Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

26 listopada 2009 r.
16:47
Edytuj ten wpis

W Łopatkach zwijają nowy asfalt

0 34 A A

Na przyzwoitą drogę kierowcy czekali od lat. Doczekali się kilka miesięcy temu, ale radość nie trwała długo. W czwartek mieszkańcy wsi z osłupieniem patrzyli na drogowców, którzy zrywali gładką jak stół nawierzchnię.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Łopatkach koło Nałęczowa mieszkańcy mieli powód do zadowolenia. Powiatowa droga do Karmanowic była koszmarem kierowców. Latem drogowcy ułożyli 8 km nowej nawierzchni.

– Wcześniej ciężko było tędy przejechać, dziura na dziurze – mówi Jan Musiakowicz z Łopatek. – Wszystko przez te ciężarówki, które jadą do fabryki dżemów. Rozwaliły cały asfalt. Nowa droga jest elegancka. Dwie warstwy asfaltu położyli. Takie niespodzianki to rozumiem.

W czwartek drogowcy zaskoczyli pana Jana po raz drugi. Pojawili się na trasie z maszyną do frezowania asfaltu i zabrali się za zdzieranie nowej nawierzchni. Okazało się, że 3,5 km nowej drogi nie nadaje się do użytku. Prace prowadziło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "Puławy” SA. Dlaczego się nie udały? Mimo kilku prób nie udało nam się o tym porozmawiać z zarządem firmy. Sami drogowcy przedstawiają sprawę krótko.

– Jak to kładliśmy pierwszy raz, były duże deszcze – mówi jeden z pracowników PRD. – To nie wpływa dobrze na trwałość nawierzchni. Trzeba było poczekać, aż będzie sucho, ale jak kazali robić, to robiliśmy.

Zdaniem zleceniodawcy, Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach – pogoda nie miała tu nic do rzeczy.
– Chodzi m.in. o skład, gęstość i grubość nawierzchni – wyjaśnia Anna Nizioł, dyrektor PZD.
– Przeprowadziliśmy dwa niezależne badania. Okazało się, że 3,5 km nowej drogi nie spełnia parametrów. W tej sytuacji wykonawca musi poprawić nawierzchnię.

To oznacza spore utrudnienia dla kierowców ciężarówek, którzy korzystają z trasy przez Łopatki. – Trochę się pomęczą, ale jak zrobili fuszerkę, to muszą naprawić – kwituje Musiakowicz.

Teraz drogowcy zabiorą się za układanie nowej nawierzchni. Utrudnienia mogą potrwać do przyszłego tygodnia. Za poprawki wykonawca zapłaci z własnej kieszeni.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
japacyk / 6 grudnia 2009 o 22:44
0
zwykły człowiek napisał:
Ja znam sytuacje w tej sprawie i prezes nie ponosi żadnej odpowiedzialności każdy powinien zrozumieć że to jest świadome niszczenie konkuręcji bo jak ma firma PRD odpowiadać za zły podkład pod droge jak ona tego nie kładła ludzie zrozumcie co sie dzieje w tej polsce świadomie sie doprowadza firmy do bankructwa żeby w to miejsce weszły inne bardziej cwane . Panie Prezesie trzymaj sie

a dzie był prezes jak była budowa łopatek?
nie widział terenu pod budowe?
a teraz ludzie winni i przynieśli straty!

a dzie był prezes jak była budowa łopatek?
nie widział terenu pod budowe?
a teraz ludzie winni i przynieśli straty! rozwiń
Avatar
H2O2 / 6 grudnia 2009 o 12:51
0
2o2H napisał:
nie znasz tematu to milcz dziadu!!!!!!

Dziad i głąb to jesteś ty może powiesz że wszystko było ok w Końskowoli. Ciekawe dlaczego tą inwestycją interesowały się służby? Jak znasz temat to wyjaśnij to chyba nie jest tajne. Kto dał tyłka? w laboratorium? przy produkcji mieszanki? czy podczas rozkładania?
Avatar
zwykły człowiek / 5 grudnia 2009 o 21:33
0
Ja znam sytuacje w tej sprawie i prezes nie ponosi żadnej odpowiedzialności każdy powinien zrozumieć że to jest świadome niszczenie konkuręcji bo jak ma firma PRD odpowiadać za zły podkład pod droge jak ona tego nie kładła ludzie zrozumcie co sie dzieje w tej polsce świadomie sie doprowadza firmy do bankructwa żeby w to miejsce weszły inne bardziej cwane . Panie Prezesie trzymaj sie
Avatar
2o2H / 4 grudnia 2009 o 18:34
0
H2O2 napisał:
a w Końskowoli asfalt zrywali też z winy urzędnika, czy może nawierzchnia nie spełniała wymogów jakie zostały określone w projekcie, bo firma chciała być cwana i chciała zaoszczędzić na materiałach?

