskarbił sobie wyznawców ? Znasz jakieś świadectwa? Dowody? Ludzi jak sam wiesz trudno uwieść samym słowem...
Nie, nie znam żadnych dowodów. A świadectwa, to nic innego, jak słowa właśnie. I mylisz się - samym słowem ludzi jest bardzo łatwo uwieść - liczne dowody masz np. podczas ostatnich i przedostatnich wyborów prezydenckich.
 ... bez 500+ itp. wyborów by nie wygrali. Co do działalności Jezusa, to omijasz świadomie całą masę dowodów na Jego boskie pochodzenie.
 ... bez 500+ itp. wyborów by nie wygrali. Co do działalności Jezusa, to omijasz świadomie całą masę dowodów na Jego boskie pochodzenie. rozwiń
Avatar
___K___ / 9 września 2020 r. o 14:35
-3
TECZOWY_ZSL , kto się tu ***s://***dziennikwschodni.pl/chelm/oliwiera-z-chelma-czeka-10-operacji-a-ma-dopiero-siedem-miesiecy,n,1000273731.html kiepsko modlił?
Ile dzieci możnaby uratować za tą kasę ? - "W 2018 r. USA na zbrojenia wydały ponad 6433 mld S, ROSJA ca 80 - 100 mld $"
Weź mi, z łaski swojej, wyjaśnij, co to (choć sens w twoim wpisie jest) ma do treści artykułu?
kolejny raz Ci tłumaczę - Bóg dał człowiekowi wszystko, co potrzebne - zasoby, rozum i talenty... nie jest winą Boga, że ludzie mając wolną wolę budują kolejne bomby i rakiety wydając miliardy, zamiast wykorzystywać te zasoby i leczyć ludzi
Twoje "rozumowanie" się sypie już w momencie, gdy uznamy, że nie ma Boga. Ale zakładając, że jest tak, jak piszez, to wolną wolę dał ludziom Bóg, a więc de facto jego winą jest, że ludzie "budują kolejne bomby i rakiety wydając miliardy, zamiast wykorzystywać te zasoby i leczyć ludzi". Widzisz - twoja "boska" logika jest tylko pseudologiką.
Kim wg Twojej "logiki" był Jezus z Nazaretu ?
Człowiekiem, postacią historyczną, jednym z wielu w historii, którzy zaczęli głosić pewne teorie religijne. Niestety katolicyzm, a w zasadzie chrześcijaństwo wyewoluowało w bardzo kiepską stronę, która z przekazami Chrystusa nie ma w praktyce nic wspólnego. Bo samo nauczanie Jezusa było pełne sensu, ale to, co zrobił z tym późniejszy kler, to jakaś porażka. Niemniej jednak Jezus był człowiekiem i tylko to da się udowodnić.
Jezus głosił  "teorie" - to już coś. ... a czy wg Ciebie dokonał jakichś czynów, którymi zaskarbił sobie wyznawców ? Znasz jakieś świadectwa? Dowody? Ludzi jak sam wiesz trudno uwieść samym słowem...
Nie, nie znam żadnych dowodów. A świadectwa, to nic innego, jak słowa właśnie. I mylisz się - samym słowem ludzi jest bardzo łatwo uwieść - liczne dowody masz np. podczas ostatnich i przedostatnich wyborów prezydenckich.
Nie, nie znam żadnych dowodów. A świadectwa, to nic innego, jak słowa właśnie. I mylisz się - samym słowem ludzi jest bardzo łatwo uwieść - liczne dowody masz np. podczas ostatnich i przedostatnich wyborów prezydenckich. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 września 2020 r. o 14:25
+3
TECZOWY_ZSL , kto się tu ***s://***dziennikwschodni.pl/chelm/oliwiera-z-chelma-czeka-10-operacji-a-ma-dopiero-siedem-miesiecy,n,1000273731.html kiepsko modlił?
Ile dzieci możnaby uratować za tą kasę ? - "W 2018 r. USA na zbrojenia wydały ponad 6433 mld S, ROSJA ca 80 - 100 mld $"
Weź mi, z łaski swojej, wyjaśnij, co to (choć sens w twoim wpisie jest) ma do treści artykułu?
kolejny raz Ci tłumaczę - Bóg dał człowiekowi wszystko, co potrzebne - zasoby, rozum i talenty... nie jest winą Boga, że ludzie mając wolną wolę budują kolejne bomby i rakiety wydając miliardy, zamiast wykorzystywać te zasoby i leczyć ludzi
Twoje "rozumowanie" się sypie już w momencie, gdy uznamy, że nie ma Boga. Ale zakładając, że jest tak, jak piszez, to wolną wolę dał ludziom Bóg, a więc de facto jego winą jest, że ludzie "budują kolejne bomby i rakiety wydając miliardy, zamiast wykorzystywać te zasoby i leczyć ludzi". Widzisz - twoja "boska" logika jest tylko pseudologiką.
Kim wg Twojej "logiki" był Jezus z Nazaretu ?
