Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

26 listopada 2009 r.
16:47
Edytuj ten wpis

W Łopatkach zwijają nowy asfalt

0 34 A A

Na przyzwoitą drogę kierowcy czekali od lat. Doczekali się kilka miesięcy temu, ale radość nie trwała długo. W czwartek mieszkańcy wsi z osłupieniem patrzyli na drogowców, którzy zrywali gładką jak stół nawierzchnię.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Łopatkach koło Nałęczowa mieszkańcy mieli powód do zadowolenia. Powiatowa droga do Karmanowic była koszmarem kierowców. Latem drogowcy ułożyli 8 km nowej nawierzchni.

– Wcześniej ciężko było tędy przejechać, dziura na dziurze – mówi Jan Musiakowicz z Łopatek. – Wszystko przez te ciężarówki, które jadą do fabryki dżemów. Rozwaliły cały asfalt. Nowa droga jest elegancka. Dwie warstwy asfaltu położyli. Takie niespodzianki to rozumiem.

W czwartek drogowcy zaskoczyli pana Jana po raz drugi. Pojawili się na trasie z maszyną do frezowania asfaltu i zabrali się za zdzieranie nowej nawierzchni. Okazało się, że 3,5 km nowej drogi nie nadaje się do użytku. Prace prowadziło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "Puławy” SA. Dlaczego się nie udały? Mimo kilku prób nie udało nam się o tym porozmawiać z zarządem firmy. Sami drogowcy przedstawiają sprawę krótko.

– Jak to kładliśmy pierwszy raz, były duże deszcze – mówi jeden z pracowników PRD. – To nie wpływa dobrze na trwałość nawierzchni. Trzeba było poczekać, aż będzie sucho, ale jak kazali robić, to robiliśmy.

Zdaniem zleceniodawcy, Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach – pogoda nie miała tu nic do rzeczy.
– Chodzi m.in. o skład, gęstość i grubość nawierzchni – wyjaśnia Anna Nizioł, dyrektor PZD.
– Przeprowadziliśmy dwa niezależne badania. Okazało się, że 3,5 km nowej drogi nie spełnia parametrów. W tej sytuacji wykonawca musi poprawić nawierzchnię.

To oznacza spore utrudnienia dla kierowców ciężarówek, którzy korzystają z trasy przez Łopatki. – Trochę się pomęczą, ale jak zrobili fuszerkę, to muszą naprawić – kwituje Musiakowicz.

Teraz drogowcy zabiorą się za układanie nowej nawierzchni. Utrudnienia mogą potrwać do przyszłego tygodnia. Za poprawki wykonawca zapłaci z własnej kieszeni.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
japacyk / 6 grudnia 2009 o 22:44
0
zwykły człowiek napisał:
Ja znam sytuacje w tej sprawie i prezes nie ponosi żadnej odpowiedzialności każdy powinien zrozumieć że to jest świadome niszczenie konkuręcji bo jak ma firma PRD odpowiadać za zły podkład pod droge jak ona tego nie kładła ludzie zrozumcie co sie dzieje w tej polsce świadomie sie doprowadza firmy do bankructwa żeby w to miejsce weszły inne bardziej cwane . Panie Prezesie trzymaj sie

a dzie był prezes jak była budowa łopatek?
nie widział terenu pod budowe?
a teraz ludzie winni i przynieśli straty!

a dzie był prezes jak była budowa łopatek?
nie widział terenu pod budowe?
a teraz ludzie winni i przynieśli straty! rozwiń
Avatar
H2O2 / 6 grudnia 2009 o 12:51
0
2o2H napisał:
nie znasz tematu to milcz dziadu!!!!!!

Dziad i głąb to jesteś ty może powiesz że wszystko było ok w Końskowoli. Ciekawe dlaczego tą inwestycją interesowały się służby? Jak znasz temat to wyjaśnij to chyba nie jest tajne. Kto dał tyłka? w laboratorium? przy produkcji mieszanki? czy podczas rozkładania?
Avatar
zwykły człowiek / 5 grudnia 2009 o 21:33
0
Ja znam sytuacje w tej sprawie i prezes nie ponosi żadnej odpowiedzialności każdy powinien zrozumieć że to jest świadome niszczenie konkuręcji bo jak ma firma PRD odpowiadać za zły podkład pod droge jak ona tego nie kładła ludzie zrozumcie co sie dzieje w tej polsce świadomie sie doprowadza firmy do bankructwa żeby w to miejsce weszły inne bardziej cwane . Panie Prezesie trzymaj sie
Avatar
2o2H / 4 grudnia 2009 o 18:34
0
H2O2 napisał:
a w Końskowoli asfalt zrywali też z winy urzędnika, czy może nawierzchnia nie spełniała wymogów jakie zostały określone w projekcie, bo firma chciała być cwana i chciała zaoszczędzić na materiałach?