nie znasz tematu to milcz dziadu!!!!!!
Avatar
H2O2 / 3 grudnia 2009 o 12:23
0
an napisał:
Powinienes sie podpisac PAJAC a nia japacyk(umyslnie pisane z malej litery).
PRD jest firma calkowicie prywatna i w przypadku kiedy firma przynosi zyski to działanie na jej niekorzysc przez wspolwlacicieli jest wbrew logice. to tak jakbys w restauracji ktora prowadzisz z duzym powodzeniem zaczal pluc do zupy klientow na ich oczach...tylko po co?
Widac golym okiem ze urzednicy niszcza ta firme...Teksty typu "dymisja to dla ludzi z honorem" sa na poziomie ponizej krytyki w tym przypadku. Ciekawe co bedziecie pisali jak firma oglosi przez to upadlosc i kilkaset ludzi pojdzie na bruk. Niestety tak w tym chorym kraju jest prowadzic biznes...nie da sie bo taki urzedas moze doprowadzic firme do upadlosci nie ponoszac zadnej konsekwencji!
powodzenia dla PRD i wszsytkich innych ludzi ktorzy daja prace innym.

a w Końskowoli asfalt zrywali też z winy urzędnika, czy może nawierzchnia nie spełniała wymogów jakie zostały określone w projekcie, bo firma chciała być cwana i chciała zaoszczędzić na materiałach?

a w Końskowoli asfalt zrywali też z winy urzędnika, czy może nawierzchnia nie spełniała wymogów jakie zostały określone w projekcie, bo firma chciała być cwana i chciała zaoszczędzić na materiałach? rozwiń
Avatar
an / 3 grudnia 2009 o 11:28
0
japacyk napisał:
szkoda ze prezes w taki sposób wykończył firme
a moze czas odejść
bo to pana wina ze tak jest w tej firmie
DYMISJA TO DLA LUDZI Z HONOREM!!!!!!!!!!
ma pan HONOR ODEJŚĆ ''PANIE PREZESIE''???



Powinienes sie podpisac PAJAC a nia japacyk(umyslnie pisane z malej litery).
PRD jest firma calkowicie prywatna i w przypadku kiedy firma przynosi zyski to działanie na jej niekorzysc przez wspolwlacicieli jest wbrew logice. to tak jakbys w restauracji ktora prowadzisz z duzym powodzeniem zaczal pluc do zupy klientow na ich oczach...tylko po co?
Widac golym okiem ze urzednicy niszcza ta firme...Teksty typu "dymisja to dla ludzi z honorem" sa na poziomie ponizej krytyki w tym przypadku. Ciekawe co bedziecie pisali jak firma oglosi przez to upadlosc i kilkaset ludzi pojdzie na bruk. Niestety tak w tym chorym kraju jest prowadzic biznes...nie da sie bo taki urzedas moze doprowadzic firme do upadlosci nie ponoszac zadnej konsekwencji!
powodzenia dla PRD i wszsytkich innych ludzi ktorzy daja prace innym.



Powinienes sie podpisac PAJAC a nia japacyk(umyslnie pisane z malej litery).
PRD jest firma calkowicie prywatna i w przypadku kiedy firma przynosi zyski to działanie na jej niekorzysc przez wspolwlacicieli jest wbrew logice. to tak jakbys w restauracji ktora prowadzisz z duzym powodzeniem zaczal pluc do zupy klientow na ich oczach...tylko po co?
Widac golym okiem ze urzednicy niszcza ta firme...Teksty typu "dymisja to dla ludzi z honorem" sa na poziomie ponizej krytyki w tym przypadku. ... rozwiń
Avatar
japacyk / 2 grudnia 2009 o 22:03
0
szkoda ze prezes w taki sposób wykończył firme
a moze czas odejść
bo to pana wina ze tak jest w tej firmie
DYMISJA TO DLA LUDZI Z HONOREM!!!!!!!!!!
ma pan HONOR ODEJŚĆ ''PANIE PREZESIE''???
Avatar
H2O2 / 30 listopada 2009 o 19:12
0
as napisał:
Jeżeli masz taką wiedze to napisz ile udziałów w PRD Puławy mają instytucje takie jak UM,UG I Skarb Państwa.Wg. mnie większościowym udziałowcem jest miasto.