Człowiekiem, postacią historyczną, jednym z wielu w historii, którzy zaczęli głosić pewne teorie religijne. Niestety katolicyzm, a w zasadzie chrześcijaństwo wyewoluowało w bardzo kiepską stronę, która z przekazami Chrystusa nie ma w praktyce nic wspólnego. Bo samo nauczanie Jezusa było pełne sensu, ale to, co zrobił z tym późniejszy kler, to jakaś porażka. Niemniej jednak Jezus był człowiekiem i tylko to da się udowodnić.
  Jezus głosił  "teorie" - to już coś. ... a czy wg Ciebie dokonał jakichś czynów, którymi zaskarbił sobie wyznawców ? Znasz jakieś świadectwa? Dowody? Ludzi jak sam wiesz trudno uwieść samym słowem...
  Jezus głosił  "teorie" - to już coś. ... a czy wg Ciebie dokonał jakichś czynów, którymi zaskarbił sobie wyznawców ? Znasz jakieś świadectwa? Dowody? Ludzi jak sam wiesz trudno uwieść samym słowem... rozwiń
Avatar
___K___ / 9 września 2020 r. o 09:46
0
TECZOWY_ZSL , kto się tu ***s://***dziennikwschodni.pl/chelm/oliwiera-z-chelma-czeka-10-operacji-a-ma-dopiero-siedem-miesiecy,n,1000273731.html kiepsko modlił?
Ile dzieci możnaby uratować za tą kasę ? - "W 2018 r. USA na zbrojenia wydały ponad 6433 mld S, ROSJA ca 80 - 100 mld $"
Weź mi, z łaski swojej, wyjaśnij, co to (choć sens w twoim wpisie jest) ma do treści artykułu?
kolejny raz Ci tłumaczę - Bóg dał człowiekowi wszystko, co potrzebne - zasoby, rozum i talenty... nie jest winą Boga, że ludzie mając wolną wolę budują kolejne bomby i rakiety wydając miliardy, zamiast wykorzystywać te zasoby i leczyć ludzi
Twoje "rozumowanie" się sypie już w momencie, gdy uznamy, że nie ma Boga. Ale zakładając, że jest tak, jak piszez, to wolną wolę dał ludziom Bóg, a więc de facto jego winą jest, że ludzie "budują kolejne bomby i rakiety wydając miliardy, zamiast wykorzystywać te zasoby i leczyć ludzi". Widzisz - twoja "boska" logika jest tylko pseudologiką.
Kim wg Twojej "logiki" był Jezus z Nazaretu ?
Człowiekiem, postacią historyczną, jednym z wielu w historii, którzy zaczęli głosić pewne teorie religijne. Niestety katolicyzm, a w zasadzie chrześcijaństwo wyewoluowało w bardzo kiepską stronę, która z przekazami Chrystusa nie ma w praktyce nic wspólnego. Bo samo nauczanie Jezusa było pełne sensu, ale to, co zrobił z tym późniejszy kler, to jakaś porażka. Niemniej jednak Jezus był człowiekiem i tylko to da się udowodnić.
Człowiekiem, postacią historyczną, jednym z wielu w historii, którzy zaczęli głosić pewne teorie religijne. Niestety katolicyzm, a w zasadzie chrześcijaństwo wyewoluowało w bardzo kiepską stronę, która z przekazami Chrystusa nie ma w praktyce nic wspólnego. Bo samo nauczanie Jezusa było pełne sensu, ale to, co zrobił z tym późniejszy kler, to jakaś porażka. Niemniej jednak Jezus był człowiekiem i tylko to da się udowodnić. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 września 2020 r. o 08:52
+1
TECZOWY_ZSL , kto się tu ***s://***dziennikwschodni.pl/chelm/oliwiera-z-chelma-czeka-10-operacji-a-ma-dopiero-siedem-miesiecy,n,1000273731.html kiepsko modlił?
Ile dzieci możnaby uratować za tą kasę ? - "W 2018 r. USA na zbrojenia wydały ponad 6433 mld S, ROSJA ca 80 - 100 mld $"
Weź mi, z łaski swojej, wyjaśnij, co to (choć sens w twoim wpisie jest) ma do treści artykułu?
kolejny raz Ci tłumaczę - Bóg dał człowiekowi wszystko, co potrzebne - zasoby, rozum i talenty... nie jest winą Boga, że ludzie mając wolną wolę budują kolejne bomby i rakiety wydając miliardy, zamiast wykorzystywać te zasoby i leczyć ludzi
Twoje "rozumowanie" się sypie już w momencie, gdy uznamy, że nie ma Boga. Ale zakładając, że jest tak, jak piszez, to wolną wolę dał ludziom Bóg, a więc de facto jego winą jest, że ludzie "budują kolejne bomby i rakiety wydając miliardy, zamiast wykorzystywać te zasoby i leczyć ludzi". Widzisz - twoja "boska" logika jest tylko pseudologiką.
  Kim wg Twojej "logiki" był Jezus z Nazaretu ?
  Kim wg Twojej "logiki" był Jezus z Nazaretu ? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory w PO. Kto będzie rządzić w regionie, a kto w Lublinie?