nie znasz tematu to milcz dziadu!!!!!!
Avatar
H2O2 / 3 grudnia 2009 o 12:23
0
an napisał:
Powinienes sie podpisac PAJAC a nia japacyk(umyslnie pisane z malej litery).
PRD jest firma calkowicie prywatna i w przypadku kiedy firma przynosi zyski to działanie na jej niekorzysc przez wspolwlacicieli jest wbrew logice. to tak jakbys w restauracji ktora prowadzisz z duzym powodzeniem zaczal pluc do zupy klientow na ich oczach...tylko po co?
Widac golym okiem ze urzednicy niszcza ta firme...Teksty typu "dymisja to dla ludzi z honorem" sa na poziomie ponizej krytyki w tym przypadku. Ciekawe co bedziecie pisali jak firma oglosi przez to upadlosc i kilkaset ludzi pojdzie na bruk. Niestety tak w tym chorym kraju jest prowadzic biznes...nie da sie bo taki urzedas moze doprowadzic firme do upadlosci nie ponoszac zadnej konsekwencji!
powodzenia dla PRD i wszsytkich innych ludzi ktorzy daja prace innym.

a w Końskowoli asfalt zrywali też z winy urzędnika, czy może nawierzchnia nie spełniała wymogów jakie zostały określone w projekcie, bo firma chciała być cwana i chciała zaoszczędzić na materiałach?

a w Końskowoli asfalt zrywali też z winy urzędnika, czy może nawierzchnia nie spełniała wymogów jakie zostały określone w projekcie, bo firma chciała być cwana i chciała zaoszczędzić na materiałach? rozwiń
Avatar
an / 3 grudnia 2009 o 11:28
0
japacyk napisał:
szkoda ze prezes w taki sposób wykończył firme
a moze czas odejść
bo to pana wina ze tak jest w tej firmie
DYMISJA TO DLA LUDZI Z HONOREM!!!!!!!!!!
ma pan HONOR ODEJŚĆ ''PANIE PREZESIE''???



Powinienes sie podpisac PAJAC a nia japacyk(umyslnie pisane z malej litery).
PRD jest firma calkowicie prywatna i w przypadku kiedy firma przynosi zyski to działanie na jej niekorzysc przez wspolwlacicieli jest wbrew logice. to tak jakbys w restauracji ktora prowadzisz z duzym powodzeniem zaczal pluc do zupy klientow na ich oczach...tylko po co?
Widac golym okiem ze urzednicy niszcza ta firme...Teksty typu "dymisja to dla ludzi z honorem" sa na poziomie ponizej krytyki w tym przypadku. Ciekawe co bedziecie pisali jak firma oglosi przez to upadlosc i kilkaset ludzi pojdzie na bruk. Niestety tak w tym chorym kraju jest prowadzic biznes...nie da sie bo taki urzedas moze doprowadzic firme do upadlosci nie ponoszac zadnej konsekwencji!
powodzenia dla PRD i wszsytkich innych ludzi ktorzy daja prace innym.



Powinienes sie podpisac PAJAC a nia japacyk(umyslnie pisane z malej litery).
PRD jest firma calkowicie prywatna i w przypadku kiedy firma przynosi zyski to działanie na jej niekorzysc przez wspolwlacicieli jest wbrew logice. to tak jakbys w restauracji ktora prowadzisz z duzym powodzeniem zaczal pluc do zupy klientow na ich oczach...tylko po co?
Widac golym okiem ze urzednicy niszcza ta firme...Teksty typu "dymisja to dla ludzi z honorem" sa na poziomie ponizej krytyki w tym przypadku. ... rozwiń
Avatar
japacyk / 2 grudnia 2009 o 22:03
0
szkoda ze prezes w taki sposób wykończył firme
a moze czas odejść
bo to pana wina ze tak jest w tej firmie
DYMISJA TO DLA LUDZI Z HONOREM!!!!!!!!!!
ma pan HONOR ODEJŚĆ ''PANIE PREZESIE''???
Avatar
H2O2 / 30 listopada 2009 o 19:12
0
as napisał:
Jeżeli masz taką wiedze to napisz ile udziałów w PRD Puławy mają instytucje takie jak UM,UG I Skarb Państwa.Wg. mnie większościowym udziałowcem jest miasto.

PRD jest całkowicie prywatną firmą, z tego co wiem a wiem na pewno to ani UM ani UG czy SP nie mają w niej żadnych udziałów.
Avatar
as / 30 listopada 2009 o 09:03
0
H2O2 napisał:
as co za głupoty opowiadasz. PRD Puławy SA jest spółką prywatną. Poza tym Urząd Miasta nie ma spółek, spółki takie jak OPEC, MPWiK, ZUK są spółkami z o.o. i są to spółki gminy miasto Puławy. Najpierw sprawdź swoją wiedzę a potem się wypowiadaj.



Jeżeli masz taką wiedze to napisz ile udziałów w PRD Puławy mają instytucje takie jak UM,UG I Skarb Państwa.Wg. mnie większościowym udziałowcem jest miasto.
Avatar
japacyk / 29 listopada 2009 o 19:45
0
obwodnica Puław się koleinuje!!!
ale jest wszystko OK!!!
BO FIRMA WYKONUJCA PRACE NIE ISTNIEJE I JEST WSZYSTKO OK
a PRD dzielnie sie trzyma i naprawia błedy i sie nadal trzyma chodz wieksze firmy by sie PRD pozbyły i przejeły firme
Avatar
japacyk / 6 grudnia 2009 o 22:44
0
zwykły człowiek napisał:
Ja znam sytuacje w tej sprawie i prezes nie ponosi żadnej odpowiedzialności każdy powinien zrozumieć że to jest świadome niszczenie konkuręcji bo jak ma firma PRD odpowiadać za zły podkład pod droge jak ona tego nie kładła ludzie zrozumcie co sie dzieje w tej polsce świadomie sie doprowadza firmy do bankructwa żeby w to miejsce weszły inne bardziej cwane . Panie Prezesie trzymaj sie

a dzie był prezes jak była budowa łopatek?
nie widział terenu pod budowe?
a teraz ludzie winni i przynieśli straty!

a dzie był prezes jak była budowa łopatek?
nie widział terenu pod budowe?
a teraz ludzie winni i przynieśli straty! rozwiń
Avatar
H2O2 / 6 grudnia 2009 o 12:51
0
2o2H napisał:
nie znasz tematu to milcz dziadu!!!!!!

Dziad i głąb to jesteś ty może powiesz że wszystko było ok w Końskowoli. Ciekawe dlaczego tą inwestycją interesowały się służby? Jak znasz temat to wyjaśnij to chyba nie jest tajne. Kto dał tyłka? w laboratorium? przy produkcji mieszanki? czy podczas rozkładania?
Avatar
zwykły człowiek / 5 grudnia 2009 o 21:33
0
Ja znam sytuacje w tej sprawie i prezes nie ponosi żadnej odpowiedzialności każdy powinien zrozumieć że to jest świadome niszczenie konkuręcji bo jak ma firma PRD odpowiadać za zły podkład pod droge jak ona tego nie kładła ludzie zrozumcie co sie dzieje w tej polsce świadomie sie doprowadza firmy do bankructwa żeby w to miejsce weszły inne bardziej cwane . Panie Prezesie trzymaj sie
Avatar
2o2H / 4 grudnia 2009 o 18:34
0
H2O2 napisał:
a w Końskowoli asfalt zrywali też z winy urzędnika, czy może nawierzchnia nie spełniała wymogów jakie zostały określone w projekcie, bo firma chciała być cwana i chciała zaoszczędzić na materiałach?

nie znasz tematu to milcz dziadu!!!!!!
Avatar
H2O2 / 3 grudnia 2009 o 12:23
0
an napisał:
Powinienes sie podpisac PAJAC a nia japacyk(umyslnie pisane z malej litery).
PRD jest firma calkowicie prywatna i w przypadku kiedy firma przynosi zyski to działanie na jej niekorzysc przez wspolwlacicieli jest wbrew logice. to tak jakbys w restauracji ktora prowadzisz z duzym powodzeniem zaczal pluc do zupy klientow na ich oczach...tylko po co?
Widac golym okiem ze urzednicy niszcza ta firme...Teksty typu "dymisja to dla ludzi z honorem" sa na poziomie ponizej krytyki w tym przypadku. Ciekawe co bedziecie pisali jak firma oglosi przez to upadlosc i kilkaset ludzi pojdzie na bruk. Niestety tak w tym chorym kraju jest prowadzic biznes...nie da sie bo taki urzedas moze doprowadzic firme do upadlosci nie ponoszac zadnej konsekwencji!
powodzenia dla PRD i wszsytkich innych ludzi ktorzy daja prace innym.

a w Końskowoli asfalt zrywali też z winy urzędnika, czy może nawierzchnia nie spełniała wymogów jakie zostały określone w projekcie, bo firma chciała być cwana i chciała zaoszczędzić na materiałach?

a w Końskowoli asfalt zrywali też z winy urzędnika, czy może nawierzchnia nie spełniała wymogów jakie zostały określone w projekcie, bo firma chciała być cwana i chciała zaoszczędzić na materiałach? rozwiń
Avatar
an / 3 grudnia 2009 o 11:28
0
japacyk napisał:
szkoda ze prezes w taki sposób wykończył firme
a moze czas odejść
bo to pana wina ze tak jest w tej firmie
DYMISJA TO DLA LUDZI Z HONOREM!!!!!!!!!!
ma pan HONOR ODEJŚĆ ''PANIE PREZESIE''???



Powinienes sie podpisac PAJAC a nia japacyk(umyslnie pisane z malej litery).
PRD jest firma calkowicie prywatna i w przypadku kiedy firma przynosi zyski to działanie na jej niekorzysc przez wspolwlacicieli jest wbrew logice. to tak jakbys w restauracji ktora prowadzisz z duzym powodzeniem zaczal pluc do zupy klientow na ich oczach...tylko po co?
Widac golym okiem ze urzednicy niszcza ta firme...Teksty typu "dymisja to dla ludzi z honorem" sa na poziomie ponizej krytyki w tym przypadku. Ciekawe co bedziecie pisali jak firma oglosi przez to upadlosc i kilkaset ludzi pojdzie na bruk. Niestety tak w tym chorym kraju jest prowadzic biznes...nie da sie bo taki urzedas moze doprowadzic firme do upadlosci nie ponoszac zadnej konsekwencji!
powodzenia dla PRD i wszsytkich innych ludzi ktorzy daja prace innym.



Powinienes sie podpisac PAJAC a nia japacyk(umyslnie pisane z malej litery).
PRD jest firma calkowicie prywatna i w przypadku kiedy firma przynosi zyski to działanie na jej niekorzysc przez wspolwlacicieli jest wbrew logice. to tak jakbys w restauracji ktora prowadzisz z duzym powodzeniem zaczal pluc do zupy klientow na ich oczach...tylko po co?
Widac golym okiem ze urzednicy niszcza ta firme...Teksty typu "dymisja to dla ludzi z honorem" sa na poziomie ponizej krytyki w tym przypadku. ... rozwiń
Avatar
japacyk / 2 grudnia 2009 o 22:03
0
szkoda ze prezes w taki sposób wykończył firme
a moze czas odejść
bo to pana wina ze tak jest w tej firmie
DYMISJA TO DLA LUDZI Z HONOREM!!!!!!!!!!
ma pan HONOR ODEJŚĆ ''PANIE PREZESIE''???
Avatar
H2O2 / 30 listopada 2009 o 19:12
0
as napisał:
Jeżeli masz taką wiedze to napisz ile udziałów w PRD Puławy mają instytucje takie jak UM,UG I Skarb Państwa.Wg. mnie większościowym udziałowcem jest miasto.

PRD jest całkowicie prywatną firmą, z tego co wiem a wiem na pewno to ani UM ani UG czy SP nie mają w niej żadnych udziałów.
Avatar
as / 30 listopada 2009 o 09:03
0
H2O2 napisał:
as co za głupoty opowiadasz. PRD Puławy SA jest spółką prywatną. Poza tym Urząd Miasta nie ma spółek, spółki takie jak OPEC, MPWiK, ZUK są spółkami z o.o. i są to spółki gminy miasto Puławy. Najpierw sprawdź swoją wiedzę a potem się wypowiadaj.



Jeżeli masz taką wiedze to napisz ile udziałów w PRD Puławy mają instytucje takie jak UM,UG I Skarb Państwa.Wg. mnie większościowym udziałowcem jest miasto.
Avatar
japacyk / 29 listopada 2009 o 19:45
0
obwodnica Puław się koleinuje!!!
ale jest wszystko OK!!!
BO FIRMA WYKONUJCA PRACE NIE ISTNIEJE I JEST WSZYSTKO OK
a PRD dzielnie sie trzyma i naprawia błedy i sie nadal trzyma chodz wieksze firmy by sie PRD pozbyły i przejeły firme
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 1 0

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 8

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 1 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 26 0

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 11 5

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 42 3

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 124 6

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 2

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską