Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 lutego 2009 r.
10:01
Edytuj ten wpis

Uczniowie szykanowali nauczyciela i kręcili filmiki

Autor: Zdjęcie autora (er)
0 25 A A

Uczniowie jednej ze szkół w Rykach wyżywali się na lekcjach na nauczycielu. Swoje wyczyny nagrywali komórką. Film umieścili w internecie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na nagranie trafiła policja. Najpierw policjanci dotarli do filmu umieszczonego w internecie. Potem okazało się, że podobną sytuację sfilmował inny uczeń telefonem komórkowym.

- Na filmie z internetu widać jak jeden z uczniów wywołany do tablicy zamiast odpowiadać na pytania zaczyna tańczyć i wyzywać nauczyciela - mówi Kazimierz Stefanek, z policji w Rykach. - Następnie uczeń podszedł do nauczyciela prowadzącego zajęcia i postawił na biurku, tuż przed jego twarzą , nogę obutą w but sportowy. Jego zachowanie wywołało gromki śmiech klasy.

Policjanci ustalili, że uczeń to 19-letni Jarosław O. z Ryk. Młodzieniec został zatrzymany. Zaraz potem w ręce policji wpadł Kamil N., który nagrał film swoim telefonem komórkowym.

- Obu chuliganom przedstawiono zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Przyznali się oni do zarzucanych czynów i opisali zachowanie swoje i kolegów - dodaje Stefanek. - W najbliższym czasie policjanci dotrą do kolejnych chuliganów i autora filmu umieszczonego w Internecie.

Uczniowie, którzy prześladowali nauczyciela dobrowolnie poddali się karze.



Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
DAwid_Limanowa / 4 lutego 2009 o 19:40
0
Odwdzieczajac sie tej bandzie spedalonych i zdeb***ałych do konca gnojów ustawilbym pod sciana i kazdemu po kolei nakładł w ryj tak, zeby plakal jak dziecko i prosil o litosc... Taka jest prawda, ze im sie wydaje ze sa krolami swiata, bo najwyrazniej nikt jeszcze im nigdy nie pokazal ze tak nie jest, a szacunek powinno sie miec dla kazdego, a szczegolnie dla osob starszych.... Wiezienie mogloby ich nauczyc szacunku i moze uczynienie ich nadwornymi dziwkami wieziennymi pokazaloby ze zycie tez potrafi "dac w tylek".... heh
Avatar
Gość / 4 lutego 2009 o 12:24
0
Anonim;0 napisał:
Mądre to to nie było ale wspułczuje tego przez co bedziesz przechodził.



Ciekawe, zero rozsądku...

A nie przyszło nikomu do głowy jak temu nauczycielowi musiało być przykro kiedy banda rozwydrzonych i niewychowanych niby już dorosłych kolesi taki się zachowywała?
Rzeczywiście wyrazy współczucia bo takim zachowaniem pokazaliscie kim naprawdę jesteście, a tylko zera nie szanują innych osób.
ycielowi musiało być przykro kiedy banda rozwydrzonych i niewychowanych niby już dorosłych kolesi taki się zachowywała?
Rzeczywiście wyrazy współczucia bo takim zachowaniem pokazaliscie kim naprawdę jesteście, a tylko zera nie szanują innych osób. rozwiń
Avatar
Anonim;0 / 4 lutego 2009 o 01:02
0
Mądre to to nie było ale wspułczuje tego przez co bedziesz przechodził.
Avatar
stiller1 / 3 lutego 2009 o 22:54
0
Ciekawe jakiego wyznania byli ci "uczniowie" i ich rodzice? A co mieli z religii? Rodzice mogą być z nich dumni - jeszcze nie skonczyli szkoły a już karani. Są powody do dumy.
Avatar
Gość / 3 lutego 2009 o 22:06
0
uczeń napisał:
to jest prawda ze ten nauczyciel to du..są nauczyciele u którzy sobie dają rade i u nich jest spokuj na lekcjach a wiem to bo jestem uczniem tej szkoły



Widać, ze raczej wzorowym uczniem to ty nie jesteś.

To, że w ten sposób wyrażasz się o nauczycielu świadczy tylko o tym, że w domu nie nauczono cię szacunku do ludzi starszych, wstyd.
Avatar
uczeń / 3 lutego 2009 o 20:30
0
obserwator napisał:
Jeśli ktoś mówi, że to d.. nie nauczyciel bo dał sobie wejść na głowę gówniarzom to niech sam idzie do szkoły i spróbuje uczyć. Zobaczy, że to nie takie proste. Nauczyciel tak naprawdę nie ma żadnych praw, nic nie może. Takich gówniarzy powinno wyrzucać się ze szkoły dla dobra pozostałych uczniów. To jedyny naprawdę skuteczny sposób na zrobienie porządku w szkołach.


to jest prawda ze ten nauczyciel to du..są nauczyciele u którzy sobie dają rade i u nich jest spokuj na lekcjach a wiem to bo jestem uczniem tej szkoły


to jest prawda ze ten nauczyciel to du..są nauczyciele u którzy sobie dają rade i u nich jest spokuj na lekcjach a wiem to bo jestem uczniem tej szkoły rozwiń
Avatar
pin / 3 lutego 2009 o 17:25
0
Gość napisał:
To dziwne, ze nie wiedziałeś iż na studiach zaocznych w ogóle nie ma egzaminów, wszyscy dostają zaliczenia za pieniądze i nikt się nie przejmuje, nikt się nie uczy, ćwiczenia to luźne rozmowy a dyplomy się kupuje w dziekanacie?

Dlaczego wszyscy zrzucają odpowiedzialnośc na nauczycieli? To trochę dziwne bo zazwyczaj w klasie jest jedna lub kilka osób które zachowują się skandalicznie a reszta jakoś tam próbuje się uczyć. To też wina nauczyciela? Ze uczeń nie ma wpojonych zasad postępowania?



A ja wcale nie napisałem, że to wina nauczycieli - bo to raczej nie ich wina, że młodziez jest taka a nie inna.

Ale z drugiej strony gdy pracuje się w zawodówie czy w technikum to powinno się mieć świadomość, z kim przyjdzie się nam zmierzyć. Raczej nie z nalepszymi uczniami z najlepszego liceum. Druga sprawa, że we takim przypadku wychowawcy powinni przypominać uczniom np. na godzinach wychowawczych, że atakując nauczyciela (funkcjonariusza publicznego) narażają się na poważne sankcje. Nie wydaje mi się, że przyszłoby im to do głowy gdyby o tym wiedzieli.

Pisałem a propos konkretnego nauczyciela. Ja rozmumiem, że może się obawiał aby po lekcjach nie dostać w łeb, ale brak reakcji - tak jak było w tym przypadku dobrowadził do całkowitego upadku jego autorytetu - mnie się wydaje, że powinien interweniować nie tylko u dyrektora szkoły, ale także na policji.

A co do młodzieży to już inna broszka, jednak fakt faktem, że w szkołach o gorszej renomie odkąd pamiętam były różne tego typu problemy i bez twardych nauczycieli wychodziło co wychodziło.

Absolutnie tych dwóch 19-latków nie usprawiedliwiam - według mnie oprócz kar sądowych powinni zostać wydaleni ze szkoły.



A ja wcale nie napisałem, że to wina nauczycieli - bo to raczej nie ich wina, że młodziez jest taka a nie inna.

Ale z drugiej strony gdy pracuje się w zawodówie czy w technikum to powinno się mieć świadomość, z kim przyjdzie się nam zmierzyć. Raczej nie z nalepszymi uczniami z najlepszego liceum. Druga sprawa, że we takim przypadku wychowawcy powinni przypominać uczniom np. na godzinach wychowawczych, że atakując nauczyciela (funkcjonariusza publicznego) narażają się na poważne sankcje. Nie wyd... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 3 lutego 2009 o 16:41
0
suski napisał:
Nawet, gdy ześlemy tych młodych ludzi na Saharę czy Syberię to nie rozwiąże problemu. Może narażę się środowisku nauczycieli,ale uważam ,że wielu z nich naprawdę nie jest przygotowana do pracy w szkole. Znam sytuację w pewnej dużej szkole na wsi,gdzie max 30% kadry to ludzie dobrze wykształceni.Reszta jest po studiach zaocznych(wcześniej szkoła średnia też zaocznie!!!).Pamiętam niektórzy z nich uczyli jeszcze w latach 80-tych po liceum,dokształcając się na kursach. Nie chcę nikogo obrazić,ale dla mnie to nie jest odpowiednie wykształcenie by uczyć innych. Możecie mi wierzyć,że sam dyplom uczelni niewiele znaczy.


Wykształcenie zdobyte na studiach dziennych nawet na znakomitej uczelni nijak się ma w praktyce. Owszem taki nauczyciel jest przygotowany merytorycznie do pracy ale co z praktyką? Żadna uczelnia czy to dzienna czy zaoczna nie uczy jak radzić sobie w szkole z tą tzw. trudną młodzieżą.
Tego uczy samo życie. Znam wielu młodych ludzi z dyplomami świetnych uczelni, przychodzą do szkoły i co? Klapa, nie maja pojęcia co zrobić aby okiełznać klasę, aby dopuścili do głosu i dali przeprowadzić lekcję. Prawda jest taka, ze kto może to ucieka ze szkoły. Jeszcze kilka lat, odejdą na emeryturę Ci jak to określasz po studiach zaocznych i kursach starzy nauczyciele. Już teraz widać jak spada poziom w niektórych szkołach gdzie starą kadrę zastępuje się młodą świeżo po studiach.


Wykształcenie zdobyte na studiach dziennych nawet na znakomitej uczelni nijak się ma w praktyce. Owszem taki nauczyciel jest przygotowany merytorycznie do pracy ale co z praktyką? Żadna uczelnia czy to dzienna czy zaoczna nie uczy jak radzić sobie w szkole z tą tzw. trudną młodzieżą.
Tego uczy samo życie. Znam wielu młodych ludzi z dyplomami świetnych uczelni, przychodzą do szkoły i co? Klapa, nie maja pojęcia co zrobić aby okiełznać klasę, aby dopuścili do głosu i dali przeprowadzić lekcję. Prawda jest tak... rozwiń
Avatar
Gość / 3 lutego 2009 o 16:23
0
pin napisał:
Skoro twierdzisz, że osoby na studiach zaocznych są tak samo przygotowane do pracy jak te po studiach dziennych to przepraszam, ale z całym szacunkiem chyba ty nie wiesz nic o sposobie kształcenia na wyższych uczelniach. Chyba nie powiesz mi, że gdy masz 10 godzin zajęć dziennie twój mózg przyjmie tyle samo informacji co mając tych zajęć o wiele, wiele mniej w danym dniu - a tak jest na studiach dziennych. Nie mówię już o mozliwości przygotowania się do zajęć czy egzaminów trochę luźniej, a nie 3 egzaminy jednego dnia.

To raz, a dwa, nie tylko w szkołach wiejskich występują problemy z należycie przygotowaną kadrą. Ja sięgając pamięcią do lat szkolnych, mogę powiedzieć, że raptem 20-30% to byli nauczyciele z powołania, którzy na prawdę umieli nauczyć i poradzić sobie z wielką gromadą dzieci. Nie oszukujmy się, ale reszta tylko żyła w przekonaniu o swojej świetności.

Z resztą wiadomo, że jak ktoś np. kończy anglistykę to od razu nie uderza do szkoły, najpierw szuka pracy np. w biurach tłumaczeń, w szkołach prywatnych, a tylko ostatecznie decyduje się na pracę w placówkach państwowych.



To dziwne, ze nie wiedziałeś iż na studiach zaocznych w ogóle nie ma egzaminów, wszyscy dostają zaliczenia za pieniądze i nikt się nie przejmuje, nikt się nie uczy, ćwiczenia to luźne rozmowy a dyplomy się kupuje w dziekanacie?

Dlaczego wszyscy zrzucają odpowiedzialnośc na nauczycieli? To trochę dziwne bo zazwyczaj w klasie jest jedna lub kilka osób które zachowują się skandalicznie a reszta jakoś tam próbuje się uczyć. To też wina nauczyciela? Ze uczeń nie ma wpojonych zasad postępowania?



To dziwne, ze nie wiedziałeś iż na studiach zaocznych w ogóle nie ma egzaminów, wszyscy dostają zaliczenia za pieniądze i nikt się nie przejmuje, nikt się nie uczy, ćwiczenia to luźne rozmowy a dyplomy się kupuje w dziekanacie?

Dlaczego wszyscy zrzucają odpowiedzialnośc na nauczycieli? To trochę dziwne bo zazwyczaj w klasie jest jedna lub kilka osób które zachowują się skandalicznie a reszta jakoś tam próbuje się uczyć. To też wina nauczyciela? Ze uczeń nie ma wpojonych zasad postępowania? rozwiń
Avatar
qnick / 3 lutego 2009 o 16:11
0
Nauczyciel względem ucznia oficjalnie niewiele może, ale w sytuacji sam na sam już jest inna "rozmowa" z takim delikwentem. Trzeba mu "wytłumaczyć" raz a dobrze a potem albo będzie spokój albo delikwent da sobie spokój z chodzeniem na lekcje do tego nauczyciela i wszyscy będą zadowoleni.
Avatar
DAwid_Limanowa / 4 lutego 2009 o 19:40
0
Odwdzieczajac sie tej bandzie spedalonych i zdeb***ałych do konca gnojów ustawilbym pod sciana i kazdemu po kolei nakładł w ryj tak, zeby plakal jak dziecko i prosil o litosc... Taka jest prawda, ze im sie wydaje ze sa krolami swiata, bo najwyrazniej nikt jeszcze im nigdy nie pokazal ze tak nie jest, a szacunek powinno sie miec dla kazdego, a szczegolnie dla osob starszych.... Wiezienie mogloby ich nauczyc szacunku i moze uczynienie ich nadwornymi dziwkami wieziennymi pokazaloby ze zycie tez potrafi "dac w tylek".... heh
Avatar
Gość / 4 lutego 2009 o 12:24
0
Anonim;0 napisał:
Mądre to to nie było ale wspułczuje tego przez co bedziesz przechodził.



Ciekawe, zero rozsądku...

A nie przyszło nikomu do głowy jak temu nauczycielowi musiało być przykro kiedy banda rozwydrzonych i niewychowanych niby już dorosłych kolesi taki się zachowywała?
Rzeczywiście wyrazy współczucia bo takim zachowaniem pokazaliscie kim naprawdę jesteście, a tylko zera nie szanują innych osób.
ycielowi musiało być przykro kiedy banda rozwydrzonych i niewychowanych niby już dorosłych kolesi taki się zachowywała?
Rzeczywiście wyrazy współczucia bo takim zachowaniem pokazaliscie kim naprawdę jesteście, a tylko zera nie szanują innych osób. rozwiń
Avatar
Anonim;0 / 4 lutego 2009 o 01:02
0
Mądre to to nie było ale wspułczuje tego przez co bedziesz przechodził.
Avatar
stiller1 / 3 lutego 2009 o 22:54
0
Ciekawe jakiego wyznania byli ci "uczniowie" i ich rodzice? A co mieli z religii? Rodzice mogą być z nich dumni - jeszcze nie skonczyli szkoły a już karani. Są powody do dumy.
Avatar
Gość / 3 lutego 2009 o 22:06
0
uczeń napisał:
to jest prawda ze ten nauczyciel to du..są nauczyciele u którzy sobie dają rade i u nich jest spokuj na lekcjach a wiem to bo jestem uczniem tej szkoły



Widać, ze raczej wzorowym uczniem to ty nie jesteś.

To, że w ten sposób wyrażasz się o nauczycielu świadczy tylko o tym, że w domu nie nauczono cię szacunku do ludzi starszych, wstyd.
Avatar
uczeń / 3 lutego 2009 o 20:30
0
obserwator napisał:
Jeśli ktoś mówi, że to d.. nie nauczyciel bo dał sobie wejść na głowę gówniarzom to niech sam idzie do szkoły i spróbuje uczyć. Zobaczy, że to nie takie proste. Nauczyciel tak naprawdę nie ma żadnych praw, nic nie może. Takich gówniarzy powinno wyrzucać się ze szkoły dla dobra pozostałych uczniów. To jedyny naprawdę skuteczny sposób na zrobienie porządku w szkołach.


to jest prawda ze ten nauczyciel to du..są nauczyciele u którzy sobie dają rade i u nich jest spokuj na lekcjach a wiem to bo jestem uczniem tej szkoły


to jest prawda ze ten nauczyciel to du..są nauczyciele u którzy sobie dają rade i u nich jest spokuj na lekcjach a wiem to bo jestem uczniem tej szkoły rozwiń
Avatar
pin / 3 lutego 2009 o 17:25
0
Gość napisał:
To dziwne, ze nie wiedziałeś iż na studiach zaocznych w ogóle nie ma egzaminów, wszyscy dostają zaliczenia za pieniądze i nikt się nie przejmuje, nikt się nie uczy, ćwiczenia to luźne rozmowy a dyplomy się kupuje w dziekanacie?

Dlaczego wszyscy zrzucają odpowiedzialnośc na nauczycieli? To trochę dziwne bo zazwyczaj w klasie jest jedna lub kilka osób które zachowują się skandalicznie a reszta jakoś tam próbuje się uczyć. To też wina nauczyciela? Ze uczeń nie ma wpojonych zasad postępowania?



A ja wcale nie napisałem, że to wina nauczycieli - bo to raczej nie ich wina, że młodziez jest taka a nie inna.

Ale z drugiej strony gdy pracuje się w zawodówie czy w technikum to powinno się mieć świadomość, z kim przyjdzie się nam zmierzyć. Raczej nie z nalepszymi uczniami z najlepszego liceum. Druga sprawa, że we takim przypadku wychowawcy powinni przypominać uczniom np. na godzinach wychowawczych, że atakując nauczyciela (funkcjonariusza publicznego) narażają się na poważne sankcje. Nie wydaje mi się, że przyszłoby im to do głowy gdyby o tym wiedzieli.

Pisałem a propos konkretnego nauczyciela. Ja rozmumiem, że może się obawiał aby po lekcjach nie dostać w łeb, ale brak reakcji - tak jak było w tym przypadku dobrowadził do całkowitego upadku jego autorytetu - mnie się wydaje, że powinien interweniować nie tylko u dyrektora szkoły, ale także na policji.

A co do młodzieży to już inna broszka, jednak fakt faktem, że w szkołach o gorszej renomie odkąd pamiętam były różne tego typu problemy i bez twardych nauczycieli wychodziło co wychodziło.

Absolutnie tych dwóch 19-latków nie usprawiedliwiam - według mnie oprócz kar sądowych powinni zostać wydaleni ze szkoły.



A ja wcale nie napisałem, że to wina nauczycieli - bo to raczej nie ich wina, że młodziez jest taka a nie inna.

Ale z drugiej strony gdy pracuje się w zawodówie czy w technikum to powinno się mieć świadomość, z kim przyjdzie się nam zmierzyć. Raczej nie z nalepszymi uczniami z najlepszego liceum. Druga sprawa, że we takim przypadku wychowawcy powinni przypominać uczniom np. na godzinach wychowawczych, że atakując nauczyciela (funkcjonariusza publicznego) narażają się na poważne sankcje. Nie wyd... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 3 lutego 2009 o 16:41
0
suski napisał:
Nawet, gdy ześlemy tych młodych ludzi na Saharę czy Syberię to nie rozwiąże problemu. Może narażę się środowisku nauczycieli,ale uważam ,że wielu z nich naprawdę nie jest przygotowana do pracy w szkole. Znam sytuację w pewnej dużej szkole na wsi,gdzie max 30% kadry to ludzie dobrze wykształceni.Reszta jest po studiach zaocznych(wcześniej szkoła średnia też zaocznie!!!).Pamiętam niektórzy z nich uczyli jeszcze w latach 80-tych po liceum,dokształcając się na kursach. Nie chcę nikogo obrazić,ale dla mnie to nie jest odpowiednie wykształcenie by uczyć innych. Możecie mi wierzyć,że sam dyplom uczelni niewiele znaczy.


Wykształcenie zdobyte na studiach dziennych nawet na znakomitej uczelni nijak się ma w praktyce. Owszem taki nauczyciel jest przygotowany merytorycznie do pracy ale co z praktyką? Żadna uczelnia czy to dzienna czy zaoczna nie uczy jak radzić sobie w szkole z tą tzw. trudną młodzieżą.
Tego uczy samo życie. Znam wielu młodych ludzi z dyplomami świetnych uczelni, przychodzą do szkoły i co? Klapa, nie maja pojęcia co zrobić aby okiełznać klasę, aby dopuścili do głosu i dali przeprowadzić lekcję. Prawda jest taka, ze kto może to ucieka ze szkoły. Jeszcze kilka lat, odejdą na emeryturę Ci jak to określasz po studiach zaocznych i kursach starzy nauczyciele. Już teraz widać jak spada poziom w niektórych szkołach gdzie starą kadrę zastępuje się młodą świeżo po studiach.


Wykształcenie zdobyte na studiach dziennych nawet na znakomitej uczelni nijak się ma w praktyce. Owszem taki nauczyciel jest przygotowany merytorycznie do pracy ale co z praktyką? Żadna uczelnia czy to dzienna czy zaoczna nie uczy jak radzić sobie w szkole z tą tzw. trudną młodzieżą.
Tego uczy samo życie. Znam wielu młodych ludzi z dyplomami świetnych uczelni, przychodzą do szkoły i co? Klapa, nie maja pojęcia co zrobić aby okiełznać klasę, aby dopuścili do głosu i dali przeprowadzić lekcję. Prawda jest tak... rozwiń
Avatar
Gość / 3 lutego 2009 o 16:23
0
pin napisał:
Skoro twierdzisz, że osoby na studiach zaocznych są tak samo przygotowane do pracy jak te po studiach dziennych to przepraszam, ale z całym szacunkiem chyba ty nie wiesz nic o sposobie kształcenia na wyższych uczelniach. Chyba nie powiesz mi, że gdy masz 10 godzin zajęć dziennie twój mózg przyjmie tyle samo informacji co mając tych zajęć o wiele, wiele mniej w danym dniu - a tak jest na studiach dziennych. Nie mówię już o mozliwości przygotowania się do zajęć czy egzaminów trochę luźniej, a nie 3 egzaminy jednego dnia.

To raz, a dwa, nie tylko w szkołach wiejskich występują problemy z należycie przygotowaną kadrą. Ja sięgając pamięcią do lat szkolnych, mogę powiedzieć, że raptem 20-30% to byli nauczyciele z powołania, którzy na prawdę umieli nauczyć i poradzić sobie z wielką gromadą dzieci. Nie oszukujmy się, ale reszta tylko żyła w przekonaniu o swojej świetności.

Z resztą wiadomo, że jak ktoś np. kończy anglistykę to od razu nie uderza do szkoły, najpierw szuka pracy np. w biurach tłumaczeń, w szkołach prywatnych, a tylko ostatecznie decyduje się na pracę w placówkach państwowych.



To dziwne, ze nie wiedziałeś iż na studiach zaocznych w ogóle nie ma egzaminów, wszyscy dostają zaliczenia za pieniądze i nikt się nie przejmuje, nikt się nie uczy, ćwiczenia to luźne rozmowy a dyplomy się kupuje w dziekanacie?

Dlaczego wszyscy zrzucają odpowiedzialnośc na nauczycieli? To trochę dziwne bo zazwyczaj w klasie jest jedna lub kilka osób które zachowują się skandalicznie a reszta jakoś tam próbuje się uczyć. To też wina nauczyciela? Ze uczeń nie ma wpojonych zasad postępowania?



To dziwne, ze nie wiedziałeś iż na studiach zaocznych w ogóle nie ma egzaminów, wszyscy dostają zaliczenia za pieniądze i nikt się nie przejmuje, nikt się nie uczy, ćwiczenia to luźne rozmowy a dyplomy się kupuje w dziekanacie?

Dlaczego wszyscy zrzucają odpowiedzialnośc na nauczycieli? To trochę dziwne bo zazwyczaj w klasie jest jedna lub kilka osób które zachowują się skandalicznie a reszta jakoś tam próbuje się uczyć. To też wina nauczyciela? Ze uczeń nie ma wpojonych zasad postępowania? rozwiń
Avatar
qnick / 3 lutego 2009 o 16:11
0
Nauczyciel względem ucznia oficjalnie niewiele może, ale w sytuacji sam na sam już jest inna "rozmowa" z takim delikwentem. Trzeba mu "wytłumaczyć" raz a dobrze a potem albo będzie spokój albo delikwent da sobie spokój z chodzeniem na lekcje do tego nauczyciela i wszyscy będą zadowoleni.
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 0

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 0

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec 2 1

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 21 11

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 16 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 513 49

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 10

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 10

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.