Wybory w PO. Kto będzie rządzić w regionie, a kto w Lublinie?

W sobotę krajowe i lokalne władze wybierali członkowie Platformy Obywatelskiej. Szefem partyjnych struktur w województwie lubelskim został były poseł Stanisław Żmijan, który wyraźnie pokonał dwóch innych kandydatów: Grzegorza Nowakowskiego i Piotra Górskiego.

Skazano ją za morderstwo, zwolniono z więzienia po 18 latach. Czy karę poniosła niewinna kobieta?
Uwaga! TVN
film

Skazano ją za morderstwo, zwolniono z więzienia po 18 latach. Czy karę poniosła niewinna kobieta?

Skazana na 25 lat więzienia Beata Pasik, po 18 latach warunkowo opuściła areszt. To początek jej walki o uniewinnienie. Czy tak jak w przypadku Tomasza Komendy doszło do pomyłki sądowej?

Aktywistki z Lubartowa zawieszają działalność. "Szczerze powiem, że jesteśmy zmęczone"

Aktywistki z Lubartowa zawieszają działalność. "Szczerze powiem, że jesteśmy zmęczone"

Lokalni politycy odetchną, bo aktywistki z Miasta Obywatelskiego Lubartów zawieszają działalność. Po trzynastu latach aktywnego patrzenia lokalnej władzy na ręce, Anna Gryta i Elżbieta Wąs szczerze przyznają: - Jesteśmy tym zmęczone

Orlęta Spomlek – ŁKS Łagów 4:1. Forma poszła w górę

Orlęta Spomlek – ŁKS Łagów 4:1. Forma poszła w górę

Po wygranej w Chełmie piłkarze Mikołaja Raczyńskiego poszli za ciosem. W sobotę po bardzo dobrym występie pokonali u siebie kolejny czołowy zespół grupy czwartej, tym razem ŁKS Łagów 4:1.

Koniec z silnym wiatrem. Prognoza pogody na najbliższe dni
film

Koniec z silnym wiatrem. Prognoza pogody na najbliższe dni

Polska. Niedziela upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia. Tylko dla Podkarpacia synoptycy prognozują przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 8 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, z kierunków zmieniających się.

Lublinianka – Huragan Międzyrzec Podlaski 1:3. Lubią kiedy nikt na nich nie stawia
galeria

Lublinianka – Huragan Międzyrzec Podlaski 1:3. Lubią kiedy nikt na nich nie stawia

Niespodzianka na Wieniawie. Lublinianka przegrała u siebie z Huraganem Międzyrzec Podlaski 1:3 i straciła fotel lidera grupy pierwszej Hummel IV ligi na rzecz Motoru II Lublin.

Trzeci Marsz Równości w Lublinie. Tańcząc i śpiewając szli dla tych, którzy się boją
Zdjęcia
galeria
film

Trzeci Marsz Równości w Lublinie. Tańcząc i śpiewając szli dla tych, którzy się boją

Idziemy dla tych, którzy się boją! – takie było hasło przewodnie tegorocznego Marszu Równości w Lublinie. Po raz pierwszy jednak w Lublinie bać się w trakcie manifestacji nie było czego. W odróżnieniu do poprzednich marszy, nie było ataków ani prób blokad ze strony środowisk nacjonalistycznych.

Lublin. Jeszcze jedna rewolucja w komunikacji miejskiej. Jaki jest powód?
Magazyn

Lublin. Jeszcze jedna rewolucja w komunikacji miejskiej. Jaki jest powód?