PRD jest całkowicie prywatną firmą, z tego co wiem a wiem na pewno to ani UM ani UG czy SP nie mają w niej żadnych udziałów.
Avatar
as / 30 listopada 2009 o 09:03
0
H2O2 napisał:
as co za głupoty opowiadasz. PRD Puławy SA jest spółką prywatną. Poza tym Urząd Miasta nie ma spółek, spółki takie jak OPEC, MPWiK, ZUK są spółkami z o.o. i są to spółki gminy miasto Puławy. Najpierw sprawdź swoją wiedzę a potem się wypowiadaj.



Jeżeli masz taką wiedze to napisz ile udziałów w PRD Puławy mają instytucje takie jak UM,UG I Skarb Państwa.Wg. mnie większościowym udziałowcem jest miasto.
Avatar
japacyk / 29 listopada 2009 o 19:45
0
obwodnica Puław się koleinuje!!!
ale jest wszystko OK!!!
BO FIRMA WYKONUJCA PRACE NIE ISTNIEJE I JEST WSZYSTKO OK
a PRD dzielnie sie trzyma i naprawia błedy i sie nadal trzyma chodz wieksze firmy by sie PRD pozbyły i przejeły firme
Avatar
japacyk / 6 grudnia 2009 o 22:44
0
zwykły człowiek napisał:
Ja znam sytuacje w tej sprawie i prezes nie ponosi żadnej odpowiedzialności każdy powinien zrozumieć że to jest świadome niszczenie konkuręcji bo jak ma firma PRD odpowiadać za zły podkład pod droge jak ona tego nie kładła ludzie zrozumcie co sie dzieje w tej polsce świadomie sie doprowadza firmy do bankructwa żeby w to miejsce weszły inne bardziej cwane . Panie Prezesie trzymaj sie

a dzie był prezes jak była budowa łopatek?
nie widział terenu pod budowe?
a teraz ludzie winni i przynieśli straty!

a dzie był prezes jak była budowa łopatek?
nie widział terenu pod budowe?
a teraz ludzie winni i przynieśli straty! rozwiń
Avatar
H2O2 / 6 grudnia 2009 o 12:51
0
2o2H napisał:
nie znasz tematu to milcz dziadu!!!!!!

Dziad i głąb to jesteś ty może powiesz że wszystko było ok w Końskowoli. Ciekawe dlaczego tą inwestycją interesowały się służby? Jak znasz temat to wyjaśnij to chyba nie jest tajne. Kto dał tyłka? w laboratorium? przy produkcji mieszanki? czy podczas rozkładania?
Avatar
zwykły człowiek / 5 grudnia 2009 o 21:33
0
Ja znam sytuacje w tej sprawie i prezes nie ponosi żadnej odpowiedzialności każdy powinien zrozumieć że to jest świadome niszczenie konkuręcji bo jak ma firma PRD odpowiadać za zły podkład pod droge jak ona tego nie kładła ludzie zrozumcie co sie dzieje w tej polsce świadomie sie doprowadza firmy do bankructwa żeby w to miejsce weszły inne bardziej cwane . Panie Prezesie trzymaj sie
Avatar
2o2H / 4 grudnia 2009 o 18:34
0
H2O2 napisał:
a w Końskowoli asfalt zrywali też z winy urzędnika, czy może nawierzchnia nie spełniała wymogów jakie zostały określone w projekcie, bo firma chciała być cwana i chciała zaoszczędzić na materiałach?

nie znasz tematu to milcz dziadu!!!!!!
Avatar
H2O2 / 3 grudnia 2009 o 12:23
0
an napisał:
Powinienes sie podpisac PAJAC a nia japacyk(umyslnie pisane z malej litery).
PRD jest firma calkowicie prywatna i w przypadku kiedy firma przynosi zyski to działanie na jej niekorzysc przez wspolwlacicieli jest wbrew logice. to tak jakbys w restauracji ktora prowadzisz z duzym powodzeniem zaczal pluc do zupy klientow na ich oczach...tylko po co?
Widac golym okiem ze urzednicy niszcza ta firme...Teksty typu "dymisja to dla ludzi z honorem" sa na poziomie ponizej krytyki w tym przypadku. Ciekawe co bedziecie pisali jak firma oglosi przez to upadlosc i kilkaset ludzi pojdzie na bruk. Niestety tak w tym chorym kraju jest prowadzic biznes...nie da sie bo taki urzedas moze doprowadzic firme do upadlosci nie ponoszac zadnej konsekwencji!
powodzenia dla PRD i wszsytkich innych ludzi ktorzy daja prace innym.

a w Końskowoli asfalt zrywali też z winy urzędnika, czy może nawierzchnia nie spełniała wymogów jakie zostały określone w projekcie, bo firma chciała być cwana i chciała zaoszczędzić na materiałach?

a w Końskowoli asfalt zrywali też z winy urzędnika, czy może nawierzchnia nie spełniała wymogów jakie zostały określone w projekcie, bo firma chciała być cwana i chciała zaoszczędzić na materiałach? rozwiń
Avatar
an / 3 grudnia 2009 o 11:28
0
japacyk napisał:
szkoda ze prezes w taki sposób wykończył firme
a moze czas odejść
bo to pana wina ze tak jest w tej firmie
DYMISJA TO DLA LUDZI Z HONOREM!!!!!!!!!!
ma pan HONOR ODEJŚĆ ''PANIE PREZESIE''???



Powinienes sie podpisac PAJAC a nia japacyk(umyslnie pisane z malej litery).
PRD jest firma calkowicie prywatna i w przypadku kiedy firma przynosi zyski to działanie na jej niekorzysc przez wspolwlacicieli jest wbrew logice. to tak jakbys w restauracji ktora prowadzisz z duzym powodzeniem zaczal pluc do zupy klientow na ich oczach...tylko po co?
Widac golym okiem ze urzednicy niszcza ta firme...Teksty typu "dymisja to dla ludzi z honorem" sa na poziomie ponizej krytyki w tym przypadku. Ciekawe co bedziecie pisali jak firma oglosi przez to upadlosc i kilkaset ludzi pojdzie na bruk. Niestety tak w tym chorym kraju jest prowadzic biznes...nie da sie bo taki urzedas moze doprowadzic firme do upadlosci nie ponoszac zadnej konsekwencji!
powodzenia dla PRD i wszsytkich innych ludzi ktorzy daja prace innym.



Powinienes sie podpisac PAJAC a nia japacyk(umyslnie pisane z malej litery).
PRD jest firma calkowicie prywatna i w przypadku kiedy firma przynosi zyski to działanie na jej niekorzysc przez wspolwlacicieli jest wbrew logice. to tak jakbys w restauracji ktora prowadzisz z duzym powodzeniem zaczal pluc do zupy klientow na ich oczach...tylko po co?
Widac golym okiem ze urzednicy niszcza ta firme...Teksty typu "dymisja to dla ludzi z honorem" sa na poziomie ponizej krytyki w tym przypadku. ... rozwiń
Avatar
japacyk / 2 grudnia 2009 o 22:03
0
szkoda ze prezes w taki sposób wykończył firme
a moze czas odejść
bo to pana wina ze tak jest w tej firmie
DYMISJA TO DLA LUDZI Z HONOREM!!!!!!!!!!
ma pan HONOR ODEJŚĆ ''PANIE PREZESIE''???
Avatar
H2O2 / 30 listopada 2009 o 19:12
0
as napisał:
Jeżeli masz taką wiedze to napisz ile udziałów w PRD Puławy mają instytucje takie jak UM,UG I Skarb Państwa.Wg. mnie większościowym udziałowcem jest miasto.

PRD jest całkowicie prywatną firmą, z tego co wiem a wiem na pewno to ani UM ani UG czy SP nie mają w niej żadnych udziałów.
Avatar
as / 30 listopada 2009 o 09:03
0
H2O2 napisał:
as co za głupoty opowiadasz. PRD Puławy SA jest spółką prywatną. Poza tym Urząd Miasta nie ma spółek, spółki takie jak OPEC, MPWiK, ZUK są spółkami z o.o. i są to spółki gminy miasto Puławy. Najpierw sprawdź swoją wiedzę a potem się wypowiadaj.



Jeżeli masz taką wiedze to napisz ile udziałów w PRD Puławy mają instytucje takie jak UM,UG I Skarb Państwa.Wg. mnie większościowym udziałowcem jest miasto.
Avatar
japacyk / 29 listopada 2009 o 19:45
0
obwodnica Puław się koleinuje!!!
ale jest wszystko OK!!!
BO FIRMA WYKONUJCA PRACE NIE ISTNIEJE I JEST WSZYSTKO OK
a PRD dzielnie sie trzyma i naprawia błedy i sie nadal trzyma chodz wieksze firmy by sie PRD pozbyły i przejeły firme