Od nowa ułożone będą w Lublinie trasy linii autobusowych i trolejbusowych. Całą siatkę połączeń trzeba przeprojektować pod obsługę nowego dworca przy ul. Młyńskiej. Do jego uruchomienia zostaje niewiele ponad rok. Zarząd Transportu Miejskiego już się przymierza do wielkiej i niełatwej układanki.

Wólczanka Wólka Pełkińska – Avia Świdnik 0:3. Zadanie wykonane

Wólczanka Wólka Pełkińska – Avia Świdnik 0:3. Zadanie wykonane

Po domowej porażce z KSZO piłkarze Łukasza Mierzejewskiego wybrali się do Wólki Pełkińskiej na mecz z ostatnią w tabeli grupy zwartej Wólczanką. Goście liczyli na trzy punkty i swój plan wykonali, bo pokonali gospodarzy 3:0. Swoją cegiełkę do tego zwycięstwa dorzucił jednak bramkarz żółto-niebieskich Andrzej Sobieszczyk, który w pierwszej połowie obronił rzut karny.

Koronawirus. Rekord zgonów w Rosji. Władimir Putin zarządził tydzień wolnego od pracy

Koronawirus. Rekord zgonów w Rosji. Władimir Putin zarządził tydzień wolnego od pracy

Trzeci dzień z rzędu w Rosji stwierdzono rekordowy dzienny przyrost zgonów na Covid-19. W sobotę tamtejsze ministerstwo zdrowia poinformowało o 1075 kolejnych przypadkach śmiertelnych w ciągu ostatniej doby.

Siarka Tarnobrzeg – Chełmianka 0:1. Przełamanie na boisku lidera!

Siarka Tarnobrzeg – Chełmianka 0:1. Przełamanie na boisku lidera!

Po dwóch porażkach z rzędu piłkarze Tomasza Złomańczuka znowu zgarnęli pełną pulę. I to z nie byle kim, bo biało-zieloni wygrali na boisku lidera grupy czwartej Siarki Tarnobrzeg 1:0. „Złotego” gola zdobył oczywiście Ezana Kashay.

Inauguracja roku na UMCS. Nagrodzeni i odznaczeni pracownicy uczelni
wideo
galeria
film

Inauguracja roku na UMCS. Nagrodzeni i odznaczeni pracownicy uczelni

UMCS zainaugurował dzisiaj nowy rok akademicki. Podczas uroczystości prof. uczelni dr hab. Arkadiusz Bereza poinformował o nagrodach i odznaczeniach państwowych.

Sokół Ostróda – Motor Lublin 1:1. Kompromitacja na boisku ostatniej drużyny w tabeli

Sokół Ostróda – Motor Lublin 1:1. Kompromitacja na boisku ostatniej drużyny w tabeli

Dominacja nad rywalem, kilka goli już do przerwy, a na koniec pewne zwycięstwo drużyny z Lublina. Wszyscy spodziewali się, że tak będzie wyglądać spotkanie Motoru z ostatnim w tabeli Sokołem Ostróda. A jak było? Piłkarze Marka Saganowskiego zawiedli na całej linii. Zagrali kolejny bezbarwny mecz i zanotowali piąty remis z rzędu, tym razem 1:1. Remis, który smakuje, jak porażka.

Inauguracja roku na UMCS. Naukę rozpoczęło ponad 7,2 tys. studentów pierwszego roku
zdjęcia
galeria

Inauguracja roku na UMCS. Naukę rozpoczęło ponad 7,2 tys. studentów pierwszego roku

Po raz 77. na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oficjalnie zainaugurowano nowy rok akademicki. Uroczystość tradycyjnie odbyła się w rocznicę pierwszej inauguracji na największej obecnie lubelskiej uczelni.

Strajki kobiet, wsparcie dla osób LGBT, praca z dziećmi. Teraz odebrała nominację od Andrzeja Dudy
Magazyn

Strajki kobiet, wsparcie dla osób LGBT, praca z dziećmi. Teraz odebrała nominację od Andrzeja Dudy

Była jedną z aktywniejszych uczestniczek lubelskich Strajków Kobiet, otwarcie mówi o konieczności edukacji seksualnej młodzieży, wspiera społeczność LGBT i pracuje z dziećmi na lubelskim Kośminku i Bronowicach. Teraz będzie też doradzać w sprawach młodzieży prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Rozmowa z Aleksandrą Borzęcką.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium